Pantamera Pojkar Division 5 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar Division 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-27 11:00 248051004 Klockarbergets BK 01-02 Gul - Granlo BK 02 A 3 - 5 Erik Dahlqvist, Henrik Persson Njurundahallen
2014-09-27 11:30 248051003 Gullänget-Kroksta IBS 02 - Örnsköldsvik IBK 02-03 6 - 9 Maria Dahlin, Anna Sundberg Örnsköldsviks Sporthall
2014-09-28 11:30 248051001 IBK Härnösand 02 - Timrå IBC 02 6 - 4 Patrik Bäckman, Jan Lindberg Landgrenshallen
2014-10-03 18:15 248051002 Sundsvall City IBC 02 - Vattjoms IK 02 Vit 1 - 14 Oskar Nilsefur, Henrik Persson Höglunda
2014-10-05 11:00 248051005 Örnsköldsvik IBK 02-03 - Timrå IBC 02 1 - 7 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2014-10-05 15:30 248051006 Gullänget-Kroksta IBS 02 - Timrå IBC 02 3 - 17 Simon Hedkvist, Mikael Karlström Skyttis Arena
2014-10-12 10:30 248051007 Gullänget-Kroksta IBS 02 - Sundsvall City IBC 02 7 - 4 Per Söderlind, Jimmy Johansson Köpmanholmens Sporthall
2014-10-12 11:00 248051009 Granlo BK 02 A - Örnsköldsvik IBK 02-03 5 - 2 David Lundgren, Oscar Moss Hagahallen
2014-10-12 15:00 248051008 Nätra IBK 02-03 - Sundsvall City IBC 02 12 - 8 Per Söderlind, Oscar Hermansson Köpmanholmens Sporthall
2015-03-21 14:00 248051010 Klockarbergets BK 01-02 Gul - Örnsköldsvik IBK 02-03 1 - 0 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2014-10-18 10:00 248051012 Moälvens IBK 02 - Gullänget-Kroksta IBS 02 5 - 4 Joakim Nydahl, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2014-10-19 12:30 248051013 IBK Härnösand 02 - Granlo BK 02 A 4 - 8 Patrik Bäckman, Albin Skoglund Landgrenshallen
2015-03-15 10:00 248051011 Klockarbergets BK 01-02 Gul - Timrå IBC 02 2 - 2 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2014-10-26 11:00 248051015 Timrå IBC 02 - Gullänget-Kroksta IBS 02 10 - 2 Javier Castro, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2014-10-26 11:30 248051014 Klockarbergets BK 01-02 Gul - IBK Härnösand 02 2 - 2 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2014-10-26 15:00 248051016 IBK Härnösand 02 - Gullänget-Kroksta IBS 02 15 - 3 Patrik Bäckman, Arvid Larsson Landgrenshallen
2014-11-01 11:00 248051017 Gullänget-Kroksta IBS 02 - Granlo BK 02 A 0 - 6 Simon Hedkvist, Mikael Karlström Skyttis Arena
2014-11-01 11:00 248051020 Nätra IBK 02-03 - Klockarbergets BK 01-02 Gul 2 - 5 , Elin Lindgren Köpmanholmens Sporthall
2014-11-01 11:00 248051022 Vattjoms IK 02 Vit - Timrå IBC 02 2 - 8 Robin Palander, Andreas Selin Matfors Sporthall
2014-11-01 14:30 248051018 Nätra IBK 02-03 - Granlo BK 02 A 1 - 14 Elin Lindgren, Anna Sundberg Köpmanholmens Sporthall
2014-11-01 15:30 248051019 Gullänget-Kroksta IBS 02 - Klockarbergets BK 01-02 Gul 6 - 0 Simon Hedkvist, Oscar Hermansson Skyttis Arena
2014-11-02 10:30 248051021 IBK Härnösand 02 - Sundsvall City IBC 02 7 - 1 Jan Lindberg, Albin Skoglund Landgrenshallen
2014-11-08 11:00 248051028 Nätra IBK 02-03 - Vattjoms IK 02 Vit 4 - 9 Javier Lindström, Jimmy Johansson Köpmanholmens Sporthall
2014-11-08 15:00 248051027 Gullänget-Kroksta IBS 02 - Vattjoms IK 02 Vit 1 - 10 Peter Hörnell, Martin Palm Örnsköldsviks Sporthall
2014-11-09 09:00 248051023 Timrå IBC 02 - Granlo BK 02 A 5 - 2 Javier Castro, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2014-11-09 10:00 248051024 Moälvens IBK 02 - Örnsköldsvik IBK 02-03 6 - 4 Oscar Hermansson, Mikael Karlström Skyttis Arena
2014-11-09 11:00 248051025 IBK Härnösand 02 - Nätra IBK 02-03 6 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Öbacka SC
2014-11-09 15:00 248051026 Timrå IBC 02 - Nätra IBK 02-03 5 - 5 Javier Castro, David Lundgren Timrå Sporthall
2014-11-09 18:30 248051029 Sundsvall City IBC 02 - Klockarbergets BK 01-02 Gul 0 - 5 Urban Berglund, David Lundgren Hagahallen
2014-11-15 09:30 248051032 Granlo BK 02 A - Sundsvall City IBC 02 6 - 3 Oscar Moss, Hugo Torell Hagström Skönsbergshallen
2014-11-15 12:30 248051030 Vattjoms IK 02 Vit - Klockarbergets BK 01-02 Gul 2 - 6 Yngwe Lindström, Peterson Lugero Matfors Sporthall
2014-11-15 13:30 248051031 Gullänget-Kroksta IBS 02 - Nätra IBK 02-03 6 - 3 Ivica Matanovic, Calle Hermansson Örnsköldsviks Sporthall
2014-11-23 09:30 248051034 Granlo BK 02 A - Vattjoms IK 02 Vit 4 - 1 Per Pålsson, Hugo Torell Hagström Höglunda
2014-11-23 10:00 248051035 Moälvens IBK 02 - Nätra IBK 02-03 6 - 9 Elin Lindgren, Simon Hedkvist Örnsköldsviks Sporthall
2014-11-23 11:00 248051033 Timrå IBC 02 - Sundsvall City IBC 02 10 - 0 Patrick Cederblad, Anders Johansson Timrå Sporthall
2014-11-29 11:30 248051037 Klockarbergets BK 01-02 Gul - Moälvens IBK 02 1 - 0 Per Pålsson, Jennie Renström Njurundahallen
2014-11-29 14:30 248051038 Granlo BK 02 A - Moälvens IBK 02 4 - 4 Peter Palander, Per Pålsson Höglunda
2014-11-30 14:30 248051039 Örnsköldsvik IBK 02-03 - Nätra IBK 02-03 8 - 6 Henrik Johansson, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2015-02-26 20:00 248051036 Vattjoms IK 02 Vit - IBK Härnösand 02 5 - 9 Peterson Lugero, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2014-12-06 09:30 248051040 Moälvens IBK 02 - Sundsvall City IBC 02 4 - 3 Andreas Nyman, Henrik Johansson Skyttis Arena
2014-12-06 14:30 248051042 Moälvens IBK 02 - Vattjoms IK 02 Vit 6 - 5 Andreas Nyman, Oscar Hermansson Skyttis Arena
2014-12-06 15:30 248051041 Örnsköldsvik IBK 02-03 - Sundsvall City IBC 02 6 - 4 Javier Lindström, Jimmy Johansson Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-12-06 18:00 248051043 Örnsköldsvik IBK 02-03 - Vattjoms IK 02 Vit 3 - 5 Javier Lindström, Jimmy Johansson Höglandshallen Örnsköldsvik
2014-12-20 11:00 248051046 Gullänget-Kroksta IBS 02 - Moälvens IBK 02 4 - 9 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2014-12-21 09:30 248051044 IBK Härnösand 02 - Klockarbergets BK 01-02 Gul 5 - 2 Patrik Bäckman, Jan Lindberg Landgrenshallen
2014-12-21 11:00 248051045 Timrå IBC 02 - Vattjoms IK 02 Vit 9 - 3 Javier Castro, Hugo Torell Hagström Timrå Sporthall
2015-01-10 11:00 248051048 Timrå IBC 02 - Moälvens IBK 02 9 - 1 Javier Castro, Anton Ellsén Timrå Sporthall
2015-01-10 13:30 248051047 Sundsvall City IBC 02 - IBK Härnösand 02 5 - 8 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2015-01-10 16:30 248051049 IBK Härnösand 02 - Moälvens IBK 02 6 - 13 Arvid Larsson, Alexander Ångman Landgrenshallen
2015-01-17 10:00 248051050 Örnsköldsvik IBK 02-03 - Klockarbergets BK 01-02 Gul 5 - 2 Per Söderlind, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2015-01-17 14:30 248051051 Moälvens IBK 02 - Klockarbergets BK 01-02 Gul 2 - 2 Martin Palm, Mikael Karlström Örnsköldsviks Sporthall
2015-01-18 11:00 248051053 Sundsvall City IBC 02 - Gullänget-Kroksta IBS 02 2 - 11 Javier Castro, Per Pålsson Hagahallen
2015-01-18 14:00 248051055 Granlo BK 02 A - IBK Härnösand 02 6 - 6 Javier Castro, Per Pålsson Hagahallen
2015-01-18 14:30 248051054 Vattjoms IK 02 Vit - Gullänget-Kroksta IBS 02 4 - 4 Alexander Bergman, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2015-01-18 15:00 248051052 Nätra IBK 02-03 - Moälvens IBK 02 5 - 12 Elin Lindgren, Calle Hermansson Köpmanholmens Sporthall
2015-01-24 11:00 248051059 Timrå IBC 02 - Klockarbergets BK 01-02 Gul 8 - 3 , Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2015-01-24 11:30 248051056 Vattjoms IK 02 Vit - Nätra IBK 02-03 14 - 2 Oscar Moss, Per Pålsson Matfors Sporthall
2015-01-24 15:00 248051057 Sundsvall City IBC 02 - Nätra IBK 02-03 5 - 9 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2015-01-25 10:00 248051058 IBK Härnösand 02 - Vattjoms IK 02 Vit 6 - 4 Arvid Larsson, Alexander Ångman Landgrenshallen
2014-12-13 10:00 248051063 Moälvens IBK 02 - IBK Härnösand 02 4 - 11 Javier Lindström, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2014-12-13 14:30 248051064 Örnsköldsvik IBK 02-03 - IBK Härnösand 02 8 - 2 Andreas Nyman, Simon Hedkvist Örnsköldsviks Sporthall
2014-12-13 15:00 248051060 Vattjoms IK 02 Vit - Sundsvall City IBC 02 11 - 2 Alexander Bergman, Peterson Lugero Matfors Sporthall
2014-12-14 11:15 248051061 Örnsköldsvik IBK 02-03 - Gullänget-Kroksta IBS 02 4 - 7 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2015-01-25 14:30 248051062 Granlo BK 02 A - Klockarbergets BK 01-02 Gul 8 - 4 Anders Johansson, Per Pålsson Hagahallen
2015-02-07 12:00 248051065 Vattjoms IK 02 Vit - Granlo BK 02 A 3 - 4 Alexander Bergman, Anders Johansson Matfors Sporthall
2015-02-08 11:00 248051066 IBK Härnösand 02 - Örnsköldsvik IBK 02-03 6 - 6 Stefan Nyberg, Thilip Nadarajah Landgrenshallen
2015-02-08 16:00 248051067 Sundsvall City IBC 02 - Örnsköldsvik IBK 02-03 11 - 7 Urban Berglund, Jonatan Nilsson Hagahallen
2015-02-15 11:00 248051070 Timrå IBC 02 - Örnsköldsvik IBK 02-03 15 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Timrå Sporthall
2015-02-15 15:00 248051071 Vattjoms IK 02 Vit - Örnsköldsvik IBK 02-03 8 - 4 Alexander Bergman, Robin Palander Matfors Sporthall
2015-02-15 16:30 248051068 Granlo BK 02 A - Timrå IBC 02 3 - 6 Andreas Lindberg, Jennie Renström Hagahallen
2015-02-17 19:15 248051069 Örnsköldsvik IBK 02-03 - Moälvens IBK 02 6 - 5 Andreas Nyman, Ludwig Johansson Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-02-01 16:30 248051072 Sundsvall City IBC 02 - Granlo BK 02 A 2 - 10 David Lundgren, Andreas Bjurman Hagahallen
2015-02-21 10:30 248051076 Moälvens IBK 02 - Timrå IBC 02 1 - 9 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Örnsköldsviks Sporthall
2015-02-21 15:00 248051075 Nätra IBK 02-03 - Timrå IBC 02 3 - 8 Per Söderlind, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2015-02-22 11:00 248051073 Granlo BK 02 A - Gullänget-Kroksta IBS 02 7 - 8 Henrik Persson, Andreas Bjurman Höglunda
2015-02-22 15:00 248051074 Klockarbergets BK 01-02 Gul - Gullänget-Kroksta IBS 02 5 - 16 Jon Lundgren, Peter Palander Njurundahallen
2015-03-14 10:30 248051077 Klockarbergets BK 01-02 Gul - Nätra IBK 02-03 5 - 5 Thomas Eriksson, Jan Öberg Skönsbergshallen
2015-03-14 11:00 248051079 Sundsvall City IBC 02 - Moälvens IBK 02 0 - 8 Karl Bäckström, Jon Lundgren Hagahallen
2015-03-14 15:00 248051080 Vattjoms IK 02 Vit - Moälvens IBK 02 10 - 3 Yngwe Lindström, Jon Lundgren Matfors Sporthall
2015-03-14 16:00 248051078 Granlo BK 02 A - Nätra IBK 02-03 13 - 1 Jonatan Nilsson, Henrik Persson Skönsbergshallen
2015-03-15 10:00 248051081 Nätra IBK 02-03 - IBK Härnösand 02 2 - 2 Maria Dahlin, Andreas Nyman Köpmanholmens Sporthall
2015-03-15 14:00 248051082 Gullänget-Kroksta IBS 02 - IBK Härnösand 02 8 - 4 Henrik Johansson, Ludwig Johansson Skyttis Arena
2015-03-22 12:30 248051084 Nätra IBK 02-03 - Örnsköldsvik IBK 02-03 10 - 7 Elin Lindgren, Henrik Johansson Köpmanholmens Sporthall
2015-03-22 15:00 248051085 Timrå IBC 02 - IBK Härnösand 02 7 - 3 Peterson Lugero, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2015-03-22 18:30 248051083 Klockarbergets BK 01-02 Gul - Sundsvall City IBC 02 7 - 3 Urban Berglund, Peterson Lugero Njurundahallen
2015-03-10 18:30 248051090 Nätra IBK 02-03 - Gullänget-Kroksta IBS 02 5 - 3 Viktor Åström, Thilip Nadarajah Köpmanholmens Sporthall
2015-03-24 18:30 248051089 Sundsvall City IBC 02 - Timrå IBC 02 3 - 5 Per Pålsson, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2015-03-29 12:00 248051086 Örnsköldsvik IBK 02-03 - Granlo BK 02 A 3 - 17 Elin Lindgren, Oscar Hermansson Skyttis Arena
2015-03-29 15:30 248051087 Moälvens IBK 02 - Granlo BK 02 A 4 - 5 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2015-04-01 18:15 248051088 Klockarbergets BK 01-02 Gul - Vattjoms IK 02 Vit 3 - 4 Fredrik Nensén, Kenny Windahl Njurundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Timrå IBC 02 18 15 2 1 144-46 98 47
2. Granlo BK 02 A 18 13 2 3 127-60 67 41
3. IBK Härnösand 02 18 9 4 5 108-92 16 31
4. Vattjoms IK 02 Vit 18 9 1 8 114-79 35 28
5. Moälvens IBK 02 18 8 2 8 93-97 -4 26
6. Gullänget-Kroksta IBS 02 18 8 1 9 99-119 -20 25
7. Klockarbergets BK 01-02 Gul 18 6 4 8 58-75 -17 22
8. Örnsköldsvik IBK 02-03 18 6 1 11 86-123 -37 19
9. Nätra IBK 02-03 18 5 3 10 88-136 -48 18
10. Sundsvall City IBC 02 18 1 0 17 57-147 -90 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis