SSL - Svenska Superligan Dam (2019/20)

Gruppspel
SSL - Svenska Superligan Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:00 580020006 Karlstad IBF - Täby FC IBK 3 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Colorama Arena
2019-09-21 14:00 580020001 IK Sirius FBC - IBK Dalen 5 - 1 Klas Sjölin, Roger Persson IFU Arena A
2019-09-21 14:00 580020002 Jönköpings IK - Skoghalls IBK 5 - 7 Mona Franzon, Josefine Hedelind Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-09-21 14:00 580020003 Västerås Rönnby IBK - Endre IF 6 - 5 e.förl. Ludwig Broadhall, Robert Nordin Bombardier Arena A
2019-09-21 15:00 580020004 Warberg IC - Nacka Wallenstam IBK 3 - 6 Johnny Lindberg, Roger Nilsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-09-22 16:00 580020005 Pixbo Wallenstam IBK - Malmö FBC 9 - 3 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Wallenstamhallen
2019-09-23 19:15 580020007 KAIS Mora IF - IKSU 7 - 5 Roger Persson, Klas Sjölin Idre Fjäll Arena
2019-09-28 13:00 580020010 Malmö FBC - Västerås Rönnby IBK 6 - 4 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Baltiska Hallen A
2019-09-28 16:00 580020009 IBK Dalen - Jönköpings IK 1 - 2 Jörgen Andersson, Roger Nilsson Umeå Energi Arena
2019-09-28 16:00 580020013 Nacka Wallenstam IBK - Karlstad IBF 4 - 8 Rickard Nilsson, Kevin Cardell Ormingehallen
2019-09-28 16:00 580020014 Skoghalls IBK - KAIS Mora IF 1 - 11 Klas Sjölin, Roger Persson Hammarö Arena
2019-09-29 13:00 580020011 IKSU - Warberg IC 18 - 3 Henrik Öberg, Roger Collin IKSU Sport
2019-09-29 13:00 580020012 Endre IF - Pixbo Wallenstam IBK 4 - 5 Ludwig Broadhall, Robert Nordin ICA Maxi Arena
2019-09-29 13:30 580020008 Täby FC IBK - IK Sirius FBC 7 - 5 Jörgen Andersson, Roger Nilsson K-Rauta Arena
2019-10-01 18:30 580020021 IBK Dalen - IKSU 2 - 9 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena
2019-10-04 19:00 580020015 Täby FC IBK - Västerås Rönnby IBK 5 - 1 Ludwig Broadhall, Robert Nordin K-Rauta Arena
2019-10-04 19:00 580020016 Karlstad IBF - Skoghalls IBK 4 - 1 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Colorama Arena
2019-10-04 19:00 580020017 Nacka Wallenstam IBK - Endre IF 6 - 4 Mona Franzon, Jörgen Andersson Ormingehallen
2019-10-04 19:00 580020018 Warberg IC - Pixbo Wallenstam IBK 1 - 2 Roger Persson, Klas Sjölin Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-10-04 19:00 580020019 Jönköpings IK - Malmö FBC 2 - 4 Håkan Söderman, Andreas Holm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-04 19:00 580020020 IK Sirius FBC - KAIS Mora IF 4 - 9 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund IFU Arena A
2019-10-06 13:00 580020023 Endre IF - Karlstad IBF 7 - 6 Roger Persson, Klas Sjölin ICA Maxi Arena
2019-10-06 14:00 580020024 Västerås Rönnby IBK - Jönköpings IK 6 - 5 e.str. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Bombardier Arena A
2019-10-06 15:00 580020026 IKSU - Nacka Wallenstam IBK 7 - 1 Robert Nordin, Ludwig Broadhall IKSU Sport
2019-10-06 16:00 580020025 KAIS Mora IF - Warberg IC 12 - 2 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Idre Fjäll Arena
2019-10-06 16:30 580020027 IK Sirius FBC - Pixbo Wallenstam IBK 5 - 7 Niklas Tollefors, Patrik Cullander IFU Arena A
2019-10-06 18:00 580020022 Skoghalls IBK - Täby FC IBK 2 - 9 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Hammarö Arena
2019-10-06 18:00 580020028 IBK Dalen - Malmö FBC 3 - 11 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Umeå Energi Arena
2019-10-12 14:00 580020032 Malmö FBC - IK Sirius FBC 7 - 3 Rickard Nilsson, Kevin Cardell Baltiska Hallen A
2019-10-12 16:00 580020030 Nacka Wallenstam IBK - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 7 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Ormingehallen
2019-10-12 16:00 580020035 Karlstad IBF - IKSU 0 - 9 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Colorama Arena
2019-10-13 13:00 580020034 Endre IF - Jönköpings IK 12 - 5 David Geiser, Henrik Nilsson ICA Maxi Arena
2019-10-13 14:00 580020033 IBK Dalen - Warberg IC 4 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena
2019-10-13 16:00 580020029 Skoghalls IBK - Västerås Rönnby IBK 4 - 9 Johnny Lindberg, Roger Nilsson Hammarö Arena
2019-10-14 19:15 580020031 Täby FC IBK - KAIS Mora IF 5 - 6 Patrik Cullander, Niklas Tollefors K-Rauta Arena
2019-10-26 13:00 580020040 IK Sirius FBC - Nacka Wallenstam IBK 3 - 2 Johnny Lindberg, Roger Nilsson IFU Arena A
2019-10-26 14:00 580020041 Jönköpings IK - Täby FC IBK 6 - 8 Mona Franzon, Josefine Hedelind Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-26 15:00 580020042 Warberg IC - Karlstad IBF 7 - 6 e.förl. Ludwig Broadhall, Robert Nordin Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-10-26 16:00 580020038 IKSU - Malmö FBC 7 - 4 Roger Persson, Klas Sjölin IKSU Sport
2019-10-27 14:00 580020039 IBK Dalen - Västerås Rönnby IBK 2 - 3 Roger Persson, Klas Sjölin Umeå Energi Arena
2019-10-27 16:00 580020036 Pixbo Wallenstam IBK - Skoghalls IBK 9 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Wallenstamhallen
2019-10-28 19:15 580020037 KAIS Mora IF - Endre IF 7 - 2 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Idre Fjäll Arena
2019-11-02 13:00 580020047 Karlstad IBF - Malmö FBC 6 - 7 Roger Persson, Klas Sjölin Colorama Arena
2019-11-02 14:00 580020049 Jönköpings IK - IK Sirius FBC 9 - 3 Kevin Cardell, Josefine Hedelind Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-02 14:30 580020048 Västerås Rönnby IBK - KAIS Mora IF 3 - 8 Robert Nordin, Ludwig Broadhall Kristiansborgshallen
2019-11-02 15:00 580020045 IBK Dalen - Pixbo Wallenstam IBK 7 - 1 Jonatan Lindberg, Erik Lundgren Umeå Energi Arena
2019-11-03 13:30 580020046 Täby FC IBK - Nacka Wallenstam IBK 7 - 4 Johnny Lindberg, Roger Nilsson K-Rauta Arena
2019-11-03 16:00 580020044 Skoghalls IBK - Warberg IC 6 - 4 Roger Persson, Klas Sjölin Hammarö Arena
2019-11-04 19:15 580020043 Endre IF - IKSU 6 - 10 Patrik Cullander, Niklas Tollefors ICA Maxi Arena
2019-11-08 19:00 580020054 Malmö FBC - Endre IF 9 - 7 Mona Franzon, Josefine Hedelind Baltiska Hallen A
2019-11-08 19:00 580020056 IK Sirius FBC - Västerås Rönnby IBK 5 - 1 Robert Nordin, Ludwig Broadhall IFU Arena A
2019-11-09 14:00 580020050 IKSU - Skoghalls IBK 20 - 3 Thomas Jonsson, Olle Eliasson IKSU Sport
2019-11-09 16:30 580020052 Nacka Wallenstam IBK - IBK Dalen 3 - 1 Kevin Cardell, Anders Fredriksson Ormingehallen
2019-11-10 16:00 580020053 Pixbo Wallenstam IBK - Täby FC IBK 4 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind Wallenstamhallen
2019-11-10 16:00 580020055 KAIS Mora IF - Karlstad IBF 3 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Idre Fjäll Arena
2019-11-11 19:15 580020051 Warberg IC - Jönköpings IK 4 - 2 Robert Nordin, Ludwig Broadhall Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-11-16 13:00 580020062 Karlstad IBF - IK Sirius FBC 2 - 3 e.förl. Robert Nordin, Ludwig Broadhall Colorama Arena
2019-11-16 14:00 580020060 Västerås Rönnby IBK - Pixbo Wallenstam IBK 1 - 10 Kevin Cardell, Jörgen Andersson Kristiansborgshallen
2019-11-16 16:00 580020058 Nacka Wallenstam IBK - KAIS Mora IF 2 - 9 Johnny Lindberg, Roger Nilsson Ormingehallen
2019-11-16 16:30 580020057 Jönköpings IK - IKSU 2 - 7 Roger Persson, Klas Sjölin Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-17 13:00 580020063 Endre IF - Warberg IC 7 - 6 e.förl. Roger Nilsson, Johnny Lindberg ICA Maxi Arena
2019-11-17 14:00 580020061 IBK Dalen - Skoghalls IBK 5 - 4 e.förl. Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2019-11-18 19:15 580020059 Täby FC IBK - Malmö FBC 7 - 6 Roger Persson, Klas Sjölin K-Rauta Arena
2019-11-22 18:30 580020067 Pixbo Wallenstam IBK - Jönköpings IK 9 - 3 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Wallenstamhallen
2019-11-22 18:30 580020069 IKSU - IK Sirius FBC 10 - 2 Thomas Jonsson, Olle Eliasson IKSU Sport
2019-11-22 19:00 580020064 Västerås Rönnby IBK - Karlstad IBF 9 - 5 Håkan Söderman, Anders Fredriksson Bombardier Arena A
2019-11-22 19:00 580020065 Endre IF - Täby FC IBK 5 - 3 Patrik Cullander, Niklas Tollefors ICA Maxi Arena
2019-11-22 19:00 580020066 Skoghalls IBK - Nacka Wallenstam IBK 1 - 2 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Hammarö Arena
2019-11-22 19:00 580020068 Malmö FBC - Warberg IC 6 - 4 Klas Sjölin, Roger Persson Baltiska Hallen A
2019-11-22 19:00 580020070 KAIS Mora IF - IBK Dalen 5 - 1 Roger Collin, Henrik Öberg Idre Fjäll Arena
2019-11-24 12:00 580020073 Nacka Wallenstam IBK - Malmö FBC 3 - 2 e.förl. Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Ormingehallen
2019-11-24 12:30 580020075 IBK Dalen - Endre IF 3 - 13 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2019-11-24 13:00 580020071 Karlstad IBF - Pixbo Wallenstam IBK 0 - 10 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Colorama Arena
2019-11-24 13:30 580020077 Täby FC IBK - IKSU 4 - 12 Robert Nordin, Ludwig Broadhall K-Rauta Arena
2019-11-24 14:00 580020076 IK Sirius FBC - Skoghalls IBK 6 - 5 e.str. Henrik Öberg, Roger Collin IFU Arena A
2019-11-24 16:00 580020074 Warberg IC - Västerås Rönnby IBK 3 - 4 Roger Persson, Klas Sjölin Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-11-24 17:00 580020072 Jönköpings IK - KAIS Mora IF 8 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-12-21 13:00 580020082 Malmö FBC - KAIS Mora IF 5 - 7 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Baltiska Hallen A
2019-12-21 14:00 580020078 Västerås Rönnby IBK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Bombardier Arena A
2019-12-21 14:00 580020079 Jönköpings IK - Karlstad IBF 4 - 3 e.str. Roger Collin, Henrik Öberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-12-21 15:00 580020083 Warberg IC - IK Sirius FBC 3 - 2 e.förl. Kevin Cardell, Rickard Nilsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2019-12-21 16:00 580020080 Pixbo Wallenstam IBK - IKSU 4 - 5 Klas Sjölin, Roger Persson Wallenstamhallen
2019-12-22 13:00 580020084 Endre IF - Skoghalls IBK 11 - 0 Mona Franzon, Jörgen Andersson ICA Maxi Arena
2019-12-22 17:00 580020081 IBK Dalen - Täby FC IBK 2 - 5 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Umeå Energi Arena
2019-12-28 16:00 580020086 Nacka Wallenstam IBK - Jönköpings IK 6 - 3 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Ormingehallen
2019-12-29 13:00 580020087 Karlstad IBF - IBK Dalen 4 - 5 Henrik Öberg, Roger Collin Colorama Arena
2019-12-29 13:30 580020089 Täby FC IBK - Warberg IC 6 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund K-Rauta Arena
2019-12-29 15:00 580020088 KAIS Mora IF - Pixbo Wallenstam IBK 5 - 6 e.förl. Ludwig Broadhall, Robert Nordin Idre Fjäll Arena
2019-12-29 16:00 580020085 IKSU - Västerås Rönnby IBK 4 - 0 Jörgen Andersson, Roger Nilsson IKSU Sport
2019-12-29 16:00 580020090 Skoghalls IBK - Malmö FBC 0 - 9 Rickard Nilsson, Kevin Cardell Hammarö Arena
2019-12-29 17:00 580020091 IK Sirius FBC - Endre IF 3 - 5 Olle Eliasson, Thomas Jonsson IFU Arena A
2020-01-04 16:00 580020095 Nacka Wallenstam IBK - Warberg IC 3 - 4 e.str. Thomas Jonsson, Roger Nilsson Ormingehallen
2020-01-05 13:30 580020097 Täby FC IBK - Karlstad IBF 7 - 2 Kevin Cardell, Rickard Nilsson K-Rauta Arena
2020-01-06 13:00 580020094 Endre IF - Västerås Rönnby IBK 7 - 5 Niklas Tollefors, Patrik Cullander ICA Maxi Arena
2020-01-06 14:00 580020098 IKSU - KAIS Mora IF 7 - 3 Robert Nordin, Ludwig Broadhall IKSU Sport
2020-01-06 15:45 580020092 IBK Dalen - IK Sirius FBC 2 - 3 e.str. Mona Franzon, Josefine Hedelind Umeå Energi Arena Vatten
2020-01-06 16:00 580020093 Skoghalls IBK - Jönköpings IK 2 - 6 Johnny Lindberg, Roger Nilsson Hammarö Arena
2020-01-06 16:00 580020096 Malmö FBC - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 6 Klas Sjölin, Roger Persson Baltiska Hallen A
2019-10-23 19:00 580020099 IK Sirius FBC - Täby FC IBK 3 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors IFU Arena A
2020-01-11 14:00 580020101 Västerås Rönnby IBK - Malmö FBC 6 - 11 Erik Hasselberg, Christian Friemel Bombardier Arena A
2020-01-12 13:00 580020102 Warberg IC - IKSU 2 - 6 Patrik Trofast, Andreas Holm Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-12 13:00 580020104 Karlstad IBF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 e.förl. Erik Hasselberg, Christian Friemel Colorama Arena
2020-01-12 14:00 580020100 Jönköpings IK - IBK Dalen 6 - 0 Henrik Öberg, Roger Collin Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-01-12 16:00 580020105 KAIS Mora IF - Skoghalls IBK 8 - 1 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Idre Fjäll Arena
2020-01-13 19:15 580020103 Pixbo Wallenstam IBK - Endre IF 2 - 6 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Wallenstamhallen
2020-01-15 19:00 580020107 Skoghalls IBK - Karlstad IBF 2 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Hammarö Arena
2020-01-16 18:30 580020112 IKSU - IBK Dalen 9 - 1 Olle Eliasson, Thomas Jonsson IKSU Sport
2020-01-17 18:30 580020109 Pixbo Wallenstam IBK - Warberg IC 7 - 4 Rickard Nilsson, Anders Fredriksson Wallenstamhallen
2020-01-17 19:00 580020106 Västerås Rönnby IBK - Täby FC IBK 2 - 4 Mona Franzon, Josefine Hedelind Bombardier Arena A
2020-01-17 19:00 580020108 Endre IF - Nacka Wallenstam IBK 7 - 2 Roger Collin, Henrik Öberg ICA Maxi Arena
2020-01-17 19:00 580020110 Malmö FBC - Jönköpings IK 10 - 6 Corina Wehinger, Sandra Zurbuchen Baltiska Hallen A
2020-01-17 19:00 580020111 KAIS Mora IF - IK Sirius FBC 8 - 1 Jörgen Andersson, Roger Nilsson Idre Fjäll Arena
2020-01-19 13:00 580020114 Karlstad IBF - Endre IF 7 - 9 Mona Franzon, Josefine Hedelind Colorama Arena
2020-01-19 13:00 580020119 Malmö FBC - IBK Dalen 3 - 1 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Baltiska Hallen A
2020-01-19 13:30 580020113 Täby FC IBK - Skoghalls IBK 8 - 3 Kevin Cardell, Rickard Nilsson K-Rauta Arena
2020-01-19 14:00 580020115 Jönköpings IK - Västerås Rönnby IBK 4 - 3 Klas Sjölin, Roger Persson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-01-19 15:00 580020117 Nacka Wallenstam IBK - IKSU 1 - 11 Jörgen Andersson, Olle Eliasson Ormingehallen
2020-01-19 16:00 580020116 Warberg IC - KAIS Mora IF 2 - 7 Johnny Lindberg, Roger Nilsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-19 16:00 580020118 Pixbo Wallenstam IBK - IK Sirius FBC 10 - 5 Thomas Jonsson, Ludwig Broadhall Wallenstamhallen
2020-01-21 19:00 580020124 Warberg IC - IBK Dalen 2 - 4 Roger Persson, Klas Sjölin Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-01-25 14:00 580020120 Västerås Rönnby IBK - Skoghalls IBK 5 - 2 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Bombardier Arena A
2020-01-26 13:00 580020125 Jönköpings IK - Endre IF 2 - 8 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-01-26 13:00 580020126 IKSU - Karlstad IBF 18 - 2 Jörgen Andersson, Olle Eliasson IKSU Sport
2020-01-26 14:00 580020123 IK Sirius FBC - Malmö FBC 1 - 2 Roger Persson, Klas Sjölin IFU Arena A
2020-01-26 16:00 580020121 Pixbo Wallenstam IBK - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Wallenstamhallen
2020-01-27 18:30 580020122 KAIS Mora IF - Täby FC IBK 6 - 4 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Idre Fjäll Arena
2020-02-08 13:00 580020133 Karlstad IBF - Warberg IC 5 - 4 e.förl. Patrik Cullander, Niklas Tollefors Colorama Arena
2020-02-08 14:15 580020130 Västerås Rönnby IBK - IBK Dalen 6 - 2 Roger Persson, Klas Sjölin Bombardier Arena A
2020-02-08 16:00 580020127 Skoghalls IBK - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 18 Robert Nordin, Ludwig Broadhall Hammarö Arena
2020-02-08 16:00 580020131 Nacka Wallenstam IBK - IK Sirius FBC 6 - 7 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Ormingehallen
2020-02-09 13:00 580020128 Endre IF - KAIS Mora IF 8 - 5 Jörgen Andersson, Klas Sjölin ICA Maxi Arena
2020-02-09 13:00 580020129 Malmö FBC - IKSU 6 - 5 Johnny Lindberg, Roger Nilsson Burlövs Sporthall
2020-02-09 13:30 580020132 Täby FC IBK - Jönköpings IK 9 - 2 Mona Franzon, Josefine Hedelind K-Rauta Arena
2020-02-15 13:00 580020138 Malmö FBC - Karlstad IBF 9 - 5 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Kirsebergs Sporthall
2020-02-15 15:00 580020135 Warberg IC - Skoghalls IBK 6 - 2 Robert Nordin, Roger Persson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-02-16 12:30 580020134 IKSU - Endre IF 8 - 7 Johnny Lindberg, Roger Nilsson IKSU Sport
2020-02-16 14:00 580020140 IK Sirius FBC - Jönköpings IK 7 - 3 Thomas Jonsson, Olle Eliasson IFU Arena A
2020-02-16 16:00 580020136 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Dalen 3 - 2 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Wallenstamhallen
2020-02-16 16:00 580020139 KAIS Mora IF - Västerås Rönnby IBK 8 - 4 Mona Franzon, Josefine Hedelind Idre Fjäll Arena
2020-02-17 19:15 580020137 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC IBK 5 - 6 e.förl. Roger Persson, Klas Sjölin Tyresöhallen
2020-02-21 18:30 580020145 Endre IF - Malmö FBC 9 - 8 Robert Nordin, Ludwig Broadhall ICA Maxi Arena
2020-02-22 14:00 580020142 Jönköpings IK - Warberg IC 4 - 5 e.förl. Rickard Nilsson, Kevin Cardell Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-02-22 16:00 580020141 Skoghalls IBK - IKSU 1 - 8 Klas Sjölin, Roger Persson Hammarö Arena
2020-02-23 13:00 580020146 Karlstad IBF - KAIS Mora IF 6 - 7 Roger Persson, Klas Sjölin Colorama Arena
2020-02-23 13:00 580020147 Västerås Rönnby IBK - IK Sirius FBC 5 - 1 Roger Nilsson, Johnny Lindberg Bombardier Arena A
2020-02-23 14:00 580020143 IBK Dalen - Nacka Wallenstam IBK 1 - 3 Jörgen Andersson, Olle Eliasson Umeå Energi Arena
2020-02-24 19:15 580020144 Täby FC IBK - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 4 Niklas Tollefors, Patrik Cullander K-Rauta Arena
2020-02-29 13:00 580020150 Malmö FBC - Täby FC IBK 2 - 6 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Baltiska Hallen A
2020-02-29 14:00 580020154 Warberg IC - Endre IF 2 - 3 e.str. Patrik Cullander, Niklas Tollefors Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-02-29 15:00 580020148 IKSU - Jönköpings IK 8 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind IKSU Sport
2020-02-29 16:00 580020149 KAIS Mora IF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 1 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Idre Fjäll Arena
2020-03-01 13:00 580020151 Pixbo Wallenstam IBK - Västerås Rönnby IBK 10 - 1 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Wallenstamhallen
2020-03-01 13:00 580020152 Skoghalls IBK - IBK Dalen 5 - 2 Johnny Lindberg, Roger Nilsson Hammarö Arena
2020-03-01 14:00 580020153 IK Sirius FBC - Karlstad IBF 2 - 4 Kevin Cardell, Rickard Nilsson IFU Arena A
2020-03-06 19:00 580020155 Karlstad IBF - Västerås Rönnby IBK 0 - 4 Roger Persson, Klas Sjölin Colorama Arena
2020-03-06 19:00 580020157 Nacka Wallenstam IBK - Skoghalls IBK 8 - 1 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Ormingehallen
2020-03-06 19:00 580020158 Jönköpings IK - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 7 Kevin Cardell, Rickard Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-03-06 19:00 580020159 Warberg IC - Malmö FBC 2 - 6 Mona Franzon, Josefine Hedelind Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-03-06 19:00 580020160 IK Sirius FBC - IKSU 2 - 10 Roger Nilsson, Johnny Lindberg IFU Arena A
2020-03-06 19:00 580020161 IBK Dalen - KAIS Mora IF 2 - 5 Henrik Öberg, Roger Collin Umeå Energi Arena
2020-03-06 19:15 580020156 Täby FC IBK - Endre IF 3 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors K-Rauta Arena
2020-03-08 13:00 580020162 Pixbo Wallenstam IBK - Karlstad IBF 8 - 7 e.förl. Patrik Cullander, Niklas Tollefors Wallenstamhallen
2020-03-08 13:00 580020164 Malmö FBC - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Kirsebergs Sporthall
2020-03-08 13:00 580020166 Endre IF - IBK Dalen 4 - 3 Rickard Nilsson, Kevin Cardell ICA Maxi Arena
2020-03-08 14:00 580020165 Västerås Rönnby IBK - Warberg IC 4 - 2 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Bombardier Arena A
2020-03-08 14:00 580020168 IKSU - Täby FC IBK 9 - 3 Robert Nordin, Ludwig Broadhall IKSU Sport
2020-03-08 16:00 580020163 KAIS Mora IF - Jönköpings IK 13 - 2 Johnny Lindberg, Roger Nilsson Idre Fjäll Arena
2020-03-08 16:00 580020167 Skoghalls IBK - IK Sirius FBC 3 - 5 Mona Franzon, Josefine Hedelind Hammarö Arena
2020-03-14 13:00 580020170 Karlstad IBF - Jönköpings IK 7 - 1 Rickard Nilsson, Kevin Cardell Colorama Arena
2020-03-14 15:00 580020173 KAIS Mora IF - Malmö FBC 6 - 5 e.förl. Johnny Lindberg, Roger Nilsson Idre Fjäll Arena
2020-03-14 16:00 580020169 Nacka Wallenstam IBK - Västerås Rönnby IBK 2 - 7 Mona Franzon, Josefine Hedelind Ormingehallen
2020-03-14 17:00 580020175 Skoghalls IBK - Endre IF 3 - 7 Roger Collin, Henrik Öberg Hammarö Arena
2020-03-15 00:00 580020171 IKSU - Pixbo Wallenstam IBK IKSU Sport
2020-03-15 00:00 580020172 Täby FC IBK - IBK Dalen K-Rauta Arena
2020-03-15 00:00 580020174 IK Sirius FBC - Warberg IC IFU Arena A
2020-03-21 00:00 580020176 Västerås Rönnby IBK - IKSU Bombardier Arena A
2020-03-21 00:00 580020177 Jönköpings IK - Nacka Wallenstam IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-03-21 00:00 580020178 IBK Dalen - Karlstad IBF Umeå Energi Arena
2020-03-21 00:00 580020179 Pixbo Wallenstam IBK - KAIS Mora IF Wallenstamhallen
2020-03-21 00:00 580020180 Warberg IC - Täby FC IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2020-03-21 00:00 580020181 Malmö FBC - Skoghalls IBK Baltiska Hallen A
2020-03-21 00:00 580020182 Endre IF - IK Sirius FBC ICA Maxi Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IKSU 24 22 0 (0) 2 222-69 153 66
2. Pixbo Wallenstam IBK 24 19 2 (2) 3 162-79 83 61
3. KAIS Mora IF 25 19 2 (1) 4 173-91 82 60
4. Endre IF 25 16 3 (2) 6 168-119 49 53
5. Malmö FBC 25 16 2 (0) 7 149-117 32 50
6. Täby FC IBK 24 14 1 (1) 9 126-103 23 44
7. Västerås Rönnby IBK 25 11 2 (2) 12 104-116 -12 37
8. Karlstad IBF 25 7 6 (2) 12 103-145 -42 29
9. Nacka Wallenstam IBK 25 7 4 (1) 14 82-121 -39 26
10. IK Sirius FBC 24 6 4 (3) 14 86-125 -39 25
11. Jönköpings IK 25 6 3 (1) 16 98-153 -55 22
12. Warberg IC 24 2 7 (4) 15 82-132 -50 17
13. IBK Dalen 24 4 2 (1) 18 57-117 -60 15
14. Skoghalls IBK 25 3 2 (0) 20 63-188 -125 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis