Spelprogram - Träningsmatcher SBIBF Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alvesta IBK DJ20 Jenny Larsson jenny.larsson@alvestaibk.se 0733-920062 röd, svart, svart
Bankeryds Skid o MK (D2) Melissa Åkeson Melissaakeson@gmail.com 0736791028 Blå, Blå, Blå
Bergs IK (D1) Christian Hagberg christian@indusafe.se 0708-792074 Gul, Svart, Svart
CL98IC (D1) Johannes Henricsson Johanneshenricsson@gmail.com 0763277280 Blå, Blå, Blå
Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) Sven Fredriksson svenida@hotmail.se 0706324311 Röd, Röd, Vit
Craftstadens IBK Oskarshamn B (D2) Åsa Lundström asa.lundstrom@telia.com 0708-681331 Röd, Röd, Vit
Endre IF (SSLD) David Normark Normark39@gmail.com 0722018801 Gul, Gul, Gul
Fagerhult Habo IBK Ungdom (DJ17) Linda Lundgren linda.lundgren@live.se 0737616412 Röd, Svarta, Svarta
FBC Kalmarsund (SSLD) Lars Lind lars.lind@fbckalmarsund.se 073-1415309 Cyanblå, Marinblå, Marinblå
FBC Lerum (D1) Mattias Flodén dam@fbclerum.se 073-9227020 Röd, Röd, Svart
FBC Lerum (D2) Daniel Engström fbcdamakademi@fbclerum.se 0702-423537 Röd, Röd, Svart
FBC Lerum (JAS) Röd, Röd, Svart
FBC Ljungby (D2) Andreas Petersson antepet@gmail.com 0702-104094 Rosa, Svart, Rosa
Fröjereds IF (DA) Fredrik Svahn fredrik.svahn@frojeredsinnebandy.se 070-6664432 Blå/vit, Blå, Blå
Färjestadens IBS (D2) Stefan Andersson bucha@telia.com 070-8498267 Svart, Svart, Svart
Gantofta IBK (JAS) Emma Larsson larssonemma1998@hotmail.com 073330 31 73 Rosa, Svart, Svart
Hovshaga AIF (D2) Jonas Sandman jonassandman@hotmail.com Blå, Blå, Blå
Hovshaga AIF DJ17 Torgny Bergqvist torgny.bergqvist@me.com 0703-536225 Blå, Blå, Blå
Hovslätts IK (D1) Robin Ek robin.962@hotmail.com 0709-230305 Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK (F08-09) Peter Kindbom peter.kindbom@husqvarnagroup.com 0767906012 Röd, Vit, Vit
Husqvarna IK (D1) Jimmy Olausson jimmy.olausson@hotmail.se 0768-48 21 20 Svart, Svart, Svart
IBF Backadalen (D1) Jörgen Odh jorgen.odh@eventk.se 0706-584974 Röd, Röd, Röd
IBF Linköping (D1) Tommy Pettersson 16tompan@gmail.com 0702-233140 Blå, Blå, Vit
IBF Tranås (D2) Fredrik Henningsson fhenningsson@outlook.com 0709-62 57 19 SVART, SVART, SVART
IBK Svala (D2) Jasmin Eneroth JasminEneroth@gmail.com 076-8696165 Gul, Blå, Gul
Ingelstad IBK (DJ20) Fredrik Albrekt fredrik.albrekt@visma.com 0767609096 Röd, Svart, Röd
Jönköpings IK (DA) James Hamrin james.hamrin@gmail.com 0708-665431 Röd, Röd, Röd
Lindås IBF (D1) Andreas Normén andreas_normen@yahoo.com 0709383848 Korallblå, Svart, Korallblå
Lindås IBK (DA) Hans Göran Johansson hgjsson@telia.com 0705-522615 Turkosblå, Svart, Turkosblå
Linköping IBK Ungdom (D1) Michael Salovaara michael@salovaara.com 0706763507 Svart, Svart, Svart
Linköping IBK Ungdom (D2) Pär Wahlström par.wahla.wahlstrom@gmail.com 0733253325 Svart, Svart, Svart
Linköping IBK Ungdom (JAS) Anki Berzelius ankimornsjo@gmail.com Svart, Svart, Svart
Malmö FBC (SSLD) Patric Johansson patric.johansson@malmofbc.se 0708-819900 Magenta, Magenta, Vita
Mullsjö AIS (D1) Fredrik Bergman carlssonfredrik@me.com 076-898 47 88 Mörkblå, Mörklå, Mörkblå
Månsarps IBK (DJAS) Mats Hafström Mats2177@gmail.com 0709494097 Lila, Vit, Vit
Mörbylånga GOIF (D2) Anette Nilsson nettan_77684@hotmail.com 0760155001 blå, blå, blå
Nässjö IBF (D2) Mikael Ljungberg mickeahlstedt@hotmail.com 0737 575998 Svart, Svart, Svart
Olofströms IBK (DA) Christoffer Evaldsson stoffan1975@hotmail.com 072-3915419 vit, svart, vit
Rottne IF DJ17 Fredrik Bergerfalk bergerfalk@gmail.com 070-2983414 Blå, Blå, Blå
Rottne IF F07-08 Fredrik Bergerfalk bergerfalk@gmail.com 070-2983414 Blå, Blå, Blå
Rottne IF F08 Fredrik Bergerfalk bergerfalk@gmail.com 070-2983414 Blå, Blå, Blå
Sandareds IBS (DJ) Per Sandblom per.sandblom@sandaredsinnebandy.se 0702-991456 Svart, Svart, Svart
Sandbäckshults IBK (D2) Malin Sörman malinsorman01@gmail.com 0736152228 Gul, Svart, Svart
Skillingaryds IK (D2) Maria Hagelin Kjellén mkjellen1@hotmail.com 070-9527712 Röd, Svart, Svart
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D1) Niklas Olsson nicke.olsson@live.se 0708482475 Röd, Blå, Röd
Sävsjö IBK (D1) Vidar Hellsaeus Vidar.hellsaeus@martela.com 0733471912 Röd, Svart, Vit
Sävsjö IBK (DJ20) Karin Svensson ks.svensson@gmail.com 0705699608 Röd, Svart, Vit
Vetlanda IBF (D1) Petra Åhlund Petra.ahlund@maklarhuset.se 0706278232 Blå, Blå, Blå
Värnamo IK (D1) Erik Friberg erik_mrfriberg@hotmail.com 0705373747 VIT, SVART, VIT
Värnamo IK (DJ17) VIT, SVART, VIT
Värnamo IK (JAS) Richard Lööf loof.richard@gmail.com VIT, SVART, VIT
Västsvenska F16
Växjö IBK (DA) Matts Bergsten mattsbergsten@gmail.com 073-7065521 Blå, Blå, Blå
Växjö IBK Utveckling (D1) Martin Kosarek kosarek.martin@gmail.com 0764047648 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Växjö IBK Utveckling (DJ20) Rickard Alm rickardalm99@gmail.com 0700897666 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Växjö IBK Utveckling (JAS) Martin Kosarek kosarek.martin@gmail.com 0764047648 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-08-11 19:30 1 FBC Ljungby (D2) - Lindås IBF (D1) 6 - 3 Innebandyhallen
2023-08-12 14:00 1 Lindås IBF (D1) - Växjö IBK Utveckling (D1) 5 - 7 Innebandyhallen
2023-08-13 11:00 1 Lindås IBF (D1) - Värnamo IK (D1) 6 - 3 Innebandyhallen
2023-08-13 12:00 1 Växjö IBK Utveckling (JAS) - Gantofta IBK (JAS) 20 - 1 Fortnox Arena B-hall 57
2023-08-13 14:00 1 Växjö IBK (DA) - Bergs IK (D1) Inst. Fortnox Arena A-hall
2023-08-13 15:00 1 Lindås IBF (D1) - Hovslätts IK (D1) 6 - 4 Innebandyhallen
2023-08-15 19:00 1 FBC Kalmarsund (SSLD) - Craftstadens IBK Oskarshamn (DA) 0 - 0 SBB Arena
2023-08-19 16:00 1 Växjö IBK (DA) - IBF Backadalen (D1) 4 - 2 Fortnox Arena A-hall 50
2023-08-21 19:15 1 FBC Kalmarsund (SSLD) - Olofströms IBK (DA) 14 - 3 SBB Arena 150
2023-08-25 18:30 1 Jönköpings IK (DA) - FBC Kalmarsund (SSLD) 0 - 0 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-08-26 11:00 1 Vetlanda IBF (D1) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D1) 0 - 0 Gröndalshallen
2023-08-26 16:00 1 Endre IF (SSLD) - Malmö FBC (SSLD) 0 - 0 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-08-27 12:30 1 Växjö IBK Utveckling (D1) - Linköping IBK Ungdom (D1) 6 - 4 Fortnox Arena B-hall 97
2023-08-27 13:00 1 Jönköpings IK (DA) - Endre IF (SSLD) 0 - 0 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-08-27 15:00 1 Växjö IBK Utveckling (DJ20) - Linköping IBK Ungdom (D2) 10 - 2 Fortnox Arena B-hall
2023-08-27 15:30 1 Malmö FBC (SSLD) - FBC Kalmarsund (SSLD) 0 - 0 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-08-27 17:00 1 Husqvarna IK (D1) - Mullsjö AIS (D1) 0 - 0 Huskvarna Sporthall A
2023-09-02 13:00 1 Sävsjö IBK (D1) - Olofströms IBK (DA) 4 - 7 Sävsjö Sporthall 75
2023-09-02 13:00 1 Färjestadens IBS (D2) - Nässjö IBF (D2) 0 - 0 Färjestadens Sporthall
2023-09-03 10:30 1 Mörbylånga GOIF (D2) - Nässjö IBF (D2) 0 - 0 Skansenhallen
2023-09-03 13:00 1 Hovshaga AIF (D2) - FBC Ljungby (D2) 4 - 5 Hovshaga Sporthall
2023-09-03 16:45 1 Sävsjö IBK (D1) - IBF Linköping (D1) 2 - 1 Sävsjö Sporthall 75
2023-09-09 12:30 1 Craftstadens IBK Oskarshamn B (D2) - Sandbäckshults IBK (D2) 3 - 1 Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-09-10 14:00 1 Värnamo IK (D1) - FBC Lerum (D1) 1 - 2 Värnamo Sporthall
2023-09-10 16:30 1 Värnamo IK (DJ17) - FBC Lerum (D2) 1 - 4 Värnamo Sporthall
2023-09-15 19:00 1 Skillingaryds IK (D2) - Sävsjö IBK (DJ20) 0 - 6 Vaggeryds Sporthall 39
2023-09-15 20:00 1 Jönköpings IK (DA) - Fröjereds IF (DA) 0 - 0 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-09-21 20:00 1 Hovslätts IK (D1) - IBF Linköping (D1) 6 - 3 Arenan - Jönköpings Idrottshus 54
2023-09-23 11:00 1 Skillingaryds IK (D2) - Månsarps IBK (DJAS) 1 - 8 Skillingaryds Arena
2023-09-23 14:00 1 FBC Ljungby (D2) - Hovshaga AIF (D2) 4 - 1 Innebandyhallen
2023-09-24 14:30 1 IBF Tranås (D2) - Månsarps IBK (DJAS) 0 - 0 Ribbahallen A-hall
2023-09-24 16:15 1 Värnamo IK (DJ17) - Hovslätts IK (F08-09) 3 - 2 Tinas Ö 62
2023-09-26 19:45 1 Skillingaryds IK (D2) - Bankeryds Skid o MK (D2) 2 - 6 Skillingaryds Arena 44
2023-09-27 19:20 1 Rottne IF DJ17 - Hovshaga AIF DJ17 3 - 1 Rottne Sporthall
2023-09-28 18:15 1 Hovshaga AIF DJ17 - Ingelstad IBK (DJ20) 6 - 5 Hovshaga Sporthall
2023-09-30 15:00 1 Vetlanda IBF (D1) - FBC Ljungby (D2) 0 - 0 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-10-01 11:30 1 Sandbäckshults IBK (D2) - IBK Svala (D2) 3 - 3 Krungårdshallen 70
2023-10-01 16:00 1 Sävsjö IBK (DJ20) - Fagerhult Habo IBK Ungdom (DJ17) 2 - 4 Sävsjö Sporthall 57
2023-10-04 19:30 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D1) - Mörbylånga GOIF (D2) 4 - 3 Torslundahallen
2023-10-11 19:15 1 Värnamo IK (DJ17) - Rottne IF F08 2 - 2 Värnamo Sporthall
2023-12-27 19:00 1 Vetlanda IBF (D1) - Västsvenska F16 1 - 9 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda 86
2023-12-30 12:30 1 Färjestadens IBS (D2) - Mörbylånga GOIF (D2) 8 - 3 Ölands Bank Center A 100
2024-01-18 19:45 1 Alvesta IBK DJ20 - Rottne IF F07-08 2 - 4 Alvesta Sporthall
2024-04-10 19:30 1 Månsarps IBK (DJAS) - Fagerhult Habo IBK Ungdom (DJ17) Norrahammars Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis