Damer Division 1 Mittsverige (2018/19)

Gruppspel
Damer Division 1 Mittsverige
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 10:00 242201005 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 1 - 2 Mikael Körning, Anders Öbergh Öbacka SC
2018-10-14 10:00 242201004 Sundsvalls IBF 2 - Klockarberget BK Ungdom 0 - 7 Fredrik Strese, Arvid Larsson Sundsvalls Sporthall-A
2018-10-14 13:00 242201003 Vattjoms IK - Sundsvall FBC 3 - 4 Anders Johansson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2018-10-14 16:00 242201002 Timrå IBC - FBC Bollnäs 4 - 7 Peter Palander, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2018-10-19 18:30 242201006 FBC Bollnäs - Söderhamns IBF 10 - 3 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2018-10-20 13:00 242201010 IBK Härnösand - Sundsvalls IBF 2 9 - 1 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2018-10-21 13:00 242201008 Klockarberget BK Ungdom - Timrå IBC 9 - 5 Fredrik Strese, Thomas Berglund Njurundahallen
2018-10-21 14:00 242201007 Sundsvall FBC - Jemtland Innebandy 4 - 1 Patrick Cederblad, Roger Lundbäck Skönsbergshallen
2018-10-21 16:00 242201009 Klockarbergets BK - Vattjoms IK 6 - 8 Alexander Bergman, Fredrik Strese Njurundahallen
2018-10-27 12:00 242201012 FBC Bollnäs - Klockarberget BK Ungdom 11 - 3 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2018-10-27 16:00 242201011 Söderhamns IBF - Sundsvall FBC 3 - 4 Jimmy Löfgren, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2018-10-28 13:00 242201015 Vattjoms IK - Sundsvalls IBF 2 2 - 7 Jan Öberg, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2018-10-28 15:15 242201013 Jemtland Innebandy - Klockarbergets BK 6 - 8 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2018-10-28 16:00 242201014 Timrå IBC - IBK Härnösand 5 - 4 Peter Palander, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2018-11-04 12:00 242201018 IBK Härnösand - FBC Bollnäs 4 - 7 Mikael Körning, Anders Öbergh Öbacka SC
2018-11-04 13:00 242201016 Klockarberget BK Ungdom - Söderhamns IBF 11 - 6 Andreas Lindberg, Fredrik Strese Njurundahallen
2018-11-04 13:00 242201019 Sundsvalls IBF 2 - Jemtland Innebandy 3 - 2 Alexander Bergman, Arvid Larsson Hagahallen
2018-11-04 13:00 242201020 Vattjoms IK - Timrå IBC 2 - 1 Anders Johansson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2018-11-04 16:00 242201017 Klockarbergets BK - Sundsvall FBC 7 - 4 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2018-11-10 12:00 242201025 Jemtland Innebandy - Timrå IBC 5 - 2 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2018-11-11 14:00 242201021 Söderhamns IBF - Klockarbergets BK 4 - 4 e.förl. Jimmy Löfgren, Patric Jonsson Idrottshallen, Söderhamn
2018-11-11 15:00 242201024 FBC Bollnäs - Vattjoms IK 11 - 0 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2018-11-11 18:00 242201023 Sundsvall FBC - Sundsvalls IBF 2 5 - 5 e.förl. Hans Söderblom, Fredrik Strese Sundsvalls Sporthall-A
2018-11-16 19:00 242201022 Klockarberget BK Ungdom - IBK Härnösand 3 - 4 Thomas Berglund, Fredrik Strese Njurundahallen
2018-11-16 19:00 242201029 Timrå IBC - Sundsvall FBC 3 - 4 Teodor Lundgren, Patrick Cederblad Timrå Sporthall
2018-11-18 13:00 242201027 Sundsvalls IBF 2 - Klockarbergets BK 5 - 2 Fredrik Strese, Jan Öberg Sundsvalls Sporthall-A
2018-11-18 13:00 242201028 Vattjoms IK - Klockarberget BK Ungdom 1 - 4 Anders Johansson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2018-11-18 14:00 242201026 IBK Härnösand - Söderhamns IBF 7 - 6 e.förl. Tony Strindlund, Ivica Matanovic Öbacka SC
2018-11-18 15:15 242201030 Jemtland Innebandy - FBC Bollnäs 2 - 5 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2018-11-22 21:00 242201032 IBK Härnösand - Vattjoms IK 5 - 1 Peder Lövdahl, Göran Norberg Öbacka SC
2018-11-25 13:00 242201034 Klockarberget BK Ungdom - Jemtland Innebandy 8 - 3 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2018-11-25 14:00 242201031 Söderhamns IBF - Sundsvalls IBF 2 6 - 5 e.förl. Niclas Olsson, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2018-11-25 16:00 242201033 Klockarbergets BK - Timrå IBC 18 - 3 Thomas Berglund, Roger Lundbäck Njurundahallen
2018-11-25 16:30 242201035 Sundsvall FBC - FBC Bollnäs 3 - 4 Arvid Larsson, Markus Helsing Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-01 15:00 242201039 FBC Bollnäs - Klockarbergets BK 10 - 11 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Bollnäs Sporthall A
2018-12-01 15:15 242201038 Jemtland Innebandy - IBK Härnösand 9 - 7 Urban Larsson, Mats Finke Torvallaskolans sporthall
2018-12-02 13:00 242201036 Vattjoms IK - Söderhamns IBF 3 - 10 Alexander Bergman, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2018-12-02 16:00 242201037 Timrå IBC - Sundsvalls IBF 2 4 - 5 Alexander Bergman, Arvid Larsson Timrå Sporthall
2018-12-02 18:00 242201040 Sundsvall FBC - Klockarberget BK Ungdom 4 - 5 Teodor Lundgren, Markus Helsing Sundsvalls Sporthall-A
2018-11-23 20:00 242201043 Sundsvalls IBF 2 - FBC Bollnäs 2 - 10 Patrik Sjöberg, Jesper Doherty Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-07 19:00 242201045 Klockarbergets BK - Klockarberget BK Ungdom 6 - 10 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2018-12-08 11:00 242201044 IBK Härnösand - Sundsvall FBC 7 - 6 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2018-12-09 13:00 242201042 Vattjoms IK - Jemtland Innebandy 4 - 3 Anders Johansson, Teodor Lundgren Matfors Sporthall
2018-12-09 14:00 242201041 Söderhamns IBF - Timrå IBC 12 - 4 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2018-12-15 12:00 242201047 FBC Bollnäs - Timrå IBC 11 - 0 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2018-12-16 13:00 242201050 Klockarbergets BK - IBK Härnösand 5 - 8 Thomas Berglund, Roger Lundbäck Njurundahallen
2018-12-16 15:15 242201046 Jemtland Innebandy - Söderhamns IBF 10 - 2 Dennis Wall, Adrian Melin Näslund Torvallaskolans sporthall
2018-12-16 16:00 242201049 Klockarberget BK Ungdom - Sundsvalls IBF 2 7 - 4 Thomas Berglund, Roger Lundbäck Njurundahallen
2018-12-19 19:00 242201048 Sundsvall FBC - Vattjoms IK 5 - 0 Peter Palander, Markus Helsing Skönsbergshallen
2019-01-11 19:30 242201051 Söderhamns IBF - FBC Bollnäs 4 - 18 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2019-01-12 12:00 242201055 Sundsvalls IBF 2 - IBK Härnösand 1 - 5 Thomas Berglund, Santiago Bedoya Hagahallen
2019-01-13 13:00 242201054 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 3 - 8 Peter Palander, Patrik Sjöberg Matfors Sporthall
2019-01-13 16:00 242201053 Timrå IBC - Klockarberget BK Ungdom 3 - 8 Markus Helsing, Josephine Eriksson Timrå Sporthall
2019-02-02 16:00 242201052 Jemtland Innebandy - Sundsvall FBC 4 - 5 Adrian Melin Näslund, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2019-01-19 16:00 242201057 Klockarberget BK Ungdom - FBC Bollnäs 7 - 5 Markus Helsing, Sofie Öman Njurundahallen
2019-01-20 12:00 242201059 IBK Härnösand - Timrå IBC 10 - 5 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Öbacka SC
2019-01-20 13:00 242201058 Klockarbergets BK - Jemtland Innebandy 5 - 6 Patrik Sjöberg, Josephine Eriksson Njurundahallen
2019-01-20 15:30 242201060 Sundsvalls IBF 2 - Vattjoms IK 6 - 2 Per Pålsson, Robert Lundqvist Höglunda
2019-01-20 18:00 242201056 Sundsvall FBC - Söderhamns IBF 7 - 5 Arvid Larsson, Jesper Doherty Skönsbergshallen
2019-01-26 12:00 242201063 FBC Bollnäs - IBK Härnösand 4 - 3 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2019-01-27 14:00 242201061 Söderhamns IBF - Klockarberget BK Ungdom 4 - 4 e.förl. Jimmy Löfgren, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2019-01-27 15:00 242201062 Sundsvall FBC - Klockarbergets BK 4 - 6 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Skönsbergshallen
2019-01-27 15:15 242201064 Jemtland Innebandy - Sundsvalls IBF 2 5 - 5 e.förl. Urban Larsson, Mats Finke Torvallaskolans sporthall
2019-01-27 16:00 242201065 Timrå IBC - Vattjoms IK 4 - 1 Per Pålsson, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2019-02-02 12:00 242201067 IBK Härnösand - Klockarberget BK Ungdom 3 - 6 Tony Strindlund, Göran Norberg Öbacka SC
2019-02-03 13:00 242201068 Sundsvalls IBF 2 - Sundsvall FBC 6 - 5 Peter Palander, Arvid Larsson Hagahallen
2019-02-03 13:00 242201069 Vattjoms IK - FBC Bollnäs 2 - 23 Anders Johansson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2019-02-03 16:00 242201070 Timrå IBC - Jemtland Innebandy 3 - 4 Arvid Larsson, Hans Söderblom Timrå Sporthall
2019-02-13 20:00 242201066 Klockarbergets BK - Söderhamns IBF 13 - 0 Sofie Öman, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2019-02-09 14:00 242201001 Söderhamns IBF - Jemtland Innebandy 3 - 4 Niclas Olsson, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2019-02-10 13:00 242201073 Klockarberget BK Ungdom - Vattjoms IK 8 - 0 Markus Helsing, Sofie Öman Njurundahallen
2019-02-10 14:00 242201071 Söderhamns IBF - IBK Härnösand 4 - 5 Niclas Olsson, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2019-02-10 15:00 242201074 Sundsvall FBC - Timrå IBC 9 - 5 Peter Palander, Jesper Doherty Sundsvalls Sporthall-A
2019-02-10 15:00 242201075 FBC Bollnäs - Jemtland Innebandy 6 - 2 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Bollnäs Sporthall A
2019-02-10 16:00 242201072 Klockarbergets BK - Sundsvalls IBF 2 8 - 6 Josephine Eriksson, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2019-02-16 15:00 242201080 FBC Bollnäs - Sundsvall FBC 7 - 5 Niclas Olsson, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2019-02-17 13:00 242201076 Sundsvalls IBF 2 - Söderhamns IBF 5 - 0 Arvid Larsson, Patrik Sjöberg Sundsvalls Sporthall-A
2019-02-17 13:00 242201077 Vattjoms IK - IBK Härnösand 3 - 8 Thomas Berglund, Roger Lundbäck Matfors Sporthall
2019-02-17 15:15 242201079 Jemtland Innebandy - Klockarberget BK Ungdom 3 - 4 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2019-02-17 16:00 242201078 Timrå IBC - Klockarbergets BK 2 - 8 Josephine Eriksson, Peter Palander Timrå Sporthall
2019-02-23 11:00 242201083 IBK Härnösand - Jemtland Innebandy 2 - 4 Mikael Körning, Göran Norberg Öbacka SC
2019-02-24 13:00 242201084 Klockarbergets BK - FBC Bollnäs 6 - 4 Jesper Doherty, Alexander Bergman Njurundahallen
2019-02-24 14:00 242201081 Söderhamns IBF - Vattjoms IK 5 - 3 Niclas Olsson, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2019-02-24 16:00 242201082 Sundsvalls IBF 2 - Timrå IBC 6 - 3 Per Pålsson, Sofie Öman Sundsvalls Sporthall-A
2019-02-24 16:00 242201085 Klockarberget BK Ungdom - Sundsvall FBC 6 - 2 Jesper Doherty, Alexander Bergman Njurundahallen
2019-03-03 13:00 242201086 Timrå IBC - Söderhamns IBF 5 - 11 Roger Lundbäck, Per Pålsson Timrå Sporthall
2019-03-03 13:00 242201087 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK 4 - 3 Urban Larsson, Mats Finke Torvallaskolans sporthall
2019-03-03 13:00 242201088 FBC Bollnäs - Sundsvalls IBF 2 12 - 0 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Bollnäs Sporthall A
2019-03-03 13:00 242201089 Sundsvall FBC - IBK Härnösand 5 - 6 Markus Helsing, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-03 13:00 242201090 Klockarberget BK Ungdom - Klockarbergets BK 2 - 7 Peter Palander, Patrik Sjöberg Njurundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. FBC Bollnäs 18 15 0 (0) 3 165-61 104 45
2. Klockarberget BK Ungdom 18 14 1 (0) 3 112-71 41 43
3. Klockarbergets BK 18 12 1 (0) 5 130-86 44 37
4. IBK Härnösand 18 10 1 (1) 7 98-77 21 32
5. Sundsvalls IBF 2 18 8 3 (0) 7 72-94 -22 27
6. Sundsvall FBC 18 8 1 (0) 9 85-83 2 25
7. Jemtland Innebandy 18 8 1 (0) 9 77-79 -2 25
8. Söderhamns IBF 18 4 4 (1) 10 88-122 -34 17
9. Vattjoms IK 18 3 0 (0) 15 41-122 -81 9
10. Timrå IBC 18 2 0 (0) 16 61-134 -73 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis