Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Lätt Svår B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Abrahamsbergs IBF Orange m svarta siffror (Blå nivå: Vit m svarta siffror), Svart, Orange
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Bro IK Anders Spångberg pimp_andersson@yahoo.se 070-5566527 VIT, BLÅ, VIT
Ekerö IK Blå, Blå, Blå
Ekerö IK (B) Jonny Vadman ekeroik@vadman.se 0706787308 Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö (A) blå, blå, blå
Kungsängens IF (B) Blå, Blå, Blå
Rotebro IS IBK (B) Jenny Wallner wallner.jenny@gmail.com 0739842832 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Silverdals IF (B) Stefan Albinsson stefan.albinsson@almaproperty.se 0709786881 Vit, Vit, Vit
Silverdals IF (C) Vit, Vit, Vit
Skå IK & Bygdegård Grön, Grön, Gul
Stäkets Idrottsförening Blå, Blå, Blå
Täby FC (C) Vit, Vit, Vit
Täby FC (D) Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK (A) Christian Nilsson chrillen1970@gmail.com 0702448269 Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK (B) Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (C) Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF (D) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Ekerö IK (B) - Silverdals IF (C)
1 Täby FC (D) - Täby FC (C)
1 IBF Offensiv Lidingö (A) - Bro IK
2016-10-01 09:00 1 Abrahamsbergs IBF - Ekerö IK Stora Mossen 1
2016-10-01 09:00 1 Vallentuna IBK (B) - Töjnan IBK (A) Hammarbackens Sporthall
2016-10-01 10:15 1 Hässelby SK IBK - Silverdals IF (B) Hässelbyhallen
2016-10-02 09:15 1 Stäkets Idrottsförening - Åkersberga IBF (C) Kallhälls sporthall
2016-10-02 09:15 1 Bele Barkarby IF IBF - Kungsängens IF (B) Björkebyhallen
2016-10-02 13:00 1 Skå IK & Bygdegård - Rotebro IS IBK (B) Stenhamra Bollhall
Omgång 2
2 Silverdals IF (C) - Hässelby SK IBK
2 Bro IK - Täby FC (D)
2016-10-08 08:30 2 Silverdals IF (B) - Stäkets Idrottsförening Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-08 09:00 2 Kungsängens IF (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) Ekhammarshallen
2016-10-08 10:00 2 Täby FC (C) - Ekerö IK (B) Skarpängskolan A
2016-10-09 09:15 2 Töjnan IBK (A) - Abrahamsbergs IBF Silverdalshallen
2016-10-09 12:30 2 Ekerö IK - Åkersberga IBF (D) Tappströms Bollhall
2016-10-09 14:45 2 Rotebro IS IBK (B) - Vallentuna IBK (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan) 50
2016-10-23 09:15 2 Bele Barkarby IF IBF - Skå IK & Bygdegård Björkebyhallen
Omgång 3
3 Silverdals IF (B) - Silverdals IF (C)
3 Ekerö IK (B) - Bro IK
3 Täby FC (D) - Kungsängens IF (B)
2016-10-15 09:00 3 Hässelby SK IBK - Täby FC (C) Hässelbyhallen
2016-10-15 10:00 3 Abrahamsbergs IBF - Rotebro IS IBK (B) Stora Mossen 1
2016-10-15 10:00 3 Vallentuna IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF Hammarbackens Sporthall
2016-10-15 12:30 3 IBF Offensiv Lidingö (A) - Skå IK & Bygdegård Bodals Bollhall
2016-10-16 13:00 3 Åkersberga IBF (C) - Ekerö IK Hackstahallen
2016-10-16 14:00 3 Åkersberga IBF (D) - Töjnan IBK (A) Hackstahallen
Omgång 4
4 Silverdals IF (C) - Stäkets Idrottsförening
4 Bro IK - Hässelby SK IBK
4 Kungsängens IF (B) - Ekerö IK (B)
4 Skå IK & Bygdegård - Täby FC (D) Mälaröhallen
2016-10-29 08:30 4 Rotebro IS IBK (B) - Åkersberga IBF (D) Rotebrohallen (Nya) 50
2016-10-29 11:00 4 Täby FC (C) - Silverdals IF (B) Skarpängskolan A
2016-10-29 11:30 4 IBF Offensiv Lidingö (A) - Vallentuna IBK (B) Bodals Bollhall
2016-10-30 09:00 4 Bele Barkarby IF IBF - Abrahamsbergs IBF Björkebyhallen
2016-10-30 10:15 4 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF (C) Silverdalshallen
Omgång 5
5 Ekerö IK (B) - Skå IK & Bygdegård
5 Täby FC (D) - Vallentuna IBK (B)
2016-11-12 09:00 5 Hässelby SK IBK - Kungsängens IF (B) Hässelbyhallen
2016-11-12 09:00 5 Abrahamsbergs IBF - IBF Offensiv Lidingö (A) Stora Mossen 2
2016-11-12 09:15 5 Åkersberga IBF (C) - Rotebro IS IBK (B) Åkersberga Sporthall A
2016-11-12 10:15 5 Åkersberga IBF (D) - Bele Barkarby IF IBF Åkersberga Sporthall A
2016-11-13 10:00 5 Silverdals IF (C) - Täby FC (C) Silverdalshallen
2016-11-13 13:45 5 Silverdals IF (B) - Bro IK Arena Satelliten
2017-01-21 12:30 5 Stäkets Idrottsförening - Ekerö IK Kallhälls sporthall
Omgång 6
6 Vallentuna IBK (B) - Ekerö IK (B) Hammarbackens Sporthall
6 Täby FC (D) - Abrahamsbergs IBF
2016-11-19 09:00 6 Täby FC (C) - Stäkets Idrottsförening Skarpängskolan A
2016-11-19 11:00 6 Töjnan IBK (A) - Ekerö IK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-11-19 12:30 6 IBF Offensiv Lidingö (A) - Åkersberga IBF (D) Bodals Bollhall
2016-11-20 09:00 6 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (C) Björkebyhallen
2016-11-20 10:00 6 Kungsängens IF (B) - Silverdals IF (B) Ekhammarshallen
2016-11-20 12:30 6 Skå IK & Bygdegård - Hässelby SK IBK Tappströms Bollhall
2016-11-27 15:15 6 Bro IK - Silverdals IF (C) Bro Sporthall
Omgång 7
7 Åkersberga IBF (D) - Täby FC (D) Åkersberga Sporthall A
7 Ekerö IK (B) - Abrahamsbergs IBF
2016-12-03 09:00 7 Täby FC (C) - Bro IK Skarpängskolan A
2016-12-03 11:00 7 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK (B) Hässelbyhallen
2016-12-04 09:00 7 Stäkets Idrottsförening - Töjnan IBK (A) Kallhälls sporthall
2016-12-04 09:15 7 Silverdals IF (B) - Skå IK & Bygdegård Silverdalshallen
2016-12-04 12:15 7 Silverdals IF (C) - Kungsängens IF (B) Silverdalshallen
2016-12-04 13:15 7 Ekerö IK - Rotebro IS IBK (B) Mälaröhallen
2016-12-04 14:00 7 Åkersberga IBF (C) - IBF Offensiv Lidingö (A) Hackstahallen
Omgång 8
8 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (C)
8 Ekerö IK (B) - Åkersberga IBF (D)
2016-12-10 09:00 8 Rotebro IS IBK (B) - Töjnan IBK (A) Rotebrohallen (Nya)
2016-12-10 10:00 8 Vallentuna IBK (B) - Silverdals IF (B) Hammarbackens Sporthall
2016-12-10 11:00 8 Abrahamsbergs IBF - Hässelby SK IBK Stora Mossen 2
2016-12-10 16:00 8 Skå IK & Bygdegård - Silverdals IF (C) Mälaröhallen
2016-12-11 09:00 8 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK Björkebyhallen
2016-12-11 11:15 8 Kungsängens IF (B) - Täby FC (C) Ekhammarshallen
2016-12-11 14:15 8 Bro IK - Stäkets Idrottsförening Bro Sporthall
Omgång 9
9 Åkersberga IBF (C) - Ekerö IK (B) Hackstahallen
2016-12-17 10:00 9 Täby FC (C) - Skå IK & Bygdegård Skarpängskolan A
2016-12-17 11:00 9 Töjnan IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF Arena Satelliten
2016-12-17 13:45 9 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö (A) Mälaröhallen
2016-12-17 15:00 9 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF (D) Riddersvik
2016-12-18 09:00 9 Stäkets Idrottsförening - Rotebro IS IBK (B) Kallhälls sporthall
2016-12-18 09:45 9 Silverdals IF (B) - Abrahamsbergs IBF Silverdalshallen
2016-12-18 11:45 9 Silverdals IF (C) - Vallentuna IBK (B) Silverdalshallen
2016-12-18 18:45 9 Bro IK - Kungsängens IF (B) Bro Sporthall
Omgång 10
2017-01-14 10:00 10 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (C) Hammarbackens Sporthall
2017-01-14 11:00 10 Täby FC (D) - Ekerö IK Skarpängskolan A
2017-01-14 11:30 10 IBF Offensiv Lidingö (A) - Töjnan IBK (A) Bodals Bollhall
2017-01-14 15:15 10 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF (C) Riddersvik
2017-01-14 17:15 10 Abrahamsbergs IBF - Silverdals IF (C) Riddersvik
2017-01-15 09:00 10 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK (B) Björkebyhallen
2017-01-15 10:00 10 Kungsängens IF (B) - Stäkets Idrottsförening Ekhammarshallen
2017-01-15 12:00 10 Åkersberga IBF (D) - Silverdals IF (B) Hackstahallen
2017-01-15 14:00 10 Skå IK & Bygdegård - Bro IK Tappströms Bollhall
Omgång 11
2017-01-21 09:00 11 Rotebro IS IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) Rotebrohallen (Nya)
2017-01-21 09:00 11 Täby FC (C) - Abrahamsbergs IBF Skarpängskolan A
2017-01-22 09:30 11 Silverdals IF (C) - Åkersberga IBF (D) Silverdalshallen
2017-01-22 10:00 11 Stäkets Idrottsförening - Bele Barkarby IF IBF Kallhälls sporthall
2017-01-22 10:15 11 Kungsängens IF (B) - Skå IK & Bygdegård Ekhammarshallen
2017-01-22 10:30 11 Silverdals IF (B) - Åkersberga IBF (C) Silverdalshallen
2017-01-22 13:45 11 Töjnan IBK (A) - Täby FC (D) Arena Satelliten
2017-01-23 17:30 11 Ekerö IK - Ekerö IK (B) Tappströms Bollhall
2017-02-05 14:15 11 Bro IK - Vallentuna IBK (B) Bro Sporthall
Omgång 12
2017-01-28 08:30 12 Vallentuna IBK (B) - Kungsängens IF (B) Hammarbackens Sporthall
2017-01-28 09:00 12 Hässelby SK IBK - Ekerö IK Ärvingehallen
2017-01-28 09:15 12 Ekerö IK (B) - Töjnan IBK (A) Mälaröhallen
2017-01-28 11:00 12 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (B) Erikslundshallen
2017-01-28 14:00 12 Abrahamsbergs IBF - Bro IK Stora Mossen 1
2017-01-28 14:15 12 Skå IK & Bygdegård - Stäkets Idrottsförening Tappströms Bollhall
2017-01-28 14:30 12 IBF Offensiv Lidingö (A) - Bele Barkarby IF IBF Bodals Bollhall
2017-01-29 09:15 12 Åkersberga IBF (C) - Silverdals IF (C) Åkersberga Sporthall A
2017-01-29 13:00 12 Åkersberga IBF (D) - Täby FC (C) Hackstahallen
Omgång 13
2017-02-11 09:00 13 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (C) Skarpängskolan A
2017-02-11 09:30 13 Kungsängens IF (B) - Abrahamsbergs IBF Hagnäshallen
2017-02-11 10:00 13 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-02-12 08:00 13 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (D) Björkebyhallen
2017-02-12 10:00 13 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK Silverdalshallen
2017-02-12 14:30 13 Ekerö IK - Silverdals IF (B) Tappströms Bollhall
2017-02-12 15:30 13 Stäkets Idrottsförening - IBF Offensiv Lidingö (A) Viksjö Sporthall
2017-02-12 15:30 13 Skå IK & Bygdegård - Vallentuna IBK (B) Tappströms Bollhall
2017-02-12 15:30 13 Bro IK - Åkersberga IBF (D) Bro Sporthall
Omgång 14
2017-02-18 10:00 14 Abrahamsbergs IBF - Skå IK & Bygdegård Stora Mossen 1
2017-02-18 10:45 14 Vallentuna IBK (B) - Stäkets Idrottsförening Hammarbackens Sporthall
2017-02-18 13:00 14 Silverdals IF (B) - Töjnan IBK (A) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-02-18 15:00 14 Täby FC (D) - IBF Offensiv Lidingö (A) Skarpängskolan A
2017-02-18 15:00 14 Ekerö IK (B) - Bele Barkarby IF IBF Mälaröhallen
2017-02-18 15:30 14 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK (B) Riddersvik
2017-02-19 08:45 14 Silverdals IF (C) - Ekerö IK Silverdalshallen
2017-02-19 12:15 14 Åkersberga IBF (C) - Bro IK Åkersberga Sporthall A
2017-02-19 13:00 14 Åkersberga IBF (D) - Kungsängens IF (B) Hackstahallen
Omgång 15
2017-03-11 09:00 15 Vallentuna IBK (B) - Abrahamsbergs IBF Hammarbackens Sporthall
2017-03-11 09:00 15 Rotebro IS IBK (B) - Silverdals IF (B) Rotebrohallen (Nya)
2017-03-11 10:00 15 Täby FC (C) - Ekerö IK Skarpängskolan A
2017-03-11 16:00 15 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ekerö IK (B) Bodals Bollhall
2017-03-12 09:00 15 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK Björkebyhallen
2017-03-12 10:00 15 Kungsängens IF (B) - Åkersberga IBF (C) Ekhammarshallen
2017-03-12 12:45 15 Stäkets Idrottsförening - Täby FC (D) Kallhälls sporthall
2017-03-12 13:15 15 Töjnan IBK (A) - Silverdals IF (C) Arena Satelliten
2017-03-12 13:30 15 Skå IK & Bygdegård - Åkersberga IBF (D) Tappströms Bollhall
Omgång 16
2017-03-18 09:00 16 Abrahamsbergs IBF - Stäkets Idrottsförening Stora Mossen 1
2017-03-18 09:00 16 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) Ärvingehallen
2017-03-18 10:00 16 Täby FC (C) - Töjnan IBK (A) Skarpängskolan A
2017-03-18 11:15 16 Åkersberga IBF (C) - Skå IK & Bygdegård Åkersberga Sporthall A
2017-03-19 09:15 16 Åkersberga IBF (D) - Vallentuna IBK (B) Åkersberga Sporthall A
2017-03-19 10:00 16 Silverdals IF (B) - Bele Barkarby IF IBF Silverdalshallen
2017-03-19 12:00 16 Silverdals IF (C) - Rotebro IS IBK (B) Silverdalshallen
2017-03-19 13:30 16 Ekerö IK (B) - Täby FC (D) Tappströms Bollhall
2017-03-19 14:30 16 Ekerö IK - Bro IK Tappströms Bollhall
Omgång 17
2017-02-14 18:30 17 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK Skarpängskolan A
2017-03-25 09:00 17 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (C) Rotebrohallen (Nya)
2017-03-25 10:00 17 Abrahamsbergs IBF - Åkersberga IBF (D) Stora Mossen 1
2017-03-25 10:00 17 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (C) Hammarbackens Sporthall
2017-03-25 11:30 17 IBF Offensiv Lidingö (A) - Silverdals IF (B) Bodals Bollhall
2017-03-26 08:00 17 Bele Barkarby IF IBF - Silverdals IF (C) Björkebyhallen
2017-03-26 09:00 17 Stäkets Idrottsförening - Ekerö IK (B) Kallhälls sporthall
2017-03-26 09:00 17 Kungsängens IF (B) - Ekerö IK Ekhammarshallen
2017-03-26 13:15 17 Bro IK - Töjnan IBK (A) Bro Sporthall
Omgång 18
2017-04-01 09:00 18 Silverdals IF (C) - IBF Offensiv Lidingö (A) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-04-01 12:00 18 Hässelby SK IBK - Ekerö IK (B) Hässelbyhallen
2017-04-01 13:00 18 Töjnan IBK (A) - Kungsängens IF (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-04-02 09:00 18 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF Skarpängskolan A
2017-04-02 09:15 18 Åkersberga IBF (D) - Stäkets Idrottsförening Åkersberga Sporthall A
2017-04-02 10:15 18 Åkersberga IBF (C) - Abrahamsbergs IBF Åkersberga Sporthall A
2017-04-02 12:30 18 Ekerö IK - Skå IK & Bygdegård Tappströms Bollhall
2017-04-02 13:00 18 Bro IK - Rotebro IS IBK (B) Bro Sporthall
2017-04-02 14:00 18 Silverdals IF (B) - Täby FC (D) Arena Satelliten
Omgång 19
2017-02-04 12:00 19 Ekerö IK (B) - Silverdals IF (B) Mälaröhallen
2017-04-04 18:30 19 IBF Offensiv Lidingö (A) - Täby FC (C) Skarpängskolan A
2017-04-08 09:00 19 Vallentuna IBK (B) - Ekerö IK Hammarbackens Sporthall
2017-04-08 10:00 19 Täby FC (D) - Silverdals IF (C) Skarpängskolan A
2017-04-08 10:00 19 Skå IK & Bygdegård - Töjnan IBK (A) Mälaröhallen
2017-04-09 08:00 19 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK Björkebyhallen
2017-04-09 09:00 19 Stäkets Idrottsförening - Hässelby SK IBK Kallhälls sporthall
2017-04-09 09:00 19 Kungsängens IF (B) - Rotebro IS IBK (B) Ekhammarshallen
2017-04-09 12:00 19 Åkersberga IBF (D) - Åkersberga IBF (C) Hackstahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis