Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Medel B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Johnn Wahlgren johnn@spelinfo.se 0730244233 Svart, Svart, Svart
Ekerö IK (A) Blå, Blå, Blå
Jakobsbergs IBF Gunnela Söderström gunnelasoderstrom@hotmail.com 0735337628 Svart/Svart/Svart
Sundbybergs IK F06/07 Hanna Ersson erssonhanna@gmail.com 0761171454 Grön, vit, grön
Täby FC (D) Moira Sheridan moirajsheridan@gmail.com 0767772276 Vit, Vit, Vit
Täby FC (E) Johan Larsson jhnlrssn@hotmail.com 073-8093153 Vit tröja/svart byxa/vit strumpa
Täby FC (F) Vit, Vit, Vit
Täby FC (G) Moira Sheridan moirajsheridan@gmail.com 0767772276 Vit, Vit, Vit
Åkersberga IBF (B) Fredrik Hellström fredrik.hellstrom@fmv.se 0709824136 Orange/Svart/Orange
Åkersberga IBF (C) Jörgen Fastesson jorgen.fastesson@gmail.com 0702584626 Orange, Svart, Orange
Ängby IF (A) Kenneth Werbes kenneth.werbes@gmail.com 0705337949 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 09:00 1 Sundbybergs IK F06/07 - Åkersberga IBF (B) Stefano Bianque, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2017-09-30 11:00 1 Ekerö IK (A) - Täby FC (E) Mats Järnmark, Fredrik Nensén Mälaröhallen
2017-09-30 12:00 1 Täby FC (G) - Bele Barkarby IF IBF Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Skarpängskolan B
2017-09-30 13:00 1 Täby FC (F) - Jakobsbergs IBF Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Skarpängskolan B
2017-10-21 12:00 1 Åkersberga IBF (C) - Ängby IF (A) Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Stora Mossen 1
Omgång 2
2017-10-07 09:00 2 Täby FC (E) - Täby FC (D) Oscar Silverbratt, Per Sundvall Skarpängskolan A
2017-10-07 10:15 2 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (C) Emil Kirchner, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-10-08 10:00 2 Jakobsbergs IBF - Täby FC (G) Mats Järnmark, Sebastian Johansson Viksjö Sporthall
2017-10-08 13:00 2 Bele Barkarby IF IBF - Sundbybergs IK F06/07 Rebecka Edin, Ricky Bagge Björkebyhallen
2017-10-08 15:00 2 Ängby IF (A) - Ekerö IK (A) Henrik Sommerville, Paulina Thunvall Grimstahallen
Omgång 3
2017-10-15 09:00 3 Täby FC (G) - Täby FC (F) Tim Svensson, Armin Shafiei Skarpängskolan A
2017-10-15 10:00 3 Täby FC (D) - Ängby IF (A) Tim Svensson, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-10-15 10:15 3 Åkersberga IBF (C) - Bele Barkarby IF IBF Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-10-15 14:30 3 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (B) Leif Karlsson, Ricky Bagge Tappströms Bollhall
2017-11-19 17:00 3 Sundbybergs IK F06/07 - Jakobsbergs IBF Imtiaz Karim, Richard Jonsson Brotorpshallen
Omgång 4
2017-10-21 10:00 4 Täby FC (F) - Sundbybergs IK F06/07 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-10-21 13:00 4 Ängby IF (A) - Täby FC (E) Mourice Åkerblom, Felix Wennerstein Stora Mossen 1
2017-10-21 14:15 4 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (D) Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-10-22 10:00 4 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF (C) Erik Hellgren, Jan Lingemark Viksjö Sporthall
2017-10-22 13:00 4 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK (A) Hussein Tourabi, Lucas Edberg Björkebyhallen
Omgång 5
2017-10-28 09:00 5 Täby FC (E) - Åkersberga IBF (B) Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2017-10-28 11:00 5 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2017-10-28 11:00 5 Sundbybergs IK F06/07 - Täby FC (G) Linus Warrenstein, Maria Månsson Brotorpshallen
2017-10-28 11:15 5 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (F) Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-10-29 14:30 5 Ekerö IK (A) - Jakobsbergs IBF Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Tappströms Bollhall
Omgång 6
2017-11-11 13:15 6 Åkersberga IBF (B) - Ängby IF (A) Markus Almén, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-11-11 15:00 6 Täby FC (F) - Ekerö IK (A) Ida Nedin, Metin Yildrim Skarpängskolan A
2017-11-11 16:00 6 Täby FC (G) - Åkersberga IBF (C) Ida Nedin, Metin Yildrim Skarpängskolan A
2017-11-12 11:00 6 Jakobsbergs IBF - Täby FC (D) Erik Hellgren, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2017-11-12 12:00 6 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (E) Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
Omgång 7
2017-11-18 09:00 7 Täby FC (E) - Jakobsbergs IBF Niklas Wedin, Daniel Skantze Skarpängskolan A
2017-11-18 09:15 7 Åkersberga IBF (C) - Sundbybergs IK F06/07 Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-11-18 10:30 7 Ekerö IK (A) - Täby FC (G) Kent Budell, Samuel Oreland Mälaröhallen
2017-11-18 11:00 7 Täby FC (D) - Täby FC (F) Andreas Beijer, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2017-11-18 11:00 7 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF Gustav Fohlstedt, Mourice Åkerblom Stora Mossen 1
Omgång 8
2017-11-25 12:00 8 Täby FC (G) - Täby FC (D) Richard Jonsson, Andreas Beijer Skarpängskolan B
2017-11-25 13:00 8 Täby FC (F) - Täby FC (E) Richard Jonsson, Andreas Beijer Skarpängskolan B
2017-11-25 14:00 8 Sundbybergs IK F06/07 - Ekerö IK (A) Marina Saxon, Max Ekstedt Brotorpshallen
2017-11-26 14:00 8 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (B) Osama Abaied, Max Ekstedt Björkebyhallen
2017-11-26 14:30 8 Jakobsbergs IBF - Ängby IF (A) Emil Aronsson, Noah Krona Viksjö Sporthall
Omgång 9
2017-12-02 09:15 9 Åkersberga IBF (B) - Jakobsbergs IBF Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Åkersberga Sporthall A
2017-12-02 11:00 9 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (C) Adam Gustafsson, Rebecka Edin Mälaröhallen
2017-12-03 12:00 9 Täby FC (E) - Täby FC (G) Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Skarpängskolan A
2017-12-03 14:00 9 Täby FC (D) - Sundbybergs IK F06/07 Niclas Andersson, Rebecka Edin Skarpängskolan A
2017-12-03 14:00 9 Ängby IF (A) - Täby FC (F) Ricky Bagge, Totte Hallgren Grimstahallen
Omgång 10
2017-12-09 10:00 10 Sundbybergs IK F06/07 - Täby FC (E) Ken Johansson, Paulina Thunvall Brotorpshallen
2017-12-10 12:00 10 Täby FC (G) - Ängby IF (A) Andreas Sandgren, Lovisa Lindblom Skarpängskolan B
2017-12-10 12:30 10 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (D) Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-12-10 14:00 10 Jakobsbergs IBF - Bele Barkarby IF IBF Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Viksjö Sporthall
2018-03-10 17:00 10 Täby FC (F) - Åkersberga IBF (B) Daniel Skantze, Mats Järnmark Skarpängskolan A
Omgång 11
2017-12-16 09:00 11 Täby FC (E) - Åkersberga IBF (C) Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2017-12-16 11:00 11 Ängby IF (A) - Sundbybergs IK F06/07 Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Stora Mossen 1
2017-12-16 12:00 11 Täby FC (D) - Ekerö IK (A) Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Skarpängskolan A
2017-12-17 12:00 11 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (F) Charlie Bohlin, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2017-12-17 14:15 11 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (G) Lovisa Lindblom, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
Omgång 12
2018-01-13 11:00 12 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (C) Torbjörn Lundin, Martin Hjelmberg Stora Mossen 1
2018-01-13 13:00 12 Täby FC (E) - Ekerö IK (A) Ulf Jonsson, Tilde Levinson Skarpängskolan A
2018-01-14 10:00 12 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (G) Erik Hellgren, Patrik Larsson Björkebyhallen
2018-01-14 11:00 12 Jakobsbergs IBF - Täby FC (F) Andreas Eriksson, Hektor Byfors Viksjö Sporthall
2018-01-14 15:00 12 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK F06/07 Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Hackstahallen
Omgång 13
2018-01-20 09:00 13 Ekerö IK (A) - Ängby IF (A) Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Mälaröhallen
2018-01-20 10:00 13 Täby FC (D) - Täby FC (E) Hilda Lundin, Torbjörn Lundin Skarpängskolan A
2018-01-20 11:00 13 Sundbybergs IK F06/07 - Bele Barkarby IF IBF Mats Järnmark, Jan Lingemark Brotorpshallen
2018-01-20 14:00 13 Täby FC (G) - Jakobsbergs IBF Adam Sundbom, Ulf Jonsson Skarpängskolan A
2018-01-21 10:00 13 Åkersberga IBF (C) - Åkersberga IBF (B) Oskar Mattsson, Philip Edlund Åkersberga Sporthall A
Omgång 14
2018-01-27 10:00 14 Ängby IF (A) - Täby FC (D) Gustav Fohlstedt, Mourice Åkerblom Stora Mossen 1
2018-01-28 10:00 14 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (C) William Wetterud, Thomas Gjutarenäfve Björkebyhallen
2018-01-28 11:00 14 Täby FC (F) - Täby FC (G) Tim Svensson, Simon Åbom Grindtorpshallen
2018-01-28 12:00 14 Jakobsbergs IBF - Sundbybergs IK F06/07 Jesper Roth, Charlie Bohlin Viksjö Sporthall
2018-01-28 13:15 14 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK (A) Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
Omgång 15
2018-02-03 09:30 15 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (B) Armin Shafiei, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2018-02-03 09:45 15 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF Daniel Eklund, Adam Gustafsson Mälaröhallen
2018-02-03 12:00 15 Sundbybergs IK F06/07 - Täby FC (F) Martin Hjelmberg, Paulina Thunvall Brotorpshallen
2018-02-03 14:15 15 Åkersberga IBF (C) - Jakobsbergs IBF Ida Lagerblad, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2018-02-04 10:00 15 Täby FC (E) - Ängby IF (A) Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
Omgång 16
2018-02-10 10:15 16 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (E) Patrik Arvinder, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2018-02-10 14:00 16 Täby FC (F) - Åkersberga IBF (C) Hannes Hovmöller, Philip Edlund Skarpängskolan B
2018-02-10 15:00 16 Täby FC (G) - Sundbybergs IK F06/07 Hannes Hovmöller, Lovisa Lindblom Skarpängskolan B
2018-02-11 10:00 16 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (D) Vilgot Widlöf, Max Ekstedt Björkebyhallen
2018-02-11 11:00 16 Jakobsbergs IBF - Ekerö IK (A) William Wetterud, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
Omgång 17
2018-02-17 09:45 17 Ekerö IK (A) - Täby FC (F) Torbjörn Lundin, Hilda Lundin Mälaröhallen
2018-02-17 13:00 17 Ängby IF (A) - Åkersberga IBF (B) Gustav Fohlstedt, Marina Saxon Stora Mossen 1
2018-02-18 11:30 17 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (G) Lovisa Lindblom, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2018-02-18 13:00 17 Täby FC (D) - Jakobsbergs IBF Philip Edlund, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
2018-03-10 16:00 17 Täby FC (E) - Bele Barkarby IF IBF Mats Järnmark, Daniel Skantze Skarpängskolan B
Omgång 18
2018-03-10 10:00 18 Sundbybergs IK F06/07 - Åkersberga IBF (C) Marina Saxon, Jan Lingemark Brotorpshallen
2018-03-11 08:45 18 Jakobsbergs IBF - Täby FC (E) Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Viksjö Sporthall
2018-03-11 11:00 18 Täby FC (G) - Ekerö IK (A) Adam Sundbom, Ken Johansson Skarpängskolan B
2018-03-11 11:00 18 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF (A) Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
2018-03-21 17:45 18 Täby FC (F) - Täby FC (D) Arne Brovig, Jan Lingemark Skarpängskolan A
Omgång 19
2018-03-16 20:00 19 Ekerö IK (A) - Sundbybergs IK F06/07 Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Tappströms Bollhall
2018-03-17 09:00 19 Täby FC (E) - Täby FC (F) Buster Wickenbergh, Tommie Wickenbergh Skarpängskolan A
2018-03-17 11:00 19 Täby FC (D) - Täby FC (G) Buster Wickenbergh, Tommie Wickenbergh Skarpängskolan A
2018-03-17 12:00 19 Ängby IF (A) - Jakobsbergs IBF Gustav Fohlstedt, Mourice Åkerblom Stora Mossen 1
2018-03-18 09:15 19 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 20
2018-03-24 09:30 20 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF (B) William Wetterud, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2018-03-24 12:00 20 Sundbybergs IK F06/07 - Täby FC (D) Mats Järnmark, Mattias Thomasson Brotorpshallen
2018-03-25 11:00 20 Täby FC (F) - Ängby IF (A) Buster Wickenbergh, Carl Kjellstrand Skarpängskolan B
2018-03-25 12:00 20 Täby FC (G) - Täby FC (E) Buster Wickenbergh, Carl Kjellstrand Skarpängskolan B
2018-03-25 14:00 20 Åkersberga IBF (C) - Ekerö IK (A) Simon Åbom, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
Omgång 21
2018-02-11 15:00 21 Täby FC (E) - Sundbybergs IK F06/07 Jacob Almefelt, Mimma Spasic Skarpängskolan A
2018-03-10 11:00 21 Ängby IF (A) - Täby FC (G) Fredrik Hallenberg, Felix Wennerstein Stora Mossen 2
2018-04-07 10:00 21 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (C) Tommie Wickenbergh, Carl Kjellstrand Skarpängskolan A
2018-04-08 10:15 21 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (F) Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-04-08 11:00 21 Bele Barkarby IF IBF - Jakobsbergs IBF William Wetterud, Totte Hallgren Björkebyhallen
Omgång 22
22 Ekerö IK (A) - Täby FC (D)
22 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (E) Åkersberga Sporthall A
22 Täby FC (F) - Bele Barkarby IF IBF Skarpängskolan B
2018-01-13 16:00 22 Täby FC (G) - Åkersberga IBF (B) Fredrik Sandgren, Richard Jonsson Skarpängskolan B
2018-03-14 18:00 22 Sundbybergs IK F06/07 - Ängby IF (A) Jan Lingemark, Imtiaz Karim Hallonbergshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis