H5 (2019/20)

Gruppspel
H5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 09:00 170005007 IBK Uppsala Teknologer Legends - IS Saga U 3 - 7 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-09-28 11:30 170005006 Gottsunda IBF U - Nyby IBK 5 - 7 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Gottsundahallen
2019-09-29 16:45 170005003 SK Vide - Storvreta AIK 4 - 0 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2019-09-29 19:00 170005002 Uppsala Life IF U - IBK Östhammar U 8 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
2019-10-05 09:00 170005014 Gottsunda IBF U - IBK Uppsala Teknologer Legends 5 - 9 Nick Kyller, Fabian Fahimi IFU Arena A
2019-10-05 12:30 170005008 IBK Östhammar U - Arlanda IBK U 7 - 4 Johnny Söderqvist, Per-Olof Svensson Frösåkersskolan
2019-10-09 19:10 170005011 Rasbo IK Legends - SK Vide 4 - 5 Jan-Olov Cederholm, Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-11-03 19:00 170005012 Nyby IBK - Björklinge BK U 5 - 4 Ian Engblom, Ronnie Eriksson Gamlishallen
2019-10-12 12:10 170005019 SK Vide - IS Saga U 6 - 0 Mikael Rosenius, Ian Engblom CIK A
2019-10-12 16:15 170005015 Arlanda IBK U - Storvreta AIK 1 - 2 Thomas Larsson, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2019-10-13 16:00 170005018 Uppsala Life IF U - Nyby IBK 2 - 6 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Uppsala Life Arena
2019-10-13 20:15 170005020 Björklinge BK U - IBK Uppsala Teknologer Legends 4 - 7 Tim Solig, Petter Lundgren Björklinge Sporthall
2019-10-09 20:45 170005026 IBK Uppsala Teknologer Legends - Uppsala Life IF U 7 - 3 Mikael Rosenius, Ian Engblom IFU Arena – DHinox
2019-10-15 20:35 170005027 SK Vide - Gottsunda IBF U 6 - 4 Mikael Rosenius, Lars Halvarsson CIK B
2019-10-17 19:15 170005023 Rasbo IK Legends - Storvreta AIK 5 - 2 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Hall 2000
2020-02-02 15:30 170005024 Nyby IBK - IBK Östhammar U 8 - 11 Ian Engblom, Thomas Larsson IFU Arena – DHinox
2019-10-19 14:00 170005032 IBK Östhammar U - IBK Uppsala Teknologer Legends 5 - 2 Per Ericsson, Christoffer Wallenborg Frösåkersskolan
2019-10-19 15:20 170005035 SK Vide - Björklinge BK U 3 - 1 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman CIK A
2019-10-19 18:00 170005029 Arlanda IBK U - Rasbo IK Legends 2 - 5 Tony Nyberg, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2019-10-20 15:10 170005031 Storvreta AIK - IS Saga U 4 - 6 Handrin Thunkvist, Johnny Söderqvist IFU Arena – DHinox
2019-10-26 11:30 170005039 Gottsunda IBF U - Storvreta AIK 4 - 6 Georgios Papadakis, Jan-Olov Cederholm Gottsundahallen
2019-10-26 13:50 170005042 SK Vide - Uppsala Life IF U 2 - 8 Victor Flemström, Ian Engblom CIK A
2019-10-27 08:30 170005037 IS Saga U - Rasbo IK Legends 4 - 1 Isak Norén, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2019-10-27 11:50 170005036 Nyby IBK - Arlanda IBK U 10 - 9 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman IFU Arena – DHinox
2019-11-09 11:30 170005045 Gottsunda IBF U - Rasbo IK Legends 4 - 7 Ian Engblom, Martin Hallén Almroth Gottsundahallen
2019-11-09 14:00 170005043 Arlanda IBK U - IS Saga U 5 - 4 Christoffer Wallenborg, Erik Palmertz Ekilla Sporthall
2019-11-09 16:00 170005048 IBK Östhammar U - SK Vide 3 - 3 Georgios Papadakis, Per Ericsson Frösåkersskolan
2019-11-10 12:10 170005044 Nyby IBK - IBK Uppsala Teknologer Legends 9 - 2 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2019-11-10 19:40 170005047 Storvreta AIK - Björklinge BK U 3 - 7 Johan Lanzaro, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2019-11-16 11:30 170005051 Gottsunda IBF U - IS Saga U 4 - 11 Olle Isacsson, David Söderström Gottsundahallen
2019-11-16 16:30 170005050 IBK Uppsala Teknologer Legends - Arlanda IBK U 9 - 4 Anton Ceder, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2019-11-17 17:10 170005055 Storvreta AIK - Uppsala Life IF U 8 - 8 Lars Halvarsson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2019-11-17 19:15 170005053 Björklinge BK U - Rasbo IK Legends 2 - 3 Georgios Papadakis, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2019-11-23 12:15 170005057 Arlanda IBK U - Gottsunda IBF U 10 - 4 Jörgen Olsson, Georgios Papadakis Ekilla Sporthall
2019-11-23 14:30 170005061 Rasbo IK Legends - Uppsala Life IF U 4 - 6 Martin Hallén Almroth, Pontus Orebrand Hall 2000
2019-11-24 09:00 170005060 Nyby IBK - SK Vide 5 - 4 Tony Nyberg, Per-Olof Svensson IFU Arena A
2019-11-24 10:40 170005063 Storvreta AIK - IBK Östhammar U 5 - 5 Tony Nyberg, Per-Olof Svensson IFU Arena A
2019-11-24 16:30 170005059 IS Saga U - Björklinge BK U 7 - 6 David Wigfeldt, Ian Engblom IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-01 20:00 170005069 IBK Östhammar U - Rasbo IK Legends 2 - 6 Georgios Papadakis, Henrik Ramborg Frösåkersskolan
2019-11-25 20:15 170005065 Björklinge BK U - Gottsunda IBF U 7 - 2 Per Ericsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2019-11-26 20:30 170005066 SK Vide - IBK Uppsala Teknologer Legends 4 - 5 Christoffer Stenlund, Mikael Rosenius CIK B
2019-11-28 20:45 170005067 Uppsala Life IF U - IS Saga U 5 - 3 Robin Rosendal, Anton Ceder Uppsala Life Arena
2019-11-30 08:30 170005076 Nyby IBK - Storvreta AIK 4 - 7 Johan Lanzaro, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2019-11-30 10:10 170005075 IS Saga U - IBK Östhammar U 5 - 4 Johan Lanzaro, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2019-11-30 11:30 170005073 Gottsunda IBF U - Uppsala Life IF U 1 - 6 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Gottsundahallen
2019-11-30 16:15 170005071 Arlanda IBK U - Björklinge BK U 5 - 7 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2019-12-06 20:00 170005081 IBK Östhammar U - Gottsunda IBF U 6 - 2 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Frösåkersskolan
2019-12-07 09:00 170005082 Storvreta AIK - IBK Uppsala Teknologer Legends 7 - 5 Martin Hallén Almroth, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2019-12-07 19:20 170005078 SK Vide - Arlanda IBK U 7 - 2 Christoffer Wallenborg, Arvid Englund CIK A
2019-12-08 11:45 170005084 Rasbo IK Legends - Nyby IBK 4 - 4 Jörgen Olsson, Mikael Abrahamsson Hall 2000
2019-12-08 14:00 170005079 Uppsala Life IF U - Björklinge BK U 1 - 2 Mikael Rosenius, Fabian Fahimi Uppsala Life Arena
2019-12-14 13:30 170005091 IS Saga U - Nyby IBK 2 - 6 Ronnie Eriksson, Victor Flemström IFU Arena – DHinox
2019-12-14 15:10 170005090 IBK Uppsala Teknologer Legends - Rasbo IK Legends 9 - 6 Ronnie Eriksson, Victor Flemström IFU Arena – DHinox
2019-12-15 19:45 170005087 Björklinge BK U - IBK Östhammar U 6 - 3 Fabian Fahimi, Mikael Rosenius Björklinge Sporthall
2020-02-02 12:30 170005085 Arlanda IBK U - Uppsala Life IF U 7 - 6 Robin Rosendal, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2020-01-10 20:00 170005093 IBK Östhammar U - Uppsala Life IF U 4 - 4 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2020-01-12 08:30 170005098 IS Saga U - IBK Uppsala Teknologer Legends 4 - 3 Per Ericsson, Georgios Papadakis IFU Arena – DHinox
2020-01-12 14:00 170005097 Nyby IBK - Gottsunda IBF U 7 - 1 Lars Halvarsson, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2020-01-12 15:40 170005094 Storvreta AIK - SK Vide 6 - 7 Jonas Nordqvist, Ian Engblom IFU Arena – DHinox
2020-01-18 18:00 170005099 Arlanda IBK U - IBK Östhammar U 5 - 10 Thomas Larsson, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2020-01-19 10:10 170005105 IBK Uppsala Teknologer Legends - Gottsunda IBF U 5 - 6 Ian Engblom, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2020-01-19 19:15 170005103 Björklinge BK U - Nyby IBK 7 - 4 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2020-01-28 20:30 170005102 SK Vide - Rasbo IK Legends 6 - 0 Per-Olof Svensson, Jörgen Olsson CIK B
2020-01-20 21:00 170005106 Storvreta AIK - Arlanda IBK U 10 - 2 Lars Halvarsson, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2020-01-20 21:00 170005109 Nyby IBK - Uppsala Life IF U 11 - 8 Per-Olof Svensson, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-20 21:20 170005110 IS Saga U - SK Vide 5 - 1 Isak Norén, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-02 11:30 170005111 IBK Uppsala Teknologer Legends - Björklinge BK U 1 - 11 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena – DHinox
2020-01-24 20:00 170005115 IBK Östhammar U - Nyby IBK 6 - 8 Georgios Papadakis, Per Ericsson Frösåkersskolan
2020-01-25 08:30 170005114 Storvreta AIK - Rasbo IK Legends 6 - 3 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman IFU Arena – DHinox
2020-01-25 11:30 170005118 Gottsunda IBF U - SK Vide 9 - 4 Fabian Fahimi, Ian Engblom Gottsundahallen
2020-01-26 18:00 170005117 Uppsala Life IF U - IBK Uppsala Teknologer Legends 5 - 5 Per-Olof Svensson, Robin Rosendal Uppsala Life Arena
2020-02-09 13:00 170005123 IBK Uppsala Teknologer Legends - IBK Östhammar U 4 - 3 Ian Engblom, Robin Rosendal IFU Arena – DHinox
2020-02-09 13:15 170005120 Rasbo IK Legends - Arlanda IBK U 6 - 8 Johan Lanzaro, Per-Olof Svensson Hall 2000
2020-02-09 16:20 170005122 IS Saga U - Storvreta AIK 3 - 3 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2020-02-09 19:15 170005126 Björklinge BK U - SK Vide 4 - 3 Arvid Englund, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2020-02-12 20:00 170005127 Arlanda IBK U - Nyby IBK 4 - 14 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Ekilla Sporthall
2020-02-13 20:45 170005133 Uppsala Life IF U - SK Vide 6 - 7 Per Ericsson, Georgios Papadakis Uppsala Life Arena
2020-02-14 19:00 170005128 Rasbo IK Legends - IS Saga U 2 - 1 Georgios Papadakis, Per Ericsson Hall 2000
2020-02-27 19:40 170005130 Storvreta AIK - Gottsunda IBF U 6 - 2 Lars Halvarsson, Fabian Fahimi Gamlishallen
2020-02-15 13:30 170005135 IBK Uppsala Teknologer Legends - Nyby IBK 7 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2020-02-16 11:00 170005136 Rasbo IK Legends - Gottsunda IBF U 5 - 7 Christoffer Stenlund, Jan-Olov Cederholm Hall 2000
2020-02-16 15:10 170005134 IS Saga U - Arlanda IBK U 7 - 3 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2020-02-16 19:15 170005138 Björklinge BK U - Storvreta AIK 5 - 4 Christoffer Stenlund, Cassandra Reuterström Björklinge Sporthall
2020-03-04 20:30 170005139 SK Vide - IBK Östhammar U 4 - 4 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2020-02-22 10:10 170005142 IS Saga U - Gottsunda IBF U 5 - 7 Fabian Fahimi, Mikael Abrahamsson IFU Arena – DHinox
2020-02-22 17:00 170005141 Arlanda IBK U - IBK Uppsala Teknologer Legends 7 - 20 Fabian Fahimi, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2020-02-23 12:45 170005144 Rasbo IK Legends - Björklinge BK U 3 - 8 Per-Olof Svensson, Cassandra Reuterström Hall 2000
2020-02-23 16:00 170005146 Uppsala Life IF U - Storvreta AIK 5 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Uppsala Life Arena
2020-02-22 12:30 170005154 IBK Östhammar U - Storvreta AIK 11 - 9 Olle Isacsson, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2020-02-29 11:30 170005148 Gottsunda IBF U - Arlanda IBK U 4 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2020-02-29 13:20 170005151 SK Vide - Nyby IBK 5 - 7 Olle Isacsson, David Wigfeldt CIK A
2020-03-01 18:00 170005152 Uppsala Life IF U - Rasbo IK Legends 14 - 2 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Uppsala Life Arena
2020-03-01 19:15 170005150 Björklinge BK U - IS Saga U 7 - 1 Per Ericsson, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2020-03-03 19:30 170005156 Gottsunda IBF U - Björklinge BK U 1 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Gottsundahallen
2020-03-07 18:10 170005157 IBK Uppsala Teknologer Legends - SK Vide 9 - 1 Per-Olof Svensson, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2020-03-08 12:30 170005158 IS Saga U - Uppsala Life IF U 4 - 3 Rohnny Åhman, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2020-03-08 16:15 170005160 Rasbo IK Legends - IBK Östhammar U 3 - 7 Per Ericsson, Georgios Papadakis Hall 2000
2020-02-28 20:00 170005166 IBK Östhammar U - IS Saga U 3 - 3 Per Ericsson, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2020-03-08 16:00 170005167 Storvreta AIK - Nyby IBK 10 - 7 Niklas Arvidsson, Cassandra Reuterström IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-09 20:15 170005162 Björklinge BK U - Arlanda IBK U 7 - 3 Per Ericsson, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2020-03-12 20:45 170005164 Uppsala Life IF U - Gottsunda IBF U 9 - 3 Christoffer Stenlund, Per Ericsson Uppsala Life Arena
170005172 Gottsunda IBF U - IBK Östhammar U Gottsundahallen
2020-03-14 00:00 170005173 IBK Uppsala Teknologer Legends - Storvreta AIK , Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox
2020-03-15 00:00 170005170 Björklinge BK U - Uppsala Life IF U Björklinge Sporthall
2020-03-15 00:00 170005175 Nyby IBK - Rasbo IK Legends Georgios Papadakis, Per Ericsson IFU Arena – DHinox
2020-03-18 00:00 170005169 Arlanda IBK U - SK Vide Ekilla Sporthall
170005176 Uppsala Life IF U - Arlanda IBK U Uppsala Life Arena
170005178 IBK Östhammar U - Björklinge BK U Frösåkersskolan
170005181 Rasbo IK Legends - IBK Uppsala Teknologer Legends Hall 2000
170005182 Nyby IBK - IS Saga U IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nyby IBK 18 13 1 4 130-98 32 40
2. Björklinge BK U 18 13 0 5 100-59 41 39
3. IS Saga U 19 10 2 7 82-76 6 32
4. Storvreta AIK 19 9 3 7 104-94 10 30
5. SK Vide 19 9 2 8 82-82 0 29
6. IBK Uppsala Teknologer Legends 18 9 1 8 112-99 13 28
7. IBK Östhammar U 18 7 5 6 97-89 8 26
8. Uppsala Life IF U 18 7 3 8 107-85 22 24
9. Rasbo IK Legends 18 6 1 11 69-97 -28 19
10. Arlanda IBK U 18 5 0 13 88-139 -51 15
11. Gottsunda IBF U 19 4 0 15 75-128 -53 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis