Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Svår A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Abrahamsbergs IBF Orange m svarta siffror (Blå nivå: Vit m svarta siffror), Svart, Orange
AIK IBF Måns Wiberg brand262@gmail.com 0739731261 svart/svart/svart/gul
Ekerö IK Blå, Blå, Blå
Erikslunds KF Peter Wedberg peter.wedberg@midtech.se 070-6525241 Grön/Svart/Svart
Grimsta AIK (A) Röd, Röd, Vit+Röd
IBF Offensiv Lidingö blå, blå, blå
IK Frej Täby Gul, Svart, Gul
Jakobsbergs IBF Svart, Svart, Svart
Sigtuna IF IBK Blå, Blå, Blå
Stäkets IF Blå, Blå, Blå
Tyresö Trollbäcken IBK (B) svart/svart, svart, svart
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Värmdö IF (B) Blå, Blå, Blå
Åkersberga IBF (A) Niclas Engström engstrom.niclas@gmail.com Orange/Svart/Orange
Åkersberga IBF (B) Alexander Berardi alexander.berardi@gmail.com Orange/Svart/Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-03 11:30 1 Erikslunds KF - IBF Offensiv Lidingö Simon Åbom, Jonas Edström Erikslundshallen
2015-10-03 12:00 1 Ekerö IK - Värmdö IF (B) Håkan Augustsson, Karl Hurtig Tappströms Bollhall
2015-10-03 12:00 1 IK Frej Täby - Sigtuna IF IBK Dennis Svensson, Erik Nyman Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-10-03 15:45 1 Abrahamsbergs IBF - Täby FC (A) Marcus Larsson, Lucas Myrby Stora Mossen 1
2015-10-04 10:30 1 AIK IBF - Stäkets IF Jonna Karke, Robin Karke Ulriksdalshallen
2015-10-04 13:00 1 Åkersberga IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Frida Berg, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
Omgång 2
2015-10-10 12:15 2 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (B) Tove Wallén, Ida Nedin Erikslundshallen
2015-10-10 13:00 2 Värmdö IF (B) - Abrahamsbergs IBF Tomas Jansson, Casper Forsblad Värmdö sporthall
2015-10-10 14:30 2 IBF Offensiv Lidingö - IK Frej Täby Henrik Sommerville, Fredrik Hallenberg Bodals Bollhall
2015-10-11 11:15 2 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ekerö IK Daniel Mårtensson, Tomas Jansson Tyresöhallen
2015-10-11 12:30 2 Sigtuna IF IBK - AIK IBF Jonas Sandberg, Lars Sundlöf Prästängshallen
2015-10-25 10:45 2 Stäkets IF - Jakobsbergs IBF Per Sundvall, Sofia Aadli Kallhälls sporthall
Omgång 3
2015-10-17 09:45 3 Vallentuna IBK - Stäkets IF Tove Wallén, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-10-17 10:45 3 Åkersberga IBF (A) - Erikslunds KF Emil Kirchner, Simon Åbom Åkersberga Sporthall A
2015-10-17 11:15 3 Grimsta AIK (A) - Täby FC (A) Fredrik Nensén, Håkan Augustsson Väsby skolan
2015-10-17 11:15 3 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (B) Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-10-17 15:45 3 Abrahamsbergs IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Rebecca Staffas, Robin Wirström Stora Mossen 1
2015-10-20 19:45 3 AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö Andreas Mattsson, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2015-11-07 09:30 3 Jakobsbergs IBF - Sigtuna IF IBK Hektor Byfors, Fredrik Leander Viksjö Sporthall
Omgång 4
2015-11-07 11:15 4 Erikslunds KF - Ekerö IK Lars Reuterhagen, Per Sundvall Skarpängskolan B
2015-11-07 11:15 4 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (A) Tilde Levinson, Anna Skantz Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-11-07 12:15 4 IBF Offensiv Lidingö - Jakobsbergs IBF Joel Scott, Fredrik Hallenberg Bodals Bollhall
2015-11-07 15:15 4 Värmdö IF (B) - Täby FC (A) Felix Fernström, Cecilia Leijon-Fröjd Värmdö sporthall
2015-11-07 15:15 4 Åkersberga IBF (B) - AIK IBF Emil Kirchner, Lars Samuelsson Åkersberga Sporthall A
2015-11-08 11:00 4 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
Omgång 5
2015-11-14 11:15 5 Vallentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö Ida Nedin, Tove Wallén Hammarbackens Sporthall
2015-11-14 12:45 5 Grimsta AIK (A) - Värmdö IF (B) Fredrik Nensén, Per Ove Åman Väsby skolan
2015-11-14 15:15 5 Ekerö IK - IK Frej Täby Robin Wirström, Tehmoorkhan Barekzay Tappströms Bollhall
2015-11-14 15:45 5 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Daniel Skantze, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2015-11-14 15:45 5 Abrahamsbergs IBF - Erikslunds KF Robin Berger, Gabriel Stjärnekull Stora Mossen 1
2015-11-15 10:30 5 AIK IBF - Åkersberga IBF (A) Sandhya Karlsson, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2015-11-15 13:15 5 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF (B) Andreas Mattsson, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
Omgång 6
2015-11-21 12:00 6 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Värmdö IF (B) Tomas Jansson, Casper Forsblad Strandhallen - Tyresö
2015-11-21 12:00 6 IK Frej Täby - Abrahamsbergs IBF Lucas Edberg, Hannes Hovmöller Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-11-21 15:00 6 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK Tove Wallén, Ida Nedin Åkersberga Sporthall A
2015-11-21 15:45 6 Åkersberga IBF (A) - Jakobsbergs IBF Tove Wallén, Ida Nedin Åkersberga Sporthall A
2015-11-22 11:15 6 Stäkets IF - Grimsta AIK (A) Edvin Hedenström, Erik Hellgren Kallhälls sporthall
2015-11-22 11:15 6 AIK IBF - Ekerö IK Sandhya Karlsson, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen
Omgång 7
2015-11-28 10:30 7 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (A) Ida Nedin, Lars Samuelsson Hammarbackens Sporthall
2015-11-28 11:00 7 Jakobsbergs IBF - Ekerö IK Erik Hellgren, Andreas Eriksson Viksjö Sporthall
2015-11-28 12:00 7 Abrahamsbergs IBF - AIK IBF Marina Saxon, Alva DaLuz Stora Mossen 1
2015-11-28 12:45 7 Grimsta AIK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Baberkhan Barekzay, Jonas Sandberg Väsby skolan
2015-11-28 14:15 7 Täby FC (A) - Erikslunds KF Tove Wallén, Ida Nedin Skarpängskolan A
2015-11-29 10:15 7 Stäkets IF - Sigtuna IF IBK Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Kallhälls sporthall
Omgång 8
2015-12-05 12:00 8 IK Frej Täby - Täby FC (A) Lucas Edberg, Tove Wallén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-12-05 12:15 8 Erikslunds KF - Värmdö IF (B) Markus Almén, Jonas Sandberg Erikslundshallen
2015-12-05 12:45 8 Ekerö IK - Vallentuna IBK Daniel Bäckner, Torbjörn Lundin Tappströms Bollhall
2015-12-05 14:30 8 IBF Offensiv Lidingö - Stäkets IF Axel Göthberg, Tehmoorkhan Barekzay Bodals Bollhall
2015-12-06 10:15 8 Sigtuna IF IBK - Grimsta AIK (A) Jonas Sandberg, Tehmoorkhan Barekzay Prästängshallen
2015-12-06 12:00 8 Jakobsbergs IBF - Abrahamsbergs IBF Magnus Johansson, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
Omgång 9
2015-12-12 10:30 9 Täby FC (A) - AIK IBF Anders Thonberg, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2015-12-12 12:45 9 Vallentuna IBK - Abrahamsbergs IBF Tove Wallén, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2015-12-12 14:15 9 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Erikslunds KF Jonas Jatko, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2015-12-13 10:15 9 Stäkets IF - Åkersberga IBF (B) Andreas Mattsson, Wen-chung Tsai Kallhälls sporthall
2015-12-13 12:15 9 Sigtuna IF IBK - IBF Offensiv Lidingö Mikael Hagman, Frida Berg Prästängshallen
2015-12-13 12:30 9 Värmdö IF (B) - IK Frej Täby Oscar Forstadius, Anders Thonberg Värmdö sporthall
Omgång 10
2016-01-08 18:45 10 AIK IBF - Värmdö IF (B) Jan Lingemark, William Grafström Tallbackaskolan
2016-01-09 13:45 10 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK Markus Almén, Thomas Josbrink Åkersberga Sporthall A
2016-01-09 14:30 10 Åkersberga IBF (A) - Stäkets IF Markus Almén, Thomas Josbrink Åkersberga Sporthall A
2016-01-09 15:00 10 IK Frej Täby - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-01-09 15:15 10 IBF Offensiv Lidingö - Grimsta AIK (A) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Bodals Bollhall
2016-01-10 14:00 10 Jakobsbergs IBF - Täby FC (A) Thomas Josbrink, Sandhya Karlsson Viksjö Sporthall
Omgång 11
2016-01-23 10:45 11 Täby FC (A) - Vallentuna IBK Viktor Lindell, Leo Bergstrand Skarpängskolan B
2016-01-23 11:15 11 Grimsta AIK (A) - Erikslunds KF Jonas Sandberg, Viktor Bollvik Karlsson Väsby skolan
2016-01-23 12:15 11 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF (B) Tehmoorkhan Barekzay, Baberkhan Barekzay Bodals Bollhall
2016-01-24 11:15 11 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (A) Fredrik Hallenberg, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-01-24 11:15 11 Stäkets IF - Ekerö IK Per Sundvall, Malin Holm Kallhälls sporthall
2016-01-24 12:15 11 Värmdö IF (B) - Jakobsbergs IBF Anders Thonberg, Håkan Richter Värmdö sporthall
2016-01-24 13:30 11 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - AIK IBF Kari Malmros, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
Omgång 12
2016-01-30 11:30 12 Åkersberga IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö William Hasselström, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-01-30 11:30 12 Ekerö IK - Sigtuna IF IBK Mario Mallengren, Baberkhan Barekzay Tappströms Bollhall
2016-01-30 12:00 12 IK Frej Täby - Erikslunds KF Hannes Andersson, Emil Kirchner Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-01-30 12:45 12 Abrahamsbergs IBF - Stäkets IF Svedje Ohlson, Tuva Egman Stora Mossen 1
2016-01-30 12:45 12 Vallentuna IBK - Värmdö IF (B) Per Ove Åman, Tove Wallén Hammarbackens Sporthall
2016-01-30 13:00 12 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK (A) William Hasselström, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-01-31 12:00 12 Jakobsbergs IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Erik Hellgren, Fredrik Leander Viksjö Sporthall
Omgång 13
2016-02-06 11:30 13 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) Frida Berg, Erika Fransson Åkersberga Sporthall A
2016-02-06 14:15 13 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vallentuna IBK Robin Berger, Jonas Robertson Strandhallen - Tyresö
2016-02-06 15:00 13 Grimsta AIK (A) - IK Frej Täby Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Väsby skolan
2016-02-06 15:15 13 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK Tuva Egman, Axel Göthberg Bodals Bollhall
2016-02-07 11:45 13 Sigtuna IF IBK - Abrahamsbergs IBF Ken Johansson, Edward Swartling Prästängshallen
2016-02-07 12:15 13 Erikslunds KF - AIK IBF Mikael Hagman, Lars Samuelsson Erikslundshallen
Omgång 14
2016-02-13 17:15 14 Abrahamsbergs IBF - IBF Offensiv Lidingö Robert Milerud, Tuva Egman Stora Mossen 1
2016-02-14 09:00 14 Täby FC (A) - Stäkets IF Lucas Edberg, Ida Nedin Skarpängskolan B
2016-02-14 11:15 14 AIK IBF - IK Frej Täby Imtiaz Karim, Joel Scott Ulriksdalshallen
2016-02-14 11:15 14 Jakobsbergs IBF - Erikslunds KF Robert Milerud, Michael Leimer Viksjö Sporthall
2016-02-14 13:00 14 Åkersberga IBF (A) - Grimsta AIK (A) Per Sundvall, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2016-02-14 16:00 14 Ekerö IK - Åkersberga IBF (B) Stefano Bianque, Torbjörn Lundin Stenhamra Bollhall
Omgång 15
2016-02-20 11:15 15 IK Frej Täby - Jakobsbergs IBF Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-02-20 11:30 15 Åkersberga IBF (B) - Abrahamsbergs IBF Enya Hasselström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2016-02-20 11:30 15 Erikslunds KF - Vallentuna IBK Lucas Edberg, Tove Wallén Erikslundshallen
2016-02-20 12:15 15 Stäkets IF - Värmdö IF (B) Erik Hellgren, Fredrik Leander Kallhälls sporthall
2016-02-20 15:00 15 Grimsta AIK (A) - AIK IBF David Norman, William Grafström Väsby skolan
2016-02-21 10:00 15 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK Tove Wallén, Ida Nedin Åkersberga Sporthall A
2016-02-21 11:45 15 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
Omgång 16
2016-03-12 09:45 16 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö Karl Agholme, Jacob Almefelt Skarpängskolan B
2016-03-12 13:30 16 Vallentuna IBK - IK Frej Täby Tilde Levinson, Anna Skantz Hammarbackens Sporthall
2016-03-12 13:45 16 Värmdö IF (B) - Sigtuna IF IBK Didrik Axen, Emil Pagrot Värmdö sporthall
2016-03-12 18:00 16 Abrahamsbergs IBF - Åkersberga IBF (A) Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Stora Mossen 1
2016-03-13 10:45 16 Stäkets IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Fredrik Hallenberg, Magnus Johansson Kallhälls sporthall
2016-03-13 11:15 16 Jakobsbergs IBF - AIK IBF Tova Edman Jangbratt, Malin Alexandersson Viksjö Sporthall
2016-03-13 13:45 16 Ekerö IK - Grimsta AIK (A) Stefano Bianque, Magnus Westerberg Tappströms Bollhall
Omgång 17
2016-03-19 11:00 17 Ekerö IK - Abrahamsbergs IBF Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Tappströms Bollhall
2016-03-19 12:15 17 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) Enya Hasselström, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-03-19 14:00 17 IBF Offensiv Lidingö - Värmdö IF (B) Thomas Gjutarenäfve, Christoffer Markovski Bodals Bollhall
2016-03-20 11:15 17 AIK IBF - Vallentuna IBK William Grafström, David Norman Ulriksdalshallen
2016-03-20 13:30 17 Sigtuna IF IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Jonas Sandberg, Mikael Wiklund Prästängshallen
2016-04-01 19:00 17 Grimsta AIK (A) - Jakobsbergs IBF Stefano Bianque, Jan Lingemark Väsby skolan
Omgång 18
2016-04-02 13:00 18 Värmdö IF (B) - Åkersberga IBF (B) Emil Glenngård, Kevin Neemé Värmdö sporthall
2016-04-02 14:15 18 Abrahamsbergs IBF - Grimsta AIK (A) Alva DaLuz, Wen-chung Tsai Stora Mossen 1
2016-04-02 14:15 18 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö Svedje Ohlson, Magnus Berg Strandhallen - Tyresö
2016-04-02 15:15 18 Vallentuna IBK - Jakobsbergs IBF Tove Wallén, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2016-04-02 15:45 18 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan A
2016-04-03 09:45 18 Stäkets IF - Erikslunds KF Fadi Saffo, Christoffer Markovski Kallhälls sporthall
Omgång 19
2016-04-09 11:30 19 Erikslunds KF - Sigtuna IF IBK Niklas Wedin, Viktor Lindell Erikslundshallen
2016-04-09 12:45 19 IK Frej Täby - Stäkets IF Lucas Edberg, Erik Hellgren Tibblehallen CC
2016-04-09 15:00 19 Grimsta AIK (A) - Vallentuna IBK Lars Sundlöf, Per Calmén Väsby skolan
2016-04-10 09:15 19 Åkersberga IBF (A) - Värmdö IF (B) Emil Kirchner, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2016-04-10 10:30 19 Ekerö IK - Täby FC (A) Daniel Kölborn, Per Sundvall Tappströms Bollhall
2016-04-10 10:45 19 Åkersberga IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Ken Johansson, Tilde Levinson Åkersberga Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis