Fair Play Cup Flickor 15-16 (2018/19)

Gruppspel
FPC F15/16 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 19:20 143301001 Husqvarna IK - Fröjereds IF 1 - 7 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-22 21:20 143301002 Röke IBK - Växjö IBK Utveckling 1 - 8 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-23 08:00 143301003 Husqvarna IK - Röke IBK 4 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Norrahammars Sporthall
2019-03-23 08:40 143301004 Fröjereds IF - Växjö IBK Utveckling 2 - 3 Senad Hamula, Linus Sandberg Norrahammars Sporthall
2019-03-23 13:40 143301005 Röke IBK - Fröjereds IF 2 - 6 Ivan Vovk, Adam Rydholm Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 13:40 143301006 Växjö IBK Utveckling - Husqvarna IK 4 - 1 Emil Lindén, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 3 3 0 0 15-4 11 9
2. Fröjereds IF 3 2 0 1 15-6 9 6
3. Husqvarna IK 3 1 0 2 6-11 -5 3
4. Röke IBK 3 0 0 3 3-18 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 18:00 143302001 Jönköpings IK - Onsala IBK 1 2 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Huskvarna Sporthall A
2019-03-22 20:00 143302002 Täby FC - Vimmerby IBK 3 - 1 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 08:40 143302003 Jönköpings IK - Täby FC 0 - 6 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-23 10:00 143302004 Onsala IBK 1 - Vimmerby IBK 0 - 3 Felix Carlsson, Hans Bylund Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-23 17:00 143302005 Täby FC - Onsala IBK 1 1 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Huskvarna Sporthall B
2019-03-23 17:00 143302006 Vimmerby IBK - Jönköpings IK 3 - 3 Arne Brattehag, Sigge Maurer Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 3 2 0 1 10-4 6 6
2. Vimmerby IBK 3 1 1 1 7-6 1 4
3. Jönköpings IK 3 1 1 1 5-9 -4 4
4. Onsala IBK 1 3 1 0 2 3-6 -3 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 18:40 143303001 Vetlanda IBF/IBK Husar - IBK Kungälv 1 - 4 Emil Lindén, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall B
2019-03-22 20:00 143303002 Solfjäderstaden IBK - Carlshamns IBK 1 - 0 Arne Brattehag, Sigge Maurer Huskvarna Sporthall B
2019-03-23 11:20 143303003 Vetlanda IBF/IBK Husar - Solfjäderstaden IBK 2 - 4 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 11:20 143303004 IBK Kungälv - Carlshamns IBK 3 - 1 Kim Bjurek, Peter Nykvist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-03-23 19:20 143303005 Solfjäderstaden IBK - IBK Kungälv 2 - 3 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 19:20 143303006 Carlshamns IBK - Vetlanda IBF/IBK Husar 1 - 1 Erik Haglund, Hampus Abrahamsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Kungälv 3 3 0 0 10-4 6 9
2. Solfjäderstaden IBK 3 2 0 1 7-5 2 6
3. Carlshamns IBK 3 0 1 2 2-5 -3 1
4. Vetlanda IBF/ IBK Husar 3 0 1 2 4-9 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 19:20 143304002 IK Stanstad - Östra SK Jönköping 4 - 4 Alexia Rasmussen, Adam Rydholm Norrahammars Sporthall
2019-03-22 21:20 143304001 FBC Kalmarsund Ungdom - Onsala IBK 2 0 - 10 Christer Jonsson, Nicklas Hult Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 10:40 143304003 FBC Kalmarsund Ungdom - IK Stanstad 0 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 10:40 143304004 Onsala IBK 2 - Östra SK Jönköping 1 - 4 Jonathan Morén, Tim Solig Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-23 16:20 143304005 IK Stanstad - Onsala IBK 2 3 - 1 Arne Brattehag, Sigge Maurer Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 16:20 143304006 Östra SK Jönköping - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Huskvarna Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Stanstad 3 2 1 0 10-5 5 7
2. Östra SK Jönköping 3 1 2 0 10-7 3 5
3. Onsala IBK 2 3 1 0 2 12-7 5 3
4. FBC Kalmarsund Ungdom 3 0 1 2 2-15 -13 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 19:20 143305001 Craftstadens IBK - Skillingaryds IK 0 - 0 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-22 21:20 143305002 Värnamo IK - Varla IBK 0 - 3 Oscar Bard, Hampus Larsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 08:00 143305003 Craftstadens IBK - Värnamo IK 0 - 0 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-23 08:40 143305004 Skillingaryds IK - Varla IBK 1 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-23 13:40 143305005 Värnamo IK - Skillingaryds IK 1 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2019-03-23 13:40 143305006 Varla IBK - Craftstadens IBK 0 - 2 Felix Carlsson, Hans Bylund Huskvarna Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varla IBK 3 2 0 1 5-3 2 6
2. Craftstadens IBK 3 1 2 0 2-0 2 5
3. Skillingaryds IK 3 1 1 1 3-3 0 4
4. Värnamo IK 3 0 1 2 1-5 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-22 19:20 143306001 S/W 2010 IBK - Partille IBS 0 - 4 Arne Brattehag, Sigge Maurer Huskvarna Sporthall B
2019-03-22 21:20 143306002 Surahammars IBF - Hovslätts IK 1 - 5 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Norrahammars Sporthall
2019-03-23 09:20 143306004 Partille IBS - Hovslätts IK 0 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-23 10:00 143306003 S/W 2010 IBK - Surahammars IBF 1 - 5 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-23 17:00 143306005 Surahammars IBF - Partille IBS 1 - 1 Jonathan Morén, Tim Solig Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-03-23 17:00 143306006 Hovslätts IK - S/W 2010 IBK 3 - 0 Ivan Vovk, Adam Rydholm Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 3 3 0 0 9-1 8 9
2. Partille IBS 3 1 1 1 5-2 3 4
3. Surahammars IBF 3 1 1 1 7-7 0 4
4. S/ W 2010 IBK 3 0 0 3 1-12 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC F15-16 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-24 08:00 1/8-final 4 143300004 Fröjereds IF - Jönköpings IK 2 - 1 Tim Solig, Jonathan Morén Huskvarna Sporthall A
2019-03-24 08:00 1/8-final 5 143300005 Täby FC - Solfjäderstaden IBK 5 - 0 Nicklas Hult, Christer Jonsson Huskvarna Sporthall B
2019-03-24 09:30 1/8-final 1 143300001 Hovslätts IK - Skillingaryds IK 5 - 1 Gustav Svensson, Hani Mousaviyan-Utter Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-24 09:30 1/8-final 2 143300002 Varla IBK - Surahammars IBF 2 - 1 Adam Nikolausson, Emil Lindén Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-24 09:30 1/8-final 3 143300003 Vimmerby IBK - Onsala IBK 2 0 - 2 Sigge Maurer, Arne Brattehag Norrahammars Sporthall
2019-03-24 09:30 1/8-final 6 143300006 Växjö IBK Utveckling - Östra SK Jönköping 0 - 3 Hans Bylund, Felix Carlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-24 09:30 1/8-final 7 143300007 IK Stanstad - Partille IBS 2 - 1 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Campus Arena
2019-03-24 09:30 1/8-final 8 143300008 IBK Kungälv - Craftstadens IBK 1 - 0 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-24 12:30 Kvartsfinal 1 143300009 Varla IBK - Hovslätts IK 1 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-03-24 12:30 Kvartsfinal 2 143300010 Fröjereds IF - Onsala IBK 2 3 - 1 Tim Solig, Jonathan Morén Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-24 12:30 Kvartsfinal 3 143300011 Östra SK Jönköping - Täby FC 2 - 5 Nicklas Hult, Christer Jonsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-24 14:00 Kvartsfinal 4 143300012 IBK Kungälv - IK Stanstad 0 - 1 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Campus Arena
2019-03-24 16:15 Semifinal 1 143300013 Fröjereds IF - Hovslätts IK 2 - 3 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-24 16:15 Semifinal 2 143300014 IK Stanstad - Täby FC 1 - 3 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-24 17:45 Final 143300015 Täby FC - Hovslätts IK 1 - 2 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus D-hall
FPC F15-16 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-24 11:00 Kvartsfinal 3 143307003 Husqvarna IK - Onsala IBK 1 3 - 0 Kim Bjurek, Peter Nykvist Huskvarna Sporthall A
2019-03-24 11:00 Kvartsfinal 4 143307004 Carlshamns IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 2 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Huskvarna Sporthall B
2019-03-24 11:45 Kvartsfinal 1 143307001 Värnamo IK - S/W 2010 IBK 1 - 0 Kim Bjurek, Peter Nykvist Huskvarna Sporthall A
2019-03-24 11:45 Kvartsfinal 2 143307002 Röke IBK - Vetlanda IBF/IBK Husar 1 - 2 Erik Haglund, Hampus Abrahamsson Huskvarna Sporthall B
2019-03-24 15:30 Semifinal 1 143307005 Vetlanda IBF/IBK Husar - Värnamo IK 1 - 8 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Huskvarna Sporthall A
2019-03-24 15:30 Semifinal 2 143307006 FBC Kalmarsund Ungdom - Husqvarna IK 4 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall B
2019-03-24 17:45 Final 143307007 FBC Kalmarsund Ungdom - Värnamo IK 2 - 1 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Huskvarna Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis