Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (B) Svart, Svart, Svart
Bromma KFUK-KFUM Blå, Blå, Vit
Ekerö IK (A) Blå, Blå, Blå
Grimsta AIK (B) Röd, Röd, Vit+Röd
Grimsta AIK (C) Eva Öhlin evaohlin65@hotmail.com 073-384 90 51 Röd/Röd/Vit+Röd
Hässelby SK IBK (A) Röd, Svart, Svart
Hässelby SK IBK (B) Jenny Krona jenny.krona@gmail.com 070-7575524 Röd/Svart/Svart
Hässelby SK IBK (E) Petra Lundmark petra.lundmark@marknadsstrategen.se +46 73-387 77 53 Röd/Svart/Svart
IK Frej Täby Gul, Svart, Gul
Jakobsbergs IBF Svart, Svart, Svart
Järfälla IBK (B) Röd, Röd, Vit
Rotebro IS IBK (A) Christina Wall kicki.wall@gmail.com 0762-40 94 27 Blå/Blå/Vit
Råsunda IS
Täby FC (B) Vit, Vit, Vit
Täby FC (D) Vit, Vit, Vit
Åkersberga IBF (C) Orange, Svart, Orange
Ängby IF Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-03 09:00 1 Täby FC (B) - Järfälla IBK (B) Karl Agholme, Johan Ribbing Skarpängskolan B
2015-10-03 09:45 1 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (E) Andreas Mattsson, Fredrik Hallenberg Rotebrohallen (Nya)
2015-10-03 11:15 1 IK Frej Täby - Jakobsbergs IBF Dennis Svensson, Erik Nyman Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-10-03 12:00 1 Grimsta AIK (C) - Ekerö IK (A) Per Calmén, Jonas Sandberg Väsby skolan
2015-10-03 13:30 1 Ängby IF - Råsunda IS Mats Järnmark, Ola Bigestans Stora Mossen 1
2015-10-04 10:30 1 Hässelby SK IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) Ej offentliggjord, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2015-10-04 11:15 1 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (C) Erik Hellgren, Torbjörn Lundin Björkebyhallen
Omgång 2
2015-10-10 10:30 2 Grimsta AIK (C) - Hässelby SK IBK (A) Simon Åbom, Lars Samuelsson Väsby skolan
2015-10-10 11:15 2 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (D) Fredrik Leander, Hektor Byfors Hässelbyhallen
2015-10-10 12:00 2 Ekerö IK (A) - IK Frej Täby Karl Hurtig, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2015-10-10 13:00 2 Åkersberga IBF (C) - Grimsta AIK (B) Enya Hasselström, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2015-10-11 10:45 2 Järfälla IBK (B) - Bromma KFUK-KFUM Fredrik Leander, Hektor Byfors Viksjö Sporthall
2015-10-11 12:00 2 Råsunda IS - Rotebro IS IBK (A) Karl Hurtig, Håkan Taxén Ulriksdalshallen
2015-10-14 18:00 2 Jakobsbergs IBF - Ängby IF Mathias Olofsson, Jan Lingemark Viksjö Sporthall
2015-12-18 19:00 2 Hässelby SK IBK (E) - Bele Barkarby IF IBF (B) Mattias Nordlund, Gustav Levin Hässelbyhallen
Omgång 3
2015-10-24 09:00 3 Rotebro IS IBK (A) - Jakobsbergs IBF Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Rotebrohallen (Nya)
2015-10-24 09:45 3 IK Frej Täby - Hässelby SK IBK (A) Magnus Westerberg, Per Calmén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-10-24 11:15 3 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) Niklas Wedin, Lucas Edberg Skarpängskolan A
2015-10-24 12:00 3 Täby FC (D) - Grimsta AIK (C) Hannes Andersson, Lucas Edberg Skarpängskolan A
2015-10-24 12:45 3 Ängby IF - Ekerö IK (A) Lars Reuterhagen, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2015-10-25 12:30 3 Åkersberga IBF (C) - Hässelby SK IBK (E) William Hasselström, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2016-01-16 11:00 3 Bele Barkarby IF IBF (B) - Råsunda IS Julius Olesen, Fadi Saffo Björkebyhallen
Omgång 4
2015-11-07 10:30 4 IK Frej Täby - Täby FC (D) Tilde Levinson, Anna Skantz Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-11-07 11:15 4 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (A) Gustav Levin, Leif Borglund Tappströms Bollhall
2015-11-07 12:00 4 Grimsta AIK (C) - Täby FC (B) Malin Alexandersson, Tova Edman Jangbratt Väsby skolan
2015-11-07 13:30 4 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF Hektor Byfors, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2015-11-07 14:15 4 Hässelby SK IBK (B) - Bromma KFUK-KFUM Hektor Byfors, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2015-11-07 15:45 4 Hässelby SK IBK (E) - Grimsta AIK (B) Mats Järnmark, Julius Olesen Hässelbyhallen
2015-11-08 10:30 4 Jakobsbergs IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) Jonna Karke, Patric Terelius Kallhälls sporthall
2015-11-08 14:45 4 Råsunda IS - Åkersberga IBF (C) Juha Tammerström, Vilhelm Nordström Ulriksdalshallen
Omgång 5
2015-11-14 11:15 5 Grimsta AIK (B) - Järfälla IBK (B) Fredrik Nensén, Per Ove Åman Väsby skolan
2015-11-14 12:00 5 Bromma KFUK-KFUM - Grimsta AIK (C) Gabriel Stjärnekull, Julius Olesen Stora Mossen 1
2015-11-14 12:45 5 Hässelby SK IBK (E) - Råsunda IS Sofia Aadli, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2015-11-14 12:45 5 Ängby IF - Täby FC (D) Gabriel Stjärnekull, Julius Olesen Stora Mossen 1
2015-11-14 13:00 5 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) Jonas Sandberg, David Norman Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2015-11-14 14:15 5 Täby FC (B) - IK Frej Täby Daniel Skantze, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2015-11-15 09:45 5 Åkersberga IBF (C) - Jakobsbergs IBF Anton Hemström, Markus Almén Åkersberga Sporthall A
2015-11-15 11:15 5 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (A) Julius Olesen, Torbjörn Lundin Björkebyhallen
Omgång 6
2015-11-21 10:30 6 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (C) Fredrik Hallenberg, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2015-11-21 10:30 6 IK Frej Täby - Bromma KFUK-KFUM Elias Grafström, William Grafström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2015-11-21 11:15 6 Ängby IF - Täby FC (B) Joel Scott, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2015-11-21 12:45 6 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Jonna Karke, Robin Karke Hässelbyhallen
2015-11-21 15:00 6 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (A) Dennis Svensson, Frida Berg Skarpängskolan A
2015-11-22 09:45 6 Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK (E) Daniel Bäckner, Jesper Roth Kallhälls sporthall
2015-11-22 10:30 6 Råsunda IS - Grimsta AIK (B) Sandhya Karlsson, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen
Omgång 7
2015-11-28 09:30 7 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (B) Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Rotebrohallen (Nya)
2015-11-28 11:15 7 Bromma KFUK-KFUM - Ängby IF Marina Saxon, Alva DaLuz Stora Mossen 1
2015-11-28 13:30 7 Hässelby SK IBK (E) - Ekerö IK (A) Jonna Karke, Robin Karke Hässelbyhallen
2015-11-29 09:00 7 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (D) Marina Saxon, Alva DaLuz Björkebyhallen
2015-11-29 11:45 7 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) Erik Hellgren, Gustav Levin Viksjö Sporthall
2015-11-29 12:00 7 Råsunda IS - Jakobsbergs IBF Elias Grafström, Johannes Ekenberg Ulriksdalshallen
2015-11-29 17:00 7 Åkersberga IBF (C) - Hässelby SK IBK (A) Markus Almén, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
Omgång 8
2015-12-05 09:30 8 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (C) Simon Åbom, Emil Kirchner Skarpängskolan B
2015-12-05 09:45 8 Hässelby SK IBK (A) - Hässelby SK IBK (E) Lars Reuterhagen, Tehmoorkhan Barekzay Hässelbyhallen
2015-12-05 09:45 8 Rotebro IS IBK (A) - Bromma KFUK-KFUM Viktor Strömberg, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2015-12-05 10:15 8 Grimsta AIK (C) - Järfälla IBK (B) Ken Johansson, Baberkhan Barekzay Väsby skolan
2015-12-05 11:00 8 Jakobsbergs IBF - Grimsta AIK (B) Andreas Eriksson, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2015-12-05 11:15 8 Ekerö IK (A) - Råsunda IS Daniel Bäckner, Torbjörn Lundin Tappströms Bollhall
2015-12-05 13:30 8 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Martin Svensson, Dennis Svensson Skarpängskolan A
Omgång 9
2015-12-12 12:00 9 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) Fredrik Nensén, Elias Grafström Väsby skolan
2015-12-12 12:00 9 Hässelby SK IBK (E) - Täby FC (D) Erik Hellgren, Hektor Byfors Hässelbyhallen
2015-12-12 15:15 9 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (B) William Hasselström, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2015-12-13 09:45 9 Jakobsbergs IBF - Ekerö IK (A) Marcus Ackefelt, Julius Olesen Viksjö Sporthall
2015-12-13 10:30 9 Järfälla IBK (B) - IK Frej Täby Marcus Ackefelt, Julius Olesen Viksjö Sporthall
2015-12-13 12:00 9 Råsunda IS - Hässelby SK IBK (A) Juha Tammerström, William Grafström Ulriksdalshallen
2015-12-13 12:00 9 Bele Barkarby IF IBF (B) - Bromma KFUK-KFUM Torbjörn Lundin, Erik Hellgren Björkebyhallen
Omgång 10
2016-01-09 10:30 10 Grimsta AIK (C) - Hässelby SK IBK (B) Jan Lingemark, David Norman Väsby skolan
2016-01-09 12:00 10 Ekerö IK (A) - Grimsta AIK (B) Baberkhan Barekzay, Tehmoorkhan Barekzay Tappströms Bollhall
2016-01-09 12:15 10 Täby FC (D) - Råsunda IS Daniel Skantze, Axel Petersson Skarpängskolan B
2016-01-09 13:30 10 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (E) Elias Grafström, Johan Ribbing Skarpängskolan A
2016-01-09 14:15 10 Ängby IF - Järfälla IBK (B) Baberkhan Barekzay, Tehmoorkhan Barekzay Stora Mossen 1
2016-01-09 16:00 10 Åkersberga IBF (C) - Bromma KFUK-KFUM Tobias Hagelin, Frida Berg Åkersberga Sporthall A
2016-01-10 10:30 10 Hässelby SK IBK (A) - Jakobsbergs IBF Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Hässelbyhallen
Omgång 11
2016-01-16 11:15 11 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (A) Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Tappströms Bollhall
2016-01-16 11:15 11 Hässelby SK IBK (E) - Bromma KFUK-KFUM Alva DaLuz, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2016-01-16 12:00 11 Grimsta AIK (B) - Grimsta AIK (C) Malin Alexandersson, Tova Edman Jangbratt Väsby skolan
2016-01-17 10:30 11 Råsunda IS - Täby FC (B) Sandhya Karlsson, Christian Berger Ulriksdalshallen
2016-01-17 10:45 11 Hässelby SK IBK (B) - IK Frej Täby Thomas Josbrink, Jesper Roth Hässelbyhallen
2016-01-17 10:45 11 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) Joakim Levin, Gustav Levin Viksjö Sporthall
2016-01-17 11:30 11 Jakobsbergs IBF - Täby FC (D) Joakim Levin, Gustav Levin Viksjö Sporthall
Omgång 12
2016-01-23 11:15 12 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (B) Marina Saxon, Fadi Saffo Hässelbyhallen
2016-01-23 12:00 12 IK Frej Täby - Grimsta AIK (C) Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-01-23 12:45 12 Ängby IF - Hässelby SK IBK (B) Svedje Ohlson, Stefano Bianque Stora Mossen 1
2016-01-23 13:30 12 Bromma KFUK-KFUM - Råsunda IS Svedje Ohlson, Tuva Egman Stora Mossen 1
2016-01-23 17:15 12 Täby FC (D) - Ekerö IK (A) Elias Grafström, Tove Wallén Skarpängskolan A
2016-01-23 18:00 12 Täby FC (B) - Jakobsbergs IBF Elias Grafström, Tove Wallén Skarpängskolan A
2016-01-24 09:45 12 Bele Barkarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (B) Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Björkebyhallen
Omgång 13
2016-02-06 12:00 13 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (D) Gabriel Stjärnekull, Ola Bigestans Ärvingehallen
2016-02-06 12:45 13 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) Gabriel Stjärnekull, Ola Bigestans Ärvingehallen
2016-02-06 13:30 13 Grimsta AIK (C) - Ängby IF Jacob Almefelt, Jan Lingemark Väsby skolan
2016-02-06 14:15 13 Grimsta AIK (B) - IK Frej Täby Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Väsby skolan
2016-02-07 08:15 13 Järfälla IBK (B) - Åkersberga IBF (C) Jan Lingemark, Viktor Strömberg Viksjö Sporthall
2016-02-07 09:00 13 Jakobsbergs IBF - Bromma KFUK-KFUM Jan Lingemark, Viktor Strömberg Viksjö Sporthall
2016-02-07 15:45 13 Ekerö IK (A) - Täby FC (B) Johan Ståhl, Daniel Kölborn Stenhamra Bollhall
Omgång 14
2016-02-13 09:45 14 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (A) Hannes Andersson, Emil Kirchner Skarpängskolan B
2016-02-13 12:00 14 Hässelby SK IBK (E) - Järfälla IBK (B) Erik Hellgren, Andreas Eriksson Hässelbyhallen
2016-02-13 14:15 14 Bromma KFUK-KFUM - Ekerö IK (A) Robin Karke, Jonna Karke Stora Mossen 1
2016-02-13 15:00 14 Ängby IF - IK Frej Täby Robert Milerud, Gustav Levin Stora Mossen 1
2016-02-14 09:30 14 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) Erik Hellgren, Gustav Levin Björkebyhallen
2016-02-14 10:30 14 Täby FC (D) - Grimsta AIK (B) Martin Tidesten, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2016-02-14 12:00 14 Rotebro IS IBK (A) - Grimsta AIK (C) Malin Alexandersson, Tova Edman Jangbratt Silverdalshallen
Omgång 15
2016-02-20 10:30 15 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK (A) Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-02-20 12:45 15 Grimsta AIK (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) David Norman, William Grafström Väsby skolan
2016-02-20 13:30 15 Täby FC (D) - Täby FC (B) Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2016-02-20 14:15 15 Grimsta AIK (B) - Ängby IF David Norman, William Grafström Väsby skolan
2016-02-21 09:45 15 Hässelby SK IBK (A) - Bromma KFUK-KFUM Marina Saxon, Alva DaLuz Hässelbyhallen
2016-02-21 10:30 15 Råsunda IS - Järfälla IBK (B) , Simon Åbom Ulriksdalshallen
2016-02-21 18:15 15 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (C) Imtiaz Karim, Erik Hellgren Hässelbyhallen
Omgång 16
2016-03-12 11:30 16 Rotebro IS IBK (A) - Ängby IF Edward Swartling, Elin Carlberg-Börjes Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-03-12 15:00 16 Täby FC (B) - Grimsta AIK (B) Johan Ribbing, Elias Grafström Skarpängskolan A
2016-03-12 15:00 16 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (D) Imtiaz Karim, Marina Saxon Stora Mossen 1
2016-03-13 09:00 16 Järfälla IBK (B) - Jakobsbergs IBF Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Viksjö Sporthall
2016-03-13 10:15 16 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby Erik Hellgren, Andreas Eriksson Björkebyhallen
2016-03-13 12:00 16 Åkersberga IBF (C) - Grimsta AIK (C) Niklas Forsman, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2016-03-13 12:15 16 Hässelby SK IBK (E) - Hässelby SK IBK (B) Lars Reuterhagen, Patrik Larsson Hässelbyhallen
Omgång 17
2016-03-19 11:15 17 Hässelby SK IBK (B) - Råsunda IS Robin Karke, Jonna Karke Hässelbyhallen
2016-03-19 13:30 17 Ängby IF - Bele Barkarby IF IBF (B) Robin Karke, Jonna Karke Hässelbyhallen
2016-03-19 13:45 17 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (C) Karl Hurtig, Lars Reuterhagen Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-03-19 14:15 17 Grimsta AIK (C) - Hässelby SK IBK (E) Jonas Sandberg, David Norman Väsby skolan
2016-03-19 15:00 17 Grimsta AIK (B) - Rotebro IS IBK (A) Jonas Sandberg, David Norman Väsby skolan
2016-03-19 15:00 17 Täby FC (B) - Bromma KFUK-KFUM Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2016-03-20 16:30 17 Ekerö IK (A) - Järfälla IBK (B) Gustav Levin, Patrik Larsson Stenhamra Bollhall
Omgång 18
2016-04-02 11:15 18 Hässelby SK IBK (E) - IK Frej Täby Lars Reuterhagen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2016-04-02 13:30 18 Bromma KFUK-KFUM - Grimsta AIK (B) Alva DaLuz, Marina Saxon Stora Mossen 1
2016-04-02 16:45 18 Åkersberga IBF (C) - Ängby IF Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2016-04-03 10:30 18 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) Fadi Saffo, Christoffer Markovski Kallhälls sporthall
2016-04-03 11:30 18 Råsunda IS - Grimsta AIK (C) Björn Söderström, Christer Jacobsson Ulriksdalshallen
2016-04-03 12:00 18 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Björkebyhallen
2016-04-10 09:30 18 Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK (B) Julius Olesen, Marcus Ackefelt Viksjö Sporthall
Omgång 19
2016-04-09 11:15 19 IK Frej Täby - Råsunda IS Lucas Edberg, Erik Hellgren Tibblehallen CC
2016-04-09 12:00 19 Ängby IF - Hässelby SK IBK (E) Imtiaz Karim, Stefano Bianque Stora Mossen 1
2016-04-09 12:45 19 Grimsta AIK (C) - Jakobsbergs IBF Ken Johansson, Edward Swartling Väsby skolan
2016-04-09 14:15 19 Grimsta AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Lars Sundlöf, Per Calmén Väsby skolan
2016-04-10 09:00 19 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (B) Daniel Kölborn, Per Sundvall Tappströms Bollhall
2016-04-10 10:30 19 Täby FC (D) - Järfälla IBK (B) Tove Wallén, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2016-04-10 15:30 19 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (C) Lars Sundlöf, Ulf Jonsson Silverdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis