Träningsmatcher (2023/24)

Övriga matcher
Tr.match D1 & DUtv
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-12 19:00 198103001 Röbäcks IF - Thorengruppen IBK 9 - 4 Tony Cederholm, Adrian Vidmark Elofssonhallen
2023-09-16 10:40 198103003 Thorengruppen IBK - Gimonäs Umeå IF 4 - 2 Peter Saari Thoren Arena
2023-09-17 15:00 198103005 Gamla Stan IBK DamJun - IBK Luleå Flickor Utveckling/JAS 3 - 4 Ville Hedsberg, Simon Blom Balderhallen A
2023-09-24 10:40 198103002 Thorengruppen IBK - Vindelns IF/Umeå City 6 - 1 Björn Glad, Robert Segerstedt Thoren Arena
2023-09-24 14:15 198103004 IBF Dalen/FC Dalen - Skellefteå IBK 1 - 2 Björn Glad, Robert Segerstedt Musköten 1
2023-11-05 15:30 198103006 Hörnefors IF Dam utv - Umeå Västra IF /IBK damutv 1 - 7 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Bråvallahallen
2024-03-10 17:00 198103007 Hörnefors IF Dam utv - Holmsund City IBC 6 - 4 Rickard Strömgren, Lasse Ekesryd Bråvallahallen
2024-03-17 16:00 198103008 Hörnefors IF Dam utv - Örnsköldsvik IBK F08 4 - 1 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Bråvallahallen
2024-03-19 20:00 198103009 Röbäcks IF - IBS Dalen Mats Lodesjö, Patrik Andersson Elofssonhallen
Tr.match H2 & HUtv
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-16 10:30 198104003 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/IBS Dalen Marcus Lineruth, Adrian Vidmark Sjöfruhallen
2023-09-16 14:00 198104001 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF 10 - 5 Adrian Vidmark, Jimmie Nilsson Hammarhallen Vännäs
2023-09-23 15:00 198104002 Vindelns IF - Sandåkerns SK 6 - 6 Björn Glad, Robert Segerstedt FC Vindeln
2023-09-24 13:15 198104004 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF 4 - 6 Lasse Ekesryd Storsjöhallen
2023-11-26 15:30 198104005 Gimonäs Umeå IF - Thorengruppen IBK/TTG U SK 6 - 9 Robert Segerstedt, Björn Glad Sjöfruhallen
2023-12-27 19:00 198104006 Hörnefors IF H2 - Hörnefors IF AllStar Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Bråvallahallen
2024-01-28 14:00 198104007 Gamla Stan IBK P08 - IBK Luleå P08 Röd 1,2,3 , Jonas Fahlman Balderhallen B
Tr.match Kommunserie F 5 mot 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-11-05 12:00 198105001 Röbäcks IF F11 - Skellefteå IBS F10 Robin Lundberg, Joel Lindblad Elofssonhallen
2023-11-05 15:00 198105002 Umeå City IBF F10 Vit - Skellefteå IBS F10 , Rickard Strömgren Vildmannahallen
2023-12-02 13:30 198105003 Holmsund City IBC/F10 - Skellefteå IBS F10 Rickard Strömgren, Axel Norrman Storsjöhallen
2024-02-18 13:00 198105004 Skellefteå IBS F10 - Röbäcks IF F11 , Jonas Fahlman Eddahallen
Tr.match Kommunserie P 3 mot 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-22 09:15 198110001 IBF Dalen P16 - IBF Dalen/Södra P16 Elmer Vernér, Sam Lodesjö Musköten 2
Tr.match SSL Dam & DAN
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-17 12:00 198101001 Gamla Stan IBK Allsv - IBK Luleå Dam Allsvenskan 8 - 4 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
Tr.match SSL Herr, HAN & H1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-08-22 19:10 198102001 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen Ungdom SK Viktor Grahn, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2023-09-16 14:00 198102002 Skellefteå IBK Herrar - IBK Luleå Herrar Div 1 Norrland 5 - 5 Jens Marklund, Simon Blom Eddahallen
2023-09-17 12:00 198102003 Skellefteå IBK Herrar - IBK Luleå Herrar Div 1 Norrland 6 - 6 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis