Fair Play Cup Pojkar 13 (2015/16)

Gruppspel
FPC Pojkar 13 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-15 18:00 144601001 FBC Lerum 1 Röd - Bankeryds Skid o MK 4 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-15 18:00 144601002 Carlshamns IBK - Vimmerby IBK 4 - 5 Jesper Rygert, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-15 20:00 144601003 Bankeryds Skid o MK - Carlshamns IBK 3 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-15 20:00 144601004 Visby IBK - FBC Lerum 1 Röd 1 - 4 Diwan Mofak, Haris Mujanic Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-16 09:20 144601005 Vimmerby IBK - FBC Lerum 1 Röd 3 - 7 Therese Lindquist, Jesper Grönblad Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-16 10:40 144601006 Visby IBK - Bankeryds Skid o MK 2 - 2 Martin Roos, William Ripgården Kålgårdshallen
2016-04-16 13:40 144601007 FBC Lerum 1 Röd - Carlshamns IBK 4 - 0 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Stadsgården, Råslätt
2016-04-16 13:40 144601008 Vimmerby IBK - Visby IBK 3 - 5 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Norrahammars Sporthall
2016-04-16 18:40 144601009 Bankeryds Skid o MK - Vimmerby IBK 5 - 1 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-16 19:20 144601010 Carlshamns IBK - Visby IBK 0 - 5 Martin Roos, William Ripgården Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum 1 Röd 4 4 0 0 19-7 12 12
2. Bankeryds Skid o MK 4 2 1 1 13-8 5 7
3. Visby IBK 4 2 1 1 13-9 4 7
4. Vimmerby IBK 4 1 0 3 12-21 -9 3
5. Carlshamns IBK 4 0 0 4 5-17 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-15 18:40 144602001 Varla IBK Svart - Lindås IBK 0 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-15 18:40 144602002 CL98IC 1 - Hovslätts IK 3 - 6 Jesper Rygert, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-15 20:40 144602003 Lindås IBK - CL98IC 1 2 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-15 20:40 144602004 SS Öjaby Sport 2 - Varla IBK Svart 4 - 1 Diwan Mofak, Haris Mujanic Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-16 09:20 144602005 Hovslätts IK - Varla IBK Svart 5 - 1 Haris Mujanic, Diwan Mofak Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-16 09:20 144602006 SS Öjaby Sport 2 - Lindås IBK 2 - 3 Sepehr Jalaly, Oscar Lundh Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-16 13:00 144602007 Varla IBK Svart - CL98IC 1 1 - 5 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Norrahammars Sporthall
2016-04-16 13:00 144602008 Hovslätts IK - SS Öjaby Sport 2 2 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Stadsgården, Råslätt
2016-04-16 18:00 144602009 Lindås IBK - Hovslätts IK 1 - 2 Linus Sandberg, Fluturim Bisevic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-16 18:00 144602010 CL98IC 1 - SS Öjaby Sport 2 2 - 4 Lars Hjelm, Anders Thurfjell Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 4 4 0 0 15-6 9 12
2. Lindås IBK 4 2 1 1 9-6 3 7
3. SS Öjaby Sport 2 4 2 0 2 11-8 3 6
4. CL98IC 1 4 1 1 2 12-13 -1 4
5. Varla IBK Svart 4 0 0 4 3-17 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-15 18:00 144603001 Hovmantorps GOIF - Mjölby IBK 5 - 2 Magnus Widlund, Safet Hasanbegovic Norrahammars Sporthall
2016-04-15 18:40 144603002 FBC Lerum 3 Panthers - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit 6 - 2 Magnus Widlund, Safet Hasanbegovic Norrahammars Sporthall
2016-04-15 20:00 144603003 Mjölby IBK - FBC Lerum 3 Panthers 2 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Norrahammars Sporthall
2016-04-15 20:40 144603004 Skillingaryds IK - Hovmantorps GOIF 4 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Norrahammars Sporthall
2016-04-16 10:00 144603005 Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit - Hovmantorps GOIF 2 - 3 Diwan Mofak, Haris Mujanic Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-16 10:00 144603006 Skillingaryds IK - Mjölby IBK 3 - 3 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-16 13:00 144603007 Hovmantorps GOIF - FBC Lerum 3 Panthers 0 - 6 Emil Lindén, Peter Axelsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-16 13:00 144603008 Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit - Skillingaryds IK 4 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-16 18:00 144603009 Mjölby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit 2 - 3 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-16 18:00 144603010 FBC Lerum 3 Panthers - Skillingaryds IK 6 - 1 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum 3 Panthers 4 4 0 0 24-5 19 12
2. Hovmantorps GOIF 4 2 0 2 11-14 -3 6
3. Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit 4 2 0 2 11-14 -3 6
4. Skillingaryds IK 4 1 1 2 11-16 -5 4
5. Mjölby IBK 4 0 1 3 9-17 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-15 18:00 144604001 Älmhults IBK - Tenhults IF 0 - 4 Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Stadsgården, Råslätt
2016-04-15 18:40 144604002 Stenungsunds IBK - CL98IC 2 2 - 7 Daniel Pettersson, Anders A Nilsson Stadsgården, Råslätt
2016-04-15 20:00 144604003 Tenhults IF - Stenungsunds IBK 11 - 0 Malin Gelin, Claes Waernholm Stadsgården, Råslätt
2016-04-15 20:40 144604004 Mullsjö AIS - Älmhults IBK 3 - 3 Malin Gelin, Claes Waernholm Stadsgården, Råslätt
2016-04-16 09:20 144604005 CL98IC 2 - Älmhults IBK 1 - 3 Jonathan Turesson, Adam Turesson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-16 09:20 144604006 Mullsjö AIS - Tenhults IF 1 - 1 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-16 13:40 144604007 Älmhults IBK - Stenungsunds IBK 5 - 6 Emil Lindén, Peter Axelsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-16 13:40 144604008 CL98IC 2 - Mullsjö AIS 0 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-16 18:00 144604009 Tenhults IF - CL98IC 2 4 - 0 Daniel Pettersson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-16 18:40 144604010 Stenungsunds IBK - Mullsjö AIS 1 - 11 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tenhults IF 4 3 1 0 20-1 19 10
2. Mullsjö AIS 4 2 2 0 19-5 14 8
3. Älmhults IBK 4 1 1 2 11-14 -3 4
4. CL98IC 2 4 1 0 3 8-13 -5 3
5. Stenungsunds IBK 4 1 0 3 9-34 -25 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-15 18:00 144605001 Nässjö IBF - Örlogsstaden IBK 6 - 1 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Huskvarna Sporthall A
2016-04-15 18:40 144605002 Hovshaga AIF - FBC Lerum 2 Svart 3 - 3 Therese Lindquist, Jesper Grönblad Huskvarna Sporthall A
2016-04-15 20:00 144605003 Örlogsstaden IBK - Hovshaga AIF 1 - 5 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Huskvarna Sporthall A
2016-04-15 20:40 144605004 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Nässjö IBF 5 - 2 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Huskvarna Sporthall A
2016-04-16 10:00 144605005 FBC Lerum 2 Svart - Nässjö IBF 6 - 6 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-16 10:00 144605006 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Örlogsstaden IBK 6 - 1 Adam Turesson, Jonathan Turesson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-16 14:20 144605007 Nässjö IBF - Hovshaga AIF 3 - 4 Peter Axelsson, Emil Lindén Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-16 14:20 144605008 FBC Lerum 2 Svart - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 2 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-16 18:40 144605009 Örlogsstaden IBK - FBC Lerum 2 Svart 3 - 6 Linus Sandberg, Fluturim Bisevic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-16 18:40 144605010 Hovshaga AIF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 3 - 3 Anders Thurfjell, Lars Hjelm Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 4 3 1 0 19-8 11 10
2. Hovshaga AIF 4 2 2 0 15-10 5 8
3. FBC Lerum 2 Svart 4 1 2 1 17-17 0 5
4. Nässjö IBF 4 1 1 2 17-16 1 4
5. Örlogsstaden IBK 4 0 0 4 6-23 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-15 18:00 144606001 Sandö IBK - Husqvarna IK 1 - 1 Rolf Vatvedt, Mikael Fransson KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-15 18:40 144606002 KaRo IBF - Frosta IBF 6 - 0 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-15 20:00 144606003 Husqvarna IK - KaRo IBF 5 - 1 Jonathan Turesson, Adam Turesson KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-15 20:40 144606004 SS Öjaby Sport 1 - Sandö IBK 2 - 3 Adam Turesson, Jonathan Turesson KFUM Sporthall, Jönköping
2016-04-16 10:00 144606005 Frosta IBF - Sandö IBK 2 - 4 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-16 10:00 144606006 SS Öjaby Sport 1 - Husqvarna IK 0 - 1 Josef Bard, Filip Sörman Kålgårdshallen
2016-04-16 14:20 144606007 Sandö IBK - KaRo IBF 6 - 3 Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Norrahammars Sporthall
2016-04-16 14:20 144606008 Frosta IBF - SS Öjaby Sport 1 0 - 9 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Stadsgården, Råslätt
2016-04-16 19:20 144606009 Husqvarna IK - Frosta IBF 4 - 2 Magnus Widlund, Safet Hasanbegovic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-16 19:20 144606010 KaRo IBF - SS Öjaby Sport 1 0 - 3 Lars Hjelm, Anders Thurfjell Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Husqvarna IK 4 3 1 0 11-4 7 10
2. Sandö IBK 4 3 1 0 14-8 6 10
3. SS Öjaby Sport 1 4 2 0 2 14-4 10 6
4. KaRo IBF 4 1 0 3 10-14 -4 3
5. Frosta IBF 4 0 0 4 4-23 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-15 18:00 144607001 Ingelstad IBK - Jönköpings IK 5 - 4 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-15 18:00 144607002 Förslövs IF - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Röd 1 - 1 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-15 20:00 144607003 Jönköpings IK - Förslövs IF 3 - 6 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-15 20:00 144607004 Ledbergs IF - Ingelstad IBK 2 - 1 Martin Roos, William Ripgården Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-16 09:20 144607005 Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Röd - Ingelstad IBK 1 - 10 Kjell Persson, Paul Arnebert Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-16 10:00 144607006 Ledbergs IF - Jönköpings IK 6 - 0 Paul Arnebert, Kjell Persson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2016-04-16 15:00 144607007 Ingelstad IBK - Förslövs IF 10 - 0 Magnus Widlund, Safet Hasanbegovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-16 15:00 144607008 Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Röd - Ledbergs IF 3 - 4 Adam Turesson, Jonathan Turesson Kålgårdshallen
2016-04-16 18:40 144607009 Jönköpings IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Röd 0 - 5 Daniel Pettersson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2016-04-16 19:20 144607010 Förslövs IF - Ledbergs IF 2 - 2 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ledbergs IF 4 3 1 0 14-6 8 10
2. Ingelstad IBK 4 3 0 1 26-7 19 9
3. Förslövs IF 4 1 2 1 9-16 -7 5
4. Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Röd 4 1 1 2 10-15 -5 4
5. Jönköpings IK 4 0 0 4 7-22 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC Pojkar 13 Grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-15 18:00 144608002 IBF Backadalen - Färjestadens IBK Ungdom 1 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-15 20:00 144608004 Karlstad IBF Ungdom - Vetlanda IBF 3 - 2 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-16 09:20 144608005 Färjestadens IBK Ungdom - Vetlanda IBF 12 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Attarpsskolans Sporthall B-hall
2016-04-16 14:20 144608007 Vetlanda IBF - IBF Backadalen 3 - 7 Jonathan Turesson, Adam Turesson Kålgårdshallen
2016-04-16 14:20 144608008 Färjestadens IBK Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 4 - 0 Magnus Widlund, Safet Hasanbegovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-16 20:00 144608010 IBF Backadalen - Karlstad IBF Ungdom 2 - 1 Emil Lindén, Peter Axelsson Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Färjestadens IBK Ungdom 3 3 0 0 22-3 19 9
2. IBF Backadalen 3 2 0 1 10-10 0 6
3. Karlstad IBF Ungdom 3 1 0 2 4-8 -4 3
4. Vakant lag 0 0 0 0 0-0 0 0
5. Vetlanda IBF 3 0 0 3 7-22 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC Pojkar 13 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
144611004 Jönköpings IK - Vakant lag
2016-04-17 11:45 144611001 Carlshamns IBK - Varla IBK Svart 0 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Kålgårdshallen
2016-04-17 12:30 144611002 Mjölby IBK - Stenungsunds IBK 1 - 3 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Kålgårdshallen
2016-04-17 13:15 144611003 Örlogsstaden IBK - Frosta IBF 1 - 1 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Kålgårdshallen
Slutspel
FPC Pojkar 13 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 08:00 1/8-final 1 144609001 FBC Lerum 1 Röd - IBF Backadalen 2 - 3 e.str. Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-17 08:00 1/8-final 2 144609002 Hovslätts IK - Ingelstad IBK 1 - 2 e.str. Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-17 08:00 1/8-final 3 144609003 FBC Lerum 3 Panthers - Sandö IBK P02 6 - 2 Jörgen Ahnström, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-17 08:00 1/8-final 4 144609004 Tenhults IF - Hovshaga AIF 5 - 2 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-17 08:45 1/8-final 5 144609005 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Mullsjö AIS 1 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-17 08:45 1/8-final 6 144609006 Husqvarna IK P02 - Hovmantorps GOIF 3 - 2 e.str. Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-17 08:45 1/8-final 7 144609007 Ledbergs IF - Lindås IBK 5 - 4 e.str. Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-17 08:45 1/8-final 8 144609008 Färjestadens IBK Ungdom - Bankeryds Skid o MK 2 - 1 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-17 11:45 Kvartsfinal 1 144609009 IBF Backadalen - Ingelstad IBK 0 - 3 Emil Lindén, Peter Axelsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-17 11:45 Kvartsfinal 2 144609010 FBC Lerum 3 Panthers - Tenhults IF 3 - 4 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-17 11:45 Kvartsfinal 3 144609011 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Husqvarna IK P02 5 - 2 Adam Turesson, Jonathan Turesson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-04-17 11:45 Kvartsfinal 4 144609012 Ledbergs IF - Färjestadens IBK Ungdom 3 - 4 e.str. Jesper Rygert, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-17 14:00 Semifinal 1 144609013 Ingelstad IBK - Tenhults IF 4 - 0 William Ripgården, Martin Roos Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2016-04-17 14:00 Semifinal 2 144609014 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Färjestadens IBK Ungdom 0 - 3 Henrik Nordström, Simon Hitzeroth Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-04-17 16:30 Final 144609015 Ingelstad IBK - Färjestadens IBK Ungdom 3 - 1 Jesper Rygert, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC Pojkar 13 B-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-04-17 08:00 1/8-final 1 144610001 Visby IBK - Vetlanda IBF 5 - 3 Daniel Pettersson, Anders A Nilsson Norrahammars Sporthall
2016-04-17 08:45 1/8-final 2 144610002 SS Öjaby Sport 2 - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 Röd 5 - 1 Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Norrahammars Sporthall
2016-04-17 09:30 1/8-final 3 144610003 Craftstadens IBK Oskarshamn 1 Vit - KaRo IBF 1 - 3 Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Norrahammars Sporthall
2016-04-17 10:15 1/8-final 4 144610004 Älmhults IBK - Nässjö IBF 1 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Norrahammars Sporthall
2016-04-17 11:00 1/8-final 5 144610005 FBC Lerum 2 Svart - CL98IC 2 8 - 0 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Norrahammars Sporthall
2016-04-17 11:45 1/8-final 6 144610006 SS Öjaby Sport 1 - Skillingaryds IK 6 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Norrahammars Sporthall
2016-04-17 12:30 1/8-final 7 144610007 Förslövs IF - CL98IC 1 2 - 5 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Norrahammars Sporthall
2016-04-17 13:15 1/8-final 8 144610008 Karlstad IBF Ungdom - Vimmerby IBK 6 - 3 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Norrahammars Sporthall
2016-04-17 14:00 Kvartsfinal 1 144610009 Visby IBK - SS Öjaby Sport 2 0 - 4 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Norrahammars Sporthall
2016-04-17 14:45 Kvartsfinal 2 144610010 KaRo IBF - Nässjö IBF 3 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Norrahammars Sporthall
2016-04-17 15:30 Kvartsfinal 3 144610011 FBC Lerum 2 Svart - SS Öjaby Sport 1 3 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Norrahammars Sporthall
2016-04-17 16:15 Kvartsfinal 4 144610012 CL98IC 1 - Karlstad IBF Ungdom 5 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Norrahammars Sporthall
2016-04-17 17:00 Semifinal 1 144610013 SS Öjaby Sport 2 - Nässjö IBF 4 - 1 Bjarne Olsen, Bengt Helgesson Norrahammars Sporthall
2016-04-17 17:45 Semifinal 2 144610014 SS Öjaby Sport 1 - CL98IC 1 5 - 2 Bjarne Olsen, Bengt Helgesson Norrahammars Sporthall
2016-04-17 19:15 Final 144610015 SS Öjaby Sport 2 - SS Öjaby Sport 1 10 - 2 Bengt Helgesson, Bjarne Olsen Norrahammars Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis