Pantamera Juniorer Division 2 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 19:30 150034002 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 6 Markus Almén, Martin Svensson Hammarbackens Sporthall
2017-10-01 13:30 150034003 AIK IBF (A) - Täby FC (B) WO (5 - 0) Aarre Hietanen, Stefano Bianque Tallbackaskolan
2017-10-02 20:15 150034004 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IBS (B) 6 - 1 Ken Johansson, Erik Hellgren Kallhälls sporthall
2017-10-07 15:30 150034006 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 0 - 9 Emil Kirchner, Hannes Andersson Innebandyhallen Vaxholm
2017-10-07 17:00 150034007 Huddinge IBS (B) - AIK IBF (A) 2 - 2 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2017-10-08 14:15 150034009 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 3 - 3 Patrik Andersén, Fredrik Hallenberg Prästängshallen
2017-10-08 17:00 150034008 Täby FC (B) - Vallentuna IBK 3 - 8 Arne Brovig, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2017-10-25 18:30 150034011 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 1 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
2017-12-01 19:30 150034012 Vallentuna IBK - Huddinge IBS (B) 2 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Hammarbackens Sporthall
2017-12-06 19:00 150034013 AIK IBF (A) - Vaxholms IBF 2 - 4 Jan Lingemark, Shabbir Ahmed Ulriksdalshallen
2017-10-21 16:30 150034018 Huddinge IBS (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 2 Daniel Karlsson, William Albrecht Tomtbergahallen
2017-10-22 12:45 150034019 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 2 - 5 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2017-10-22 13:15 150034017 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 7 - 2 Markus Almén, Niklas Wedin Innebandyhallen Vaxholm
2017-10-28 18:30 150034021 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 9 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-10-29 16:15 150034025 Sigtuna IF IBK - Huddinge IBS (B) 6 - 0 Mattias Nordlund, Niclas Andersson Prästängshallen
2017-11-06 19:00 150034023 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 5 Gustav Persson, Marcus Grapne Tallbackaskolan
2017-11-11 16:30 150034029 Huddinge IBS (B) - Täby FC (B) 8 - 0 Daniel Eklund, Fredrik Landin Tomtbergahallen
2017-11-12 18:30 150034026 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK 5 - 3 Jakob Nima, Simon Righarts Herresta Sporthall
2018-03-10 12:00 150034028 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 5 Philip Edlund, Oskar Mattsson Innebandyhallen Vaxholm
2017-11-18 10:15 150034034 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 2 - 2 Christer Jacobsson, Oskar Jakobsson Grindtorpshallen
2017-11-18 14:15 150034032 Vallentuna IBK - AIK IBF (A) 3 - 4 Markus Almén, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2017-11-19 18:30 150034031 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 8 Michael Selg, Robert Forslind Lovrencic Åkersberga Sporthall A
2017-12-02 15:00 150034039 Vaxholms IBF - Huddinge IBS (B) 5 - 5 Håkan Taxén, Niclas Andersson Innebandyhallen Vaxholm
2017-12-03 16:45 150034036 AIK IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 7 - 0 Jan Lingemark, Erik Hellgren Ulriksdalshallen
2017-12-03 18:15 150034037 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF IBK 11 - 0 Stefano Bianque, David Berger Björkebyhallen
2017-12-09 16:30 150034044 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 7 Björn Söderström, Bjarne Hekkelstrand Grindtorpshallen
2017-12-10 13:30 150034041 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 8 - 8 Roger Nyström, Kent Kastell Åkersberga Sporthall A
2017-12-10 16:45 150034045 Sigtuna IF IBK - AIK IBF (A) 3 - 6 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2017-12-16 14:30 150034048 Täby FC (B) - AIK IBF (A) 5 - 8 Arne Brovig, Jonas Edström Grindtorpshallen
2017-12-17 14:45 150034049 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 5 - 3 Viktor Lindell, Daniel Skantze Prästängshallen
2017-12-18 19:30 150034047 Huddinge IBS (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 9 - 5 Håkan Taxén, Manne Jahnsson Tomtbergahallen
2018-01-14 15:45 150034053 AIK IBF (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Ulriksdalshallen
2018-01-14 19:15 150034052 Vallentuna IBK - Täby FC (B) 2 - 8 Per Sundvall, Lars Sundlöf Hammarbackens Sporthall
2018-03-11 18:00 150034051 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK 4 - 3 Arne Brovig, Stefan Flöjt Åkersberga Sporthall A
2018-04-07 13:30 150034054 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF 6 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Ricky Bagge Jakobsbergs Sporthall
2018-01-20 14:15 150034059 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 5 Per Sundvall, Thomas Bégat Grindtorpshallen
2018-01-20 19:00 150034057 Vaxholms IBF - AIK IBF (A) 3 - 4 Emil Kirchner, Oskar Mattsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-01-28 16:00 150034058 Huddinge IBS (B) - Vallentuna IBK 4 - 2 Petra Dynesius, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2018-02-02 19:30 150034062 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 2 - 5 Jan Lingemark, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2018-02-04 15:15 150034065 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 2 - 0 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Prästängshallen
2018-02-04 17:30 150034061 Åkersberga IBF (B) - Huddinge IBS (B) 1 - 15 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2018-02-10 16:15 150034068 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 7 - 3 Roger Nyström, Richard Jonsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-02-10 16:30 150034069 Huddinge IBS (B) - Sigtuna IF IBK 6 - 7 Kent Kastell, Paulina Thunvall Tomtbergahallen
2018-02-11 18:00 150034066 Bele Barkarby IF IBF (B) - AIK IBF (A) 7 - 0 Imtiaz Karim, Daniel Karlsson Björkebyhallen
2018-02-16 19:30 150034072 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 0 - 7 Roger Nyström, Imtiaz Karim Hammarbackens Sporthall
2018-02-18 14:15 150034075 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 7 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2018-02-20 19:30 150034074 Täby FC (B) - Huddinge IBS (B) 1 - 5 Daniel Skantze, Patrik Larsson Grindtorpshallen
2018-03-14 19:00 150034076 AIK IBF (A) - Vallentuna IBK 2 - 1 Joacim Hansson, Nicklas Sundgren Ulriksdalshallen
2018-03-17 17:30 150034079 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 12 - 5 Niklas Wedin, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-03-18 17:00 150034077 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 3 Stefano Bianque, Oscar Forstadius Björkebyhallen
2018-03-24 15:15 150034083 Huddinge IBS (B) - Vaxholms IBF 4 - 7 Joacim Hansson, Mikael Wiklund Tomtbergahallen
2018-03-24 17:15 150034081 Åkersberga IBF (B) - AIK IBF (A) 2 - 1 Sebastian Öhman, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2018-03-25 14:30 150034085 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2018-04-06 19:30 150034086 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 0 - 2 Roger Nyström, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2018-04-08 13:30 150034087 AIK IBF (A) - Sigtuna IF IBK 4 - 5 Philip Edlund, Oskar Mattsson Ulriksdalshallen
2018-04-08 17:00 150034088 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (B) 6 - 2 Imtiaz Karim, Daniel Karlsson Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF (B) 14 11 1 2 91-40 51 34
2. Sigtuna IF IBK 14 9 2 3 63-55 8 29
3. AIK IBF (A) 14 8 1 5 52-44 8 25
4. Huddinge IBS (B) 14 7 2 5 72-51 21 23
5. Vaxholms IBF 14 6 3 5 68-65 3 21
6. Åkersberga IBF (B) 14 4 2 8 46-79 -33 14
7. Täby FC (B) 14 3 2 9 47-76 -29 11
8. Vallentuna IBK 14 1 1 12 40-69 -29 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 16:30 150035003 Huddinge IBS (A) - Hammarby IF IBF 6 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Tomtbergahallen
2017-10-01 18:15 150035004 Värmdö IF - AIK IBF (B) 5 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2017-10-01 19:15 150035001 Sköndals IK - FBI Tullinge 6 - 1 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Sköndalshallen
2017-10-01 19:15 150035002 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF (B) 8 - 2 Stefan Flöjt, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2017-10-07 12:45 150035008 Hammarby IF IBF - Täby FC (C) 4 - 3 Robin Berger, Lars Sundlöf Sjöstadshallen
2017-10-08 12:15 150035007 AIK IBF (B) - Huddinge IBS (A) 2 - 7 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Ulriksdalshallen
2017-10-08 20:00 150035010 FBI Tullinge - Vendelsö IK (B) 3 - 5 Marco Svenström, Tim Sandström Tullingehallen
2017-10-16 19:30 150035009 Älvsjö AIK IBF (B) - Sköndals IK 1 - 10 Johan Ståhl, Erik Nyman Västertorpshallen
2017-10-15 13:45 150035014 Värmdö IF - Vendelsö IK (B) 3 - 5 Daniel Eklund, Niclas Andersson Värmdö sporthall
2017-10-15 16:30 150035012 Täby FC (C) - AIK IBF (B) 5 - 5 Niklas Wedin, Simon Righarts Grindtorpshallen
2017-10-15 18:00 150035011 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 4 - 4 Karl-Johan Leijon, Magnus Berg Sköndalshallen
2018-02-12 20:30 150035015 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge 3 - 5 Johan Ståhl, Erik Nyman Sätrahallen
2017-10-21 16:30 150035019 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF (B) 11 - 2 Christian Högberg, Daniel Hultberg Skanstullshallen
2017-10-21 20:15 150035020 FBI Tullinge - Värmdö IF 2 - 5 Theodore Hurtig, Hampus Viking Tullingehallen
2017-10-22 14:15 150035016 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (A) 6 - 13 Fredrik Hallenberg, Fredrik Berglund Sonesson Söderbymalmskolan
2017-10-22 14:15 150035018 AIK IBF (B) - Sköndals IK 2 - 7 Erik Hellgren, Manne Jahnsson Ulriksdalshallen
2017-10-24 19:30 150035022 Täby FC (C) - Vendelsö IK (B) 8 - 8 Arne Brovig, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2017-10-24 20:30 150035023 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF 7 - 2 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Tomtbergahallen
2017-12-04 20:30 150035025 Älvsjö AIK IBF (B) - AIK IBF (B) 4 - 6 Daniel Kölborn, Erik Nyman Sätrahallen
2018-01-26 19:15 150035024 Hammarby IF IBF - FBI Tullinge 7 - 6 Jonas Robertson, Håkan Taxén Sjöstadshallen
2017-11-11 14:15 150035027 Vendelsö IK (B) - Sköndals IK 4 - 3 Johan Larsson, Daniel Karlsson Torvalla Träningshall
2017-11-11 16:30 150035026 Värmdö IF - Täby FC (C) 3 - 3 Jonas Robertson, Lars Sundlöf Värmdö sporthall
2017-11-12 17:45 150035029 AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF 3 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Tallbackaskolan
2017-11-12 20:00 150035030 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) 1 - 4 Mikael Wiklund, Simon Holm Schlemowitz Tullingehallen
2017-11-19 14:30 150035033 AIK IBF (B) - FBI Tullinge 3 - 7 Mattias Nordlund, Niclas Andersson Ulriksdalshallen
2017-11-19 16:30 150035031 Sköndals IK - Värmdö IF 6 - 3 Håkan Taxén, Niclas Woxmark Sköndalshallen
2017-11-19 16:30 150035032 Täby FC (C) - Huddinge IBS (A) 1 - 8 Emil Kirchner, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-11-27 20:30 150035035 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (B) 2 - 8 Daniel Kölborn, Fredrik Berglund Sonesson Sätrahallen
2017-11-25 16:45 150035040 FBI Tullinge - Täby FC (C) 2 - 7 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Tullingehallen
2017-11-28 20:15 150035036 Huddinge IBS (A) - Sköndals IK 2 - 1 Johan Ståhl, Daniel Eklund Tomtbergahallen
2017-12-05 20:40 150035038 Vendelsö IK (B) - Hammarby IF IBF 6 - 13 Erik Nyman, Daniel Karlsson Torvalla Sporthall
2018-03-10 16:30 150035037 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 2 Mats Andersson, Kevin Helly Värmdö sporthall
2017-11-05 10:30 150035041 Sköndals IK - Täby FC (C) 6 - 1 Kenny Ly, Rasmus Jansson Sköndalshallen
2017-12-09 14:15 150035044 Hammarby IF IBF - Värmdö IF 3 - 3 Robert Jäderlund, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2017-12-10 11:00 150035043 AIK IBF (B) - Vendelsö IK (B) 5 - 12 Lucas Edberg, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2017-12-10 11:30 150035045 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (A) 0 - 7 Daniel Enkulla, Manne Jahnsson Västertorpshallen
2017-12-17 14:15 150035047 AIK IBF (B) - Värmdö IF 4 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Ulriksdalshallen
2017-12-17 14:15 150035049 Älvsjö AIK IBF (B) - Täby FC (C) 4 - 9 Marco Svenström, Manne Jahnsson Västertorpshallen
2017-12-17 20:00 150035050 FBI Tullinge - Sköndals IK 5 - 6 Jacob Leijon, Theodore Hurtig Tullingehallen
2018-03-09 19:15 150035048 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (A) 5 - 2 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Sjöstadshallen
2018-01-09 20:30 150035053 Huddinge IBS (A) - AIK IBF (B) 7 - 0 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Tomtbergahallen
2018-01-13 17:15 150035052 Täby FC (C) - Hammarby IF IBF 4 - 2 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Grindtorpshallen
2018-01-16 20:40 150035055 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge 8 - 4 Theodore Hurtig, Hampus Viking Torvalla Sporthall
2018-03-11 19:00 150035051 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF (B) 14 - 1 Erik Hellgren, Kenneth Johansson Sköndalshallen
2018-01-19 19:15 150035059 Hammarby IF IBF - Sköndals IK 7 - 3 Simon Holm Schlemowitz, Theodore Hurtig Sjöstadshallen
2018-01-19 19:30 150035060 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 2 Marco Svenström, Mikael Wiklund Tullingehallen
2018-01-21 15:15 150035058 AIK IBF (B) - Täby FC (C) 3 - 8 Gustav Levin, Lars Sundlöf Ulriksdalshallen
2018-03-06 20:25 150035056 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF 3 - 4 Aarre Hietanen, Aldin Imamovic Torvalla Sporthall
2018-01-30 20:30 150035063 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK (B) 2 - 4 Jesper Wahlund, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2018-02-04 14:00 150035065 Älvsjö AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF 9 - 3 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Västertorpshallen
2018-02-04 18:00 150035061 Sköndals IK - AIK IBF (B) 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Sköndalshallen
2018-02-04 18:15 150035064 Värmdö IF - FBI Tullinge 11 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Värmdö sporthall
2018-02-10 12:45 150035067 Vendelsö IK (B) - Täby FC (C) 4 - 3 Mattias Nordlund, Karl-Johan Leijon Torvalla Träningshall
2018-02-10 16:00 150035070 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF 2 - 3 Petra Dynesius, Håkan Taxén Tullingehallen
2018-02-11 20:00 150035066 Värmdö IF - Huddinge IBS (A) 1 - 5 Håkan Taxén, Tim Sandström Värmdö sporthall
2018-02-22 19:30 150035069 AIK IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 0 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Ulriksdalshallen
2018-02-13 20:15 150035073 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge 9 - 2 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2018-02-17 19:15 150035074 Hammarby IF IBF - AIK IBF (B) 4 - 6 Johan Ståhl, Madelene Westerberg Sjöstadshallen
2018-02-18 13:30 150035071 Sköndals IK - Vendelsö IK (B) 3 - 2 Simon Righarts, Isak Sjöblom Sköndalshallen
2018-03-27 19:45 150035072 Täby FC (C) - Värmdö IF 5 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Ida Nedin Grindtorpshallen
2018-03-13 20:30 150035076 Huddinge IBS (A) - Täby FC (C) 6 - 0 Erik Nyman, Mattias Lönnborg Tomtbergahallen
2018-03-17 18:45 150035080 FBI Tullinge - AIK IBF (B) 3 - 13 Aldin Imamovic, Gustav Frank Tullingehallen
2018-03-20 20:30 150035077 Värmdö IF - Sköndals IK 3 - 1 Aldin Imamovic, William Albrecht Värmdö sporthall
2018-03-20 20:40 150035078 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 10 - 2 Magnus Johansson, Tim Sandström Torvalla Sporthall
2018-01-15 20:30 150035085 Älvsjö AIK IBF (B) - Värmdö IF 2 - 4 Johan Ståhl, Simon Righarts Sätrahallen
2018-03-24 13:00 150035084 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK (B) 9 - 2 Anders Asp, Robert Jäderlund Eriksdalshallen
2018-03-25 17:00 150035082 Täby FC (C) - FBI Tullinge 12 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Grindtorpshallen
2018-03-25 18:15 150035081 Sköndals IK - Huddinge IBS (A) 6 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Sköndalshallen
2018-03-27 19:45 150035087 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 10 - 0 Johan Ståhl, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2018-03-27 20:30 150035089 Vendelsö IK (B) - AIK IBF (B) 6 - 6 Aldin Imamovic, Robin Berger Torvalla Sporthall
2018-04-08 14:45 150035088 Värmdö IF - Hammarby IF IBF 7 - 3 Håkan Taxén, Oscar Olsson Berglund Värmdö sporthall
2018-04-08 16:45 150035086 Täby FC (C) - Sköndals IK 2 - 8 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (A) 16 13 0 3 99-33 66 39
2. Sköndals IK 16 11 1 4 88-44 44 34
3. Vendelsö IK (B) 16 9 2 5 93-83 10 29
4. Hammarby IF IBF 16 8 3 5 83-68 15 27
5. Värmdö IF 16 8 3 5 69-57 12 27
6. Täby FC (C) 16 6 4 6 79-72 7 22
7. AIK IBF (B) 16 5 3 8 67-85 -18 18
8. FBI Tullinge 16 3 0 13 52-104 -52 9
9. Älvsjö AIK IBF (B) 16 1 0 15 36-120 -84 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis