Spelprogram - Herrar Div 3 Örebro Län

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Brickebackens IF H3 Peter Klippel petklipp@hotmail.com 072-330 83 30 Ljusblått vitt vitt
Gropens IF H3 Kim Palmroth palmroth93@hotmail.com 073-025 57 16 Svart, svart, svart
IBK Wasahus-73 H3 Ronny Persson ronnypersson72@hotmail.com 0702781122 Grön, Svart, Grön
KFUM Örebro H3 Hans Lindqvist hasse14@telia.com 070-3787129 Blå, Blå och Vit
Kopparbergs BK H3 Andreas Rosenborg andreasrosenborg@hotmail.com 0706822664 Svart/svart/svart
Kumla IBK H3 (B-lag) Christoffer Hanell christoffer.hanell@live.se 0727250220 Blå, blå, Blå
Lillån IBK H3 (B-lag) Filip Lindblom fili01@handelsbanken.se 0730436512 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Nora IBK H3 Thomas Carlsson tomzon@telia.com 0706774197 Röd/röd/svart
Pålsboda IBF H3 (B-lag) Oskar Johansson kidboo94.oj@gmail.com 070-774 12 85 Lila, Svart, Svart
Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) Johan Nilsson j.nilsson73@yahoo.se 0704240287 Röd/svart/röd
WSK Lindesberg H3 (B-lag) Erik De Groot erikdegroot3@icloud.com 070-5355359 marinblå/marinblå/marinblå
Väster IBK Örebro H3 Guld, Blå, Blå
Örebro SK Ung H3 Magnus Jonsson magnus@borstnas.se 070-2662252 Vit / Svart / Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-20 19:00 1 Kopparbergs BK H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 7 - 3 Jussi Nissinen, Simon Jansson Ljusnarshallen 135
2019-09-20 19:00 1 Lillån IBK H3 (B-lag) - Kumla IBK H3 (B-lag) 6 - 4 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2 75
2019-09-22 14:00 1 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Gropens IF H3 5 - 5 e.förl. Fredrik Knutsson, Tomas Persson Alléhallen, Hallsberg
2019-09-22 15:30 1 KFUM Örebro H3 - Nora IBK H3 7 - 6 Daniel Kallin, Lars Fridell Tegelbruket 35
2019-09-22 17:00 1 Väster IBK Örebro H3 - Brickebackens IF H3 16 - 8 Fredrik Knutsson, Tomas Persson Birgittaskolan 25
2019-09-25 20:00 1 IBK Wasahus-73 H3 - Örebro SK Ung H3 12 - 6 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Mellringehallen - Örebro
Omgång 2
2019-09-27 19:00 2 Kopparbergs BK H3 - KFUM Örebro H3 7 - 8 Simon Jansson, Tonni Boström Ljusnarshallen 110
2019-09-27 19:30 2 Brickebackens IF H3 - IBK Wasahus-73 H3 6 - 14 Oscar Söljén, Tony Wennberg Birgittaskolan
2019-09-28 12:30 2 Kumla IBK H3 (B-lag) - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 9 - 4 Henrik Zegelsson, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-09-28 13:00 2 Nora IBK H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) 7 - 9 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Idrottshuset, Nora
2019-09-28 15:00 2 Gropens IF H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 9 - 1 Daniel Kallin, Michael Nilsson Fjugesta Bollhall 90
2019-09-29 16:00 2 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Väster IBK Örebro H3 1 - 15 Lars Fridell, Tomas Persson Stadsskogsskolan 37
Omgång 3
2019-10-04 19:00 3 Gropens IF H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) 7 - 4 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Fjugesta Bollhall 92
2019-10-05 10:00 3 Lillån IBK H3 (B-lag) - Kopparbergs BK H3 5 - 4 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-10-06 12:45 3 IBK Wasahus-73 H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 35 - 1 Juha Vanninen, Daniel Östling Mellringehallen - Örebro
2019-10-06 13:00 3 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Örebro SK Ung H3 6 - 12 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Odenskolans Sporthall 62
2019-10-06 14:00 3 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Nora IBK H3 2 - 6 Simon Jansson, Tonni Boström Alléhallen, Hallsberg
2019-10-06 17:00 3 Väster IBK Örebro H3 - KFUM Örebro H3 8 - 4 Fredrik Knutsson, Michael Nilsson Birgittaskolan 25
Omgång 4
2019-10-11 19:30 4 Kopparbergs BK H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 7 - 2 Simon Jansson, Tonni Boström Ljusnarshallen 96
2019-10-12 16:00 4 Kumla IBK H3 (B-lag) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 12 - 2 Tony Wennberg, Oscar Söljén Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-12 18:45 4 Nora IBK H3 - Gropens IF H3 11 - 11 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2019-10-13 12:00 4 Brickebackens IF H3 - Örebro SK Ung H3 7 - 3 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Birgittaskolan
2019-10-13 16:00 4 KFUM Örebro H3 - IBK Wasahus-73 H3 7 - 8 Oscar Söljén, Tony Wennberg Tegelbruket 32
2019-10-13 17:00 4 Väster IBK Örebro H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) 6 - 10 Lars Fridell, Daniel Kallin Birgittaskolan 25
Omgång 5
2019-10-13 13:00 5 Gropens IF H3 - Kopparbergs BK H3 4 - 8 Tony Wennberg, Oscar Söljén Fjugesta Bollhall 86
2019-10-14 18:30 5 Kumla IBK H3 (B-lag) - Nora IBK H3 2 - 8 Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora) 54
2019-10-15 19:00 5 IBK Wasahus-73 H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) 12 - 4 Oscar Söljén, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2019-10-16 19:00 5 Örebro SK Ung H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 12 - 5 Oscar Söljén, Mohamed Abdirisak Mellringehallen - Örebro 54
2019-10-16 20:00 5 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Brickebackens IF H3 3 - 12 Aarre Hietanen, Tony Wennberg Odenskolans Sporthall 57
2019-10-18 19:45 5 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Väster IBK Örebro H3 4 - 3 Henrik Zegelsson, Berndt Swärd Alléhallen, Hallsberg
Omgång 6
2019-10-18 19:30 6 Kopparbergs BK H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) 4 - 4 e.förl. Juha Vanninen, Daniel Östling Ljusnarshallen 100
2019-10-19 11:30 6 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Brickebackens IF H3 3 - 14 Fernando Rocabado, Jimmy Lindell Stadsskogsskolan 30
2019-10-19 16:00 6 Nora IBK H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 16 - 3 Fernando Rocabado, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2019-10-20 12:45 6 IBK Wasahus-73 H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 20 - 8 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-10-20 16:00 6 KFUM Örebro H3 - Örebro SK Ung H3 9 - 3 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tegelbruket 33
2019-10-20 17:00 6 Väster IBK Örebro H3 - Gropens IF H3 9 - 4 Daniel Kallin, Tomas Persson Birgittaskolan 30
Omgång 7
2019-10-25 19:00 7 Gropens IF H3 - IBK Wasahus-73 H3 8 - 6 Jonathan Morén, Berndt Swärd Fjugesta Bollhall 73
2019-10-25 20:00 7 Örebro SK Ung H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) 4 - 3 Mats Eriksson, Carl Wikgren Mellringehallen - Örebro 72
2019-10-26 13:00 7 Kumla IBK H3 (B-lag) - Väster IBK Örebro H3 5 - 8 Carl Wikgren, Lars Fridell Skogstorpskolan
2019-10-26 18:45 7 Nora IBK H3 - Kopparbergs BK H3 10 - 7 Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset, Nora 88
2019-10-27 14:00 7 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 7 - 14 Tony Wennberg Odenskolans Sporthall
2019-10-27 17:00 7 Brickebackens IF H3 - KFUM Örebro H3 9 - 2 Johan Palmér, Fredrik Knutsson Birgittaskolan
Omgång 8
2019-10-29 19:45 8 KFUM Örebro H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 15 - 2 Tomas Persson, Berndt Swärd Tegelbruket 23
2019-11-01 19:30 8 Kopparbergs BK H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 7 - 3 Lars Fridell, Daniel Kallin Ljusnarshallen 92
2019-11-02 11:00 8 Lillån IBK H3 (B-lag) - Brickebackens IF H3 4 - 5 e.förl. Tomas Persson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro 45
2019-11-03 12:45 8 IBK Wasahus-73 H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) 13 - 7 Carl Wikgren, Lars Fridell Mellringehallen - Örebro
2019-11-03 14:00 8 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Örebro SK Ung H3 4 - 5 e.förl. Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2019-11-03 17:00 8 Väster IBK Örebro H3 - Nora IBK H3 2 - 6 Oscar Söljén, Berndt Swärd Birgittaskolan 40
Omgång 9
2019-11-08 19:00 9 Kopparbergs BK H3 - Väster IBK Örebro H3 11 - 6 Juha Vanninen, Daniel Östling Ljusnarshallen 78
2019-11-08 19:30 9 Nora IBK H3 - IBK Wasahus-73 H3 12 - 6 Daniel Kallin, Tony Wennberg Idrottshuset, Nora 178
2019-11-09 15:00 9 Örebro SK Ung H3 - Gropens IF H3 3 - 7 Daniel Kallin, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2019-11-10 16:00 9 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Lillån IBK H3 (B-lag) 6 - 15 Emil Wass, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2019-11-10 17:00 9 Brickebackens IF H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 8 - 5 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Birgittaskolan
2019-11-10 17:30 9 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - KFUM Örebro H3 5 - 12 Francisco Contreras, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall 89
Omgång 10
2019-11-12 19:00 10 IBK Wasahus-73 H3 - Kopparbergs BK H3 10 - 9 Oscar Söljén, Carl Wikgren Mellringehallen - Örebro
2019-11-12 19:00 10 Gropens IF H3 - Brickebackens IF H3 9 - 7 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Fjugesta Bollhall 72
2019-11-12 20:00 10 Lillån IBK H3 (B-lag) - KFUM Örebro H3 6 - 5 e.förl. Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Idrottshuset, Örebro Plan 2 20
2019-11-13 19:00 10 Örebro SK Ung H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) 3 - 6 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-11-13 19:30 10 Väster IBK Örebro H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 21 - 3 Tomas Persson, Berndt Swärd Birgittaskolan 12
2019-11-15 19:45 10 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 13 - 2 Mikael Åman, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
Omgång 11
2019-11-16 16:00 11 KFUM Örebro H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 9 - 4 Oscar Söljén, Mats Eriksson Tegelbruket
2019-11-16 18:30 11 Nora IBK H3 - Örebro SK Ung H3 5 - 5 e.förl. Lars Fridell, Emil Wass Idrottshuset, Nora 110
2019-11-17 14:00 11 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Lillån IBK H3 (B-lag) 4 - 12 Oscar Söljén, Carl Wikgren Odenskolans Sporthall 51
2019-11-17 16:00 11 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Gropens IF H3 5 - 16 Tomas Persson, Henrik Syversen Stadsskogsskolan
2019-11-17 17:00 11 Väster IBK Örebro H3 - IBK Wasahus-73 H3 14 - 9 Daniel Kallin, Lars Fridell Birgittaskolan 10
2019-12-03 19:30 11 Brickebackens IF H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) 4 - 5 Tomas Persson, Berndt Swärd Birgittaskolan
Omgång 12
2019-11-22 20:00 12 Gropens IF H3 - KFUM Örebro H3 6 - 5 e.förl. Mohamed Abdirisak, Jimmy Lindell Fjugesta Bollhall 72
2019-11-22 20:00 12 Örebro SK Ung H3 - Kopparbergs BK H3 10 - 6 Daniel Kallin, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2019-11-23 13:00 12 Kumla IBK H3 (B-lag) - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 14 - 3 Oscar Söljén, Daniel Kallin Skogstorpskolan
2019-11-23 17:30 12 IBK Wasahus-73 H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 21 - 8 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Birgittaskolan
2019-11-24 14:00 12 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Lillån IBK H3 (B-lag) OW (0 - 5) Francisco Contreras, Carl Wikgren Alléhallen, Hallsberg
2019-11-24 14:30 12 Brickebackens IF H3 - Nora IBK H3 8 - 13 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Birgittaskolan 42
Omgång 13
2019-11-25 20:00 13 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 6 - 6 e.förl. Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall 57
2019-11-25 20:00 13 Lillån IBK H3 (B-lag) - Gropens IF H3 3 - 5 Francisco Contreras, Oscar Söljén Birgittaskolan 45
2019-11-26 19:45 13 KFUM Örebro H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) 4 - 5 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Tegelbruket
2019-11-27 19:30 13 Väster IBK Örebro H3 - Örebro SK Ung H3 9 - 4 Tomas Persson, Oscar Söljén Birgittaskolan 25
2019-11-27 19:30 13 Kopparbergs BK H3 - Brickebackens IF H3 15 - 12 Simon Jansson, Tonni Boström Ljusnarshallen 82
2019-11-28 19:30 13 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Nora IBK H3 3 - 9 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Stadsskogsskolan
Omgång 14
2019-12-07 13:00 14 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Kopparbergs BK H3 7 - 8 e.förl. Francisco Contreras, Tony Wennberg Stadsskogsskolan
2019-12-07 14:00 14 Nora IBK H3 - KFUM Örebro H3 8 - 7 Tomas Persson, Daniel Kallin Idrottshuset, Nora 93
2019-12-07 15:00 14 Gropens IF H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 11 - 6 Fredrik Knutsson, Micael Svensson Fjugesta Bollhall 64
2019-12-08 10:00 14 Örebro SK Ung H3 - IBK Wasahus-73 H3 13 - 17 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-12-08 13:30 14 Kumla IBK H3 (B-lag) - Lillån IBK H3 (B-lag) 8 - 5 Oscar Söljén, Micael Svensson Skogstorpskolan
2019-12-08 17:00 14 Brickebackens IF H3 - Väster IBK Örebro H3 6 - 11 Daniel Kallin, Carl Wikgren Birgittaskolan 32
Omgång 15
2019-12-14 11:00 15 Lillån IBK H3 (B-lag) - Nora IBK H3 16 - 6 Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 2 47
2019-12-15 12:45 15 IBK Wasahus-73 H3 - Brickebackens IF H3 6 - 11 Oscar Söljén, Francisco Contreras Mellringehallen - Örebro
2019-12-15 15:00 15 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Gropens IF H3 2 - 20 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall 77
2019-12-15 16:30 15 KFUM Örebro H3 - Kopparbergs BK H3 8 - 6 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tegelbruket
2019-12-15 17:00 15 Väster IBK Örebro H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 23 - 6 Tomas Persson, Francisco Contreras Birgittaskolan
2019-12-15 18:05 15 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Kumla IBK H3 (B-lag) 8 - 5 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
Omgång 16
2019-12-20 19:00 16 Kopparbergs BK H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) 10 - 11 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Ljusnarshallen 97
2019-12-20 19:30 16 Nora IBK H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 9 - 8 Daniel Kallin, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2019-12-20 20:00 16 Örebro SK Ung H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 9 - 1 Fredrik Knutsson, Carl Wikgren Mellringehallen - Örebro
2019-12-21 16:00 16 KFUM Örebro H3 - Väster IBK Örebro H3 11 - 5 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Tegelbruket
2019-12-22 13:30 16 Kumla IBK H3 (B-lag) - Gropens IF H3 4 - 4 e.förl. Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Skogstorpskolan
2020-02-13 19:30 16 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - IBK Wasahus-73 H3 11 - 23 Johan Palmér, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
Omgång 17
2020-01-10 19:00 17 Gropens IF H3 - Nora IBK H3 17 - 3 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Fjugesta Bollhall 100
2020-01-11 12:45 17 IBK Wasahus-73 H3 - KFUM Örebro H3 10 - 12 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2020-01-12 12:45 17 Örebro SK Ung H3 - Brickebackens IF H3 5 - 7 Emil Wass, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2020-01-12 17:00 17 Lillån IBK H3 (B-lag) - Väster IBK Örebro H3 14 - 4 Daniel Kallin, Tomas Persson Birgittaskolan
2020-01-12 17:30 17 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Kumla IBK H3 (B-lag) 2 - 19 Henrik Zegelsson, Carl Wikgren Odenskolans Sporthall 79
2020-01-12 18:45 17 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Kopparbergs BK H3 6 - 5 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Alléhallen, Hallsberg
Omgång 18
2020-01-17 19:30 18 Kopparbergs BK H3 - Gropens IF H3 7 - 8 Simon Jansson, Jussi Nissinen Ljusnarshallen 175
2020-01-18 16:00 18 Brickebackens IF H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 9 - 7 Mikael Åman, Carl Wikgren Birgittaskolan
2020-01-18 16:00 18 Nora IBK H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) 9 - 3 Emil Wass, Daniel Kallin Idrottshuset, Nora 105
2020-01-19 16:00 18 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Örebro SK Ung H3 4 - 11 Tomas Persson, Berndt Swärd Stadsskogsskolan
2020-01-19 17:00 18 Väster IBK Örebro H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 6 - 2 Emil Wass, Henrik Zegelsson Birgittaskolan
2020-02-22 15:00 18 Lillån IBK H3 (B-lag) - IBK Wasahus-73 H3 14 - 7 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Mellringehallen - Örebro
Omgång 19
2020-01-24 19:45 19 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - IBK Wasahus-73 H3 3 - 9 Daniel Kallin, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2020-01-24 20:00 19 Örebro SK Ung H3 - KFUM Örebro H3 9 - 8 Fredrik Knutsson, Carl Wikgren Mellringehallen - Örebro 30
2020-01-25 13:00 19 Kumla IBK H3 (B-lag) - Kopparbergs BK H3 10 - 5 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Skogstorpskolan 15
2020-01-25 16:00 19 Gropens IF H3 - Väster IBK Örebro H3 5 - 9 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Fjugesta Bollhall 70
2020-01-26 15:45 19 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Nora IBK H3 10 - 9 Carl Wikgren, Oscar Söljén Odenskolans Sporthall 52
2020-01-26 17:00 19 Brickebackens IF H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 5 - 4 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Birgittaskolan 25
Omgång 20
2020-01-28 20:00 20 Lillån IBK H3 (B-lag) - Örebro SK Ung H3 5 - 6 e.förl. Oscar Söljén, Roger Collin Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-01-31 19:00 20 Kopparbergs BK H3 - Nora IBK H3 8 - 5 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Ljusnarshallen 105
2020-02-02 12:45 20 IBK Wasahus-73 H3 - Gropens IF H3 14 - 9 Oscar Söljén, Lars Fridell Birgittaskolan
2020-02-02 16:00 20 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 9 - 6 Mats Eriksson, Emil Wass Stadsskogsskolan 45
2020-02-02 16:30 20 KFUM Örebro H3 - Brickebackens IF H3 6 - 7 e.förl. Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Tegelbruket 20
2020-02-02 17:00 20 Väster IBK Örebro H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) 5 - 8 Oscar Söljén, Carl Wikgren Birgittaskolan
Omgång 21
2020-02-08 13:00 21 Kumla IBK H3 (B-lag) - IBK Wasahus-73 H3 7 - 8 Fredrik Knutsson, Lars Fridell Skogstorpskolan
2020-02-08 16:00 21 Nora IBK H3 - Väster IBK Örebro H3 10 - 7 Lars Fridell, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Nora 115
2020-02-08 17:30 21 Örebro SK Ung H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 11 - 11 e.förl. Berndt Swärd, Carl Wikgren Mellringehallen - Örebro 33
2020-02-09 16:00 21 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - KFUM Örebro H3 5 - 21 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2020-02-09 17:00 21 Brickebackens IF H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) 7 - 8 e.förl. Oscar Söljén, Berndt Swärd Birgittaskolan
2020-02-09 18:00 21 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Kopparbergs BK H3 4 - 6 Daniel Kallin, Lars Fridell Odenskolans Sporthall 58
Omgång 22
2020-02-15 15:00 22 Gropens IF H3 - Örebro SK Ung H3 14 - 6 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Fjugesta Bollhall
2020-02-15 17:45 22 IBK Wasahus-73 H3 - Nora IBK H3 16 - 9 Carl Wikgren, Johan Palmér Mellringehallen - Örebro
2020-02-16 14:00 22 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Brickebackens IF H3 12 - 11 e.förl. Henrik Zegelsson, Micael Svensson Alléhallen, Hallsberg
2020-02-16 15:00 22 KFUM Örebro H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 29 - 7 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tegelbruket
2020-02-16 17:00 22 Väster IBK Örebro H3 - Kopparbergs BK H3 13 - 6 Carl Wikgren, Tony Wennberg Birgittaskolan 4
2020-02-16 17:00 22 Lillån IBK H3 (B-lag) - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 25 - 2 Berndt Swärd, Michael Nilsson Idrottshuset, Örebro Plan 2 44
Omgång 23
2020-02-21 19:00 23 Kopparbergs BK H3 - IBK Wasahus-73 H3 9 - 12 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Ljusnarshallen 99
2020-02-22 13:00 23 Kumla IBK H3 (B-lag) - Örebro SK Ung H3 8 - 4 Oscar Söljén, Mats Eriksson Skogstorpskolan
2020-02-23 13:30 23 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Väster IBK Örebro H3 7 - 21 Fredrik Knutsson, Oscar Söljén Odenskolans Sporthall 58
2020-02-23 16:00 23 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 2 - 9 Mats Eriksson, Tony Wennberg Stadsskogsskolan 41
2020-02-23 17:00 23 Brickebackens IF H3 - Gropens IF H3 4 - 6 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
2020-02-23 18:00 23 KFUM Örebro H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) 5 - 2 Oscar Söljén, Michael Nilsson Tegelbruket 50
Omgång 24
2020-02-21 19:45 24 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - KFUM Örebro H3 9 - 10 e.förl. Johan Palmér, Daniel Kallin Alléhallen, Hallsberg
2020-02-25 18:30 24 IBK Wasahus-73 H3 - Väster IBK Örebro H3 9 - 8 Daniel Kallin, Emil Wass Birgittaskolan
2020-02-25 19:00 24 Örebro SK Ung H3 - Nora IBK H3 7 - 11 Oscar Söljén, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro 55
2020-02-25 20:00 24 Lillån IBK H3 (B-lag) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 14 - 11 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset, Örebro Plan 2 11
2020-02-26 19:30 24 Kumla IBK H3 (B-lag) - Brickebackens IF H3 Daniel Kallin, Henrik Zegelsson Skogstorpskolan
2020-02-27 19:30 24 Gropens IF H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Fjugesta Bollhall
Omgång 25
2020-02-28 19:00 25 Lillån IBK H3 (B-lag) - Pålsboda IBF H3 (B-lag) Carl Wikgren, Emil Wass Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-02-28 19:00 25 Kopparbergs BK H3 - Örebro SK Ung H3 , Tomas Persson Ljusnarshallen
2020-02-29 16:00 25 Nora IBK H3 - Brickebackens IF H3 Berndt Swärd, Tony Wennberg Idrottshuset, Nora
2020-03-01 13:30 25 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - IBK Wasahus-73 H3 , Michael Nilsson Odenskolans Sporthall
2020-03-01 15:30 25 KFUM Örebro H3 - Gropens IF H3 , Tony Wennberg Tegelbruket
2020-03-01 16:00 25 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Kumla IBK H3 (B-lag) , Tomas Persson Stadsskogsskolan
Omgång 26
2020-03-08 12:00 26 Gropens IF H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) , Tony Wennberg Fjugesta Bollhall
2020-03-08 12:00 26 Örebro SK Ung H3 - Väster IBK Örebro H3 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2020-03-08 12:00 26 Nora IBK H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) Idrottshuset, Nora
2020-03-08 13:30 26 Kumla IBK H3 (B-lag) - KFUM Örebro H3 Daniel Kallin, Henrik Zegelsson Skogstorpskolan
2020-03-08 14:00 26 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) Carl Wikgren, Emil Wass Alléhallen, Hallsberg
2020-03-08 17:00 26 Brickebackens IF H3 - Kopparbergs BK H3 Daniel Kallin, Lars Fridell Birgittaskolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis