Flickor 16 Division 1 (2014/15)

Gruppspel
Flickor 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 10:00 150119007 Tumba GOIF - Åkersberga IBF 1 - 1 Peter Kirch, Mats Korpi Storvretens Sporthall
2014-09-21 10:00 150119001 Vendelsö IK - Täby FC (B) 4 - 2 Kari Malmros, Jonas Jatko Torvalla Träningshall
2014-09-21 10:00 150119005 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF 1 - 1 Erik Rydberg, Mattias Lönnborg Kallhälls sporthall
2014-09-21 13:00 150119002 Hässelby SK IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 2 Lars Sundlöf, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2014-09-21 15:00 150119003 Sköndals IK - Ängby IF 3 - 2 Mikael Andersson, Shari Tingman Sköndalshallen
2014-09-21 15:30 150119004 Bro IK - AIK IBF 2 - 1 Alexander Mattsson, Fredrik Nensén Bro Sporthall
2014-11-29 11:00 150119006 Täby FC (A) - Huddinge IK 6 - 4 Stefan Flöjt, David Berger Skarpängskolan B
2014-10-05 10:00 150119008 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 7 - 3 Oskar Werner, Marcus Ström Tibblehallen CC
2014-10-05 13:15 150119013 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 0 Per Calmén, Sebastian Ström Åkersberga Sporthall A
2014-10-05 15:45 150119011 Sigtuna IF - Sköndals IK 2 - 8 Mikael Hagman, Arne Brovig Prästängshallen
2014-10-05 16:30 150119010 AIK IBF - Hässelby SK IBK (A) 1 - 1 Juha Tammerström, Malte Tammerström Ulriksdalshallen
2014-10-07 20:00 150119009 Ängby IF - Vendelsö IK 1 - 4 David Holm, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2014-10-11 11:30 150119012 Huddinge IK - Bro IK 3 - 4 Rafi Mohammed, Adam Nikolausson Tomtbergahallen
2014-10-12 14:30 150119014 Tumba GOIF - Täby FC (A) 2 - 7 Daniel Eriksson, Mario Mallengren Storvretens Sporthall
2014-10-11 16:30 150119019 Sköndals IK - Åkersberga IBF 3 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Farstahallen 1
2014-10-11 19:30 150119015 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (B) 1 - 3 Rebecca Staffas, Per Sundvall Innebandyhallen Vaxholm
2014-10-12 12:15 150119017 Vendelsö IK - Sigtuna IF 3 - 0 Lars Sundlöf, Jonas Robertson Torvalla Träningshall
2014-10-19 14:30 150119018 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IK 1 - 4 Jacob Leijon, Fredrik Berglund Sonesson Hässelbyhallen
2014-10-19 15:15 150119020 Bro IK - Tumba GOIF 4 - 4 Roland Nester, Mario Mallengren Bro Sporthall
2014-10-19 15:30 150119021 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 2 - 0 Andreas Mattsson, Peter Eriksson Viksjö Sporthall
2014-11-22 17:00 150119016 Täby FC (B) - Ängby IF 7 - 0 , Ulf Jonsson Skarpängskolan B
2014-10-25 12:00 150119022 Ängby IF - Vaxholms IBF 1 - 1 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Stora Mossen 1
2014-10-25 15:00 150119027 Täby FC (A) - Sköndals IK 0 - 2 Fredrik Hallenberg, Johan Hessing Skarpängskolan B
2014-10-26 10:30 150119024 Sigtuna IF - Täby FC (B) 1 - 2 Per Calmén, Per Ove Åman Prästängshallen
2014-10-26 11:00 150119025 Åkersberga IBF - Vendelsö IK 6 - 2 Filip Ekstrand, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2014-10-26 13:30 150119026 Tumba GOIF - Hässelby SK IBK (A) 3 - 3 Kenny Ly, Linus Löfstedt Storvretens Sporthall
2014-10-26 14:45 150119028 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 6 - 3 Michael Selg, Fabian Fahimi Viksjö Sporthall
2014-10-26 17:45 150119023 AIK IBF - Hässelby SK IBK (B) 2 - 3 Per Sundvall, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2014-11-08 14:30 150119033 Vendelsö IK - Täby FC (A) 4 - 1 Mathias Olofsson, Mattias Lönnborg Torvalla Sporthall
2014-11-08 15:00 150119030 Ängby IF - Sigtuna IF 2 - 2 David Holm, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2014-11-08 16:00 150119034 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 1 David Holm, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2014-11-09 09:30 150119032 Täby FC (B) - Åkersberga IBF 5 - 5 Michael Selg, Fabian Fahimi Tibblehallen CC
2014-11-09 18:45 150119031 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IK 0 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2014-11-15 16:30 150119029 Vaxholms IBF - AIK IBF 6 - 0 Filip Ekstrand, Fredrik Nensén Innebandyhallen Vaxholm
2015-02-08 20:00 150119035 Sköndals IK - Bro IK 0 - 2 Mattias Nordlund, Ludvig Lindholm Sköndalshallen
2014-10-19 19:00 150119042 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 1 Max Hellström, Jonas Robertson Sköndalshallen
2014-11-16 18:30 150119041 Bro IK - Vendelsö IK 1 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2014-11-23 11:00 150119039 Tumba GOIF - Hässelby SK IBK (B) 6 - 4 Mattias Nordlund, Mattias Lönnborg Storvretens Sporthall
2014-11-23 13:00 150119037 Huddinge IK - AIK IBF 10 - 0 David Berger, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2014-11-23 13:00 150119038 Åkersberga IBF - Ängby IF 7 - 0 Robin Karke, Fabian Fahimi Åkersberga Sporthall A
2014-11-23 13:30 150119036 Sigtuna IF - Vaxholms IBF 1 - 5 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2014-11-23 19:15 150119040 Täby FC (A) - Täby FC (B) 2 - 2 Rebecca Staffas, Jan Lingemark Skarpängskolan A
2014-12-06 12:00 150119048 Täby FC (B) - Bro IK 10 - 0 Markus Almén, Anton Hemström Skarpängskolan B
2014-12-06 13:15 150119046 Ängby IF - Täby FC (A) 1 - 10 David Holm, Mario Mallengren Stora Mossen 1
2014-12-06 16:30 150119043 Vaxholms IBF - Huddinge IK 2 - 4 Tobias Hagelin, Malin Holm Innebandyhallen Vaxholm
2014-12-07 11:00 150119047 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2014-12-07 15:00 150119044 Sigtuna IF - Åkersberga IBF 3 - 3 Johannes Ekenberg, Fredrik Nensén Prästängshallen
2014-12-07 15:45 150119049 Vendelsö IK - Hässelby SK IBK (A) 2 - 1 Tobias Berger, David Berger Torvalla Sporthall
2014-12-07 16:15 150119045 AIK IBF - Tumba GOIF 0 - 6 Jakob Mökander, Johan Lienzén Ulriksdalshallen
2014-11-30 18:30 150119055 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 0 Daniel Mårtensson, Jonas Robertson Sköndalshallen
2014-12-13 17:30 150119052 Täby FC (A) - Sigtuna IF 5 - 2 Rebecca Staffas, Aarre Hietanen Skarpängskolan A
2014-12-14 11:00 150119051 Tumba GOIF - Huddinge IK 0 - 4 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storvretens Sporthall
2014-12-14 14:00 150119056 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (B) 1 - 3 Robin Karke, Arash Sohrevardi Hässelbyhallen
2014-12-14 16:15 150119054 Bro IK - Ängby IF 1 - 0 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Bro Sporthall
2014-12-14 19:15 150119053 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF 1 - 1 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Viksjö Sporthall
2014-12-14 21:00 150119050 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 1 - 0 Rohnny Åhman, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2015-01-10 11:45 150119062 Ängby IF - Hässelby SK IBK (A) 1 - 2 Jukka Säteri, Jonas Robertson Stora Mossen 1
2015-01-10 15:30 150119059 Huddinge IK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Joakim Levin, Helen Wennström Kallhälls sporthall
2015-01-10 18:15 150119057 Vaxholms IBF - Tumba GOIF 2 - 0 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-11 10:15 150119060 Sigtuna IF - Bro IK 1 - 1 Helen Wennström, Fredrik Nensén Prästängshallen
2015-01-11 12:45 150119058 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 6 - 1 Stefan Flöjt, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2015-01-11 17:00 150119063 Hässelby SK IBK (B) - Vendelsö IK 1 - 2 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Hässelbyhallen
2015-02-15 17:30 150119061 AIK IBF - Sköndals IK 1 - 4 Juha Tammerström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2015-01-18 16:15 150119066 Bro IK - Åkersberga IBF 2 - 7 Karl Agholme, Fredrik Nensén Bro Sporthall
2015-01-24 16:00 150119064 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 7 - 1 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Skarpängskolan A
2015-01-25 11:00 150119068 Hässelby SK IBK (A) - Sigtuna IF 4 - 2 Juha Tammerström, Malte Tammerström Hässelbyhallen
2015-01-25 11:15 150119069 Vendelsö IK - AIK IBF 7 - 1 Kari Malmros, Ted Bruzelius Torvalla Sporthall
2015-01-25 13:45 150119065 Bele Barkarby IF IBF - Tumba GOIF 5 - 4 Jessika Forsberg, Niklas Forsman Viksjö Sporthall
2015-01-25 14:45 150119067 Sköndals IK - Huddinge IK 2 - 2 Hampus Höglin, Anton Höglin Sköndalshallen
2015-01-25 17:30 150119070 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 1 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Skarpängskolan A
2014-11-29 15:30 150119071 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Innebandyhallen Vaxholm
2015-01-31 16:15 150119077 Ängby IF - Hässelby SK IBK (B) 4 - 2 Jan Lingemark, Jonas Jatko Stora Mossen 1
2015-02-01 13:45 150119076 AIK IBF - Täby FC (B) 0 - 5 Imtiaz Karim, Lars Sundlöf Ulriksdalshallen
2015-02-01 17:00 150119074 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (A) 3 - 0 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2015-02-02 19:15 150119073 Tumba GOIF - Sköndals IK 1 - 5 Kent Budell, Adam Nikolausson Storvretens Sporthall
2015-02-05 20:10 150119075 Huddinge IK - Vendelsö IK 4 - 4 Roland Nester, Aldin Imamovic Storängshallen
2015-02-14 10:00 150119072 Täby FC (A) - Bro IK 7 - 0 Karl Hurtig, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2014-11-30 13:30 150119078 Bro IK - Vaxholms IBF 2 - 1 Jukka Säteri, Mats Järnmark Bro Sporthall
2015-02-14 13:45 150119084 Ängby IF - AIK IBF 3 - 1 Erik Rydberg, Michael Leimer Stora Mossen 1
2015-02-14 15:30 150119079 Sköndals IK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 Andreas Mattsson, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2015-02-14 16:15 150119083 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF 2 - 4 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Stora Mossen 1
2015-02-15 16:30 150119082 Täby FC (B) - Huddinge IK 7 - 0 Didrik Axen, Lars Samuelsson Skarpängskolan B
2015-02-15 17:30 150119080 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 1 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2015-02-18 20:10 150119081 Vendelsö IK - Tumba GOIF 3 - 4 Josefine Weerén Winnerstam, Ludvig Lindholm Torvalla Träningshall
2015-02-07 15:00 150119091 Sigtuna IF - AIK IBF 1 - 3 Jan Lingemark, Jonas Jatko Prästängshallen
2015-03-07 15:30 150119087 Bele Barkarby IF IBF - Vendelsö IK 0 - 3 Andreas Mattsson, Jan Lingemark Kallhälls sporthall
2015-03-07 21:15 150119085 Vaxholms IBF - Sköndals IK 3 - 2 Anton Hemström, Filip Ekstrand Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-08 13:00 150119088 Tumba GOIF - Täby FC (B) 1 - 5 Karl-Johan Leijon, Daniel Eriksson Storvretens Sporthall
2015-03-08 13:30 150119089 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (B) 1 - 1 Ej offentliggjord, Filip Ekstrand Åkersberga Sporthall A
2015-03-08 15:15 150119090 Huddinge IK - Ängby IF 5 - 0 Nihada Cenanovic, Shabbir Ahmed Storängshallen
2015-03-08 16:00 150119086 Bro IK - Hässelby SK IBK (A) 3 - 1 Helen Wennström, Mats Järnmark Bro Sporthall
2015-02-08 10:00 150119093 Vendelsö IK - Sköndals IK 6 - 2 Johan Ståhl, Erik Nyman Torvalla Sporthall
2015-03-14 12:30 150119094 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF 7 - 2 Björn Söderström, Christer Jacobsson Skarpängskolan A
2015-03-14 14:30 150119096 Ängby IF - Tumba GOIF 0 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Stora Mossen 1
2015-03-15 10:00 150119095 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (A) 0 - 5 David Berger, Jukka Säteri Hässelbyhallen
2015-03-15 12:00 150119092 Hässelby SK IBK (A) - Vaxholms IBF 2 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Jukka Säteri Hässelbyhallen
2015-03-15 17:15 150119097 AIK IBF - Åkersberga IBF 2 - 1 Johan Sandström, Andreas Mattsson Ulriksdalshallen
2015-03-15 19:00 150119098 Sigtuna IF - Huddinge IK 0 - 0 Per Calmén, Mattias Nordlund Prästängshallen
2014-11-19 18:15 150119100 Sköndals IK - Täby FC (B) 2 - 2 Johan Ståhl, Jonas Robertson Sköndalshallen
2015-01-17 18:00 150119099 Vaxholms IBF - Vendelsö IK 2 - 2 Ulf Jonsson, Fredrik Nensén Innebandyhallen Vaxholm
2015-03-17 19:45 150119103 Täby FC (A) - AIK IBF 2 - 0 Per Calmén, Jan Lingemark Skarpängskolan A
2015-03-21 15:30 150119102 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF 0 - 0 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Kallhälls sporthall
2015-03-22 10:00 150119104 Tumba GOIF - Sigtuna IF 4 - 2 Hampus Höglin, Anton Höglin Storvretens Sporthall
2015-03-22 16:15 150119101 Bro IK - Hässelby SK IBK (B) 2 - 3 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Bro Sporthall
2015-03-22 19:30 150119105 Åkersberga IBF - Huddinge IK 0 - 5 Marcus Ström, Sebastian Ström Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (B) 14 10 3 1 70-22 48 33
2. Vendelsö IK 14 10 2 2 50-26 24 32
3. Täby FC (A) 14 9 1 4 56-27 29 28
4. Huddinge IK 14 8 3 3 52-27 25 27
5. Sköndals IK 14 8 3 3 40-25 15 27
6. Åkersberga IBF 14 7 4 3 46-25 21 25
7. Bro IK 14 6 2 6 27-48 -21 20
8. Vaxholms IBF 14 5 3 6 32-34 -2 18
9. Tumba GOIF 14 5 3 6 39-45 -6 18
10. Hässelby SK IBK (B) 14 4 2 8 25-46 -21 14
11. Hässelby SK IBK (A) 14 3 4 7 23-32 -9 13
12. Bele Barkarby IF IBF 14 3 4 7 24-34 -10 13
13. Ängby IF 14 2 3 9 15-48 -33 9
14. Sigtuna IF 14 1 5 8 22-43 -21 8
15. AIK IBF 14 2 2 10 13-52 -39 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis