Division 2 (2020/21)

Gruppspel
Damer division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-19 12:15 150013004 Täby FC (B) - Väsby AIK (A) 12 - 1 Magnus Johansson, Julius Olesen K-Rauta Arena
2020-09-19 12:30 150013005 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 4 - 5 Imtiaz Karim, Peter Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2020-09-20 14:45 150013003 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK (A) 4 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Björn Söderström Hässelbyhallen
2020-09-26 11:45 150013007 Väsby AIK (A) - Hässelby SK IBK (B) 1 - 6 Jan Lingemark, Thomas Larsson Smedsgärdshallen
2020-09-27 14:15 150013010 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 8 - 6 Roland Nester, Lars Samuelsson Hammarbackens Sporthall
2020-09-27 16:30 150013006 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 3 - 7 Arash Sohrevardi, Andreas Bengtsson Åkersberga Sporthall A
150013013 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B)
2020-10-11 14:00 150013015 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 3 - 7 Fredrik Hallenberg, Jan Lingemark Prästängshallen
2020-10-11 16:15 150013014 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 4 - 2 Simon Bernhardsson, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2020-10-17 15:15 150013016 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (B) 4 - 1 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Vaxholm innebandyhallen
2020-10-18 13:30 150013019 Duvbo IK (A) - Sigtuna IF IBK 7 - 6 Imtiaz Karim, William Hilmersson Löthallen
2020-10-18 15:30 150013020 Vallentuna IBK - Täby FC (B) 7 - 6 Roger Nyström, Jan Erik Kristofersson Hammarbackens Sporthall
2020-10-24 14:15 150013024 Duvbo IK (A) - Vallentuna IBK 4 - 1 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Brotorpshallen
2020-10-24 16:30 150013023 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 2 - 4 Sabina Åström, Ida Sandberg Hässelbyhallen
2020-10-25 13:30 150013025 Sigtuna IF IBK - Väsby AIK (A) 5 - 3 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Prästängshallen
150013028 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK Åkersberga Sporthall A
150013029 Väsby AIK (A) - Duvbo IK (A)
150013030 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (B) Hammarbackens Sporthall
150013033 Väsby AIK (A) - Vallentuna IBK
150013034 Duvbo IK (A) - Åkersberga IBF (B)
150013035 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF Prästängshallen
2020-11-21 15:15 150013038 Vaxholms IBF - Duvbo IK (A) Vaxholm innebandyhallen
2020-11-22 16:15 150013039 Åkersberga IBF (B) - Väsby AIK (A) Åkersberga Sporthall A
2020-11-29 19:45 150013037 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK K-Rauta Arena
2020-12-05 11:00 150013043 Väsby AIK (A) - Vaxholms IBF Smedsgärdshallen
2020-12-05 12:15 150013044 Duvbo IK (A) - Täby FC (B) Brotorpshallen
2020-12-06 12:45 150013045 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (B) Prästängshallen
2020-12-06 16:30 150013042 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK Åkersberga Sporthall A
2020-12-12 13:00 150013048 Duvbo IK (A) - Hässelby SK IBK (B) Brotorpshallen
2020-12-12 14:45 150013047 Väsby AIK (A) - Täby FC (B) Smedsgärdshallen
2021-02-21 15:15 150013046 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF Åkersberga Sporthall A
2021-01-09 12:45 150013053 Hässelby SK IBK (B) - Väsby AIK (A) Hässelbyhallen
2021-01-09 15:15 150013054 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) K-Rauta Arena
2021-01-09 15:15 150013055 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK Vaxholm innebandyhallen
2021-01-23 15:15 150013056 Vaxholms IBF - Täby FC (B) Vaxholm innebandyhallen
2021-01-24 15:15 150013060 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK Hammarbackens Sporthall
2021-01-24 16:15 150013057 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) Åkersberga Sporthall A
2021-01-31 13:00 150013063 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF Hässelbyhallen
2021-01-31 13:30 150013064 Täby FC (B) - Vallentuna IBK K-Rauta Arena
2021-01-31 15:00 150013065 Sigtuna IF IBK - Duvbo IK (A) Prästängshallen
2021-02-13 13:00 150013069 Väsby AIK (A) - Sigtuna IF IBK Smedsgärdshallen
2021-02-14 14:00 150013070 Vallentuna IBK - Duvbo IK (A) Hammarbackens Sporthall
2021-02-14 16:00 150013066 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) K-Rauta Arena
2021-02-27 13:15 150013073 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK Hässelbyhallen
2021-02-28 11:15 150013074 Duvbo IK (A) - Väsby AIK (A) Löthallen
2021-02-28 12:00 150013075 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) Prästängshallen
2021-03-06 14:00 150013078 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK Vaxholm innebandyhallen
2021-03-07 12:15 150013080 Vallentuna IBK - Väsby AIK (A) Hammarbackens Sporthall
2021-03-07 16:00 150013079 Åkersberga IBF (B) - Duvbo IK (A) Åkersberga Sporthall A
2021-03-13 12:00 150013083 Väsby AIK (A) - Åkersberga IBF (B) Smedsgärdshallen
2021-03-13 12:00 150013084 Duvbo IK (A) - Vaxholms IBF Brotorpshallen
2021-03-14 12:30 150013085 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) Prästängshallen
2021-03-20 16:30 150013089 Vaxholms IBF - Väsby AIK (A) Vaxholm innebandyhallen
2021-03-21 13:30 150013087 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK Hässelbyhallen
2021-03-21 14:30 150013088 Täby FC (B) - Duvbo IK (A) K-Rauta Arena
2021-03-21 15:30 150013090 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) Hammarbackens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (B) 5 4 0 1 33-15 18 12
2. Vallentuna IBK 4 3 0 1 23-19 4 9
3. Duvbo IK (A) 3 2 1 0 15-11 4 7
4. Hässelby SK IBK (B) 4 1 1 2 13-13 0 4
5. Vaxholms IBF 4 1 0 3 16-18 -2 3
6. Sigtuna IF IBK 3 1 0 2 14-17 -3 3
7. Åkersberga IBF (B) 2 1 0 1 8-11 -3 3
8. Väsby AIK (A) 3 0 0 3 5-23 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-19 12:45 150038005 Hammarby IF IBF (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 1 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sjöstadshallen
2020-09-20 13:45 150038003 Värmdö IF (B) - Högalids IF 2 - 5 Alexander Rosén, Anthon Rosén Värmdö sporthall
2020-09-20 13:45 150038004 Sköndals IK - Vendelsö IK (B) 6 - 1 Håkan Taxén, Magnus Eriksson Sköndalshallen
2020-09-20 18:15 150038001 Älta IF - Ingarö IF (A) 3 - 2 Max Hellström, Fredrik Hallenberg Järla Sporthall
2020-09-25 20:00 150038010 Ingarö IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 8 Can Asal, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2020-09-26 16:15 150038007 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF (B) 1 - 4 Imtiaz Karim, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2020-09-27 10:00 150038008 Högalids IF - Djurgårdens IF IBS 0 - 9 Sabina Åström, Ida Sandberg Eriksdalshallen
2020-09-27 18:15 150038006 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK 3 - 6 Daniel Bäckner, Björn Larsson Tullingehallen
2020-10-10 15:30 150038011 Älta IF - Högalids IF 3 - 4 Lucas Werelius, Can Asal Järla Sporthall
2020-10-10 16:15 150038012 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK (B) 5 - 0 Ken Johansson, Fadi Saffo Hjorthagshallen
2020-10-10 17:00 150038013 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (B) 4 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Håkan Taxén Värmdö sporthall
2020-10-11 16:30 150038014 Sköndals IK - Hammarby IF IBF (B) 3 - 5 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Sköndalshallen
2020-10-17 13:45 150038020 Ingarö IF (A) - Sköndals IK 6 - 14 Gustav Levin, Anders Asp Ingarö Sporthall
2020-10-18 12:30 150038016 Hammarby IF IBF (B) - Värmdö IF (B) 5 - 1 Åsa Gustavsson, Alexander Hellström Eriksdalshallen
2020-10-18 15:15 150038018 Vendelsö IK (B) - Älta IF 5 - 2 Niclas Woxmark, William Albrecht Lyckeby Sporthall
2020-10-18 18:00 150038017 FBI Tullinge (B) - Djurgårdens IF IBS 2 - 5 Jonas Jatko, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2020-10-24 13:15 150038021 Älta IF - FBI Tullinge (B) 4 - 3 Erik Nyman, Gustav Levin Järla Sporthall
2020-10-24 18:00 150038022 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF (B) 8 - 1 Lars Samuelsson, Noel Akdemir Hjorthagshallen
2020-10-25 12:15 150038024 Högalids IF - Ingarö IF (A) 4 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Telefonplanshallen
2020-10-25 18:00 150038023 Värmdö IF (B) - Sköndals IK 6 - 11 Kim Svedberg, Nicklas Sundgren Värmdö sporthall
150038026 Sköndals IK - Djurgårdens IF IBS Sköndalshallen
150038027 Hammarby IF IBF (B) - Älta IF Telefonplanshallen
150038029 Vendelsö IK (B) - Högalids IF Lyckeby Sporthall
150038030 Ingarö IF (A) - Värmdö IF (B) Ingarö Sporthall
150038031 Älta IF - Sköndals IK
150038032 Djurgårdens IF IBS - Värmdö IF (B)
150038033 Vendelsö IK (B) - Ingarö IF (A) Lyckeby Sporthall
150038034 Högalids IF - FBI Tullinge (B) Eriksdalshallen
2020-11-21 13:45 150038040 Ingarö IF (A) - Djurgårdens IF IBS Ingarö Sporthall
2020-11-22 15:45 150038038 Hammarby IF IBF (B) - Högalids IF Sjöstadshallen
2020-11-22 16:15 150038039 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) Tullingehallen
2020-11-29 16:00 150038036 Värmdö IF (B) - Älta IF Värmdö sporthall
2020-12-05 10:30 150038042 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF (A) Tullingehallen
2020-12-05 14:30 150038041 Älta IF - Djurgårdens IF IBS Järla Sporthall
2020-12-06 11:30 150038044 Högalids IF - Sköndals IK Eriksdalshallen
2020-12-06 16:00 150038043 Vendelsö IK (B) - Hammarby IF IBF (B) Lyckeby Sporthall
2020-12-11 20:00 150038050 Ingarö IF (A) - Älta IF Ingarö Sporthall
2020-12-12 13:30 150038046 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF (B) Tullingehallen
2020-12-13 18:00 150038047 Vendelsö IK (B) - Sköndals IK Lyckeby Sporthall
2020-12-13 18:15 150038048 Högalids IF - Värmdö IF (B) Eriksdalshallen
2021-01-09 11:45 150038055 Hammarby IF IBF (B) - Ingarö IF (A) Sjöstadshallen
2021-01-09 17:15 150038052 Djurgårdens IF IBS - Högalids IF Hjorthagshallen
2021-01-10 13:30 150038053 Värmdö IF (B) - Vendelsö IK (B) Värmdö sporthall
2021-01-10 13:45 150038054 Sköndals IK - FBI Tullinge (B) Sköndalshallen
2021-01-23 12:00 150038056 Hammarby IF IBF (B) - Sköndals IK Skanstullshallen
2021-01-23 14:45 150038058 Vendelsö IK (B) - Djurgårdens IF IBS Lyckeby Sporthall
2021-01-23 17:30 150038057 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (B) Tullingehallen
2021-01-24 10:45 150038059 Högalids IF - Älta IF Eriksdalshallen
2021-01-30 12:00 150038063 Värmdö IF (B) - Hammarby IF IBF (B) Värmdö sporthall
2021-01-30 16:30 150038062 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge (B) Hjorthagshallen
2021-01-30 17:00 150038061 Älta IF - Vendelsö IK (B) Järla Sporthall
2021-01-31 17:00 150038064 Sköndals IK - Ingarö IF (A) Sköndalshallen
2021-02-12 20:00 150038070 Ingarö IF (A) - Högalids IF Ingarö Sporthall
2021-02-13 15:00 150038068 FBI Tullinge (B) - Älta IF Tullingehallen
2021-02-14 12:30 150038067 Hammarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBS Telefonplanshallen
2021-02-14 17:15 150038066 Sköndals IK - Värmdö IF (B) Sköndalshallen
2021-02-27 15:00 150038072 Djurgårdens IF IBS - Sköndals IK Hjorthagshallen
2021-02-27 16:30 150038071 Älta IF - Hammarby IF IBF (B) Järla Sporthall
2021-02-28 11:00 150038074 Högalids IF - Vendelsö IK (B) Eriksdalshallen
2021-02-28 12:30 150038073 Värmdö IF (B) - Ingarö IF (A) Värmdö sporthall
2021-03-06 12:15 150038080 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (B) Värmdö sporthall
2021-03-07 12:45 150038076 Värmdö IF (B) - Djurgårdens IF IBS Värmdö sporthall
2021-03-07 14:00 150038077 Sköndals IK - Älta IF Sköndalshallen
2021-03-07 16:15 150038079 FBI Tullinge (B) - Högalids IF Tullingehallen
2021-03-13 13:30 150038082 Djurgårdens IF IBS - Ingarö IF (A) Hjorthagshallen
2021-03-13 15:15 150038084 Högalids IF - Hammarby IF IBF (B) Skanstullshallen
2021-03-13 15:30 150038081 Älta IF - Värmdö IF (B) Järla Sporthall
2021-03-14 16:15 150038083 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) Lyckeby Sporthall
2021-03-20 12:30 150038089 Hammarby IF IBF (B) - Vendelsö IK (B) Sjöstadshallen
2021-03-20 15:00 150038090 Ingarö IF (A) - FBI Tullinge (B) Ingarö Sporthall
2021-03-20 17:15 150038086 Djurgårdens IF IBS - Älta IF Hjorthagshallen
2021-03-21 16:00 150038088 Sköndals IK - Högalids IF Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Djurgårdens IF IBS 4 4 0 0 27-3 24 12
2. Sköndals IK 5 4 0 1 40-21 19 12
3. Hammarby IF IBF (B) 5 4 0 1 22-17 5 12
4. Högalids IF 4 3 0 1 13-17 -4 9
5. Älta IF 4 2 0 2 12-14 -2 6
6. FBI Tullinge (B) 5 1 0 4 15-22 -7 3
7. Vendelsö IK (B) 4 1 0 3 7-17 -10 3
8. Värmdö IF (B) 5 1 0 4 17-28 -11 3
9. Ingarö IF (A) 4 0 0 4 15-29 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis