Herrar Div 2 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Div 2 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:00 131001003 Palmstaden IK - IBK Höllviken 4 - 5 e.förl. Jonas Karlsson, Kevin Prahl Söderslättshallen B
2019-09-27 20:00 131001002 Eslövs IBF - FBC Helsingborg 6 - 8 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Eslövshallen A
2019-09-27 20:00 131001006 Lönsboda IBK - IBK Landskrona H2 6 - 9 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Lönsboda Sporthall
2019-09-29 12:30 131001001 Munka Ljungby IBK Akademi - IK Stanstad H2 7 - 14 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2019-09-29 13:30 131001004 Malmhaug IBF - Skurups IBK H2 6 - 7 e.förl. Leon Fuchs, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2019-09-29 19:00 131001005 Bjärreds IBK H2 - Willands IBK H2 4 - 6 Måns Gilén, Ali Tourabi Bjärehovshallen
2019-10-04 19:30 131001007 IBK Höllviken - Munka Ljungby IBK Akademi 10 - 4 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Gyahallen
2019-10-04 19:30 131001008 Skurups IBK H2 - Eslövs IBF 5 - 4 Leon Fuchs, Petter Niklasson Rydsgårds Arena
2019-10-04 19:30 131001009 Willands IBK H2 - Palmstaden IK 6 - 4 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Kristianstad Arena
2019-10-05 13:00 131001010 IBK Landskrona H2 - Malmhaug IBF 10 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Landskrona Idrottshall
2019-10-06 15:30 131001011 IK Stanstad H2 - Bjärreds IBK H2 7 - 6 e.förl. Pierre Bergsten, Erik Götborg Uppåkrahallen
2019-10-06 15:30 131001012 FBC Helsingborg - Lönsboda IBK 3 - 7 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Helsingborg Arena B
2019-10-11 19:00 131001015 Palmstaden IK - Skurups IBK H2 6 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Söderslättshallen B
2019-10-11 20:00 131001013 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Helsingborg 8 - 6 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Munkahallen
2019-10-11 20:00 131001014 Eslövs IBF - IK Stanstad H2 5 - 7 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Eslövshallen A
2019-10-11 20:00 131001018 Lönsboda IBK - Willands IBK H2 8 - 4 Måns Gilén, Ali Tourabi Lönsboda Sporthall
2019-10-12 14:15 131001016 Malmhaug IBF - IBK Höllviken 5 - 10 Mikael Björkqvist, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2019-10-12 16:00 131001017 Bjärreds IBK H2 - IBK Landskrona H2 5 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Bjärehovshallen
2019-10-18 19:30 131001019 Willands IBK H2 - Munka Ljungby IBK Akademi 9 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Kristianstad Arena
2019-10-18 19:30 131001023 IBK Höllviken - Bjärreds IBK H2 3 - 12 Fredrik Lundborg, Petter Niklasson Gyahallen
2019-10-19 12:00 131001022 FBC Helsingborg - Malmhaug IBF 5 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2019-10-19 12:00 131001024 Skurups IBK H2 - Lönsboda IBK 3 - 3 e.förl. Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Skurups Sparbank Arena
2019-10-19 16:30 131001020 IBK Landskrona H2 - Eslövs IBF 8 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Landskrona Idrottshall
2019-10-20 16:00 131001021 IK Stanstad H2 - Palmstaden IK 9 - 2 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Bråhögshallen
2019-10-25 20:00 131001025 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Landskrona H2 6 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Munkahallen
2019-10-26 13:00 131001028 Malmhaug IBF - IK Stanstad H2 4 - 7 Leon Fuchs, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2019-10-26 15:00 131001027 Palmstaden IK - FBC Helsingborg 2 - 11 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Söderslättshallen B
2019-10-26 15:30 131001030 Lönsboda IBK - IBK Höllviken 12 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lönsboda Sporthall
2019-10-26 16:00 131001029 Bjärreds IBK H2 - Skurups IBK H2 5 - 0 Måns Gilén, Ali Tourabi Bjärehovshallen
2019-10-27 16:00 131001026 Eslövs IBF - Willands IBK H2 3 - 4 e.förl. Pierre Bergsten, Erik Götborg Sallerupshallen
2019-11-08 19:30 131001032 IBK Landskrona H2 - Palmstaden IK 8 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Landskrona Idrottshall
2019-11-08 19:30 131001034 Willands IBK H2 - Malmhaug IBF 3 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Kristianstad Arena
2019-11-08 20:00 131001031 IBK Höllviken - Eslövs IBF 9 - 8 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Halörhallen
2019-11-08 20:00 131001033 Skurups IBK H2 - Munka Ljungby IBK Akademi 8 - 4 Leon Fuchs, Petter Niklasson Skurups Sparbank Arena
2019-11-09 16:15 131001036 IK Stanstad H2 - Lönsboda IBK 4 - 9 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Bråhögshallen
2019-11-12 20:00 131001035 Bjärreds IBK H2 - FBC Helsingborg 11 - 8 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Bjärehovshallen
2019-11-15 20:00 131001037 Munka Ljungby IBK Akademi - Palmstaden IK 8 - 7 e.förl. Jonas Karlsson, Kevin Prahl Munkahallen
2019-11-15 20:00 131001042 Skurups IBK H2 - IBK Landskrona H2 4 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Skurups Sparbank Arena
2019-11-16 15:00 131001041 FBC Helsingborg - Willands IBK H2 9 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2019-11-16 16:00 131001039 Lönsboda IBK - Malmhaug IBF 5 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Lönsboda Sporthall
2019-11-17 16:00 131001038 Eslövs IBF - Bjärreds IBK H2 Martin Morén, Fredrik Pramberg Sallerupshallen
2019-11-17 16:30 131001040 IK Stanstad H2 - IBK Höllviken Jonas Karlsson, Kevin Prahl Bråhögshallen
2019-11-22 19:30 131001046 Willands IBK H2 - IK Stanstad H2 Pierre Bergsten, Erik Götborg Kristianstad Arena
2019-11-22 19:45 131001045 Palmstaden IK - Lönsboda IBK Leon Fuchs, Petter Niklasson Söderslättshallen B
2019-11-22 20:00 131001048 IBK Höllviken - IBK Landskrona H2 Måns Gilén, Ali Tourabi Halörhallen
2019-11-23 13:30 131001043 Malmhaug IBF - Eslövs IBF Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kulladals Sporthall
2019-11-24 13:00 131001047 FBC Helsingborg - Skurups IBK H2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2019-11-26 20:00 131001044 Bjärreds IBK H2 - Munka Ljungby IBK Akademi Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Bjärehovshallen
2019-11-29 20:00 131001050 Munka Ljungby IBK Akademi - Malmhaug IBF Måns Gilén, Ali Tourabi Munkahallen
2019-11-29 20:00 131001053 IBK Höllviken - Willands IBK H2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Halörhallen
2019-11-30 15:00 131001049 Palmstaden IK - Bjärreds IBK H2 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Söderslättshallen B
2019-11-30 16:00 131001054 IBK Landskrona H2 - FBC Helsingborg Leon Fuchs, Petter Niklasson Landskrona Idrottshall
2019-12-01 15:30 131001052 IK Stanstad H2 - Skurups IBK H2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Bråhögshallen
2019-12-01 17:00 131001051 Eslövs IBF - Lönsboda IBK Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Sallerupshallen
2019-12-05 19:00 131001056 Malmhaug IBF - Palmstaden IK Håkan Bondesson, Isac Bondesson Kulladals Sporthall
2019-12-06 19:30 131001059 Skurups IBK H2 - IBK Höllviken Leon Fuchs, Petter Niklasson Skurups Sparbank Arena
2019-12-07 15:00 131001057 Lönsboda IBK - Bjärreds IBK H2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Lönsboda Sporthall
2019-12-07 16:00 131001058 FBC Helsingborg - IK Stanstad H2 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Helsingborg Arena B
2019-12-08 15:00 131001060 IBK Landskrona H2 - Willands IBK H2 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Borstahusens Idrottshall
2019-12-08 17:00 131001055 Eslövs IBF - Munka Ljungby IBK Akademi Leon Fuchs, Petter Niklasson Sallerupshallen
2019-12-12 19:30 131001062 Palmstaden IK - Eslövs IBF Leon Fuchs, Petter Niklasson Söderslättshallen B
2019-12-13 19:30 131001066 Willands IBK H2 - Skurups IBK H2 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Kristianstad Arena
2019-12-13 20:00 131001061 Munka Ljungby IBK Akademi - Lönsboda IBK Pierre Bergsten, Erik Götborg Munkahallen
2019-12-13 20:00 131001065 IBK Höllviken - FBC Helsingborg Martin Morén, Fredrik Pramberg Halörhallen
2019-12-14 15:00 131001063 Bjärreds IBK H2 - Malmhaug IBF Kevin Cardell, Rickard Nilsson Bjärehovshallen
2019-12-14 15:00 131001064 IK Stanstad H2 - IBK Landskrona H2 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Bråhögshallen
2020-01-10 19:30 131001071 Willands IBK H2 - Bjärreds IBK H2 Kristianstad Arena
2020-01-10 20:00 131001069 IBK Höllviken - Palmstaden IK Halörhallen
2020-01-10 20:10 131001068 FBC Helsingborg - Eslövs IBF Helsingborg Arena C
2020-01-11 13:00 131001072 IBK Landskrona H2 - Lönsboda IBK Landskrona Idrottshall
2020-01-12 16:30 131001067 IK Stanstad H2 - Munka Ljungby IBK Akademi Bråhögshallen
2020-01-14 20:00 131001070 Skurups IBK H2 - Malmhaug IBF Skurups Sparbank Arena
2020-01-17 19:00 131001075 Palmstaden IK - Willands IBK H2 Söderslättshallen B
2020-01-18 14:00 131001076 Malmhaug IBF - IBK Landskrona H2 Kulladals Sporthall
2020-01-18 15:00 131001078 Lönsboda IBK - FBC Helsingborg Lönsboda Sporthall
2020-01-18 16:30 131001073 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Höllviken Munkahallen
2020-01-19 17:00 131001074 Eslövs IBF - Skurups IBK H2 Sallerupshallen
2020-01-19 18:00 131001077 Bjärreds IBK H2 - IK Stanstad H2 Bjärehovshallen
2020-01-21 19:30 131001083 IBK Landskrona H2 - Bjärreds IBK H2 Landskrona Idrottshall
2020-01-22 19:30 131001084 Willands IBK H2 - Lönsboda IBK Kristianstad Arena
2020-01-22 20:00 131001080 IK Stanstad H2 - Eslövs IBF Bråhögshallen
2020-01-22 20:00 131001082 IBK Höllviken - Malmhaug IBF Halörhallen
2020-01-23 19:00 131001079 FBC Helsingborg - Munka Ljungby IBK Akademi Helsingborg Arena B
2020-01-23 20:00 131001081 Skurups IBK H2 - Palmstaden IK Skurups Sparbank Arena
2020-01-25 15:00 131001087 Palmstaden IK - IK Stanstad H2 Söderslättshallen B
2020-01-25 15:00 131001090 Lönsboda IBK - Skurups IBK H2 Lönsboda Sporthall
2020-01-26 131001086 Eslövs IBF - IBK Landskrona H2 Sallerupshallen
2020-01-26 13:15 131001088 Malmhaug IBF - FBC Helsingborg Kulladals Sporthall
2020-01-26 17:30 131001085 Munka Ljungby IBK Akademi - Willands IBK H2 Munkahallen
2020-01-26 19:00 131001089 Bjärreds IBK H2 - IBK Höllviken Bjärehovshallen
2020-01-31 19:30 131001092 Willands IBK H2 - Eslövs IBF Kristianstad Arena
2020-01-31 20:00 131001096 IBK Höllviken - Lönsboda IBK Gyahallen
2020-02-01 13:00 131001091 IBK Landskrona H2 - Munka Ljungby IBK Akademi Landskrona Idrottshall
2020-02-01 14:30 131001095 Skurups IBK H2 - Bjärreds IBK H2 Skurups Sparbank Arena
2020-02-01 16:00 131001093 FBC Helsingborg - Palmstaden IK Helsingborg Arena B
2020-02-02 16:30 131001094 IK Stanstad H2 - Malmhaug IBF Bråhögshallen
2020-02-08 13:00 131001100 Malmhaug IBF - Willands IBK H2 Kulladals Sporthall
2020-02-08 15:00 131001098 Palmstaden IK - IBK Landskrona H2 Söderslättshallen B
2020-02-08 15:00 131001102 Lönsboda IBK - IK Stanstad H2 Lönsboda Sporthall
2020-02-08 16:00 131001101 FBC Helsingborg - Bjärreds IBK H2 Västergårdshallen
2020-02-09 17:00 131001097 Eslövs IBF - IBK Höllviken Sallerupshallen
2020-02-09 17:30 131001099 Munka Ljungby IBK Akademi - Skurups IBK H2 Munkahallen
2020-02-14 19:00 131001103 Palmstaden IK - Munka Ljungby IBK Akademi Söderslättshallen B
2020-02-14 19:30 131001106 IBK Höllviken - IK Stanstad H2 Gyahallen
2020-02-14 19:30 131001107 Willands IBK H2 - FBC Helsingborg Kristianstad Arena
2020-02-15 13:00 131001108 IBK Landskrona H2 - Skurups IBK H2 Landskrona Idrottshall
2020-02-15 13:30 131001105 Malmhaug IBF - Lönsboda IBK Kulladals Sporthall
2020-02-15 16:30 131001104 Bjärreds IBK H2 - Eslövs IBF Bjärehovshallen
2020-02-28 20:00 131001111 Lönsboda IBK - Palmstaden IK Lönsboda Sporthall
2020-02-28 20:00 131001113 Skurups IBK H2 - FBC Helsingborg Skurups Sparbank Arena
2020-02-29 14:30 131001114 IBK Landskrona H2 - IBK Höllviken Landskrona Idrottshall
2020-02-29 17:45 131001110 Munka Ljungby IBK Akademi - Bjärreds IBK H2 Munkahallen
2020-03-01 14:00 131001112 IK Stanstad H2 - Willands IBK H2 Bråhögshallen
2020-03-01 15:00 131001109 Eslövs IBF - Malmhaug IBF Sallerupshallen
2020-03-06 19:30 131001118 Skurups IBK H2 - IK Stanstad H2 Skurups Sparbank Arena
2020-03-07 14:30 131001116 Malmhaug IBF - Munka Ljungby IBK Akademi Kulladals Sporthall
2020-03-07 15:00 131001117 Lönsboda IBK - Eslövs IBF Lönsboda Sporthall
2020-03-08 15:00 131001119 Willands IBK H2 - IBK Höllviken Kristianstad Arena
2020-03-08 15:45 131001120 FBC Helsingborg - IBK Landskrona H2 Västergårdshallen
2020-03-08 19:00 131001115 Bjärreds IBK H2 - Palmstaden IK Bjärehovshallen
2020-03-13 19:30 131001126 Willands IBK H2 - IBK Landskrona H2 Kristianstad Arena
2020-03-13 20:00 131001121 Munka Ljungby IBK Akademi - Eslövs IBF Munkahallen
2020-03-13 20:00 131001125 IBK Höllviken - Skurups IBK H2 Halörhallen
2020-03-14 15:00 131001122 Palmstaden IK - Malmhaug IBF Söderslättshallen B
2020-03-14 16:30 131001123 Bjärreds IBK H2 - Lönsboda IBK Bjärehovshallen
2020-03-15 15:30 131001124 IK Stanstad H2 - FBC Helsingborg Bråhögshallen
2020-03-22 15:00 131001127 Lönsboda IBK - Munka Ljungby IBK Akademi Lönsboda Sporthall
2020-03-22 15:00 131001128 Eslövs IBF - Palmstaden IK Sallerupshallen
2020-03-22 15:00 131001129 Malmhaug IBF - Bjärreds IBK H2 Kulladals Sporthall
2020-03-22 15:00 131001130 IBK Landskrona H2 - IK Stanstad H2 Borstahusens Idrottshall
2020-03-22 15:00 131001131 FBC Helsingborg - IBK Höllviken Västergårdshallen
2020-03-22 15:00 131001132 Skurups IBK H2 - Willands IBK H2 Skurups Sparbank Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Landskrona H2 7 6 0 (0) 1 49-30 19 18
2. IK Stanstad H2 6 4 1 (1) 1 48-33 15 14
3. Lönsboda IBK 7 4 1 (0) 2 50-34 16 13
4. FBC Helsingborg 7 4 0 (0) 3 50-42 8 12
5. Willands IBK H2 7 3 1 (1) 3 37-34 3 11
6. IBK Höllviken 6 3 1 (1) 2 42-45 -3 11
7. Bjärreds IBK H2 6 3 1 (0) 2 43-30 13 10
8. Skurups IBK H2 7 2 2 (1) 3 31-34 -3 9
9. Munka Ljungby IBK Akademi 7 2 1 (1) 4 39-56 -17 8
10. Malmhaug IBF 7 2 1 (0) 4 30-47 -17 7
11. Palmstaden IK 7 1 2 (0) 4 27-51 -24 5
12. Eslövs IBF 6 0 1 (0) 5 31-41 -10 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis