Träningsmatcher Damer (2019/20)

Övriga matcher
Träningsmatcher Damer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-08-16 20:00 143000009 Jönköpings IK (SSLD) - IBK Lockerud Mariestad (DA) 3 - 2 Claes Axelsson, Anders Everstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-08-18 13:00 143000006 Sävsjö IBK (DA) - Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) 2 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sävsjö Sporthall
2019-08-18 14:00 143000010 Jönköpings IK (SSLD) - Warberg IC (SSLD) 0 - 0 Johan Ferm, Jesper Rygert Skillingaryds Arena
2019-08-23 19:30 143000021 Hovshaga AIF (D2) - Kävlinge AIK (D3) 2 - 5 Leif Johansson, Alexia Rasmussen Hovshaga Sporthall
2019-08-24 12:00 143000030 Växjö IBK (DA) - Röke IBK (D1) 5 - 7 Leif Johansson, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-24 14:00 143000026 Fröjereds IF (DA) - Sävsjö IBK (DA) 0 - 0 Anders A Nilsson, Simon Fennsjö Sparbankshallen, T-holm
2019-08-24 14:45 143000036 Husqvarna IK (D2) - IBK Lockerud Mariestad (D1) 6 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall B
2019-08-25 15:00 143000029 Nässjö IBF /IBK Husar (D2) - Skillingaryds IK (DJ) 0 - 0 Anders Everstrand, Thomas Atting Nässjö Sporthall
2019-08-25 15:00 143000027 Lönsboda IBK (D1) - Ryds SK (D1) 0 - 0 Per Bratt, Henrik Gilliusson Lönsboda Sporthall
2019-08-25 15:00 143000016 Växjö IBK Utv. (D2) - Kävlinge AIK (D3) 1 - 4 Johan Oxenmyr, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-25 15:30 143000025 Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) - FBC Kalmarsund U (D1) 0 - 0 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-08-30 19:00 143000023 Växjö IBK Utv. (D-JAS) - FBC Kalmarsund U (D-JAS) 0 - 0 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Fortnox Arena Nivika hallen
2019-08-31 12:00 143000005 FBC Kalmarsund (DA) - IBF Linköping (DA) Inst. Kalmar Sporthall A-hall
2019-08-31 12:30 143000024 Ryds SK (D1) - Carlshamns IBK (D2) 4 - 5 Leif Johansson, Marcus Ingolf Ryds Sporthall
2019-08-31 15:00 143000039 Gransholms IF (D2) - Hovshaga AIF (D2) 5 - 3 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2019-08-31 17:00 143000014 Hovslätts IK (D-JAS) - Pixbo Wallenstam IBF (D-JAS) 0 - 0 Jonas Einarsson, Niklas Dahlberg Norrahammars Sporthall
2019-09-01 10:30 143000015 Hovslätts IK (D-JAS) - Växjö IBK Utv. (D-JAS) 0 - 0 Jonas Einarsson, Niklas Dahlberg Norrahammars Sporthall
2019-09-01 18:00 143000031 Växjö IBK (DA) - Sävsjö IBK (DA) 9 - 3 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-04 19:45 143000034 Hovshaga AIF (DJ) - Ryds SK/Väckelsångs IK (DJ) 4 - 5 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Hovshaga Sporthall
2019-09-04 19:45 143000002 FBC Kalmarsund (DA) - Växjö IBK (DA) 6 - 1 Anders Stenberg, Stefan Karlsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-06 19:00 143000022 Växjö IBK Utv. (D-JAS) - Hovmantorps GOIF (D2) 0 - 0 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-07 12:30 143000013 FBC Kalmarsund (DA) - Kumla IBK (D1) 0 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-07 13:30 143000011 Jönköpings IK (SSLD) - Skoghalls IBK (SSLD) 0 - 0 Oliver Hillerström, Ingemar Rygert Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-09-07 14:00 143000035 Hovshaga AIF (DJ) - FBC Kalmarsund U (D-JAS) Inst. Hovshaga Sporthall
2019-09-08 12:30 143000044 FBC Kalmarsund U (D1) - Kumla IBK (D1) 4 - 0 Edo Sabanovic, Stefan Karlsson Färjehallen
2019-09-08 13:00 143000017 Växjö IBK Utv. (D2) - Ryds SK (D1) 0 - 0 Leif Johansson, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-08 16:00 143000032 Växjö IBK (DA) - Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-09-12 19:30 143000042 Nässjö IBF /IBK Husar (D2) - Vetlanda IBF (D1) 0 - 0 Claes Axelsson, Jens Axelsson Nässjö Sporthall
2019-09-13 19:45 143000003 FBC Kalmarsund (DA) - Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) 0 - 0 Anders Stenberg, Bengt Andersson Kalmar Sporthall A-hall
2019-09-14 11:30 143000007 Sävsjö IBK (DA) - Fagerhult Habo IBK (D1) 0 - 0 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Vrigstad Sporthall
2019-09-14 12:30 143000018 Värnamo IK (D1) - Gransholms IF (D2) 0 - 0 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Värnamo Sporthall
2019-09-14 14:30 143000012 Jönköpings IK (SSLD) - Endre IF (SSLD) 0 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Bökensved Sporthall
2019-09-15 14:00 143000028 Lönsboda IBK (D1) - Carlshamns IBK (D2) 0 - 0 Per Bratt, Henrik Gilliusson Lönsboda Sporthall
2019-09-15 15:00 143000033 Hovmantorps GOIF (D2) - Nässjö IBF /IBK Husar (D2) 0 - 0 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Allhallen, Hovmantorp
2019-09-15 15:45 143000037 Husqvarna IK (D2) - Mullsjö AIS (D1) 0 - 0 Hampus Abrahamsson, Johan Ferm Öxnehaga Sporthall
2019-09-15 18:15 143000008 Sävsjö IBK (DA) - Östra SK (D1) 0 - 0 Dawan Mofak, Mikael Fransson Sävsjö Sporthall
2019-09-16 18:30 143000043 Skillingaryds IK (DJ) - Husqvarna IK (DJ) 0 - 0 Johan Söderman, Jonas Kvant Skillingaryds Arena
2019-09-20 19:00 143000049 Gnosjö IBK (DJ) - Värnamo IK (DJ) 0 - 0 Jan Blohm, Andreas Karlsson Töllstorpshallen
2019-09-21 12:30 143000019 Värnamo IK (D1) - IBK Tygriket 99 (D2) 0 - 0 Jan Blohm, Andreas Karlsson Värnamo Sporthall
2019-09-22 12:00 143000041 Westerviks IBK (D2) - Vetlanda IBF (D1) Inst. Bökensved Sporthall
2019-09-22 16:00 143000047 Hovmantorps GOIF (D2) - VV-84 SK Bjuv (D3) 0 - 0 Kjell Persson, Jesper Grönblad Allhallen, Hovmantorp
2019-09-26 19:00 143000046 Gransholms IF (D2) - Ryds SK (D1) 0 - 0 Filip Karlsson, Annie Nordmark Gemla Sporthall
2019-09-27 19:30 143000020 Värnamo IK (D1) - Husqvarna IK (D2) 0 - 0 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2019-09-28 11:00 143000051 Lagan IBK (D2) - Falkenbergs IBK (D1) 0 - 0 Filip Karlsson, Gustav Jarnegren Sunnerbohallen
2019-09-28 15:00 143000045 Nässjö IBF /IBK Husar (D2) - Westerviks IBK (D2) 0 - 0 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Prästängshallen
2019-09-29 11:00 143000040 Gransholms IF (D2) - FBC Karlskrona (D1) 0 - 0 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Gemla Sporthall
2019-09-29 14:00 143000048 Vetlanda IBF (D1) - IBF Tranås (D2) 0 - 0 Michael Johansson, Jonas Jägerby ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-09-29 18:00 143000050 Gnosjö IBK (DJ) - Husqvarna IK (DJ) 0 - 0 Jonas Kvant, Suvad Kaltak Töllstorpshallen
2019-10-02 19:00 143000052 Lagan IBK (D2) - Gnosjö IBK (DJ) 0 - 0 Kjell Persson, Annie Nordmark Åbyhallen
2019-10-03 19:15 143000053 Vetlanda IBF B (D2) - Vimmerby IBK F04 0 - 0 Thomas Atting, Anders Everstrand ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-10-05 13:00 143000038 Carlshamns IBK (D2) - Ryds SK (D1) 8 - 1 Håkan Abrahamsson, Michéll Borgström Sparbanken Arena
2019-12-28 09:45 143000054 FBC Kalmarsund Ungd (D1) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström Färjehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis