Herrar Division 3 (2018/19)

Gruppspel
Herrar Division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 20:00 142300003 Hovslätts IK B - Gränna AIS 5 - 15 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-10-06 14:00 142300001 Vimmerby IBK B - KFUM Jönköping 5 - 11 Magnus Widlund, Johan Ferm Vimmerby Sporthall
2018-10-06 14:00 142300002 Tenhults IF - IF Ariel 4 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Tenhults Sporthall
2018-10-06 14:00 142300006 Westerviks IBK - Fliseryds IBK 3 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2018-10-07 12:00 142300005 Jönköping IK Ungdom B - Bankeryds Skid o MK 5 - 9 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-10-07 15:00 142300004 IBF Tranås - Husqvarna IK 12 - 7 Daniel Pettersson, Johan Nero Wikstrand Tranås Idrottshall
2018-10-12 19:30 142300012 IF Ariel - Westerviks IBK 9 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kristdala Sporthall
2018-10-12 20:00 142300011 KFUM Jönköping - Jönköping IK Ungdom B 8 - 5 Daniel Pettersson, Senad Hamula KFUM Sporthall, Jönköping
2018-10-13 12:15 142300009 Bankeryds Skid o MK - Hovslätts IK B 4 - 3 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Torpshallen
2018-10-13 14:00 142300010 Fliseryds IBK - IBF Tranås 5 - 8 Mathias Linde, Per Elofsson Fliseryds Sporthall
2018-10-13 17:00 142300008 Husqvarna IK - Tenhults IF 4 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Huskvarna Sporthall A
2018-10-14 15:30 142300007 Gränna AIS - Vimmerby IBK B 14 - 3 Anders Everstrand, Thomas Atting Ribbahallen A-hall
2018-10-19 19:30 142300013 Vimmerby IBK B - IF Ariel 9 - 7 Dawan Mofak, Jesper Rygert Vimmerby Sporthall
2018-10-19 19:30 142300016 IBF Tranås - Gränna AIS 2 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2018-10-20 17:00 142300014 Tenhults IF - KFUM Jönköping 2 - 9 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tenhults Sporthall
2018-10-21 11:30 142300017 Jönköping IK Ungdom B - Fliseryds IBK 4 - 6 Daniel Pettersson, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-10-21 14:00 142300015 Hovslätts IK B - Husqvarna IK 7 - 7 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-10-21 16:00 142300018 Westerviks IBK - Bankeryds Skid o MK 4 - 5 Rasmus Wirstam, Henrik Carlsson Bökensved Sporthall
2018-10-26 19:30 142300022 IF Ariel - IBF Tranås 9 - 9 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Kristdala Sporthall
2018-10-26 20:00 142300021 KFUM Jönköping - Hovslätts IK B 6 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm KFUM Sporthall, Jönköping
2018-10-26 20:00 142300023 Gränna AIS - Jönköping IK Ungdom B 12 - 4 Fredrik Fältskog, Fredrik Billemark Ribbahallen A-hall
2018-10-27 14:00 142300020 Fliseryds IBK - Tenhults IF 4 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Fliseryds Sporthall
2018-10-28 14:15 142300019 Bankeryds Skid o MK - Vimmerby IBK B 12 - 3 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Torpshallen
2018-10-28 16:30 142300024 Husqvarna IK - Westerviks IBK 7 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Huskvarna Sporthall A
2018-11-02 19:30 142300028 IBF Tranås - KFUM Jönköping 6 - 10 Daniel Pettersson, Johan Nero Wikstrand Tranås Idrottshall
2018-11-03 14:00 142300026 Tenhults IF - Bankeryds Skid o MK 8 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Tenhults Sporthall
2018-11-04 13:00 142300025 Vimmerby IBK B - Fliseryds IBK 5 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Vimmerby Sporthall
2018-11-04 13:00 142300027 Hovslätts IK B - IF Ariel 8 - 4 Johan Ferm, Oliver Hillerström Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-11-04 15:00 142300030 Westerviks IBK - Gränna AIS 5 - 5 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Bökensved Sporthall
2018-11-14 20:00 142300029 Jönköping IK Ungdom B - Husqvarna IK 4 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-11-09 20:00 142300031 Gränna AIS - Tenhults IF 7 - 2 Daniel Pettersson, Johnny Edh Ribbahallen A-hall
2018-11-09 20:00 142300036 KFUM Jönköping - Westerviks IBK 9 - 5 Anders A Nilsson, Nicklas Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2018-11-10 11:30 142300035 Jönköping IK Ungdom B - IF Ariel 4 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-11-10 13:45 142300033 Husqvarna IK - Vimmerby IBK B 10 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Huskvarna Sporthall A
2018-11-10 14:00 142300032 Fliseryds IBK - Hovslätts IK B 8 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Fliseryds Sporthall
2018-11-11 15:30 142300034 Bankeryds Skid o MK - IBF Tranås 3 - 7 Senad Hamula, Linus Sandberg Torpshallen
2018-11-16 19:30 142300039 IBF Tranås - Westerviks IBK 9 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2018-11-16 20:00 142300040 KFUM Jönköping - Gränna AIS 4 - 5 Daniel Pettersson, Thomas Atting KFUM Sporthall, Jönköping
2018-11-17 16:00 142300037 Vimmerby IBK B - Hovslätts IK B 5 - 12 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Vimmerby Sporthall
2018-11-17 17:00 142300038 Tenhults IF - Jönköping IK Ungdom B 10 - 6 Daniel Pettersson, Johnny Edh Tenhults Sporthall
2018-11-17 17:00 142300042 Husqvarna IK - Fliseryds IBK 9 - 6 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Huskvarna Sporthall A
2018-11-18 13:30 142300041 IF Ariel - Bankeryds Skid o MK 11 - 2 Magnus Widlund, Johan Ferm Kristdala Sporthall
2018-11-21 19:30 142300043 IBF Tranås - Tenhults IF 10 - 7 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Tranås Idrottshall
2018-11-21 20:00 142300048 Gränna AIS - Fliseryds IBK 10 - 2 Dawan Mofak, Johnny Edh Ribbahallen A-hall
2018-11-22 20:00 142300044 Jönköping IK Ungdom B - Vimmerby IBK B 6 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-11-22 20:00 142300045 Hovslätts IK B - Westerviks IBK 3 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-11-22 20:00 142300046 Bankeryds Skid o MK - KFUM Jönköping 5 - 10 Jesper Rygert, Johan Nero Wikstrand Torpshallen
2018-11-23 20:00 142300047 IF Ariel - Husqvarna IK 6 - 5 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2018-11-24 14:30 142300051 Tenhults IF - Westerviks IBK 6 - 6 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Tenhults Sporthall
2018-11-24 15:00 142300050 Vimmerby IBK B - IBF Tranås 6 - 7 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2018-11-25 11:30 142300049 Hovslätts IK B - Jönköping IK Ungdom B 8 - 2 Gustav Jarnegren, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-11-25 15:30 142300053 Gränna AIS - Bankeryds Skid o MK 12 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Ribbahallen A-hall
2018-11-28 20:30 142300052 KFUM Jönköping - Husqvarna IK 5 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson KFUM Sporthall, Jönköping
2018-11-29 19:00 142300054 Fliseryds IBK - IF Ariel 4 - 6 Johan Palm, Jonas Widenstedt Fliseryds Sporthall
2018-11-30 19:30 142300056 IBF Tranås - Hovslätts IK B 13 - 8 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Tranås Idrottshall
2018-11-30 19:30 142300058 IF Ariel - KFUM Jönköping 4 - 6 Daniel Pettersson, Johnny Edh Kristdala Sporthall
2018-12-01 14:00 142300060 Fliseryds IBK - Bankeryds Skid o MK 8 - 10 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Fliseryds Sporthall
2018-12-01 17:00 142300055 Tenhults IF - Vimmerby IBK B 11 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tenhults Sporthall
2018-12-02 13:00 142300059 Husqvarna IK - Gränna AIS 5 - 7 Dawan Mofak, Jesper Rygert Huskvarna Sporthall A
2018-12-02 14:00 142300057 Westerviks IBK - Jönköping IK Ungdom B 6 - 7 Senad Hamula, Linus Sandberg Bökensved Sporthall
2018-12-07 19:30 142300061 Vimmerby IBK B - Westerviks IBK 10 - 7 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Vimmerby Sporthall
2018-12-07 20:00 142300062 Hovslätts IK B - Tenhults IF 5 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-12-07 20:00 142300064 KFUM Jönköping - Fliseryds IBK 6 - 6 Fredrik Fältskog, Fredrik Billemark KFUM Sporthall, Jönköping
2018-12-08 11:30 142300063 Jönköping IK Ungdom B - IBF Tranås 4 - 13 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-12-08 12:15 142300066 Bankeryds Skid o MK - Husqvarna IK 10 - 12 Daniel Pettersson, Johnny Edh Torpshallen
2018-12-19 20:00 142300065 Gränna AIS - IF Ariel 8 - 3 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Ribbahallen A-hall
2018-12-14 19:30 142300068 IF Ariel - Tenhults IF 8 - 10 Johan Palm, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2018-12-14 19:30 142300072 Fliseryds IBK - Westerviks IBK 9 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Fliseryds Sporthall
2018-12-14 20:00 142300067 KFUM Jönköping - Vimmerby IBK B 15 - 2 Gustav Jarnegren, Fredrik Fältskog KFUM Sporthall, Jönköping
2018-12-15 18:15 142300071 Bankeryds Skid o MK - Jönköping IK Ungdom B 5 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Torpshallen
2018-12-16 16:30 142300070 Husqvarna IK - IBF Tranås 7 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Huskvarna Sporthall A
2019-02-20 20:00 142300069 Gränna AIS - Hovslätts IK B 5 - 0 Daniel Pettersson, Adam Nikolausson Ribbahallen A-hall
2019-01-04 19:30 142300078 Westerviks IBK - IF Ariel 8 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Bökensved Sporthall
2019-01-05 14:00 142300074 Tenhults IF - Husqvarna IK 3 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Tenhults Sporthall
2019-01-06 12:30 142300073 Vimmerby IBK B - Gränna AIS 1 - 15 Edo Sabanovic, Viktor Bringstam Vimmerby Sporthall
2019-01-06 15:00 142300076 IBF Tranås - Fliseryds IBK 7 - 4 Anders Everstrand, Johnny Edh Tranås Idrottshall
2019-01-08 20:00 142300077 Jönköping IK Ungdom B - KFUM Jönköping 3 - 10 Magnus Widlund, Johan Ferm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-01-09 20:00 142300075 Hovslätts IK B - Bankeryds Skid o MK 12 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-01-11 19:30 142300079 IF Ariel - Vimmerby IBK B 11 - 8 Johan Palm, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2019-01-11 20:00 142300080 KFUM Jönköping - Tenhults IF 6 - 0 Fredrik Billemark, Magnus Andersson KFUM Sporthall, Jönköping
2019-01-11 20:00 142300082 Gränna AIS - IBF Tranås 9 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Ribbahallen A-hall
2019-01-12 12:15 142300084 Bankeryds Skid o MK - Westerviks IBK 6 - 10 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Torpshallen
2019-01-12 14:00 142300083 Fliseryds IBK - Jönköping IK Ungdom B 7 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Fliseryds Sporthall
2019-01-12 17:00 142300081 Husqvarna IK - Hovslätts IK B 11 - 5 Daniel Pettersson, Johnny Edh Tenhults Sporthall
2019-01-18 20:00 142300087 Hovslätts IK B - KFUM Jönköping 3 - 11 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-01-19 11:30 142300089 Jönköping IK Ungdom B - Gränna AIS 2 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-01-19 13:30 142300086 Tenhults IF - Fliseryds IBK 6 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Tenhults Sporthall
2019-01-19 14:00 142300085 Vimmerby IBK B - Bankeryds Skid o MK 6 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Vimmerby Sporthall
2019-01-20 14:00 142300090 Westerviks IBK - Husqvarna IK 5 - 11 Johan Palm, Jonas Widenstedt Bökensved Sporthall
2019-01-20 15:00 142300088 IBF Tranås - IF Ariel 4 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Tranås Idrottshall
2019-01-25 19:30 142300091 Fliseryds IBK - Vimmerby IBK B 13 - 2 Daniel Pettersson, Johnny Edh Fliseryds Sporthall
2019-01-25 19:30 142300093 IF Ariel - Hovslätts IK B 10 - 7 Bengt Andersson, Muhidin Bahtanovic Kristdala Sporthall
2019-01-25 20:00 142300094 KFUM Jönköping - IBF Tranås 9 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam KFUM Sporthall, Jönköping
2019-01-26 14:15 142300092 Bankeryds Skid o MK - Tenhults IF 3 - 11 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Torpshallen
2019-01-26 17:00 142300095 Husqvarna IK - Jönköping IK Ungdom B 17 - 4 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Huskvarna Sporthall A
2019-01-27 15:30 142300096 Gränna AIS - Westerviks IBK 6 - 8 Magnus Widlund, Johan Ferm Ribbahallen A-hall
2019-02-01 19:30 142300101 IF Ariel - Jönköping IK Ungdom B 9 - 5 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Kristdala Sporthall
2019-02-02 16:00 142300099 Vimmerby IBK B - Husqvarna IK 3 - 5 Mathias Linde, Niklas Rosberg Vimmerby Sporthall
2019-02-02 17:00 142300097 Tenhults IF - Gränna AIS 3 - 4 Daniel Pettersson, Johnny Edh Tenhults Sporthall
2019-02-03 11:30 142300098 Hovslätts IK B - Fliseryds IBK 12 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-03 14:00 142300102 Westerviks IBK - KFUM Jönköping 7 - 4 Dawan Mofak, Jesper Rygert Bökensved Sporthall
2019-02-03 15:00 142300100 IBF Tranås - Bankeryds Skid o MK 12 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2019-02-08 20:00 142300106 Gränna AIS - KFUM Jönköping 10 - 2 Anders Everstrand, Thomas Atting Ribbahallen A-hall
2019-02-09 12:15 142300107 Bankeryds Skid o MK - IF Ariel 5 - 9 Daniel Pettersson, Johnny Edh Torpshallen
2019-02-09 14:00 142300103 Hovslätts IK B - Vimmerby IBK B 7 - 9 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-10 11:00 142300104 Jönköping IK Ungdom B - Tenhults IF 11 - 4 Fredrik Billemark, Johan Ferm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-02-10 14:00 142300108 Fliseryds IBK - Husqvarna IK 3 - 5 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Fliseryds Sporthall
2019-02-10 15:00 142300105 Westerviks IBK - IBF Tranås 6 - 4 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Bökensved Sporthall
2019-02-15 20:00 142300112 KFUM Jönköping - Bankeryds Skid o MK 12 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand KFUM Sporthall, Jönköping
2019-02-16 14:00 142300110 Vimmerby IBK B - Jönköping IK Ungdom B 10 - 8 Magnus Widlund, Johan Ferm Vimmerby Sporthall
2019-02-16 14:00 142300114 Fliseryds IBK - Gränna AIS 3 - 9 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Fliseryds Sporthall
2019-02-16 17:00 142300109 Tenhults IF - IBF Tranås 4 - 3 Daniel Pettersson, Oliver Hillerström Tenhults Sporthall
2019-02-16 17:00 142300113 Husqvarna IK - IF Ariel 9 - 3 Jesper Rygert, Nicklas Bard Huskvarna Sporthall A
2019-02-17 14:00 142300111 Westerviks IBK - Hovslätts IK B 10 - 10 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2019-02-22 19:30 142300120 IF Ariel - Fliseryds IBK 12 - 9 Magnus Widlund, Johan Ferm Kristdala Sporthall
2019-02-23 13:45 142300118 Husqvarna IK - KFUM Jönköping 5 - 6 Daniel Pettersson, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2019-02-23 18:15 142300119 Bankeryds Skid o MK - Gränna AIS 5 - 10 Gerhardt Borkowski, Magnus Widlund Torpshallen
2019-02-24 14:00 142300117 Westerviks IBK - Tenhults IF 4 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Bökensved Sporthall
2019-02-24 14:30 142300115 Jönköping IK Ungdom B - Hovslätts IK B 4 - 9 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-24 15:00 142300116 IBF Tranås - Vimmerby IBK B 16 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2019-03-01 20:00 142300124 KFUM Jönköping - IF Ariel 11 - 1 Magnus Widlund, Mikael Fransson KFUM Sporthall, Jönköping
2019-03-01 20:00 142300125 Gränna AIS - Husqvarna IK 9 - 4 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Ribbahallen A-hall
2019-03-02 13:15 142300126 Bankeryds Skid o MK - Fliseryds IBK 9 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Torpshallen
2019-03-02 16:00 142300121 Vimmerby IBK B - Tenhults IF 5 - 5 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Vimmerby Sporthall
2019-03-03 11:30 142300122 Hovslätts IK B - IBF Tranås 9 - 7 Johnny Edh, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-03 14:00 142300123 Jönköping IK Ungdom B - Westerviks IBK 3 - 10 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-09 14:00 142300127 Westerviks IBK - Vimmerby IBK B 12 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2019-03-09 14:00 142300128 Tenhults IF - Hovslätts IK B 6 - 2 Gustav Jarnegren, Dawan Mofak Tenhults Sporthall
2019-03-09 14:00 142300129 IBF Tranås - Jönköping IK Ungdom B 9 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tranås Idrottshall
2019-03-09 14:00 142300130 Fliseryds IBK - KFUM Jönköping 5 - 6 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Fliseryds Sporthall
2019-03-09 14:00 142300131 IF Ariel - Gränna AIS 6 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Kristdala Sporthall
2019-03-09 14:00 142300132 Husqvarna IK - Bankeryds Skid o MK 10 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gränna AIS 22 20 1 1 186-76 110 61
2. KFUM Jönköping 22 17 1 4 176-97 79 52
3. Husqvarna IK 22 15 1 6 169-122 47 46
4. Tenhults IF 22 12 2 8 126-128 -2 38
5. IBF Tranås 22 12 1 9 170-135 35 37
6. IF Ariel 22 10 2 10 144-150 -6 32
7. Westerviks IBK 22 8 3 11 147-143 4 27
8. Fliseryds IBK 22 8 1 13 131-145 -14 25
9. Hovslätts IK B 22 7 2 13 143-163 -20 23
10. Vimmerby IBK B 22 6 1 15 119-214 -95 19
11. Bankeryds Skid o MK 22 6 0 16 126-188 -62 18
12. Jönköping IK Ungdom B 22 3 1 18 105-181 -76 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:30 142301005 Rottne IF - Westbo IBK 6 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Rottne Sporthall
2018-10-05 19:45 142301003 Moheda IBK - Carlshamns IBK 8 - 3 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Alvesta Sporthall
2018-10-06 14:00 142301004 Gransholms IF - Väckelsångs IK 6 - 5 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Gemla Sporthall
2018-10-06 15:00 142301001 Växjö IBK Utveckling B - Hovshaga AIF B 5 - 10 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2018-10-06 15:00 142301006 Märserum IBK - Värnamo IK 7 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Sparbanken Arena
2018-10-07 15:00 142301002 Lagan IBK B - Vetlanda IBF B 3 - 3 Magnus Widlund, Johan Ferm Sunnerbohallen
2018-10-12 19:15 142301007 Carlshamns IBK - Växjö IBK Utveckling B 5 - 10 Rasmus Wirstam, Henrik Carlsson Väggahallen
2018-10-12 19:15 142301009 Westbo IBK - Moheda IBK 2 - 4 Adam Nikolausson, Oliver Hillerström Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-10-12 19:25 142301008 Väckelsångs IK - Lagan IBK B 10 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Väckelsångs Idrottshall
2018-10-13 13:00 142301010 Värnamo IK - Gransholms IF 6 - 7 Senad Hamula, Fredrik Billemark Värnamo Sporthall
2018-10-14 16:00 142301012 Vetlanda IBF B - Märserum IBK 4 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-01-08 19:45 142301011 Hovshaga AIF B - Rottne IF 9 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Hovshaga Sporthall
2018-10-16 19:00 142301013 Växjö IBK Utveckling B - Vetlanda IBF B 5 - 2 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Fortnox Arena Nivika hallen
2018-10-19 19:00 142301014 Lagan IBK B - Hovshaga AIF B 11 - 11 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Sunnerbohallen
2018-10-19 19:30 142301017 Rottne IF - Värnamo IK 5 - 8 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Rottne Sporthall
2018-10-19 19:45 142301015 Moheda IBK - Väckelsångs IK 7 - 7 Mathias Linde, Mikael Lundin Alvesta Sporthall
2018-10-20 16:00 142301018 Märserum IBK - Westbo IBK 4 - 5 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Sparbanken Arena
2018-10-21 13:30 142301016 Gransholms IF - Carlshamns IBK 5 - 3 Magnus Widlund, Johan Ferm Gemla Sporthall
2018-10-26 19:30 142301023 Carlshamns IBK - Rottne IF 2 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Väggahallen
2018-10-26 19:45 142301020 Värnamo IK - Lagan IBK B 11 - 7 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Värnamo Sporthall
2018-10-27 14:00 142301024 Väckelsångs IK - Märserum IBK 4 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Väckelsångs Idrottshall
2018-10-27 16:30 142301021 Hovshaga AIF B - Moheda IBK 6 - 5 Per Bratt, Mikael Fransson Hovshaga Sporthall
2018-10-28 15:30 142301019 Westbo IBK - Växjö IBK Utveckling B 8 - 15 Daniel Pettersson, Johan Ferm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-10-28 17:00 142301022 Vetlanda IBF B - Gransholms IF 3 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-11-02 19:30 142301028 Gransholms IF - Hovshaga AIF B 3 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Gemla Sporthall
2018-11-02 19:30 142301029 Rottne IF - Väckelsångs IK 3 - 6 Per Elofsson, Jonas Widenstedt Rottne Sporthall
2018-11-03 17:00 142301030 Märserum IBK - Carlshamns IBK 4 - 6 Henrik Carlsson, Anders Stenberg Sparbanken Arena
2018-11-04 12:00 142301027 Moheda IBK - Vetlanda IBF B 9 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Alvesta Sporthall
2018-11-04 13:00 142301025 Växjö IBK Utveckling B - Värnamo IK 9 - 12 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Fortnox Arena Nivika hallen
2018-11-04 15:00 142301026 Lagan IBK B - Westbo IBK 8 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Sunnerbohallen
2018-11-09 19:15 142301034 Westbo IBK - Gransholms IF 8 - 9 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-11-09 19:25 142301033 Väckelsångs IK - Växjö IBK Utveckling B 9 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Väckelsångs Idrottshall
2018-11-09 19:30 142301031 Carlshamns IBK - Lagan IBK B 5 - 2 Bengt Andersson, Mikael Lundin Väggahallen
2018-11-09 19:45 142301032 Värnamo IK - Moheda IBK 5 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2018-11-10 16:30 142301036 Hovshaga AIF B - Märserum IBK 6 - 8 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Hovshaga Sporthall
2018-11-11 15:00 142301035 Rottne IF - Vetlanda IBF B 10 - 4 Daniel Pettersson, Johnny Edh Rottne Sporthall
2018-11-13 19:00 142301037 Växjö IBK Utveckling B - Moheda IBK 6 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Fortnox Arena Nivika hallen
2018-11-13 19:30 142301038 Lagan IBK B - Rottne IF 2 - 2 Adam Nikolausson, Johnny Edh Åbyhallen
2018-11-13 19:30 142301039 Märserum IBK - Gransholms IF 10 - 6 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Sparbanken Arena
2018-11-13 20:00 142301041 Vetlanda IBF B - Westbo IBK 5 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-11-14 19:45 142301040 Hovshaga AIF B - Carlshamns IBK 8 - 8 Dawan Mofak, Mikael Fransson Hovshaga Sporthall
2018-11-15 19:25 142301042 Väckelsångs IK - Värnamo IK 5 - 8 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väckelsångs Idrottshall
2018-11-16 19:15 142301046 Westbo IBK - Hovshaga AIF B 5 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-11-16 19:30 142301044 Rottne IF - Växjö IBK Utveckling B 6 - 9 Mathias Linde, Jonas Widenstedt Rottne Sporthall
2018-11-16 19:45 142301045 Moheda IBK - Märserum IBK 7 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Alvesta Sporthall
2018-11-17 16:30 142301047 Vetlanda IBF B - Väckelsångs IK 14 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-11-18 13:30 142301043 Gransholms IF - Lagan IBK B 8 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Gemla Sporthall
2018-11-18 18:00 142301048 Carlshamns IBK - Värnamo IK 7 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde Väggahallen
2018-11-23 19:00 142301051 Lagan IBK B - Märserum IBK 7 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Sunnerbohallen
2018-11-23 19:30 142301053 Carlshamns IBK - Westbo IBK 9 - 2 Mathias Linde, Mikael Lundin Väggahallen
2018-11-23 19:45 142301049 Moheda IBK - Rottne IF 6 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Alvesta Sporthall
2018-11-24 12:00 142301050 Växjö IBK Utveckling B - Gransholms IF 6 - 7 Daniel Pettersson, Johnny Edh Fortnox Arena Nivika hallen
2018-11-24 16:00 142301052 Hovshaga AIF B - Väckelsångs IK 6 - 0 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Hovshaga Sporthall
2018-11-25 13:00 142301054 Värnamo IK - Vetlanda IBF B 7 - 9 Daniel Pettersson, Johnny Edh Värnamo Sporthall
2018-11-30 19:00 142301055 Lagan IBK B - Växjö IBK Utveckling B 5 - 9 Senad Hamula, Linus Sandberg Sunnerbohallen
2018-11-30 19:00 142301059 Väckelsångs IK - Carlshamns IBK 4 - 4 Jesper Grönblad, Michell Rohde Väckelsångs Idrottshall
2018-11-30 19:30 142301056 Gransholms IF - Moheda IBK 8 - 5 Magnus Widlund, Edo Sabanovic Gemla Sporthall
2018-11-30 19:45 142301060 Värnamo IK - Westbo IBK 6 - 6 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Värnamo Sporthall
2018-11-30 20:00 142301057 Märserum IBK - Rottne IF 5 - 10 Mikael Lundin, Marcus Ingolf Sparbanken Arena
2018-12-04 19:30 142301058 Vetlanda IBF B - Hovshaga AIF B 4 - 8 Johnny Edh, Thomas Atting ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-12-07 19:15 142301066 Westbo IBK - Väckelsångs IK 7 - 10 Bjarne Olsen, Michael Johansson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-12-07 19:30 142301063 Rottne IF - Gransholms IF 7 - 2 Senad Hamula, Johnny Edh Rottne Sporthall
2018-12-07 19:45 142301062 Moheda IBK - Lagan IBK B 5 - 11 Roger Gardell, Michell Rohde Alvesta Sporthall
2018-12-08 16:00 142301064 Hovshaga AIF B - Värnamo IK 7 - 7 Bengt Andersson, Mathias Linde Hovshaga Sporthall
2018-12-09 17:00 142301061 Växjö IBK Utveckling B - Märserum IBK 13 - 7 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-12-09 18:00 142301065 Carlshamns IBK - Vetlanda IBF B 10 - 3 Anders Stenberg, Dragan Zaharijev Sparbanken Arena
2018-12-12 19:45 142301067 Hovshaga AIF B - Växjö IBK Utveckling B 6 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Hovshaga Sporthall
2018-12-12 20:00 142301069 Carlshamns IBK - Moheda IBK 2 - 2 Jesper Grönblad, Michell Rohde Väggahallen
2018-12-14 19:15 142301071 Westbo IBK - Rottne IF 9 - 9 Magnus Widlund, Johan Ferm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-12-14 19:25 142301070 Väckelsångs IK - Gransholms IF 6 - 14 Ulf Åberg, Rolf Vatvedt Väckelsångs Idrottshall
2018-12-14 19:45 142301072 Värnamo IK - Märserum IBK 10 - 3 Senad Hamula, Linus Sandberg Värnamo Sporthall
2018-12-16 15:00 142301068 Vetlanda IBF B - Lagan IBK B 8 - 7 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-10-12 19:30 142301077 Rottne IF - Hovshaga AIF B 6 - 6 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Rottne Sporthall
2018-12-05 20:00 142301073 Växjö IBK Utveckling B - Carlshamns IBK 6 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-04 19:00 142301074 Lagan IBK B - Väckelsångs IK 3 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Sunnerbohallen
2019-01-04 19:45 142301075 Moheda IBK - Westbo IBK 14 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Alvesta Sporthall
2019-01-05 15:00 142301078 Märserum IBK - Vetlanda IBF B 7 - 6 Senad Hamula, Roger Gardell Sparbanken Arena
2019-02-18 20:00 142301076 Gransholms IF - Värnamo IK 15 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2019-01-11 19:25 142301081 Väckelsångs IK - Moheda IBK 3 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Väckelsångs Idrottshall
2019-01-11 19:45 142301083 Värnamo IK - Rottne IF 4 - 4 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Värnamo Sporthall
2019-01-11 20:00 142301084 Westbo IBK - Märserum IBK 4 - 8 Anders A Nilsson, Johan Söderman Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-01-12 17:00 142301079 Vetlanda IBF B - Växjö IBK Utveckling B 4 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-01-12 17:00 142301080 Hovshaga AIF B - Lagan IBK B 7 - 5 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Hovshaga Sporthall
2019-01-14 20:00 142301082 Carlshamns IBK - Gransholms IF 7 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Väggahallen
2019-01-18 19:00 142301086 Lagan IBK B - Värnamo IK 9 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Sunnerbohallen
2019-01-18 19:30 142301089 Rottne IF - Carlshamns IBK 3 - 2 Edo Sabanovic, Linus Sandberg Rottne Sporthall
2019-01-18 19:45 142301087 Moheda IBK - Hovshaga AIF B 7 - 5 Daniel Pettersson, Johnny Edh Alvesta Sporthall
2019-01-19 16:00 142301090 Märserum IBK - Väckelsångs IK 2 - 8 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Sparbanken Arena
2019-01-20 13:00 142301085 Växjö IBK Utveckling B - Westbo IBK 5 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-20 14:00 142301088 Gransholms IF - Vetlanda IBF B 8 - 5 Daniel Pettersson, Johnny Edh Gemla Sporthall
2019-01-25 19:15 142301092 Westbo IBK - Lagan IBK B 6 - 7 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-01-25 19:15 142301096 Carlshamns IBK - Märserum IBK 10 - 5 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2019-01-25 19:25 142301095 Väckelsångs IK - Rottne IF 7 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Väckelsångs Idrottshall
2019-01-25 19:45 142301091 Värnamo IK - Växjö IBK Utveckling B 8 - 6 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Värnamo Sporthall
2019-01-26 16:30 142301094 Hovshaga AIF B - Gransholms IF 6 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Hovshaga Sporthall
2019-01-27 15:00 142301093 Vetlanda IBF B - Moheda IBK 7 - 4 Anders Everstrand, Thomas Atting ISCAR Arena LF, Vetlanda
2019-02-01 19:45 142301098 Moheda IBK - Värnamo IK 8 - 1 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Alvesta Sporthall
2019-02-02 15:00 142301097 Lagan IBK B - Carlshamns IBK 13 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Sunnerbohallen
2019-02-02 17:00 142301102 Märserum IBK - Hovshaga AIF B 9 - 11 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Sparbanken Arena
2019-02-03 13:30 142301100 Gransholms IF - Westbo IBK 8 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2019-02-03 15:00 142301101 Vetlanda IBF B - Rottne IF 3 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-02-03 19:00 142301099 Växjö IBK Utveckling B - Väckelsångs IK 8 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Fortnox Arena B-hall
2019-02-08 19:30 142301104 Rottne IF - Lagan IBK B 7 - 10 Christer Jonsson, Nicklas Hult Rottne Sporthall
2019-02-08 19:30 142301106 Carlshamns IBK - Hovshaga AIF B 10 - 11 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2019-02-08 19:45 142301103 Moheda IBK - Växjö IBK Utveckling B 10 - 3 Johan Palm, Jonas Widenstedt Alvesta Sporthall
2019-02-08 19:45 142301108 Värnamo IK - Väckelsångs IK 7 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Värnamo Sporthall
2019-02-10 14:00 142301105 Gransholms IF - Märserum IBK 12 - 8 Roger Gardell, Michell Rohde Gemla Sporthall
2019-02-10 15:00 142301107 Westbo IBK - Vetlanda IBF B 10 - 9 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-02-15 19:00 142301109 Lagan IBK B - Gransholms IF 5 - 9 Magnus Widlund, Johan Ferm Sunnerbohallen
2019-02-15 19:00 142301110 Växjö IBK Utveckling B - Rottne IF 8 - 5 Bengt Andersson, Edo Sabanovic Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-15 19:45 142301114 Värnamo IK - Carlshamns IBK 8 - 8 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2019-02-16 14:00 142301113 Väckelsångs IK - Vetlanda IBF B 5 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Väckelsångs Idrottshall
2019-02-16 16:00 142301111 Märserum IBK - Moheda IBK 1 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Sparbanken Arena
2019-02-16 16:00 142301112 Hovshaga AIF B - Westbo IBK 6 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Pär Lagerkvistskolan
2019-02-22 19:25 142301118 Väckelsångs IK - Hovshaga AIF B 8 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde Väckelsångs Idrottshall
2019-02-22 19:30 142301115 Rottne IF - Moheda IBK 3 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Rottne Sporthall
2019-02-22 19:30 142301116 Gransholms IF - Växjö IBK Utveckling B 9 - 8 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Gemla Sporthall
2019-02-23 17:00 142301117 Märserum IBK - Lagan IBK B 3 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde Sparbanken Arena
2019-02-24 15:00 142301120 Vetlanda IBF B - Värnamo IK 5 - 9 Daniel Pettersson, Johnny Edh ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-02-24 15:30 142301119 Westbo IBK - Carlshamns IBK 5 - 8 Magnus Widlund, Johan Ferm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-02-27 20:30 142301122 Moheda IBK - Gransholms IF 5 - 5 Dawan Mofak, Mikael Fransson Alvesta Sporthall
2019-03-01 19:15 142301126 Westbo IBK - Värnamo IK 7 - 7 Daniel Pettersson, Johnny Edh Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-03-01 19:30 142301123 Rottne IF - Märserum IBK 12 - 6 Johan Palm, Jonas Widenstedt Rottne Sporthall
2019-03-01 19:30 142301125 Carlshamns IBK - Väckelsångs IK 3 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Väggahallen
2019-03-02 16:30 142301124 Hovshaga AIF B - Vetlanda IBF B 16 - 5 Per Elofsson, Mathias Linde Hovshaga Sporthall
2019-03-03 16:30 142301121 Växjö IBK Utveckling B - Lagan IBK B 19 - 2 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-03-10 14:00 142301127 Märserum IBK - Växjö IBK Utveckling B 8 - 5 Per Elofsson, Mathias Linde Sparbanken Arena
2019-03-10 14:00 142301128 Lagan IBK B - Moheda IBK 4 - 9 Edo Sabanovic, Johnny Edh Sunnerbohallen
2019-03-10 14:00 142301129 Gransholms IF - Rottne IF 5 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Gemla Sporthall
2019-03-10 14:00 142301130 Värnamo IK - Hovshaga AIF B 6 - 15 Leif Johansson, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2019-03-10 14:00 142301131 Vetlanda IBF B - Carlshamns IBK 4 - 10 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-03-10 14:00 142301132 Väckelsångs IK - Westbo IBK 8 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Väckelsångs Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gransholms IF 22 15 2 5 154-123 31 47
2. Hovshaga AIF B 22 14 4 4 180-131 49 46
3. Moheda IBK 22 14 3 5 147-98 49 45
4. Väckelsångs IK 22 11 3 8 133-131 2 36
5. Växjö IBK Utveckling B 22 11 2 9 169-141 28 35
6. Carlshamns IBK 22 9 6 7 131-117 14 33
7. Värnamo IK 22 8 5 9 147-162 -15 29
8. Lagan IBK B 22 8 3 11 133-153 -20 27
9. Rottne IF 22 7 5 10 121-122 -1 26
10. Märserum IBK 22 6 2 14 124-167 -43 20
11. Vetlanda IBF B 22 4 4 14 114-154 -40 16
12. Westbo IBK 22 4 3 15 118-172 -54 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis