Flick Röd Vår 20 (2014/15)

Gruppspel
Flickor Vår 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-01-11 11:10 064012002 Partille IBS Dj 96 - Pixbo Wallenstam IBF DJ-96 7 - 5 Kent Österström, Ulf Liljekrantz Vallhamra Sportcenter
2015-01-11 16:40 064012003 Sportlife Kungälvs IBK F99 - Lindome IBK DJ 96 3 - 5 Safija Dautovic, Mikael Ärlig Kastellegårdshallen
2015-01-19 20:10 064012005 Lindome IBK DJ 96 - Lindås IBK Dj 94 6 - 3 Kim Nielsen, Roger Zahnér Almåshallen B
2015-02-21 17:15 064012006 Sportlife Kungälvs IBK F99 - Partille IBS Dj 96 2 - 3 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Mimershus B-hallen
2015-01-25 10:10 064012008 Pixbo Wallenstam IBF DJ-96 - Sportlife Kungälvs IBK F99 2 - 6 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Wallenstamhallen
2015-02-06 20:00 064012009 Lindås IBK Dj 94 - Partille IBS Dj 96 5 - 3 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Salming Arena
2015-01-31 17:40 064012011 Partille IBS Dj 96 - Lindome IBK DJ 96 2 - 1 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Vallhamra Sportcenter
2015-03-28 14:00 064012012 Lindås IBK Dj 94 - Pixbo Wallenstam IBF DJ-96 5 - 5 Magnus Persson, Mikael Ärlig Salming Arena
2015-02-22 16:30 064012015 Lindome IBK DJ 96 - Pixbo Wallenstam IBF DJ-96 14 - 1 Adem Can, Mustafa Er Almåshallen B
2015-02-22 18:05 064012014 Sportlife Kungälvs IBK F99 - Lindås IBK Dj 94 4 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
2015-02-27 20:00 064012017 Pixbo Wallenstam IBF DJ-96 - Partille IBS Dj 96 9 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Wallenstamhallen
2015-03-22 14:00 064012018 Lindome IBK DJ 96 - Sportlife Kungälvs IBK F99 4 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Skånhällaskolan
2015-03-08 11:30 064012020 Lindås IBK Dj 94 - Lindome IBK DJ 96 2 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2015-03-08 13:30 064012021 Partille IBS Dj 96 - Sportlife Kungälvs IBK F99 6 - 2 Roger Zahnér, Kent Österström Vallhamra Sportcenter
2015-03-15 18:30 064012024 Partille IBS Dj 96 - Lindås IBK Dj 94 3 - 9 Gabriel Holmberg, Adam Jällfält Lexby Idrottshall
2015-03-15 19:00 064012023 Sportlife Kungälvs IBK F99 - Pixbo Wallenstam IBF DJ-96 0 - 12 Gustav Glansén, Henrik Lord Johansson Mimershus A-hallen
2015-03-12 20:15 064012027 Pixbo Wallenstam IBF DJ-96 - Lindås IBK Dj 94 9 - 6 Johan Larsson, Kevin Larsson Wallenstamhallen
2015-03-21 17:30 064012026 Lindome IBK DJ 96 - Partille IBS Dj 96 8 - 3 Anela Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Almåshallen B
2015-03-29 11:10 064012029 Lindås IBK Dj 94 - Sportlife Kungälvs IBK F99 8 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2015-03-29 16:30 064012030 Pixbo Wallenstam IBF DJ-96 - Lindome IBK DJ 96 0 - 4 Jesper Axelsson, Roger Zahnér Wallenstamhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK DJ 96 8 7 0 1 48-17 31 21
2. Lindås IBK Dj 94 8 4 1 3 44-40 4 13
3. Partille IBS Dj 96 8 4 0 4 31-41 -10 12
4. Pixbo Wallenstam IBF DJ-96 8 3 1 4 43-46 -3 10
5. Sportlife Kungälvs IBK F99 8 1 0 7 24-46 -22 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Vår 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-01-11 11:20 064021003 IK Zenith F02 - Hindås IBK F01 9 - 1 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Lundbystrand 4
2015-01-11 17:00 064021001 Lindome IBK F02 Lila - Floda IBK F02 3 - 7 Ulf Liljekrantz, Louise Elgquist Streteredsskolan
2015-02-15 15:40 064021002 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - Ale IBF F02 3 - 4 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Kastellegårdshallen
2015-01-17 14:30 064021004 Ale IBF F02 - Lindome IBK F02 Lila 2 - 2 Roger Zahnér, Pelle Hellberg Ale Kulturrum
2015-01-18 14:00 064021006 IK Zenith F02 - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 1 - 0 Ulf Liljekrantz, Javed Khan Björlanda Idrottshall
2015-01-18 14:45 064021005 Hindås IBK F01 - Floda IBK F02 1 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Hindås Idrottshall
2015-01-24 14:50 064021008 Ale IBF F02 - IK Zenith F02 6 - 3 Hajrudin Begic, Adam Jällfält Ale Kulturrum
2015-01-25 10:00 064021007 Lindome IBK F02 Lila - Hindås IBK F01 5 - 2 Johan Larsson, Kevin Larsson Skånhällaskolan
2015-01-25 13:40 064021009 Floda IBK F02 - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 11 - 1 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Alléhallen
2015-01-31 17:45 064021010 IK Zenith F02 - Lindome IBK F02 Lila 1 - 0 Narcis Hadziselimovic, Mikael Ärlig Björlanda Idrottshall
2015-02-01 12:30 064021012 Floda IBK F02 - Ale IBF F02 3 - 7 Robin Petersson-Bark, Patrik Jonasson Alléhallen
2015-02-01 17:40 064021011 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - Hindås IBK F01 11 - 1 William Hilmersson, Rickard Anneräng Kastellegårdshallen
2015-02-22 12:45 064021015 Hindås IBK F01 - Ale IBF F02 1 - 16 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hindås Idrottshall
2015-02-22 15:20 064021013 Lindome IBK F02 Lila - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 3 - 5 Adem Can, Mustafa Er Almåshallen B
2015-02-22 16:20 064021014 IK Zenith F02 - Floda IBK F02 2 - 3 Javed Khan, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2015-02-26 18:00 064021017 Ale IBF F02 - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 7 - 1 Jesper Odeholm, Mika Pulkkinen Ale Kulturrum
2015-03-01 16:40 064021016 Floda IBK F02 - Lindome IBK F02 Lila 5 - 6 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Alléhallen
2015-03-01 18:30 064021018 Hindås IBK F01 - IK Zenith F02 1 - 2 Kim Nielsen, Adam Jällfält Hindås Idrottshall
2015-03-07 10:00 064021019 Lindome IBK F02 Lila - Ale IBF F02 4 - 0 William Hilmersson, Javed Khan Almåshallen B
2015-03-07 13:10 064021020 Floda IBK F02 - Hindås IBK F01 9 - 3 Alf Björkner, Andreas Julin Alléhallen
2015-03-08 12:30 064021021 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - IK Zenith F02 4 - 2 Thomas Johansson, Rickard Anneräng Kastellegårdshallen
2015-03-15 08:50 064021023 IK Zenith F02 - Ale IBF F02 5 - 1 Safija Dautovic, Mikael Ärlig Lundbystrand 4
2015-03-15 12:30 064021024 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - Floda IBK F02 5 - 8 Andreas Julin, Mika Pulkkinen Kastellegårdshallen
2015-03-15 16:00 064021022 Hindås IBK F01 - Lindome IBK F02 Lila 2 - 5 Hajrudin Begic, Jervand Hakopian Hindås Idrottshall
2015-03-22 08:50 064021025 Lindome IBK F02 Lila - IK Zenith F02 1 - 1 Alf Björkner, Andreas Julin Almåshallen B
2015-03-22 15:00 064021026 Hindås IBK F01 - Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 3 - 14 Robin Boqvist, Robin Boqvist Hindås Idrottshall
2015-03-24 18:30 064021027 Ale IBF F02 - Floda IBK F02 3 - 3 Aldin Hadziselmovic, Narcis Hadziselimovic Ale Kulturrum
2015-03-29 10:20 064021030 Ale IBF F02 - Hindås IBK F01 WO (5 - 0) Ale Kulturrum
2015-03-29 13:30 064021029 Floda IBK F02 - IK Zenith F02 5 - 3 Thomas Johansson, Ulf Liljekrantz Alléhallen
2015-03-29 15:30 064021028 Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart - Lindome IBK F02 Lila 2 - 2 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Floda IBK F02 10 7 1 2 59-34 25 22
2. Ale IBF F02 10 6 2 2 51-25 26 20
3. IK Zenith F02 10 5 1 4 29-22 7 16
4. Lindome IBK F02 Lila 10 4 3 3 31-27 4 15
5. Sportlife Kungälvs IBK F02 Svart 10 4 1 5 46-42 4 13
6. Hindås IBK F01 10 0 0 10 15-81 -66 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Vår 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-01-11 09:00 064022004 Landvetter IBK F02/03 - Partille IBS F02 Vit 6 - 0 Safija Dautovic, Narcis Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
2015-01-11 10:00 064022002 IF Marin Väst F01/02 - IBK Göteborg F02 4 - 5 Jakob Hambert, Jesper Odeholm Hall Of Flame
2015-01-11 15:30 064022003 IBF Backadalen F02 Vit - FBC Lerum F02/03 1 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 3
2015-01-17 12:10 064022007 Partille IBS F02 Vit - IF Marin Väst F01/02 4 - 4 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Vallhamra Sportcenter
2015-01-18 07:55 064022008 Landvetter IBK F02/03 - IBF Backadalen F02 Vit 5 - 0 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Önnerödshallen
2015-01-18 15:00 064022005 IBK Göteborg F02 - Varla IBK Flickor -02 V 2 - 6 Besim Mehmedagic, Rikard Mott Torpahallen
2015-01-24 17:25 064022010 IBK Göteborg F02 - Partille IBS F02 Vit 2 - 3 Erik Schloenzig, Fabian Österman Torpahallen
2015-01-25 13:15 064022012 IF Marin Väst F01/02 - IBF Backadalen F02 Vit 0 - 0 Besim Mehmedagic, Oscar Kjellgren Elgestål Hall Of Flame
2015-01-25 15:40 064022009 Varla IBK Flickor -02 V - FBC Lerum F02/03 6 - 2 Lindälvshallen
2015-01-31 09:30 064022013 Partille IBS F02 Vit - Varla IBK Flickor -02 V 0 - 5 Kim Nielsen, Bjarne Wesenlund Lexby Idrottshall
2015-02-01 10:45 064022014 Landvetter IBK F02/03 - FBC Lerum F02/03 3 - 0 Javed Khan, Martin Helg Landvetter Idrottshall
2015-02-01 14:10 064022015 IBF Backadalen F02 Vit - IBK Göteborg F02 4 - 2 Javed Khan, Martin Helg Skälltorpsskolan
2015-02-07 12:20 064022018 Partille IBS F02 Vit - IBF Backadalen F02 Vit 4 - 2 Roger Zahnér, Kim Nielsen Vallhamra Sportcenter
2015-02-08 14:05 064022019 FBC Lerum F02/03 - IF Marin Väst F01/02 5 - 2 Robin Cederdahl, Pontus Ekengränd Rydsbergshallen
2015-02-08 17:00 064022017 Varla IBK Flickor -02 V - Landvetter IBK F02/03 0 - 5 Lindälvshallen
2015-02-15 13:30 064022024 IBK Göteborg F02 - FBC Lerum F02/03 5 - 7 Johannes Akyol, Adam Jällfält Torpahallen
2015-02-15 18:00 064022021 IBF Backadalen F02 Vit - Varla IBK Flickor -02 V 7 - 1 Narcis Hadziselimovic, Fabian Österman Lundbystrand 1
2015-02-17 18:30 064022022 IF Marin Väst F01/02 - Landvetter IBK F02/03 2 - 8 Alf Björkner, Andreas Julin Hall Of Flame
2015-02-22 09:00 064022027 Landvetter IBK F02/03 - IBK Göteborg F02 7 - 2 Narcis Hadziselimovic, Fabian Österman Önnerödshallen
2015-02-22 13:20 064022025 Varla IBK Flickor -02 V - IF Marin Väst F01/02 3 - 1 Fjärås Idrottshall
2015-02-22 14:40 064022028 Partille IBS F02 Vit - FBC Lerum F02/03 5 - 5 Peter Bertlin, Tomas Levin Vallhamra Sportcenter
2015-02-28 10:30 064022032 Partille IBS F02 Vit - Landvetter IBK F02/03 1 - 4 Rikard Mott, Jesper Odeholm Lexby Idrottshall
2015-03-03 18:30 064022030 IBK Göteborg F02 - IF Marin Väst F01/02 2 - 2 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Svingelns Sporthall
2015-03-14 12:15 064022031 FBC Lerum F02/03 - IBF Backadalen F02 Vit 6 - 2 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Hjällsnäshallen
2015-03-01 09:10 064022036 IBF Backadalen F02 Vit - Landvetter IBK F02/03 0 - 5 Javed Khan, Fabian Österman Skälltorpsskolan
2015-03-01 10:00 064022035 IF Marin Väst F01/02 - Partille IBS F02 Vit 0 - 11 Tomas Levin, Lovisa Westlund Gotby Hall Of Flame
2015-03-01 14:00 064022033 Varla IBK Flickor -02 V - IBK Göteborg F02 7 - 1 Lindälvshallen
2015-03-07 17:00 064022038 Partille IBS F02 Vit - IBK Göteborg F02 1 - 2 Joakim Amri Nilsson, Tarek El Abtah Vallhamra Sportcenter
2015-03-08 14:30 064022040 IBF Backadalen F02 Vit - IF Marin Väst F01/02 0 - 7 Mikael Ärlig, Mikael Ärlig Lundbystrand 3
2015-03-08 18:30 064022037 FBC Lerum F02/03 - Varla IBK Flickor -02 V 4 - 2 Thomas Johansson, Javed Khan Rydsbergshallen
2015-03-14 14:40 064022041 Varla IBK Flickor -02 V - Partille IBS F02 Vit 0 - 4 Lindälvshallen
2015-03-15 14:00 064022042 FBC Lerum F02/03 - Landvetter IBK F02/03 3 - 7 Roger Zahnér, Kent Österström Rydsbergshallen
2015-03-27 17:30 064022043 IBK Göteborg F02 - IBF Backadalen F02 Vit 2 - 5 Erik Gaberud, Jesper Axelsson Svingelns Sporthall
2015-03-15 09:15 064022045 Landvetter IBK F02/03 - Varla IBK Flickor -02 V 3 - 5 Oscar Carestam, Oscar Olesen Landvetter Idrottshall
2015-03-15 12:30 064022046 IBF Backadalen F02 Vit - Partille IBS F02 Vit Lazo Cesto, Henry Tames Lundbystrand 1
2015-03-17 18:30 064022047 IF Marin Väst F01/02 - FBC Lerum F02/03 3 - 5 Alf Björkner, Andreas Julin Hall Of Flame
2015-03-21 15:25 064022052 FBC Lerum F02/03 - IBK Göteborg F02 4 - 2 , Narcis Hadziselimovic Rydsbergshallen
2015-03-22 13:00 064022049 Varla IBK Flickor -02 V - IBF Backadalen F02 Vit 7 - 0 Lindälvshallen
2015-03-31 19:00 064022050 Landvetter IBK F02/03 - IF Marin Väst F01/02 4 - 3 William Hilmersson, Jervand Hakopian Önnerödshallen
2015-03-20 19:10 064022056 FBC Lerum F02/03 - Partille IBS F02 Vit 2 - 5 Jesper Odeholm, Jesper Odeholm Öjersjö Idrottshall
2015-03-24 18:30 064022055 IBK Göteborg F02 - Landvetter IBK F02/03 0 - 3 Sara Karlholm, Ulf Jonasson Svingelns Sporthall
2015-03-29 12:00 064022053 IF Marin Väst F01/02 - Varla IBK Flickor -02 V 2 - 4 Sara Karlholm, Christina Karlsson Hall Of Flame
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK F02/ 03 12 11 0 1 60-16 44 33
2. Varla IBK Flickor -02 V 12 8 0 4 46-31 15 24
3. FBC Lerum F02/ 03 12 7 1 4 50-43 7 22
4. Partille IBS F02 Vit 11 5 2 4 38-32 6 17
5. IBF Backadalen F02 Vit 11 3 1 7 21-46 -25 10
6. IBK Göteborg F02 12 2 1 9 27-53 -26 7
7. IF Marin Väst F01/ 02 12 1 3 8 30-51 -21 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Vår 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-01-10 19:45 064013003 Sportlife Kungälvs IBK DJ - Pixbo Wallenstam IBF F99 Svart 5 - 4 Mustafa Er, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
2015-01-11 15:00 064013001 IBK Göteborg F98 - Pixbo Wallenstam IBF F00 1 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen
2015-03-18 18:45 064013002 Lindome IBK DJ U98 - Lindås IBK DJ U-lag 3 - 1 Louise Elgquist, Kim Nielsen Streteredsskolan
2015-01-17 15:20 064013005 Pixbo Wallenstam IBF F99 Svart - Pixbo Wallenstam IBF F00 3 - 4 Christina Karlsson, Sara Karlholm Mölnlycke Idrottshall
2015-02-06 18:45 064013006 Sportlife Kungälvs IBK DJ - Lindome IBK DJ U98 7 - 4 Adem Can, William Hilmersson Kastellegårdshallen
2015-03-20 20:40 064013004 Lindås IBK DJ U-lag - IBK Göteborg F98 6 - 4 Tomas Levin, Mikael Ärlig Salming Arena
2015-01-25 12:30 064013007 IBK Göteborg F98 - Pixbo Wallenstam IBF F99 Svart 3 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Torpahallen
2015-01-25 14:20 064013008 Lindås IBK DJ U-lag - Sportlife Kungälvs IBK DJ 0 - 3 Goran Kuduzovic, Mikael Ärlig Askims Sporthall
2015-02-15 18:15 064013009 Pixbo Wallenstam IBF F00 - Lindome IBK DJ U98 0 - 2 William Hilmersson, Mustafa Er Mölnlycke Idrottshall
2015-01-28 18:00 064013011 Lindome IBK DJ U98 - Pixbo Wallenstam IBF F99 Svart 4 - 2 Patrik Jonasson, Kim Nielsen Streteredsskolan
2015-01-31 19:55 064013010 Sportlife Kungälvs IBK DJ - IBK Göteborg F98 1 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2015-02-01 18:30 064013012 Pixbo Wallenstam IBF F00 - Lindås IBK DJ U-lag 1 - 3 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Wallenstamhallen
2015-02-21 15:50 064013013 IBK Göteborg F98 - Lindome IBK DJ U98 1 - 2 Oscar Carestam, Gabriel Holmberg Torpahallen
2015-02-21 17:30 064013015 Pixbo Wallenstam IBF F99 Svart - Lindås IBK DJ U-lag 3 - 1 Peter Bertlin, Fabian Österman Wallenstamhallen
2015-02-21 19:50 064013014 Sportlife Kungälvs IBK DJ - Pixbo Wallenstam IBF F00 3 - 2 Ulf Jonasson, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2015-02-28 18:30 064013016 Pixbo Wallenstam IBF F00 - IBK Göteborg F98 5 - 6 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Wallenstamhallen
2015-03-06 20:40 064013017 Lindås IBK DJ U-lag - Lindome IBK DJ U98 3 - 1 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Askims Sporthall
2015-03-15 12:00 064013018 Pixbo Wallenstam IBF F99 Svart - Sportlife Kungälvs IBK DJ 1 - 2 Ej offentliggjord, Pierre Eberhard Berg Wallenstamhallen
2015-03-07 13:20 064013020 Pixbo Wallenstam IBF F00 - Pixbo Wallenstam IBF F99 Svart 2 - 6 Ulf Liljekrantz, Tarek El Abtah Mölnlycke Idrottshall
2015-03-08 15:00 064013021 Lindome IBK DJ U98 - Sportlife Kungälvs IBK DJ 1 - 1 Louise Elgquist, Ulf Liljekrantz Almåshallen B
2015-03-08 15:30 064013019 IBK Göteborg F98 - Lindås IBK DJ U-lag 6 - 2 Peter Bertlin, Gabriel Holmberg Torpahallen
2015-03-13 19:00 064013023 Sportlife Kungälvs IBK DJ - Lindås IBK DJ U-lag 2 - 3 Joakim Amri Nilsson, Jervand Hakopian Kastellegårdshallen
2015-03-14 16:20 064013024 Lindome IBK DJ U98 - Pixbo Wallenstam IBF F00 3 - 0 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Almåshallen B
2015-03-14 18:40 064013022 Pixbo Wallenstam IBF F99 Svart - IBK Göteborg F98 4 - 3 Besim Mehmedagic, William Hilmersson Wallenstamhallen
2015-03-21 16:30 064013025 IBK Göteborg F98 - Sportlife Kungälvs IBK DJ 3 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Torpahallen
2015-03-22 17:00 064013027 Lindås IBK DJ U-lag - Pixbo Wallenstam IBF F00 4 - 3 Oscar Carestam, Adam Jällfält Salming Arena
2015-03-28 16:30 064013026 Pixbo Wallenstam IBF F99 Svart - Lindome IBK DJ U98 3 - 3 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Mölnlycke Idrottshall
2015-03-28 14:10 064013029 Pixbo Wallenstam IBF F00 - Sportlife Kungälvs IBK DJ 2 - 2 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Wallenstamhallen
2015-03-29 10:10 064013028 Lindome IBK DJ U98 - IBK Göteborg F98 4 - 3 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Almåshallen B
2015-03-29 17:00 064013030 Lindås IBK DJ U-lag - Pixbo Wallenstam IBF F99 Svart 1 - 5 Mikael Ärlig, Lovisa Westlund Gotby Salming Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK DJ U98 10 6 2 2 27-21 6 20
2. Sportlife Kungälvs IBK DJ 10 5 3 2 29-23 6 18
3. Pixbo Wallenstam IBF F99 Svart 10 5 1 4 36-28 8 16
4. Lindås IBK DJ U-lag 10 5 0 5 24-31 -7 15
5. IBK Göteborg F98 10 3 1 6 33-34 -1 10
6. Pixbo Wallenstam IBF F00 10 2 1 7 21-33 -12 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Vår 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-01-10 11:00 064014002 Mölndals IBF F98 - Lindome IBK F00 Lila 4 - 1 Linus Backlund, Johan Pedersen Aktiviteten A-Hall
2015-01-18 13:30 064014001 IBF Backadalen F98 - Pixbo Wallenstam IBF F99/00 Röd 3 - 3 Safija Dautovic, Joakim Amri Nilsson Lundbystrand 1
2015-03-27 20:30 064014003 Partille IBS F99 - Stenungsunds IBK DJ 5 - 2 Thomas Johansson, Ulf Jonasson Ugglumshallen
2015-01-14 20:00 064014004 Lindome IBK F00 Lila - IBF Backadalen F98 2 - 4 Ulf Liljekrantz, Sara Karlholm Almåshallen B
2015-01-18 13:50 064014006 Partille IBS F99 - Mölndals IBF F98 6 - 5 Jesper Odeholm, Fabian Österman Vallhamra Sportcenter
2015-03-21 19:00 064014005 Stenungsunds IBK DJ - Pixbo Wallenstam IBF F99/00 Röd 2 - 3 Carl Otterström, Mathias Börtin Stenungsund Arena
2015-01-23 18:30 064014008 Lindome IBK F00 Lila - Partille IBS F99 2 - 2 Javed Khan, Tomas Levin Almåshallen B
2015-01-24 17:50 064014009 Pixbo Wallenstam IBF F99/00 Röd - Mölndals IBF F98 1 - 0 Johan Larsson, Kevin Larsson Wallenstamhallen
2015-01-25 11:50 064014007 IBF Backadalen F98 - Stenungsunds IBK DJ 2 - 1 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Skälltorpsskolan
2015-01-31 16:30 064014010 Partille IBS F99 - IBF Backadalen F98 4 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2015-02-07 19:40 064014012 Pixbo Wallenstam IBF F99/00 Röd - Lindome IBK F00 Lila 2 - 4 Erik Schloenzig, Fabian Österman Wallenstamhallen
2015-02-27 20:30 064014011 Mölndals IBF F98 - Stenungsunds IBK DJ 3 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Aktiviteten A-Hall
2015-02-20 18:40 064014014 Partille IBS F99 - Pixbo Wallenstam IBF F99/00 Röd 3 - 2 Safija Dautovic, Mikael Ärlig Vallhamra Sportcenter
2015-02-21 16:30 064014013 IBF Backadalen F98 - Mölndals IBF F98 2 - 2 Therese Magnusson, Adnan Tongur Lundbystrand 3
2015-02-22 14:15 064014015 Stenungsunds IBK DJ - Lindome IBK F00 Lila 4 - 3 Carl Otterström, Robin Nåred Stenungsund Arena
2015-02-15 15:45 064014017 Lindome IBK F00 Lila - Mölndals IBF F98 5 - 2 Louise Elgquist, Lovisa Westlund Gotby Almåshallen B
2015-03-01 10:10 064014016 Pixbo Wallenstam IBF F99/00 Röd - IBF Backadalen F98 2 - 4 Adem Can, Mustafa Er Wallenstamhallen
2015-03-15 17:15 064014018 Stenungsunds IBK DJ - Partille IBS F99 2 - 1 Kevin Nilsson, Mathias Börtin Stenungsund Arena
2015-03-05 17:30 064014019 IBF Backadalen F98 - Lindome IBK F00 Lila 2 - 0 Jervand Hakopian, Tomas Levin Lundbystrand 3
2015-03-08 14:10 064014020 Pixbo Wallenstam IBF F99/00 Röd - Stenungsunds IBK DJ 4 - 4 William Hilmersson, Jesper Odeholm Mölnlycke Idrottshall
2015-03-21 17:30 064014021 Mölndals IBF F98 - Partille IBS F99 2 - 8 Isabel Ljungberg, Lovisa Westlund Gotby Aktiviteten A-Hall
2015-03-13 19:20 064014023 Partille IBS F99 - Lindome IBK F00 Lila 4 - 4 William Hilmersson, Jesper Odeholm Ugglumshallen
2015-03-14 15:20 064014024 Mölndals IBF F98 - Pixbo Wallenstam IBF F99/00 Röd 2 - 3 Jakob Hambert, Andreas Julin Aktiviteten A-Hall
2015-03-14 17:30 064014022 Stenungsunds IBK DJ - IBF Backadalen F98 4 - 2 Carl Otterström, Matilda Svenblad Stenungsund Arena
2015-02-07 17:15 064014026 Stenungsunds IBK DJ - Mölndals IBF F98 5 - 6 Kevin Nilsson, Linus Ohlsson Stenungsund Arena
2015-03-22 15:50 064014025 IBF Backadalen F98 - Partille IBS F99 4 - 2 Besim Mehmedagic, Kent Österström Skälltorpsskolan
2015-03-22 15:50 064014027 Lindome IBK F00 Lila - Pixbo Wallenstam IBF F99/00 Röd 0 - 4 Jakob Hambert, Oscar Kjellgren Elgestål Almåshallen B
2015-03-28 15:20 064014029 Pixbo Wallenstam IBF F99/00 Röd - Partille IBS F99 3 - 7 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Wallenstamhallen
2015-03-29 13:30 064014030 Lindome IBK F00 Lila - Stenungsunds IBK DJ 2 - 1 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Almåshallen B
2015-03-31 19:40 064014028 Mölndals IBF F98 - IBF Backadalen F98 2 - 6 Aldin Hadziselmovic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 4
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS F99 10 6 2 2 42-28 14 20
2. IBF Backadalen F98 10 6 2 2 31-22 9 20
3. Pixbo Wallenstam IBF F99/ 00 Röd 10 4 2 4 27-29 -2 14
4. Stenungsunds IBK DJ 10 3 2 5 28-31 -3 11
5. Lindome IBK F00 Lila 10 3 2 5 23-29 -6 11
6. Mölndals IBF F98 10 2 2 6 28-40 -12 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Vår 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-01-09 20:10 064015003 Lindås IBK F99/00 - Lindome IBK F00 Röd 3 - 0 Ulf Liljekrantz, Pierre Eberhard Berg Askims Sporthall
2015-01-10 11:00 064015001 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - FBC Lerum F00 3 - 4 Thomas Johansson, Javed Khan Mölnlycke Idrottshall
2015-01-14 19:30 064015002 IK Zenith F99 - Ale IBF F00 8 - 1 Robin Petersson-Bark, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2015-01-20 19:00 064015005 Lindome IBK F00 Röd - FBC Lerum F00 7 - 1 Peter Bertlin, Pontus Ekengränd Streteredsskolan
2015-01-21 20:30 064015006 Lindås IBK F99/00 - IK Zenith F99 3 - 0 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Askims Sporthall
2015-01-28 19:40 064015004 Ale IBF F00 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 1 - 7 Oliver Engström, Gabriel Holmberg Bohushallen
2015-01-24 12:00 064015007 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - Lindome IBK F00 Röd 1 - 1 Kent Österström, Rikard Mott Wallenstamhallen
2015-01-24 16:00 064015008 Ale IBF F00 - Lindås IBK F99/00 2 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2015-01-25 20:00 064015009 FBC Lerum F00 - IK Zenith F99 5 - 1 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Rydsbergshallen
2015-01-31 15:15 064015012 FBC Lerum F00 - Ale IBF F00 3 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Rydsbergshallen
2015-02-01 13:10 064015010 Lindås IBK F99/00 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 4 - 1 Sara Karlholm, Christina Karlsson Salming Arena
2015-02-01 15:30 064015011 IK Zenith F99 - Lindome IBK F00 Röd 6 - 0 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Björlanda Idrottshall
2015-02-21 10:30 064015013 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - IK Zenith F99 2 - 4 Hajrudin Begic, Tomas Levin Wallenstamhallen
2015-02-21 16:00 064015015 Lindome IBK F00 Röd - Ale IBF F00 3 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Persson Almåshallen B
2015-02-22 18:30 064015014 Lindås IBK F99/00 - FBC Lerum F00 4 - 10 Henrik Lord Johansson, Roger Zahnér Salming Arena
2015-02-20 18:45 064015018 Lindome IBK F00 Röd - Lindås IBK F99/00 1 - 2 Javed Khan, Patrik Jonasson Streteredsskolan
2015-03-01 13:00 064015016 FBC Lerum F00 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 2 - 5 Johannes Akyol, Tomas Levin Rydsbergshallen
2015-03-25 20:30 064015017 Ale IBF F00 - IK Zenith F99 0 - 4 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Nödinge Sporthall
2015-03-07 15:40 064015019 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - Ale IBF F00 4 - 3 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Mölnlycke Idrottshall
2015-03-08 13:20 064015021 IK Zenith F99 - Lindås IBK F99/00 1 - 2 Hajrudin Begic, Goran Kuduzovic Björlanda Idrottshall
2015-03-08 13:40 064015020 FBC Lerum F00 - Lindome IBK F00 Röd 3 - 2 Alf Björkner, Andreas Julin Rydsbergshallen
2015-03-11 19:10 064015023 Lindås IBK F99/00 - Ale IBF F00 5 - 2 Alf Björkner, Andreas Julin Askims Sporthall
2015-03-15 12:20 064015022 Lindome IBK F00 Röd - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 2 - 2 Gabriel Holmberg, Adam Jällfält Almåshallen B
2015-03-15 12:20 064015024 IK Zenith F99 - FBC Lerum F00 4 - 1 Oscar Carestam, Oscar Olesen Lundbystrand 4
2015-03-21 15:30 064015025 Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd - Lindås IBK F99/00 0 - 4 Goran Kuduzovic, Mikael Ärlig Wallenstamhallen
2015-03-22 14:40 064015026 Lindome IBK F00 Röd - IK Zenith F99 3 - 1 Jakob Hambert, Oscar Kjellgren Elgestål Almåshallen B
2015-03-24 19:40 064015027 Ale IBF F00 - FBC Lerum F00 4 - 2 Aldin Hadziselmovic, Narcis Hadziselimovic Ale Kulturrum
2015-03-18 19:30 064015028 IK Zenith F99 - Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 2 - 2 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Björlanda Idrottshall
2015-03-27 17:30 064015030 Ale IBF F00 - Lindome IBK F00 Röd 0 - 3 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Ale Kulturrum
2015-03-29 15:10 064015029 FBC Lerum F00 - Lindås IBK F99/00 1 - 4 Alf Björkner, Andreas Julin Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK F99/ 00 10 9 0 1 34-18 16 27
2. IK Zenith F99 10 5 1 4 31-19 12 16
3. FBC Lerum F00 10 5 0 5 32-36 -4 15
4. Lindome IBK F00 Röd 10 4 2 4 22-20 2 14
5. Pixbo Wallenstam IBF F01 Röd 10 3 3 4 27-27 0 12
6. Ale IBF F00 10 1 0 9 16-42 -26 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Vår 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-01-10 13:20 064016003 Pixbo Wallenstam IBF F01 - Stenungsunds IBK F01 4 - 2 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Mölnlycke Idrottshall
2015-01-11 13:40 064016001 IK Zenith F00 - IBK Alingsås F00 (F14) 1 - 0 Robin Petersson-Bark, Patrik Jonasson Lundbystrand 4
2015-01-15 19:40 064016002 Lindome IBK F01 Lila - Öckerö IBK F99 0 - 2 Alf Björkner, Andreas Julin Streteredsskolan
2015-01-18 15:25 064016004 Öckerö IBK F99 - IK Zenith F00 0 - 3 , Ulf Jonasson Hedenskolans Idrottshall
2015-01-24 10:15 064016005 Stenungsunds IBK F01 - IBK Alingsås F00 (F14) 3 - 1 Stenungsund Arena
2015-01-24 16:40 064016006 Pixbo Wallenstam IBF F01 - Lindome IBK F01 Lila 5 - 1 Johan Larsson, Kevin Larsson Wallenstamhallen
2015-01-22 18:30 064016009 IBK Alingsås F00 (F14) - Lindome IBK F01 Lila 1 - 2 Ängabo Sporthall, Alingsås
2015-01-25 12:10 064016007 IK Zenith F00 - Stenungsunds IBK F01 2 - 2 Adam Jällfält, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2015-01-27 18:30 064016008 Öckerö IBK F99 - Pixbo Wallenstam IBF F01 2 - 2 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Hedenskolans Idrottshall
2015-01-31 13:10 064016011 Lindome IBK F01 Lila - Stenungsunds IBK F01 2 - 1 Erik Schloenzig, Fabian Österman Ekenskolan
2015-01-31 17:00 064016012 IBK Alingsås F00 (F14) - Öckerö IBK F99 3 - 2 Stadsskogshallen, Alingsås
2015-02-07 12:30 064016010 Pixbo Wallenstam IBF F01 - IK Zenith F00 2 - 1 Thomas Johansson, Javed Khan Wallenstamhallen
2015-02-21 12:50 064016014 Pixbo Wallenstam IBF F01 - IBK Alingsås F00 (F14) 3 - 0 Hajrudin Begic, Tomas Levin Wallenstamhallen
2015-02-21 18:10 064016015 Stenungsunds IBK F01 - Öckerö IBK F99 3 - 2 Stenungsund Arena
2015-02-22 13:30 064016013 IK Zenith F00 - Lindome IBK F01 Lila 2 - 1 William Hilmersson, Rikard Mott Lundbystrand 1
2015-02-24 18:45 064016017 Öckerö IBK F99 - Lindome IBK F01 Lila 1 - 1 Ulf Liljekrantz, Ulf Jonasson Hedenskolans Idrottshall
2015-02-28 18:20 064016018 Stenungsunds IBK F01 - Pixbo Wallenstam IBF F01 2 - 1 Stenungsund Arena
2015-03-02 18:45 064016016 IBK Alingsås F00 (F14) - IK Zenith F00 0 - 3 Ängabo Sporthall, Alingsås
2015-03-07 12:00 064016019 IK Zenith F00 - Öckerö IBK F99 3 - 0 Oscar Kjellgren Elgestål, Oscar Kjellgren Elgestål Lundbystrand 1
2015-03-08 13:40 064016021 Lindome IBK F01 Lila - Pixbo Wallenstam IBF F01 3 - 2 Ulf Liljekrantz, Ulf Liljekrantz Almåshallen B
2015-03-14 10:15 064016020 IBK Alingsås F00 (F14) - Stenungsunds IBK F01 3 - 7 Stadsskogshallen, Alingsås
2015-03-14 13:20 064016023 Pixbo Wallenstam IBF F01 - Öckerö IBK F99 6 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2015-03-15 13:30 064016024 Lindome IBK F01 Lila - IBK Alingsås F00 (F14) 3 - 2 Gabriel Holmberg, Adam Jällfält Almåshallen B
2015-03-15 15:45 064016022 Stenungsunds IBK F01 - IK Zenith F00 4 - 1 Stenungsund Arena
2015-03-21 13:00 064016027 Öckerö IBK F99 - IBK Alingsås F00 (F14) 1 - 1 Johan Larsson, Kevin Larsson Hedenskolans Idrottshall
2015-03-21 16:00 064016026 Stenungsunds IBK F01 - Lindome IBK F01 Lila 2 - 2 Stenungsund Arena
2015-03-22 18:10 064016025 IK Zenith F00 - Pixbo Wallenstam IBF F01 0 - 2 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Valhalla C-hall
2015-03-26 18:30 064016029 IBK Alingsås F00 (F14) - Pixbo Wallenstam IBF F01 3 - 5 Ängabo Sporthall, Alingsås
2015-03-26 19:40 064016028 Lindome IBK F01 Lila - IK Zenith F00 3 - 3 Tomas Levin, Ulf Liljekrantz Streteredsskolan
2015-03-31 18:45 064016030 Öckerö IBK F99 - Stenungsunds IBK F01 1 - 1 Alf Björkner, Andreas Julin Hedenskolans Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF F01 10 7 1 2 32-16 16 22
2. Stenungsunds IBK F01 10 5 3 2 27-19 8 18
3. IK Zenith F00 10 5 2 3 19-14 5 17
4. Lindome IBK F01 Lila 10 4 3 3 18-21 -3 15
5. Öckerö IBK F99 10 1 4 5 13-23 -10 7
6. IBK Alingsås F00 (F14) 10 1 1 8 14-30 -16 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Vår 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-01-11 09:00 064017001 IBK Göteborg F00/01 - FBC Lerum F00-01 1 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen
2015-01-11 11:30 064017002 Floda IBK F99 - Varla IBK Flickor -00 Gbg (Röd B) 2 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Alléhallen
2015-01-11 15:30 064017003 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - Landvetter IBK F00 5 - 1 Safija Dautovic, Mikael Ärlig Kastellegårdshallen
2015-01-16 19:00 064017004 Varla IBK Flickor -00 Gbg (Röd B) - IBK Göteborg F00/01 4 - 5 Lindälvshallen
2015-01-18 17:20 064017005 Landvetter IBK F00 - FBC Lerum F00-01 4 - 4 Kim Nielsen, Roger Zahnér Landvetter Idrottshall
2015-01-18 17:30 064017006 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - Floda IBK F99 2 - 1 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Kastellegårdshallen
2015-01-25 10:00 064017009 FBC Lerum F00-01 - Floda IBK F99 2 - 0 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Rydsbergshallen
2015-01-25 11:20 064017007 IBK Göteborg F00/01 - Landvetter IBK F00 3 - 1 Thomas Johansson, Javed Khan Torpahallen
2015-01-25 14:20 064017008 Varla IBK Flickor -00 Gbg (Röd B) - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 2 - 1 Lindälvshallen
2015-02-01 11:20 064017011 Floda IBK F99 - Landvetter IBK F00 0 - 5 Robin Petersson-Bark, Patrik Jonasson Alléhallen
2015-02-01 16:30 064017010 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - IBK Göteborg F00/01 1 - 5 William Hilmersson, Rickard Anneräng Kastellegårdshallen
2015-03-22 17:55 064017012 FBC Lerum F00-01 - Varla IBK Flickor -00 Gbg (Röd B) 4 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2015-02-21 18:40 064017014 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - FBC Lerum F00-01 3 - 1 Ulf Jonasson, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2015-02-22 10:10 064017015 Landvetter IBK F00 - Varla IBK Flickor -00 Gbg (Röd B) 4 - 4 Narcis Hadziselimovic, Fabian Österman Önnerödshallen
2015-02-22 18:10 064017013 IBK Göteborg F00/01 - Floda IBK F99 3 - 1 Adam Kruse, Minal Landin Torpahallen
2015-02-27 18:30 064017017 Varla IBK Flickor -00 Gbg (Röd B) - Floda IBK F99 2 - 3 Lindälvshallen
2015-03-01 19:00 064017016 FBC Lerum F00-01 - IBK Göteborg F00/01 4 - 3 Jauni Collin, Pontus Ekengränd Rydsbergshallen
2015-03-13 18:15 064017018 Landvetter IBK F00 - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 2 - 2 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
2015-03-06 20:00 064017020 FBC Lerum F00-01 - Landvetter IBK F00 4 - 2 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Rydsbergshallen
2015-03-07 14:20 064017021 Floda IBK F99 - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 0 - 2 Alf Björkner, Andreas Julin Alléhallen
2015-03-08 16:40 064017019 IBK Göteborg F00/01 - Varla IBK Flickor -00 Gbg (Röd B) 3 - 2 Peter Bertlin, Gabriel Holmberg Torpahallen
2015-03-15 14:50 064017023 Sportlife Kungälvs IBK F00/01 - Varla IBK Flickor -00 Gbg (Röd B) 6 - 0 Andreas Julin, Mika Pulkkinen Kastellegårdshallen
2015-03-15 16:50 064017024 Floda IBK F99 - FBC Lerum F00-01 1 - 2 Peter Bertlin, Christer Carlberg Alléhallen
2015-03-15 17:00 064017022 Landvetter IBK F00 - IBK Göteborg F00/01 3 - 0 Robin Cederdahl, Erik Gaberud Landvetter Idrottshall
2015-01-31 14:40 064017027 Varla IBK Flickor -00 Gbg (Röd B) - FBC Lerum F00-01 3 - 2 Lindälvshallen
2015-03-22 11:00 064017025 IBK Göteborg F00/01 - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 1 - 0 Narcis Hadziselimovic, Jervand Hakopian Torpahallen
2015-03-22 14:00 064017026 Landvetter IBK F00 - Floda IBK F99 2 - 4 William Hilmersson, Kim Nielsen Landvetter Idrottshall
2015-03-28 14:15 064017029 FBC Lerum F00-01 - Sportlife Kungälvs IBK F00/01 3 - 5 Rikard Mott, Rikard Mott Rydsbergshallen
2015-03-29 12:20 064017028 Floda IBK F99 - IBK Göteborg F00/01 1 - 5 Thomas Johansson, Ulf Liljekrantz Alléhallen
2015-03-29 18:00 064017030 Varla IBK Flickor -00 Gbg (Röd B) - Landvetter IBK F00 3 - 2 Lindälvshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Göteborg F00/ 01 10 7 0 3 29-22 7 21
2. Sportlife Kungälvs IBK F00/ 01 10 6 1 3 27-16 11 19
3. FBC Lerum F00-01 10 6 1 3 31-24 7 19
4. Varla IBK Flickor -00 Gbg (Röd B) 10 4 1 5 26-32 -6 13
5. Landvetter IBK F00 10 2 3 5 26-29 -3 9
6. Floda IBK F99 10 2 0 8 13-29 -16 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Vår 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-01-10 12:15 064018002 Surte IS IBK F01 - FBC Lerum F01 5 - 3 Alf Björkner, Andreas Julin Bohushallen
2015-01-10 17:30 064018003 Mölndals IBF F01 - Partille IBS F01 0 - 0 Robin Petersson-Bark, William Hilmersson Aktiviteten A-Hall
2015-01-11 12:30 064018001 IK Zenith F00 Röd - IBF Backadalen F Mix 2 - 2 Robin Petersson-Bark, Patrik Jonasson Lundbystrand 4
2015-01-17 13:20 064018005 Partille IBS F01 - IBF Backadalen F Mix 0 - 6 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Vallhamra Sportcenter
2015-01-17 14:15 064018004 FBC Lerum F01 - IK Zenith F00 Röd 10 - 2 William Hilmersson, Javed Khan Rydsbergshallen
2015-01-18 11:50 064018006 Mölndals IBF F01 - Surte IS IBK F01 0 - 3 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Ekenskolan
2015-01-25 10:40 064018009 IBF Backadalen F Mix - Surte IS IBK F01 4 - 1 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Skälltorpsskolan
2015-01-25 11:00 064018007 IK Zenith F00 Röd - Partille IBS F01 2 - 3 Adam Jällfält, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2015-01-25 11:15 064018008 FBC Lerum F01 - Mölndals IBF F01 5 - 0 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Rydsbergshallen
2015-01-31 12:15 064018011 Surte IS IBK F01 - Partille IBS F01 9 - 1 Robin Petersson-Bark, Patrik Jonasson Bohushallen
2015-01-31 13:10 064018010 Mölndals IBF F01 - IK Zenith F00 Röd 2 - 3 Mikael Ärlig, Sara Karlholm Aktiviteten A-Hall
2015-02-01 09:30 064018012 IBF Backadalen F Mix - FBC Lerum F01 2 - 2 Kim Nielsen, Bjarne Wesenlund Valhalla C-hall
2015-02-21 10:10 064018015 Partille IBS F01 - FBC Lerum F01 1 - 5 Lazo Cesto, Safija Dautovic Vallhamra Sportcenter
2015-02-21 10:45 064018014 Mölndals IBF F01 - IBF Backadalen F Mix 1 - 1 Sara Karlholm, Lovisa Westlund Gotby Aktiviteten A-Hall
2015-02-22 14:40 064018013 IK Zenith F00 Röd - Surte IS IBK F01 1 - 3 William Hilmersson, Rikard Mott Lundbystrand 1
2015-02-27 18:40 064018018 Partille IBS F01 - Mölndals IBF F01 5 - 3 Safija Dautovic, Mikael Ärlig Vallhamra Sportcenter
2015-03-01 11:30 064018016 IBF Backadalen F Mix - IK Zenith F00 Röd 4 - 2 Javed Khan, Fabian Österman Skälltorpsskolan
2015-03-01 11:45 064018017 FBC Lerum F01 - Surte IS IBK F01 4 - 3 Johannes Akyol, Tomas Levin Rydsbergshallen
2015-03-07 10:40 064018021 Surte IS IBK F01 - Mölndals IBF F01 2 - 4 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Bohushallen
2015-03-08 11:00 064018019 IK Zenith F00 Röd - FBC Lerum F01 4 - 4 Hajrudin Begic, Eleonore Green Björlanda Idrottshall
2015-03-08 18:00 064018020 IBF Backadalen F Mix - Partille IBS F01 10 - 3 Alf Björkner, Andreas Julin Lundbystrand 3
2015-03-14 09:45 064018023 Mölndals IBF F01 - FBC Lerum F01 1 - 7 Kim Nielsen, Bjarne Wesenlund Aktiviteten A-Hall
2015-03-15 11:15 064018022 Partille IBS F01 - IK Zenith F00 Röd 3 - 1 William Hilmersson, Patrik Jonasson Vallhamra Sportcenter
2015-03-20 18:30 064018024 Surte IS IBK F01 - IBF Backadalen F Mix 0 - 3 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Bohushallen
2015-03-21 14:15 064018027 FBC Lerum F01 - IBF Backadalen F Mix 4 - 6 , Narcis Hadziselimovic Rydsbergshallen
2015-03-21 14:30 064018026 Partille IBS F01 - Surte IS IBK F01 2 - 5 Adem Can, Mustafa Er Vallhamra Sportcenter
2015-03-22 17:00 064018025 IK Zenith F00 Röd - Mölndals IBF F01 0 - 8 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Valhalla C-hall
2015-03-23 20:40 064018029 IBF Backadalen F Mix - Mölndals IBF F01 3 - 2 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Lundbystrand 4
2015-03-28 11:00 064018028 Surte IS IBK F01 - IK Zenith F00 Röd 5 - 1 Tony Cederholm, Dejan Cesto Bohushallen
2015-03-29 16:20 064018030 FBC Lerum F01 - Partille IBS F01 4 - 0 Alf Björkner, Andreas Julin Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Backadalen F Mix 10 7 3 0 41-17 24 24
2. FBC Lerum F01 10 6 2 2 48-24 24 20
3. Surte IS IBK F01 10 6 0 4 36-23 13 18
4. Partille IBS F01 10 3 1 6 18-45 -27 10
5. Mölndals IBF F01 10 2 2 6 21-29 -8 8
6. IK Zenith F00 Röd 10 1 2 7 18-44 -26 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Vår 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-01-05 18:00 064019003 Lindome IBK F02 Grön - IBF Backadalen F00 2 - 1 Mustafa Er, Javed Khan Almåshallen B
2015-01-10 16:30 064019002 Ale IBF F01/02 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Svart 5 - 3 Mikael Ärlig, Tarek El Abtah Ale Kulturrum
2015-01-10 19:00 064019001 FBC Lerum F02 Svart - Lindås IBK F01 5 - 2 Kim Nielsen, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2015-01-17 17:40 064019004 Pixbo Wallenstam IBF F02 Svart - FBC Lerum F02 Svart 2 - 3 Rikard Mott, Fabian Österman Mölnlycke Idrottshall
2015-01-18 10:30 064019005 IBF Backadalen F00 - Lindås IBK F01 2 - 1 Thomas Johansson, Javed Khan Skälltorpsskolan
2015-02-12 18:30 064019006 Lindome IBK F02 Grön - Ale IBF F01/02 1 - 4 Ulf Liljekrantz, Alf Björkner Ekenskolan
2015-01-18 14:10 064019009 Lindås IBK F01 - Ale IBF F01/02 1 - 9 , Jauni Collin Askims Sporthall
2015-01-25 08:50 064019007 FBC Lerum F02 Svart - IBF Backadalen F00 3 - 2 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Rydsbergshallen
2015-01-25 09:00 064019008 Pixbo Wallenstam IBF F02 Svart - Lindome IBK F02 Grön 2 - 1 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Wallenstamhallen
2015-01-31 17:40 064019011 Ale IBF F01/02 - IBF Backadalen F00 4 - 1 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Älvängenhallen
2015-02-01 10:50 064019012 Lindås IBK F01 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Svart 1 - 2 Sara Karlholm, Christina Karlsson Salming Arena
2015-02-01 16:30 064019010 Lindome IBK F02 Grön - FBC Lerum F02 Svart 4 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Ulf Liljekrantz Skånhällaskolan
2015-01-29 18:15 064019014 Lindome IBK F02 Grön - Lindås IBK F01 4 - 2 Christina Karlsson, Narcis Hadziselimovic Ekenskolan
2015-02-22 15:20 064019015 IBF Backadalen F00 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Svart 3 - 2 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Lundbystrand 3
2015-02-22 18:00 064019013 FBC Lerum F02 Svart - Ale IBF F01/02 5 - 6 Robin Cederdahl, Torbjörn Zahner Rydsbergshallen
2015-03-01 13:20 064019018 IBF Backadalen F00 - Lindome IBK F02 Grön 1 - 1 Oscar Carestam, Javed Khan Valhalla C-hall
2015-03-01 18:00 064019016 Lindås IBK F01 - FBC Lerum F02 Svart 0 - 4 Adem Can, Mustafa Er Salming Arena
2015-03-21 13:20 064019017 Pixbo Wallenstam IBF F02 Svart - Ale IBF F01/02 1 - 3 Alf Björkner, Andreas Julin Mölnlycke Idrottshall
2015-03-07 16:30 064019021 Ale IBF F01/02 - Lindome IBK F02 Grön 4 - 3 Mika Pulkkinen, Mikael Ärlig Ale Kulturrum
2015-03-08 10:00 064019020 Lindås IBK F01 - IBF Backadalen F00 1 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2015-03-08 19:40 064019019 FBC Lerum F02 Svart - Pixbo Wallenstam IBF F02 Svart 5 - 6 Thomas Johansson, Javed Khan Rydsbergshallen
2015-03-14 11:20 064019024 Ale IBF F01/02 - Lindås IBK F01 8 - 0 Oscar Kjellgren Elgestål, Mika Pulkkinen Ale Kulturrum
2015-03-14 17:30 064019023 Lindome IBK F02 Grön - Pixbo Wallenstam IBF F02 Svart 3 - 6 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Almåshallen B
2015-03-15 09:00 064019022 IBF Backadalen F00 - FBC Lerum F02 Svart 3 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 1
2015-03-20 19:00 064019025 FBC Lerum F02 Svart - Lindome IBK F02 Grön 4 - 4 Ulf Jonasson, Ulf Jonasson Vattenpalatset Lerum
2015-03-22 17:20 064019027 Pixbo Wallenstam IBF F02 Svart - Lindås IBK F01 6 - 0 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2015-03-22 18:15 064019026 IBF Backadalen F00 - Ale IBF F01/02 1 - 4 Mika Pulkkinen, Mustafa Er Lundbystrand 1
2015-03-29 11:30 064019028 Ale IBF F01/02 - FBC Lerum F02 Svart 5 - 0 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Ale Kulturrum
2015-03-29 16:30 064019030 Pixbo Wallenstam IBF F02 Svart - IBF Backadalen F00 1 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Rikard Mott Mölnlycke Idrottshall
2015-03-29 17:40 064019029 Lindås IBK F01 - Lindome IBK F02 Grön 0 - 6 Ulf Jonasson, Besim Mehmedagic Askims Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ale IBF F01/ 02 10 10 0 0 52-16 36 30
2. IBF Backadalen F00 10 5 1 4 21-21 0 16
3. Pixbo Wallenstam IBF F02 Svart 10 5 0 5 31-27 4 15
4. Lindome IBK F02 Grön 10 4 2 4 29-27 2 14
5. FBC Lerum F02 Svart 10 4 1 5 34-34 0 13
6. Lindås IBK F01 10 0 0 10 8-50 -42 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor Vår 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-01-09 18:30 064020003 Partille IBS F02 Svart - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange 4 - 1 Linus Backlund, Johan Pedersen Vallhamra Sportcenter
2015-01-10 14:30 064020001 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd - IBK Walkesborg 99 F01 6 - 1 Maja Gustavsson, Isabel Ljungberg Mölnlycke Idrottshall
2015-02-06 19:00 064020002 FBC Lerum F02 Röd - Pixbo Wallenstam IBK F02/03 Röd 7 - 6 Thomas Johansson, Javed Khan Vattenpalatset Lerum
2015-01-16 18:50 064020005 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange - IBK Walkesborg 99 F01 2 - 1 Mustafa Er, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2015-01-17 15:45 064020004 Pixbo Wallenstam IBK F02/03 Röd - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd 8 - 10 Wallenstamhallen
2015-01-18 12:40 064020006 Partille IBS F02 Svart - FBC Lerum F02 Röd 3 - 5 Jesper Odeholm, Fabian Österman Vallhamra Sportcenter
2015-01-24 15:30 064020008 Pixbo Wallenstam IBK F02/03 Röd - Partille IBS F02 Svart 4 - 0 Wallenstamhallen
2015-01-25 13:20 064020007 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange 3 - 4 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Wallenstamhallen
2015-01-25 16:45 064020009 IBK Walkesborg 99 F01 - FBC Lerum F02 Röd 2 - 3 Rimnershallen B-hallen
2015-01-31 14:05 064020011 FBC Lerum F02 Röd - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange 9 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Rydsbergshallen
2015-02-01 17:30 064020012 IBK Walkesborg 99 F01 - Pixbo Wallenstam IBK F02/03 Röd 3 - 5 Rimnershallen B-hallen
2015-02-01 18:15 064020010 Partille IBS F02 Svart - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd 1 - 4 Ulf Liljekrantz, Javed Khan Lexby Idrottshall
2015-02-20 18:40 064020015 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange - Pixbo Wallenstam IBK F02/03 Röd 5 - 7 Johannes Akyol, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
2015-02-21 15:10 064020013 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd - FBC Lerum F02 Röd 1 - 1 Hajrudin Begic, Tomas Levin Wallenstamhallen
2015-02-22 11:10 064020014 Partille IBS F02 Svart - IBK Walkesborg 99 F01 8 - 2 Peter Bertlin, Tomas Levin Vallhamra Sportcenter
2015-02-27 18:50 064020018 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange - Partille IBS F02 Svart 2 - 5 Johannes Akyol, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2015-02-28 16:45 064020016 IBK Walkesborg 99 F01 - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd 5 - 7 Rimnershallen B-hallen
2015-03-01 08:10 064020017 Pixbo Wallenstam IBK F02/03 Röd - FBC Lerum F02 Röd 1 - 6 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Mölnlycke Idrottshall
2015-03-08 09:00 064020021 FBC Lerum F02 Röd - Partille IBS F02 Svart 4 - 2 Mats Sällberg, Mats Sällberg Rydsbergshallen
2015-03-08 15:20 064020019 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd - Pixbo Wallenstam IBK F02/03 Röd 3 - 4 William Hilmersson, Jesper Odeholm Mölnlycke Idrottshall
2015-03-08 17:45 064020020 IBK Walkesborg 99 F01 - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange 3 - 3 Rimnershallen B-hallen
2015-03-14 10:00 064020023 Partille IBS F02 Svart - Pixbo Wallenstam IBK F02/03 Röd 4 - 8 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Lexby Idrottshall
2015-03-15 13:40 064020022 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd 1 - 3 Andreas Julin, Mika Pulkkinen Kastellegårdshallen
2015-03-15 19:00 064020024 FBC Lerum F02 Röd - IBK Walkesborg 99 F01 8 - 0 Roger Zahnér, Kent Österström Rydsbergshallen
2015-03-21 11:00 064020025 Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd - Partille IBS F02 Svart 6 - 2 Alf Björkner, Andreas Julin Mölnlycke Idrottshall
2015-03-21 12:10 064020027 Pixbo Wallenstam IBK F02/03 Röd - IBK Walkesborg 99 F01 2 - 0 Alf Björkner, Andreas Julin Mölnlycke Idrottshall
2015-03-22 17:30 064020026 Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange - FBC Lerum F02 Röd 1 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2015-03-29 13:10 064020030 Pixbo Wallenstam IBK F02/03 Röd - Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange 6 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Rikard Mott Wallenstamhallen
2015-03-29 14:00 064020028 FBC Lerum F02 Röd - Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd 3 - 4 Alf Björkner, Andreas Julin Rydsbergshallen
2015-03-29 18:00 064020029 IBK Walkesborg 99 F01 - Partille IBS F02 Svart OW (0 - 5) Rimnershallen B-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum F02 Röd 10 8 1 1 49-22 27 25
2. Pixbo Wallenstam IBF F02 Röd 10 7 1 2 47-30 17 22
3. Pixbo Wallenstam IBK F02/ 03 Röd 10 7 0 3 51-41 10 21
4. Partille IBS F02 Svart 10 4 0 6 34-36 -2 12
5. Sportlife Kungälvs IBK F02 Orange 10 2 1 7 24-44 -20 7
6. IBK Walkesborg 99 F01 10 0 1 9 17-49 -32 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis