Damjunior Svart A (2019/20)

Gruppspel
Damjunior
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 11:00 231100003 IFK Gnesta - IK Standard 5 - 1 Dennis Wagermark, Patrik Andersén Frejahallen
2019-09-28 13:00 231100004 Onyx IBS - Hjulsbro IK/IBF Linköping 3 - 5 Sigge Maurer, Camilla Örnebro Rosvalla A
2019-09-29 17:00 231100002 Solfjäderstaden IBK - Trosa Edanö IBK 1 - 5 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Motala Sporthall
2019-10-05 10:15 231100008 Onyx IBS - IFK Gnesta 5 - 9 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Rosvalla A
2019-10-06 11:00 231100005 Trosa Edanö IBK - Bergs IK 10 - 3 Bemir Brkic, Rasmus Widén Hedebyhallen
2019-10-06 12:45 231100007 Hjulsbro IK/IBF Linköping - Solfjäderstaden IBK 7 - 2 Oscar Bard, Hampus Larsson Folkungahallen
2019-10-11 19:30 231100009 IK Standard - Bergs IK 0 - 10 Mikael Samuelsson, Håkan Rask Vilsta Sporthall
2019-10-13 11:00 231100010 Trosa Edanö IBK - Hjulsbro IK/IBF Linköping 2 - 3 Emil Moberg, Robin Hynninen Hedebyhallen
2019-10-13 13:30 231100012 Solfjäderstaden IBK - IFK Gnesta 5 - 4 Christian Jarl, Pontus Lönn Motala Sporthall
2019-10-20 09:30 231100013 Hjulsbro IK/IBF Linköping - Bergs IK 3 - 4 Magnus Jakobsson, Daniel Johansson Folkungahallen
2019-10-20 16:00 231100015 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 4 - 5 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Frejahallen
2019-12-16 19:00 231100014 Onyx IBS - IK Standard 13 - 1 Niclas Andersson, Admir Brkic Ramdalshallen
2019-10-25 19:30 231100019 IK Standard - Solfjäderstaden IBK 5 - 11 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Skjulstahallen A
2019-10-26 15:45 231100018 Hjulsbro IK/IBF Linköping - IFK Gnesta 12 - 2 David Hägglund, William Bergdahl Rydshallen
2019-10-27 15:45 231100017 Bergs IK - Onyx IBS 7 - 7 Christian Jarl, Emil Glenngård Rydshallen
2019-11-05 19:30 231100024 Trosa Edanö IBK - IK Standard 11 - 2 Emil Moberg, Sigge Maurer Hedebyhallen
2019-11-10 14:00 231100022 Solfjäderstaden IBK - Onyx IBS 4 - 7 Jan Wentzell, William Wengelin Motala Sporthall
2019-12-13 19:30 231100021 IFK Gnesta - Bergs IK 8 - 9 Håkan Rask, Sigge Maurer Frejahallen
2019-11-16 12:30 231100025 Bergs IK - Solfjäderstaden IBK 9 - 3 Patricio Boiardt, Markus Hilmerson Ljungsbro Sporthall
2019-11-16 12:45 231100028 Hjulsbro IK/IBF Linköping - IK Standard 7 - 2 Emil Glenngård, Christian Hagström Rydshallen
2019-11-17 11:45 231100027 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 3 - 0 Niclas Andersson, Admir Brkic Ramdalshallen
2019-11-24 13:00 231100030 Trosa Edanö IBK - Solfjäderstaden IBK 8 - 5 Dennis Wagermark, Mathias Lindvall Hedebyhallen
2019-12-06 19:00 231100032 Hjulsbro IK/IBF Linköping - Onyx IBS 4 - 5 Christian Hagström, Rasmus Fager Ånestadhallen
2019-12-08 15:00 231100031 IK Standard - IFK Gnesta 1 - 13 Christian Engfors, Martin Dalsgard Skjulstahallen A
2019-11-29 19:00 231100035 Solfjäderstaden IBK - Hjulsbro IK/IBF Linköping 1 - 3 Hanna Exius, Fanny Persson Motala Sporthall
2019-11-29 19:30 231100036 IFK Gnesta - Onyx IBS 7 - 6 Dennis Wagermark, Anton Carlsson Frejahallen
2019-11-30 14:00 231100033 Bergs IK - Trosa Edanö IBK 7 - 3 Johan Nordlander, Toivo Andersson Ljungsbro Sporthall
2020-01-10 19:30 231100037 IK Standard - Bergs IK 1 - 4 Peter Sigurbjörnsson, Göran Engfors Vilsta Sporthall
2020-01-12 14:00 231100040 IFK Gnesta - Solfjäderstaden IBK 13 - 4 Jesper Asplund, Robin Hynninen Frejahallen
2020-01-12 15:30 231100038 Hjulsbro IK/IBF Linköping - Trosa Edanö IBK 2 - 4 Rikard Karlsson, Patricio Boiardt Rydshallen
2020-01-13 19:15 231100041 Bergs IK - Hjulsbro IK/IBF Linköping 11 - 1 Johan Nordlander, William Wengelin Ljungsbro Sporthall
2020-01-15 19:30 231100043 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 4 - 1 Viktor Taavitsainen, Emil Moberg Hedebyhallen
2020-01-16 19:30 231100042 IK Standard - Onyx IBS 2 - 12 Linus Broberg, Mats Jernmo Skjulstahallen A
2020-01-19 10:30 231100045 Onyx IBS - Bergs IK 7 - 5 Bemir Brkic, Rasmus Widén Ramdalshallen
2020-01-19 14:00 231100047 Solfjäderstaden IBK - IK Standard 7 - 3 Peter Ström, Jan Wentzell Motala Sporthall
2020-01-19 15:45 231100046 IFK Gnesta - Hjulsbro IK/IBF Linköping 13 - 2 Dennis Wagermark, Aarre Hietanen Gnesta Sporthall
2020-01-24 19:30 231100052 IK Standard - Trosa Edanö IBK 1 - 7 Anton Carlsson, Michael Amberg Skjulstahallen A
2020-01-25 16:15 231100049 Bergs IK - IFK Gnesta 2 - 3 Adam Wramell Huitema, Vincent Svenmar Kärnahallen
2020-03-07 16:00 231100050 Onyx IBS - Solfjäderstaden IBK 5 - 6 Magnus Appelkvist, Sigge Maurer Ramdalshallen
2020-01-31 19:30 231100053 Solfjäderstaden IBK - Bergs IK 1 - 5 Minh Hong Pham, Toivo Andersson Motala Sporthall
2020-01-31 19:30 231100055 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 2 - 1 Robin Hynninen, Jesper Asplund Hedebyhallen
2020-01-31 19:30 231100056 IK Standard - Hjulsbro IK/IBF Linköping 0 - 8 Peter Sigurbjörnsson, Göran Engfors Skjulstahallen A
2020-02-08 16:15 231100059 IFK Gnesta - IK Standard 10 - 3 Ingela Hedlund, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2020-02-09 14:30 231100060 Onyx IBS - Hjulsbro IK/IBF Linköping 9 - 0 Liam Bodingh, Oliwer Assarp - Karlenäs Rosvalla C
2020-02-09 15:00 231100058 Solfjäderstaden IBK - Trosa Edanö IBK OW (0 - 5) Motala Sporthall
2020-02-07 19:15 231100063 Hjulsbro IK/IBF Linköping - Solfjäderstaden IBK 6 - 1 Osame Hammadi, Toivo Andersson Ånestadhallen
2020-02-23 10:30 231100064 Onyx IBS - IFK Gnesta 7 - 8 Richard Himberg, Daniel Pettersson Ramdalshallen
2020-02-23 11:00 231100061 Trosa Edanö IBK - Bergs IK 2 - 3 Robin Hynninen, Jesper Asplund Hedebyhallen
2020-02-29 11:30 231100065 Bergs IK - IK Standard 11 - 5 Johan Wiggur, Rikard Karlsson Ljungsbro Sporthall
2020-03-01 16:05 231100068 Solfjäderstaden IBK - IFK Gnesta 4 - 4 Oscar Bard, Hampus Larsson Motala Sporthall
2020-03-27 19:30 231100066 Trosa Edanö IBK - Hjulsbro IK/IBF Linköping Hedebyhallen
2020-03-06 19:00 231100070 IK Standard - Onyx IBS 5 - 10 Linus Broberg, Christian Engfors Skjulstahallen A
2020-03-07 14:30 231100069 Bergs IK - Hjulsbro IK/IBF Linköping 4 - 3 Rikard Karlsson, Jan Wentzell Ljungsbro Sporthall
2020-03-10 19:00 231100071 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 4 - 3 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Gnesta Sporthall
2020-03-13 19:30 231100075 IK Standard - Solfjäderstaden IBK Vilsta Sporthall
2020-03-15 12:00 231100074 Hjulsbro IK/IBF Linköping - IFK Gnesta Folkungahallen
2020-03-15 16:15 231100073 Bergs IK - Onyx IBS Rydshallen
2020-03-20 19:45 231100080 Trosa Edanö IBK - IK Standard Hedebyhallen
2020-03-21 16:00 231100077 IFK Gnesta - Bergs IK Gnesta Sporthall
2020-03-29 16:30 231100078 Solfjäderstaden IBK - Onyx IBS Motala Sporthall
2020-03-28 11:45 231100083 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK Ramdalshallen
2020-03-28 18:00 231100081 Bergs IK - Solfjäderstaden IBK Ljungsbro Sporthall
2020-03-29 12:00 231100084 Hjulsbro IK/IBF Linköping - IK Standard Folkungahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bergs IK 15 11 1 3 94-57 37 34
2. IFK Gnesta 16 10 1 5 108-73 35 31
3. Trosa Edanö IBK 15 10 0 5 71-40 31 30
4. Onyx IBS 15 8 1 6 100-65 35 25
5. Hjulsbro IK/ IBF Linköping 15 8 0 7 66-63 3 24
6. Solfjäderstaden IBK 15 4 1 10 55-89 -34 13
7. IK Standard 15 0 0 15 32-139 -107 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis