Spelprogram - Damer Allsvenskan Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Kalmarsund Fredrik Andersson fredde_174@hotmail.com 0730-927483 Svart/svart/svart
Hovslätts IK Henrik Jonsson henkejohn@gmail.com 073-982 00 28 Röd, Vit, Vit
IBK Göteborg Johan Nodlycke jnodlyck@gmail.com 070-535 15 19 Svart/Svart/Svart
IBK Lund Elit IBK Lund Ludvig Nilsson ludvig@ibklund.se 0725-88 61 08 Svartgrön/Svartgrön/Svart
Lindome IBK Grön, Vit, Vit
Lindås Rasta IBK Camilla Fogelhamre camilla.fogelhamre@telia.com turkosblå/svart/turkosblå
Sävsjö IBK Jim Du Rietz jim.durietz@gmail.com 0703276046 röd/svart/Vit
Växjö IBK Tommy Porselius tommy@porselius.se 0706-60 67 00 Blå/Blå/Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-21 15:00 1 IBK Göteborg - Lindome IBK 3 - 2 e.förl. Kevin Larsson, Jesper Liedberg Lundenhallen 120
2019-09-21 15:00 1 Växjö IBK - Hovslätts IK 8 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Fortnox Arena Nivika hallen 123
2019-09-21 16:00 1 IBK Lund Elit IBK Lund - Lindås Rasta IBK 3 - 1 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Lunds Idrottshall 113
2019-09-21 17:00 1 FBC Kalmarsund - Sävsjö IBK 5 - 3 Dawan Mofak, Jesper Rygert Kalmar Sporthall A-hall 321
Omgång 2
2019-09-28 13:00 2 Västra Mälardalen IB - IBK Göteborg 2 - 2 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Vasahallen 106
2019-09-28 14:00 2 Telge SIBK - IBK Lund Elit IBK Lund 1 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Västergård Arena A 41
2019-09-28 14:00 2 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Växjö IBK 5 - 6 Anders Fredriksson, Pierre Malmgren Kristiansborgshallen 102
2019-09-28 14:00 2 Lindås Rasta IBK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 5 e.förl. Måns Löfgren, Kevin Larsson Salming Arena 95
2019-09-28 14:00 2 Lindome IBK - Fröjereds IF 7 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen A 130
2019-09-28 15:30 2 Sävsjö IBK - IBF Linköping 3 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Sävsjö Sporthall 275
2019-09-28 16:30 2 IBF Örebro Ungdom - FBC Kalmarsund 2 - 1 e.förl. Apilou Dragin, Catrin Kleist Mellringehallen - Örebro
2019-09-28 17:00 2 Hovslätts IK - Linköping IBK 2 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Jönköpings Idrottshus D-hall 84
Omgång 3
2019-09-29 13:00 3 Västra Mälardalen IB - IBK Lund Elit IBK Lund 5 - 1 Christer Avasjö, Jonas Holm Vasahallen 111
2019-09-29 14:00 3 Telge SIBK - IBK Göteborg 3 - 4 Richard Himberg, Daniel Pettersson Västergård Arena A 80
2019-09-29 14:00 3 Rönnby Västerås IBK Ungdom - FBC Kalmarsund 2 - 4 Erik Lundgren, Anders Fredriksson Kristiansborgshallen 120
2019-09-29 14:00 3 Lindome IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Almåshallen A 172
2019-09-29 15:00 3 Lindås Rasta IBK - Fröjereds IF 4 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena 100
2019-09-29 15:30 3 IBF Örebro Ungdom - Växjö IBK 2 - 5 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Mellringehallen - Örebro 93
2019-09-29 15:30 3 Sävsjö IBK - Linköping IBK 1 - 2 David Björketun, Jesper Jonsson Sävsjö Sporthall 225
2019-09-29 17:00 3 Hovslätts IK - IBF Linköping 5 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jönköpings Idrottshus D-hall 120
Omgång 4
2019-10-12 13:00 4 IBF Linköping - Lindome IBK 1 - 4 Apilou Dragin, Catrin Kleist Folkungahallen 84
2019-10-12 13:00 4 IBK Lund Elit IBK Lund - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 4 e.förl. Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Lunds Idrottshall 75
2019-10-12 13:00 4 FBC Kalmarsund - Västra Mälardalen IB 5 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Kalmar Sporthall A-hall 143
2019-10-12 15:00 4 Fröjereds IF - Sävsjö IBK 5 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Sparbankshallen, T-holm 202
2019-10-12 15:00 4 IBK Göteborg - IBF Örebro Ungdom 7 - 1 Tomas Edstrand, Henrik Lord Johansson Lundenhallen 72
2019-10-12 15:45 4 Linköping IBK - Lindås Rasta IBK 2 - 2 e.förl. Apilou Dragin, Catrin Kleist Folkungahallen 184
2019-10-12 16:00 4 IBK Lockerud Mariestad - Hovslätts IK 5 - 4 e.förl. Roger Nilsson, Johnny Lindberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-10-12 16:30 4 Växjö IBK - Telge SIBK 4 - 2 Nico Berg, Daniel Hultberg Fortnox Arena Nivika hallen 73
Omgång 5
2019-10-13 12:30 5 IBF Linköping - Lindås Rasta IBK 2 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Folkungahallen 88
2019-10-13 13:00 5 IBK Lund Elit IBK Lund - IBF Örebro Ungdom 5 - 1 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lunds Idrottshall 100
2019-10-13 14:30 5 IBK Göteborg - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 0 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Lundenhallen 162
2019-10-13 15:00 5 Fröjereds IF - Hovslätts IK 5 - 2 Albin Jakobsson, Lars Larsson Sparbankshallen, T-holm 248
2019-10-13 15:00 5 FBC Kalmarsund - Telge SIBK 1 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Kalmar Sporthall A-hall 200
2019-10-13 15:30 5 Linköping IBK - Lindome IBK 6 - 7 e.förl. Jacob Leijon, Robert Jäderlund Folkungahallen 97
2019-10-13 16:00 5 IBK Lockerud Mariestad - Sävsjö IBK 6 - 5 Apilou Dragin, Catrin Kleist ICA-kvantum hallen, Mariestad 427
2019-10-13 16:30 5 Växjö IBK - Västra Mälardalen IB 5 - 1 Johan Magnusson, Jesper Rygert Fortnox Arena Nivika hallen 93
Omgång 6
2019-10-26 14:00 6 Lindome IBK - Växjö IBK 7 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen A 193
2019-10-26 14:00 6 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund 2 - 5 Daniel Hultberg, Marcus Karlström Jönköpings Idrottshus D-hall 176
2019-10-27 13:00 6 Lindås Rasta IBK - IBK Göteborg 4 - 3 Måns Löfgren, Ola Nilsson Salming Arena 260
2019-10-27 15:30 6 Sävsjö IBK - IBK Lund Elit IBK Lund 2 - 9 Henrik Carlsson, Jonas Hellberg Sävsjö Sporthall 240
Omgång 7
2019-11-02 14:00 7 IBK Lund Elit IBK Lund - IBK Göteborg 5 - 0 Erik Hindemith, Daniel Hultberg ISLK 112
2019-11-02 15:00 7 Växjö IBK - FBC Kalmarsund 2 - 4 Dawan Mofak, Jesper Rygert Fortnox Arena Nivika hallen 137
2019-11-02 17:00 7 Hovslätts IK - Sävsjö IBK 4 - 1 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Jönköpings Idrottshus D-hall 122
2019-11-03 15:00 7 Lindås Rasta IBK - Lindome IBK 1 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena 205
Omgång 8
2019-11-08 19:30 8 Sävsjö IBK - Växjö IBK 1 - 7 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Sävsjö Sporthall 160
2019-11-09 15:00 8 IBK Göteborg - Hovslätts IK 5 - 2 Måns Löfgren, Carl Otterström Lundenhallen 95
2019-11-09 17:00 8 FBC Kalmarsund - Lindås Rasta IBK 4 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall 137
2019-11-10 18:00 8 Lindome IBK - IBK Lund Elit IBK Lund 3 - 7 Apilou Dragin, Catrin Kleist Almåshallen A 150
Omgång 9
2019-11-16 15:00 9 Växjö IBK - IBK Göteborg 3 - 7 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Fortnox Arena Nivika hallen 74
2019-11-17 15:00 9 Lindås Rasta IBK - Sävsjö IBK 7 - 4 Måns Löfgren, Tony Olsson Salming Arena 98
2019-11-17 16:00 9 IBK Lund Elit IBK Lund - FBC Kalmarsund 5 - 4 Ola Nilsson, Jens Staaf ISLK 210
2019-11-17 17:00 9 Hovslätts IK - Lindome IBK 4 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jönköpings Idrottshus D-hall 143
Omgång 10
2019-11-23 13:00 10 FBC Kalmarsund - IBK Göteborg 1 - 5 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Kalmar Sporthall A-hall 123
2019-11-23 15:30 10 Sävsjö IBK - Lindome IBK 2 - 6 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Sävsjö Sporthall 190
2019-11-24 13:00 10 IBK Lund Elit IBK Lund - Hovslätts IK 3 - 3 e.förl. David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lunds Idrottshall 98
2019-11-24 15:00 10 Lindås Rasta IBK - Växjö IBK 4 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena 91
Omgång 11
2019-11-30 14:00 11 Lindome IBK - FBC Kalmarsund 4 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen A 127
2019-11-30 15:00 11 Växjö IBK - IBK Lund Elit IBK Lund 4 - 7 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Fortnox Arena Nivika hallen 91
2019-11-30 15:00 11 IBK Göteborg - Sävsjö IBK 3 - 0 Stefan Olsson, Tony Olsson Lundenhallen 122
2019-11-30 17:00 11 Hovslätts IK - Lindås Rasta IBK 4 - 3 e.förl. Kevin Larsson, Jesper Liedberg Jönköpings Idrottshus D-hall 75
Omgång 12
2019-12-21 13:00 12 IBK Lund Elit IBK Lund - Sävsjö IBK Lunds Idrottshall
2019-12-21 15:00 12 IBK Göteborg - Lindås Rasta IBK Lundenhallen
2019-12-21 15:00 12 Växjö IBK - Lindome IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-21 17:00 12 FBC Kalmarsund - Hovslätts IK Kalmar Sporthall A-hall
Omgång 13
2020-01-11 13:00 13 Linköping IBK - Växjö IBK Folkungahallen
2020-01-11 14:00 13 Lindås Rasta IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Salming Arena
2020-01-11 14:00 13 Lindome IBK - IBF Örebro Ungdom Almåshallen A
2020-01-11 15:00 13 Fröjereds IF - IBK Göteborg Sparbankshallen, T-holm
2020-01-11 15:30 13 Sävsjö IBK - Västra Mälardalen IB Sävsjö Sporthall
2020-01-11 15:45 13 IBF Linköping - FBC Kalmarsund Folkungahallen
2020-01-11 17:00 13 Hovslätts IK - Telge SIBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-11 19:00 13 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lund Elit IBK Lund UW-Elasthallen, Mariestad
Omgång 14
2020-01-12 12:30 14 Linköping IBK - FBC Kalmarsund Folkungahallen
2020-01-12 14:00 14 Lindome IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Aktiviteten A-Hall
2020-01-12 14:00 14 Hovslätts IK - Västra Mälardalen IB Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-12 15:00 14 Fröjereds IF - IBK Lund Elit IBK Lund Sparbankshallen, T-holm
2020-01-12 15:00 14 Lindås Rasta IBK - IBF Örebro Ungdom Salming Arena
2020-01-12 15:30 14 IBF Linköping - Växjö IBK Folkungahallen
2020-01-12 15:30 14 Sävsjö IBK - Telge SIBK Sävsjö Sporthall
2020-01-12 16:00 14 IBK Lockerud Mariestad - IBK Göteborg ICA-kvantum hallen, Mariestad
Omgång 15
2020-01-25 13:00 15 IBK Lund Elit IBK Lund - Linköping IBK Lunds Idrottshall
2020-01-25 14:00 15 Telge SIBK - Lindås Rasta IBK Västergård Arena A
2020-01-25 15:00 15 IBK Göteborg - IBF Linköping Lundenhallen
2020-01-25 15:00 15 Växjö IBK - IBK Lockerud Mariestad Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-25 15:30 15 IBF Örebro Ungdom - Sävsjö IBK Mellringehallen - Örebro
2020-01-25 17:00 15 Västra Mälardalen IB - Lindome IBK Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-01-25 17:00 15 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hovslätts IK Kristiansborgshallen
2020-01-25 17:00 15 FBC Kalmarsund - Fröjereds IF KIFAB Arena
Omgång 16
2020-01-26 13:00 16 Telge SIBK - Lindome IBK Västergård Arena A
2020-01-26 13:00 16 Västra Mälardalen IB - Lindås Rasta IBK Vasahallen
2020-01-26 13:00 16 IBK Lund Elit IBK Lund - IBF Linköping Lunds Idrottshall
2020-01-26 14:00 16 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Sävsjö IBK Kristiansborgshallen
2020-01-26 15:00 16 IBK Göteborg - Linköping IBK Lundenhallen
2020-01-26 15:00 16 Växjö IBK - Fröjereds IF Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-26 15:00 16 FBC Kalmarsund - IBK Lockerud Mariestad KIFAB Arena
2020-01-26 15:30 16 IBF Örebro Ungdom - Hovslätts IK Mellringehallen - Örebro
Omgång 17
2020-02-07 20:00 17 Lindome IBK - IBK Göteborg Almåshallen A
2020-02-08 15:30 17 Sävsjö IBK - FBC Kalmarsund Sävsjö Sporthall
2020-02-08 17:00 17 Hovslätts IK - Växjö IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-09 15:00 17 Lindås Rasta IBK - IBK Lund Elit IBK Lund Salming Arena
Omgång 18
2020-01-17 19:30 18 Sävsjö IBK - Hovslätts IK Sävsjö Sporthall
2020-02-15 13:00 18 FBC Kalmarsund - Växjö IBK KIFAB Arena
2020-02-15 15:00 18 IBK Göteborg - IBK Lund Elit IBK Lund Lundenhallen
2020-02-19 20:00 18 Lindome IBK - Lindås Rasta IBK Almåshallen A
Omgång 19
2020-02-22 13:00 19 IBK Lund Elit IBK Lund - Lindome IBK Lunds Idrottshall
2020-02-22 15:00 19 Växjö IBK - Sävsjö IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-22 17:00 19 Hovslätts IK - IBK Göteborg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-23 15:00 19 Lindås Rasta IBK - FBC Kalmarsund Salming Arena
Omgång 20
2020-02-29 14:00 20 Lindome IBK - Hovslätts IK Almåshallen A
2020-02-29 15:00 20 IBK Göteborg - Växjö IBK Lundenhallen
2020-02-29 15:30 20 Sävsjö IBK - Lindås Rasta IBK Sävsjö Sporthall
2020-02-29 17:00 20 FBC Kalmarsund - IBK Lund Elit IBK Lund KIFAB Arena
Omgång 21
2020-03-07 14:00 21 Hovslätts IK - IBK Lund Elit IBK Lund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-03-07 14:00 21 Lindome IBK - Sävsjö IBK Almåshallen A
2020-03-07 15:00 21 Växjö IBK - Lindås Rasta IBK Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-07 15:00 21 IBK Göteborg - FBC Kalmarsund Lundenhallen
Omgång 22
2020-03-14 16:30 22 Lindås Rasta IBK - Hovslätts IK Salming Arena
2020-03-14 16:30 22 IBK Lund Elit IBK Lund - Växjö IBK Lunds Idrottshall
2020-03-14 16:30 22 FBC Kalmarsund - Lindome IBK KIFAB Arena
2020-03-14 16:30 22 Sävsjö IBK - IBK Göteborg Sävsjö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis