H3 (2018/19)

Gruppspel
H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-26 20:00 170003004 Almunge IK - Midas IBK 4 - 4 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Almunge Sporthall
2018-09-29 12:00 170003001 Gottsunda IBF - Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) 6 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena A
2018-09-29 14:00 170003003 Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) - Hagunda Legend IS 13 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena - Upplands Energi
2018-09-29 15:00 170003005 IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) - Rasbo IK U 4 - 8 Tony Nyberg, Niklas Arvidsson Sportcentrum
2018-10-06 13:00 170003007 Alunda IBF U - Gottsunda IBF 9 - 5 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Olandshallen
2018-10-06 17:00 170003011 Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) - Almunge IK 8 - 5 Michaela Pålsson, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-10-07 09:00 170003008 Hagunda Legend IS - Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) 4 - 7 Erik Palmertz, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2018-10-07 13:00 170003010 Rasbo IK U - Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) 4 - 9 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hall 2000
2018-10-10 20:00 170003018 Almunge IK - IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) 5 - 11 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2018-10-13 14:00 170003013 Gottsunda IBF - Hagunda Legend IS 7 - 7 Rikard Ohlström, Arvid Englund IFU Arena A
2018-10-13 14:00 170003015 Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) - Rasbo IK U 4 - 4 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2018-10-13 18:00 170003014 Alunda IBF U - Midas IBK 5 - 8 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Olandshallen
2018-10-17 20:00 170003024 Almunge IK - Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) 4 - 8 Arvid Englund, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2018-10-20 14:30 170003019 Midas IBK - Gottsunda IBF 4 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hallstaviks Sporthall
2018-10-21 16:20 170003021 Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) - Alunda IBF U 4 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-10-21 16:30 170003020 Rasbo IK U - Hagunda Legend IS 8 - 7 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hall 2000
2018-10-26 20:30 170003028 Alunda IBF U - IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) 2 - 8 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Olandshallen
2018-10-27 14:00 170003026 Midas IBK - Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) 8 - 8 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Hallstaviks Sporthall
2018-10-28 10:00 170003025 Gottsunda IBF - Rasbo IK U 4 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – Lundqvist EL
2018-10-29 19:45 170003029 Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) - Almunge IK 6 - 6 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2018-11-07 20:00 170003034 Almunge IK - Hagunda Legend IS 4 - 15 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Almunge Sporthall
2018-11-09 18:00 170003031 Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) - Gottsunda IBF 8 - 7 Olof Berggren, Rikard Ohlström IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-09 20:00 170003035 Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) - Alunda IBF U 14 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-10 14:30 170003033 IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) - Midas IBK 7 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Sportcentrum
2018-11-10 19:00 170003042 Alunda IBF U - Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) 5 - 11 Tony Nyberg, Erik Palmertz Olandshallen
2018-11-17 13:20 170003040 Midas IBK - Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) 2 - 7 Tony Nyberg, Olof Berggren Hallstaviks Sporthall
2018-11-17 16:00 170003038 Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) - IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) 6 - 7 Frida Lanzaro, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2018-11-18 13:15 170003039 Rasbo IK U - Almunge IK 8 - 7 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Hall 2000
2018-11-24 10:15 170003048 Alunda IBF U - Hagunda Legend IS 6 - 9 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Olandshallen
2018-11-24 15:45 170003047 Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) - Midas IBK 8 - 9 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg S:t Ilianshallen
2018-11-28 19:00 170003043 IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) - Gottsunda IBF 13 - 4 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sportcentrum
2018-11-29 20:45 170003045 Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) - Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) 10 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2018-12-01 14:30 170003054 Midas IBK - Hagunda Legend IS 10 - 7 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hallstaviks Sporthall
2018-12-02 14:00 170003049 Gottsunda IBF - Almunge IK 7 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-12-02 15:00 170003050 IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) - Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) 4 - 7 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sparbankshallen
2018-12-02 15:00 170003053 Rasbo IK U - Alunda IBF U 6 - 5 Lars Halvarsson, Marko Spasic Hall 2000
2018-12-02 16:00 170003052 Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) - Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) 7 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2018-12-08 10:00 170003059 Hagunda Legend IS - Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) 6 - 10 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – Lundqvist EL
2018-12-08 12:00 170003055 Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) - Gottsunda IBF 14 - 10 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-12-08 13:30 170003060 Midas IBK - Rasbo IK U 7 - 11 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Hallstaviks Sporthall
2018-12-08 14:00 170003057 Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) - IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) 5 - 6 Thomas Tanskanen, Bo Pettersson Loklint S:t Ilianshallen
2018-12-12 20:00 170003063 Almunge IK - Alunda IBF U 5 - 8 Tony Nyberg, Thomas Tanskanen Almunge Sporthall
2018-12-12 20:30 170003066 Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) - Rasbo IK U 10 - 6 Bo Pettersson Loklint, Frida Lanzaro IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-13 20:45 170003062 Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) - Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) 6 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2018-12-15 13:00 170003064 IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) - Hagunda Legend IS 22 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2019-01-12 11:00 170003069 Hagunda Legend IS - Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) 12 - 17 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – Lundqvist EL
2019-01-12 13:10 170003070 Midas IBK - Almunge IK 12 - 7 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hallstaviks Sporthall
2019-01-12 14:00 170003067 Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) - Gottsunda IBF 8 - 6 Jörgen Olsson, Anders Holm S:t Ilianshallen
2019-01-13 15:45 170003071 Rasbo IK U - IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) 9 - 7 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hall 2000
2019-01-23 20:00 170003077 Almunge IK - Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) 9 - 9 Tony Nyberg, Bo Pettersson Loklint Almunge Sporthall
2019-01-23 20:20 170003073 Gottsunda IBF - Alunda IBF U 6 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – Lundqvist EL
2019-01-24 20:45 170003076 Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) - Rasbo IK U 9 - 8 Anders Ståhlberg, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2019-01-25 20:00 170003074 Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) - Hagunda Legend IS 6 - 5 Tony Nyberg, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2019-01-26 14:00 170003080 Midas IBK - Alunda IBF U 7 - 4 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2019-01-26 16:30 170003084 IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) - Almunge IK 7 - 5 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson Sportcentrum
2019-01-27 10:00 170003079 Hagunda Legend IS - Gottsunda IBF 7 - 7 Arvid Englund, Marko Spasic IFU Arena A
2019-01-27 14:45 170003081 Rasbo IK U - Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) 3 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hall 2000
2019-02-01 20:00 170003087 Alunda IBF U - Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) 6 - 7 Marko Spasic, Arvid Englund Olandshallen
2019-02-04 20:15 170003085 Gottsunda IBF - Midas IBK 2 - 11 Handrin Thunkvist, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2019-02-04 20:45 170003090 Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) - Almunge IK 11 - 4 Marko Spasic, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – Lundqvist EL
2019-02-06 20:45 170003086 Hagunda Legend IS - Rasbo IK U 5 - 8 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2019-02-09 16:30 170003094 IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) - Alunda IBF U 8 - 8 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2019-02-10 12:00 170003092 Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) - Midas IBK 7 - 9 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2019-02-10 14:00 170003091 Rasbo IK U - Gottsunda IBF 8 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hall 2000
2019-02-13 20:00 170003095 Almunge IK - Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) 13 - 5 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Almunge Sporthall
2019-02-16 10:30 170003100 Hagunda Legend IS - Almunge IK 10 - 17 Arvid Englund, Marko Spasic IFU Arena A
2019-02-16 12:30 170003097 Gottsunda IBF - Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) 7 - 5 Arvid Englund, Marko Spasic IFU Arena A
2019-02-16 14:30 170003101 Alunda IBF U - Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) 7 - 7 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Olandshallen
2019-02-16 15:00 170003099 Midas IBK - IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) 10 - 4 Erik Palmertz, Fabian Fahimi Hallstaviks Sporthall
2019-03-02 14:00 170003108 Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) - Alunda IBF U 7 - 13 Jörgen Olsson, Arvid Englund S:t Ilianshallen
2019-03-02 15:00 170003106 Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) - Midas IBK 11 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – Lundqvist EL
2019-03-02 15:45 170003104 IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) - Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) 7 - 5 Per-Olof Svensson, Christoffer Stenlund Sportcentrum
2019-03-27 20:00 170003105 Almunge IK - Rasbo IK U 8 - 9 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Almunge Sporthall
2019-03-12 19:30 170003113 Midas IBK - Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) 5 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2019-03-12 20:45 170003111 Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) - Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) 6 - 7 Arvid Englund, Frida Lanzaro IFU Arena – DHinox
2019-03-13 20:15 170003109 Gottsunda IBF - IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) 8 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – Lundqvist EL
2019-03-13 20:45 170003114 Hagunda Legend IS - Alunda IBF U 8 - 8 Tony Nyberg, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2019-03-15 18:00 170003120 Hagunda Legend IS - Midas IBK 6 - 10 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena A
2019-03-15 20:00 170003116 Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) - IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) 8 - 2 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena A
2019-03-18 19:45 170003118 Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) - Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) 5 - 6 Niklas Arvidsson, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2019-03-20 20:00 170003115 Almunge IK - Gottsunda IBF 5 - 6 Niklas Arvidsson, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2019-03-20 20:30 170003119 Alunda IBF U - Rasbo IK U 9 - 3 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Olandshallen
2019-03-23 10:00 170003125 Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) - Hagunda Legend IS 7 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – Lundqvist EL
2019-03-23 12:00 170003121 Gottsunda IBF - Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) 7 - 11 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – Lundqvist EL
2019-03-24 13:30 170003126 Rasbo IK U - Midas IBK 3 - 1 Arvid Englund, Marko Spasic Hall 2000
2019-03-24 16:00 170003123 IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) - Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) 12 - 7 Tony Nyberg, Per-Olof Svensson Sparbankshallen
2019-03-29 20:00 170003129 Alunda IBF U - Almunge IK 17 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Olandshallen
2019-03-30 13:00 170003130 Hagunda Legend IS - IBF Roslagsalliansen (avstår kval/uppflyttning) 4 - 8 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – Lundqvist EL
2019-03-30 15:00 170003128 Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) - Loke IBK (avstår kval/uppflyttning) 6 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2019-03-31 12:40 170003132 Rasbo IK U - Bälinge IF (avstår kval/uppflyttning) 0 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Loke IBK (avstår kval/ uppflyttning) 18 16 2 0 175-99 76 50
2. IBF Roslagsalliansen (avstår kval/ uppflyttning) 18 11 2 5 145-109 36 35
3. Rasbo IK U 18 11 1 6 114-114 0 34
4. Midas IBK 18 10 2 6 127-110 17 32
5. Bälinge IF (avstår kval/ uppflyttning) 18 9 2 7 123-115 8 29
6. Alunda IBF U 18 6 4 8 126-127 -1 22
7. Gottsunda IBF 18 5 4 9 111-138 -27 19
8. Enköpings IBK (avstår kval/ uppflyttning) 18 5 3 10 108-122 -14 18
9. Almunge IK 18 2 3 13 114-161 -47 9
10. Hagunda Legend IS 18 2 3 13 127-175 -48 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis