Pojk Mörkröd Höst 23 (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Pojk Mörkröd A Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 11:00 069000001 Pixbo IBF HJ - Dingle AIK HJ Blå 4 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Wallenstam Arena A
2023-10-07 12:30 069000003 FBC Partille U16 - Lindås Rasta IBK HJ 4 - 1 Adem Can, Yao-Zu Galby Qvisthallen
2023-10-08 16:15 069000002 Kärra IBK HJ - Warberg IBF Junior 4 - 4 Tommy Runhammar, Felix Bark Peterson Kärra Sporthall
2023-10-14 16:10 069000006 FBC Partille U16 - Kärra IBK HJ 7 - 0 Mohsen Gholami, Tommy Runhammar Qvisthallen
2023-10-15 12:00 069000005 Lindås Rasta IBK HJ - Dingle AIK HJ Blå 3 - 5 Mustafa Er, Kim Westlund Lindås Waves Arena
2023-10-15 19:00 069000004 Warberg IBF Junior - Pixbo IBF HJ 3 - 5 Filip Andersson, Marcus Wittink Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-21 16:15 069000009 Dingle AIK HJ Blå - Kärra IBK HJ 6 - 2 Zara Carlsson, Martin Andersson Munkedals Idrottshall
2023-10-22 14:00 069000007 Pixbo IBF HJ - Lindås Rasta IBK HJ 2 - 4 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Wallenstam Arena A
2023-10-22 18:15 069000008 Warberg IBF Junior - FBC Partille U16 2 - 4 Hampus Abrahamsson, Esaias Ivarsson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2023-10-28 15:00 069000011 Kärra IBK HJ - Lindås Rasta IBK HJ 4 - 5 Martin Andersson, Måns Bartilson Kärra Sporthall
2023-10-28 15:45 069000010 FBC Partille U16 - Pixbo IBF HJ 8 - 2 Lucas Aebischer Skogbäck, Selma Hadziselimovic Qvisthallen
2023-10-29 14:00 069000012 Dingle AIK HJ Blå - Warberg IBF Junior 4 - 6 Björn Svensson, Felix Bark Peterson Munkedals Idrottshall
2023-11-04 12:30 069000014 FBC Partille U16 - Dingle AIK HJ Blå 6 - 2 Felix Broström, Tommy Runhammar Partillebohallen
2023-11-04 19:00 069000015 Lindås Rasta IBK HJ - Warberg IBF Junior 7 - 9 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Linus Svensson Lindås Waves Arena
2023-11-16 19:10 069000013 Pixbo IBF HJ - Kärra IBK HJ 5 - 7 Tommy Runhammar, Selma Hadziselimovic Kärra Sporthall
2023-11-18 16:00 069000016 Dingle AIK HJ Blå - Pixbo IBF HJ 9 - 7 Zara Carlsson, Martin Andersson Munkedals Idrottshall
2023-11-18 19:15 069000018 Lindås Rasta IBK HJ - FBC Partille U16 3 - 3 Goran Kuduzovic, Tommy Runhammar Lindås Waves Arena
2023-11-19 18:00 069000017 Warberg IBF Junior - Kärra IBK HJ 7 - 3 Filip Andersson, Esaias Ivarsson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2023-11-25 15:00 069000021 Kärra IBK HJ - FBC Partille U16 2 - 3 Felix Bark Peterson, Wessam Abdellrazek Kärra Sporthall
2023-11-25 16:00 069000020 Dingle AIK HJ Blå - Lindås Rasta IBK HJ 7 - 3 Martin Andersson, Susanne Andersson Munkedals Idrottshall
2023-11-26 13:00 069000019 Pixbo IBF HJ - Warberg IBF Junior 5 - 4 Goran Kuduzovic, Wessam Abdellrazek Wallenstam Arena A
2023-12-02 16:05 069000023 FBC Partille U16 - Warberg IBF Junior 5 - 2 Selma Hadziselimovic, Senad Olevic Qvisthallen
2023-12-03 13:15 069000022 Lindås Rasta IBK HJ - Pixbo IBF HJ 6 - 1 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Linus Svensson Lindås Waves Arena
2023-12-03 14:20 069000024 Kärra IBK HJ - Dingle AIK HJ Blå 9 - 4 Patrich Hellfärdsson, Tommy Runhammar Kärra Sporthall
2023-12-10 10:00 069000025 Pixbo IBF HJ - FBC Partille U16 8 - 4 Gabriel Adolfsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena A
2023-12-10 13:30 069000026 Lindås Rasta IBK HJ - Kärra IBK HJ 4 - 12 Linus Backlund, Sebastian Ågren Lindås Waves Arena
2023-12-10 13:30 069000027 Warberg IBF Junior - Dingle AIK HJ Blå 5 - 5 Marcus Wittink, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-11-21 19:00 069000030 Warberg IBF Junior - Lindås Rasta IBK HJ 6 - 6 Marcus Wittink, Esaias Ivarsson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2023-12-17 14:00 069000029 Dingle AIK HJ Blå - FBC Partille U16 6 - 8 Zara Carlsson, Susanne Andersson Munkedals Idrottshall
2023-12-17 14:15 069000028 Kärra IBK HJ - Pixbo IBF HJ 9 - 5 Magnus Fredriksson, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Kärra Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Partille U16 10 8 1 1 52-28 24 25
2. Dingle AIK HJ Blå 10 5 1 4 53-53 0 16
3. Kärra IBK HJ 10 4 1 5 52-50 2 13
4. Warberg IBF Junior 10 3 3 4 48-48 0 12
5. Lindås Rasta IBK HJ 10 3 2 5 42-53 -11 11
6. Pixbo IBF HJ 10 3 0 7 44-59 -15 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojk Mörkröd B Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-08 18:30 069003001 Floda IBK HJ Svart - Landvetter IBK H Utveckling 7 - 8 Mustafa Er, Alexander Rydqvist Nova Floda Sportcenter
2023-11-26 12:30 069003003 Warberg IBF P08 - FBC Partille HJ 6 - 2 Filip Andersson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-13 19:20 069003007 FBC Partille HJ - Landvetter IBK H Utveckling 5 - 3 Yao-Zu Galby, Emir Rajabi Vallhamra Sportcenter
2023-10-15 16:00 069003009 Varla IBK HJ - Warberg IBF P08 1 - 5 Benjamin Olsen, Melker Kron Lindälvshallen
2023-10-21 13:40 069003013 Landvetter IBK H Utveckling - Varla IBK HJ 7 - 6 Felix Broström, Oscar Skogsberg Pinntorps Idrottshall
2023-10-21 17:30 069003011 Floda IBK HJ Svart - FBC Partille HJ 5 - 5 Felix Broström, Tommy Runhammar Nova Floda Sportcenter
2023-10-29 17:30 069003017 Varla IBK HJ - FBC Partille HJ 3 - 2 Benjamin Olsen, Marcus Wittink Skårbyhallen
2023-11-13 20:15 069003020 Warberg IBF P08 - IK Zenith HJ 7 - 2 Esaias Ivarsson, Filip Andersson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-11-04 13:00 069003021 Floda IBK HJ Svart - Varla IBK HJ 5 - 5 Måns Bartilson, Oscar Skogsberg Nova Floda Sportcenter
2023-11-29 17:45 069003025 Landvetter IBK H Utveckling - IK Zenith HJ 12 - 3 Felix Bark Peterson, Henrik Nordström Pinntorps Idrottshall
2023-11-19 15:00 069003029 IK Zenith HJ - FBC Partille HJ 5 - 7 Joel Rudanko, Axel Szerszenski Björlanda Idrottshall
2023-12-01 20:15 069003033 Varla IBK HJ - IK Zenith HJ 6 - 1 Alice Haeggman, Christer Arntzen Lindälvshallen
2023-12-10 11:30 069003036 Warberg IBF P08 - Floda IBK HJ Svart 2 - 2 Marcus Wittink, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-12-17 13:00 069003041 Floda IBK HJ Svart - IK Zenith HJ 4 - 3 Håkan Krafft, Pierre Eberhard Berg Nova Floda Sportcenter
2023-12-17 15:10 069003042 Landvetter IBK H Utveckling - Warberg IBF P08 4 - 3 Patrich Hellfärdsson, Alexander Rydqvist Pinntorps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK H Utveckling 5 4 0 1 34-24 10 12
2. Warberg IBF P08 5 3 1 1 23-11 12 10
3. Varla IBK HJ 5 2 1 2 21-20 1 7
4. FBC Partille HJ 5 2 1 2 21-22 -1 7
5. Floda IBK HJ Svart 5 1 3 1 23-23 0 6
6. IK Zenith HJ 5 0 0 5 14-36 -22 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojk Mörkröd C Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 14:45 069005002 Stenungsunds IBK HJ - Lindome IBK HJ Grön 12 - 6 Per Sundvall, Johan Ronge Stenungsund Arena
2023-10-08 16:15 069005003 IBK Kungälv U16 - Kärra IBK HJ Svart 11 - 2 Mohsen Gholami, Yao-Zu Galby Munkegärdehallen
2023-10-13 18:15 069005006 IBK Kungälv U16 - Stenungsunds IBK HJ 3 - 3 Patrich Hellfärdsson, Alexander Rydqvist Munkegärdehallen
2023-10-15 15:00 069005005 Kärra IBK HJ Svart - Utbynäs SK HJ 3 - 9 Patrich Hellfärdsson, Alexander Rydqvist Kärra Sporthall
2023-10-22 13:00 069005008 Lindome IBK HJ Grön - IBK Kungälv U16 2 - 6 Tobias Almroth, Magnus Fredriksson Almåshallen A
2023-10-22 13:35 069005009 Utbynäs SK HJ - Stenungsunds IBK HJ 1 - 1 Christer Carlberg, Jesper Björklund Greter Kviberg Arena B
2023-10-29 13:30 069005011 Stenungsunds IBK HJ - Kärra IBK HJ Svart 6 - 4 Emir Rajabi, Yao-Zu Galby Hallernaskolans Idrottshall
2023-10-29 16:45 069005012 Utbynäs SK HJ - Lindome IBK HJ Grön 6 - 11 Jesper Wångblad, Adnan Mehmedagic Kviberg Arena B
2023-10-27 18:15 069005014 IBK Kungälv U16 - Utbynäs SK HJ 2 - 5 Selma Hadziselimovic, Linus Backlund Munkegärdehallen
2023-11-11 15:15 069005015 Kärra IBK HJ Svart - Lindome IBK HJ Grön 7 - 8 Selma Hadziselimovic, Adem Can Kärra Sporthall
2023-11-19 11:30 069005017 Lindome IBK HJ Grön - Stenungsunds IBK HJ 0 - 13 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Almåshallen A
2023-12-02 18:00 069005018 Kärra IBK HJ Svart - IBK Kungälv U16 3 - 4 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Kärra Sporthall
2023-11-26 16:30 069005020 Utbynäs SK HJ - Kärra IBK HJ Svart 5 - 5 Håkan Krafft, Pierre Eberhard Berg Kviberg Arena B
2023-12-06 19:15 069005021 Stenungsunds IBK HJ - IBK Kungälv U16 2 - 7 Linus Backlund, Henrik Nordström Stenungsund Arena
2023-12-15 18:15 069005023 IBK Kungälv U16 - Lindome IBK HJ Grön 8 - 0 Per Sundvall, Martin Andersson Munkegärdehallen
2023-12-21 18:45 069005024 Stenungsunds IBK HJ - Utbynäs SK HJ 7 - 10 Roger Zahnér, Per Sundvall Kyrkenorumskolans Idrottshall
2023-12-09 15:00 069005026 Kärra IBK HJ Svart - Stenungsunds IBK HJ 4 - 4 Ali Alizada, Mohsen Gholami Kärra Sporthall
2023-12-20 20:00 069005027 Lindome IBK HJ Grön - Utbynäs SK HJ 8 - 7 Henrik Nordström, Mats Sällberg Almåshallen A
2023-12-17 09:00 069005030 Lindome IBK HJ Grön - Kärra IBK HJ Svart 6 - 8 Emir Rajabi, Joel Rudanko Almåshallen A
2023-12-17 12:15 069005029 Utbynäs SK HJ - IBK Kungälv U16 5 - 7 Tim Berger, René Schweikart Torpahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Kungälv U16 8 6 1 1 48-22 26 19
2. Stenungsunds IBK HJ 8 3 3 2 48-35 13 12
3. Utbynäs SK HJ 8 3 2 3 48-44 4 11
4. Lindome IBK HJ Grön 8 3 0 5 41-67 -26 9
5. Kärra IBK HJ Svart 8 1 2 5 36-53 -17 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojk Mörkröd D Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 11:30 069006003 Frölunda IBK HJ - Lindås Rasta IBK P08 Vit 13 - 2 Gabriel Adolfsson, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2023-10-07 15:30 069006001 Herrestads AIF Rockets HJ - IBK Bergum Rosa (06-08) 4 - 4 Felix Bark Peterson, Tommy Runhammar Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2023-10-08 10:00 069006004 Utbynäs SK U-trupp - Landvetter IBK P07 Vit 8 - 5 Mustafa Kalajdzisalihovic, Adem Can Kviberg Arena B
2023-10-08 17:45 069006002 IBK Kungälv Herrjuniorer Vit - Dingle AIK HJ Vit 4 - 1 Mohsen Gholami, Yao-Zu Galby Munkegärdehallen
2023-10-13 18:40 069006007 Lindås Rasta IBK P08 Vit - IBK Bergum Rosa (06-08) 3 - 1 Adem Can, Senad Olevic Askims Sporthall
2023-10-14 10:10 069006008 Landvetter IBK P07 Vit - IBK Kungälv Herrjuniorer Vit 4 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Pinntorps Idrottshall
2023-10-14 12:30 069006006 Dingle AIK HJ Vit - Herrestads AIF Rockets HJ 11 - 3 Mustafa Kalajdzisalihovic, Mustafa Er Munkedals Idrottshall
2023-10-14 17:10 069006010 Floda IBK HJ Vit - Utbynäs SK U-trupp 6 - 6 Yao-Zu Galby, Isak Skarrie Nova Floda Sportcenter
2023-10-21 15:30 069006011 Herrestads AIF Rockets HJ - Lindås Rasta IBK P08 Vit 2 - 12 Linus Backlund, Adem Can Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2023-10-22 12:30 069006014 IBK Kungälv Herrjuniorer Vit - Floda IBK HJ Vit 4 - 7 Mustafa Kalajdzisalihovic, Adem Can Mimershus A-hallen
2023-10-22 14:00 069006012 Dingle AIK HJ Vit - Landvetter IBK P07 Vit 5 - 2 Ali Alizada, Mohsen Gholami Munkedals Idrottshall
2023-11-20 19:00 069006015 Frölunda IBK HJ - Utbynäs SK U-trupp 7 - 7 Tommy Runhammar, Måns Bartilson Kviberg Arena B
2023-10-28 11:30 069006020 Frölunda IBK HJ - IBK Kungälv Herrjuniorer Vit 3 - 0 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Frölunda Kulturhus
2023-10-28 15:00 069006016 Landvetter IBK P07 Vit - Herrestads AIF Rockets HJ 6 - 2 Emir Rajabi, Yao-Zu Galby Pinntorps Idrottshall
2023-10-28 17:10 069006018 Floda IBK HJ Vit - Dingle AIK HJ Vit 10 - 5 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Joel Mellby Nova Floda Sportcenter
2023-10-30 18:45 069006019 Utbynäs SK U-trupp - IBK Bergum Rosa (06-08) 7 - 7 Wessam Abdellrazek, Henry Tames Kviberg Arena B
2023-11-05 15:00 069006024 Dingle AIK HJ Vit - Frölunda IBK HJ 6 - 7 Linus Backlund, Henrik Nordström Munkedals Idrottshall
2023-11-11 14:15 069006023 Lindås Rasta IBK P08 Vit - Utbynäs SK U-trupp 9 - 2 Tim Berger, Emrik Appelgren Lindås Waves Arena
2023-11-12 14:45 069006025 IBK Bergum Rosa (06-08) - IBK Kungälv Herrjuniorer Vit 0 - 11 Thomas Johansson, Adam Jällfält Lerjehallen
2023-11-13 18:10 069006022 Landvetter IBK P07 Vit - Floda IBK HJ Vit 5 - 4 Måns Bartilson, Henrik Nordström Pinntorps Idrottshall
2023-11-18 11:30 069006028 Frölunda IBK HJ - Landvetter IBK P07 Vit 4 - 5 Aldin Hadziselmovic, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2023-11-19 17:30 069006030 IBK Bergum Rosa (06-08) - Dingle AIK HJ Vit 2 - 7 Samuel Lindholm, Johannes Lunde Lerjehallen
2023-11-19 18:30 069006026 Floda IBK HJ Vit - Herrestads AIF Rockets HJ 4 - 0 Selma Hadziselimovic, Felix Broström Nova Floda Sportcenter
2023-11-19 18:30 069006029 IBK Kungälv Herrjuniorer Vit - Lindås Rasta IBK P08 Vit 2 - 6 Linus Backlund, Mathias Hannu Munkegärdehallen
2023-12-01 19:00 069006031 Herrestads AIF Rockets HJ - Utbynäs SK U-trupp 2 - 10 Martin Andersson, Mathias Johansson Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2023-12-03 13:50 069006034 Landvetter IBK P07 Vit - IBK Bergum Rosa (06-08) 6 - 5 Semir Aganspahic, Selma Hadziselimovic Pinntorps Idrottshall
2023-12-03 16:50 069006035 Lindås Rasta IBK P08 Vit - Dingle AIK HJ Vit 4 - 5 Semir Aganspahic, Tommy Runhammar Lindås Waves Arena
2023-12-03 20:00 069006032 Floda IBK HJ Vit - Frölunda IBK HJ 3 - 5 Emir Rajabi, Yao-Zu Galby Nova Floda Sportcenter
2023-12-09 11:30 069006036 Frölunda IBK HJ - Herrestads AIF Rockets HJ 10 - 0 Semir Aganspahic, Adem Can Frölunda Kulturhus
2023-12-09 16:05 069006040 Lindås Rasta IBK P08 Vit - Landvetter IBK P07 Vit 9 - 7 Emrik Appelgren, Amir Huseinovic Lindås Waves Arena
2023-12-10 13:00 069006037 IBK Kungälv Herrjuniorer Vit - Utbynäs SK U-trupp 8 - 5 Robin Cederdahl, Jesper Björklund Greter Mimershus A-hallen
2023-12-10 19:00 069006038 IBK Bergum Rosa (06-08) - Floda IBK HJ Vit 1 - 1 Semir Aganspahic, Alexander Warberg Bergumsskolan
2023-12-09 16:45 069006043 Utbynäs SK U-trupp - Dingle AIK HJ Vit 9 - 8 Isak Skarrie, Joel Rudanko Kviberg Arena B
2023-12-16 12:30 069006041 Herrestads AIF Rockets HJ - IBK Kungälv Herrjuniorer Vit 1 - 14 Sebastian Ågren, Linus Söderblom Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2023-12-17 18:20 069006042 IBK Bergum Rosa (06-08) - Frölunda IBK HJ 3 - 9 Dante Lindskog, Jakob Lundberg Lerjehallen
2023-12-17 18:30 069006044 Lindås Rasta IBK P08 Vit - Floda IBK HJ Vit 6 - 1 Sebastian Ågren, Sofia Färm Lindås Waves Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Frölunda IBK HJ 8 6 1 1 58-26 32 19
2. Lindås Rasta IBK P08 Vit 8 6 0 2 51-33 18 18
3. IBK Kungälv Herrjuniorer Vit 8 4 1 3 47-27 20 13
4. Landvetter IBK P07 Vit 8 4 1 3 40-41 -1 13
5. Dingle AIK HJ Vit 8 4 0 4 48-41 7 12
6. Utbynäs SK U-trupp 8 3 3 2 54-52 2 12
7. Floda IBK HJ Vit 8 3 2 3 36-32 4 11
8. IBK Bergum Rosa (06-08) 8 0 3 5 23-48 -25 3
9. Herrestads AIF Rockets HJ 8 0 1 7 14-71 -57 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis