Pantamera Junior Division 1 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 10:00 150025004 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 8 - 3 Erik Palmertz, Osama Abaied Ulriksdalshallen
2022-09-25 18:15 150025002 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 1 Sabina Åström, Kenny Ly K-Rauta Arena
2022-11-07 20:40 150025001 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 2 Anton Fritshammar, Håkan Taxén Kämpetorpshallen 2
2022-09-28 19:15 150025012 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (A) 6 - 4 Johnny Mikael Claesson, Peter Saliba Gustafsson Kvarnbergshallen
2022-10-01 15:30 150025008 Djurgårdens IF IBS (A) - AIK IBF (A) 9 - 3 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Hjorthagshallen
2022-10-02 15:15 150025011 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 11 - 4 Peter Saliba Gustafsson, Fabian Fahimi Björkebyhallen
2022-10-02 19:45 150025009 Hässelby SK IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 7 Peter Saliba Gustafsson, Kerin Maclean Mitchell Hässelbyhallen
2022-10-08 16:45 150025014 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 10 - 6 Robert Lindén Säfström, Jan Erik Kristofersson K-Rauta Arena
2022-10-08 16:45 150025015 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 3 - 6 Ulf Hedlund, Gustav Levin Strandhallen - Tyresö
2022-10-09 16:45 150025018 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 6 Tobias Jansson, Kenny Ly Bas Barkarby
2022-10-15 16:15 150025019 Farsta IBK (A) - AIK IBF (A) 7 - 3 Kent Budell, Gustav Levin Farstahallen 1
2022-10-16 17:45 150025022 Hässelby SK IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 7 - 6 Can Asal, Lucas Werelius Hässelbyhallen
2022-11-26 15:30 150025021 Djurgårdens IF IBS (A) - Täby FC (A) 3 - 7 Mats Nordrup, Niklas Forsman Hjorthagshallen
2022-10-22 14:45 150025025 Älvsjö AIK IBF (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 7 - 4 Martin Åkesson, Mauricio Castillo Kämpetorpshallen 2
2022-10-23 15:30 150025027 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (A) 4 - 6 Håkan Taxén, Manne Jahnsson Strandhallen - Tyresö
2022-10-26 19:30 150025030 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Bas Barkarby
2022-10-29 12:30 150025032 Farsta IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 3 Jakub Horyna, Mauricio Castillo Farstahallen 1
2022-10-30 13:15 150025036 Huddinge IBS (A) - AIK IBF (A) 4 - 3 Theodore Idevall, Erik Palmertz Glömstahallen
2023-03-19 19:30 150025034 Djurgårdens IF IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 8 - 6 Peter Saliba Gustafsson, Svedje Ohlson Hjorthagshallen
2022-11-12 15:45 150025037 Älvsjö AIK IBF (A) - Farsta IBK (A) 4 - 4 William Hilmersson, Stefano Bianque Kämpetorpshallen 2
2022-11-13 15:00 150025039 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - AIK IBF (A) 7 - 0 Johan Hessing, Linus Löfstedt Tyresöhallen
2022-11-13 18:45 150025040 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 6 Jonas Holm, Elin Holm Hässelbyhallen
2022-11-16 19:15 150025048 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 11 - 5 Erik Palmertz, Svedje Ohlson Kvarnbergshallen
2022-12-03 09:30 150025043 AIK IBF (A) - Täby FC (A) 1 - 6 Jan Erik Kristofersson, Alexander Mattsson Solnahallen
2023-02-08 20:15 150025047 Djurgårdens IF IBS (A) - Hässelby SK IBK (A) 10 - 8 Aldin Imamovic, Johan Larsson Vintervikshallen
2023-03-27 19:45 150025045 Farsta IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 6 Magnus Eriksson, Niklas Lundberg Farstahallen 3
2022-11-27 17:45 150025050 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 8 - 3 Martin Mårtensson, Patrik Andersén K-Rauta Arena
2022-12-17 11:15 150025051 Djurgårdens IF IBS (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 2 Magnus Berg, Theodore Idevall Telefonplanshallen
2023-03-06 20:40 150025049 Älvsjö AIK IBF (A) - AIK IBF (A) 10 - 3 Malva Sölvemark, Kevin Helly Kämpetorpshallen 2
2022-12-11 18:15 150025056 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 9 - 1 Johnny Mikael Claesson, Mohamed Abdirisak Ulriksdalshallen
2022-12-20 19:45 150025058 Farsta IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 5 Manne Jahnsson, Niklas Lundberg Farstahallen 3
2023-03-09 19:15 150025055 Älvsjö AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 4 Erik Palmertz, Ej offentliggjord, Svedje Ohlson Sätrahallen
2023-03-20 20:15 150025060 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 1 - 3 Osama Abaied, Aldin Imamovic Fleminghallen A
2022-12-17 17:30 150025061 Älvsjö AIK IBF (A) - Täby FC (A) 6 - 10 Daniel Söderberg, Aarre Hietanen Kämpetorpshallen 2
2022-12-21 19:45 150025066 Bele Barkarby IF IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 7 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Bas Barkarby
2023-02-05 14:00 150025063 Djurgårdens IF IBS (A) - Farsta IBK (A) 6 - 8 Jonas Holm, Elin Holm Rödabergshallen
2023-01-08 17:45 150025071 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 6 - 7 Magnus Berg, Erik Palmertz Björkebyhallen
2023-01-09 18:45 150025072 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 8 - 4 Osama Abaied, Imtiaz Karim Fleminghallen A
2023-01-09 19:40 150025069 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF (A) 6 - 2 Daniel Karlsson, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2023-01-14 10:30 150025078 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 5 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 1
2023-01-14 14:15 150025073 Älvsjö AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 9 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Kämpetorpshallen 2
2023-01-15 17:30 150025076 AIK IBF (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 6 - 8 Zana Guzel, Osama Abaied Ulriksdalshallen
2023-03-18 18:00 150025075 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Strandhallen - Tyresö
2023-01-21 17:45 150025082 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 4 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Hässelbyhallen
2023-01-21 19:00 150025081 Djurgårdens IF IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 8 Emil Glenngård, Gustav Levin Hjorthagshallen
2023-02-07 20:00 150025084 Huddinge IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 2 Mikael Ferneback, Johnny Mikael Claesson Fleminghallen A
2023-01-28 17:15 150025085 Älvsjö AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 4 Zana Guzel, Magnus Eriksson Kämpetorpshallen 1
2023-01-29 15:45 150025088 AIK IBF (A) - Farsta IBK (A) 5 - 6 Håkan Taxén, Mohamed Abdirisak Ulriksdalshallen
2023-03-28 19:30 150025086 Täby FC (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 4 - 6 Håkan Taxén, Jonas Edström Grindtorpshallen
2022-11-21 19:40 150025095 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 0 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Hässelbyhallen
2023-02-04 18:45 150025094 Djurgårdens IF IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 14 Filip Lövenklint, Mathias Stegrud Hjorthagshallen
2023-03-31 20:00 150025092 Farsta IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 13 - 7 Niklas Lundberg, Tobias Berger Farstahallen 3
2023-02-11 17:30 150025098 Täby FC (A) - Farsta IBK (A) 2 - 2 Linus Söderblom, Sabina Åström K-Rauta Arena
2023-02-12 15:30 150025100 AIK IBF (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 7 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Ulriksdalshallen
2023-02-22 19:30 150025102 Bele Barkarby IF IBF (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 6 - 4 Aldin Imamovic, Mohamed Abdirisak Jakobsbergs Sporthall
2023-02-18 15:45 150025105 Farsta IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 4 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Farstahallen 3
2023-02-19 16:15 150025108 Huddinge IBS (A) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 3 Peter Saliba Gustafsson, Mohamed Abdirisak Glömstahallen
2023-02-19 18:00 150025103 AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 8 - 12 Jonas Edström, Arash Sohrevardi Ulriksdalshallen
2023-03-12 13:45 150025111 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 8 Svedje Ohlson, Erik Palmertz Tyresöhallen
2023-03-14 20:00 150025110 Täby FC (A) - AIK IBF (A) 11 - 2 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Grindtorpshallen
2023-03-22 19:45 150025114 Bele Barkarby IF IBF (A) - Farsta IBK (A) 5 - 14 Osama Abaied, Mohamed Abdirisak Bas Barkarby
2023-04-03 19:45 150025112 Hässelby SK IBK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 12 - 7 Fredrik Landin, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2023-03-19 14:00 150025116 AIK IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 7 Annie Nordmark, Sabina Åström Tallbackaskolan
2023-03-19 16:15 150025115 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (A) 2 - 3 Nicklas Sundgren, Mohamed Abdirisak Tyresöhallen
2023-03-22 19:15 150025120 Huddinge IBS (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 3 - 5 Aldin Imamovic, Mikael Ferneback Kvarnbergshallen
2023-03-23 19:45 150025121 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 5 Manne Jahnsson, Niklas Lundberg Strandhallen - Tyresö
2023-03-26 15:15 150025126 Bele Barkarby IF IBF (A) - AIK IBF (A) 5 - 6 Håkan Taxén, Mohamed Abdirisak Björkebyhallen
2023-03-26 17:45 150025124 Hässelby SK IBK (A) - Farsta IBK (A) 4 - 10 Mathias Stegrud, Alexander Löfgren Hässelbyhallen
2023-03-26 18:30 150025122 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Grindtorpshallen
2023-04-01 13:15 150025131 Farsta IBK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 7 - 5 Malva Sölvemark, Kevin Helly Farstahallen 1
2023-04-01 17:30 150025127 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 7 - 5 Erik Palmertz, Petra Dynesius K-Rauta Arena
2023-04-01 18:30 150025128 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 8 Mats Nordrup, Tobias Berger Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) 16 11 2 3 93-58 35 35
2. Farsta IBK (A) 16 10 4 2 106-74 32 34
3. Huddinge IBS (A) 16 10 1 5 82-59 23 31
4. Älvsjö AIK IBF (A) 16 8 2 6 98-84 14 26
5. Djurgårdens IF IBS (A) 16 8 0 8 92-104 -12 24
6. Hässelby SK IBK (A) 16 5 4 7 83-91 -8 19
7. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 16 4 3 9 85-101 -16 15
8. Bele Barkarby IF IBF (A) 16 4 2 10 76-105 -29 14
9. AIK IBF (A) 16 3 0 13 70-109 -39 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis