Herrar Division 2 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 11:30 191122001 Team Thorengruppen Ungdom SK - FBC Moröbacke 9 - 6 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Midgårdshallen
2020-02-28 19:00 191122004 IK SPIF Umeå - Gamla Stan IBK Ungdom 5 - 3 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Umeå Energi Arena Öst
2019-10-05 13:00 191122007 FBC Moröbacke - Rönnskär Railcare IF 7 - 3 David Jonsson, Johan Rönnberg Morö Backe A
2019-10-05 15:30 191122008 Gamla Stan IBK Ungdom - Team Thorengruppen Ungdom SK 5 - 13 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2019-10-08 19:30 191122012 Skellefteå IBK - FBC Moröbacke 6 - 5 Patrik Häggström, Jens Marklund Eddahallen
2019-10-09 19:30 191122011 Rönnskär Railcare IF - Gamla Stan IBK Ungdom 12 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2019-10-09 20:30 191122010 Team Thorengruppen Ungdom SK - IK SPIF Umeå 9 - 6 David Lundberg, Mats Öster Umeå Energi Arena Öst
2019-10-13 11:30 191122015 Team Thorengruppen Ungdom SK - Rönnskär Railcare IF 10 - 8 Manuel Garzon, Mats Öster Midgårdshallen
2019-10-13 16:00 191122014 Gamla Stan IBK Ungdom - Skellefteå IBK 4 - 10 David Jonsson, Johan Rönnberg Balderhallen A
2019-10-19 12:00 191122019 Rönnskär Railcare IF - IK SPIF Umeå 11 - 13 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Morö Backe A
2019-10-19 15:00 191122020 Skellefteå IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK 7 - 7 Jens Marklund, Jörgen Lundberg Morö Backe A
2019-10-25 19:30 191122023 Rönnskär Railcare IF - Skellefteå IBK 8 - 11 Jens Marklund, Johan Rönnberg Balderhallen A
2019-10-26 13:00 191122024 IK SPIF Umeå - FBC Moröbacke 2 - 9 Mats Öster, Manuel Garzon Ersängshallen
2019-11-08 19:30 191122027 FBC Moröbacke - Gamla Stan IBK Ungdom 13 - 10 Johan Rönnberg, David Jonsson Morö Backe A
2019-11-09 15:00 191122028 Skellefteå IBK - IK SPIF Umeå 13 - 4 Patrik Häggström, Jens Marklund Morö Backe A
2019-11-16 11:45 191122030 Rönnskär Railcare IF - IBK Umeå Norr 5 - 11 David Jonsson, Johan Rönnberg Eddahallen
2019-11-16 14:30 191122031 Skellefteå IBK - Umeå City IBF 15 - 8 David Jonsson, Johan Rönnberg Eddahallen
2019-11-17 11:30 191122032 IK SPIF Umeå - Gimonäs Umeå IBF 4 - 4 Mats Öster, David Lundberg Ersängshallen
2019-11-17 14:00 191122029 Team Thorengruppen Ungdom SK - Täfteå IK 10 - 3 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Midgårdshallen
2019-11-17 15:00 191123031 Hörnefors IF - FBC Moröbacke 8 - 5 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Bråvallahallen
2019-11-23 12:00 191122036 Gamla Stan IBK Ungdom - Hörnefors IF 3 - 6 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Balderhallen A
2019-11-23 14:30 191122035 FBC Moröbacke - IBS Dalen 3 - 20 Jens Marklund, Patrik Häggström Morö Backe A
2019-11-24 11:30 191123036 Umeå City IBF - IK SPIF Umeå 7 - 4 Mattias Karlsson, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2019-11-24 12:30 191123035 IBK Umeå Norr - Skellefteå IBK 12 - 14 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2019-11-24 14:00 191123034 Täfteå IK - Rönnskär Railcare IF 2 - 7 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Vildmannahallen
2019-11-24 15:30 191123033 Gimonäs Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 2 - 24 David Lundberg, Mats Öster Sjöfruhallen
2019-11-29 19:00 191122037 Team Thorengruppen Ungdom SK - Umeå City IBF 9 - 1 David Lundberg, Mats Öster Midgårdshallen
2019-11-29 19:00 191122040 IK SPIF Umeå - IBK Umeå Norr 4 - 14 Marcus Lineruth, Mathias Bergsdorf Ersängshallen
2019-11-30 15:30 191123040 IBS Dalen - Gamla Stan IBK Ungdom 24 - 4 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Musköten 1
2019-12-01 13:00 191122039 Skellefteå IBK - Täfteå IK 10 - 5 David Jonsson, Johan Rönnberg Eddahallen
2019-12-01 15:00 191123039 Spöland Vännäs IF - FBC Moröbacke 2 - 4 Mats Öster, David Lundberg Hammarhallen Vännäs
2019-12-01 16:00 191122038 Rönnskär Railcare IF - Gimonäs Umeå IBF 13 - 4 Patrik Häggström, Jens Marklund Eddahallen
2019-12-06 19:00 191123041 IBK Umeå Norr - Team Thorengruppen Ungdom SK 11 - 9 David Lundberg, Mats Öster Midgårdshallen
2019-12-07 11:30 191123044 Täfteå IK - IK SPIF Umeå 9 - 4 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Vildmannahallen
2019-12-07 12:00 191123043 Gimonäs Umeå IBF - Skellefteå IBK 6 - 10 Daniel Johannesson, Manuel Garzon Sjöfruhallen
2019-12-07 14:00 191123042 Umeå City IBF - Rönnskär Railcare IF 8 - 9 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2019-12-08 16:00 191122044 Gamla Stan IBK Ungdom - Spöland Vännäs IF 6 - 1 Daniel Degerman, Jörgen Lundberg Balderhallen A
2019-12-13 19:30 191123048 Hörnefors IF - IK SPIF Umeå 9 - 0 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Bråvallahallen
2019-12-14 13:15 191122048 Gamla Stan IBK Ungdom - Umeå City IBF 7 - 10 Jörgen Lundberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2019-12-14 14:00 191123046 Spöland Vännäs IF - Rönnskär Railcare IF 4 - 7 Alexander Hedlund, Anton Nystedt Hammarhallen Vännäs
2019-12-14 16:00 191122047 FBC Moröbacke - IBK Umeå Norr 6 - 18 Johan Rönnberg, Jens Marklund Balderhallen A
2019-12-15 14:00 191123047 IBS Dalen - Skellefteå IBK 7 - 8 Thomas Jonsson, Mats Öster Musköten 1
2019-12-21 11:30 191122049 Team Thorengruppen Ungdom SK - Spöland Vännäs IF 12 - 5 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Midgårdshallen
2019-12-21 14:00 191123050 Täfteå IK - FBC Moröbacke 6 - 10 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Vildmannahallen
2019-12-22 14:00 191122050 Rönnskär Railcare IF - IBS Dalen 7 - 10 Jens Marklund, Daniel Degerman Eddahallen
2019-12-22 17:00 191122051 Skellefteå IBK - Hörnefors IF 9 - 7 Johan Rönnberg, Jens Marklund Eddahallen
2020-02-23 17:30 191123051 IBK Umeå Norr - Gamla Stan IBK Ungdom 16 - 6 Thomas Jonsson, Mats Öster Midgårdshallen
2020-01-11 15:45 191122056 Gamla Stan IBK Ungdom - IK SPIF Umeå 11 - 4 Johan Rönnberg, Simon Blom Balderhallen A
2020-01-12 15:30 191122053 FBC Moröbacke - Team Thorengruppen Ungdom SK 6 - 13 David Jonsson, Johan Rönnberg Morö Backe A
2020-01-17 19:30 191122059 Rönnskär Railcare IF - FBC Moröbacke 3 - 11 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2020-01-18 11:30 191122060 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gamla Stan IBK Ungdom 9 - 6 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Midgårdshallen
2020-01-21 19:30 191122063 Gamla Stan IBK Ungdom - Rönnskär Railcare IF 11 - 4 Jens Marklund, Daniel Degerman Balderhallen A
2020-01-22 19:30 191122064 FBC Moröbacke - Skellefteå IBK 0 - 12 David Jonsson, Johan Rönnberg Morö Backe A
2020-01-22 20:30 191122062 IK SPIF Umeå - Team Thorengruppen Ungdom SK 6 - 16 Oskar Simryd, David Karlsson Midgårdshallen
2020-01-25 12:30 191122067 Rönnskär Railcare IF - Team Thorengruppen Ungdom SK 2 - 10 Daniel Degerman, Jörgen Lundberg Eddahallen
2020-01-25 15:30 191122066 Skellefteå IBK - Gamla Stan IBK Ungdom 14 - 5 Johan Rönnberg, Jens Marklund Eddahallen
2020-02-01 14:00 191122071 IK SPIF Umeå - Rönnskär Railcare IF 5 - 11 Andreas Weckfors, Peter Saari Ersängshallen
2020-02-01 14:00 191122072 Team Thorengruppen Ungdom SK - Skellefteå IBK 5 - 6 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Midgårdshallen
2020-02-07 19:00 191122075 Skellefteå IBK - Rönnskär Railcare IF 10 - 3 Jens Marklund, Daniel Degerman Eddahallen
2020-02-08 14:30 191122076 FBC Moröbacke - IK SPIF Umeå 10 - 3 David Jonsson, Johan Rönnberg Morö Backe A
2020-02-16 14:00 191122080 IK SPIF Umeå - Skellefteå IBK 3 - 16 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Ersängshallen
2020-02-16 16:00 191122079 Gamla Stan IBK Ungdom - FBC Moröbacke 2 - 14 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2020-02-21 19:30 191123084 Spöland Vännäs IF - IK SPIF Umeå 9 - 4 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Hammarhallen Vännäs
2020-02-22 12:00 191122082 Gamla Stan IBK Ungdom - Täfteå IK 6 - 6 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2020-02-22 15:00 191122081 FBC Moröbacke - Gimonäs Umeå IBF 20 - 12 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Morö Backe A
2020-02-22 15:00 191123082 Hörnefors IF - Rönnskär Railcare IF 6 - 2 David Karlsson, Oskar Simryd Bråvallahallen
2020-02-23 14:30 191123081 IBS Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK 4 - 13 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Musköten 1
2020-02-28 19:00 191122085 Team Thorengruppen Ungdom SK - Hörnefors IF 5 - 4 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Midgårdshallen
2020-02-29 13:00 191122087 Skellefteå IBK - Spöland Vännäs IF 16 - 2 David Jonsson, Jens Marklund Eddahallen
2020-02-29 13:00 191122088 IK SPIF Umeå - IBS Dalen 4 - 6 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Ersängshallen
2020-02-29 13:00 191123085 Gimonäs Umeå IBF - Gamla Stan IBK Ungdom 7 - 6 Daniel Johannesson, Manuel Garzon Sjöfruhallen
2020-02-29 13:00 191123088 Umeå City IBF - FBC Moröbacke 14 - 6 David Karlsson, Oskar Simryd Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK 17 16 1 0 187-91 96 49
2. Team Thorengruppen Ungdom SK 17 14 1 2 183-88 95 43
3. FBC Moröbacke 17 9 0 8 135-143 -8 27
4. Rönnskär Railcare IF 17 6 0 11 115-139 -24 18
5. Gamla Stan IBK Ungdom 17 3 1 13 101-168 -67 10
6. IK SPIF Umeå 17 2 1 14 75-167 -92 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 11:30 191123003 IBS Dalen - Gimonäs Umeå IBF 10 - 8 Oskar Simryd, David Karlsson Musköten 2
2019-09-29 11:30 191123002 Spöland Vännäs IF - Täfteå IK 3 - 10 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Hammarhallen Vännäs
2019-09-29 11:30 191123004 Hörnefors IF - Umeå City IBF 6 - 3 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Bråvallahallen
2019-10-01 20:30 191123007 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 8 - 0 Erik Hörnros, Peter Saari Midgårdshallen
2019-10-02 20:30 191123005 Gimonäs Umeå IBF - Hörnefors IF 3 - 7 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Sjöfruhallen
2019-10-02 20:30 191123006 Täfteå IK - IBS Dalen 4 - 3 Thomas Jonsson, Peter Saari Vildmannahallen
2019-10-05 14:30 191123011 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 0 - 3 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Hammarhallen Vännäs
2019-10-06 16:00 191123009 Gimonäs Umeå IBF - Täfteå IK 5 - 8 Mats Öster, David Lundberg Sjöfruhallen
2019-10-07 19:00 191123012 IBS Dalen - IBK Umeå Norr 9 - 13 Morgan Poopuu, Viktor Grahn Musköten 2
2019-10-11 19:30 191123016 Hörnefors IF - Täfteå IK 5 - 5 Viktor Grahn, Manuel Garzon Bråvallahallen
2019-10-13 14:00 191123013 IBK Umeå Norr - Gimonäs Umeå IBF 12 - 3 Peter Saari, Erik Hörnros Midgårdshallen
2019-10-13 15:30 191123014 Umeå City IBF - IBS Dalen 1 - 11 Manuel Garzon, Viktor Grahn Vildmannahallen
2019-10-18 19:00 191123017 Gimonäs Umeå IBF - Umeå City IBF 3 - 5 Erik Hörnros, Peter Saari Sjöfruhallen
2019-10-19 13:30 191123018 Täfteå IK - IBK Umeå Norr 8 - 10 Peter Saari, Erik Hörnros Vildmannahallen
2019-10-20 14:00 191123019 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 3 - 3 David Lundberg, Mats Öster Hammarhallen Vännäs
2019-10-25 19:00 191123021 Umeå City IBF - Täfteå IK 4 - 4 Alexander Hedlund, Anton Nystedt Vildmannahallen
2019-10-25 19:30 191123024 Hörnefors IF - IBK Umeå Norr 4 - 9 Manuel Garzon, Mats Öster Bråvallahallen
2019-10-26 12:30 191123023 Spöland Vännäs IF - IBS Dalen 7 - 15 Erik Hörnros, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2019-11-09 11:00 191123027 IBK Umeå Norr - Umeå City IBF 20 - 4 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Midgårdshallen
2019-11-09 11:30 191123025 Gimonäs Umeå IBF - Spöland Vännäs IF 6 - 3 Mats Öster, David Karlsson Sjöfruhallen
2019-11-10 14:00 191123028 IBS Dalen - Hörnefors IF 9 - 5 Peter Poopuu, Roger Karlsson Musköten 2
2019-11-16 11:45 191122030 Rönnskär Railcare IF - IBK Umeå Norr 5 - 11 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2019-11-16 14:30 191122031 Skellefteå IBK - Umeå City IBF 15 - 8 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2019-11-17 11:30 191122032 IK SPIF Umeå - Gimonäs Umeå IBF 4 - 4 David Lundberg, Mats Öster Ersängshallen
2019-11-17 14:00 191122029 Team Thorengruppen Ungdom SK - Täfteå IK 10 - 3 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Midgårdshallen
2019-11-17 15:00 191123031 Hörnefors IF - FBC Moröbacke 8 - 5 Mattias Karlsson, Per Fallbjörk Bråvallahallen
2019-11-23 12:00 191122036 Gamla Stan IBK Ungdom - Hörnefors IF 3 - 6 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Balderhallen A
2019-11-23 14:30 191122035 FBC Moröbacke - IBS Dalen 3 - 20 Jens Marklund, Patrik Häggström Morö Backe A
2019-11-24 11:30 191123036 Umeå City IBF - IK SPIF Umeå 7 - 4 Mattias Karlsson, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2019-11-24 12:30 191123035 IBK Umeå Norr - Skellefteå IBK 12 - 14 Peter Poopuu, Roger Karlsson Midgårdshallen
2019-11-24 14:00 191123034 Täfteå IK - Rönnskär Railcare IF 2 - 7 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Vildmannahallen
2019-11-24 15:30 191123033 Gimonäs Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 2 - 24 Mats Öster, David Lundberg Sjöfruhallen
2019-11-29 19:00 191122037 Team Thorengruppen Ungdom SK - Umeå City IBF 9 - 1 David Lundberg, Mats Öster Midgårdshallen
2019-11-29 19:00 191122040 IK SPIF Umeå - IBK Umeå Norr 4 - 14 Mathias Bergsdorf, Marcus Lineruth Ersängshallen
2019-11-30 15:30 191123040 IBS Dalen - Gamla Stan IBK Ungdom 24 - 4 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Musköten 1
2019-12-01 13:00 191122039 Skellefteå IBK - Täfteå IK 10 - 5 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2019-12-01 15:00 191123039 Spöland Vännäs IF - FBC Moröbacke 2 - 4 Mats Öster, David Lundberg Hammarhallen Vännäs
2019-12-01 16:00 191122038 Rönnskär Railcare IF - Gimonäs Umeå IBF 13 - 4 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2019-12-06 19:00 191123041 IBK Umeå Norr - Team Thorengruppen Ungdom SK 11 - 9 David Lundberg, Mats Öster Midgårdshallen
2019-12-07 11:30 191123044 Täfteå IK - IK SPIF Umeå 9 - 4 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2019-12-07 12:00 191123043 Gimonäs Umeå IBF - Skellefteå IBK 6 - 10 Manuel Garzon, Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2019-12-07 14:00 191123042 Umeå City IBF - Rönnskär Railcare IF 8 - 9 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Vildmannahallen
2019-12-08 16:00 191122044 Gamla Stan IBK Ungdom - Spöland Vännäs IF 6 - 1 Jörgen Lundberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2019-12-13 19:30 191123048 Hörnefors IF - IK SPIF Umeå 9 - 0 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Bråvallahallen
2019-12-14 13:15 191122048 Gamla Stan IBK Ungdom - Umeå City IBF 7 - 10 Jörgen Lundberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2019-12-14 14:00 191123046 Spöland Vännäs IF - Rönnskär Railcare IF 4 - 7 Anton Nystedt, Alexander Hedlund Hammarhallen Vännäs
2019-12-14 16:00 191122047 FBC Moröbacke - IBK Umeå Norr 6 - 18 Jens Marklund, Johan Rönnberg Balderhallen A
2019-12-15 14:00 191123047 IBS Dalen - Skellefteå IBK 7 - 8 Thomas Jonsson, Mats Öster Musköten 1
2019-12-21 11:30 191122049 Team Thorengruppen Ungdom SK - Spöland Vännäs IF 12 - 5 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Midgårdshallen
2019-12-21 14:00 191123050 Täfteå IK - FBC Moröbacke 6 - 10 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Vildmannahallen
2019-12-22 14:00 191122050 Rönnskär Railcare IF - IBS Dalen 7 - 10 Jens Marklund, Daniel Degerman Eddahallen
2019-12-22 17:00 191122051 Skellefteå IBK - Hörnefors IF 9 - 7 Johan Rönnberg, Jens Marklund Eddahallen
2020-02-23 17:30 191123051 IBK Umeå Norr - Gamla Stan IBK Ungdom 16 - 6 Mats Öster, Thomas Jonsson Midgårdshallen
2020-01-11 12:30 191123056 Umeå City IBF - Hörnefors IF 5 - 5 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Vildmannahallen
2020-01-11 14:00 191123054 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 13 - 8 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Täftehallen
2020-01-11 15:30 191123055 Gimonäs Umeå IBF - IBS Dalen 6 - 21 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Sjöfruhallen
2020-01-14 19:00 191123059 Spöland Vännäs IF - IBK Umeå Norr 3 - 12 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Hammarhallen Vännäs
2020-01-14 19:30 191123057 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IBF 5 - 2 Andreas Weckfors, Peter Saari Bråvallahallen
2020-01-16 20:30 191123058 IBS Dalen - Täfteå IK 4 - 4 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Musköten 2
2020-01-19 11:30 191123063 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 7 - 5 Per Fallbjörk, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2020-01-19 14:00 191123061 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IBF 6 - 3 Jens Stenberg, Jakub Horyna Vildmannahallen
2020-01-19 14:00 191123064 IBK Umeå Norr - IBS Dalen 7 - 6 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Midgårdshallen
2020-01-25 11:30 191123065 Gimonäs Umeå IBF - IBK Umeå Norr 8 - 22 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Sjöfruhallen
2020-01-25 11:30 191123066 IBS Dalen - Umeå City IBF 11 - 7 Tony Cederholm, Mats Öster Umeå Energi Arena Väst
2020-01-27 20:00 191123068 Täfteå IK - Hörnefors IF 5 - 2 Peter Saari, Andreas Weckfors Bråvallahallen
2020-02-01 11:30 191123069 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IBF 9 - 6 Oskar Simryd, David Karlsson Vildmannahallen
2020-02-01 11:30 191123070 IBK Umeå Norr - Täfteå IK 13 - 4 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Midgårdshallen
2020-02-01 12:00 191123071 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 10 - 5 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Bråvallahallen
2020-02-07 19:00 191123073 Täfteå IK - Umeå City IBF 13 - 5 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Vildmannahallen
2020-02-09 11:30 191123075 IBS Dalen - Spöland Vännäs IF 7 - 5 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Musköten 1
2020-02-09 14:00 191123076 IBK Umeå Norr - Hörnefors IF 11 - 5 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Midgårdshallen
2020-02-14 19:30 191123080 Hörnefors IF - IBS Dalen 5 - 2 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Bråvallahallen
2020-02-16 11:30 191123079 Umeå City IBF - IBK Umeå Norr 6 - 24 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Vildmannahallen
2020-02-16 12:30 191123077 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IBF 7 - 9 Peter Saari, Manuel Garzon Hammarhallen Vännäs
2020-02-21 19:30 191123084 Spöland Vännäs IF - IK SPIF Umeå 9 - 4 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Hammarhallen Vännäs
2020-02-22 12:00 191122082 Gamla Stan IBK Ungdom - Täfteå IK 6 - 6 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2020-02-22 15:00 191122081 FBC Moröbacke - Gimonäs Umeå IBF 20 - 12 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Morö Backe A
2020-02-22 15:00 191123082 Hörnefors IF - Rönnskär Railcare IF 6 - 2 David Karlsson, Oskar Simryd Bråvallahallen
2020-02-23 14:30 191123081 IBS Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK 4 - 13 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Musköten 1
2020-02-28 19:00 191122085 Team Thorengruppen Ungdom SK - Hörnefors IF 5 - 4 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Midgårdshallen
2020-02-29 13:00 191122087 Skellefteå IBK - Spöland Vännäs IF 16 - 2 Jens Marklund, David Jonsson Eddahallen
2020-02-29 13:00 191122088 IK SPIF Umeå - IBS Dalen 4 - 6 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Ersängshallen
2020-02-29 13:00 191123085 Gimonäs Umeå IBF - Gamla Stan IBK Ungdom 7 - 6 Daniel Johannesson, Manuel Garzon Sjöfruhallen
2020-02-29 13:00 191123088 Umeå City IBF - FBC Moröbacke 14 - 6 David Karlsson, Oskar Simryd Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Umeå Norr 18 17 0 1 243-104 139 51
2. IBS Dalen 18 11 1 6 179-111 68 34
3. Hörnefors IF 18 9 3 6 102-86 16 30
4. Täfteå IK 18 8 4 6 115-112 3 28
5. Umeå City IBF 18 7 2 9 107-158 -51 23
6. Gimonäs Umeå IBF 18 3 1 14 97-192 -95 10
7. Spöland Vännäs IF 18 1 1 16 72-152 -80 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis