Herrar Div 4 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Div 4 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:30 131003002 Emmaljunga GOIF - Frosta IBF 5 - 6 Pierre Bergsten, Erik Götborg Vittsjö Idrottshall
2019-09-27 19:30 131003003 Willands IBK H4 - FBC Engelholm H4 3 - 14 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Nosabyhallen
2019-09-27 19:30 131003005 Perstorp Bälinge IK - IBK Landskrona H4 1 - 2 Mårten Högblom, Marcus Hedlund Ugglehallen
2019-09-27 20:00 131003001 Bromölla IBK - SS Sofiero 5 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Tianshallen
2019-09-28 12:00 131003006 Hjärnarps IBK - Höganäs IBF 12 - 4 Anders Jaensson, Malena Björnlund Magnarpshallen
2019-09-29 13:00 131003004 VV-84 SK Bjuv - Åby IBK Klippan 9 - 9 Per-Ivar Kullman, Malena Björnlund Brogårdaskolan
2019-10-02 19:30 131003012 Frosta IBF - Hjärnarps IBK 9 - 10 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Höörs Idrottshall
2019-10-04 19:30 131003008 Åby IBK Klippan - Emmaljunga GOIF 5 - 6 Robert Persson, Andreas Ljunggren Klippans Idrottshall
2019-10-05 12:15 131003011 SS Sofiero - Perstorp Bälinge IK 4 - 2 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Helsingborg Arena B
2019-10-05 13:00 131003010 Höganäs IBF - VV-84 SK Bjuv 8 - 13 Robert Persson, Fredrik Pramberg Höganäs Sportcenter B
2019-10-05 15:30 131003009 IBK Landskrona H4 - Willands IBK H4 13 - 5 Ali Tourabi, Henrik Lott Landskrona Idrottshall
2019-10-06 17:00 131003007 FBC Engelholm H4 - Bromölla IBK 11 - 6 Malena Björnlund, Fredrik Pramberg Ängelholms Idrottshall
2019-10-11 19:30 131003014 Emmaljunga GOIF - SS Sofiero 7 - 8 Andreas Ljunggren, Marcus Hedlund Vittsjö Idrottshall
2019-10-11 19:30 131003017 Perstorp Bälinge IK - Höganäs IBF 3 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ugglehallen
2019-10-11 20:00 131003013 Bromölla IBK - Frosta IBF 3 - 7 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Tianshallen
2019-10-12 12:00 131003018 Hjärnarps IBK - IBK Landskrona H4 10 - 6 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Magnarpshallen
2019-10-12 14:00 131003015 Willands IBK H4 - Åby IBK Klippan 2 - 13 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Nosabyhallen
2019-10-12 14:30 131003016 VV-84 SK Bjuv - FBC Engelholm H4 8 - 6 Malena Björnlund, Håkan Bondesson Brogårdaskolan
2019-10-18 19:30 131003022 Frosta IBF - VV-84 SK Bjuv 9 - 7 Marcus Hedlund, Andreas Ljunggren Höörs Idrottshall
2019-10-18 19:30 131003024 Åby IBK Klippan - Hjärnarps IBK 16 - 9 Jürgen Neuenhofen, Erik Götborg Klippans Idrottshall
2019-10-19 13:00 131003020 Höganäs IBF - Emmaljunga GOIF 7 - 6 Anders Jaensson, Malena Björnlund Höganäs Sportcenter B
2019-10-19 14:30 131003021 SS Sofiero - Willands IBK H4 9 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena B
2019-10-20 12:00 131003019 IBK Landskrona H4 - Bromölla IBK 6 - 3 Petter Niklasson, Peter Dahlberg Landskrona Idrottshall
2019-10-20 17:00 131003023 FBC Engelholm H4 - Perstorp Bälinge IK 7 - 1 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Ängelholms Idrottshall
2019-10-22 19:30 131003027 Willands IBK H4 - Frosta IBF 1 - 7 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Nosabyhallen
2019-10-23 19:30 131003028 VV-84 SK Bjuv - SS Sofiero 6 - 6 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Brogårdaskolan
2019-10-25 19:30 131003026 Emmaljunga GOIF - IBK Landskrona H4 8 - 1 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2019-10-25 19:30 131003029 Perstorp Bälinge IK - Åby IBK Klippan 4 - 8 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ugglehallen
2019-10-25 20:00 131003025 Bromölla IBK - Höganäs IBF 4 - 2 Andreas Ljunggren, Fredrik Pramberg Tianshallen
2019-10-26 12:00 131003030 Hjärnarps IBK - FBC Engelholm H4 4 - 4 Jonas Pettersson, Malena Björnlund Magnarpshallen
2019-11-08 19:30 131003033 Åby IBK Klippan - Bromölla IBK 5 - 8 Christian Nilsson, Anders Viebke Klippans Idrottshall
2019-11-09 13:00 131003032 Höganäs IBF - Willands IBK H4 17 - 8 Pierre Bergsten, Jonas Pettersson Höganäs Sportcenter B
2019-11-09 13:00 131003034 IBK Landskrona H4 - VV-84 SK Bjuv 2 - 5 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Landskrona Idrottshall
2019-11-09 13:45 131003036 SS Sofiero - Hjärnarps IBK 11 - 6 Andreas Ljunggren, Marcus Hedlund Helsingborg Arena B
2019-11-09 14:00 131003035 Perstorp Bälinge IK - Frosta IBF 4 - 4 Anders Jaensson, Malena Björnlund Ugglehallen
2019-11-10 15:00 131003031 FBC Engelholm H4 - Emmaljunga GOIF 4 - 9 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ängelholms Idrottshall
2019-11-15 19:30 131003038 Emmaljunga GOIF - Perstorp Bälinge IK 5 - 5 Marcus Hedlund, Andreas Ljunggren Vittsjö Idrottshall
2019-11-15 19:30 131003041 Frosta IBF - IBK Landskrona H4 6 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Höörs Idrottshall
2019-11-15 19:30 131003042 Åby IBK Klippan - Höganäs IBF 11 - 5 Marcus Rundström, William Nilsson Klippans Idrottshall
2019-11-15 20:00 131003037 Bromölla IBK - Willands IBK H4 7 - 3 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Tianshallen
2019-11-16 12:00 131003039 Hjärnarps IBK - VV-84 SK Bjuv 8 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Magnarpshallen
2019-11-16 12:45 131003040 SS Sofiero - FBC Engelholm H4 12 - 6 Christian Nilsson, Anders Viebke Västergårdshallen
2019-11-22 19:30 131003047 Frosta IBF - Åby IBK Klippan 7 - 10 Peter Dahlberg, Tobias Garhem Höörs Idrottshall
2019-11-23 14:00 131003044 Perstorp Bälinge IK - Bromölla IBK 5 - 6 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Ugglehallen
2019-11-23 14:00 131003045 Willands IBK H4 - Hjärnarps IBK 1 - 13 Anders Jaensson, Isac Bondesson Nosabyhallen
2019-11-23 14:30 131003043 VV-84 SK Bjuv - Emmaljunga GOIF 9 - 5 Andreas Ljunggren, Marcus Hedlund Brogårdaskolan
2019-11-24 13:00 131003046 IBK Landskrona H4 - SS Sofiero 3 - 6 Anders Jaensson, Jonas Pettersson Borstahusens Idrottshall
2019-11-24 17:00 131003048 FBC Engelholm H4 - Höganäs IBF 8 - 2 Robert Persson, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
2019-11-29 19:30 131003051 Emmaljunga GOIF - Hjärnarps IBK 6 - 7 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Vittsjö Idrottshall
2019-11-29 20:00 131003050 Bromölla IBK - VV-84 SK Bjuv 3 - 5 Per-Ivar Kullman, Erik Götborg Tianshallen
2019-11-30 14:00 131003049 Willands IBK H4 - Perstorp Bälinge IK 5 - 2 Anders Jaensson, Malena Björnlund Nosabyhallen
2019-11-30 14:00 131003052 SS Sofiero - Åby IBK Klippan 4 - 4 Andreas Ljunggren, Fredrik Pramberg Helsingborg Arena C
2019-11-30 14:15 131003054 Höganäs IBF - Frosta IBF 7 - 7 Christian Nilsson, Anders Viebke Höganäs Sportcenter B
2019-12-01 17:00 131003053 FBC Engelholm H4 - IBK Landskrona H4 6 - 4 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
2019-12-04 19:30 131003059 Åby IBK Klippan - FBC Engelholm H4 7 - 7 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Klippans Idrottshall
2019-12-05 19:30 131003060 Höganäs IBF - IBK Landskrona H4 5 - 9 Jürgen Neuenhofen, Fredrik Pramberg Höganäs Sportcenter B
2019-12-06 19:30 131003055 Emmaljunga GOIF - Bromölla IBK 7 - 8 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2019-12-06 19:30 131003058 Frosta IBF - SS Sofiero 3 - 4 Anders Jaensson, Malena Björnlund Höörs Idrottshall
2019-12-07 12:00 131003057 Hjärnarps IBK - Perstorp Bälinge IK 11 - 8 Måns Gilén, Mikael Karlsson Magnarpshallen
2019-12-07 14:30 131003056 VV-84 SK Bjuv - Willands IBK H4 13 - 4 Robert Persson, Andreas Ljunggren Brogårdaskolan
2019-12-14 14:00 131003062 Willands IBK H4 - Emmaljunga GOIF 6 - 6 Markus Brink, Jonny Johansson Nosabyhallen
2019-12-14 14:00 131003063 Perstorp Bälinge IK - VV-84 SK Bjuv 4 - 8 Måns Gilén, Ali Tourabi Ugglehallen
2019-12-15 11:00 131003064 SS Sofiero - Höganäs IBF 9 - 4 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Helsingborg Arena B
2019-12-15 17:00 131003065 FBC Engelholm H4 - Frosta IBF 6 - 7 Erik Götborg, Jonas Pettersson Ängelholms Idrottshall
2019-12-21 13:30 131003066 IBK Landskrona H4 - Åby IBK Klippan 5 - 6 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Borstahusens Idrottshall
2020-01-07 20:00 131003061 Bromölla IBK - Hjärnarps IBK 9 - 9 Anders Jaensson, Malena Björnlund Tianshallen
2020-01-10 19:30 131003068 Frosta IBF - Emmaljunga GOIF 6 - 6 Kjell-Åke Olsson, Andreas Ljunggren Höörs Idrottshall
2020-01-10 19:30 131003070 Åby IBK Klippan - VV-84 SK Bjuv 4 - 7 Pierre Bergsten, Ali Tourabi Klippans Idrottshall
2020-01-11 13:00 131003072 Höganäs IBF - Hjärnarps IBK 3 - 13 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Höganäs Sportcenter B
2020-01-12 12:00 131003071 IBK Landskrona H4 - Perstorp Bälinge IK 12 - 3 Mikael Björkqvist, Tobias Garhem Landskrona Idrottshall
2020-01-12 15:00 131003067 SS Sofiero - Bromölla IBK 10 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Helsingborg Arena B
2020-01-12 17:30 131003069 FBC Engelholm H4 - Willands IBK H4 6 - 1 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Ängelholms Idrottshall
2020-01-17 19:30 131003074 Emmaljunga GOIF - Åby IBK Klippan 8 - 11 Henrik Lott, Niklas Jeppsson Vittsjö Idrottshall
2020-01-17 19:30 131003075 Willands IBK H4 - IBK Landskrona H4 4 - 7 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Nosabyhallen
2020-01-17 19:30 131003077 Perstorp Bälinge IK - SS Sofiero 4 - 4 Robert Persson, Andreas Ljunggren Ugglehallen
2020-01-17 20:00 131003073 Bromölla IBK - FBC Engelholm H4 8 - 4 Per-Ivar Kullman, Marcus Hedlund Tianshallen
2020-01-18 12:30 131003078 Hjärnarps IBK - Frosta IBF 10 - 8 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Magnarpshallen
2020-01-18 14:00 131003076 VV-84 SK Bjuv - Höganäs IBF 11 - 5 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Brogårdaskolan
2020-01-23 19:30 131003083 Höganäs IBF - Perstorp Bälinge IK 3 - 8 Erik Götborg, Pierre Bergsten Höganäs Sportcenter B
2020-01-24 19:30 131003079 Frosta IBF - Bromölla IBK 9 - 3 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Höörs Idrottshall
2020-01-24 19:30 131003081 Åby IBK Klippan - Willands IBK H4 12 - 3 Mårten Högblom, Marcus Hedlund Klippans Idrottshall
2020-01-26 13:00 131003080 SS Sofiero - Emmaljunga GOIF 7 - 6 Marcus Hedlund, Andreas Ljunggren Mariahallen
2020-01-26 13:00 131003082 FBC Engelholm H4 - VV-84 SK Bjuv 7 - 8 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ängelholms Idrottshall
2020-01-26 14:30 131003084 IBK Landskrona H4 - Hjärnarps IBK 7 - 8 Mats Ekblad-Thun, Tobias Garhem Borstahusens Idrottshall
2020-01-30 19:30 131003088 VV-84 SK Bjuv - Frosta IBF 5 - 5 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Brogårdaskolan
2020-01-31 19:30 131003086 Emmaljunga GOIF - Höganäs IBF 15 - 2 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2020-01-31 20:00 131003085 Bromölla IBK - IBK Landskrona H4 7 - 2 Per-Ivar Kullman, Håkan Bondesson Tianshallen
2020-02-01 14:00 131003087 Willands IBK H4 - SS Sofiero 6 - 4 Per-Ivar Kullman, Anders Jaensson Nosabyhallen
2020-02-01 14:00 131003089 Perstorp Bälinge IK - FBC Engelholm H4 1 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Ugglehallen
2020-02-04 20:00 131003090 Hjärnarps IBK - Åby IBK Klippan 6 - 5 Christian Nilsson, Anders Viebke Magnarpshallen
2020-02-07 19:30 131003093 Frosta IBF - Willands IBK H4 11 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Höörs Idrottshall
2020-02-07 19:30 131003095 Åby IBK Klippan - Perstorp Bälinge IK 8 - 5 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Klippans Idrottshall
2020-02-08 12:00 131003092 IBK Landskrona H4 - Emmaljunga GOIF 4 - 4 Pierre Bergsten, Per-Ivar Kullman Landskrona Idrottshall
2020-02-08 13:00 131003091 Höganäs IBF - Bromölla IBK 4 - 5 Malena Björnlund, Andreas Ljunggren Höganäs Sportcenter B
2020-02-09 15:40 131003094 SS Sofiero - VV-84 SK Bjuv 3 - 4 Anders Viebke, Christian Nilsson Helsingborg Arena B
2020-02-09 17:00 131003096 FBC Engelholm H4 - Hjärnarps IBK 6 - 6 Leon Fuchs, Petter Niklasson Ängelholms Idrottshall
2020-02-14 19:30 131003101 Frosta IBF - Perstorp Bälinge IK 5 - 4 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Höörs Idrottshall
2020-02-14 20:00 131003099 Bromölla IBK - Åby IBK Klippan 4 - 7 Malena Björnlund, Anders Jaensson Tianshallen
2020-02-15 12:00 131003102 Hjärnarps IBK - SS Sofiero 8 - 8 Christian Nilsson, Anders Viebke Magnarpshallen
2020-02-15 14:00 131003098 Willands IBK H4 - Höganäs IBF 2 - 4 Anders Jaensson, Malena Björnlund Nosabyhallen
2020-02-15 14:00 131003100 VV-84 SK Bjuv - IBK Landskrona H4 7 - 1 Tobias Garhem, Marcus Hedlund Brogårdaskolan
2020-03-10 20:00 131003097 Emmaljunga GOIF - FBC Engelholm H4 8 - 6 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2020-02-25 19:30 131003103 Willands IBK H4 - Bromölla IBK 2 - 6 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Nosabyhallen
2020-02-25 19:30 131003104 Perstorp Bälinge IK - Emmaljunga GOIF 5 - 5 Per-Ivar Kullman, Mårten Högblom Ugglehallen
2020-02-27 19:30 131003105 VV-84 SK Bjuv - Hjärnarps IBK 8 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2020-02-27 19:30 131003108 Höganäs IBF - Åby IBK Klippan 6 - 7 Martin Morén, Pierre Bergsten Höganäs Sportcenter B
2020-02-27 20:00 131003106 FBC Engelholm H4 - SS Sofiero 5 - 6 Ali Tourabi, Mikael Karlsson Ängelholms Idrottshall
2020-02-27 20:00 131003107 IBK Landskrona H4 - Frosta IBF 10 - 9 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Semmehallen
2020-02-29 12:00 131003111 Hjärnarps IBK - Willands IBK H4 18 - 6 Malena Björnlund, Pierre Bergsten Magnarpshallen
2020-02-29 12:00 131003113 Åby IBK Klippan - Frosta IBF 3 - 6 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Klippans Idrottshall
2020-02-29 13:00 131003114 Höganäs IBF - FBC Engelholm H4 8 - 9 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Höganäs Sportcenter B
2020-03-01 13:30 131003109 Emmaljunga GOIF - VV-84 SK Bjuv 6 - 7 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Vittsjö Idrottshall
2020-03-01 14:00 131003112 SS Sofiero - IBK Landskrona H4 4 - 7 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Helsingborg Arena B
2020-03-01 17:00 131003110 Bromölla IBK - Perstorp Bälinge IK 5 - 3 Malena Björnlund, Tojje Sildén-Glemark Tianshallen
2020-03-06 19:30 131003118 Åby IBK Klippan - SS Sofiero 11 - 4 Måns Gilén, Ali Tourabi Klippans Idrottshall
2020-03-06 19:30 131003120 Frosta IBF - Höganäs IBF 12 - 4 Mårten Högblom, Pierre Bergsten Höörs Idrottshall
2020-03-07 12:00 131003117 Hjärnarps IBK - Emmaljunga GOIF 8 - 6 Björn Grahn, Pierre Bergsten Magnarpshallen
2020-03-07 14:00 131003115 Perstorp Bälinge IK - Willands IBK H4 10 - 4 Erik Lövström, Ronja Ottosson Ugglehallen
2020-03-07 14:30 131003116 VV-84 SK Bjuv - Bromölla IBK 8 - 5 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Brogårdaskolan
2020-03-08 13:00 131003119 IBK Landskrona H4 - FBC Engelholm H4 10 - 2 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Borstahusens Idrottshall
131003126 IBK Landskrona H4 - Höganäs IBF Inst.
2020-03-13 19:30 131003123 Perstorp Bälinge IK - Hjärnarps IBK 6 - 18 Christian Nilsson, Anders Viebke Ugglehallen
2020-03-13 19:45 131003124 SS Sofiero - Frosta IBF 3 - 7 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Toftahallen
2020-03-13 20:00 131003121 Bromölla IBK - Emmaljunga GOIF 7 - 5 Per-Ivar Kullman, Malena Björnlund Tianshallen
2020-03-14 14:00 131003122 Willands IBK H4 - VV-84 SK Bjuv 3 - 13 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Nosabyhallen
2020-03-15 17:00 131003125 FBC Engelholm H4 - Åby IBK Klippan 1 - 13 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Ängelholms Idrottshall
131003127 Hjärnarps IBK - Bromölla IBK
131003128 Emmaljunga GOIF - Willands IBK H4
131003129 VV-84 SK Bjuv - Perstorp Bälinge IK
131003130 Höganäs IBF - SS Sofiero
131003131 Frosta IBF - FBC Engelholm H4
131003132 Åby IBK Klippan - IBK Landskrona H4
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. VV-84 SK Bjuv 21 16 3 2 167-106 61 51
2. Hjärnarps IBK 21 14 4 3 197-143 54 46
3. Åby IBK Klippan 21 13 3 5 175-116 59 42
4. Frosta IBF 21 12 4 5 150-110 40 40
5. SS Sofiero 21 11 4 6 130-113 17 37
6. Bromölla IBK 21 12 1 8 117-118 -1 37
7. IBK Landskrona H4 20 9 1 10 112-109 3 28
8. FBC Engelholm H4 21 8 3 10 130-132 -2 27
9. Emmaljunga GOIF 21 5 5 11 139-129 10 20
10. Perstorp Bälinge IK 21 2 5 14 88-132 -44 11
11. Höganäs IBF 20 3 2 15 103-172 -69 11
12. Willands IBK H4 21 2 1 18 77-205 -128 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 4 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 13:00 131004005 Västra Ingelstad IS - Skurups IBK H4 4 - 2 Mikael Björkqvist, William Nilsson Västra Ingelstad Sporthall
2019-09-28 14:00 131004004 Lomma FBC H4 - IBK Genarp 2 - 10 Johannes Svensson, Erik Hindemith Slättängshallen
2019-09-28 14:20 131004002 Teknologkårens IF - FC Cimrishamn 3 - 10 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Östratornhallen
2019-09-28 15:40 131004001 IBK Lund H4 - Malmhaug IBF H4 0 - 9 Petter Niklasson, Leon Fuchs ISLK
2019-09-28 15:45 131004006 Burlöv HIBF - Hofterups IBF 8 - 9 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Burlövs Sporthall
2019-09-29 13:00 131004003 IBK Stanstad - IBS Svedala H4 4 - 3 Johannes Svensson, Tobias Garhem Bråhögshallen
2019-10-04 20:00 131004010 Hofterups IBF - Lomma FBC H4 9 - 3 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Lödde Idrottshall
2019-10-05 15:00 131004009 Skurups IBK H4 - IBK Stanstad 4 - 7 Markus Brink, Jonny Johansson Rydsgårds Arena
2019-10-05 15:30 131004007 IBS Svedala H4 - IBK Lund H4 9 - 7 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Aggarpshallen
2019-10-06 11:45 131004011 Malmhaug IBF H4 - Västra Ingelstad IS 5 - 5 Henrik Lott, Niklas Jeppsson Sundsbrohallen
2019-10-06 15:00 131004008 IBK Genarp - Teknologkårens IF 12 - 7 Markus Brink, Jonny Johansson Genarps Idrottshall
2019-10-08 20:00 131004012 FC Cimrishamn - Burlöv HIBF 9 - 2 Henrik Lott, Niklas Jeppsson Jonebergshallen
2019-10-12 12:30 131004018 Burlöv HIBF - Skurups IBK H4 10 - 2 William Nilsson, Marcus Rundström Burlövs Sporthall
2019-10-12 14:20 131004014 Teknologkårens IF - Malmhaug IBF H4 2 - 3 Erik Höst, Peter Dahlberg Östratornhallen
2019-10-12 15:30 131004017 Västra Ingelstad IS - Hofterups IBF 0 - 6 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Västra Ingelstad Sporthall
2019-10-13 13:00 131004016 Lomma FBC H4 - IBS Svedala H4 3 - 9 Marcus Rundström, William Nilsson Slättängshallen
2019-10-13 14:00 131004013 IBK Lund H4 - FC Cimrishamn 3 - 8 Jonas Karlsson, Tobias Garhem Vipeholmshallen
2019-10-15 20:30 131004015 IBK Stanstad - IBK Genarp 4 - 9 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Uppåkrahallen
2019-10-16 20:15 131004019 Skurups IBK H4 - IBK Lund H4 4 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Skurups Sparbank Arena
2019-10-18 20:00 131004020 Hofterups IBF - Teknologkårens IF 6 - 2 Marcus Rundström, William Nilsson Lödde Idrottshall
2019-10-19 13:00 131004022 FC Cimrishamn - Lomma FBC H4 4 - 3 Markus Brink, Jonny Johansson Jonebergshallen
2019-10-20 11:45 131004021 Malmhaug IBF H4 - IBK Stanstad 6 - 4 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Sundsbrohallen
2019-10-20 15:00 131004024 IBK Genarp - Burlöv HIBF 9 - 6 Marcus Rundström, William Nilsson Genarps Idrottshall
2019-10-20 16:30 131004023 IBS Svedala H4 - Västra Ingelstad IS 4 - 4 Jonny Johansson, Markus Brink Aggarpshallen
2019-10-25 20:00 131004028 Lomma FBC H4 - Malmhaug IBF H4 6 - 3 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Slättängshallen
2019-10-26 13:00 131004027 IBK Stanstad - FC Cimrishamn 4 - 5 Marcus Rundström, William Nilsson Uppåkrahallen
2019-10-26 13:00 131004029 Västra Ingelstad IS - IBK Genarp 2 - 3 Henrik Lott, Magnus Svensson Västra Ingelstad Sporthall
2019-10-26 14:20 131004026 Teknologkårens IF - Skurups IBK H4 2 - 4 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Östratornhallen
2019-10-26 15:45 131004030 Burlöv HIBF - IBS Svedala H4 8 - 7 Tobias Garhem, Johannes Svensson Burlövs Sporthall
2019-10-27 14:30 131004025 IBK Lund H4 - Hofterups IBF 0 - 13 Marcus Rundström, William Nilsson Killebäckshallen
2019-11-08 20:00 131004032 Hofterups IBF - IBK Stanstad 11 - 5 Henrik Lott, William Nilsson Lödde Idrottshall
2019-11-09 15:00 131004035 Västra Ingelstad IS - FC Cimrishamn 5 - 5 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Västra Ingelstad Sporthall
2019-11-09 15:30 131004034 Skurups IBK H4 - Lomma FBC H4 3 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Skurups Sparbank Arena
2019-11-10 14:30 131004031 IBS Svedala H4 - Teknologkårens IF 8 - 5 Tobias Garhem, Mikael Björkqvist Aggarpshallen
2019-11-10 15:00 131004033 IBK Genarp - IBK Lund H4 11 - 1 Marcus Rundström, William Nilsson Genarps Idrottshall
2019-11-12 20:30 131004036 Malmhaug IBF H4 - Burlöv HIBF 5 - 2 Johannes Svensson, Peter Dahlberg Sundsbrohallen
2019-11-14 20:00 131004041 FC Cimrishamn - Skurups IBK H4 6 - 3 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Jonebergshallen
2019-11-15 19:45 131004037 IBK Lund H4 - IBK Stanstad 5 - 7 Johannes Svensson, Tobias Garhem Vipeholmshallen
2019-11-16 14:20 131004038 Teknologkårens IF - Västra Ingelstad IS 3 - 5 Håkan Bondesson, Malena Björnlund Östratornhallen
2019-11-16 15:45 131004039 Burlöv HIBF - Lomma FBC H4 9 - 6 Marcus Rundström, William Nilsson Burlövs Sporthall
2019-11-17 11:45 131004040 Malmhaug IBF H4 - IBS Svedala H4 3 - 3 Mikael Björkqvist, Johannes Svensson Sundsbrohallen
2019-11-17 15:00 131004042 IBK Genarp - Hofterups IBF 10 - 4 Markus Brink, Jonny Johansson Genarps Idrottshall
2019-11-23 13:00 131004047 FC Cimrishamn - IBK Genarp 7 - 7 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Jonebergshallen
2019-11-23 15:00 131004043 Lomma FBC H4 - Teknologkårens IF 15 - 1 Jonny Johansson, Markus Brink Slättängshallen
2019-11-23 15:00 131004044 Västra Ingelstad IS - IBK Lund H4 3 - 7 Marcus Rundström, William Nilsson Västra Ingelstad Sporthall
2019-11-24 13:00 131004045 IBK Stanstad - Burlöv HIBF 3 - 7 Fredrik Lundborg, Fredrik Pramberg Staffanshallen
2019-11-24 14:00 131004048 IBS Svedala H4 - Hofterups IBF 5 - 5 Mikael Björkqvist, Peter Dahlberg Aggarpshallen
2019-11-24 15:45 131004046 Skurups IBK H4 - Malmhaug IBF H4 3 - 7 Marcus Rundström, Erik Höst Skurups Sparbank Arena
2019-11-29 20:00 131004054 Hofterups IBF - FC Cimrishamn 7 - 6 Niklas Jeppsson, Johannes Svensson Lödde Idrottshall
2019-11-30 14:20 131004051 Teknologkårens IF - Burlöv HIBF 5 - 8 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Östratornhallen
2019-12-01 13:00 131004049 IBK Stanstad - Västra Ingelstad IS 1 - 3 Tobias Garhem, Johannes Svensson Uppåkrahallen
2019-12-01 16:30 131004053 IBS Svedala H4 - Skurups IBK H4 8 - 2 Markus Brink, Jonny Johansson Aggarpshallen
2019-12-05 20:15 131004052 Malmhaug IBF H4 - IBK Genarp 3 - 8 Johannes Svensson, Mikael Björkqvist Sundsbrohallen
2019-12-18 20:30 131004050 IBK Lund H4 - Lomma FBC H4 3 - 4 Mikael Björkqvist, Ahmad Homsi ISLK
2019-12-06 20:00 131004056 Lomma FBC H4 - IBK Stanstad 9 - 0 Henrik Lott, Fredrik Pramberg Slättängshallen
2019-12-06 20:00 131004060 Hofterups IBF - Skurups IBK H4 11 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Lödde Idrottshall
2019-12-07 14:20 131004055 Teknologkårens IF - IBK Lund H4 9 - 2 Marcus Rundström, William Nilsson Östratornhallen
2019-12-07 15:45 131004057 Burlöv HIBF - Västra Ingelstad IS 10 - 2 Wiktor Kentander, Erik Höst Burlövs Sporthall
2019-12-08 14:00 131004058 FC Cimrishamn - Malmhaug IBF H4 10 - 9 Anders Jaensson, Malena Björnlund Jonebergshallen
2019-12-08 15:00 131004059 IBK Genarp - IBS Svedala H4 18 - 2 Niklas Jeppsson, Johannes Svensson Genarps Idrottshall
2019-12-14 12:30 131004061 IBK Lund H4 - Burlöv HIBF 6 - 7 Tobias Garhem, Peter Dahlberg Vipeholmshallen
2019-12-14 15:00 131004063 Västra Ingelstad IS - Lomma FBC H4 5 - 6 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Västra Ingelstad Sporthall
2019-12-15 11:45 131004064 Malmhaug IBF H4 - Hofterups IBF 4 - 9 Petter Niklasson, Leon Fuchs Sundsbrohallen
2019-12-15 15:00 131004066 Skurups IBK H4 - IBK Genarp 2 - 14 Markus Brink, Jonny Johansson Skurups Sparbank Arena
2019-12-15 16:00 131004062 IBK Stanstad - Teknologkårens IF 1 - 8 Måns Gilén, Erik Höst Bråhögshallen
2019-12-15 16:30 131004065 IBS Svedala H4 - FC Cimrishamn 6 - 8 Mikael Björkqvist, Henrik Lott Aggarpshallen
2020-01-10 20:00 131004072 Hofterups IBF - Burlöv HIBF 8 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Lödde Idrottshall
2020-01-11 13:00 131004068 FC Cimrishamn - Teknologkårens IF 11 - 4 Ronja Ottosson, Malena Björnlund Jonebergshallen
2020-01-11 15:00 131004071 Skurups IBK H4 - Västra Ingelstad IS 6 - 6 Markus Brink, Jonny Johansson Skurups Sparbank Arena
2020-01-12 11:45 131004067 Malmhaug IBF H4 - IBK Lund H4 9 - 1 Ali Tourabi, Måns Gilén Sundsbrohallen
2020-01-12 15:00 131004069 IBS Svedala H4 - IBK Stanstad 1 - 1 Markus Brink, Jonny Johansson Aggarpshallen
2020-01-12 15:00 131004070 IBK Genarp - Lomma FBC H4 5 - 2 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
2020-01-18 14:20 131004074 Teknologkårens IF - IBK Genarp 2 - 10 Marcus Rundström, William Nilsson Östratornhallen
2020-01-18 15:30 131004073 IBK Lund H4 - IBS Svedala H4 10 - 10 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Lerbäckshallen A
2020-01-18 15:30 131004076 Lomma FBC H4 - Hofterups IBF 7 - 6 Christian Nilsson, Anders Viebke Slättängshallen
2020-01-18 15:45 131004078 Burlöv HIBF - FC Cimrishamn 6 - 5 Henrik Lott, Niklas Jeppsson Burlövs Sporthall
2020-01-19 13:00 131004075 IBK Stanstad - Skurups IBK H4 4 - 6 Henrik Lott, Niklas Jeppsson Uppåkrahallen
2020-01-29 19:30 131004077 Västra Ingelstad IS - Malmhaug IBF H4 5 - 5 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Västra Ingelstad Sporthall
2020-01-24 19:30 131004084 Skurups IBK H4 - Burlöv HIBF 3 - 8 Niklas Jeppsson, Ahmad Homsi Skurups Sparbank Arena
2020-01-24 20:00 131004082 IBS Svedala H4 - Lomma FBC H4 7 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Aggarpshallen
2020-01-24 20:00 131004083 Hofterups IBF - Västra Ingelstad IS 14 - 2 Marcus Rundström, William Nilsson Lödde Idrottshall
2020-01-25 13:00 131004079 FC Cimrishamn - IBK Lund H4 9 - 4 Malena Björnlund, Anders Jaensson Jonebergshallen
2020-01-26 11:45 131004080 Malmhaug IBF H4 - Teknologkårens IF 9 - 3 Niklas Jeppsson, Erik Höst Sundsbrohallen
2020-01-26 15:00 131004081 IBK Genarp - IBK Stanstad 10 - 2 Marcus Rundström, William Nilsson Genarps Idrottshall
2020-01-30 20:30 131004090 Burlöv HIBF - IBK Genarp 1 - 10 Matti Rouhiainen, Mikael Björkqvist Burlövs Sporthall
2020-02-01 13:30 131004088 Lomma FBC H4 - FC Cimrishamn 4 - 7 Marcus Rundström, William Nilsson Slättängshallen
2020-02-01 14:00 131004085 IBK Lund H4 - Skurups IBK H4 5 - 5 Magnus Svensson, Robert Persson Lerbäckshallen A
2020-02-01 14:20 131004086 Teknologkårens IF - Hofterups IBF 3 - 7 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Östratornhallen
2020-02-01 15:00 131004087 IBK Stanstad - Malmhaug IBF H4 2 - 19 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Uppåkrahallen
2020-02-01 15:00 131004089 Västra Ingelstad IS - IBS Svedala H4 7 - 5 Henrik Lott, Niklas Jeppsson Västra Ingelstad Sporthall
2020-02-07 19:30 131004092 Skurups IBK H4 - Teknologkårens IF 5 - 7 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Skurups Sparbank Arena
2020-02-07 20:00 131004091 Hofterups IBF - IBK Lund H4 8 - 5 Marcus Rundström, William Nilsson Lödde Idrottshall
2020-02-08 15:00 131004093 FC Cimrishamn - IBK Stanstad 5 - 1 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Jonebergshallen
2020-02-09 11:45 131004094 Malmhaug IBF H4 - Lomma FBC H4 11 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Sundsbrohallen
2020-02-09 15:00 131004095 IBK Genarp - Västra Ingelstad IS 6 - 0 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Genarps Idrottshall
2020-02-09 16:30 131004096 IBS Svedala H4 - Burlöv HIBF 4 - 5 Benjamin Bornéus, Kevin Prahl Aggarpshallen
2020-02-15 13:00 131004101 FC Cimrishamn - Västra Ingelstad IS 12 - 7 Marcus Rundström, William Nilsson Jonebergshallen
2020-02-15 14:00 131004100 Lomma FBC H4 - Skurups IBK H4 8 - 3 Leon Fuchs, Jürgen Neuenhofen Slättängshallen
2020-02-15 14:20 131004097 Teknologkårens IF - IBS Svedala H4 2 - 5 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Vipeholmshallen
2020-02-15 15:45 131004102 Burlöv HIBF - Malmhaug IBF H4 5 - 8 Henrik Lott, Mikael Björkqvist Burlövs Sporthall
2020-02-16 13:30 131004098 IBK Stanstad - Hofterups IBF 4 - 10 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Bråhögshallen
2020-02-16 16:30 131004099 IBK Lund H4 - IBK Genarp 4 - 9 Petter Niklasson, William Nilsson Lerbäckshallen A
2020-02-25 20:00 131004108 Hofterups IBF - IBK Genarp 8 - 5 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Lödde Idrottshall
2020-02-25 20:30 131004103 IBK Stanstad - IBK Lund H4 2 - 11 Kevin Prahl, Niklas Jeppsson Uppåkrahallen
2020-02-26 19:30 131004104 Västra Ingelstad IS - Teknologkårens IF 4 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Västra Ingelstad Sporthall
2020-02-26 20:00 131004107 Skurups IBK H4 - FC Cimrishamn 2 - 5 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Skurups Sparbank Arena
2020-02-27 19:00 131004106 IBS Svedala H4 - Malmhaug IBF H4 3 - 7 Marcus Rundström, William Nilsson Aggarpshallen
2020-03-05 20:30 131004105 Lomma FBC H4 - Burlöv HIBF 2 - 10 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Slättängshallen
2020-02-29 14:00 131004114 Hofterups IBF - IBS Svedala H4 8 - 4 Mikael Björkqvist, Ahmad Homsi Lödde Idrottshall
2020-02-29 14:20 131004109 Teknologkårens IF - Lomma FBC H4 6 - 8 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Vipeholmshallen
2020-02-29 15:45 131004112 Malmhaug IBF H4 - Skurups IBK H4 14 - 5 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Kulladals Sporthall
2020-02-29 16:20 131004110 IBK Lund H4 - Västra Ingelstad IS 5 - 4 Fredrik Pramberg, Martin Morén Lerbäckshallen A
2020-03-01 15:00 131004113 IBK Genarp - FC Cimrishamn 7 - 6 Henrik Lott, Erik Höst Genarps Idrottshall
2020-03-01 18:30 131004111 Burlöv HIBF - IBK Stanstad 13 - 2 Marcus Rundström, William Nilsson Burlövs Sporthall
2020-03-07 13:00 131004115 Västra Ingelstad IS - IBK Stanstad 3 - 2 Andreas Ljunggren, Mikael Björkqvist Västra Ingelstad Sporthall
2020-03-07 14:00 131004119 Skurups IBK H4 - IBS Svedala H4 7 - 1 Henrik Lott, Niklas Jeppsson Skurups Sparbank Arena
2020-03-07 15:30 131004116 Lomma FBC H4 - IBK Lund H4 4 - 3 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Slättängshallen
2020-03-07 15:30 131004120 FC Cimrishamn - Hofterups IBF 8 - 9 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Jonebergshallen
2020-03-07 15:45 131004117 Burlöv HIBF - Teknologkårens IF 9 - 1 Andreas Ljunggren, Mikael Björkqvist Burlövs Sporthall
2020-03-08 15:00 131004118 IBK Genarp - Malmhaug IBF H4 11 - 5 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Genarps Idrottshall
131004122 IBK Stanstad - Lomma FBC H4 Inst.
131004126 Skurups IBK H4 - Hofterups IBF
2020-03-13 20:00 131004125 IBS Svedala H4 - IBK Genarp 4 - 13 Henrik Lott, Ahmad Homsi Aggarpshallen
2020-03-14 15:00 131004123 Västra Ingelstad IS - Burlöv HIBF 3 - 4 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Västra Ingelstad Sporthall
2020-03-15 11:45 131004124 Malmhaug IBF H4 - FC Cimrishamn 6 - 5 Jonas Karlsson, Mikael Björkqvist Sundsbrohallen
2020-03-15 14:00 131004121 IBK Lund H4 - Teknologkårens IF 7 - 4 Mats Ekblad-Thun, Per-Ivar Kullman Lerbäckshallen A
131004127 Burlöv HIBF - IBK Lund H4
131004128 Teknologkårens IF - IBK Stanstad
131004129 Lomma FBC H4 - Västra Ingelstad IS
131004130 Hofterups IBF - Malmhaug IBF H4
131004131 FC Cimrishamn - IBS Svedala H4
131004132 IBK Genarp - Skurups IBK H4
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Genarp 21 19 1 1 197-74 123 58
2. Hofterups IBF 20 17 1 2 168-89 79 52
3. FC Cimrishamn 21 14 2 5 151-102 49 44
4. Malmhaug IBF H4 21 13 3 5 150-95 55 42
5. Burlöv HIBF 21 14 0 7 142-109 33 42
6. Lomma FBC H4 20 10 0 10 105-114 -9 30
7. IBS Svedala H4 21 6 5 10 108-133 -25 23
8. Västra Ingelstad IS 21 5 6 10 79-115 -36 21
9. IBK Lund H4 21 4 3 14 93-148 -55 15
10. Skurups IBK H4 20 3 3 14 75-135 -60 12
11. Teknologkårens IF 21 3 1 17 83-149 -66 10
12. IBK Stanstad 20 3 1 16 60-148 -88 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis