Spelprogram - Juniorallsvenskan D Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Almunge IK /Arlanda IBK David Söderström davidsoderstrom@hotmail.com 0709384584 Gul/Svart/Svart
Bele Barkarby IF IBF Niclas Wetterstrand niklas.wetterstrand@gmail.com 0706917125 Svart/Svart/Svart
Hagunda IF Johan Good Johan.good@innebandy.se 076-8680681 Blå/Svart/Svart
Hammarby IF IBF grön vit, vit, vit
Rönnby Västerås IBK Ungdom Evalena Eklund evalena.eklund@gmail.com 070-747 28 69 Orange/Svart/Svart
Täby FC Pelle Dohlwitz pelle@peis.se 0761-853883 Vit/Vit/Vit
Västerås IBS Ung Vit, Svart, Vit
Åkersberga IBF Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-28 19:00 1 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västerås IBS Ung 5 - 2 Carl Wikgren, Juha Vanninen Kristiansborgshallen 134
2018-09-28 19:15 1 Almunge IK /Arlanda IBK - Hammarby IF IBF 4 - 4 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall 87
2018-09-28 19:45 1 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 4 - 3 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Björkebyhallen
2018-09-28 20:00 1 Åkersberga IBF - Hagunda IF 4 - 3 Tim Sandström, Magnus Johansson Åkersberga Sporthall A
Omgång 2
2018-10-12 19:45 2 Bele Barkarby IF IBF - Almunge IK /Arlanda IBK 4 - 1 Jan Lingemark, Erik Nyman Björkebyhallen
2018-10-12 20:00 2 Täby FC - Rönnby Västerås IBK Ungdom 8 - 4 Tim Sandström, Magnus Johansson Grindtorpshallen
2018-10-13 15:00 2 Hammarby IF IBF - Hagunda IF 8 - 2 Björn Landin, Daniel Kölborn Sjöstadshallen 72
2018-10-14 14:00 2 Västerås IBS Ung - Åkersberga IBF 3 - 0 Carl Wikgren, Filip Larsson Kristiansborgshallen 42
Omgång 3
2018-10-17 19:00 3 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 4 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Åkersberga Sporthall A
2018-10-19 19:00 3 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Almunge IK /Arlanda IBK 3 - 2 Rasmus Zarins, Tim Solig Kristiansborgshallen 73
2018-10-19 19:30 3 Hagunda IF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport 63
2018-10-21 15:00 3 Västerås IBS Ung - Täby FC 3 - 14 Richard Björk, Filip Larsson Kristiansborgshallen 130
Omgång 4
2018-11-09 18:45 4 Täby FC - Åkersberga IBF 4 - 4 Linus Warrenstein, Björn Söderström Grindtorpshallen 150
2018-11-09 19:45 4 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF 2 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Ståhl Björkebyhallen
2018-11-11 12:30 4 Almunge IK /Arlanda IBK - Västerås IBS Ung 6 - 3 Jörgen Olsson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall 87
2018-11-11 17:00 4 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hagunda IF 7 - 1 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
Omgång 5
2018-11-16 20:00 5 Täby FC - Almunge IK /Arlanda IBK 5 - 6 Jan Lingemark, Erik Nyman Grindtorpshallen
2018-11-17 17:15 5 Hammarby IF IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 7 Jacob Leijon, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
2018-11-18 12:30 5 Västerås IBS Ung - Hagunda IF 8 - 1 Matilda Pichler, Albin Groen Bombardier Arena A
2018-11-20 20:00 5 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 0 Jonas Edström, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
Omgång 6
2018-11-21 19:45 6 Almunge IK /Arlanda IBK - Åkersberga IBF 2 - 8 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall 43
2018-11-23 19:30 6 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Michael Rosenlönn, Jonathan Mc Iver Kristiansborgshallen 103
2018-11-23 19:30 6 Hagunda IF - Täby FC 0 - 13 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport 41
2018-11-25 16:30 6 Västerås IBS Ung - Hammarby IF IBF 2 - 3 Juha Vanninen, Mårten Hanold Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan) 73
Omgång 7
2018-11-29 20:15 7 Täby FC - Hammarby IF IBF 5 - 5 Kari Karke, Arash Sohrevardi Grindtorpshallen
2018-11-30 19:20 7 Almunge IK /Arlanda IBK - Hagunda IF 9 - 2 Nick Kyller, Fabian Fahimi IFU Arena E – Lundqvist EL 80
2018-12-01 15:45 7 Bele Barkarby IF IBF - Västerås IBS Ung 5 - 4 Arash Sohrevardi, Robin Karke Jakobsbergs Sporthall
2018-12-02 19:00 7 Åkersberga IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 1 Johannes Ekenberg, Daniel Karlsson Åkersberga Sporthall A
Omgång 8
2018-12-07 19:00 8 Hagunda IF - Åkersberga IBF 1 - 3 Marko Spasic, Nick Kyller IFU Arena A 65
2018-12-14 20:00 8 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 4 - 2 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Grindtorpshallen
2018-12-15 16:15 8 Hammarby IF IBF - Almunge IK /Arlanda IBK 2 - 6 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Sjöstadshallen 64
2018-12-16 16:30 8 Västerås IBS Ung - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 2 Rasmus Zarins, Tim Solig Kristiansborgshallen 115
Omgång 9
2019-01-09 19:30 9 Almunge IK /Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Almunge Sporthall 76
2019-01-11 19:30 9 Hagunda IF - Hammarby IF IBF 5 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena B - Turbo Sport 64
2019-01-11 19:30 9 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Täby FC 7 - 12 Henrik Brehmer, Filip Larsson Kristiansborgshallen 83
2019-01-13 17:00 9 Åkersberga IBF - Västerås IBS Ung 2 - 0 Stefano Bianque, Michael Selg Åkersberga Sporthall A
Omgång 10
2019-01-25 19:45 10 Bele Barkarby IF IBF - Hagunda IF 6 - 2 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Björkebyhallen
2019-01-25 20:15 10 Täby FC - Västerås IBS Ung 4 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Grindtorpshallen
2019-01-27 12:30 10 Almunge IK /Arlanda IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 4 Ekilla Sporthall 58
2019-02-01 19:15 10 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 2 - 7 Alexander Hellström, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen 68
Omgång 11
2019-02-04 20:00 11 Västerås IBS Ung - Almunge IK /Arlanda IBK 1 - 3 Tim Solig, Carl Wikgren Kristiansborgshallen
2019-02-08 19:30 11 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Erik Nyman, Johan Jäderlund Sjöstadshallen 92
2019-02-08 19:30 11 Hagunda IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 0 - 3 Isak Norén, Oscar Ryen IFU Arena B - Turbo Sport 27
2019-02-09 18:45 11 Åkersberga IBF - Täby FC 4 - 2 Petra Dynesius, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
Omgång 12
2019-02-14 19:15 12 Almunge IK /Arlanda IBK - Täby FC 4 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall 63
2019-02-15 19:00 12 Hagunda IF - Västerås IBS Ung 0 - 5 Arvid Englund, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi 54
2019-02-15 19:45 12 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 4 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Björkebyhallen
2019-02-17 17:00 12 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hammarby IF IBF 4 - 3 Marcus Karppinen, William Ringkvist Kristiansborgshallen 73
Omgång 13
2019-03-08 19:30 13 Hammarby IF IBF - Västerås IBS Ung 6 - 6 Emilia Tuomela, Håkan Taxén Sjöstadshallen 68
2019-03-08 20:00 13 Täby FC - Hagunda IF 8 - 0 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Grindtorpshallen 51
2019-03-09 16:00 13 Bele Barkarby IF IBF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 6 - 4 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Jakobsbergs Sporthall
2019-03-10 17:00 13 Åkersberga IBF - Almunge IK /Arlanda IBK 1 - 9 Johannes Ekenberg, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
Omgång 14
2019-03-15 19:30 14 Hagunda IF - Almunge IK /Arlanda IBK 1 - 12 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport 50
2019-03-17 14:30 14 Västerås IBS Ung - Bele Barkarby IF IBF 5 - 2 Tim Solig, Juha Vanninen Kristiansborgshallen
2019-03-17 17:00 14 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Åkersberga IBF 5 - 3 Lars Flink, Erik Flink Kristiansborgshallen 103
2019-03-17 18:00 14 Hammarby IF IBF - Täby FC 2 - 6 Madelene Westerberg, Robin Vall Sjöstadshallen 89

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis