Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medellätt B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Patrick Fjällborg patrick@fjallborg.se 0707791128 Svart/Vit/Svartgula
Bele Barkarby IF IBF Dennis Hannerz hannerz@hotmail.com 079-078 75 07 Svart/Svart/Svart
Bro IK (B) Soung-Ho Kang songan.kang@gmail.com Vit/blå/Vit
Ekerö IK (A) David Samuelsson David.samuelsson@gmail.com 070-222 08 53 Mörkblå m gula ränder
Hässelby SK IBK (B) Ingela Kraemer ingela.kraemer@gmail.com 0725705943 Röd/svart/svart
IK Frej Täby IBK (B) Petri Kuusisto varmpost07@hotmail.com 0735080880 Gul/Svart/Gul
Järfälla IBK (A) Pekka Mäenpää pekka@akalla.st Röd/Röd/Svart
Norrtulls SK Anders Fagerlund anders.fagerlund@gmail.com 070-768 51 52 Gul/Svart/Gul
Rotebro IS IBK (B) Anna Östergren annaskanderson@gmail.com 070-462 04 44 MörkBlå/MörkBlå/Vit
Silverdals IF (A) Karin Tjärnlund Karin.tjarnlund@hotmail.com Vit/Vit/Vit
Sundbybergs IK Urban Karlsson ubbezz@gmail.com 0734325959 Grön/Vit/Grön
Täby FC (D) Mattias Rylander mape705@gmail.com Vit/Vit/Vit
Täby FC (E) Mikael Hollmark mikael.hollmark@gmail.com 0736330312 Vit/Vit/Vit
Vallentuna IBK (B) Per Lindheimer per@lindheimer.se 0700-40 05 99 Svart/Svart/Svart
Åkersberga IBF (D) Mikael Frödin mef75@icloud.com 0734750216 Orange/Svart/Orange
Åkersberga IBF (E) Per Tillman per.tillman7@gmail.com 0709578164 Orange/Svart/Orange
Ängby IF (A) Johan Jentell johan@jentell.se 0735938007 Grönt/Vit/Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Norrtulls SK - Järfälla IBK (A)
2021-10-02 1 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (A) Arne Brovig, Sam Robertsson
2021-10-02 11:15 1 Silverdals IF (A) - Bro IK (B) Fabian Magnell, Joel Holm Silverdalshallen
2021-10-02 11:30 1 IK Frej Täby IBK (B) - Täby FC (E) Noel Huss, Jonas Vedin Vikingavallen
2021-10-03 10:30 1 AIK IBF - Åkersberga IBF (D) Agaton Östlund Ulriksdalshallen
2021-10-03 11:15 1 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK (B) Kjell Svensson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
Omgång 2
2 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF
2021-10-09 12:00 2 Ekerö IK (A) - IK Frej Täby IBK (B) Tappströms Bollhall
2021-10-10 10:15 2 Järfälla IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) Thomas Josbrink, Tindra Näslund Viksjö Sporthall
2021-10-10 10:15 2 Täby FC (E) - Sundbybergs IK William Tegnér, Linus Strandwitz Grindtorpshallen
2021-10-10 10:45 2 Åkersberga IBF (D) - Silverdals IF (A) Malin Wigren, Hanna Hedqvist Åkersberga Sporthall A
2021-10-10 13:30 2 Vallentuna IBK (B) - Ängby IF (A) Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
Omgång 3
3 Silverdals IF (A) - Hässelby SK IBK (B) Silverdalshallen
2021-10-16 09:15 3 IK Frej Täby IBK (B) - AIK IBF Theo Briston, Maurits Jolsen Vikingavallen
2021-10-16 10:00 3 Rotebro IS IBK (B) - Bro IK (B) Anton Greberg, Sam Robertsson Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2021-10-16 11:00 3 Sundbybergs IK - Ekerö IK (A) Andreas Lyhnakis, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2021-10-17 09:00 3 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (E) Ayub Aden, Kjell Svensson Björkebyhallen
Omgång 4
2021-10-23 10:15 4 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (D) Emmie Helleday, William Tegnér Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-23 10:15 4 IK Frej Täby IBK (B) - Silverdals IF (A) Malin Wigren, Hanna Hedqvist Vikingavallen
2021-10-23 11:15 4 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF Sam Robertsson, Robert Milerud Mälaröhallen
2021-10-23 11:30 4 Åkersberga IBF (D) - Rotebro IS IBK (B) Roger Nyström, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2021-10-24 09:00 4 Täby FC (E) - Ängby IF (A) Emmie Helleday, Lucas Steibert Grindtorpshallen
2021-10-24 11:30 4 AIK IBF - Sundbybergs IK Hampus Pernkrans, Emil Pernkrans Ulriksdalshallen
Omgång 5
5 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) Rotebrohallen (Nya)
2021-10-30 12:00 5 Sundbybergs IK - Silverdals IF (A) Gustav Levin, Agaton Östlund Hallonbergshallen
2021-10-30 14:00 5 Täby FC (D) - Järfälla IBK (A) Måns Hjertberg, Max Kvick Grindtorpshallen
2021-10-31 11:15 5 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF Steffanie Bramer, Hugo Jenelius Björkebyhallen
2022-02-20 10:00 5 Ängby IF (A) - Ekerö IK (A) Jonas Jatko, Johanna Kjebon Stora Mossen 1
Omgång 6
6 AIK IBF - Ängby IF (A) Ulriksdalshallen
2021-11-13 09:15 6 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) Axel Norrbom, Måns Hjertberg Vikingavallen
2021-11-13 10:00 6 Silverdals IF (A) - Bele Barkarby IF IBF Axel Mickelsson, Filip Geber Silverdalshallen
2021-11-13 16:00 6 Täby FC (E) - Vallentuna IBK (B) Otto Alberius, Lukas Edenström Grindtorpshallen
2021-11-14 11:00 6 Bro IK (B) - Järfälla IBK (A) Tindra Näslund, Rebecca Johansson Bro Sporthall
Omgång 7
2021-11-20 12:00 7 Rotebro IS IBK (B) - Sundbybergs IK Anton Greberg, Thea Augustinsson Rotebrohallen (Nya)
2021-11-20 14:15 7 Täby FC (D) - Bro IK (B) Hugo Zetterberg, Måns Hjertberg Grindtorpshallen
2021-11-21 13:30 7 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (D) Isak Eriksson, Sam Robertsson Viksjö Sporthall
2021-11-21 13:30 7 Vallentuna IBK (B) - Ekerö IK (A) Maurits Jolsen, Theo Briston Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-11-21 14:15 7 Ängby IF (A) - Silverdals IF (A) Ida Wester, Leija Asp Grimstahallen
Omgång 8
8 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK (A)
2021-12-05 09:00 8 Täby FC (E) - Täby FC (D) Axel Norrbom, Måns Hjertberg Grindtorpshallen
2021-12-05 10:15 8 AIK IBF - Vallentuna IBK (B) Isak Eriksson, Arne Brovig Ulriksdalshallen
2021-12-05 11:15 8 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK (B) Viggo Modigh, Alexander Martinez Niklasson Björkebyhallen
2021-12-05 13:15 8 Åkersberga IBF (D) - Bro IK (B) Jonas Edström, Mario Mallengren Åkersberga Sporthall A
Omgång 9
9 Bro IK (B) - Hässelby SK IBK (B) Bro Sporthall
2021-12-12 11:00 9 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (D) Hanna Hedqvist, Malin Wigren Grindtorpshallen
2021-12-12 11:15 9 Järfälla IBK (A) - IK Frej Täby IBK (B) Kjell Svensson, Rebecca Johansson Viksjö Sporthall
2021-12-12 12:00 9 Täby FC (E) - Ekerö IK (A) Hanna Hedqvist, Malin Wigren Grindtorpshallen
2021-12-12 12:15 9 Ängby IF (A) - Rotebro IS IBK (B) Alice Fritshammar, Daniel Bjerdahl Grimstahallen
2021-12-12   Uppskj. 9 Vallentuna IBK (B) - Silverdals IF (A) Rosendalsskolan Norra Sporthall
Omgång 10
10 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (D)
2021-12-18 09:15 10 Sundbybergs IK - Järfälla IBK (A) Brotorpshallen
2021-12-18 10:30 10 IK Frej Täby IBK (B) - Bro IK (B) Emmie Helleday, Filip Bolinder Vikingavallen
2021-12-18 15:30 10 Norrtulls SK - Vallentuna IBK (B) Emma Theorén, Andreas Theorén Engelbrektshallen
2021-12-19 12:45 10 AIK IBF - Täby FC (E) Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Ulriksdalshallen
2022-02-06 12:30 10 Ekerö IK (A) - Täby FC (D) Hampus Pernkrans, Emil Pernkrans Tappströms Bollhall
Omgång 11
2022-01-15 09:30 11 Åkersberga IBF (D) - IK Frej Täby IBK (B) Edvin Svensson, Jonathan Ström Åkersberga Sporthall A
2022-01-15   Uppskj. 11 Ekerö IK (A) - AIK IBF Tappströms Bollhall
2022-01-16 10:00 11 Täby FC (E) - Silverdals IF (A) Maurits Jolsen, Hugo Zetterberg Grindtorpshallen
2022-01-16 11:30 11 Bro IK (B) - Sundbybergs IK Mattias Thomasson, Thomas Gjutarenäfve Bro Sporthall
2022-01-16 13:30 11 Vallentuna IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) Björn Söderström, Roger Nyström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-01-16 14:00 11 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK (B) Thea Augustinsson, Emmie Helleday Grindtorpshallen
2022-01-16 14:30 11 Järfälla IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF Oliver Hallgren, Mario Mallengren Viksjö Sporthall
Omgång 12
2022-01-22 11:15 12 IK Frej Täby IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) Carl Råberg, Johan Nima Vikingavallen
2022-01-23 10:00 12 Ängby IF (A) - Järfälla IBK (A) Oscar Isacsson, Oliver Hallgren Grimstahallen
2022-01-23   Uppskj. 12 AIK IBF - Täby FC (D) Ulriksdalshallen
2022-01-23   Uppskj. 12 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK (B) Björkebyhallen
2022-01-30 14:00 12 Silverdals IF (A) - Ekerö IK (A) Anton Greberg, Sam Robertsson Silverdalshallen
2022-02-05 12:00 12 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (D) Nathalie Lövenklint, Jennifer Bali Brotorpshallen
2022-04-02 18:30 12 Norrtulls SK - Täby FC (E) Marcus Lundelin, Isak Eriksson Engelbrektshallen
Omgång 13
2022-01-29 09:00 13 Hässelby SK IBK (B) - Sundbybergs IK Hässelbyhallen
2022-01-29 11:00 13 Silverdals IF (A) - AIK IBF Mimma Spasic, Anton Ponnert Silverdalshallen
2022-01-29 13:00 13 Ekerö IK (A) - Norrtulls SK Nathalie Lövenklint, Olle Forsberg Tappströms Bollhall
2022-01-30 09:00 13 Täby FC (D) - IK Frej Täby IBK (B) Linus Strandwitz, William Tegnér Grindtorpshallen
2022-01-30 10:00 13 Täby FC (E) - Rotebro IS IBK (B) William Tegnér, Linus Strandwitz Grindtorpshallen
2022-01-30 10:45 13 Åkersberga IBF (D) - Bele Barkarby IF IBF Theo Briston, Maurits Jolsen Åkersberga Sporthall A
2022-01-30   Uppskj. 13 Bro IK (B) - Ängby IF (A) Bro Sporthall
Omgång 14
2022-02-12 09:45 14 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK (A) Emil Thörn, Anton Ponnert Rotebrohallen (Nya)
2022-02-12 11:00 14 Sundbybergs IK - IK Frej Täby IBK (B) Mimma Spasic, Mario Mallengren Brotorpshallen
2022-02-12 12:00 14 Silverdals IF (A) - Täby FC (D) Emma Theorén, Carl Theorén Silverdalshallen
2022-02-12 15:00 14 Norrtulls SK - AIK IBF Jonas Vedin, Martin Claësson Engelbrektshallen
2022-02-13 11:00 14 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (B) Viggo Modigh, Hugo Jenelius Björkebyhallen
2022-02-13 13:30 14 Åkersberga IBF (E) - Täby FC (E) Kenny Ly, Thomas Josbrink Åkersberga Sporthall A
2022-02-13 14:00 14 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (D) Elliot Karlsson, Isak Ålenius Grimstahallen
2022-02-13 15:15 14 Vallentuna IBK (B) - Järfälla IBK (A) Simon Dahlberg, Roger Nyström Rosendalsskolan Norra Sporthall
Omgång 15
2022-02-19 09:30 15 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (E) Mats Andersson, Sam Robertsson Mälaröhallen
2022-02-19 11:00 15 Hässelby SK IBK (B) - Ängby IF (A) Anna Mandelstam, Rebecca Johansson Hässelbyhallen
2022-02-19 12:15 15 IK Frej Täby IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF Lukas Edenström, Otto Alberius Vikingavallen
2022-02-19 13:00 15 Silverdals IF (A) - Norrtulls SK Carl Theorén, Anton Greberg Silverdalshallen
2022-02-20 10:00 15 Täby FC (D) - Sundbybergs IK William Tegnér, Linus Strandwitz Grindtorpshallen
2022-02-20 10:15 15 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF Andreas Theorén, Emma Theorén Rotebrohallen (Nya)
2022-02-20 10:45 15 Bro IK (B) - Vallentuna IBK (B) Mario Mallengren, Jennifer Bali Bro Sporthall
Omgång 16
2022-03-12 12:00 16 Rotebro IS IBK (B) - Silverdals IF (A) Anton Ponnert, Emil Thörn Rotebrohallen (Nya)
2022-03-12 13:30 16 Ängby IF (A) - IK Frej Täby IBK (B) Nathalie Lövenklint, Mattias Thomasson Stora Mossen 1
2022-03-12 16:30 16 Norrtulls SK - Täby FC (D) Mario Mallengren, Oscar Isacsson Engelbrektshallen
2022-03-13 10:45 16 Järfälla IBK (A) - Täby FC (E) Bjarne Hekkelstrand, Björn Söderström Viksjö Sporthall
2022-03-13 15:00 16 Bele Barkarby IF IBF - Sundbybergs IK Oliver Hallgren, Lea Gergi Björkebyhallen
2022-03-13   Uppskj. 16 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (D) Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-03-13 17:45 16 Åkersberga IBF (E) - AIK IBF Jonas Edström, Maurits Jolsen Åkersberga Sporthall A
Omgång 17
2022-03-19 14:00 17 Ekerö IK (A) - Järfälla IBK (A) Johanna Kjebon, Olle Forsberg Tappströms Bollhall
2022-03-19 15:00 17 Norrtulls SK - Rotebro IS IBK (B) Mattias Thomasson, Nathalie Lövenklint Engelbrektshallen
2022-03-19 15:15 17 Åkersberga IBF (E) - Silverdals IF (A) Sabina Åström, Lars Samuelsson Åkersberga Sporthall A
2022-03-20 10:15 17 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF Filip Bolinder, William Albrecht Grindtorpshallen
2022-03-20 12:30 17 Bro IK (B) - Täby FC (E) Martin Mårtensson, Patrik Andersén Bro Sporthall
2022-03-20 14:00 17 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) Ida Nedin, Simon Dahlberg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-03-20 16:00 17 Sundbybergs IK - Ängby IF (A) Olle Forsberg, Arash Sohrevardi Brotorpshallen
Omgång 18
2022-03-26 10:00 18 Åkersberga IBF (D) - Täby FC (E) Hanna Hedqvist, Malin Wigren Åkersberga Sporthall A
2022-03-26 12:00 18 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (D) Anton Ponnert, Ida Nedin Rotebrohallen (Nya)
2022-03-26 17:30 18 Åkersberga IBF (E) - Norrtulls SK Jakob Iskander, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2022-03-27 09:45 18 Järfälla IBK (A) - AIK IBF Viksjö Sporthall
2022-03-27 10:45 18 Bro IK (B) - Ekerö IK (A) Bjarne Hekkelstrand, Anton Dalerå Bro Sporthall
2022-03-27 12:00 18 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF Maurits Jolsen, Mats Andersson Grimstahallen
2022-03-27 13:00 18 Vallentuna IBK (B) - IK Frej Täby IBK (B) Mimma Spasic, Mario Mallengren Rosendalsskolan Norra Sporthall
Omgång 19
2022-04-02 10:00 19 Sundbybergs IK - Vallentuna IBK (B) Stefano Bianque, Sezgin Youmer Brotorpshallen
2022-04-02 10:00 19 Silverdals IF (A) - Järfälla IBK (A) Joel Holm, Carl Theorén Silverdalshallen
2022-04-02 10:00 19 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (E) Alexander Friberg, Thea Augustinsson Hässelbyhallen
2022-04-02 11:15 19 Rotebro IS IBK (B) - Åkersberga IBF (E) Jan Lingemark, Anton Dalerå Rotebrohallen (Nya)
2022-04-02 13:00 19 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (D) Johan Larsson, Johanna Kjebon Tappströms Bollhall
2022-04-03   Uppskj. 19 Täby FC (D) - Ängby IF (A) Grindtorpshallen
2022-04-03   Uppskj. 19 AIK IBF - Bro IK (B) Tallbackaskolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis