Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Medellätt Mellersta

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekerö IK (A) Blå, Blå, Blå
Hammarby IF IBF Roger Spetz Roger.Spetz@gatun.se 070 910 16 64 grön vit, vit, vit
Huddinge IK (B) Jonny Arvidsson yth.bygg@gmail.com 0706029148 röd, röd, röd
Högdalens AIS Stefan Sjöström stefan6999@hotmail.com 0768948991 Svart, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö blå, blå, blå
Råsunda IS Tobias Kjellberg Info@rasunda.nu 0708831260
Sköndals IK Blå, Svart, Svart
Sundbybergs IK Grön, Vit, Grön
Täby FC (B) Johan Larsson jhnlrssn@hotmail.com 073-8093153 Vit/Svart/Vit
Töjnan IBK (B) Gul, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 13:30 1 Hammarby IF IBF - Sundbybergs IK 3 - 1 William Albrecht, Erik Palmertz Eriksdalshallen
2017-09-30 15:00 1 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IK (B) 0 - 2 Axel Göthberg, Gustav Helge Bodals Bollhall
2017-10-01 15:00 1 Töjnan IBK (B) - Täby FC (B) 5 - 2 Torbjörn Lundin, Leif Karlsson Silverdalshallen
2017-11-12 13:00 1 Högdalens AIS - Ekerö IK (A) 0 - 5 Johan Ståhl, Leo Odell/Johansson Bandhagshallen
2018-02-04 17:45 1 Råsunda IS - Sköndals IK 1 - 5 Mario Mallengren, Patrik Larsson Ulriksdalshallen
Omgång 2
2017-10-07 09:00 2 Täby FC (B) - Råsunda IS 4 - 4 Daniel Karlsson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2017-10-07 09:30 2 Ekerö IK (A) - Hammarby IF IBF 4 - 6 Niclas Andersson, Imtiaz Karim Mälaröhallen
2017-10-07 10:00 2 Sundbybergs IK - Töjnan IBK (B) 1 - 5 Mats Järnmark, Stefano Bianque Hallonbergshallen
2017-10-08 13:30 2 Huddinge IK (B) - Högdalens AIS 6 - 9 Shabbir Ahmed, Aarre Hietanen Kvarnbergshallen
2017-10-08 19:45 2 Sköndals IK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 1 Björn Larsson, Manne Jahnsson Sköndalshallen
Omgång 3
2017-10-14 09:00 3 Ekerö IK (A) - Sundbybergs IK 3 - 2 Daniel Eklund, Niclas Andersson Mälaröhallen
2017-10-14 11:45 3 Hammarby IF IBF - Huddinge IK (B) 1 - 0 William Albrecht, Sadjad Nima Sjöstadshallen
2017-10-14 16:30 3 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) 2 - 4 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2017-10-15 11:30 3 Högdalens AIS - Sköndals IK 0 - 8 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Högdalshallen
2017-10-15 14:00 3 Råsunda IS - Töjnan IBK (B) 3 - 6 Alexander Rajala, Johnn Wahlgren Ulriksdalshallen
Omgång 4
2017-10-21 09:00 4 Sundbybergs IK - Råsunda IS 3 - 0 Marina Saxon, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2017-10-21 14:15 4 Huddinge IK (B) - Ekerö IK (A) 6 - 2 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2017-10-21 17:00 4 Täby FC (B) - Högdalens AIS 1 - 0 Viktor Lindell, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2017-10-22 10:00 4 Töjnan IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö WO (5 - 0) Mats Korpi, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2017-10-22 13:15 4 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 6 - 3 Leo Odell/Johansson, Isak Sjöblom Sköndalshallen 45
Omgång 5
2017-10-28 12:15 5 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 2 - 2 Johan Ståhl, Jonas Robertson Sjöstadshallen
2017-10-28 16:30 5 IBF Offensiv Lidingö - Råsunda IS 3 - 4 Niclas Andersson, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2017-10-29 16:45 5 Ekerö IK (A) - Sköndals IK 4 - 0 Mimma Spasic, Patrik Larsson Tappströms Bollhall
2017-11-13 20:00 5 Högdalens AIS - Töjnan IBK (B) 2 - 2 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2018-02-03 17:00 5 Huddinge IK (B) - Sundbybergs IK 4 - 4 Gabriel Nääs, Leif Karlsson Kvarnbergshallen
Omgång 6
2017-11-11 11:00 6 Täby FC (B) - Ekerö IK (A) 0 - 1 Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-11-11 11:00 6 Sundbybergs IK - IBF Offensiv Lidingö 7 - 1 Mimma Spasic, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2017-11-12 12:15 6 Töjnan IBK (B) - Hammarby IF IBF 3 - 1 Axel Göthberg, Gustav Helge Silverdalshallen
2017-11-12 14:30 6 Sköndals IK - Huddinge IK (B) 2 - 6 Daniel Kölborn, Manne Jahnsson Sköndalshallen
2017-11-26 15:45 6 Råsunda IS - Högdalens AIS 1 - 1 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Ulriksdalshallen
Omgång 7
2017-11-18 11:15 7 Hammarby IF IBF - Råsunda IS 4 - 2 Alexander Potapeiko, Leo Odell/Johansson Sjöstadshallen
2017-11-18 11:30 7 Ekerö IK (A) - Töjnan IBK (B) 1 - 2 Kent Budell, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-11-18 17:45 7 Högdalens AIS - IBF Offensiv Lidingö 4 - 1 William Albrecht, Håkan Taxén Högdalshallen
2017-11-19 12:00 7 Huddinge IK (B) - Täby FC (B) 6 - 3 My Källström Lyly, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2017-11-19 15:15 7 Sköndals IK - Sundbybergs IK 5 - 3 Niclas Woxmark, Svedje Ohlson Sköndalshallen
Omgång 8
2017-12-02 12:15 8 Sundbybergs IK - Högdalens AIS 0 - 1 Marina Saxon, Martin Hjelmberg Brotorpshallen
2017-12-02 14:30 8 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF 1 - 4 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2017-12-03 11:15 8 Töjnan IBK (B) - Huddinge IK (B) 3 - 1 Madeleine Forslund, Linda Forslund Silverdalshallen
2017-12-03 14:00 8 Råsunda IS - Ekerö IK (A) 3 - 4 Mourice Åkerblom, Gustav Fohlstedt Ulriksdalshallen
2017-12-03 16:15 8 Täby FC (B) - Sköndals IK 3 - 4 Daniel Hultberg, Christian Högberg Grindtorpshallen
Omgång 9
2017-12-09 09:00 9 Täby FC (B) - Sundbybergs IK 3 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2017-12-09 12:15 9 Sköndals IK - Töjnan IBK (B) 3 - 6 Erik Adolfsson, Hampus Viking Farstahallen 1
2017-12-09 13:00 9 Ekerö IK (A) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 3 Richard Jonsson, Patrik Arvinder Mälaröhallen
2017-12-09 16:15 9 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS 3 - 2 Mattias Thomasson, Manne Jahnsson Skanstullshallen
2017-12-10 12:00 9 Huddinge IK (B) - Råsunda IS 3 - 3 Aarre Hietanen, Gustav Frank Kvarnbergshallen
Omgång 10
2017-12-16 09:00 10 Täby FC (B) - Töjnan IBK (B) 4 - 4 Per Sundvall, Simon Åbom Grindtorpshallen
2017-12-16 11:00 10 Sundbybergs IK - Hammarby IF IBF 2 - 4 Leif Karlsson, Gustav Fohlstedt Brotorpshallen
2017-12-16 14:45 10 Ekerö IK (A) - Högdalens AIS 8 - 1 Leif Karlsson, Patrik Larsson Mälaröhallen
2017-12-17 13:00 10 Huddinge IK (B) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 3 Theodore Hurtig, Osama Abaied Kvarnbergshallen
2017-12-17 14:00 10 Sköndals IK - Råsunda IS 6 - 0 Leo Odell/Johansson, Petra Dynesius Sköndalshallen
Omgång 11
2018-01-13 13:00 11 Högdalens AIS - Huddinge IK (B) 2 - 10 Erik Adolfsson, Jonathan Wallén Brobäck Högdalshallen
2018-01-14 12:00 11 Råsunda IS - Täby FC (B) 3 - 3 Lucas Edberg, Patrik Arvinder Ulriksdalshallen
2018-01-14 15:15 11 Töjnan IBK (B) - Sundbybergs IK 3 - 1 Richard Jonsson, Mattias Thomasson Silverdalshallen
2018-01-14 15:45 11 Hammarby IF IBF - Ekerö IK (A) 4 - 2 Gustaf Reimer, Simon Holm Schlemowitz Sjöstadshallen
2018-02-16 19:00 11 IBF Offensiv Lidingö - Sköndals IK 2 - 3 Mats Andersson, William Hilmersson Bodals Bollhall
Omgång 12
2018-01-20 12:00 12 Sundbybergs IK - Ekerö IK (A) 1 - 5 Mattias Thomasson, Julius Olesen Brotorpshallen
2018-01-21 10:15 12 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 4 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Grindtorpshallen 27
2018-01-21 13:00 12 Huddinge IK (B) - Hammarby IF IBF 2 - 1 Fredrik Hallenberg, Johannes Sandberg Kvarnbergshallen
2018-01-21 15:00 12 Töjnan IBK (B) - Råsunda IS 1 - 0 Bjarne Hekkelstrand, Linda Forslund Silverdalshallen
2018-01-21 17:15 12 Sköndals IK - Högdalens AIS 8 - 2 Manne Jahnsson, Theodore Hurtig Sköndalshallen
Omgång 13
2018-01-27 09:45 13 Ekerö IK (A) - Huddinge IK (B) 3 - 2 Robin Karke, Arash Sohrevardi Mälaröhallen
2018-01-27 12:00 13 Hammarby IF IBF - Sköndals IK 0 - 4 Sampo Friberg, Kevin Helly Sjöstadshallen
2018-01-27 16:45 13 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK (B) 0 - 7 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Bodals Bollhall
2018-01-28 13:00 13 Råsunda IS - Sundbybergs IK 1 - 5 Andreas Sandgren, Ulf Jonsson Ulriksdalshallen
2018-01-28 18:15 13 Högdalens AIS - Täby FC (B) 4 - 2 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Högdalshallen
Omgång 14
2018-02-10 11:15 14 Sundbybergs IK - Huddinge IK (B) 1 - 4 Torbjörn Lundin, Martin Hjelmberg Brotorpshallen
2018-02-11 09:00 14 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 3 - 5 Adam Sundbom, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2018-02-11 11:00 14 Sköndals IK - Ekerö IK (A) 5 - 0 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sköndalshallen
2018-02-11 13:00 14 Råsunda IS - IBF Offensiv Lidingö 2 - 4 Patrik Arvinder, Gustav Helge Ulriksdalshallen
2018-02-11 14:15 14 Töjnan IBK (B) - Högdalens AIS 3 - 1 Robert Milerud, Michael Leimer Arena Satelliten
Omgång 15
2018-02-13 19:15 15 Huddinge IK (B) - Sköndals IK 3 - 6 Håkan Taxén, Kevin Helly Skogåshallen
2018-02-17 12:45 15 Ekerö IK (A) - Täby FC (B) 4 - 2 Adam Gustafsson, Martin Hjelmberg Mälaröhallen
2018-02-17 16:45 15 IBF Offensiv Lidingö - Sundbybergs IK 3 - 4 Stefano Bianque, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2018-02-17 18:00 15 Hammarby IF IBF - Töjnan IBK (B) 2 - 4 Johan Ståhl, Madelene Westerberg Sjöstadshallen
2018-03-25 18:00 15 Högdalens AIS - Råsunda IS 3 - 1 Isak Sjöblom, Mats Andersson Högdalshallen
Omgång 16
2018-03-10 10:15 16 Täby FC (B) - Huddinge IK (B) 2 - 7 Fredrik Sandgren, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-03-10 13:30 16 Sundbybergs IK - Sköndals IK 6 - 3 Lars Sundlöf, Elin Carlberg-Börjes Brotorpshallen
2018-03-10 17:00 16 IBF Offensiv Lidingö - Högdalens AIS 1 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Bodals Bollhall
2018-03-11 13:15 16 Töjnan IBK (B) - Ekerö IK (A) 2 - 1 Patrik Arvinder, Oskar Mattsson Silverdalshallen
2018-03-11 14:00 16 Råsunda IS - Hammarby IF IBF 2 - 1 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Ulriksdalshallen
Omgång 17
2018-03-17 13:00 17 Ekerö IK (A) - Råsunda IS 4 - 2 Torbjörn Lundin, Hilda Lundin Mälaröhallen 25
2018-03-17 14:15 17 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö 2 - 0 Hampus Viking, Gabriel Nääs Sjöstadshallen
2018-03-17 14:15 17 Högdalens AIS - Sundbybergs IK 2 - 6 Ellinor Hellberg, Sezgin Youmer Bandhagshallen
2018-03-18 09:15 17 Huddinge IK (B) - Töjnan IBK (B) 0 - 4 Johan Hessing, Filippa Agnekil Kvarnbergshallen
2018-03-18 11:00 17 Sköndals IK - Täby FC (B) 4 - 3 Aldin Imamovic, Daniel Wiberg Sköndalshallen
Omgång 18
2018-04-07 13:15 18 Högdalens AIS - Hammarby IF IBF 3 - 2 Johan Hessing, Rebecka Edin Högdalshallen
2018-04-07 13:30 18 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK (A) 1 - 8 Lars Sundlöf, Per Sundvall Bodals Bollhall
2018-04-08 11:30 18 Töjnan IBK (B) - Sköndals IK 2 - 1 Leif Karlsson, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2018-04-08 12:15 18 Råsunda IS - Huddinge IK (B) 5 - 5 Martin Hjelmberg, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2018-04-09 19:00 18 Sundbybergs IK - Täby FC (B) 2 - 2 Daniel Kölborn, Patrik Larsson Hallonbergshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis