Damer Division 2 (2018/19)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:15 230350002 Linköping IBK Ungdom - IBF Norrköping /BK Vingen U-lag 10 - 3 Roger Balogh, Hampus Larsson Folkungahallen
2018-10-06 12:00 230350004 IBF Antvarden - Svärtinge SK 7 - 10 Denis Ogresevic, Elvis Ogresevic Överums Sporthall
2018-10-06 15:00 230350003 Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag - Bergs IK 5 - 4 e.förl. Robin Andersson, Felix Ekholm Lagmanshallen
2018-10-07 15:00 230350001 IBK Åtvidaberg U-lag - Borensberg IBC 4 - 6 Robin Fahlén, Tim Andersson Åtvidaberg Sporthall
2018-10-10 19:30 230350007 Bergs IK - IBF Antvarden 10 - 8 Thomas Nystrand, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2018-10-13 15:00 230350006 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 4 - 8 Andreas A Karlsson, Alen Turcinhodzic Skärblacka Sporthall
2018-10-14 12:30 230350005 Borensberg IBC - Linköping IBK Ungdom 6 - 3 Jimmy Lindell, Pierre Hultsten Hällaskolan
2018-11-19 20:15 230350008 Svärtinge SK - IBK Åtvidaberg U-lag 16 - 3 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Billbäcks Arena
2018-10-20 12:00 162030011 Kolpenäs IBF - Linköping IBK Ungdom 3 - 11 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Wasa Sporthall
2018-10-20 12:00 230350011 IBF Antvarden - FBC Katrineholm 4 - 12 Peter Ström, Emil Glenngård Överums Sporthall
2018-10-20 16:00 162030009 Onyx IBS - IBK Åtvidaberg U-lag 7 - 6 Camilla Örnebro, Sigge Maurer Rosvalla A
2018-10-20 18:00 230350010 Bergs IK - IK Standard 8 - 6 Martin Eriksson, Emil Glenngård Folkungahallen
2018-10-21 14:30 162030010 Järna SK - Borensberg IBC 3 - 4 Robin Hynninen, Mats Jernmo Hölö Allaktivitetshall
2018-10-21 14:30 230350009 Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag - IFK Gnesta 6 - 6 e.förl. Martin Palmqvist, Oskar Åblad Lagmanshallen
2018-10-21 14:30 230350012 Svärtinge SK - Endre IF U-lag 9 - 5 Andreas A Karlsson, William Wengelin Billbäcks Arena
2018-10-26 19:30 230350015 Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag - Borensberg IBC 5 - 6 e.förl. Andreas A Karlsson, Oscar Bard Boxholm Sporthall
2018-10-27 12:30 230350016 IBF Antvarden - IBF Norrköping /BK Vingen U-lag 10 - 3 Emil Glenngård, Rikard Karlsson Överums Sporthall
2018-10-28 16:00 230350013 IBK Åtvidaberg U-lag - Bergs IK 4 - 8 Hampus Larsson, Roger Balogh Åtvidaberg Sporthall
2018-10-28 17:00 230350014 Linköping IBK Ungdom - Svärtinge SK 6 - 11 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2018-10-31 20:00 230350017 Borensberg IBC - IBF Antvarden 5 - 7 Denis Ogresevic, Elvis Ogresevic Hällaskolan
2018-11-03 10:30 230350019 Bergs IK - Linköping IBK Ungdom 10 - 6 William Wengelin, Rikard Karlsson Ljungsbro Sporthall
2018-11-03 13:00 230350018 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - IBK Åtvidaberg U-lag 4 - 9 Malin Gelin, Claes Waernholm Skärblacka Sporthall
2018-11-04 15:30 230350020 Svärtinge SK - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 9 - 6 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Billbäcks Arena
2018-11-10 12:30 230350021 Borensberg IBC - Onyx IBS 4 - 5 David Björketun, Jesper Jonsson Hällaskolan
2018-11-10 13:15 162030021 IFK Gnesta - Bergs IK 7 - 6 Josef Celik, Mikael Celik Frejahallen
2018-11-10 14:30 162030023 FBC Katrineholm - Svärtinge SK 10 - 5 Camilla Örnebro, Admir Brkic Valla Sporthall
2018-11-10 16:30 162030022 IK Standard - IBF Antvarden 9 - 4 Christian Johnsson, Daniel Pettersson Skjulstahallen A
2018-11-11 10:00 162030024 Endre IF U-lag - IBK Åtvidaberg U-lag 8 - 4 Liz Lyander, Robert Lyander Södervärnshallen
2018-11-11 15:30 230350022 Linköping IBK Ungdom - Järna SK 5 - 6 e.förl. David Björketun, Jesper Jonsson Kärnahallen
2019-01-12 12:30 230350023 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - Kolpenäs IBF 5 - 7 Sonny Weideborg, Tom Nilsson Skärblacka Sporthall
2018-11-16 19:30 230350027 Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag - IBF Antvarden 5 - 2 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Boxholm Sporthall
2018-11-17 17:00 230350028 Bergs IK - Svärtinge SK 8 - 6 Thomas Nystrand, Martin Eriksson Ljungsbro Sporthall
2018-11-18 12:30 230350026 Borensberg IBC - IBF Norrköping /BK Vingen U-lag 15 - 8 Johan Nordlander, Joel Kågemyr Hällaskolan
2018-11-18 15:00 230350025 IBK Åtvidaberg U-lag - Linköping IBK Ungdom 3 - 5 David Björketun, Jesper Jonsson Åtvidaberg Sporthall
2018-11-24 15:00 230350030 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - Bergs IK 7 - 14 Erik Torstensson, Patricio Boiardt Skärblacka Sporthall
2018-11-25 09:30 230350029 Linköping IBK Ungdom - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 7 - 8 Martin Eriksson, Emil Glenngård Folkungahallen
2018-11-25 13:45 230350031 IBF Antvarden - IBK Åtvidaberg U-lag 6 - 11 Martin Dahl, Rågher Godin Överums Sporthall
2018-11-25 15:30 230350032 Svärtinge SK - Borensberg IBC 6 - 0 Jimmy Eliasson, Erik Torstensson Billbäcks Arena
2018-11-18 16:00 162030035 Kolpenäs IBF - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 3 - 12 Admir Brkic, Camilla Örnebro Wasa Sporthall
2018-12-01 12:00 230350033 IBF Antvarden - IFK Gnesta 2 - 10 Hampus Larsson, Oscar Bard Överums Sporthall
2018-12-01 15:00 230350035 IBK Åtvidaberg U-lag - FBC Katrineholm 4 - 15 Hampus Larsson, Oscar Bard Åtvidaberg Sporthall
2018-12-02 12:00 162030033 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom 4 - 7 Håkan Rask, Sigge Maurer Ramdalshallen
2018-12-02 12:30 162030034 Järna SK - IBF Norrköping/BK Vingen U-lag 12 - 5 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Hölö Allaktivitetshall
2019-01-06 14:00 230350034 IK Standard - Svärtinge SK 8 - 11 Christian Engfors, Filip Broström Skjulstahallen A
2019-02-10 12:00 230350036 Borensberg IBC - Endre IF U-lag 5 - 2 Malin Gelin, Claes Waernholm Hällaskolan
2018-12-07 19:15 230350039 Linköping IBK Ungdom - IBF Antvarden 13 - 10 Malin Gelin, Claes Waernholm Rydshallen
2018-12-07 19:30 230350038 Borensberg IBC - Bergs IK 9 - 4 Martin Eriksson, Emil Glenngård Hällaskolan
2018-12-08 13:00 230350040 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - Svärtinge SK 7 - 9 Peter Ström, Thomas Nystrand Skärblacka Sporthall
2018-12-09 18:30 230350037 IBK Åtvidaberg U-lag - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 7 - 7 e.förl. Claes Waernholm, Malin Gelin Åtvidaberg Sporthall
2019-01-10 19:00 230350042 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - Linköping IBK Ungdom 8 - 18 Daniel Johansson, Peter Ström Skärblacka Sporthall
2019-01-11 19:30 230350041 Borensberg IBC - IBK Åtvidaberg U-lag 5 - 6 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Hällaskolan
2019-01-11 19:40 230350043 Bergs IK - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 6 - 5 Ulf Svensson, Rågher Godin Ljungsbro Sporthall
2019-03-02 14:30 230350044 Svärtinge SK - IBF Antvarden 18 - 11 Daniel Hermansson, Agnieszka Kozanecka Billbäcks Arena
2019-01-19 13:45 230350047 IBF Antvarden - Bergs IK 10 - 7 Claes Waernholm, Malin Gelin Överums Sporthall
2019-01-20 09:30 230350045 Linköping IBK Ungdom - Borensberg IBC 7 - 5 Christian Jarl, Markus Hilmerson Folkungahallen
2019-01-20 15:00 230350048 IBK Åtvidaberg U-lag - Svärtinge SK 5 - 13 Jesper Jonsson, David Björketun Åtvidaberg Sporthall
2019-02-01 19:30 230350046 Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag - IBF Norrköping /BK Vingen U-lag 8 - 4 Claes Waernholm, Malin Gelin Lagmanshallen
2019-01-06 10:00 162030052 Endre IF U-lag - IBF Antvarden 16 - 12 Liz Lyander, Robert Lyander Innebandycenter
2019-01-26 14:30 162030049 IFK Gnesta - Svärtinge SK 6 - 8 Robin Hynninen, Mats Jernmo Frejahallen
2019-01-26 15:00 230350049 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - Onyx IBS 9 - 13 Martin Eriksson, Emil Glenngård Skärblacka Sporthall
2019-01-26 16:30 162030050 IK Standard - IBK Åtvidaberg U-lag 3 - 1 Bemir Brkic, Rasmus Widén Skjulstahallen A
2019-01-27 14:15 230350051 Bergs IK - Kolpenäs IBF 12 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Skäggetorpshallen
2019-02-22 19:30 162030051 FBC Katrineholm - Borensberg IBC 5 - 4 e.förl. Karl-Gustav Bergström, Håkan Rask Duveholmshallen A
2019-02-24 14:00 230350050 Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag - Järna SK 1 - 5 Agnieszka Kozanecka, Rågher Godin Lagmanshallen
2019-01-30 19:00 230350053 Bergs IK - IBK Åtvidaberg U-lag 5 - 2 Sonny Weideborg, Tom Nilsson Ljungsbro Sporthall
2019-01-31 19:00 230350056 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - IBF Antvarden 9 - 7 Hampus Larsson, Oscar Bard Skärblacka Sporthall
2019-02-02 17:30 230350055 Borensberg IBC - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 3 - 4 Emil Magnusson, Andreas A Karlsson Hällaskolan
2019-02-03 15:30 230350054 Svärtinge SK - Linköping IBK Ungdom 5 - 7 Alexander Johansson, Toivo Andersson Billbäcks Arena
2019-02-08 19:30 230350060 Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag - Svärtinge SK 3 - 12 Hampus Larsson, Oscar Bard Lagmanshallen
2019-02-09 13:45 230350057 IBF Antvarden - Borensberg IBC 7 - 6 Claes Waernholm, Malin Gelin Överums Sporthall
2019-02-10 09:30 230350059 Linköping IBK Ungdom - Bergs IK 5 - 14 Hampus Larsson, Oscar Bard Kärnahallen
2019-02-10 15:00 230350058 IBK Åtvidaberg U-lag - IBF Norrköping /BK Vingen U-lag 9 - 7 Toivo Andersson, Osame Hammadi Åtvidaberg Sporthall
2019-02-16 13:30 162030063 Kolpenäs IBF - IBF Antvarden 3 - 19 Mats Jernmo, Robin Hynninen Wasa Sporthall
2019-02-16 15:00 230350064 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - Endre IF U-lag 5 - 4 Emil Glenngård, Peter Ström Skärblacka Sporthall
2019-02-17 12:30 162030062 Järna SK - Bergs IK 7 - 3 Mats Jernmo, Rasmus Widén Hölö Allaktivitetshall
2019-02-17 12:30 230350062 Borensberg IBC - IK Standard 9 - 8 Rikard Karlsson, Oscar Bard Hällaskolan
2019-02-17 16:00 162030061 Onyx IBS - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 8 - 7 Arne Brattehag, Sigge Maurer Rosvalla A
2019-02-17 16:00 230350061 IBK Åtvidaberg U-lag - IFK Gnesta 10 - 7 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Åtvidaberg Sporthall
2019-02-17 16:45 230350063 Linköping IBK Ungdom - FBC Katrineholm 4 - 5 Rågher Godin, Emil Glenngård Folkungahallen
2019-02-23 11:30 230350065 Linköping IBK Ungdom - IBK Åtvidaberg U-lag 7 - 5 William Wengelin, Magnus Jakobsson Kärnahallen
2019-02-23 13:00 230350066 IBF Norrköping /BK Vingen U-lag - Borensberg IBC 1 - 2 Emil Glenngård, Martin Eriksson Skärblacka Sporthall
2019-02-24 15:30 230350068 Svärtinge SK - Bergs IK 7 - 8 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Billbäcks Arena
2019-03-06 19:15 230350067 IBF Antvarden - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 7 - 8 Hampus Larsson, Oscar Bard Överums Sporthall
2019-02-27 19:00 230350070 Bergs IK - IBF Norrköping /BK Vingen U-lag 15 - 9 Rågher Godin, Martin Dahl Ljungsbro Sporthall
2019-03-01 19:30 230350069 Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag - Linköping IBK Ungdom 3 - 6 Roger Balogh, Christian Jarl Lagmanshallen
2019-03-01 19:30 230350072 Borensberg IBC - Svärtinge SK 5 - 3 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Hällaskolan
2019-03-03 15:30 230350071 IBK Åtvidaberg U-lag - IBF Antvarden 8 - 6 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Åtvidaberg Sporthall
2019-03-09 12:30 230350074 IBF Antvarden - Järna SK 9 - 6 Jesper Liedberg, Jimmy Eliasson Överums Sporthall
2019-03-09 13:30 230350073 Bergs IK - Onyx IBS 5 - 6 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Ljungsbro Sporthall
2019-03-09 15:30 162030076 Endre IF U-lag - Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag 2 - 8 Robert Lyander, Emil Karlsson ICA Maxi Arena
2019-03-09 17:30 162030073 IFK Gnesta - Borensberg IBC 8 - 5 Bemir Brkic, Daniel Pettersson Frejahallen
2019-03-09 17:30 162030074 IK Standard - Linköping IBK Ungdom 3 - 1 Stefan Öberg, Göran Engfors Skjulstahallen A
2019-03-10 13:00 230350075 Svärtinge SK - Kolpenäs IBF 13 - 4 Daniel Johansson, Patricio Boiardt Billbäcks Arena
2019-03-10 19:00 162030075 FBC Katrineholm - IBF Norrköping/BK Vingen U-lag 20 - 0 Håkan Rask, Aarre Hietanen Duveholmshallen A
2019-03-04 19:30 230350077 Mjölby IBK /Boxholms IBK U-lag - IBK Åtvidaberg U-lag 8 - 6 Hampus Larsson, Oscar Bard Boxholm Sporthall
2019-03-16 14:00 230350079 IBF Antvarden - Linköping IBK Ungdom 5 - 8 Markus Hilmerson, William Wengelin Överums Sporthall
2019-03-16 16:00 230350078 Bergs IK - Borensberg IBC 5 - 3 Jesper Jonsson, David Björketun Folkungahallen
2019-03-17 15:30 230350080 Svärtinge SK - IBF Norrköping /BK Vingen U-lag 14 - 5 Rågher Godin, Agnieszka Kozanecka Billbäcks Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Svärtinge SK 19 14 0 (0) 5 185-114 71 42
2. Bergs IK 19 13 1 (0) 5 152-113 39 40
3. Linköping IBK Ungdom 19 11 1 (0) 7 136-117 19 34
4. Mjölby IBK / Boxholms IBK U-lag 19 9 4 (1) 6 117-107 10 32
5. Borensberg IBC 20 9 2 (1) 9 107-101 6 30
6. IBK Åtvidaberg U-lag 19 6 1 (0) 12 107-143 -36 19
7. IBF Antvarden 20 6 0 (0) 14 153-177 -24 18
8. IBF Norrköping / BK Vingen U-lag 19 2 0 (0) 17 103-204 -101 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis