Pantamera Mörkröd Svår (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-02 10:00 150300003 Täby FC - Djurgårdens IF IBS 5 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing K-Rauta Arena
2022-10-02 14:30 150300005 Vallentuna IBK - Farsta IBK 2 - 6 Mathias Lindvall, Magnus Berg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-11-11 19:30 150300001 Ekerö IK - IS Saga 5 - 1 Alexander Löfgren, Johnn Wahlgren Tappströms Bollhall
2022-10-08 10:45 150300010 IS Saga - Vallentuna IBK 13 - 2 Mattias Patrik Robert Thorsén, Pontus Rosendal IFU Arena Upplands Energi
2022-10-08 11:30 150300006 Farsta IBK - Danderyds SK IBF 6 - 2 Shabbir Ahmed, Ella Lassen Eriksson Farstahallen 1
2022-10-09 10:15 150300008 Djurgårdens IF IBS - Storvreta Ungdom IBK 0 - 4 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Eriksdalshallen
2022-10-11 20:15 150300014 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK 5 - 5 Håkan Taxén, Jonas Edström Mörbyhallen
2022-10-15 10:45 150300011 Ekerö IK - Djurgårdens IF IBS 2 - 2 Alexander Löfgren, Roger Nyström Mälaröhallen Plan 1
2022-10-16 11:30 150300013 Täby FC - Farsta IBK 2 - 9 Sabina Åström, Theo Briston K-Rauta Arena
2022-10-21 19:00 150300016 Vallentuna IBK - Täby FC 3 - 1 Lars Reuterhagen, Alexander Löfgren Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-22 15:00 150300017 Farsta IBK - Storvreta Ungdom IBK 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 3
2022-10-22 15:00 150300020 IS Saga - Danderyds SK IBF 3 - 6 Adam Jivegård, Emil Gustafsson IFU Arena Tell Media Group (B)
2022-10-29 10:45 150300021 Ekerö IK - Farsta IBK 0 - 8 Fredrik Hallenberg, Anna Mandelstam Mälaröhallen Plan 1
2022-10-30 14:10 150300022 Storvreta Ungdom IBK - Vallentuna IBK 7 - 5 Albin Karlsson, Adam Jivegård Storvreta IBK Sporthall
2022-12-17 17:15 150300023 Täby FC - Danderyds SK IBF 0 - 2 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Mörbyhallen
2023-03-19 12:45 150300024 Djurgårdens IF IBS - IS Saga 1 - 6 Gustav Levin, Sadjad Nima Skanskvarnshallen
2022-10-15 15:10 150300026 Danderyds SK IBF - Storvreta Ungdom IBK 5 - 2 Zana Guzel, Jonatan Svahn Mörbyhallen
2022-11-19 12:30 150300030 IS Saga - Täby FC 10 - 0 Oskar Wallin, Simon Hillerius Öberg IFU Arena Upplands Energi
2022-12-17 17:00 150300027 Vallentuna IBK - Ekerö IK 4 - 2 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-11-26 17:45 150300034 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK 2 - 7 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Engelbrektshallen
2022-11-27 13:00 150300032 Storvreta Ungdom IBK - Täby FC 4 - 3 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Storvreta IBK Sporthall
2023-02-11 15:45 150300031 Ekerö IK - Danderyds SK IBF 2 - 7 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Mälaröhallen Plan 1
2022-12-10 10:45 150300040 IS Saga - Storvreta Ungdom IBK 3 - 5 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena A
2022-12-11 10:30 150300036 Täby FC - Ekerö IK 3 - 6 Theodore Idevall, Filip Lövenklint K-Rauta Arena
2023-03-30 20:15 150300038 Vallentuna IBK - Djurgårdens IF IBS 7 - 1 Jan Lingemark, Jan Erik Kristofersson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-12-17 15:30 150300042 Farsta IBK - IS Saga 2 - 10 Johan Hessing, Malva Sölvemark Farstahallen 1
2023-02-01 19:15 150300044 Djurgårdens IF IBS - Danderyds SK IBF 2 - 4 Mohamed Abdirisak, Bjarne Hekkelstrand Vintervikshallen
2023-02-17 20:00 150300041 Ekerö IK - Storvreta Ungdom IBK 2 - 6 Alexander Löfgren, Johnn Wahlgren Tappströms Bollhall
2023-01-14 13:00 150300046 Farsta IBK - Vallentuna IBK 4 - 6 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Farstahallen 3
2023-01-14 14:45 150300050 IS Saga - Ekerö IK 9 - 1 Haris Hodzic, Christoffer Fredriksson IFU Arena DHinox
2023-01-25 19:15 150300048 Djurgårdens IF IBS - Täby FC 2 - 4 Osama Abaied, Magnus Berg Vintervikshallen
2023-01-20 19:00 150300055 Vallentuna IBK - IS Saga 3 - 5 Peter Lassfolk, Jan Lingemark Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-01-22 14:15 150300054 Danderyds SK IBF - Farsta IBK 6 - 7 Stefano Bianque, Jonas Edström Mörbyhallen
2023-01-22 17:20 150300052 Storvreta Ungdom IBK - Djurgårdens IF IBS 4 - 3 Christian Brundin, Jan-Olov Cederholm Storvreta IBK Sporthall
2023-01-28 15:00 150300057 Farsta IBK - Täby FC 3 - 3 Tommy Egman, Love Månsson Patrickson Farstahallen 1
2023-03-15 18:45 150300056 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF 2 - 3 Filip Saverstam, Ludwig Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-22 19:15 150300059 Djurgårdens IF IBS - Ekerö IK 2 - 3 Magnus Berg, Patrik Andersén Vintervikshallen
2023-01-31 20:30 150300062 Storvreta Ungdom IBK - Farsta IBK 6 - 2 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi Storvreta IBK Sporthall
2023-02-12 09:00 150300063 Täby FC - Vallentuna IBK 4 - 3 Jan Erik Kristofersson, Magnus Berg K-Rauta Arena
2023-02-12 15:30 150300064 Danderyds SK IBF - IS Saga 1 - 8 Tuva Egman, Tommy Egman Mörbyhallen
2023-02-18 14:15 150300068 Farsta IBK - Ekerö IK 8 - 2 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 3
2023-02-19 17:15 150300066 Danderyds SK IBF - Täby FC 6 - 1 Filip Saverstam, Ludwig Idevall Mörbyhallen
2023-03-17 19:30 150300070 IS Saga - Djurgårdens IF IBS 12 - 1 Petter Lundgren, Christoffer Stenlund IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-03-20 19:45 150300067 Vallentuna IBK - Storvreta Ungdom IBK 1 - 4 Peter Lassfolk, Isabelle Lassfolk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-11 12:30 150300071 Ekerö IK - Vallentuna IBK 3 - 4 Filip Saverstam, Ludwig Idevall Mälaröhallen Plan 1
2023-03-11 12:45 150300073 Täby FC - IS Saga 3 - 8 Jonas Vedin, Joel Holm K-Rauta Arena
2023-03-11 14:20 150300072 Storvreta Ungdom IBK - Danderyds SK IBF 2 - 2 Tima Shtutman, Lars Karlsson Storvreta IBK Sporthall
2023-03-18 14:30 150300079 Farsta IBK - Djurgårdens IF IBS WO (5 - 0) Farstahallen 3
2023-03-19 09:00 150300076 Täby FC - Storvreta Ungdom IBK 6 - 7 Mathias Stegrud, Peter Saliba Gustafsson K-Rauta Arena
2023-03-19 16:45 150300077 Danderyds SK IBF - Ekerö IK 3 - 0 Viggo Modigh, Filip Lövenklint Mörbyhallen
2023-03-25 15:45 150300084 Djurgårdens IF IBS - Vallentuna IBK 3 - 4 Gustav Levin, Petra Dynesius Hjorthagshallen
2023-03-26 12:30 150300081 Ekerö IK - Täby FC 2 - 3 Alexander Löfgren, Petra Dynesius Tappströms Bollhall
2023-03-29 21:00 150300082 Storvreta Ungdom IBK - IS Saga 1 - 4 Anton Ceder, Christoffer Fredriksson Storvreta IBK Sporthall
2023-01-28 15:15 150300088 Danderyds SK IBF - Djurgårdens IF IBS 6 - 1 Noel Huss, Mattias Thomasson Mörbyhallen
2023-03-28 19:30 150300090 IS Saga - Farsta IBK 6 - 2 Gabriel Wall, Adam Jivegård IFU Arena DHinox
2023-04-01 14:20 150300086 Storvreta Ungdom IBK - Ekerö IK WO (5 - 0) Storvreta IBK Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Saga 14 11 0 3 98-33 65 33
2. Storvreta Ungdom IBK 14 10 1 3 59-40 19 31
3. Danderyds SK IBF 14 9 2 3 58-41 17 29
4. Farsta IBK 14 9 1 4 73-49 24 28
5. Vallentuna IBK 14 6 1 7 51-61 -10 19
6. Täby FC 14 4 1 9 38-67 -29 13
7. Ekerö IK 14 3 1 10 30-65 -35 10
8. Djurgårdens IF IBS 14 0 1 13 22-73 -51 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis