Pantamera Junior Division 1 (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-24 14:45 150033005 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 7 - 3 Tobias Jansson, Ida Sandberg Glömstahallen
2023-09-30 15:15 150033003 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge 2 - 6 Robin Vall, Robert Jäderlund Rödabergshallen
2023-10-22 18:30 150033004 Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 3 Shabbir Ahmed, Martin Mårtensson Björkebyhallen
2023-11-05 15:00 150033001 Värmdö IF (A) - RA19/Väsby AIK 7 - 2 Ulf Hedlund, Magnus Berg Värmdö sporthall
2023-09-30 14:15 150033010 RA19/Väsby AIK - Huddinge IBS (A) 1 - 10 Tobias Jansson, Imtiaz Karim Smedsgärdshallen
2023-10-01 11:45 150033007 Älvsjö AIK IBF (A) - Djurgårdens IF IBS 4 - 4 Johan Hessing, Magnus Berg Västertorpshallen
2023-10-01 18:30 150033008 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK 4 - 2 Erik Nyman, Daniel Karlsson Tullingehallen
2023-10-01 19:45 150033006 Täby FC (A) - Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF 3 - 6 Anders Peterson, Hugo Zetterberg K-Rauta Arena
2023-10-07 16:45 150033013 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (A) 2 - 6 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Hjorthagshallen
2023-10-07 18:00 150033011 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge 5 - 2 Didrik Axen, Wilmer Axén Värmdö sporthall
2023-10-08 15:45 150033012 Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 5 Kari Malmros, Tobias Berger Tyresöhallen
2023-10-08 16:00 150033014 Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF - Huddinge IBS (A) 4 - 4 Oliver Hallgren, Gustav Levin Viksjö Sporthall
2023-10-19 20:10 150033016 Huddinge IBS (A) - Djurgårdens IF IBS 13 - 2 Anton Fritshammar, Alice Fritshammar Tomtbergahallen
2023-10-20 19:30 150033017 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK 4 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Anders Peterson Grindtorpshallen
2023-10-21 14:30 150033018 Älvsjö AIK IBF (A) - Värmdö IF (A) 3 - 5 Johan Nima, Imtiaz Karim Kämpetorpshallen 1
2023-10-21 17:45 150033020 RA19/Väsby AIK - Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF 3 - 11 Aarre Hietanen, Jan Tuominen Ekilla Sporthall
2023-10-29 11:45 150033022 Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK - Huddinge IBS (A) 3 - 7 Johan Hessing, Ulf Hedlund Tyresöhallen
2023-10-29 13:15 150033024 FBI Tullinge - RA19/Väsby AIK 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Malmsjö Sporthall
2023-11-26 18:00 150033021 Värmdö IF (A) - Täby FC (A) 3 - 8 Didrik Axen, Magnus Berg Värmdö sporthall
2023-12-09 18:00 150033023 Djurgårdens IF IBS - Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF 3 - 7 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Hjorthagshallen
2023-11-11 16:15 150033029 Älvsjö AIK IBF (A) - FBI Tullinge 2 - 2 Alice Fritshammar, Mauricio Castillo Kämpetorpshallen 1
2023-11-12 16:00 150033027 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF (A) 3 - 1 Fredrik Hallenberg, Fredrik Bousset Glömstahallen
2023-11-12 18:45 150033026 Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK 3 - 0 Sezgin Youmer, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2023-11-26 11:00 150033030 RA19/Väsby AIK - Djurgårdens IF IBS 5 - 2 Niklas Forsman, Johan Hessing Ekilla Sporthall
2023-10-15 16:45 150033032 Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK - Djurgårdens IF IBS 7 - 3 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Tyresöhallen
2023-11-18 17:00 150033033 Älvsjö AIK IBF (A) - RA19/Väsby AIK 8 - 2 Maja Bergman, Kevin Helly Kämpetorpshallen 2
2023-11-19 16:00 150033031 Värmdö IF (A) - Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF 3 - 4 Nicholas Lindgren, Magnus Eriksson Värmdö sporthall
2023-11-19 19:00 150033034 FBI Tullinge - Täby FC (A) 3 - 5 Håkan Taxén, Emil Glenngård Tullingehallen
2023-10-14 16:30 150033036 Djurgårdens IF IBS - Värmdö IF (A) 3 - 6 Peter Lassfolk, Johan Hessing Rödabergshallen
2023-11-29 20:00 150033038 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge 8 - 0 Arash Sohrevardi, Anders Asp Tomtbergahallen
2024-03-13 20:00 150033040 RA19/Väsby AIK - Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK Rosershallen
2024-03-15 19:30 150033039 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF (A) K-Rauta Arena
2023-12-10 16:00 150033042 Täby FC (A) - RA19/Väsby AIK 9 - 1 Alice Fritshammar, Anton Fritshammar K-Rauta Arena
2023-12-10 19:30 150033044 FBI Tullinge - Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF 3 - 4 Alice Fritshammar, Anton Fritshammar Rikstenshallen
2024-02-14 18:30 150033041 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK 9 - 6 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Värmdö sporthall
2024-02-19 19:30 150033043 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 3 Tobias Berger, William Albrecht Sätrahallen
2023-12-16 13:15 150033046 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 1 - 10 Tobias Berger, Robert Lindén Säfström K-Rauta Arena
2023-12-16 17:30 150033047 Älvsjö AIK IBF (A) - Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF 4 - 5 Mauricio Castillo, Kent Budell Kämpetorpshallen 1
2024-02-18 12:15 150033050 RA19/Väsby AIK - Värmdö IF (A) 3 - 7 Peter Hagelin, Niklas Forsman Rosershallen
2024-03-05 20:30 150033048 FBI Tullinge - Djurgårdens IF IBS Tullingehallen
2024-01-06 18:15 150033053 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 5 Tobias Berger, William Tegnér Hjorthagshallen
2024-01-24 20:15 150033054 Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF - Täby FC (A) 4 - 3 Peter Lassfolk, Emil Glenngård Herresta Sporthall
2024-02-18 17:45 150033052 Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK - FBI Tullinge 4 - 4 Jacob Leijon, Ulf Hedlund Tyresöhallen
2024-03-06 20:15 150033055 Huddinge IBS (A) - RA19/Väsby AIK Tomtbergahallen
2024-01-13 10:15 150033058 Älvsjö AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK 2 - 4 Anders Peterson, Magnus Berg Kämpetorpshallen 1
2024-01-14 16:00 150033056 Huddinge IBS (A) - Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF 2 - 2 Lars Sundlöf, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2024-01-14 20:15 150033059 FBI Tullinge - Värmdö IF (A) 2 - 6 Håkan Taxén, Emil Glenngård Tullingehallen
2024-03-08 19:30 150033057 Täby FC (A) - Djurgårdens IF IBS K-Rauta Arena
2024-01-20 14:45 150033063 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (A) 1 - 5 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Hjorthagshallen
2024-01-21 16:45 150033064 Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF - RA19/Väsby AIK 9 - 0 Oliver Hallgren, Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
2024-01-21 18:45 150033061 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 7 - 6 Anton Zaitsev, Theodore Hurtig Värmdö sporthall
2024-02-06 19:45 150033062 Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK - Täby FC (A) 3 - 9 Aldin Imamovic, Jacob Leijon Fornuddshallen
2024-01-27 11:45 150033070 RA19/Väsby AIK - FBI Tullinge 2 - 11 Magnus Berg, Johan Eklund Smedsgärdshallen
2024-01-28 16:00 150033067 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK 9 - 2 Shabbir Ahmed, Tobias Jansson Glömstahallen
2024-02-07 20:15 150033066 Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF - Djurgårdens IF IBS 5 - 1 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Herresta Sporthall
2024-03-12 19:30 150033068 Täby FC (A) - Värmdö IF (A) K-Rauta Arena
2024-02-17 19:45 150033074 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Erik Gustafsson Tullingehallen
2024-02-20 19:45 150033072 Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK - Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF 8 - 2 Tamuz Hidir, Aldin Imamovic Fornuddshallen
2024-03-05 19:00 150033071 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (A) Värmdö sporthall
2024-03-15 19:45 150033073 Djurgårdens IF IBS - RA19/Väsby AIK Hjorthagshallen
2024-02-10 16:15 150033080 RA19/Väsby AIK - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 4 Niklas Forsman, Anders Peterson Smedsgärdshallen
2024-02-10 17:30 150033076 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK 5 - 4 Tuva Egman, Johan Hessing Eriksdalshallen
2024-02-11 17:00 150033077 Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF - Värmdö IF (A) 3 - 5 Ricky Bagge, Oliver Hallgren Björkebyhallen
2024-02-11 19:15 150033079 Täby FC (A) - FBI Tullinge 5 - 8 Mauricio Castillo, Jonas Vedin K-Rauta Arena
2024-03-09 18:30 150033084 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) Tullingehallen
2024-03-10 14:15 150033081 Värmdö IF (A) - Djurgårdens IF IBS Värmdö sporthall
2024-03-10 17:00 150033082 Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK - RA19/Väsby AIK Tyresöhallen
2024-03-10 17:45 150033083 Älvsjö AIK IBF (A) - Täby FC (A) Västertorpshallen
2024-03-16 16:15 150033090 RA19/Väsby AIK - Täby FC (A) Smedsgärdshallen
2024-03-17 12:30 150033086 Tyresö Trollbäcken IBK (A)/Sköndals IK - Värmdö IF (A) Tyresöhallen
2024-03-17 17:30 150033089 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (A) Glömstahallen
2024-03-17 19:00 150033088 Järfälla Bele IBK/Järfälla Bele IBF - FBI Tullinge Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järfälla Bele IBK/ Järfälla Bele IBF 15 10 3 2 72-45 27 33
2. Huddinge IBS (A) 12 10 2 0 81-22 59 32
3. Värmdö IF (A) 12 9 0 3 64-45 19 27
4. Täby FC (A) 11 6 0 5 56-48 8 18
5. FBI Tullinge 13 5 3 5 53-51 2 18
6. Älvsjö AIK IBF (A) 13 3 4 6 51-50 1 13
7. Tyresö Trollbäcken IBK (A)/ Sköndals IK 13 3 2 8 49-66 -17 11
8. Djurgårdens IF IBS 12 1 1 10 30-73 -43 4
9. RA19/ Väsby AIK 11 1 1 9 25-81 -56 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis