Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Svår Mellersta

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekerö IK Blå, Blå, Blå
Huddinge IK (A) röd, röd, röd
Hässelby SK IBK (B) Jessica Stiegler jessica.stiegler@vattenfall.com 0704181018 Röd, Svart, Svart
Högdalens AIS Mattias Nordstrand matte.nordstrand@gmail.com 0706427291 Röd/Svart/Svart
Nacka Wallenstam IBK Fredrik Olsson figge@nackaibk.se 0707-185010 Vit, Svart, Vit
Norrtulls SK Gul, Svart, Gul
Salems IF Lila/blå, Vit, Vit
Tyresö Trollbäcken IBK (A) svart/svart, svart, svart
Täby FC (B) Vit, Vit, Vit
Värmdö IF (B) Niklas Mattsson niklas@varmdoif.se 0703-777 466 Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Norrtulls SK - Värmdö IF (B)
2016-10-01 09:15 1 Högdalens AIS - Salems IF Arne Brovig, Jonas Robertson Högdalshallen
2016-10-01 10:00 1 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK William Albrecht, Robin Olsson Sätrahallen
2016-10-02 09:00 1 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) Daniel Eklund, Philip Edlund Skarpängskolan B
2016-10-02 16:00 1 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK (A) Didrik Axen, Kevin Neemé Ormingehallen
Omgång 2
2 Ekerö IK - Norrtulls SK Mälaröhallen
2016-10-08 16:15 2 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK Benjamin Zubcevic, Noah Hulin Värmdö sporthall
2016-10-09 10:15 2 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF Håkan Taxén, Fredrik Leander Hässelbyhallen
2016-10-09 11:00 2 Huddinge IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Jonathan Håkansson, Thomas Gjutarenäfve Flemingsbergshallen
2016-10-09 12:00 2 Salems IF - Täby FC (B) Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
Omgång 3
3 Norrtulls SK - Hässelby SK IBK (B)
2016-10-15 13:00 3 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Strandhallen - Tyresö
2016-10-15 14:15 3 Älvsjö AIK IBF - Salems IF Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Sätrahallen
2016-10-16 13:00 3 Täby FC (B) - Högdalens AIS Viktor Lindell, Daniel Eklund Skarpängskolan B
2016-10-30 17:15 3 Nacka Wallenstam IBK - Ekerö IK Erik Nyman, Johan Ståhl Myrsjöskolan
Omgång 4
4 Salems IF - Norrtulls SK Skogsängshallen
2016-10-22 09:15 4 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF Benjamin Zubcevic, Didrik Axen Högdalshallen
2016-10-22 14:15 4 Värmdö IF (B) - Huddinge IK (A) Kevin Helly, Noah Hulin Värmdö sporthall
2016-10-23 16:45 4 Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) David Norman, David Solbu Tappströms Bollhall
2016-11-11 17:40 4 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK Marcus Grapne, Robert Forslind Lovrencic Hässelbyhallen
Omgång 5
2016-10-29 14:00 5 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (B) Adam Hessing, Johan Hessing Sätrahallen
2016-10-29 16:00 5 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2016-10-29 18:15 5 Norrtulls SK - Högdalens AIS Alexander Potapeiko, Marco Svenström Engelbrektshallen
2016-10-30 14:00 5 Nacka Wallenstam IBK - Salems IF Johan Ståhl, Robin Berger Ormingehallen
2016-10-30 15:15 5 Huddinge IK (A) - Ekerö IK Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Flemingsbergshallen
Omgång 6
2016-11-12 13:00 6 Ekerö IK - Värmdö IF (B) Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Mälaröhallen
2016-11-12 16:15 6 Högdalens AIS - Nacka Wallenstam IBK Sawes Ahmad, Sadjad Nima Farstahallen 3
2016-11-13 11:00 6 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Mats Andersson, Kim Svedberg Skogsängshallen
2016-11-13 12:00 6 Täby FC (B) - Norrtulls SK Mimma Spasic, Fredrik Sandgren Skarpängskolan B
2016-11-13 13:00 6 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IK (A) Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Hässelbyhallen
Omgång 7
2016-11-19 14:15 7 Värmdö IF (B) - Hässelby SK IBK (B) Simon Holm Schlemowitz, Noah Hulin Värmdö sporthall
2016-11-19 15:30 7 Norrtulls SK - Älvsjö AIK IBF Stefano Bianque, Jonas Robertson Engelbrektshallen
2016-11-20 10:00 7 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Högdalens AIS Marcus Larsson, Lucas Myrby Strandhallen - Tyresö
2016-11-20 13:15 7 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (B) Oscar Forstadius, Benjamin Zubcevic Myrsjöskolan
2016-11-20 13:45 7 Salems IF - Huddinge IK (A) Victor Küller, Oscar Küller Skogsängshallen
Omgång 8
2016-11-26 09:15 8 Högdalens AIS - Huddinge IK (A) Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Högdalshallen
2016-11-26 11:00 8 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK Sadjad Nima, Mattias Jansenberger Sätrahallen
2016-11-26 17:00 8 Täby FC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Carl Kjellstrand, Hannes Hovmöller Skarpängskolan B
2016-11-27 15:15 8 Värmdö IF (B) - Salems IF Stefano Bianque, Didrik Axen Värmdö sporthall
2016-11-27 18:00 8 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK Michael Leimer, Robert Milerud Hässelbyhallen
Omgång 9
2016-12-03 13:15 9 Värmdö IF (B) - Högdalens AIS Emil Pagrot, Felix Fernström Värmdö sporthall
2016-12-03 14:00 9 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Strandhallen - Tyresö
2016-12-03 16:45 9 Huddinge IK (A) - Täby FC (B) Abbe Lami, Sadjad Nima Flemingsbergshallen
2016-12-04 13:00 9 Nacka Wallenstam IBK - Norrtulls SK Oscar Forstadius, Abbe Lami Ormingehallen
2016-12-04 15:30 9 Ekerö IK - Salems IF Sampo Friberg, Tony Verho Tappströms Bollhall
Omgång 10
2016-12-10 11:00 10 Högdalens AIS - Ekerö IK Malin Holm, Abbe Lami Liljeholmshallen 1
2016-12-10 14:00 10 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IK (A) Robin Olsson, Anders Hillebrink Sätrahallen
2016-12-10 15:00 10 Salems IF - Hässelby SK IBK (B) Heimo Lyly, My Källström Lyly Skogsängshallen
2016-12-10 18:30 10 Norrtulls SK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Sjöstadshallen
2016-12-11 09:00 10 Täby FC (B) - Värmdö IF (B) Patrik Arvinder, Elias Grafström Skarpängskolan B
Omgång 11
2016-12-18 10:15 11 Huddinge IK (A) - Norrtulls SK Jonathan Håkansson, Sadjad Nima Flemingsbergshallen
2016-12-18 15:15 11 Värmdö IF (B) - Älvsjö AIK IBF Fredrik Berglund Sonesson, Kevin Helly Värmdö sporthall
2016-12-18 15:30 11 Ekerö IK - Täby FC (B) Abbe Lami, Sadjad Nima Tappströms Bollhall
2016-12-18 18:00 11 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK Leif Karlsson, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2016-12-18 18:30 11 Hässelby SK IBK (B) - Högdalens AIS Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
Omgång 12
2017-01-14 11:00 12 Salems IF - Högdalens AIS Christian Högberg, Robin Karke Skogsängshallen
2017-01-14 11:15 12 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF Niklas Forsman, Kenny Ly Mälaröhallen
2017-01-14 15:00 12 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) Fredrik Dahl, Jonas Laurell Hässelbyhallen
2017-01-15 13:00 12 Huddinge IK (A) - Nacka Wallenstam IBK Mikael Wiklund, Oscar Olsson Berglund Flemingsbergshallen
2017-01-15 13:15 12 Värmdö IF (B) - Norrtulls SK Leif Karlsson, Noah Hulin Värmdö sporthall
Omgång 13
2017-01-21 13:00 13 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (B) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2017-01-21 15:00 13 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IK (A) Wilmer Axén, Kevin Helly Strandhallen - Tyresö
2017-01-22 12:30 13 Norrtulls SK - Ekerö IK Gustav Helge, Axel Göthberg Engelbrektshallen
2017-01-22 14:15 13 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (B) Håkan Augustsson, Kevin Helly Ormingehallen
2017-03-11 14:00 13 Täby FC (B) - Salems IF Simon Åbom, Fredrik Nensén Skarpängskolan B
Omgång 14
2017-01-28 11:15 14 Hässelby SK IBK (B) - Norrtulls SK Fredrik Leander, Jesper Roth Hässelbyhallen
2017-01-29 10:00 14 Högdalens AIS - Täby FC (B) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Gubbängshallen
2017-01-29 14:15 14 Salems IF - Älvsjö AIK IBF Shabbir Ahmed, Karl-Johan Leijon Skogsängshallen
2017-01-29 14:15 14 Värmdö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Benjamin Zubcevic, Didrik Axen Värmdö sporthall
2017-01-29 15:30 14 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Tappströms Bollhall
Omgång 15
15 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK (B) Myrsjöskolan
2017-02-04 13:00 15 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS My Källström Lyly, Heimo Lyly Sätrahallen
2017-02-04 15:45 15 Norrtulls SK - Salems IF Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Engelbrektshallen
2017-02-05 10:00 15 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ekerö IK Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Tyresöhallen
2017-02-05 12:15 15 Huddinge IK (A) - Värmdö IF (B) Lucas Myrby, Marco Svenström Flemingsbergshallen
Omgång 16
2017-02-11 10:00 16 Ekerö IK - Huddinge IK (A) Elliot Saffo, Tiffany Saffo Mälaröhallen
2017-02-11 11:15 16 Högdalens AIS - Norrtulls SK Kent Kastell, Jessika Forsberg Högdalshallen
2017-02-12 09:00 16 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF Frida Berg, Jan Lingemark Skarpängskolan B
2017-02-12 12:00 16 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK My Källström Lyly, Heimo Lyly Skogsängshallen
2017-02-12 14:00 16 Hässelby SK IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
Omgång 17
2017-02-19 13:00 17 Nacka Wallenstam IBK - Högdalens AIS Rasmus Fernström, Leo Bergstrand Ormingehallen
2017-02-19 13:00 17 Norrtulls SK - Täby FC (B) Axel Göthberg, Gustav Helge Engelbrektshallen
2017-02-19 14:00 17 Huddinge IK (A) - Hässelby SK IBK (B) Tuva Egman, Tommy Egman Flemingsbergshallen
2017-02-19 14:15 17 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF Isak Sjöblom, Johan Hessing Strandhallen - Tyresö
2017-02-19 14:15 17 Värmdö IF (B) - Ekerö IK Oscar Forstadius, Lucas Werelius Värmdö sporthall
Omgång 18
2017-02-11 17:00 18 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK Armin Shafiei, Frida Berg Skarpängskolan B
2017-03-11 11:00 18 Älvsjö AIK IBF - Norrtulls SK Hampus Viking, Gustaf Reimer Sätrahallen
2017-03-11 11:15 18 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Kent Kastell, Christian Berger Högdalshallen
2017-03-11 16:00 18 Hässelby SK IBK (B) - Värmdö IF (B) Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2017-03-12 11:00 18 Huddinge IK (A) - Salems IF Daniel Eriksson, Shabbir Ahmed Flemingsbergshallen
Omgång 19
2017-03-18 09:00 19 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (B) Paulina Thunvall, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-03-18 13:15 19 Salems IF - Värmdö IF (B) Johan Larsson, Kim Svedberg Skogsängshallen
2017-03-19 11:00 19 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (B) Christian Berger, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-03-19 11:00 19 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK IBF Benjamin Zubcevic, Didrik Axen Ormingehallen
2017-03-19 12:00 19 Huddinge IK (A) - Högdalens AIS Heimo Lyly, My Källström Lyly Flemingsbergshallen
Omgång 20
2017-03-25 11:15 20 Högdalens AIS - Värmdö IF (B) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Högdalshallen
2017-03-25 16:00 20 Salems IF - Ekerö IK Oscar Olsson Berglund, Jonas Broström Skogsängshallen
2017-03-25 19:30 20 Norrtulls SK - Nacka Wallenstam IBK Abbe Lami, Sadjad Nima Skanstullshallen
2017-03-26 12:00 20 Täby FC (B) - Huddinge IK (A) Niklas Wedin, Mats Järnmark Skarpängskolan B
2017-03-26 15:15 20 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Gustav Levin, Ida Sandberg Liljeholmshallen 1
Omgång 21
2017-04-01 14:45 21 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Norrtulls SK Svedje Ohlson, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-04-02 09:00 21 Huddinge IK (A) - Älvsjö AIK IBF Stefano Bianque, Marco Svenström Flemingsbergshallen
2017-04-02 10:15 21 Värmdö IF (B) - Täby FC (B) Oscar Forstadius, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-04-02 11:00 21 Hässelby SK IBK (B) - Salems IF Kevin Helly, Elin Carlberg-Börjes Hässelbyhallen
2017-04-02 14:30 21 Ekerö IK - Högdalens AIS Sadjad Nima, Patrik Arvinder Tappströms Bollhall
Omgång 22
2017-03-11 12:00 22 Täby FC (B) - Ekerö IK Niklas Wedin, Armin Shafiei Skarpängskolan A
2017-03-18 14:00 22 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Stefano Bianque, Lars Samuelsson Myrsjöskolan
2017-04-08 12:15 22 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK (B) Per Sundvall, Kevin Neemé Högdalshallen
2017-04-08 13:00 22 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF (B) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2017-04-09 11:15 22 Norrtulls SK - Huddinge IK (A) Axel Göthberg, Fredrik Sandgren Engelbrektshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis