Herrjunior 18 (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Herrjunior 18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-03 20:00 131006005 Lönsboda IBK - Perstorp Bälinge IK 7 - 0 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Lönsboda Sporthall
2019-10-05 17:30 131006001 Malmö FBC /Lomma FBC - IBK Höllviken 6 - 1 Johannes Svensson, Kevin Prahl Kirsebergs Sporthall
2019-10-06 12:00 131006002 Palmstaden IK - FC/FBC Helsingborg 1 - 4 Tobias Garhem, Johannes Svensson Liljeborgsskolan
2019-10-06 15:00 131006003 FBC Engelholm - Röke IBK 6 - 7 Christian Nilsson, Anders Viebke Ängelholms Idrottshall
2019-12-21 15:00 131006004 Bjärreds IBK - IBK Lund Marcus Rundström, William Nilsson Bjärehovshallen
2019-10-08 19:20 131006008 IBK Lund - FBC Engelholm 9 - 5 Kevin Prahl, William Nilsson Östratornhallen
2019-10-11 19:30 131006010 FC/FBC Helsingborg - Malmö FBC /Lomma FBC 10 - 3 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Helsingborg Arena C
2019-10-12 15:30 131006006 IBK Höllviken - Lönsboda IBK 5 - 6 Joel Nihlgränd, Magnus Svensson Halörhallen
2019-10-12 17:00 131006007 Perstorp Bälinge IK - Bjärreds IBK 0 - 13 Erik Lövström, Andreas Ekstrand Ugglehallen
2019-10-13 14:00 131006009 Röke IBK - Palmstaden IK 2 - 4 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
2019-10-18 20:00 131006015 Lönsboda IBK - Bjärreds IBK 8 - 6 Christian Nilsson, Anders Viebke Lönsboda Sporthall
2019-10-19 15:00 131006012 Malmö FBC /Lomma FBC - Röke IBK 2 - 2 Tobias Garhem, Johannes Svensson Kirsebergs Sporthall
2019-10-19 15:30 131006011 IBK Höllviken - FC/FBC Helsingborg 5 - 8 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Halörhallen
2019-10-20 12:00 131006013 Palmstaden IK - IBK Lund 2 - 8 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Söderslättshallen B
2019-10-20 15:00 131006014 FBC Engelholm - Perstorp Bälinge IK 4 - 3 Martin Morén, Fredrik Pramberg Ängelholms Idrottshall
2019-09-29 15:00 131006016 Palmstaden IK - IBK Höllviken 2 - 5 Erik Höst, William Nilsson Liljeborgsskolan
2019-10-24 19:00 131006018 Bjärreds IBK - FC/FBC Helsingborg 7 - 6 Ahmad Homsi, Henrik Lott Bjärehovshallen
2019-10-26 18:00 131006019 Lönsboda IBK - Röke IBK 4 - 4 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lönsboda Sporthall
2019-11-05 19:30 131006020 Perstorp Bälinge IK - IBK Lund 0 - 15 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Ugglehallen
2019-11-09 13:00 131006017 FBC Engelholm - Malmö FBC /Lomma FBC 3 - 8 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Ängelholms Idrottshall
2019-11-10 14:00 131006023 Röke IBK - Bjärreds IBK 2 - 11 Andreas Ljunggren, Pierre Bergsten Tyrs Hovs Sportcentra
2019-11-15 19:30 131006025 Malmö FBC /Lomma FBC - Palmstaden IK 1 - 1 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Kirsebergs Sporthall
2019-11-15 19:50 131006022 IBK Lund - Lönsboda IBK 10 - 4 Claus Pettersson, Magnus Svensson Östratornhallen
2019-11-16 15:15 131006024 FC/FBC Helsingborg - FBC Engelholm 5 - 3 Erik Götborg, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena C
2019-11-17 12:00 131006021 IBK Höllviken - Perstorp Bälinge IK 8 - 2 Claus Pettersson, Magnus Svensson Gyahallen
2019-11-19 19:20 131006030 IBK Lund - Röke IBK 11 - 0 Claus Pettersson, Magnus Svensson Östratornhallen
2019-11-22 19:30 131006029 Perstorp Bälinge IK - FC/FBC Helsingborg 5 - 6 Marcus Hedlund, Andreas Ljunggren Ugglehallen
2019-11-23 12:00 131006028 Lönsboda IBK - Malmö FBC /Lomma FBC Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Lönsboda Sporthall
2019-11-24 15:00 131006026 FBC Engelholm - IBK Höllviken Andreas Ljunggren, Robert Persson Ängelholms Idrottshall
2019-11-24 16:30 131006027 Bjärreds IBK - Palmstaden IK Bengt Syrén, Oskar Syrén Bjärehovshallen
2019-11-28 19:30 131006032 Röke IBK - Perstorp Bälinge IK Marcus Hedlund, Anders Viebke Tyrs Hovs Sportcentra
2019-11-29 19:45 131006033 FC/FBC Helsingborg - Lönsboda IBK Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Mariahallen
2019-11-30 12:30 131006035 Palmstaden IK - FBC Engelholm Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Söderslättshallen B
2019-11-30 16:00 131006034 Malmö FBC /Lomma FBC - Bjärreds IBK Claus Pettersson, Magnus Svensson Kirsebergs Sporthall
2019-12-01 12:00 131006031 IBK Höllviken - IBK Lund Ahmad Homsi, Mats Ekblad-Thun Gyahallen
2019-12-06 19:30 131006038 Perstorp Bälinge IK - Palmstaden IK Andreas Ljunggren, Emil Wande Ugglehallen
2019-12-06 20:00 131006040 Röke IBK - FC/FBC Helsingborg Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
2019-12-07 14:30 131006036 Bjärreds IBK - IBK Höllviken Mikael Björkqvist, Magnus Svensson Bjärehovshallen
2019-12-07 18:00 131006037 Lönsboda IBK - FBC Engelholm Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Lönsboda Sporthall
2019-12-10 19:20 131006039 IBK Lund - Malmö FBC /Lomma FBC Johannes Svensson, Niklas Jeppsson Östratornhallen
2019-12-14 12:00 131006042 FC/FBC Helsingborg - IBK Lund Christian Nilsson, Anders Viebke Helsingborg Arena B
2019-12-14 13:00 131006041 IBK Höllviken - Röke IBK Mikael Björkegren, Kevin Svensson Gyahallen
2019-12-15 14:00 131006044 Palmstaden IK - Lönsboda IBK Mikael Björkegren, Kevin Svensson Serresjöskolan
2019-12-15 15:00 131006045 FBC Engelholm - Bjärreds IBK Emil Wande, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
2019-12-15 17:30 131006043 Malmö FBC /Lomma FBC - Perstorp Bälinge IK William Nilsson, Mikael Björkqvist Kirsebergs Sporthall
2020-01-10 19:30 131006046 IBK Höllviken - Malmö FBC /Lomma FBC Gyahallen
2020-01-10 20:00 131006050 Perstorp Bälinge IK - Lönsboda IBK Ugglehallen
2020-01-11 12:15 131006047 FC/FBC Helsingborg - Palmstaden IK Helsingborg Arena B
2020-01-12 14:00 131006048 Röke IBK - FBC Engelholm Tyrs Hovs Sportcentra
2020-01-14 19:20 131006049 IBK Lund - Bjärreds IBK Östratornhallen
2020-01-18 12:00 131006054 Palmstaden IK - Röke IBK Söderslättshallen B
2020-01-18 13:00 131006053 FBC Engelholm - IBK Lund Kungsgårdshallen
2020-01-18 14:00 131006052 Bjärreds IBK - Perstorp Bälinge IK Bjärehovshallen
2020-01-18 18:00 131006051 Lönsboda IBK - IBK Höllviken Lönsboda Sporthall
2020-01-19 14:30 131006055 Malmö FBC /Lomma FBC - FC/FBC Helsingborg Kirsebergs Sporthall
2020-01-21 19:20 131006058 IBK Lund - Palmstaden IK Östratornhallen
2020-01-25 13:50 131006056 FC/FBC Helsingborg - IBK Höllviken Västergårdshallen
2020-01-25 14:00 131006059 Perstorp Bälinge IK - FBC Engelholm Ugglehallen
2020-01-26 13:30 131006060 Bjärreds IBK - Lönsboda IBK Bjärehovshallen
2020-01-26 14:00 131006057 Röke IBK - Malmö FBC /Lomma FBC Tyrs Hovs Sportcentra
2020-02-04 19:20 131006065 IBK Lund - Perstorp Bälinge IK Östratornhallen
2020-02-07 19:30 131006062 Malmö FBC /Lomma FBC - FBC Engelholm Kirsebergs Sporthall
2020-02-08 12:15 131006063 FC/FBC Helsingborg - Bjärreds IBK Helsingborg Arena A
2020-02-08 13:30 131006061 IBK Höllviken - Palmstaden IK Gyahallen
2020-02-09 14:00 131006064 Röke IBK - Lönsboda IBK Tyrs Hovs Sportcentra
2020-02-11 19:30 131006070 Palmstaden IK - Malmö FBC /Lomma FBC Söderslättshallen B
2020-02-13 19:00 131006068 Bjärreds IBK - Röke IBK Bjärehovshallen
2020-02-13 20:15 131006067 Lönsboda IBK - IBK Lund Lönsboda Sporthall
2020-02-15 13:00 131006066 Perstorp Bälinge IK - IBK Höllviken Ugglehallen
2020-02-16 14:00 131006069 FBC Engelholm - FC/FBC Helsingborg Ängelholms Idrottshall
2020-02-29 14:30 131006071 IBK Höllviken - FBC Engelholm Gyahallen
2020-02-29 16:30 131006073 Malmö FBC /Lomma FBC - Lönsboda IBK Kirsebergs Sporthall
2020-03-01 12:00 131006072 Palmstaden IK - Bjärreds IBK Söderslättshallen B
2020-03-01 14:00 131006075 Röke IBK - IBK Lund Tyrs Hovs Sportcentra
2020-03-01 16:00 131006074 FC/FBC Helsingborg - Perstorp Bälinge IK Helsingborg Arena C
2020-03-06 19:30 131006077 Perstorp Bälinge IK - Röke IBK Ugglehallen
2020-03-06 19:50 131006076 IBK Lund - IBK Höllviken Östratornhallen
2020-03-07 12:00 131006078 Lönsboda IBK - FC/FBC Helsingborg Lönsboda Sporthall
2020-03-08 13:30 131006079 Bjärreds IBK - Malmö FBC /Lomma FBC Bjärehovshallen
2020-03-08 15:30 131006080 FBC Engelholm - Palmstaden IK Ängelholms Idrottshall
2020-03-13 20:00 131006085 FC/FBC Helsingborg - Röke IBK Högastenshallen
2020-03-14 12:30 131006083 Palmstaden IK - Perstorp Bälinge IK Söderslättshallen B
2020-03-15 12:00 131006081 IBK Höllviken - Bjärreds IBK Gyahallen
2020-03-15 15:00 131006082 FBC Engelholm - Lönsboda IBK Ängelholms Idrottshall
2020-03-15 17:00 131006084 Malmö FBC /Lomma FBC - IBK Lund Kirsebergs Sporthall
2020-03-20 19:50 131006087 IBK Lund - FC/FBC Helsingborg Östratornhallen
2020-03-21 14:00 131006088 Perstorp Bälinge IK - Malmö FBC /Lomma FBC Ugglehallen
2020-03-21 15:00 131006089 Lönsboda IBK - Palmstaden IK Lönsboda Sporthall
2020-03-21 16:00 131006090 Bjärreds IBK - FBC Engelholm Bjärehovshallen
2020-03-22 14:00 131006086 Röke IBK - IBK Höllviken Tyrs Hovs Sportcentra
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lund 5 5 0 0 53-11 42 15
2. FC/ FBC Helsingborg 6 5 0 1 39-24 15 15
3. Lönsboda IBK 5 3 1 1 29-25 4 10
4. Bjärreds IBK 4 3 0 1 37-16 21 9
5. Malmö FBC / Lomma FBC 5 2 2 1 20-17 3 8
6. IBK Höllviken 5 2 0 3 24-24 0 6
7. Röke IBK 6 1 2 3 17-38 -21 5
8. Palmstaden IK 5 1 1 3 10-20 -10 4
9. FBC Engelholm 5 1 0 4 21-32 -11 3
10. Perstorp Bälinge IK 6 0 0 6 10-53 -43 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis