Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medel D

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Huddinge IBS Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Röd/Vita
Nacka Wallenstam IBK (B) Susanne Forss susanneforss1@gmail.com Vit, Svart, Vit
Tyresö Trollbäcken IBK (B) Tom Widegren tom.widegren@gmail.com 0708 / 75 25 84 svart/svart, svart, svart
Täby FC (D) Mikael Blomgren mikael.blomgren@gmail.com 070-6129663 Vit/Vit/Vit
Vendelsö IK (A) Therese Sjöberg tessis75@gmail.com 0736422880 Blå/Blå/Blå
Åkersberga IBF (A) Orange, Svart, Orange
Älta IF (B) Svart, svart, svart
Älvsjö AIK IBF Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 09:15 1 Åkersberga IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 1 Jakob Iskander, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2019-09-28 10:15 1 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 12 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sätrahallen
2019-09-28 17:00 1 Huddinge IBS - Täby FC (D) 3 - 6 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Tomtbergahallen
Omgång 2
2019-10-05 11:30 2 Täby FC (D) - Älvsjö AIK IBF 10 - 4 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt K-Rauta Arena
2019-10-05 14:30 2 Älta IF (B) - Huddinge IBS 4 - 2 Christian Berger, Tony Verho Järla Sporthall
2019-10-05 15:30 2 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Åkersberga IBF (A) 6 - 1 Magnus Berg, Amanda Kaiser Strandhallen - Tyresö
Omgång 3
2019-10-19 13:00 3 Huddinge IBS - Vendelsö IK (A) 4 - 7 Sam Varahram, Åsa Gustavsson Tomtbergahallen
2019-10-19 14:45 3 Älvsjö AIK IBF - Älta IF (B) 3 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sätrahallen
2019-10-20 16:30 3 Täby FC (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 4 Peter Lassfolk, Sampo Friberg Grindtorpshallen
Omgång 4
2019-10-13 18:15 4 Älta IF (B) - Täby FC (D) 2 - 4 Johan Ståhl, Sam Varahram Järla Sporthall
2019-10-27 11:00 4 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS 1 - 7 Lucas Werelius, Max Sjöberg Ormingehallen
2019-10-27 13:30 4 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Christian Berger, Johan Ståhl Lyckeby Sporthall
Omgång 5
5 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) Kämpetorpshallen 2
2019-11-09 17:00 5 Huddinge IBS - Åkersberga IBF (A) 1 - 2 Erik Gustafsson, Sam Varahram Tomtbergahallen
2019-11-09 18:30 5 Älta IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 15 - 1 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Järla Sporthall
2019-11-10 12:45 5 Täby FC (D) - Vendelsö IK (A) 3 - 4 Amanda Törner, Armin Shafiei K-Rauta Arena
Omgång 6
2019-11-16 11:45 6 Åkersberga IBF (A) - Älvsjö AIK IBF 2 - 9 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
2019-11-16 17:30 6 Vendelsö IK (A) - Älta IF (B) 3 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2019-11-17 10:00 6 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (D) 2 - 5 Henrik Sommerville, Malva Sölvemark Ormingehallen
Omgång 7
2019-11-30 11:30 7 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (A) 5 - 4 Björn Söderström, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2019-11-30 14:15 7 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 4 ****** ******, Jonas Jatko Lyckeby Sporthall
2019-11-30 15:45 7 Älta IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 1 Felix Fernström, Christian Berger Järla Sporthall
Omgång 8
2019-12-08 13:15 8 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (A) 2 - 3 Tindra Henriksson, Amanda Torbjörner Ormingehallen
2019-12-08 15:15 8 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS 1 - 7 Johan Nima, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2019-12-08 16:45 8 Åkersberga IBF (A) - Älta IF (B) 8 - 0 Aarre Hietanen, Sadjad Nima Åkersberga Sporthall A
Omgång 9
2019-12-14 15:30 9 Vendelsö IK (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 3 Albin Hedenstedt, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-12-15 10:00 9 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 10 Aldin Imamovic, Daniel Mårtensson Ormingehallen
2019-12-15 12:45 9 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 6 - 3 Jouni Kekkonen, Zana Guzel Västertorpshallen
Omgång 10
2020-01-18 11:30 10 Täby FC (D) - Huddinge IBS 3 - 2 Per Sundvall, Jan Lingemark K-Rauta Arena
2020-01-18 15:15 10 Nacka Wallenstam IBK (B) - Åkersberga IBF (A) 1 - 4 Felix Fernström, Christian Berger Ormingehallen
2020-01-18 16:30 10 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Strandhallen - Tyresö
Omgång 11
2020-01-25 15:00 11 Huddinge IBS - Älta IF (B) 2 - 2 ****** ******, Erik Gustafsson Tomtbergahallen
2020-01-26 09:15 11 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (D) 2 - 2 Tony Verho, Tommy Egman Västertorpshallen
2020-01-26 14:30 11 Åkersberga IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 1 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
Omgång 12
2020-02-01 14:15 12 Älta IF (B) - Älvsjö AIK IBF 6 - 0 Anton Zaitsev, Tony Verho Järla Sporthall
2020-02-01 15:30 12 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS 3 - 4 Christian Berger, Anders Hillebrink Lyckeby Sporthall
2020-02-02 14:15 12 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC (D) 2 - 3 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Strandhallen - Tyresö
Omgång 13
2020-02-08 14:00 13 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 2 Albin Hedenstedt, Adam Lönnborg Tomtbergahallen
2020-02-08 16:15 13 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK (A) 2 - 4 Hampus Bergholm, Viggo Modigh Kämpetorpshallen 1
2020-02-09 17:00 13 Täby FC (D) - Älta IF (B) 4 - 7 Oskar Mattsson, Jakob Iskander K-Rauta Arena
Omgång 14
2020-02-16 12:00 14 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 4 - 0 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Ormingehallen
2020-02-16 12:30 14 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS 5 - 3 Martin Mårtensson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2020-02-16 13:30 14 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älta IF (B) 6 - 5 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Strandhallen - Tyresö
2020-02-16 15:15 14 Vendelsö IK (A) - Täby FC (D) 5 - 5 Håkan Taxén, Fredrik Pålsson Lyckeby Sporthall
Omgång 15
2020-03-07 11:30 15 Täby FC (D) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 2 Andreas Beijer, Nihada Cenanovic K-Rauta Arena
2020-03-07 15:30 15 Älta IF (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 8 Tony Verho, Christian Berger Järla Sporthall
2020-03-07 16:30 15 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF (A) 2 - 4 Max Hellström, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 1
Omgång 16
16 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (D) Åkersberga Sporthall A
16 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF (B) Ormingehallen
16 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (A) Strandhallen - Tyresö
Omgång 17
17 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Glömstahallen
17 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Lyckeby Sporthall
17 Älta IF (B) - Åkersberga IBF (A) Järla Sporthall
Omgång 18
18 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF Tomtbergahallen
18 Åkersberga IBF (A) - Vendelsö IK (A) Åkersberga Sporthall A
18 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Strandhallen - Tyresö

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis