Herrar Division 4 (2013/14)

Gruppspel
Herrar Division 4 Nordöstra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-27 19:00 1314142003 IBK Svala - Hjältevad Mariannelund IS 5 - 6 Stefan Lundqvist, Johan Palm Mörlunda Sporthall
2013-09-27 19:00 1314142006 Kvillsfors IF - S/W 2010 14 - 4 Magnus Larsson, Michael Johansson Kvilleströmshallen
2013-09-27 20:00 1314142004 IBK Husar B - Hultsfreds IBK 6 - 4 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Olsbergs Arena
2013-09-29 15:00 1314142002 Nässjö IBF B - Malmbäcks IF 12 - 5 Muhidin Bahtanovic, Stefan Lundqvist Nässjö Sporthall
2013-10-06 14:00 1314142001 Vimmerby IBK B - Bodafors IBS 8 - 4 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Vimmerby Idrottshall
2013-10-04 19:30 1314142007 Hjältevad Mariannelund IS - Vimmerby IBK B 4 - 5 Stefan Lundqvist, Johan Palm Furulundshallen
2013-10-04 19:30 1314142008 Hultsfreds IBK - Nässjö IBF B 9 - 9 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Hagadals Sporthall
2013-10-04 19:30 1314142010 S/W 2010 - IBK Husar B 11 - 7 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Stockaryds Sporthall
2013-10-04 19:30 1314142012 Malmbäcks IF - Kvillsfors IF 6 - 5 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Malmbäcks Sporthall
2013-10-04 19:45 1314142011 Bodafors IBS - IF Ariel B 13 - 7 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Bodafors Sporthall
2013-10-12 12:15 1314142014 Nässjö IBF B - Bodafors IBS 11 - 7 Michael Johansson, Daniel Pettersson Nässjö Sporthall
2013-10-12 12:30 1314142017 IF Ariel B - S/W 2010 9 - 16 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kristdala Sporthall
2013-10-12 14:00 1314142016 IBK Husar B - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 8 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Olsbergs Arena
2013-10-12 16:00 1314142015 IBK Svala - Hultsfreds IBK 10 - 1 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Mörlunda Sporthall
2013-10-20 16:00 1314142013 Vimmerby IBK B - Malmbäcks IF 2 - 7 Stefan Lundqvist, Johan Palm Vimmerby Idrottshall
2013-10-18 19:30 1314142020 S/W 2010 - Nässjö IBF B 6 - 8 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Stockaryds Sporthall
2013-10-18 19:30 1314142022 Malmbäcks IF - IBK Husar B 9 - 3 Michael Johansson, Fredrik Billemark Malmbäcks Sporthall
2013-10-18 19:30 1314142023 Hjältevad Mariannelund IS - IF Ariel B 4 - 3 Viktor Georgsson, Rasmus Wirstam Furulundshallen
2013-10-18 19:30 1314142024 Hultsfreds IBK - Kvillsfors IF 7 - 7 Stefan Lundqvist, Johan Palm Hagadals Sporthall
2013-10-18 19:45 1314142021 Bodafors IBS - IBK Svala 15 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Bodafors Sporthall
2013-10-26 14:30 1314142028 IBK Husar B - Bodafors IBS 4 - 8 Stefan Persson, Brian Tetrault Olsbergs Arena
2013-10-26 16:30 1314142025 Vimmerby IBK B - S/W 2010 7 - 7 Aldin Imamovic, Claes Waernholm Vimmerby Idrottshall
2013-10-26 17:00 1314142027 IBK Svala - Malmbäcks IF 4 - 8 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Mörlunda Sporthall
2013-10-27 12:00 1314142029 IF Ariel B - Hultsfreds IBK 7 - 7 Aldin Imamovic, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2013-11-03 15:30 1314142030 Kvillsfors IF - Hjältevad Mariannelund IS 6 - 5 Bjarne Olsen, Suvad Kaltak Kvilleströmshallen
2013-11-01 19:00 1314142035 IF Ariel B - Malmbäcks IF 7 - 7 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Kristdala Sporthall
2013-11-01 19:30 1314142031 Hjältevad Mariannelund IS - Nässjö IBF B 4 - 3 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Furulundshallen
2013-11-01 19:30 1314142032 S/W 2010 - IBK Svala 16 - 10 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Stockaryds Sporthall
2013-11-01 19:30 1314142033 Hultsfreds IBK - Vimmerby IBK B 2 - 5 Viktor Georgsson, Stefan Lundqvist Hagadals Sporthall
2013-11-01 19:45 1314142036 Bodafors IBS - Kvillsfors IF 18 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Bodafors Sporthall
2013-11-06 19:00 1314142039 Kvillsfors IF - IBK Husar B 7 - 9 Marcus Ingolf, Alen Osmic Kvilleströmshallen
2013-11-08 19:30 1314142042 Hultsfreds IBK - S/W 2010 11 - 6 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Hagadals Sporthall
2013-11-08 19:45 1314142040 Bodafors IBS - Hjältevad Mariannelund IS 12 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Bodafors Sporthall
2013-11-09 12:45 1314142038 Nässjö IBF B - IF Ariel B 10 - 6 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Handskerydshallen
2013-11-10 16:30 1314142037 Vimmerby IBK B - IBK Svala 15 - 12 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Vimmerby Idrottshall
2013-11-15 19:30 1314142047 Malmbäcks IF - Hultsfreds IBK 8 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Malmbäcks Sporthall
2013-11-15 19:30 1314142048 Hjältevad Mariannelund IS - S/W 2010 18 - 2 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Furulundshallen
2013-11-15 20:00 1314142043 IBK Husar B - Nässjö IBF B 9 - 8 Fredrik Billemark, Michael Johansson Olsbergs Arena
2013-11-16 12:00 1314142044 IF Ariel B - Vimmerby IBK B 7 - 6 Mathias Linde, Bengt Andersson Kristdala Sporthall
2013-11-16 17:00 1314142045 IBK Svala - Kvillsfors IF 16 - 6 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Mörlunda Sporthall
2013-11-21 19:00 1314142049 IBK Svala - IF Ariel B 9 - 8 Stefan Karlsson, Dawan Mofak Mörlunda Sporthall
2013-11-22 19:30 1314142050 Vimmerby IBK B - IBK Husar B 3 - 3 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Vimmerby Idrottshall
2013-11-22 19:30 1314142054 S/W 2010 - Malmbäcks IF 4 - 14 Leif Johansson, Kim Lindberg Stockaryds Sporthall
2013-11-22 19:45 1314142052 Bodafors IBS - Hultsfreds IBK 14 - 2 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Bodafors Sporthall
2013-11-23 18:15 1314142051 Nässjö IBF B - Kvillsfors IF 5 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Nässjö Sporthall
2013-11-29 19:00 1314142057 Kvillsfors IF - IF Ariel B 5 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Kvilleströmshallen
2013-11-29 19:30 1314142058 Malmbäcks IF - Bodafors IBS 8 - 6 Michael Johansson, Dennis Pettersson Malmbäcks Sporthall
2013-11-29 19:30 1314142059 Hultsfreds IBK - Hjältevad Mariannelund IS 3 - 9 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Hagadals Sporthall
2013-11-30 17:45 1314142055 Nässjö IBF B - Vimmerby IBK B 7 - 9 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Nässjö Sporthall
2013-12-01 19:00 1314142056 IBK Husar B - IBK Svala 13 - 9 Johan Ferm, Anders A Nilsson Olsbergs Arena
2013-12-04 19:30 1314142061 Vimmerby IBK B - Kvillsfors IF 15 - 6 Magnus Larsson, Stefan Lundqvist Vimmerby Idrottshall
2013-12-07 12:00 1314142063 IF Ariel B - IBK Husar B 4 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kristdala Sporthall
2013-12-07 16:00 1314142062 IBK Svala - Nässjö IBF B 5 - 5 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2013-12-11 19:30 1314142065 Hjältevad Mariannelund IS - Malmbäcks IF 7 - 11 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Furulundshallen
2013-12-17 20:00 1314142064 Bodafors IBS - S/W 2010 13 - 6 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Bodafors Sporthall
2013-12-13 19:30 1314142068 Malmbäcks IF - Nässjö IBF B 5 - 8 Michael Johansson, Dennis Pettersson Malmbäcks Sporthall
2013-12-13 19:30 1314142072 S/W 2010 - Kvillsfors IF 6 - 5 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Vrigstad Sporthall
2013-12-13 19:45 1314142067 Bodafors IBS - Vimmerby IBK B 11 - 6 Johan Söderman, Jesper Rygert Bodafors Sporthall
2013-12-15 11:00 1314142070 Hultsfreds IBK - IBK Husar B 6 - 5 Stefan Lundqvist, Johan Palm Hagadals Sporthall
2013-12-15 13:00 1314142069 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Svala 5 - 8 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Furulundshallen
2014-01-03 19:00 1314142077 IF Ariel B - Bodafors IBS 4 - 10 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Kristdala Sporthall
2014-01-03 19:00 1314142078 Kvillsfors IF - Malmbäcks IF 5 - 10 Fredrik Billemark, Michael Johansson Kvilleströmshallen
2014-01-04 14:30 1314142076 IBK Husar B - S/W 2010 12 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Olsbergs Arena
2014-01-05 14:00 1314142073 Vimmerby IBK B - Hjältevad Mariannelund IS 7 - 4 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Vimmerby Idrottshall
2014-01-05 15:45 1314142074 Nässjö IBF B - Hultsfreds IBK 8 - 7 Johan Ferm, Magnus Widlund Nässjö Sporthall
2014-01-10 19:30 1314142079 Malmbäcks IF - Vimmerby IBK B 11 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Malmbäcks Sporthall
2014-01-10 19:30 1314142081 Hultsfreds IBK - IBK Svala 7 - 7 Stefan Lundqvist, Johan Palm Hagadals Sporthall
2014-01-10 19:30 1314142082 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Husar B 3 - 6 Viktor Georgsson, Magnus Larsson Furulundshallen
2014-01-10 19:30 1314142083 S/W 2010 - IF Ariel B 15 - 4 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Vrigstad Sporthall
2014-01-10 19:45 1314142080 Bodafors IBS - Nässjö IBF B 11 - 3 Michael Johansson, Fredrik Billemark Bodafors Sporthall
2014-01-17 19:00 1314142087 IBK Svala - Bodafors IBS 7 - 4 Viktor Georgsson, Joacim Olofsson Mörlunda Sporthall
2014-01-17 19:00 1314142090 Kvillsfors IF - Hultsfreds IBK 12 - 5 Stefan Lundqvist, Johan Palm Kvilleströmshallen
2014-01-18 14:00 1314142089 IF Ariel B - Hjältevad Mariannelund IS 2 - 6 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Kristdala Sporthall
2014-01-18 16:00 1314142088 IBK Husar B - Malmbäcks IF 10 - 7 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Olsbergs Arena
2014-01-19 16:15 1314142086 Nässjö IBF B - S/W 2010 11 - 8 Johan Ferm, Daniel Pettersson Nässjö Sporthall
2014-01-24 19:30 1314142093 Malmbäcks IF - IBK Svala 10 - 9 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Malmbäcks Sporthall
2014-01-24 19:30 1314142095 Hultsfreds IBK - IF Ariel B 7 - 5 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Hagadals Sporthall
2014-01-24 19:45 1314142094 Bodafors IBS - IBK Husar B 4 - 5 Michael Johansson, Dennis Pettersson Bodafors Sporthall
2014-01-31 19:30 1314142091 S/W 2010 - Vimmerby IBK B 7 - 7 Michael Johansson, Dennis Pettersson Vrigstad Sporthall
2014-01-31 19:30 1314142096 Hjältevad Mariannelund IS - Kvillsfors IF 8 - 2 Stefan Lundqvist, Johan Palm Furulundshallen
2014-02-07 19:00 1314142102 Kvillsfors IF - Bodafors IBS 7 - 5 Fredrik Billemark, Gerhardt Borkowski Kvilleströmshallen
2014-02-07 19:30 1314142101 Malmbäcks IF - IF Ariel B 8 - 3 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Malmbäcks Sporthall
2014-02-08 17:00 1314142098 IBK Svala - S/W 2010 12 - 5 Magnus Larsson, Fredrik Svensson Mörlunda Sporthall
2014-02-08 19:15 1314142097 Nässjö IBF B - Hjältevad Mariannelund IS 7 - 9 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Nässjö Sporthall
2014-02-09 16:30 1314142099 Vimmerby IBK B - Hultsfreds IBK 10 - 7 Per Bratt, Henrik Gilliusson Vimmerby Idrottshall
2014-02-14 19:30 1314142108 S/W 2010 - Hultsfreds IBK 17 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Vrigstad Sporthall
2014-02-14 20:00 1314142105 IBK Husar B - Kvillsfors IF 8 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Olsbergs Arena
2014-02-15 12:00 1314142104 IF Ariel B - Nässjö IBF B 5 - 10 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Kristdala Sporthall
2014-02-15 16:00 1314142103 IBK Svala - Vimmerby IBK B 7 - 4 Viktor Georgsson, Marcus Karlström Mörlunda Sporthall
2014-02-16 14:00 1314142106 Hjältevad Mariannelund IS - Bodafors IBS 7 - 9 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Furulundshallen
2014-02-21 19:00 1314142111 Kvillsfors IF - IBK Svala 5 - 11 Fluturim Bisevic, Gerhardt Borkowski Kvilleströmshallen
2014-02-21 19:30 1314142113 Hultsfreds IBK - Malmbäcks IF 2 - 6 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Hagadals Sporthall
2014-02-21 19:30 1314142114 S/W 2010 - Hjältevad Mariannelund IS 6 - 17 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Vrigstad Sporthall
2014-02-22 14:45 1314142109 Nässjö IBF B - IBK Husar B 8 - 1 Michael Johansson, Dennis Pettersson Handskerydshallen
2014-02-23 16:30 1314142110 Vimmerby IBK B - IF Ariel B 9 - 7 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vimmerby Idrottshall
2014-02-28 19:00 1314142117 Kvillsfors IF - Nässjö IBF B 5 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Kvilleströmshallen
2014-02-28 19:30 1314142118 Hultsfreds IBK - Bodafors IBS 4 - 10 Mikael Fransson, Magnus Larsson Hagadals Sporthall
2014-02-28 19:30 1314142120 Malmbäcks IF - S/W 2010 10 - 10 Fredrik Billemark, Michael Johansson Malmbäcks Sporthall
2014-03-01 12:30 1314142115 IF Ariel B - IBK Svala 8 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Kristdala Sporthall
2014-03-01 16:30 1314142116 IBK Husar B - Vimmerby IBK B 4 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Prästängshallen
2014-03-07 19:30 1314142125 Hjältevad Mariannelund IS - Hultsfreds IBK 12 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl Furulundshallen
2014-03-07 19:45 1314142124 Bodafors IBS - Malmbäcks IF 7 - 6 Gustav Jarnegren, Stefan Persson Bodafors Sporthall
2014-03-08 13:00 1314142123 IF Ariel B - Kvillsfors IF 6 - 8 Christer Jonsson, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2014-03-08 14:30 1314142122 IBK Svala - IBK Husar B 8 - 4 Stefan Lundqvist, Johan Palm Mörlunda Sporthall
2014-03-09 16:30 1314142121 Vimmerby IBK B - Nässjö IBF B 9 - 3 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vimmerby Idrottshall
2014-03-16 17:00 1314142127 Kvillsfors IF - Vimmerby IBK B 13 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kvilleströmshallen
2014-03-16 17:00 1314142128 Nässjö IBF B - IBK Svala 16 - 8 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Nässjö Sporthall
2014-03-16 17:00 1314142129 IBK Husar B - IF Ariel B OW (0 - 5) Karl-Anders Bringfeldt, Aron Frejd Olsbergs Arena
2014-03-16 17:00 1314142130 S/W 2010 - Bodafors IBS 8 - 7 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Vrigstad Sporthall
2014-03-16 17:00 1314142131 Malmbäcks IF - Hjältevad Mariannelund IS 6 - 5 Anders A Nilsson, Jesper Rygert Malmbäcks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Malmbäcks IF 20 14 2 4 162-117 45 44
2. Bodafors IBS 20 13 0 7 188-116 72 39
3. Vimmerby IBK B 20 11 3 6 142-133 9 36
4. Nässjö IBF B 20 11 2 7 161-134 27 35
5. Hjältevad Mariannelund IS 20 11 0 9 145-109 36 33
6. IBK Svala 20 9 2 9 166-161 5 29
7. IBK Husar B 19 9 1 9 116-123 -7 28
8. Kvillsfors IF 20 8 1 11 137-160 -23 25
9. S/ W 2010 20 7 3 10 164-202 -38 24
10. Hultsfreds IBK 20 3 4 13 102-173 -71 13
11. IF Ariel B 19 3 2 14 105-160 -55 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-24 20:30 1314146007 Tenhults IF - Hovslätts IK B 4 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Tenhults Sporthall
2013-09-28 14:15 1314146003 Östra SK Jönköping B - Gränna AIS B 1 - 8 Michael Johansson, Dennis Pettersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2013-09-28 15:30 1314146001 Bankeryds Skid o MK - Jönköping City IBK B 5 - 4 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2013-09-28 17:00 1314146004 IBF PA Jönköping - Barnarps IF B 4 - 5 Michael Johansson, Dennis Pettersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2013-09-29 16:00 1314146006 Månsarps IBK B - KFUM Jönköping 6 - 8 Jesper Rygert, Johan Söderman Norrahammars Sporthall
2013-09-29 18:30 1314146005 Husqvarna IK B - Värnamo IK B 2 - 3 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2013-10-03 20:15 1314146009 KFUM Jönköping - Tenhults IF 5 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2013-10-04 19:30 1314146014 IBF Tranås B - Östra SK Jönköping B 1 - 9 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2013-10-05 12:00 1314146008 Hovslätts IK B - Bankeryds Skid o MK 10 - 6 Fredrik Billemark, Jesper Rygert Barnarps Sporthall
2013-10-05 14:15 1314146011 Barnarps IF B - Husqvarna IK B 4 - 1 Fredrik Billemark, Jesper Rygert Barnarps Sporthall
2013-10-06 14:30 1314146012 Gränna AIS B - IBF PA Jönköping 4 - 6 Håkan Söderman, Jesper Rygert Ribbahallen A-hall
2013-10-06 18:00 1314146010 Värnamo IK B - Månsarps IBK B 10 - 6 Michael Johansson, Dennis Pettersson Tinas Ö
2013-10-11 19:30 1314146019 IBF Tranås B - Husqvarna IK B 1 - 7 Johan Ferm, Magnus Widlund Tranås Idrottshall
2013-10-11 19:45 1314146016 Värnamo IK B - Hovslätts IK B 7 - 6 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Värnamo Sporthall
2013-10-12 14:15 1314146017 Barnarps IF B - Tenhults IF 7 - 8 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Barnarps Sporthall
2013-10-12 17:15 1314146020 Jönköping City IBK B - IBF PA Jönköping 3 - 8 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
2013-10-13 12:30 1314146018 Gränna AIS B - Månsarps IBK B 7 - 1 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Ribbahallen A-hall
2013-10-14 20:15 1314146015 KFUM Jönköping - Bankeryds Skid o MK 9 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand KFUM Sporthall, Jönköping
2013-10-19 15:00 1314146028 Hovslätts IK B - KFUM Jönköping 4 - 7 Johan Ferm, Magnus Widlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2013-10-19 17:00 1314146024 IBF PA Jönköping - IBF Tranås B 14 - 2 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2013-10-19 17:15 1314146027 Tenhults IF - Värnamo IK B 8 - 1 Gustav Jarnegren, Jesper Rygert Tenhults Sporthall
2013-10-20 14:30 1314146026 Månsarps IBK B - Barnarps IF B 5 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2013-10-20 16:15 1314146025 Husqvarna IK B - Gränna AIS B 2 - 2 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Huskvarna Sporthall A
2013-10-20 17:00 1314146023 Östra SK Jönköping B - Jönköping City IBK B 9 - 7 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Jönköpings Idrottshus D-hall
2013-10-25 19:30 1314146032 IBF Tranås B - Tenhults IF 2 - 8 Stefan Lundqvist, Johan Palm Tranås Idrottshall
2013-10-25 19:45 1314146029 Värnamo IK B - Bankeryds Skid o MK 6 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Värnamo Sporthall
2013-10-26 12:00 1314146031 Gränna AIS B - Hovslätts IK B 5 - 5 Johannes Liljegren, Patrik Trofast Ribbahallen A-hall
2013-10-26 14:15 1314146030 Barnarps IF B - KFUM Jönköping 5 - 4 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Barnarps Sporthall
2013-10-26 17:15 1314146033 Jönköping City IBK B - Månsarps IBK B 5 - 3 Gustav Jarnegren, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2013-10-27 17:15 1314146035 Östra SK Jönköping B - IBF PA Jönköping 9 - 3 Stefan Persson, Magnus Widlund Arenan - Jönköpings Idrottshus
2013-10-29 20:30 1314146041 Östra SK Jönköping B - Månsarps IBK B 5 - 2 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Jönköpings Idrottshus D-hall
2013-10-30 20:00 1314146037 Gränna AIS B - Värnamo IK B 5 - 2 Karl-Anders Bringfeldt, Stefan Persson Ribbahallen A-hall
2013-10-30 20:00 1314146042 IBF PA Jönköping - Husqvarna IK B 4 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2013-10-30 20:15 1314146036 Barnarps IF B - Bankeryds Skid o MK 15 - 1 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Barnarps Sporthall
2013-11-01 19:30 1314146039 Jönköping City IBK B - Hovslätts IK B 8 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2013-11-06 19:30 1314146038 IBF Tranås B - KFUM Jönköping 4 - 8 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Tranås Idrottshall
2013-11-02 14:15 1314146047 Tenhults IF - Gränna AIS B 12 - 12 Michael Johansson, Fredrik Billemark Tenhults Sporthall
2013-11-02 17:00 1314146043 Bankeryds Skid o MK - Östra SK Jönköping B 5 - 13 Daniel Pettersson, Stefan Persson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2013-11-03 14:15 1314146048 Hovslätts IK B - Barnarps IF B 4 - 4 Johan Ferm, Jesper Rygert Stadsgården, Råslätt
2013-11-03 16:00 1314146046 Månsarps IBK B - IBF Tranås B 5 - 4 Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Norrahammars Sporthall
2013-11-03 18:15 1314146045 Husqvarna IK B - Jönköping City IBK B 12 - 3 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Huskvarna Sporthall A
2013-11-04 20:15 1314146049 KFUM Jönköping - Värnamo IK B 16 - 1 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2013-11-08 19:45 1314146056 Värnamo IK B - Barnarps IF B 1 - 9 Viktor Bringstam, Suvad Kaltak Värnamo Sporthall
2013-11-09 15:15 1314146053 Tenhults IF - Jönköping City IBK B 19 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2013-11-09 17:00 1314146050 Bankeryds Skid o MK - IBF PA Jönköping 5 - 9 Stefan Persson, Bjarne Olsen Attarpsskolans Sporthall A-hall
2013-11-10 14:15 1314146054 Hovslätts IK B - IBF Tranås B 2 - 3 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Stadsgården, Råslätt
2013-11-10 18:30 1314146051 Husqvarna IK B - Östra SK Jönköping B 1 - 5 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Huskvarna Sporthall A
2013-11-11 20:15 1314146055 KFUM Jönköping - Gränna AIS B 6 - 3 Fredrik Billemark, Fredrick Persson KFUM Sporthall, Jönköping
2013-11-11 20:20 1314146061 Östra SK Jönköping B - Hovslätts IK B 4 - 7 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Stadsgården, Råslätt
2013-11-15 19:30 1314146058 IBF Tranås B - Barnarps IF B 9 - 11 Jesper Rygert, Johannes Liljegren Tranås Idrottshall
2013-11-16 13:30 1314146059 Jönköping City IBK B - Värnamo IK B 6 - 6 Johannes Liljegren, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2013-11-16 14:15 1314146062 IBF PA Jönköping - Tenhults IF 3 - 3 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Jönköpings Idrottshus B-hall
2013-11-16 14:30 1314146057 Gränna AIS B - Bankeryds Skid o MK 5 - 2 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Ribbahallen A-hall
2013-11-17 16:15 1314146063 Husqvarna IK B - Månsarps IBK B 2 - 0 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Huskvarna Sporthall A
2013-11-23 14:15 1314146070 Barnarps IF B - Gränna AIS B 7 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Barnarps Sporthall
2013-11-23 15:15 1314146066 Tenhults IF - Östra SK Jönköping B 8 - 3 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Tenhults Sporthall
2013-11-23 15:30 1314146064 Bankeryds Skid o MK - Husqvarna IK B 4 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2013-11-25 20:15 1314146068 KFUM Jönköping - Jönköping City IBK B 6 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson KFUM Sporthall, Jönköping
2013-12-03 19:45 1314146065 Månsarps IBK B - IBF PA Jönköping 2 - 6 Johan Ferm, Johan Nero Wikstrand Norrahammars Sporthall
2014-01-03 19:45 1314146069 Värnamo IK B - IBF Tranås B 7 - 5 Domare Smålands IBF, Johan Nero Wikstrand Värnamo Sporthall
2013-11-27 19:30 1314146077 IBF Tranås B - Jönköping City IBK B 3 - 6 Michael Johansson, Dennis Pettersson Tranås Idrottshall
2013-11-29 19:45 1314146074 Värnamo IK B - IBF PA Jönköping 5 - 5 Stefan Persson, Brian Tetrault Värnamo Sporthall
2013-11-30 14:15 1314146075 Barnarps IF B - Östra SK Jönköping B 12 - 5 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson Barnarps Sporthall
2013-11-30 17:15 1314146071 Tenhults IF - Bankeryds Skid o MK 17 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Tenhults Sporthall
2013-12-01 14:15 1314146072 Hovslätts IK B - Månsarps IBK B 5 - 1 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Stadsgården, Råslätt
2013-12-02 20:15 1314146073 KFUM Jönköping - Husqvarna IK B 10 - 3 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth KFUM Sporthall, Jönköping
2013-12-07 15:15 1314146083 Husqvarna IK B - Hovslätts IK B 5 - 7 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2013-12-07 17:00 1314146078 Bankeryds Skid o MK - IBF Tranås B 8 - 3 Gerhardt Borkowski, Suvad Kaltak Attarpsskolans Sporthall A-hall
2013-12-08 14:30 1314146084 Månsarps IBK B - Tenhults IF 3 - 12 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Norrahammars Sporthall
2013-12-08 15:15 1314146079 Jönköping City IBK B - Gränna AIS B 3 - 8 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus B-hall
2013-12-08 17:15 1314146082 IBF PA Jönköping - KFUM Jönköping 5 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus B-hall
2013-12-08 18:15 1314146081 Östra SK Jönköping B - Värnamo IK B 9 - 3 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus D-hall
2013-12-13 19:30 1314146091 Gränna AIS B - IBF Tranås B 6 - 2 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Ribbahallen A-hall
2013-12-14 14:15 1314146090 Barnarps IF B - Jönköping City IBK B 10 - 5 Johan Ferm, Fredrik Fältskog Barnarps Sporthall
2013-12-14 15:15 1314146086 Tenhults IF - Husqvarna IK B 8 - 2 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Tenhults Sporthall
2013-12-14 17:00 1314146085 Bankeryds Skid o MK - Månsarps IBK B 3 - 3 Andreas Söderman, Johan Söderman Attarpsskolans Sporthall A-hall
2013-12-15 14:15 1314146087 Hovslätts IK B - IBF PA Jönköping 7 - 8 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson Stadsgården, Råslätt
2013-12-16 20:15 1314146088 KFUM Jönköping - Östra SK Jönköping B 4 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2013-12-21 17:00 1314146092 Bankeryds Skid o MK - Hovslätts IK B 8 - 11 Stefan Persson, Anders A Nilsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2013-12-21 17:15 1314146093 Tenhults IF - KFUM Jönköping 2 - 5 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Tenhults Sporthall
2013-12-22 13:15 1314146097 Östra SK Jönköping B - IBF Tranås B 7 - 5 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Jönköpings Idrottshus D-hall
2013-12-22 15:30 1314146095 Husqvarna IK B - Barnarps IF B 5 - 9 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Huskvarna Sporthall A
2013-12-22 16:00 1314146094 Månsarps IBK B - Värnamo IK B 6 - 6 Michael Johansson, Dennis Pettersson Norrahammars Sporthall
2013-12-22 18:15 1314146096 IBF PA Jönköping - Gränna AIS B 6 - 6 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2013-12-29 11:15 1314146099 Jönköping City IBK B - Bankeryds Skid o MK 15 - 1 Fredrik Fältskog, Suvad Kaltak Arenan - Jönköpings Idrottshus
2014-01-04 12:00 1314146101 Gränna AIS B - Östra SK Jönköping B 5 - 6 Domare Smålands IBF, Jesper Rygert Ribbahallen A-hall
2014-01-04 14:15 1314146102 Barnarps IF B - IBF PA Jönköping 6 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2014-01-05 19:15 1314146105 Hovslätts IK B - Tenhults IF 6 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2014-01-06 20:15 1314146104 KFUM Jönköping - Månsarps IBK B 4 - 1 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2014-01-13 19:45 1314146103 Värnamo IK B - Husqvarna IK B 7 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Värnamo Sporthall
2014-01-11 14:00 1314146107 Hovslätts IK B - Värnamo IK B 9 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Barnarps Sporthall
2014-01-11 14:15 1314146108 Tenhults IF - Barnarps IF B 4 - 3 Bjarne Olsen, Anders A Nilsson Tenhults Sporthall
2014-01-11 15:30 1314146106 Bankeryds Skid o MK - KFUM Jönköping 3 - 10 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Attarpsskolans Sporthall A-hall
2014-01-11 17:15 1314146111 IBF PA Jönköping - Jönköping City IBK B 6 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-01-12 14:30 1314146109 Månsarps IBK B - Gränna AIS B 0 - 5 Viktor Bringstam, Oliver Hillerström Norrahammars Sporthall
2014-01-22 20:00 1314146110 Husqvarna IK B - IBF Tranås B 10 - 4 Ingemar Rygert, Aron Frejd Tenhults Sporthall
2014-01-17 19:45 1314146118 Värnamo IK B - Tenhults IF 5 - 7 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Värnamo Sporthall
2014-01-18 14:15 1314146117 Barnarps IF B - Månsarps IBK B 3 - 2 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Barnarps Sporthall
2014-01-18 17:15 1314146114 Jönköping City IBK B - Östra SK Jönköping B 6 - 12 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-01-19 14:00 1314146116 Gränna AIS B - Husqvarna IK B 3 - 4 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Ribbahallen A-hall
2014-01-20 20:15 1314146119 KFUM Jönköping - Hovslätts IK B 3 - 6 Ingemar Rygert, Magnus Widlund KFUM Sporthall, Jönköping
2014-02-01 14:30 1314146115 IBF Tranås B - IBF PA Jönköping 4 - 5 Stefan Persson, Magnus Widlund Tranås Idrottshall
2014-01-25 15:15 1314146123 Tenhults IF - IBF Tranås B 7 - 3 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Tenhults Sporthall
2014-01-25 17:00 1314146120 Bankeryds Skid o MK - Värnamo IK B 5 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2014-01-25 17:15 1314146126 IBF PA Jönköping - Östra SK Jönköping B 1 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-01-26 14:15 1314146122 Hovslätts IK B - Gränna AIS B 5 - 3 Nematullah Sadoughi, Daniel Pettersson Stadsgården, Råslätt
2014-01-26 16:00 1314146124 Månsarps IBK B - Jönköping City IBK B 6 - 5 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Norrahammars Sporthall
2014-01-27 20:15 1314146121 KFUM Jönköping - Barnarps IF B 5 - 8 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen KFUM Sporthall, Jönköping
2014-01-31 19:30 1314146130 IBF Tranås B - Månsarps IBK B OW (0 - 5) Ingemar Rygert, Jesper Rygert Tranås Idrottshall
2014-01-31 19:30 1314146131 Gränna AIS B - Tenhults IF 6 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Ribbahallen A-hall
2014-01-31 19:45 1314146133 Värnamo IK B - KFUM Jönköping 1 - 12 Johan Ferm, Magnus Widlund Värnamo Sporthall
2014-02-01 14:15 1314146132 Barnarps IF B - Hovslätts IK B 8 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Barnarps Sporthall
2014-02-02 10:15 1314146129 Jönköping City IBK B - Husqvarna IK B 4 - 7 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-02-02 17:15 1314146127 Östra SK Jönköping B - Bankeryds Skid o MK 9 - 4 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-02-05 20:15 1314146134 Bankeryds Skid o MK - Barnarps IF B 3 - 10 Johan Ferm, Magnus Widlund Attarpsskolans Sporthall A-hall
2014-02-05 20:15 1314146137 Hovslätts IK B - Jönköping City IBK B 7 - 2 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Stadsgården, Råslätt
2014-02-05 20:30 1314146139 Månsarps IBK B - Östra SK Jönköping B 6 - 9 Stefan Persson, Brian Tetrault Norrahammars Sporthall
2014-02-06 20:15 1314146136 KFUM Jönköping - IBF Tranås B 23 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2014-02-06 21:00 1314146140 Husqvarna IK B - IBF PA Jönköping 4 - 7 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Huskvarna Sporthall A
2014-02-07 19:45 1314146135 Värnamo IK B - Gränna AIS B 2 - 8 Viktor Bringstam, Michael Johansson Värnamo Sporthall
2014-02-08 14:15 1314146147 Barnarps IF B - Värnamo IK B 9 - 4 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Barnarps Sporthall
2014-02-08 14:30 1314146144 Jönköping City IBK B - Tenhults IF 2 - 7 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-02-08 17:00 1314146141 IBF PA Jönköping - Bankeryds Skid o MK 9 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-02-08 17:15 1314146142 Östra SK Jönköping B - Husqvarna IK B 8 - 4 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-02-09 16:30 1314146145 IBF Tranås B - Hovslätts IK B 9 - 10 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Tranås Idrottshall
2014-02-19 19:30 1314146146 Gränna AIS B - KFUM Jönköping 9 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Ribbahallen A-hall
2014-02-14 19:45 1314146150 Värnamo IK B - Jönköping City IBK B 3 - 8 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Värnamo Sporthall
2014-02-15 14:00 1314146148 Bankeryds Skid o MK - Gränna AIS B 4 - 7 Fredrik Billemark, Anders A Nilsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2014-02-15 16:15 1314146153 Tenhults IF - IBF PA Jönköping 6 - 3 Stefan Persson, Brian Tetrault Tenhults Sporthall
2014-02-16 13:30 1314146154 Månsarps IBK B - Husqvarna IK B 2 - 4 Anders A Nilsson, Johan Nero Wikstrand Norrahammars Sporthall
2014-02-16 14:15 1314146152 Hovslätts IK B - Östra SK Jönköping B 4 - 8 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Stadsgården, Råslätt
2014-03-10 20:45 1314146149 Barnarps IF B - IBF Tranås B 10 - 3 Johan Ferm, Daniel Pettersson Barnarps Sporthall
2014-02-21 19:30 1314146161 Gränna AIS B - Barnarps IF B 6 - 7 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Ribbahallen A-hall
2014-02-22 15:45 1314146155 Husqvarna IK B - Bankeryds Skid o MK 4 - 6 Viktor Bringstam, Oliver Hillerström Huskvarna Sporthall A
2014-02-22 17:00 1314146156 Östra SK Jönköping B - Tenhults IF 1 - 2 Ingemar Rygert, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2014-02-22 17:15 1314146158 Jönköping City IBK B - KFUM Jönköping 3 - 12 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-02-23 14:00 1314146160 IBF Tranås B - Värnamo IK B 3 - 4 Fredrik Fältskog, Karl-Anders Bringfeldt Tranås Idrottshall
2014-02-23 17:15 1314146159 IBF PA Jönköping - Månsarps IBK B 4 - 2 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-03-01 12:15 1314146162 Bankeryds Skid o MK - Tenhults IF 4 - 6 Johan Ferm, Ingemar Rygert Attarpsskolans Sporthall A-hall
2014-03-01 14:45 1314146164 Husqvarna IK B - KFUM Jönköping 3 - 13 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Huskvarna Sporthall A
2014-03-02 12:15 1314146166 Östra SK Jönköping B - Barnarps IF B 8 - 5 Michael Johansson, Dennis Pettersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2014-03-02 15:15 1314146168 Jönköping City IBK B - IBF Tranås B 6 - 6 Johan Ferm, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2014-03-02 16:00 1314146163 Månsarps IBK B - Hovslätts IK B 2 - 12 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Norrahammars Sporthall
2014-03-02 17:15 1314146165 IBF PA Jönköping - Värnamo IK B 5 - 3 Johan Ferm, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2014-03-07 19:45 1314146172 Värnamo IK B - Östra SK Jönköping B 3 - 7 Michael Johansson, Dennis Pettersson Värnamo Sporthall
2014-03-08 14:00 1314146170 Gränna AIS B - Jönköping City IBK B 9 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Ribbahallen A-hall
2014-03-08 17:15 1314146175 Tenhults IF - Månsarps IBK B 5 - 0 Jesper Rygert, Bjarne Olsen Tenhults Sporthall
2014-03-09 13:00 1314146169 IBF Tranås B - Bankeryds Skid o MK 7 - 8 Fredrik Billemark, Michael Johansson Tranås Idrottshall
2014-03-09 14:15 1314146174 Hovslätts IK B - Husqvarna IK B 10 - 4 Jesper Rygert, Jens Axelsson Stadsgården, Råslätt
2014-03-13 20:15 1314146173 KFUM Jönköping - IBF PA Jönköping 8 - 8 Michael Johansson, Dennis Pettersson KFUM Sporthall, Jönköping
2014-03-14 20:15 1314146181 Jönköping City IBK B - Barnarps IF B 4 - 12 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Huskvarna Sporthall A
2014-03-15 10:45 1314146179 Östra SK Jönköping B - KFUM Jönköping 1 - 7 Johannes Liljegren, Anders A Nilsson Stadsgården, Råslätt
2014-03-16 17:00 1314146176 Månsarps IBK B - Bankeryds Skid o MK 8 - 7 Simon Fennsjö, Johan Ferm Norrahammars Sporthall
2014-03-16 17:00 1314146177 Husqvarna IK B - Tenhults IF 3 - 12 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2014-03-16 17:00 1314146178 IBF PA Jönköping - Hovslätts IK B 11 - 5 Johan Söderman, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2014-03-16 17:00 1314146182 IBF Tranås B - Gränna AIS B 6 - 6 Stefan Persson, Brian Tetrault Tranås Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Barnarps IF B 24 20 1 3 185-103 82 61
2. Tenhults IF 24 18 2 4 177-88 89 56
3. Östra SK Jönköping B 24 18 0 6 161-113 48 54
4. KFUM Jönköping 24 17 1 6 195-97 98 52
5. IBF PA Jönköping 24 14 4 6 142-116 26 46
6. Gränna AIS B 24 12 5 7 142-101 41 41
7. Hovslätts IK B 24 13 2 9 155-128 27 41
8. Värnamo IK B 24 8 3 13 100-164 -64 27
9. Husqvarna IK B 24 8 2 14 104-136 -32 26
10. Jönköping City IBK B 24 5 2 17 118-181 -63 17
11. Bankeryds Skid o MK 24 4 2 18 107-200 -93 14
12. Månsarps IBK B 23 3 2 18 72-137 -65 11
13. IBF Tranås B 23 1 2 20 93-187 -94 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
1314143073 Hovmantorps GOIF B - Olofströms IBK B Allhallen, Hovmantorp
2013-09-27 19:00 1314143003 Carlscrona IBF - Olofströms IBK B 6 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Karlskrona Idrottshall
2013-09-27 19:30 1314143001 Hovmantorps GOIF B - Carlshamns IBK 6 - 4 Leif Johansson, Kim Lindberg Allhallen, Hovmantorp
2013-09-28 14:00 1314143004 KaRo IBF - Örlogsstadens IBK B 3 - 8 Robin Brunell, Linus Sjöberg Kallinge Sporthall
2013-09-28 14:00 1314143005 Ingelstad IBK B - Märserum IBK 2 - 6 Kjell Persson, Marcus Ingolf Ingelstads Sporthall
2013-10-04 19:30 1314143011 Carlshamns IBK - Ingelstad IBK B 9 - 4 Jonas Nilsson, Ari Ojala Väggahallen
2013-10-05 15:00 1314143007 Olofströms IBK B - Hovmantorps GOIF B 1 - 6 Kenneth Johansson, Michéll Borgström Olofströms Sporthall
2013-10-05 16:00 1314143010 Älmhults IBK - KaRo IBF 3 - 1 Jonas Nilsson, Ari Ojala Haganäshallen
2013-10-06 14:00 1314143008 Örlogsstadens IBK B - Gransholms IF 5 - 4 Conny Andersson, Roger Gardell Vedeby Sporthall
2013-10-06 14:00 1314143009 Märserum IBK - Carlscrona IBF 5 - 7 Per Elofsson, Ulf Åberg Sparbanken Arena - Karlshamn
2013-10-12 13:00 1314143014 Gransholms IF - Carlshamns IBK 1 - 8 Kjell Persson, Johan Magnusson Gemla Sporthall
2013-10-12 14:00 1314143016 KaRo IBF - Olofströms IBK B 6 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kallinge Sporthall
2013-10-12 14:00 1314143017 Ingelstad IBK B - Älmhults IBK 2 - 8 Safet Hasanbegovic, Marcus Petersson Ingelstads Sporthall
2013-10-12 16:00 1314143015 Carlscrona IBF - Örlogsstadens IBK B 11 - 5 Viktor Georgsson, Marcus Karlström Karlskrona Idrottshall
2013-10-18 19:30 1314143021 Carlshamns IBK - Carlscrona IBF 8 - 1 Michéll Borgström, Mikael Lundin Väggahallen
2013-10-19 15:00 1314143019 Märserum IBK - Hovmantorps GOIF B 5 - 8 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Sparbanken Arena - Karlshamn
2013-10-19 15:30 1314143023 Olofströms IBK B - Ingelstad IBK B 8 - 7 Robin Brunell, Mikael Lundin Olofströms Sporthall
2013-10-19 16:00 1314143020 Älmhults IBK - Gransholms IF 5 - 3 Anders Jonasson, Kjell Persson Haganäshallen
2013-10-22 20:30 1314143028 KaRo IBF - Carlshamns IBK 2 - 9 Michéll Borgström, Kenneth Johansson Kallinge Sporthall
2013-10-25 19:30 1314143025 Hovmantorps GOIF B - Älmhults IBK 2 - 2 Leif Johansson, Mattias Alm-Nielsen Allhallen, Hovmantorp
2013-10-26 14:00 1314143029 Ingelstad IBK B - Örlogsstadens IBK B 5 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Ingelstads Sporthall
2013-10-26 15:00 1314143026 Gransholms IF - Märserum IBK 6 - 8 Marcus Ingolf, Alen Osmic Gemla Sporthall
2013-11-01 19:45 1314143031 Olofströms IBK B - Gransholms IF 4 - 15 Jonas Nilsson, Ari Ojala Olofströms Sporthall
2013-11-02 15:00 1314143034 Märserum IBK - KaRo IBF 5 - 5 Leif Johansson, Johan Magnusson Sparbanken Arena - Karlshamn
2013-11-02 16:00 1314143032 Älmhults IBK - Carlscrona IBF 6 - 8 Anders Jonasson, Kjell Persson Haganäshallen
2013-11-03 15:00 1314143033 Örlogsstadens IBK B - Hovmantorps GOIF B 4 - 3 Michéll Borgström, Kenneth Johansson Vedeby Sporthall
2013-11-08 19:30 1314143040 Carlshamns IBK - Olofströms IBK B 13 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2013-11-09 13:00 1314143038 Gransholms IF - Ingelstad IBK B 7 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Gemla Sporthall
2013-11-09 16:30 1314143042 Örlogsstadens IBK B - Älmhults IBK 2 - 7 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall
2013-11-10 16:00 1314143037 Hovmantorps GOIF B - Carlscrona IBF 2 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Allhallen, Hovmantorp
2013-11-16 14:00 1314143043 KaRo IBF - Gransholms IF 4 - 6 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Kallinge Sporthall
2013-11-16 14:00 1314143044 Ingelstad IBK B - Hovmantorps GOIF B 4 - 5 Mikael Lundin, Kenneth Johansson Ingelstads Sporthall
2013-11-16 15:00 1314143046 Märserum IBK - Carlshamns IBK 2 - 5 Anders Jonasson, Kjell Persson Sparbanken Arena - Karlshamn
2013-11-17 14:00 1314143048 Olofströms IBK B - Älmhults IBK 2 - 9 Conny Andersson, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2013-11-22 19:30 1314143052 Carlshamns IBK - Örlogsstadens IBK B 13 - 1 Robin Brunell, Mikael Lundin Väggahallen
2013-11-23 14:00 1314143049 Carlscrona IBF - Ingelstad IBK B 16 - 3 Roger Gardell, Linus Sjöberg Karlskrona Idrottshall
2013-11-24 12:00 1314143053 Olofströms IBK B - Märserum IBK 4 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2013-11-24 13:00 1314143050 Hovmantorps GOIF B - KaRo IBF 4 - 3 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Allhallen, Hovmantorp
2013-11-30 13:00 1314143055 Gransholms IF - Hovmantorps GOIF B 4 - 4 Christian Jonasson, Fredrik Krantz Gemla Sporthall
2013-11-30 14:00 1314143056 KaRo IBF - Carlscrona IBF 6 - 11 Jonas Nilsson, Ari Ojala Kallinge Sporthall
2013-11-30 16:00 1314143059 Örlogsstadens IBK B - Olofströms IBK B 8 - 2 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Vedeby Sporthall
2013-11-30 16:00 1314143060 Älmhults IBK - Märserum IBK 5 - 2 Anders Jonasson, Kjell Persson Haganäshallen
2013-12-06 19:30 1314143064 Carlshamns IBK - Älmhults IBK 9 - 8 Jonas Nilsson, Ari Ojala Väggahallen
2013-12-07 14:00 1314143063 Ingelstad IBK B - KaRo IBF 4 - 5 Safet Hasanbegovic, Marcus Petersson Ingelstads Sporthall
2013-12-07 15:00 1314143066 Märserum IBK - Örlogsstadens IBK B 6 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Sparbanken Arena - Karlshamn
2013-12-08 12:30 1314143062 Carlscrona IBF - Gransholms IF 4 - 3 Jonas Nilsson, Ari Ojala Karlskrona Idrottshall
2013-12-14 10:30 1314143070 Örlogsstadens IBK B - KaRo IBF 4 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Vedeby Sporthall
2013-12-14 15:00 1314143069 Olofströms IBK B - Carlscrona IBF 5 - 15 Conny Andersson, Roger Gardell Olofströms Sporthall
2013-12-14 15:00 1314143071 Märserum IBK - Ingelstad IBK B 7 - 3 Robin Brunell, Mikael Lundin Sparbanken Arena - Karlshamn
2013-12-15 19:00 1314143067 Carlshamns IBK - Hovmantorps GOIF B 7 - 5 Roger Gardell, Jonas Nilsson Väggahallen
2014-01-03 19:00 1314143075 Carlscrona IBF - Märserum IBK 11 - 4 Conny Andersson, Roger Gardell Karlskrona Idrottshall
2014-01-04 13:00 1314143074 Gransholms IF - Örlogsstadens IBK B 10 - 2 Oskar Johnsson, Leif Johansson Gemla Sporthall
2014-01-04 14:00 1314143076 KaRo IBF - Älmhults IBK 4 - 6 Roger Gardell, Henrik Gilliusson Kallinge Sporthall
2014-01-04 14:00 1314143077 Ingelstad IBK B - Carlshamns IBK 0 - 8 Christian Jonasson, Oskar Hoff Ingelstads Sporthall
2014-01-10 19:00 1314143081 Örlogsstadens IBK B - Carlscrona IBF 3 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall
2014-01-10 19:30 1314143080 Carlshamns IBK - Gransholms IF 11 - 3 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Väggahallen
2014-01-10 19:45 1314143082 Olofströms IBK B - KaRo IBF 4 - 3 Jonas Nilsson, Henrik Gilliusson Olofströms Sporthall
2014-01-11 16:00 1314143083 Älmhults IBK - Ingelstad IBK B 6 - 5 Marcus Ingolf, Oskar Hoff Haganäshallen
2014-01-17 19:00 1314143087 Carlscrona IBF - Carlshamns IBK 6 - 7 Jonas Nilsson, Ari Ojala Karlskrona Idrottshall
2014-01-18 14:00 1314143086 Gransholms IF - Älmhults IBK 3 - 4 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Gemla Sporthall
2014-01-18 14:00 1314143089 Ingelstad IBK B - Olofströms IBK B 8 - 12 Safet Hasanbegovic, Marcus Petersson Ingelstads Sporthall
2014-01-19 16:00 1314143085 Hovmantorps GOIF B - Märserum IBK 7 - 6 Safet Hasanbegovic, Oskar Hoff Allhallen, Hovmantorp
2014-01-24 19:30 1314143094 Carlshamns IBK - KaRo IBF 5 - 3 Conny Andersson, Roger Gardell Väggahallen
2014-01-25 15:00 1314143092 Märserum IBK - Gransholms IF 20 - 3 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Sparbanken Arena - Karlshamn
2014-01-25 16:00 1314143091 Älmhults IBK - Hovmantorps GOIF B 6 - 4 Mattias Rundgren, Kjell Persson Haganäshallen
2014-01-25 16:00 1314143095 Örlogsstadens IBK B - Ingelstad IBK B 8 - 4 Roger Gardell, Mikael Lundin Vedeby Sporthall
2014-02-08 14:00 1314143100 KaRo IBF - Märserum IBK 8 - 8 Leif Johansson, Dan Runberg Kallinge Sporthall
2014-02-08 16:00 1314143098 Carlscrona IBF - Älmhults IBK 10 - 5 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Karlskrona Idrottshall
2014-02-09 17:00 1314143099 Hovmantorps GOIF B - Örlogsstadens IBK B 6 - 6 Lars Hjelm, Kjell Persson Allhallen, Hovmantorp
2014-03-02 19:00 1314143097 Gransholms IF - Olofströms IBK B 5 - 5 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Gemla Sporthall
2014-02-14 19:45 1314143106 Olofströms IBK B - Carlshamns IBK 3 - 12 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2014-02-15 14:00 1314143104 Ingelstad IBK B - Gransholms IF 8 - 3 Safet Hasanbegovic, Kjell Persson Ingelstads Sporthall
2014-02-15 16:00 1314143108 Älmhults IBK - Örlogsstadens IBK B 6 - 8 Roger Gardell, Jonas Nilsson Haganäshallen
2014-02-16 13:00 1314143103 Carlscrona IBF - Hovmantorps GOIF B 5 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Karlskrona Idrottshall
2014-02-21 19:30 1314143112 Carlshamns IBK - Märserum IBK 10 - 3 Roger Gardell, Mikael Lundin Väggahallen
2014-02-22 15:00 1314143109 Gransholms IF - KaRo IBF 1 - 12 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Gemla Sporthall
2014-02-23 14:30 1314143114 Älmhults IBK - Olofströms IBK B 14 - 0 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Haganäshallen
2014-02-23 17:15 1314143110 Hovmantorps GOIF B - Ingelstad IBK B 4 - 4 Leif Johansson, Kim Lindberg Allhallen, Hovmantorp
2014-03-01 11:30 1314143118 Örlogsstadens IBK B - Carlshamns IBK 2 - 17 Mikael Lundin, Roger Gardell Vedeby Sporthall
2014-03-01 14:00 1314143115 Ingelstad IBK B - Carlscrona IBF 3 - 9 Mathias Linde, Anders Lundell Ingelstads Sporthall
2014-03-01 14:00 1314143116 KaRo IBF - Hovmantorps GOIF B 4 - 4 Jonas Nilsson, Ari Ojala Kallinge Sporthall
2014-03-01 15:00 1314143119 Märserum IBK - Olofströms IBK B 9 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Sparbanken Arena - Karlshamn
2014-03-07 19:45 1314143125 Olofströms IBK B - Örlogsstadens IBK B 8 - 9 Jonas Nilsson, Mikael Lundin Olofströms Sporthall
2014-03-08 14:00 1314143122 Carlscrona IBF - KaRo IBF 8 - 3 Mikael Lundin, Dragan Zaharijev Karlskrona Idrottshall
2014-03-08 15:00 1314143126 Märserum IBK - Älmhults IBK 5 - 2 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Sparbanken Arena - Karlshamn
2014-03-09 17:00 1314143121 Hovmantorps GOIF B - Gransholms IF 5 - 6 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Allhallen, Hovmantorp
2014-03-16 17:00 1314143128 Gransholms IF - Carlscrona IBF 2 - 14 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Gemla Sporthall
2014-03-16 17:00 1314143129 KaRo IBF - Ingelstad IBK B OW (0 - 5) Per Bratt, Henrik Gilliusson Kallinge Sporthall
2014-03-16 17:00 1314143130 Älmhults IBK - Carlshamns IBK 5 - 5 Leif Johansson, Kim Lindberg Haganäshallen
2014-03-16 17:00 1314143132 Örlogsstadens IBK B - Märserum IBK 5 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall
2014-03-16 17:00 1314143133 Hovmantorps GOIF B - Olofströms IBK B 4 - 2 Lars Hjelm, Kjell Persson Allhallen, Hovmantorp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Carlshamns IBK 18 16 1 1 160-58 102 49
2. Carlscrona IBF 18 16 0 2 155-75 80 48
3. Älmhults IBK 18 11 2 5 107-75 32 35
4. Hovmantorps GOIF B 18 7 5 6 82-79 3 26
5. Örlogsstadens IBK B 18 8 1 9 90-125 -35 25
6. Märserum IBK 18 7 3 8 112-101 11 24
7. Gransholms IF 18 5 2 11 85-127 -42 17
8. KaRo IBF 17 4 3 10 78-94 -16 15
9. Olofströms IBK B 18 3 2 13 72-153 -81 11
10. Ingelstad IBK B 17 2 1 14 70-124 -54 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-03-15 15:30 1314144176 Alvesta IBK - Ljungby IB B 5 - 4 Christian Jonasson, Fredrik Krantz Alvesta Sporthall
2014-03-15 17:00 1314144177 Burseryds IF - Westbo IBK 6 - 8 Michael Johansson, Dennis Pettersson Tyngelvihallen
2014-03-15 17:00 1314144178 Skillingaryds IK - Rottne IF 9 - 8 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Skillingaryds Arena
2014-03-15 17:00 1314144180 Hestra Skid O SK - IBK Reppe 8 - 2 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Hestra Sporthall
2014-03-15 17:00 1314144181 SS Öjaby Sport - KF Ljungby B 7 - 1 Leif Johansson, Kim Lindberg Hovshaga Sporthall
2014-03-15 17:00 1314144182 Växjö IBK B - Hovshaga AIF 5 - 7 Marcus Ingolf, Marcus Petersson Fortnox Arena Nivika hallen
2014-03-07 18:30 1314144169 Växjö IBK B - Ljungby IB B 4 - 4 Leif Johansson, Kim Lindberg Fortnox Arena Nivika hallen
2014-03-07 19:30 1314144170 Hovshaga AIF - SS Öjaby Sport 7 - 1 Marcus Ingolf, Safet Hasanbegovic Hovshaga Sporthall
2014-03-07 20:00 1314144174 Rottne IF - Burseryds IF 16 - 2 Christian Jonasson, Lars Hjelm Rottne Sporthall
2014-03-08 13:30 1314144171 KF Ljungby B - Hestra Skid O SK 0 - 11 Leif Johansson, Oskar Hoff Sunnerbohallen
2014-03-08 16:00 1314144175 Westbo IBK - Alvesta IBK 7 - 6 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Gislaveds Sporthall A/B-hall
2014-02-28 19:30 1314144162 Ljungby IB B - Westbo IBK 7 - 7 Leif Johansson, Christian Jonasson Innebandyhallen
2014-02-28 19:30 1314144165 Skillingaryds IK - IBK Reppe 3 - 5 Karl-Anders Bringfeldt, Anders A Nilsson Skillingaryds Arena
2014-02-28 19:30 1314144167 Hestra Skid O SK - Hovshaga AIF 2 - 4 Johan Ferm, Stefan Persson Hestra Sporthall
2014-03-01 13:00 1314144168 SS Öjaby Sport - Växjö IBK B 10 - 4 Oskar Hoff, Marcus Ingolf Gemla Sporthall
2014-03-01 16:00 1314144163 Alvesta IBK - Rottne IF 4 - 5 Lars Hjelm, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2014-02-21 18:30 1314144160 Växjö IBK B - IBK Reppe 3 - 3 Lars Hjelm, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2014-02-21 19:30 1314144157 Hestra Skid O SK - Rottne IF 7 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Hestra Sporthall
2014-02-21 19:30 1314144159 Skillingaryds IK - Alvesta IBK 7 - 5 Gustav Jarnegren, Anders A Nilsson Skillingaryds Arena
2014-02-22 13:30 1314144155 Burseryds IF - Ljungby IB B 4 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tyngelvihallen
2014-02-23 16:30 1314144161 Hovshaga AIF - KF Ljungby B 18 - 2 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Hovshaga Sporthall
2014-02-14 20:00 1314144150 IBK Reppe - SS Öjaby Sport 1 - 1 Lars Hjelm, Kjell Persson Arabypark Arena
2014-02-15 13:30 1314144148 Ljungby IB B - Hovshaga AIF 2 - 8 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Innebandyhallen
2014-02-16 13:30 1314144149 KF Ljungby B - Växjö IBK B 6 - 3 Johan Magnusson, Marcus Ingolf Sunnerbohallen
2014-02-16 16:00 1314144153 Westbo IBK - Skillingaryds IK 3 - 3 Michael Johansson, Dennis Pettersson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2014-02-16 16:30 1314144154 Alvesta IBK - Burseryds IF 11 - 4 Lars Hjelm, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2014-02-08 15:00 1314144143 Hestra Skid O SK - Alvesta IBK 9 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Hestra Sporthall
2014-02-08 17:00 1314144141 Skillingaryds IK - Ljungby IB B 3 - 7 Fredrik Billemark, Fredrick Persson Skillingaryds Arena
2014-02-09 12:00 1314144144 SS Öjaby Sport - Westbo IBK 8 - 6 Marcus Ingolf, Marcus Petersson Gemla Sporthall
2014-02-09 13:30 1314144147 KF Ljungby B - IBK Reppe 5 - 8 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Sunnerbohallen
2014-02-12 19:30 1314144145 Växjö IBK B - Rottne IF 2 - 7 Leif Johansson, Kim Lindberg Fortnox Arena B-hall
2014-02-04 19:45 1314144135 IBK Reppe - Hovshaga AIF 0 - 6 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Arabypark Arena
2014-02-04 20:00 1314144138 Westbo IBK - Hestra Skid O SK 1 - 6 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
2014-02-05 19:30 1314144134 Ljungby IB B - KF Ljungby B 12 - 3 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Innebandyhallen
2014-02-06 18:00 1314144140 Burseryds IF - Skillingaryds IK 4 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Tyngelvihallen
2014-02-07 20:00 1314144137 Rottne IF - SS Öjaby Sport 9 - 1 Alen Osmic, Kjell Persson Rottne Sporthall
2014-01-31 18:30 1314144130 Växjö IBK B - Alvesta IBK 2 - 6 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Fortnox Arena Nivika hallen
2014-01-31 19:00 1314144128 Hestra Skid O SK - Skillingaryds IK 4 - 3 Fluturim Bisevic, Nematullah Sadoughi Hestra Sporthall
2014-01-31 19:00 1314144129 Burseryds IF - SS Öjaby Sport 6 - 7 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Tyngelvihallen
2014-02-02 13:30 1314144132 KF Ljungby B - Rottne IF 5 - 7 Leif Johansson, Anders Jonasson Sunnerbohallen
2014-02-02 14:30 1314144131 Hovshaga AIF - Westbo IBK 6 - 3 Marcus Ingolf, Marcus Petersson Hovshaga Sporthall
2014-01-24 19:00 1314144125 Burseryds IF - Hestra Skid O SK 2 - 19 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Tyngelvihallen
2014-01-24 20:00 1314144122 Rottne IF - Hovshaga AIF 2 - 2 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Rottne Sporthall
2014-01-25 14:00 1314144120 Ljungby IB B - IBK Reppe 13 - 2 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Innebandyhallen
2014-01-25 16:00 1314144123 Westbo IBK - Växjö IBK B 4 - 5 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Gislaveds Sporthall A/B-hall
2014-01-26 15:30 1314144124 Alvesta IBK - SS Öjaby Sport 3 - 4 Leif Johansson, Kim Lindberg Alvesta Sporthall
2014-01-10 19:00 1314144113 Hestra Skid O SK - Ljungby IB B 7 - 2 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Hestra Sporthall
2014-01-17 18:30 1314144115 Växjö IBK B - Skillingaryds IK 5 - 0 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Fortnox Arena Nivika hallen
2014-01-17 19:30 1314144116 Hovshaga AIF - Burseryds IF 12 - 1 Leif Johansson, Kim Lindberg Hovshaga Sporthall
2014-01-19 13:30 1314144117 KF Ljungby B - Alvesta IBK 2 - 8 Anders Nyberg, Mattias Rundgren Sunnerbohallen
2014-01-19 14:30 1314144118 IBK Reppe - Westbo IBK 4 - 5 Christian Jonasson, Fredrik Krantz Arabypark Arena
2014-01-10 19:00 1314144110 Burseryds IF - Växjö IBK B 5 - 3 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Tyngelvihallen
2014-01-10 19:30 1314144111 Skillingaryds IK - SS Öjaby Sport 6 - 5 Johan Ferm, Stefan Persson Skillingaryds Arena
2014-01-10 20:00 1314144107 Rottne IF - IBK Reppe 4 - 6 Leif Johansson, Kim Lindberg Rottne Sporthall
2014-01-12 14:00 1314144109 Alvesta IBK - Hovshaga AIF 4 - 7 Safet Hasanbegovic, Marcus Petersson Alvesta Sporthall
2014-01-12 16:00 1314144108 Westbo IBK - KF Ljungby B 18 - 4 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Gislaveds Sporthall A/B-hall
2014-01-03 18:30 1314144100 Växjö IBK B - Hestra Skid O SK 1 - 6 Safet Hasanbegovic, Marcus Petersson Fortnox Arena Nivika hallen
2014-01-03 20:00 1314144105 Rottne IF - Westbo IBK 12 - 5 Anders Jonasson, Leif Johansson Rottne Sporthall
2014-01-05 13:30 1314144102 KF Ljungby B - Skillingaryds IK 6 - 6 Marcus Ingolf, Marcus Petersson Sunnerbohallen
2014-01-05 14:30 1314144103 IBK Reppe - Burseryds IF 7 - 5 Kjell Persson, Leif Johansson Arabypark Arena
2014-01-19 12:15 1314144099 SS Öjaby Sport - Ljungby IB B 2 - 17 Leif Johansson, Dan Runberg Gemla Sporthall
2013-12-20 19:00 1314144095 Burseryds IF - KF Ljungby B 5 - 4 Johan Ferm, Stefan Persson Tyngelvihallen
2013-12-20 19:30 1314144092 Ljungby IB B - Rottne IF 5 - 5 Anders Jonasson, Kjell Persson Innebandyhallen
2013-12-20 19:30 1314144096 Skillingaryds IK - Hovshaga AIF 3 - 8 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Skillingaryds Arena
2013-12-20 19:30 1314144098 Hestra Skid O SK - SS Öjaby Sport 7 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2013-12-22 15:15 1314144094 Alvesta IBK - IBK Reppe 4 - 4 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Alvesta Sporthall
2013-12-13 19:30 1314144091 Hovshaga AIF - Växjö IBK B 12 - 2 Anders Jonasson, Kjell Persson Hovshaga Sporthall
2013-12-13 20:00 1314144087 Rottne IF - Skillingaryds IK 9 - 3 Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Rottne Sporthall
2013-12-14 12:00 1314144085 Ljungby IB B - Alvesta IBK 4 - 8 Oskar Hoff, Lars Hjelm Innebandyhallen
2013-12-15 13:30 1314144090 KF Ljungby B - SS Öjaby Sport 2 - 6 Safet Hasanbegovic, Alen Osmic Sunnerbohallen
2013-12-15 14:30 1314144089 IBK Reppe - Hestra Skid O SK 0 - 3 Marcus Petersson, Lars Hjelm Arabypark Arena
2013-12-15 16:00 1314144086 Westbo IBK - Burseryds IF 11 - 4 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
2013-12-05 19:30 1314144083 Burseryds IF - Rottne IF 1 - 15 Stefan Persson, Suvad Kaltak Tyngelvihallen
2013-12-06 19:00 1314144080 Hestra Skid O SK - KF Ljungby B 7 - 0 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Hestra Sporthall
2013-12-07 11:30 1314144078 Ljungby IB B - Växjö IBK B 8 - 1 Kjell Persson, Leif Johansson Innebandyhallen
2013-12-08 12:00 1314144079 SS Öjaby Sport - Hovshaga AIF 1 - 10 Safet Hasanbegovic, Alen Osmic Gemla Sporthall
2013-12-08 15:15 1314144084 Alvesta IBK - Westbo IBK 4 - 7 Safet Hasanbegovic, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2013-11-29 20:00 1314144072 Rottne IF - Alvesta IBK 5 - 3 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Rottne Sporthall
2013-11-29 20:30 1314144077 Växjö IBK B - SS Öjaby Sport 5 - 3 Leif Johansson, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2013-11-30 13:30 1314144076 Hovshaga AIF - Hestra Skid O SK 4 - 1 Leif Johansson, Kim Lindberg Hovshaga Sporthall
2013-12-01 14:30 1314144074 IBK Reppe - Skillingaryds IK 0 - 4 Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Arabypark Arena
2013-12-01 16:00 1314144071 Westbo IBK - Ljungby IB B 9 - 12 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
2013-11-22 19:00 1314144064 Ljungby IB B - Burseryds IF 15 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Innebandyhallen
2013-11-22 20:00 1314144067 Rottne IF - Hestra Skid O SK 3 - 2 Christian Jonasson, Lars Hjelm Rottne Sporthall
2013-11-22 20:00 1314144069 IBK Reppe - Växjö IBK B 4 - 1 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Arabypark Arena
2013-11-24 13:30 1314144070 KF Ljungby B - Hovshaga AIF 2 - 5 Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Sunnerbohallen
2013-11-24 15:15 1314144065 Alvesta IBK - Skillingaryds IK 10 - 10 Marcus Ingolf, Johan Magnusson Alvesta Sporthall
2013-11-15 18:30 1314144058 Växjö IBK B - KF Ljungby B 7 - 5 Anders Jonasson, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2013-11-15 19:30 1314144062 Skillingaryds IK - Westbo IBK 7 - 3 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Skillingaryds Arena
2013-11-16 13:00 1314144059 SS Öjaby Sport - IBK Reppe 2 - 6 Leif Johansson, Oskar Hoff Gemla Sporthall
2013-11-16 13:30 1314144063 Burseryds IF - Alvesta IBK 1 - 13 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tyngelvihallen
2013-11-21 20:30 1314144057 Hovshaga AIF - Ljungby IB B 9 - 1 Safet Hasanbegovic, Marcus Petersson Hovshaga Sporthall
2013-11-08 19:00 1314144050 Ljungby IB B - Skillingaryds IK WO (5 - 0) Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Innebandyhallen
2013-11-10 14:00 1314144054 Rottne IF - Växjö IBK B 4 - 2 Safet Hasanbegovic, Oskar Hoff Rottne Sporthall
2013-11-10 14:30 1314144056 IBK Reppe - KF Ljungby B 5 - 1 Michael Johansson, Dennis Pettersson Arabypark Arena
2013-11-10 15:15 1314144052 Alvesta IBK - Hestra Skid O SK 4 - 4 Leif Johansson, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2013-11-10 16:00 1314144053 Westbo IBK - SS Öjaby Sport 14 - 2 Dennis Jelse, Erling Josefsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2013-11-05 19:30 1314144043 KF Ljungby B - Ljungby IB B OW (0 - 5) Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Sunnerbohallen
2013-11-05 19:30 1314144049 Skillingaryds IK - Burseryds IF 16 - 1 Stefan Persson, Brian Tetrault Skillingaryds Arena
2013-11-05 20:00 1314144046 SS Öjaby Sport - Rottne IF 0 - 13 Anders Jonasson, Kjell Persson Gemla Sporthall
2013-11-07 19:00 1314144047 Hestra Skid O SK - Westbo IBK 9 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2013-11-07 20:00 1314144044 Hovshaga AIF - IBK Reppe 8 - 2 Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Hovshaga Sporthall
2013-11-01 19:30 1314144037 Skillingaryds IK - Hestra Skid O SK 3 - 5 Henrik Haglund, Magnus Widlund Skillingaryds Arena
2013-11-01 20:00 1314144041 Rottne IF - KF Ljungby B 5 - 4 Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Rottne Sporthall
2013-11-02 13:00 1314144038 SS Öjaby Sport - Burseryds IF 4 - 3 Mikael Lundin, Eddy Olsson Gemla Sporthall
2013-11-02 16:00 1314144040 Westbo IBK - Hovshaga AIF 2 - 8 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Gislaveds Sporthall A/B-hall
2013-11-03 15:30 1314144039 Alvesta IBK - Växjö IBK B 2 - 2 Oskar Johnsson, Johan Magnusson Alvesta Sporthall
2013-10-25 18:30 1314144032 Växjö IBK B - Westbo IBK 5 - 5 Anders Jonasson, Christian Jonasson Fortnox Arena Nivika hallen
2013-10-25 19:00 1314144034 Hestra Skid O SK - Burseryds IF 20 - 1 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Hestra Sporthall
2013-10-26 13:00 1314144033 SS Öjaby Sport - Alvesta IBK 4 - 11 Marcus Ingolf, Alen Osmic Gemla Sporthall
2013-10-26 16:00 1314144031 Hovshaga AIF - Rottne IF 3 - 0 Leif Johansson, Kjell Persson Hovshaga Sporthall
2013-10-27 14:30 1314144029 IBK Reppe - Ljungby IB B 2 - 3 Alen Osmic, Kjell Persson Arabypark Arena
2013-10-18 19:00 1314144022 Ljungby IB B - Hestra Skid O SK 2 - 3 Leif Johansson, Safet Hasanbegovic Innebandyhallen
2013-10-18 19:00 1314144025 Burseryds IF - Hovshaga AIF 1 - 11 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Tyngelvihallen
2013-10-18 19:30 1314144024 Skillingaryds IK - Växjö IBK B 5 - 6 Jens Axelsson, Jesper Rygert Skillingaryds Arena
2013-10-19 15:00 1314144027 Westbo IBK - IBK Reppe 2 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2013-10-20 15:15 1314144026 Alvesta IBK - KF Ljungby B 5 - 6 Kim Lindberg Alvesta Sporthall
2013-10-11 18:30 1314144019 Växjö IBK B - Burseryds IF 7 - 3 Christian Jonasson, Fredrik Krantz Fortnox Arena Nivika hallen
2013-10-11 19:30 1314144018 Hovshaga AIF - Alvesta IBK 3 - 0 Kjell Persson, Lars Hjelm Hovshaga Sporthall
2013-10-11 20:00 1314144016 IBK Reppe - Rottne IF 2 - 1 Jesper Grönblad, Michell Rohde Arabypark Arena
2013-10-13 12:00 1314144020 SS Öjaby Sport - Skillingaryds IK 2 - 5 Leif Johansson, Kim Lindberg Gemla Sporthall
2013-10-13 13:30 1314144017 KF Ljungby B - Westbo IBK 7 - 6 Suvad Kaltak, Daniel Pettersson Sunnerbohallen
2013-09-27 19:30 1314144002 Hestra Skid O SK - Växjö IBK B 9 - 0 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Hestra Sporthall
2013-09-27 19:30 1314144004 Skillingaryds IK - KF Ljungby B 5 - 3 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Skillingaryds Arena
2013-09-28 17:00 1314144007 Westbo IBK - Rottne IF 2 - 5 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
2013-09-29 14:00 1314144001 Ljungby IB B - SS Öjaby Sport 13 - 0 Anders Jonasson, Jan-Eric Rydberg Innebandyhallen
2013-09-29 15:00 1314144005 Burseryds IF - IBK Reppe 2 - 7 Suvad Kaltak, Daniel Pettersson Tyngelvihallen
2013-10-04 19:00 1314144011 KF Ljungby B - Burseryds IF 10 - 4 Leif Johansson, Kim Lindberg Sunnerbohallen
2013-10-04 20:00 1314144008 Rottne IF - Ljungby IB B 6 - 5 Lars Hjelm, Kjell Persson Rottne Sporthall
2013-10-05 13:00 1314144013 SS Öjaby Sport - Hestra Skid O SK 1 - 8 Marcus Ingolf, Alen Osmic Gemla Sporthall
2013-10-06 14:30 1314144010 IBK Reppe - Alvesta IBK 3 - 1 Leif Johansson, Jan-Eric Rydberg Arabypark Arena
2013-10-06 15:30 1314144012 Hovshaga AIF - Skillingaryds IK 9 - 1 Safet Hasanbegovic, Marcus Petersson Hovshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovshaga AIF 22 21 1 0 167-38 129 64
2. Hestra Skid O SK 22 18 1 3 157-46 111 55
3. Rottne IF 22 15 2 5 143-75 68 47
4. IBK Reppe 22 10 4 8 75-85 -10 34
5. Ljungby IB B 20 10 3 7 141-92 49 33
6. Skillingaryds IK 21 8 3 10 105-108 -3 27
7. Alvesta IBK 22 7 4 11 120-104 16 25
8. Westbo IBK 22 7 4 11 134-132 2 25
9. Växjö IBK B 22 6 4 12 75-118 -43 22
10. SS Öjaby Sport 22 7 1 14 73-157 -84 22
11. KF Ljungby B 21 4 1 16 78-158 -80 13
12. Burseryds IF 22 3 0 19 69-224 -155 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-27 19:30 1314145001 CL98IC - Kalmar Södra IF B 7 - 7 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Kalmar Sporthall A-hall
2013-09-28 12:00 1314145002 Ljungbyholms GOIF - Jämjö IBK 6 - 4 Viktor Georgsson, Bengt Bolander Trekantens Sporthall
2013-09-28 13:00 1314145004 Craftstadens IBK O-hamn B - Slätafly/SK IBK B 8 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2013-09-28 17:30 1314145006 Borgholms IBK B - FBC Emådalen 10 - 3 Mikael Fransson, Stefan Karlsson Borgholms Sporthall
2013-09-29 17:00 1314145005 Mörbylånga GOIF - Gantesbo IBK 1 - 8 Bengt Andersson, Mathias Linde Skansenhallen
2013-10-05 14:00 1314145010 FBC Emådalen - Craftstadens IBK O-hamn B 2 - 3 Juan Fernandez, Tomas Akthagen Fliseryds Sporthall
2013-10-05 16:00 1314145012 Jämjö IBK - Borgholms IBK B 5 - 4 Mikael Lundin, Rasmus Pettersson Jämjö Sporthall
2013-10-06 12:30 1314145011 Kalmar Södra IF B - Mörbylånga GOIF 7 - 1 Mathias Linde, Christer Jonsson Kalmar Sporthall A-hall
2013-10-06 14:00 1314145007 Färjestadens IBK B - CL98IC 5 - 10 Viktor Georgsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2013-10-06 17:00 1314145008 Slätafly/SK IBK B - Ljungbyholms GOIF 6 - 4 Jesper Grönblad, Michell Rohde Torsås Sporthall
2013-10-11 19:30 1314145013 CL98IC - Jämjö IBK 7 - 4 Bengt Bolander, Peter Horndahl Kalmar Sporthall A-hall
2013-10-12 12:00 1314145014 Ljungbyholms GOIF - Kalmar Södra IF B 3 - 1 Christer Jonsson, Bengt Andersson Trekantens Sporthall
2013-10-12 14:00 1314145018 Borgholms IBK B - Gantesbo IBK 5 - 13 Anders Stenberg, Anders Lundell Borgholms Sporthall
2013-10-13 13:30 1314145016 Craftstadens IBK O-hamn B - Färjestadens IBK B 6 - 2 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Oskarshamns Sporthall A-hall
2013-10-13 17:00 1314145017 Mörbylånga GOIF - FBC Emådalen 2 - 6 Magnus Larsson, Fredrik Svensson Skansenhallen
2013-10-11 20:00 1314145023 Färjestadens IBK B - Mörbylånga GOIF 5 - 8 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Färjehallen
2013-10-18 19:00 1314145019 Gantesbo IBK - CL98IC 8 - 5 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Emmaboda Sporthall
2013-10-18 19:00 1314145020 FBC Emådalen - Ljungbyholms GOIF 3 - 3 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Fliseryds Sporthall
2013-10-18 20:00 1314145022 Jämjö IBK - Craftstadens IBK O-hamn B 6 - 4 Robin Brunell, Rasmus Pettersson Jämjö Sporthall
2013-10-19 18:00 1314145024 Slätafly/SK IBK B - Borgholms IBK B 8 - 4 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torsås Sporthall
2013-10-25 19:30 1314145025 CL98IC - FBC Emådalen 7 - 10 Mathias Linde, Anders Lundell Kalmar Sporthall A-hall
2013-10-26 12:00 1314145026 Ljungbyholms GOIF - Gantesbo IBK 1 - 10 Viktor Georgsson, Bengt Andersson Trekantens Sporthall
2013-10-27 15:00 1314145028 Craftstadens IBK O-hamn B - Kalmar Södra IF B 2 - 3 Mathias Linde, Anders Lundell Oskarshamns Sporthall A-hall
2013-10-27 17:00 1314145029 Mörbylånga GOIF - Slätafly/SK IBK B 2 - 8 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Skansenhallen
2013-12-19 19:30 1314145030 Borgholms IBK B - Färjestadens IBK B 3 - 3 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Borgholms Sporthall
2013-10-30 19:30 1314145034 Gantesbo IBK - Craftstadens IBK O-hamn B 9 - 4 Mikael Lundin, Rasmus Pettersson Emmaboda Sporthall
2013-11-03 13:30 1314145036 Kalmar Södra IF B - Borgholms IBK B 5 - 3 Stefan Lundqvist, Johan Palm Kalmar Sporthall A-hall
2013-11-03 17:00 1314145035 Mörbylånga GOIF - Jämjö IBK 3 - 9 Viktor Georgsson, Anders Stenberg Skansenhallen
2013-11-03 17:30 1314145033 Slätafly/SK IBK B - CL98IC 12 - 12 Linus Sjöberg, Roger Gardell Torsås Sporthall
2013-11-04 19:30 1314145031 Färjestadens IBK B - Ljungbyholms GOIF 2 - 2 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Färjehallen
2013-11-08 19:30 1314145040 Kalmar Södra IF B - Färjestadens IBK B 2 - 5 Mathias Linde, Anders Lundell Kalmar Sporthall D-hall
2013-11-08 20:00 1314145041 Jämjö IBK - Gantesbo IBK 7 - 11 Jonas Nilsson, Ari Ojala Jämjö Sporthall
2013-11-09 12:00 1314145038 Ljungbyholms GOIF - Mörbylånga GOIF 8 - 3 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Trekantens Sporthall
2013-11-09 14:00 1314145042 Slätafly/SK IBK B - FBC Emådalen 3 - 4 Michéll Borgström, Kenneth Johansson Torsås Sporthall
2013-11-10 17:00 1314145039 Borgholms IBK B - Craftstadens IBK O-hamn B 3 - 6 Viktor Georgsson, Marcus Karlström Borgholms Sporthall
2013-11-13 19:30 1314145046 Gantesbo IBK - Kalmar Södra IF B 16 - 1 Bengt Bolander, Peter Horndahl Emmaboda Sporthall
2013-11-15 20:00 1314145047 Jämjö IBK - Slätafly/SK IBK B 3 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jämjö Sporthall
2013-11-15 20:00 1314145048 Färjestadens IBK B - FBC Emådalen 4 - 4 Mathias Linde, Juan Fernandez Färjehallen
2013-11-17 13:00 1314145043 Craftstadens IBK O-hamn B - Ljungbyholms GOIF 6 - 1 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Oskarshamns Sporthall A-hall
2013-11-17 17:00 1314145044 Mörbylånga GOIF - CL98IC 1 - 8 Viktor Georgsson, Juan Fernandez Skansenhallen
2013-11-22 19:30 1314145050 CL98IC - Craftstadens IBK O-hamn B 5 - 4 Mathias Linde, Anders Lundell Kalmar Sporthall A-hall
2013-11-22 19:30 1314145052 Kalmar Södra IF B - Slätafly/SK IBK B 2 - 5 Mikael Fransson, Bengt Andersson Kalmar Sporthall D-hall
2013-11-22 19:30 1314145054 FBC Emådalen - Jämjö IBK 9 - 2 Magnus Larsson, Anders Stenberg Fliseryds Sporthall
2013-11-23 12:00 1314145051 Ljungbyholms GOIF - Borgholms IBK B 6 - 4 Mathias Linde, Anders Lundell Trekantens Sporthall
2013-11-23 16:00 1314145053 Färjestadens IBK B - Gantesbo IBK 6 - 6 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Färjehallen
2013-11-29 19:30 1314145060 FBC Emådalen - Gantesbo IBK 1 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Fliseryds Sporthall
2013-11-30 12:00 1314145055 Ljungbyholms GOIF - CL98IC 5 - 10 Roger Gardell, Michell Rohde Trekantens Sporthall
2013-11-30 15:30 1314145059 Slätafly/SK IBK B - Färjestadens IBK B 4 - 3 Robin Brunell, Rasmus Pettersson Torsås Sporthall
2013-12-01 16:30 1314145058 Jämjö IBK - Kalmar Södra IF B 7 - 6 Bengt Bolander, Peter Horndahl Jämjö Sporthall
2013-12-01 17:00 1314145057 Borgholms IBK B - Mörbylånga GOIF 10 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Borgholms Sporthall
2013-12-06 19:00 1314145061 CL98IC - Borgholms IBK B OW (0 - 5) Kalmar Sporthall A-hall
2013-12-06 19:00 1314145066 Gantesbo IBK - Slätafly/SK IBK B 5 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Emmaboda Sporthall
2013-12-08 16:30 1314145064 Kalmar Södra IF B - FBC Emådalen 3 - 4 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Kalmar Sporthall D-hall
2013-12-08 17:00 1314145063 Mörbylånga GOIF - Craftstadens IBK O-hamn B 2 - 14 Mathias Linde, Anders Lundell Skansenhallen
2013-12-09 20:00 1314145065 Färjestadens IBK B - Jämjö IBK 8 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2013-12-13 19:00 1314145071 Gantesbo IBK - Mörbylånga GOIF 14 - 2 Viktor Georgsson, Rolf Vatvedt Emmaboda Sporthall
2013-12-13 20:00 1314145068 Jämjö IBK - Ljungbyholms GOIF 9 - 9 Robin Brunell, Rasmus Pettersson Jämjö Sporthall
2013-12-14 14:00 1314145072 FBC Emådalen - Borgholms IBK B 5 - 4 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Fliseryds Sporthall
2013-12-15 16:30 1314145067 Kalmar Södra IF B - CL98IC 2 - 8 Juan Fernandez, Magnus Larsson Kalmar Sporthall A-hall
2013-12-15 17:00 1314145070 Slätafly/SK IBK B - Craftstadens IBK O-hamn B 4 - 5 Anders Stenberg, Bengt Bolander Torsås Sporthall
2013-12-20 19:30 1314145073 CL98IC - Färjestadens IBK B 2 - 2 Viktor Georgsson, Marcus Karlström Kalmar Sporthall A-hall
2013-12-21 14:00 1314145078 Borgholms IBK B - Jämjö IBK 6 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Borgholms Sporthall
2014-01-04 12:00 1314145074 Ljungbyholms GOIF - Slätafly/SK IBK B 1 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Trekantens Sporthall
2014-01-05 13:00 1314145076 Craftstadens IBK O-hamn B - FBC Emådalen 5 - 3 Bengt Andersson, Anders Stenberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2014-01-05 17:00 1314145077 Mörbylånga GOIF - Kalmar Södra IF B 3 - 4 Mikael Fransson, Magnus Larsson Skansenhallen
2014-01-10 19:30 1314145083 FBC Emådalen - Mörbylånga GOIF 6 - 4 Rasmus Wirstam, Joacim Olofsson Fliseryds Sporthall
2014-01-10 20:00 1314145079 Jämjö IBK - CL98IC 1 - 3 Daniel Gyllander, Mathias Linde Jämjö Sporthall
2014-01-10 20:00 1314145082 Färjestadens IBK B - Craftstadens IBK O-hamn B 3 - 3 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Färjehallen
2014-01-11 16:00 1314145084 Gantesbo IBK - Borgholms IBK B 19 - 2 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Emmaboda Sporthall
2014-01-12 16:30 1314145080 Kalmar Södra IF B - Ljungbyholms GOIF 5 - 5 Bengt Andersson, Rasmus Wirstam Falkenbergshallen
2014-01-18 12:00 1314145086 Ljungbyholms GOIF - FBC Emådalen 10 - 5 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Trekantens Sporthall
2014-01-19 12:00 1314145088 Craftstadens IBK O-hamn B - Jämjö IBK 8 - 7 Stefan Lundqvist, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2014-01-19 16:00 1314145085 CL98IC - Gantesbo IBK 3 - 5 Mathias Linde, Anders Lundell Kalmar Sporthall A-hall
2014-01-19 17:00 1314145089 Mörbylånga GOIF - Färjestadens IBK B 6 - 9 Bengt Andersson, Joacim Olofsson Skansenhallen
2014-01-19 17:00 1314145090 Borgholms IBK B - Slätafly/SK IBK B 4 - 7 Mikael Fransson, Peter Horndahl Borgholms Sporthall
2014-01-24 19:00 1314145091 FBC Emådalen - CL98IC 4 - 8 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2014-01-24 19:00 1314145092 Gantesbo IBK - Ljungbyholms GOIF 9 - 2 Magnus Larsson, Juan Fernandez Emmaboda Sporthall
2014-01-24 19:30 1314145095 Slätafly/SK IBK B - Mörbylånga GOIF 8 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Torsås Sporthall
2014-01-26 16:00 1314145094 Kalmar Södra IF B - Craftstadens IBK O-hamn B 3 - 5 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Falkenbergshallen
2014-03-04 20:15 1314145096 Färjestadens IBK B - Borgholms IBK B 5 - 6 Mathias Linde, Anders Lundell Färjehallen
2014-02-07 19:30 1314145099 CL98IC - Slätafly/SK IBK B 2 - 5 Mathias Linde, Anders Lundell Kalmar Sporthall A-hall
2014-02-07 20:00 1314145101 Jämjö IBK - Mörbylånga GOIF 8 - 8 Conny Andersson, Roger Gardell Jämjö Sporthall
2014-02-08 12:00 1314145097 Ljungbyholms GOIF - Färjestadens IBK B 5 - 2 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Trekantens Sporthall
2014-02-09 12:00 1314145100 Craftstadens IBK O-hamn B - Gantesbo IBK 7 - 6 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Oskarshamns Sporthall A-hall
2014-02-09 13:00 1314145102 Borgholms IBK B - Kalmar Södra IF B 8 - 2 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Borgholms Sporthall
2014-02-03 20:00 1314145106 Färjestadens IBK B - Kalmar Södra IF B 6 - 1 Tomas Akthagen, Juan Fernandez Färjehallen
2014-02-14 19:00 1314145107 Gantesbo IBK - Jämjö IBK 6 - 2 Mathias Linde, Anders Lundell Emmaboda Sporthall
2014-02-15 12:00 1314145108 FBC Emådalen - Slätafly/SK IBK B 3 - 1 Stefan Karlsson, Joacim Olofsson Fliseryds Sporthall
2014-02-16 16:00 1314145105 Craftstadens IBK O-hamn B - Borgholms IBK B 15 - 3 Magnus Larsson, Rolf Vatvedt Oskarshamns Sporthall B-hall
2014-02-16 17:00 1314145104 Mörbylånga GOIF - Ljungbyholms GOIF 3 - 10 Mikael Fransson, Christer Jonsson Skansenhallen
2014-02-21 19:30 1314145110 CL98IC - Mörbylånga GOIF 3 - 2 Bengt Andersson, Rasmus Wirstam Kalmar Sporthall A-hall
2014-02-22 12:00 1314145109 Ljungbyholms GOIF - Craftstadens IBK O-hamn B 4 - 4 Viktor Georgsson, Marcus Karlström Trekantens Sporthall
2014-02-22 12:00 1314145114 FBC Emådalen - Färjestadens IBK B 10 - 4 Mathias Linde, Joacim Olofsson Fliseryds Sporthall
2014-02-23 16:00 1314145113 Slätafly/SK IBK B - Jämjö IBK 4 - 2 Jonas Nilsson, Ari Ojala Torsås Sporthall
2014-02-25 19:30 1314145112 Kalmar Södra IF B - Gantesbo IBK 2 - 6 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Falkenbergshallen
2014-02-28 19:00 1314145119 Gantesbo IBK - Färjestadens IBK B 11 - 4 Viktor Georgsson, Marcus Karlström Emmaboda Sporthall
2014-02-28 19:30 1314145120 Jämjö IBK - FBC Emådalen 7 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jämjö Sporthall
2014-03-01 14:00 1314145117 Borgholms IBK B - Ljungbyholms GOIF 7 - 6 Tomas Akthagen, Peter Horndahl Borgholms Sporthall
2014-03-02 13:30 1314145116 Craftstadens IBK O-hamn B - CL98IC 6 - 9 Stefan Lundqvist, Roger Svensson Oskarshamns Sporthall A-hall
2014-03-02 16:30 1314145118 Slätafly/SK IBK B - Kalmar Södra IF B 10 - 6 Viktor Georgsson, Marcus Karlström Torsås Sporthall
2014-03-07 19:30 1314145121 CL98IC - Ljungbyholms GOIF 5 - 1 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Kalmar Sporthall D-hall
2014-03-08 14:00 1314145126 Gantesbo IBK - FBC Emådalen 11 - 5 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Emmaboda Sporthall
2014-03-08 15:00 1314145124 Kalmar Södra IF B - Jämjö IBK 5 - 4 Viktor Georgsson, Marcus Karlström Falkenbergshallen
2014-03-09 17:00 1314145123 Mörbylånga GOIF - Borgholms IBK B 4 - 7 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Skansenhallen
2014-03-10 20:00 1314145125 Färjestadens IBK B - Slätafly/SK IBK B 6 - 6 Jimmie Nilsson, Leffe Henryson Färjehallen
2014-03-15 11:30 1314145129 Craftstadens IBK O-hamn B - Mörbylånga GOIF 5 - 7 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Oskarshamns Sporthall A-hall
2014-03-15 16:30 1314145131 Jämjö IBK - Färjestadens IBK B 10 - 6 Kenneth Johansson, Michell Rohde Jämjö Sporthall
2014-03-15 17:00 1314145127 Borgholms IBK B - CL98IC 3 - 4 Bengt Bolander, Peter Horndahl Borgholms Sporthall
2014-03-15 17:00 1314145130 FBC Emådalen - Kalmar Södra IF B 6 - 5 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2014-03-15 17:00 1314145132 Slätafly/SK IBK B - Gantesbo IBK 0 - 6 Mathias Linde, Anders Lundell Torsås Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gantesbo IBK 20 18 1 1 183-64 119 55
2. CL98IC 19 12 3 4 118-87 31 39
3. Craftstadens IBK O-hamn B 20 12 2 6 120-82 38 38
4. Slätafly/ SK IBK B 20 12 2 6 107-87 20 38
5. FBC Emådalen 20 10 3 7 100-100 0 33
6. Ljungbyholms GOIF 20 7 5 8 92-104 -12 26
7. Jämjö IBK 20 6 3 11 105-126 -21 21
8. Färjestadens IBK B 20 4 7 9 90-106 -16 19
9. Borgholms IBK B 19 6 1 12 96-125 -29 19
10. Kalmar Södra IF B 20 5 2 13 72-114 -42 17
11. Mörbylånga GOIF 20 2 1 17 69-157 -88 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis