Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Svår Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Ann-Sofie Hjelm annsofiehjelm@icloud.com Svart, Svart, Svart
Danderyds SK IBF Blå, Vit, Vita
Ekerö IK (A) Jörgen Gren Jorgen.gren@nordea.com 0733-215238 Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK Therese Sjöberg therese_sjoberg@hotmail.com 0709261160 Röd, Svart, Svart
Rotebro IS IBK MörkBlå, MörkBlå, Vit
Täby FC (A) Susanna Olofsson mammasanna@gmail.com Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK Magnus Sundkvist majsan.sundkvist@gmail.com 0761381885 Gul, Svart, Svart
Värmdö IF (B) Niklas Mattsson niklas@varmdoif.se 0703-777 466 Blå/Blå/Blå
Väsby AIK Emma Johansson emalj1979@gmail.com 073-975 71 17 Röd/Röd/Vit+Röd
Åkersberga IBF Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 09:00 1 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF Oscar Wernborg, Filip Lövenklint Grindtorpshallen
2019-09-28 12:15 1 Ekerö IK (A) - Värmdö IF (B) Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Mälaröhallen
2019-09-29 12:00 1 Hässelby SK IBK - Väsby AIK Andreas Mattsson, Ken Johansson Hässelbyhallen
2019-09-29 13:15 1 Danderyds SK IBF - Töjnan IBK Mats Järnmark, William De Besche Mörbyhallen
2019-11-16 09:30 1 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK Niclas Andersson, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
Omgång 2
2019-10-05 13:00 2 Väsby AIK - Åkersberga IBF Fredrik Nensén, Jan Lingemark Väsby skolan
2019-10-05 16:45 2 Värmdö IF (B) - Hässelby SK IBK Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Värmdö sporthall
2019-10-06 11:00 2 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK (A) Sezgin Youmer, Ricky Bagge Björkebyhallen
2019-10-06 11:45 2 Töjnan IBK - Täby FC (A) Madeleine Forslund, Linda Forslund Silverdalshallen
2019-10-06 13:00 2 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF Martin Mårtensson, Niclas Andersson Rotebrohallen (Nya)
Omgång 3
2019-10-12 11:30 3 Ekerö IK (A) - Töjnan IBK Gustav Fohlstedt, Mario Mallengren Mälaröhallen
2019-10-13 12:30 3 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF (B) Isac Krona, Robin Lidmyr Björkebyhallen
2019-10-13 13:15 3 Danderyds SK IBF - Väsby AIK Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Mörbyhallen
2019-10-13 13:15 3 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Åkersberga Sporthall A
2019-10-13 14:00 3 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK Oscar Silverbratt, Bjarne Hekkelstrand Grindtorpshallen
Omgång 4
2019-10-26 09:00 4 Hässelby SK IBK - Danderyds SK IBF Samuel Oreland, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2019-10-26 13:00 4 Väsby AIK - Täby FC (A) Magnus Johnsson, Robert Lindén Säfström Väsby skolan
2019-10-27 14:00 4 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF Mattias Thomasson, Joel Holm Silverdalshallen
2019-10-27 16:45 4 Värmdö IF (B) - Åkersberga IBF Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-11-24 15:00 4 Rotebro IS IBK - Ekerö IK (A) Filip Saverstam, Carl Theorén Silverdalshallen
Omgång 5
2019-11-09 13:00 5 Ekerö IK (A) - Väsby AIK Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2019-11-09 17:00 5 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK Mats Järnmark, Simon Fröberg Grindtorpshallen
2019-11-10 11:45 5 Töjnan IBK - Värmdö IF (B) Ludwig Idevall, Annie Mattsson Silverdalshallen
2019-11-10 13:00 5 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK Jonas Vedin, Joel Holm Björkebyhallen
2019-11-10 16:00 5 Danderyds SK IBF - Åkersberga IBF Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Mörbyhallen
Omgång 6
2019-11-16 10:00 6 Hässelby SK IBK - Ekerö IK (A) Roger Nyström, Alexander Edehag Hässelbyhallen
2019-11-16 11:00 6 Värmdö IF (B) - Danderyds SK IBF Carl Brorsson, Leif Karlsson Värmdö sporthall
2019-11-16 14:00 6 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF Jonatan Svahn, Richard Jonsson Väsby skolan
2019-11-17 10:00 6 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 14:15 6 Åkersberga IBF - Täby FC (A) Niclas Andersson, Aida Jönsson Åkersberga Sporthall A
Omgång 7
2019-11-24 10:00 7 Rotebro IS IBK - Värmdö IF (B) Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-24 11:00 7 Täby FC (A) - Danderyds SK IBF Mario Mallengren, Mimma Spasic Grindtorpshallen
2019-11-24 11:00 7 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK Isak Ålenius, Marcus Höök Björkebyhallen
2019-11-24 13:00 7 Töjnan IBK - Väsby AIK Asta Hansson, Tindra Henriksson Silverdalshallen
2019-12-01 15:30 7 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF Alice Fritshammar, Leif Karlsson Mälaröhallen
Omgång 8
2019-12-07 13:15 8 Väsby AIK - Rotebro IS IBK Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Väsby skolan
2019-12-08 10:30 8 Värmdö IF (B) - Täby FC (A) Osama Abaied, Leif Karlsson Värmdö sporthall
2019-12-08 11:15 8 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF Aarre Hietanen, Tore Dernell Åkersberga Sporthall A
2019-12-08 12:00 8 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK Alice Fritshammar, Elliot Karlsson Hässelbyhallen
2019-12-08 15:00 8 Danderyds SK IBF - Ekerö IK (A) Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Mörbyhallen
Omgång 9
2019-12-14 14:00 9 Väsby AIK - Värmdö IF (B) Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Väsby skolan
2019-12-15 09:45 9 Bele Barkarby IF IBF - Danderyds SK IBF Linnea Gribe, Matilda Jennersjö Björkebyhallen
2019-12-15 10:00 9 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK Åsa Gustavsson, Ludwig Idevall Rotebrohallen (Nya)
2019-12-15 14:00 9 Töjnan IBK - Åkersberga IBF Magnus Johnsson, Noel Huss Silverdalshallen
2019-12-15 17:00 9 Ekerö IK (A) - Täby FC (A) Mats Järnmark, Sezgin Youmer Mälaröhallen
Omgång 10
2020-01-11 13:00 10 Väsby AIK - Hässelby SK IBK Fredrik Nensén, Mats Järnmark Väsby skolan
2020-01-11 15:00 10 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF Joel Holm, Filip Saverstam Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2020-01-11 16:15 10 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) Ricky Bagge, Lukas Jellnor Björkebyhallen
2020-01-12 13:00 10 Töjnan IBK - Danderyds SK IBF Jonas Vedin, Joel Holm Silverdalshallen
2020-01-12 13:30 10 Värmdö IF (B) - Ekerö IK (A) Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
Omgång 11
2020-01-25 16:00 11 Täby FC (A) - Töjnan IBK Jonas Vedin, Joel Holm Grindtorpshallen
2020-01-25 18:00 11 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF Johanna Kjebon, Emil Pernkrans Tappströms Bollhall
2020-01-26 12:15 11 Åkersberga IBF - Väsby AIK Oskar Mattsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2020-01-26 14:15 11 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK Joel Säve-Söderbergh, Jonathan Wallén Brobäck Mörbyhallen
2020-01-26 17:00 11 Hässelby SK IBK - Värmdö IF (B) Aida Jönsson, Mats Järnmark Hässelbyhallen
Omgång 12
2020-02-01 12:00 12 Väsby AIK - Danderyds SK IBF Mattias Thomasson, Mats Järnmark Väsby skolan
2020-02-01 13:30 12 Värmdö IF (B) - Bele Barkarby IF IBF Sezgin Youmer, Niclas Andersson Värmdö sporthall
2020-02-02 10:00 12 Töjnan IBK - Ekerö IK (A) Andreas Theorén, Mattias Thomasson Arena Satelliten
2020-02-02 13:00 12 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) Lea Gergi, Ludwig Idevall Rotebrohallen (Nya)
2020-02-02 14:00 12 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Riddersvik
Omgång 13
2020-02-08 11:00 13 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2020-02-09 09:15 13 Åkersberga IBF - Värmdö IF (B) Tore Dernell, Paulina Sturmhöwel Döring Åkersberga Sporthall A
2020-02-09 11:30 13 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK Stella Hammer, Linnea Gribe Björkebyhallen
2020-02-09 13:00 13 Täby FC (A) - Väsby AIK Paulina Thunvall, Loke Astlin Strömberg Grindtorpshallen
2020-02-09 15:00 13 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK Alexander Löfgren, Mats Järnmark Mörbyhallen
Omgång 14
2020-02-15 12:00 14 Väsby AIK - Ekerö IK (A) Hugo Nilsson, Jonas Vedin Väsby skolan
2020-02-15 12:15 14 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF Tore Dernell, Alexander Löfgren Åkersberga Sporthall A
2020-02-16 15:00 14 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) , Robin Lidmyr Hässelbyhallen
2020-02-16 17:00 14 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF Noel Huss, Hugo Nilsson Arena Satelliten
2020-03-09 18:30 14 Värmdö IF (B) - Töjnan IBK Jonas Jatko, Sezgin Youmer Värmdö sporthall
Omgång 15
2020-03-07 08:30 15 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2020-03-07 14:00 15 Täby FC (A) - Åkersberga IBF Jonas Vedin, Filip Saverstam Grindtorpshallen
2020-03-08 11:30 15 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK Mimma Spasic, Mattias Thomasson Silverdalshallen
2020-03-08 11:45 15 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK Ricky Bagge, Alexander Löfgren Björkebyhallen
2020-03-08 16:00 15 Danderyds SK IBF - Värmdö IF (B) Anna Mandelstam, Jonatan Svahn Mörbyhallen
Omgång 16
16 Danderyds SK IBF - Täby FC (A) Mörbyhallen
16 Åkersberga IBF - Ekerö IK (A) Skärgårdsstadshallen
16 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF Riddersvik
16 Väsby AIK - Töjnan IBK Väsby skolan
16 Värmdö IF (B) - Rotebro IS IBK Värmdö sporthall
Omgång 17
17 Ekerö IK (A) - Danderyds SK IBF Mälaröhallen
17 Täby FC (A) - Värmdö IF (B) Grindtorpshallen
17 Rotebro IS IBK - Väsby AIK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
17 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK Silverdalshallen
17 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF Björkebyhallen
Omgång 18
18 Täby FC (A) - Ekerö IK (A) Grindtorpshallen
18 Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF Mörbyhallen
18 Åkersberga IBF - Töjnan IBK Åkersberga Sporthall A
18 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK Hässelbyhallen
18 Värmdö IF (B) - Väsby AIK Värmdö sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis