Herrar Division 2 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-08 19:30 230100001 IBF Antvarden - Linköping IBK Ungdom 5 - 9 Emil Glenngård, Thomas Nystrand Överums Sporthall
2021-10-09 14:30 230100003 Linköpings Universitets AIF IBK - Rimforsa IF 9 - 12 Johan Nordlander, William Wengelin Kärnahallen
2021-10-10 09:30 230100006 IBK Succé - KFUM Norrköping IBF 1 - 33 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Folkungahallen
2021-10-10 17:00 230100005 IBF Norrköping - Linköpings IBS 4 - 3 Hampus Larsson, Peter Ström Sandbyhovshallen
2021-10-15 19:15 230100011 Linköping IBK Ungdom - IBF Norrköping 5 - 4 Oscar Bard, Robin Rosendal Folkungahallen
2021-10-15 19:30 230100007 Rimforsa IF - IBF Antvarden 9 - 2 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Hackelhallen
2021-10-17 18:15 230100009 Linköpings IBS - Linköpings Universitets AIF IBK 3 - 7 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Folkungahallen
2021-10-24 16:00 230100012 Finspång IBK - IBK Succé 69 - 0 Christian Hagström, Hampus Larsson Arena Grosvad
2021-10-21 20:00 230100017 IBF Norrköping - KFUM Norrköping IBF 3 - 20 William Wengelin, Johan Nordlander Sandbyhovshallen
2021-10-22 19:30 230100013 IBF Antvarden - Finspång IBK 4 - 11 Oscar Bard, Robin Rosendal Överums Sporthall
2021-10-22 19:40 230100018 IBK Succé - Linköpings IBS 4 - 19 Henric Lundeborg, Daniel Hermansson Linköpings Sporthall
2021-10-23 12:15 230100015 Linköpings Universitets AIF IBK - Åby IBK Ungdom 4 - 9 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2021-10-30 12:00 230100019 Linköpings IBS - IBF Antvarden 7 - 3 Thomas Nystrand, Sonny Weideborg Folkungahallen
2021-10-30 15:00 230100023 Rimforsa IF - IBF Norrköping 9 - 2 Johan Wiggur, Peter Ström Hackelhallen
2021-10-30 17:00 230100024 Åby IBK Ungdom - IBK Succé 40 - 2 Jan Wentzell, Christian Hagström Åby Arena
2021-12-07 19:45 230100021 Linköping IBK Ungdom - Linköpings Universitets AIF IBK 4 - 8 Johan Nordlander, William Wengelin Wahlbeckshallen A
2021-11-05 19:15 230100030 IBK Succé - Rimforsa IF 0 - 37 Daniel Johansson, Peter Ström Folkungahallen
2021-11-05 19:30 230100025 IBF Antvarden - KFUM Norrköping IBF 4 - 7 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Överums Sporthall
2021-11-06 11:45 230100027 Linköpings Universitets AIF IBK - Finspång IBK 7 - 12 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Kärnahallen
2021-11-06 13:00 230100029 IBF Norrköping - Åby IBK Ungdom 2 - 7 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Sandbyhovshallen
2021-11-12 19:15 230100036 Linköping IBK Ungdom - IBK Succé 24 - 0 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Folkungahallen
2021-11-13 16:00 230100033 Åby IBK Ungdom - IBF Antvarden 11 - 6 Emil Glenngård, Johan Wiggur Åby Arena
2021-11-14 10:00 230100032 KFUM Norrköping IBF - Linköpings Universitets AIF IBK 6 - 5 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Sandbyhovshallen
2021-11-14 16:00 230100035 IBF Norrköping - Finspång IBK 2 - 10 Peter Ström, Sonny Weideborg Sandbyhovshallen
2021-11-19 19:15 230100040 Linköping IBK Ungdom - Rimforsa IF 1 - 9 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Folkungahallen
2021-11-19 19:30 230100037 IBF Antvarden - Linköpings Universitets AIF IBK 9 - 8 e.förl. Oscar Bard, Alexander Lagerström Överums Sporthall
2021-12-02 19:30 230100042 Åby IBK Ungdom - KFUM Norrköping IBF 7 - 4 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Billbäcks Arena
2022-02-20 16:00 230100041 Finspång IBK - Linköpings IBS 9 - 0 Hampus Larsson, Johan Nordlander Arena Grosvad
2021-11-26 19:15 230100046 Linköpings IBS - Linköping IBK Ungdom 5 - 4 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Folkungahallen
2021-11-26 19:30 230100048 Rimforsa IF - KFUM Norrköping IBF 5 - 4 Emil Glenngård, Thomas Nystrand Hackelhallen
2021-11-28 13:00 230100044 IBF Norrköping - IBF Antvarden 3 - 1 Oscar Bard, Robin Rosendal Sandbyhovshallen
2021-11-28 16:30 230100045 Linköpings Universitets AIF IBK - IBK Succé 35 - 2 Simon Eriksson, Marthin Andersson Folkungahallen
2022-02-27 16:00 230100047 Finspång IBK - Åby IBK Ungdom 12 - 4 William Wengelin, Johan Nordlander Arena Grosvad
2021-12-03 19:00 230100053 Rimforsa IF - Linköpings IBS 13 - 3 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Hackelhallen
2021-12-03 19:15 230100049 Linköpings Universitets AIF IBK - IBF Norrköping 8 - 4 Emil Glenngård, Thomas Nystrand Folkungahallen
2021-12-05 10:30 230100054 KFUM Norrköping IBF - Finspång IBK 6 - 5 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Sandbyhovshallen
2021-12-05 14:00 230100052 Linköping IBK Ungdom - Åby IBK Ungdom 3 - 11 Thomas Nystrand, Johan Nordlander Folkungahallen
2021-12-10 19:15 230100057 IBK Succé - IBF Norrköping 5 - 6 Hampus Larsson, Peter Ström Folkungahallen
2021-12-11 18:20 230100059 Åby IBK Ungdom - Rimforsa IF 4 - 10 William Wengelin, Johan Nordlander Åby Arena
2021-12-12 10:30 230100060 KFUM Norrköping IBF - Linköpings IBS 14 - 5 Rågher Godin, Tomas Edstrand Hultdalskolan
2021-12-15 20:00 230100058 Finspång IBK - Linköping IBK Ungdom 11 - 4 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Arena Grosvad
2021-12-04 14:00 230100061 IBF Antvarden - IBK Succé 14 - 3 Jan Wentzell, Rickard Olsen Överums Sporthall
2021-12-17 19:30 230100065 Rimforsa IF - Finspång IBK 6 - 7 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Hackelhallen
2021-12-18 15:45 230100066 Linköpings IBS - Åby IBK Ungdom 2 - 7 Peter Ström, Hampus Larsson Folkungahallen
2022-01-21 19:15 230100064 Linköping IBK Ungdom - KFUM Norrköping IBF 10 - 13 Magnus Jakobsson, Sonny Weideborg Folkungahallen
2022-01-08 10:30 230100071 Linköpings IBS - IBF Norrköping 2 - 1 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Folkungahallen
2022-01-08 13:00 230100067 Linköping IBK Ungdom - IBF Antvarden 7 - 6 e.förl. Hampus Larsson, Peter Ström Folkungahallen
2022-01-08 15:00 230100069 Rimforsa IF - Linköpings Universitets AIF IBK 10 - 4 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Hackelhallen
2022-01-30 14:00 230100072 KFUM Norrköping IBF - IBK Succé 17 - 1 Peter Ström, Daniel Johansson Sandbyhovshallen
2022-01-15 10:00 230100078 IBK Succé - Finspång IBK 6 - 22 Roger Balogh, Johan Wiggur Folkungahallen
2022-01-15 13:00 230100077 IBF Norrköping - Linköping IBK Ungdom 5 - 4 Emil Glenngård, Thomas Nystrand Sandbyhovshallen
2022-01-18 19:45 230100075 Linköpings Universitets AIF IBK - Linköpings IBS 5 - 7 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Wahlbeckshallen A
2022-03-14 19:30 230100073 IBF Antvarden - Rimforsa IF 4 - 9 Oscar Bard, Magnus Jakobsson Överums Sporthall
2022-01-22 15:45 230100081 Åby IBK Ungdom - Linköpings Universitets AIF IBK 5 - 3 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Åby Arena
2022-01-23 16:00 230100079 Finspång IBK - IBF Antvarden 12 - 4 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Arena Grosvad
2022-02-03 20:00 230100083 KFUM Norrköping IBF - IBF Norrköping 12 - 5 Emil Glenngård, Thomas Nystrand Sandbyhovshallen
2022-02-15 19:45 230100084 Linköpings IBS - IBK Succé 10 - 4 Peter Ström, Hampus Larsson Wahlbeckshallen A
2022-01-27 20:15 230100089 IBF Norrköping - Rimforsa IF 3 - 13 Magnus Jakobsson, Sonny Weideborg Sandbyhovshallen
2022-01-28 19:15 230100090 IBK Succé - Åby IBK Ungdom 8 - 21 Patricio Boiardt, Rågher Godin Folkungahallen
2022-01-28 19:30 230100085 IBF Antvarden - Linköpings IBS 3 - 3 e.förl. Oscar Bard, Simon Eriksson Överums Sporthall
2022-03-07 20:15 230100087 Linköpings Universitets AIF IBK - Linköping IBK Ungdom 12 - 5 Peter Ström, Hampus Larsson Folkungahallen
2022-02-05 10:15 230100091 KFUM Norrköping IBF - IBF Antvarden 7 - 8 Sonny Weideborg, Alen Turcinhodzic Sandbyhovshallen
2022-02-05 17:00 230100095 Åby IBK Ungdom - IBF Norrköping 10 - 6 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Åby Arena
2022-02-06 16:00 230100093 Finspång IBK - Linköpings Universitets AIF IBK 6 - 5 e.förl. Thomas Nystrand, Emil Glenngård Arena Grosvad
2022-03-02 19:30 230100096 Rimforsa IF - IBK Succé 30 - 5 Oscar Bard, Robin Rosendal Hackelhallen
2022-02-11 19:15 230100102 IBK Succé - Linköping IBK Ungdom 4 - 10 Hampus Larsson, Peter Ström Folkungahallen
2022-02-11 19:30 230100099 IBF Antvarden - Åby IBK Ungdom 6 - 7 e.förl. Alexander Lagerström, Robin Rosendal Överums Sporthall
2022-02-12 16:00 230100098 Linköpings Universitets AIF IBK - KFUM Norrköping IBF 1 - 8 Johan Nordlander, William Wengelin Folkungahallen
2022-02-13 16:00 230100101 Finspång IBK - IBF Norrköping 7 - 2 Marthin Andersson, Oscar Bard Arena Grosvad
2021-11-21 09:45 230100107 Linköpings IBS - Finspång IBK 3 - 10 Johan Wiggur, Alexander Lagerström Folkungahallen
2022-02-18 19:00 230100106 Rimforsa IF - Linköping IBK Ungdom 13 - 3 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Hackelhallen
2022-02-19 09:45 230100108 KFUM Norrköping IBF - Åby IBK Ungdom 15 - 2 Emil Glenngård, Thomas Nystrand Sandbyhovshallen
2022-02-19 12:15 230100103 Linköpings Universitets AIF IBK - IBF Antvarden 3 - 10 Oscar Bard, Alen Turcinhodzic Folkungahallen
2021-11-26 19:30 230100113 Åby IBK Ungdom - Finspång IBK 3 - 6 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Åby Arena
2022-02-25 19:30 230100110 IBF Antvarden - IBF Norrköping 7 - 5 Magnus Jakobsson, Daniel Hermansson Överums Sporthall
2022-02-26 11:00 230100114 KFUM Norrköping IBF - Rimforsa IF 11 - 3 Emil Glenngård, Thomas Nystrand Sandbyhovshallen
2022-03-14 20:15 230100111 IBK Succé - Linköpings Universitets AIF IBK 2 - 9 Marthin Andersson, Simon Eriksson Folkungahallen
2022-03-18 19:15 230100112 Linköping IBK Ungdom - Linköpings IBS 10 - 8 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2022-03-03 20:15 230100115 IBF Norrköping - Linköpings Universitets AIF IBK 4 - 3 Emil Glenngård, Thomas Nystrand Sandbyhovshallen
2022-03-05 17:00 230100118 Åby IBK Ungdom - Linköping IBK Ungdom 6 - 8 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Åby Arena
2022-03-06 16:00 230100120 Finspång IBK - KFUM Norrköping IBF 2 - 4 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Arena Grosvad
2022-03-06 17:30 230100119 Linköpings IBS - Rimforsa IF 4 - 8 Patricio Boiardt, Hampus Larsson Linköpings Sporthall
2022-03-11 19:15 230100124 Linköping IBK Ungdom - Finspång IBK 1 - 17 Jan Wentzell, Hampus Larsson Folkungahallen
2022-03-11 19:30 230100125 Rimforsa IF - Åby IBK Ungdom 8 - 2 Magnus Jakobsson, Sonny Weideborg Hackelhallen
2022-03-12 13:00 230100123 IBF Norrköping - IBK Succé 9 - 2 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Sandbyhovshallen
2022-03-13 12:15 230100126 Linköpings IBS - KFUM Norrköping IBF 6 - 7 e.förl. Oscar Bard, Thomas Nystrand Folkungahallen
2022-03-20 14:30 230100127 IBK Succé - IBF Antvarden 6 - 12 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2022-03-20 14:30 230100130 KFUM Norrköping IBF - Linköping IBK Ungdom 16 - 6 Johan Nordlander, William Wengelin Sandbyhovshallen
2022-03-20 14:30 230100131 Finspång IBK - Rimforsa IF 6 - 7 e.förl. Alexander Lagerström, Robin Rosendal Arena Grosvad
2022-03-20 14:30 230100132 Åby IBK Ungdom - Linköpings IBS 2 - 4 Simon Eriksson, Marthin Andersson Åby Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Rimforsa IF 18 15 1 (1) 2 211-74 137 47
2. Finspång IBK 18 14 2 (1) 2 234-68 166 45
3. KFUM Norrköping IBF 18 14 1 (1) 3 204-79 125 44
4. Åby IBK Ungdom 18 10 1 (1) 7 158-109 49 32
5. Linköpings IBS 18 7 2 (0) 9 94-115 -21 23
6. Linköpings Universitets AIF IBK 18 6 2 (0) 10 136-118 18 20
7. IBF Antvarden 18 5 4 (1) 9 108-127 -19 20
8. Linköping IBK Ungdom 18 6 1 (1) 11 118-153 -35 20
9. IBF Norrköping 18 6 0 (0) 12 70-128 -58 18
10. IBK Succé 18 0 0 (0) 18 55-417 -362 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis