Division 3 (2019/20)

Gruppspel
Damer division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 13:45 150036005 Sundbybergs IK (B) - Kungsängens IF 4 - 2 Imtiaz Karim, Johan Engvall Hallonbergshallen
2019-09-22 11:00 150036001 Järfälla IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 4 - 3 Andreas Mattsson, Fredrik Hallenberg Viksjö Sporthall
2020-01-19 20:00 150036003 Vällingby BK - Vallentuna IBK 2 - 10 Magnus Eriksson, Roland Nester Grimstahallen
2019-10-05 14:15 150036012 Djurgårdens IF IBS - Väsby AIK 3 - 4 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Hjorthagshallen
2019-10-12 15:45 150036017 Sundbybergs IK (B) - Väsby AIK 5 - 7 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Hallonbergshallen
2019-10-13 17:45 150036013 Järfälla IBK (B) - Vallentuna IBK 1 - 13 Johnny Mikael Claesson, Totte Hallgren Viksjö Sporthall
2019-10-13 20:15 150036015 Vällingby BK - Kungsängens IF 1 - 4 Ricky Bagge, Anton Fritshammar Vällingbyhallen
2019-10-19 17:45 150036024 Djurgårdens IF IBS - Sundbybergs IK (B) 3 - 5 Can Asal, Lucas Werelius Engelbrektshallen
2019-10-26 16:45 150036029 Vallentuna IBK - Djurgårdens IF IBS 2 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Anton Fritshammar Hammarbackens Sporthall
2019-10-27 15:30 150036025 Järfälla IBK (B) - Kungsängens IF 3 - 1 Åsa Gustavsson, Johnny Mikael Claesson Viksjö Sporthall
2019-10-27 20:15 150036027 Vällingby BK - Väsby AIK 2 - 4 Peter Lassfolk, Ricky Bagge Vällingbyhallen
2019-12-18 20:10 150036031 Sundbybergs IK (B) - Vällingby BK 6 - 7 Johan Ståhl, Magnus Johansson Hallonbergshallen
2019-11-09 17:15 150036041 Vallentuna IBK - Kungsängens IF 10 - 1 Roger Nyström, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2019-11-10 16:15 150036037 Järfälla IBK (B) - Väsby AIK 0 - 13 Erik Hellgren, Niclas Andersson Viksjö Sporthall
2019-11-23 13:45 150036044 Sundbybergs IK (B) - Järfälla IBK (B) 6 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hallonbergshallen
2019-11-23 16:30 150036048 Djurgårdens IF IBS - Vällingby BK 2 - 1 Johnny Mikael Claesson, Åsa Gustavsson Hjorthagshallen
2019-11-30 11:15 150036051 Kungsängens IF - Djurgårdens IF IBS 0 - 7 Martin Hjelmberg, Johan Engvall Hagnäshallen
2019-11-30 17:15 150036053 Vallentuna IBK - Väsby AIK 6 - 6 Anders Asp, Therese Jensen Hammarbackens Sporthall
2019-12-07 15:00 150036057 Sundbybergs IK (B) - Vallentuna IBK 0 - 4 Imtiaz Karim, Åsa Gustavsson Hallonbergshallen
2020-01-06 20:30 150036055 Vällingby BK - Järfälla IBK (B) 2 - 0 Kerin Maclean Mitchell, Daniel Kölborn Ärvingehallen
2019-12-14 11:30 150036063 Kungsängens IF - Väsby AIK 1 - 6 Lars Reuterhagen, Zana Guzel Hagnäshallen
2020-01-11 11:15 150036068 Kungsängens IF - Sundbybergs IK (B) 4 - 1 Johan Engvall, Ricky Bagge Hagnäshallen
2020-01-11 15:15 150036070 Vallentuna IBK - Vällingby BK 8 - 4 Jan Lingemark, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2020-01-11 16:30 150036072 Djurgårdens IF IBS - Järfälla IBK (B) 13 - 1 Johnny Mikael Claesson, Alexander Löfgren Hjorthagshallen
2020-01-18 11:30 150036078 Väsby AIK - Djurgårdens IF IBS 1 - 1 Linda Forslund, Madeleine Forslund Smedsgärdshallen
2020-01-25 11:15 150036081 Kungsängens IF - Vällingby BK 3 - 5 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Hagnäshallen
2020-01-25 12:15 150036079 Väsby AIK - Sundbybergs IK (B) 7 - 3 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Smedsgärdshallen
2020-02-08 16:00 150036083 Vallentuna IBK - Järfälla IBK (B) 21 - 1 Björn Söderström, Roger Nyström Hammarbackens Sporthall
2020-02-08 15:00 150036089 Sundbybergs IK (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 15 Robert Lindén Säfström, Kerin Maclean Mitchell Hallonbergshallen
2020-02-15 10:15 150036094 Kungsängens IF - Järfälla IBK (B) 5 - 2 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Hagnäshallen
2020-02-15 12:30 150036092 Väsby AIK - Vällingby BK 15 - 4 Imtiaz Karim, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2020-02-15 16:15 150036096 Djurgårdens IF IBS - Vallentuna IBK 4 - 5 Simon Righarts, Imtiaz Karim Hjorthagshallen
2020-02-23 20:15 150036099 Vällingby BK - Sundbybergs IK (B) 5 - 0 Filip Lövenklint, Ricky Bagge Vällingbyhallen
2020-02-29 10:15 150036107 Kungsängens IF - Vallentuna IBK 2 - 15 Jan Lingemark, Bjarne Hekkelstrand Hagnäshallen
2020-02-29 11:00 150036105 Väsby AIK - Järfälla IBK (B) 14 - 1 Fredrik Nensén, Magnus Johnsson Smedsgärdshallen
2020-03-08 16:30 150036109 Järfälla IBK (B) - Sundbybergs IK (B) 5 - 1 William Albrecht, Totte Hallgren Viksjö Sporthall
2020-03-08 20:15 150036111 Vällingby BK - Djurgårdens IF IBS 4 - 10 Patrik Larsson, William Wetterud Vällingbyhallen
150036118 Väsby AIK - Vallentuna IBK
150036120 Djurgårdens IF IBS - Kungsängens IF
150036121 Järfälla IBK (B) - Vällingby BK Viksjö Sporthall
150036125 Vallentuna IBK - Sundbybergs IK (B) Hammarbackens Sporthall
150036131 Väsby AIK - Kungsängens IF Smedsgärdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Väsby AIK 10 8 2 0 77-26 51 26
2. Vallentuna IBK 10 8 1 1 94-24 70 25
3. Djurgårdens IF IBS 11 6 1 4 64-30 34 19
4. Vällingby BK 11 4 0 7 37-62 -25 12
5. Sundbybergs IK (B) 11 3 0 8 34-62 -28 9
6. Kungsängens IF 10 3 0 7 23-54 -31 9
7. Järfälla IBK (B) 11 3 0 8 21-92 -71 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 13:00 150042006 Salems IF - FBI Tullinge (C) 4 - 9 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogsängshallen
2019-09-22 11:00 150042001 Värmdö IF (B) - Högalids IF 3 - 5 Ida Nedin, Kevin Helly Värmdö sporthall
2019-09-22 12:45 150042004 Nacka Wallenstam IBK (C) - Huddinge IK (B) 8 - 1 Jessika Forsberg, Mikael Ferneback Ormingehallen
2019-09-22 15:30 150042002 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF C 2 - 2 Tommy Egman, Tuva Egman Tungelsta Sporthall
2019-11-07 20:30 150042005 Ingarö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 5 Linda Forslund, Madeleine Forslund Ingarö Sporthall
2019-09-28 17:00 150042011 Älvsjö AIK IBF C - Värmdö IF (B) 3 - 6 Jessika Forsberg, Zana Guzel Västertorpshallen
2019-10-05 17:15 150042007 FBI Tullinge (C) - Ingarö IF (B) 4 - 5 Roland Nester, Björn Landin Tullingehallen
2019-10-05 19:15 150042012 Högalids IF - Salems IF 4 - 5 Kari Malmros, Fredrik Berglund Sonesson Skanstullshallen
2019-10-06 12:00 150042008 Skogås/Trångsunds IBK - Nacka Wallenstam IBK (C) 4 - 8 Tuva Egman, Tommy Egman Skogåshallen
2019-10-12 12:15 150042014 Tungelsta IF - Huddinge IK (B) 2 - 10 Tobias Jansson, Johan Ståhl Tungelsta Sporthall
2019-10-12 14:00 150042017 Ingarö IF (B) - Salems IF 2 - 8 Alexander Rosén, Anthon Rosén Ingarö Sporthall
2019-10-13 13:30 150042018 Älvsjö AIK IBF C - Högalids IF 1 - 6 Aldin Imamovic, Marko Maikkunen Västertorpshallen
2019-10-13 16:45 150042016 Nacka Wallenstam IBK (C) - FBI Tullinge (C) 7 - 3 Johan Nima, Zana Guzel Ormingehallen
2019-10-19 15:00 150042021 Skogås/Trångsunds IBK - Tungelsta IF 12 - 5 Fredrik Bousset, Magnus Eriksson Skogåshallen
2019-10-19 17:30 150042024 Högalids IF - Ingarö IF (B) 2 - 0 Oskar Sevefjord, Per Sundvall Skanstullshallen
2019-10-19 18:30 150042019 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 7 Shabbir Ahmed, Johan Engvall Skogsängshallen
2019-10-20 13:30 150042022 Huddinge IK (B) - Värmdö IF (B) 3 - 5 Fredrik Bousset, Magnus Eriksson Kvarnbergshallen
2019-10-26 12:45 150042026 Tungelsta IF - FBI Tullinge (C) 3 - 11 Sam Varahram, Fredrik Bousset Tungelsta Sporthall
2019-10-26 16:30 150042025 Värmdö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 2 Kerin Maclean Mitchell, Liam Kronkvist Värmdö sporthall
2019-10-27 12:00 150042030 Älvsjö AIK IBF C - Huddinge IK (B) 6 - 4 Johnny Mikael Claesson, Kerin Maclean Mitchell Västertorpshallen
2019-10-27 14:45 150042028 Nacka Wallenstam IBK (C) - Ingarö IF (B) 6 - 1 Oscar Forstadius, Erik Hellgren Ormingehallen
2019-11-02 11:30 150042032 Salems IF - Tungelsta IF 5 - 3 Magnus Berg, Simon Righarts Skogsängshallen
2019-11-02 12:15 150042033 FBI Tullinge (C) - Värmdö IF (B) 4 - 6 Åsa Gustavsson, Patrik Larsson Tullingehallen
2019-11-02 17:30 150042036 Högalids IF - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 1 Emilia Tuomela, Kevin Helly Skanstullshallen
2019-11-10 10:15 150042034 Skogås/Trångsunds IBK - Älvsjö AIK IBF C 5 - 9 Elin Holm, Emilia Tuomela Skogåshallen
2019-11-10 11:00 150042040 Huddinge IK (B) - Högalids IF 3 - 3 Sadjad Nima, Jouni Kekkonen Kvarnbergshallen
2019-11-10 15:15 150042038 Tungelsta IF - Ingarö IF (B) 3 - 7 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tungelsta Sporthall
2019-11-10 18:45 150042042 Älvsjö AIK IBF C - FBI Tullinge (C) 11 - 4 Roland Nester, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2019-11-10 19:00 150042037 Värmdö IF (B) - Salems IF 4 - 2 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-11-23 15:15 150042044 Ingarö IF (B) - Värmdö IF (B) 0 - 8 Alexander Rosén, Anthon Rosén Ingarö Sporthall
2019-11-24 13:00 150042047 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IK (B) 3 - 13 Erik Hellgren, Aldin Imamovic Skogåshallen
2019-11-24 16:30 150042045 Salems IF - Älvsjö AIK IBF C 2 - 3 Christian Neemé, Kevin Neemé Skogsängshallen
2019-11-24 17:45 150042043 Nacka Wallenstam IBK (C) - Tungelsta IF 8 - 2 Johan Nima, Sam Varahram Ormingehallen
2019-11-30 12:00 150042051 Skogås/Trångsunds IBK - Högalids IF 4 - 10 Martin Claësson, Viking Claësson Skogåshallen
2019-12-01 13:30 150042052 Huddinge IK (B) - FBI Tullinge (C) 8 - 2 Daniel Bjerdahl, Michael Hillblom Kvarnbergshallen
2019-12-01 15:30 150042054 Älvsjö AIK IBF C - Ingarö IF (B) 1 - 1 Magnus Eriksson, Fredrik Bousset Västertorpshallen
2019-12-01 20:00 150042049 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 7 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2019-12-07 12:15 150042060 Högalids IF - Tungelsta IF 6 - 2 Zana Guzel, Johan Nima Eriksdalshallen
2019-12-07 16:45 150042058 Salems IF - Huddinge IK (B) 2 - 9 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skogsängshallen
2019-12-07 19:00 150042059 FBI Tullinge (C) - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 14 Kent Budell, Martin Åkesson Tullingehallen
2019-12-08 17:00 150042056 Nacka Wallenstam IBK (C) - Älvsjö AIK IBF C 4 - 1 Lucas Werelius, Can Asal Ormingehallen
2019-12-14 10:00 150042063 Skogås/Trångsunds IBK - Salems IF 7 - 3 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Skogåshallen
2019-12-14 16:15 150042064 Huddinge IK (B) - Ingarö IF (B) 7 - 0 Aarre Hietanen, Niklas Forsman Kvarnbergshallen
2019-12-14 17:30 150042061 Värmdö IF (B) - Tungelsta IF 11 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2020-03-07 18:15 150042062 FBI Tullinge (C) - Högalids IF 4 - 7 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Tullingehallen
2020-01-11 12:00 150042067 FBI Tullinge (C) - Salems IF 7 - 0 Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2020-01-11 17:00 150042071 Älvsjö AIK IBF C - Tungelsta IF 4 - 6 Kim Svedberg, Åsa Gustavsson Västertorpshallen
2020-01-11 17:15 150042069 Huddinge IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 7 - 5 Johan Hessing, Magnus Berg Kvarnbergshallen
2020-01-11 18:00 150042072 Högalids IF - Värmdö IF (B) 4 - 5 Svedje Ohlson, Mauricio Castillo Skanstullshallen
2020-01-12 10:00 150042068 Skogås/Trångsunds IBK - Ingarö IF (B) 13 - 3 Stefano Bianque, Roland Nester Skogåshallen
2020-01-18 13:45 150042078 Salems IF - Högalids IF 3 - 8 Sam Varahram, Johan Nima Skogsängshallen
2020-01-18 15:00 150042077 Ingarö IF (B) - FBI Tullinge (C) 2 - 4 Kevin Helly, Åsa Gustavsson Ingarö Sporthall
2020-01-18 16:45 150042073 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK IBF C 3 - 3 Adam Lindell, Liam Kronkvist Värmdö sporthall
2020-01-19 18:00 150042076 Nacka Wallenstam IBK (C) - Skogås/Trångsunds IBK 9 - 6 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Ormingehallen
2020-01-25 12:45 150042079 Salems IF - Ingarö IF (B) 3 - 1 Sadjad Nima, Johan Hessing Skogsängshallen
2020-01-25 15:00 150042082 Huddinge IK (B) - Tungelsta IF 8 - 4 Kent Budell, Martin Åkesson Kvarnbergshallen
2020-01-25 15:15 150042084 Högalids IF - Älvsjö AIK IBF C 7 - 4 Imtiaz Karim, Fredrik Bousset Skanstullshallen
2020-01-26 20:00 150042080 FBI Tullinge (C) - Nacka Wallenstam IBK (C) 6 - 7 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Tullingehallen
2020-02-08 14:00 150042089 Ingarö IF (B) - Högalids IF 2 - 7 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Ingarö Sporthall
2020-02-08 15:00 150042086 Tungelsta IF - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 6 Kenneth Johansson, Niclas Woxmark Tungelsta Sporthall
2020-02-09 18:00 150042085 Värmdö IF (B) - Huddinge IK (B) 9 - 4 Johan Nima, Christian Ljunggren Värmdö sporthall
2020-02-09 18:00 150042088 Nacka Wallenstam IBK (C) - Salems IF 7 - 7 Fredrik Hallenberg, Erik Hellgren Ormingehallen
2020-02-15 15:00 150042094 Skogås/Trångsunds IBK - Värmdö IF (B) 6 - 8 Sam Varahram, Johan Nima Skogåshallen
2020-02-15 15:15 150042091 Ingarö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 8 Roland Nester, Björn Landin Ingarö Sporthall
2020-02-15 15:15 150042093 FBI Tullinge (C) - Tungelsta IF 9 - 2 Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2020-02-16 13:15 150042095 Huddinge IK (B) - Älvsjö AIK IBF C 3 - 2 Johan Hessing, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
150042102 Älvsjö AIK IBF C - Skogås/Trångsunds IBK Sätrahallen
2020-02-22 13:30 150042098 Tungelsta IF - Salems IF 0 - 9 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tungelsta Sporthall
2020-02-23 12:00 150042100 Nacka Wallenstam IBK (C) - Högalids IF 1 - 4 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Ormingehallen
2020-02-23 12:45 150042097 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (C) 10 - 5 Jonas Holm, Elin Holm Värmdö sporthall
2020-02-29 11:15 150042104 Ingarö IF (B) - Tungelsta IF 4 - 2 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Värmdö sporthall
2020-02-29 12:30 150042108 Högalids IF - Huddinge IK (B) 8 - 2 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Liljeholmshallen 1
2020-02-29 12:45 150042106 FBI Tullinge (C) - Älvsjö AIK IBF C 4 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Tullingehallen
2020-02-29 13:00 150042105 Salems IF - Värmdö IF (B) 6 - 4 Osama Abaied, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2020-03-08 10:30 150042109 Värmdö IF (B) - Ingarö IF (B) 9 - 2 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Värmdö sporthall
2020-03-08 12:30 150042114 Älvsjö AIK IBF C - Salems IF 6 - 6 Erik Hellgren, Kim Svedberg Västertorpshallen
2020-03-08 13:30 150042112 Huddinge IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Kvarnbergshallen
2020-03-08 15:45 150042110 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK (C) 0 - 2 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
150042116 Nacka Wallenstam IBK (C) - Värmdö IF (B)
150042117 Ingarö IF (B) - Älvsjö AIK IBF C
150042119 FBI Tullinge (C) - Huddinge IK (B)
150042120 Högalids IF - Skogås/Trångsunds IBK
150042122 Tungelsta IF - Högalids IF Tungelsta Sporthall
150042123 Skogås/Trångsunds IBK - FBI Tullinge (C) Skogåshallen
150042124 Huddinge IK (B) - Salems IF Kvarnbergshallen
150042126 Älvsjö AIK IBF C - Nacka Wallenstam IBK (C) Västertorpshallen
150042127 Tungelsta IF - Värmdö IF (B) Tungelsta Sporthall
150042130 Ingarö IF (B) - Huddinge IK (B) Ingarö Sporthall
150042131 Salems IF - Skogås/Trångsunds IBK Skogsängshallen
150042132 Högalids IF - FBI Tullinge (C) Skanstullshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (B) 16 13 1 2 104-55 49 40
2. Högalids IF 15 12 1 2 86-40 46 37
3. Nacka Wallenstam IBK (C) 16 11 1 4 91-60 31 34
4. Huddinge IK (B) 15 9 1 5 86-62 24 28
5. Salems IF 16 6 2 8 68-81 -13 20
6. FBI Tullinge (C) 15 6 0 9 81-89 -8 18
7. Skogås/ Trångsunds IBK 14 5 1 8 90-91 -1 16
8. Älvsjö AIK IBF C 15 4 4 7 59-63 -4 16
9. Ingarö IF (B) 16 3 2 11 38-90 -52 11
10. Tungelsta IF 16 1 1 14 42-114 -72 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis