Pantamera Junior Division 2 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 10:00 150026001 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK (C) 5 - 6 Martin Eriksson, Marko Maikkunen Tullingehallen
2015-09-26 11:15 150026003 Täby FC (B) - Järfälla IBK (B) 5 - 8 Roger Nyström, Andreas Mattsson Grindtorpshallen
2015-09-26 11:30 150026002 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Per Sundvall, Helen Wennström Åkersberga Sporthall A
2015-09-27 13:00 150026005 Storvreta IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 4 Roger Nyström, Per Ove Åman Prästängshallen
2015-10-03 15:00 150026009 Hässelby SK IBK (A) - FBI Tullinge (B) 6 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Arne Brovig Hässelbyhallen
2015-10-04 17:00 150026010 Älvsjö AIK (C) - Storvreta IBK 4 - 3 Mattias Lönnborg, Shari Tingman Västertorpshallen
2015-10-04 18:45 150026008 Järfälla IBK (B) - Åkersberga IBF (A) 6 - 4 Aldin Imamovic, Niklas Forsman Viksjö Sporthall
2015-10-11 14:30 150026006 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 14 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Björkebyhallen
2015-10-17 11:45 150026011 FBI Tullinge (B) - Järfälla IBK (B) 10 - 4 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Tullingehallen
2015-10-17 13:15 150026013 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 9 - 2 Per Sundvall, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2015-10-18 14:45 150026014 Rotebro IS IBK (B) - Storvreta IBK 8 - 9 Björn Söderström, Linus Warrenstein Arena Satelliten
2015-12-12 17:30 150026015 Hässelby SK IBK (A) - Älvsjö AIK (C) 1 - 9 Emil Glenngård, Fredrik Berglund Sonesson Hässelbyhallen
2015-10-24 17:00 150026016 Storvreta IBK - Täby FC (B) 7 - 5 Per Calmén, Per Ove Åman Prästängshallen
2015-10-25 16:00 150026017 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 8 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Björkebyhallen
2015-10-25 17:00 150026019 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 8 - 6 Linus Warrenstein, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2015-10-25 18:45 150026020 Älvsjö AIK (C) - Rotebro IS IBK (B) 1 - 4 Johan Hessing, Jonas Edström Västertorpshallen
2015-10-31 16:30 150026021 FBI Tullinge (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 5 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Tullingehallen
2015-11-07 12:00 150026023 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (B) 5 - 5 Fabian Fahimi, Thomas Wargkelius Grindtorpshallen
2015-11-08 12:45 150026022 Åkersberga IBF (A) - Storvreta IBK 4 - 4 Magnus Westerberg, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2015-11-08 18:45 150026024 Järfälla IBK (B) - Älvsjö AIK (C) 6 - 6 Tobias Berger, Tobias Ekmark Viksjö Sporthall
2015-11-14 11:30 150026026 Rotebro IS IBK (B) - Åkersberga IBF (A) 5 - 6 Mats Järnmark, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2015-11-15 10:15 150026030 Älvsjö AIK (C) - Täby FC (B) 7 - 4 Kent Budell, Daniel Mårtensson Västertorpshallen
2015-12-13 09:45 150026028 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 9 - 3 Niklas Forsman, Christian Högberg Jakobsbergs Sporthall
2015-12-20 14:45 150026027 Storvreta IBK - FBI Tullinge (B) 13 - 4 Leif Karlsson, Mario Mallengren Prästängshallen
2015-11-22 19:00 150026035 Hässelby SK IBK (A) - Storvreta IBK 1 - 11 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2015-11-28 11:30 150026031 FBI Tullinge (B) - Rotebro IS IBK (B) 8 - 0 Gustav Persson, Johan Zahn Tullingehallen
2015-11-28 15:30 150026032 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) 7 - 3 Per Sundvall, Sofia Aadli Åkersberga Sporthall A
2015-11-29 19:45 150026034 Järfälla IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 9 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Malin Holm Viksjö Sporthall
2015-12-05 13:00 150026036 Täby FC (B) - FBI Tullinge (B) 7 - 6 Daniel Mårtensson, Tero Airaksinen Grindtorpshallen
2015-12-05 16:00 150026037 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 11 - 5 Mattias Nordlund, Lars Reuterhagen Sollentuna sim och sporthall
2015-12-06 11:30 150026040 Älvsjö AIK (C) - Åkersberga IBF (A) 1 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Jacob Leijon Västertorpshallen
2015-12-06 15:00 150026038 Storvreta IBK - Järfälla IBK (B) 6 - 6 Mikael Hagman, Juha Tammerström Prästängshallen
2015-12-19 09:00 150026041 FBI Tullinge (B) - Åkersberga IBF (A) 3 - 16 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Tullingehallen
2015-12-19 17:00 150026042 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK (C) 7 - 3 Patrik Andersén, Mario Mallengren Björkebyhallen
2015-12-20 10:00 150026044 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 7 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Viksjö Sporthall
2015-12-20 14:15 150026045 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (B) 5 - 6 Sofia Aadli, Per Sundvall Hässelbyhallen
2016-01-09 14:45 150026049 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 13 Gustav Levin, Joakim Levin Hässelbyhallen
2016-01-10 12:45 150026050 Älvsjö AIK (C) - FBI Tullinge (B) 3 - 6 Lars Sundlöf, Magnus Berg Västertorpshallen
2016-01-10 16:45 150026046 Bele Barkarby IF IBF (A) - Storvreta IBK 3 - 5 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Björkebyhallen
2016-01-10 18:30 150026048 Järfälla IBK (B) - Täby FC (B) 5 - 6 Jonas Jatko, Johan Hillergren Viksjö Sporthall
2016-01-16 09:30 150026051 FBI Tullinge (B) - Hässelby SK IBK (A) 8 - 2 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Tullingehallen
2016-01-16 13:45 150026054 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 5 Simon Bernhardsson, Martin Åkesson Rotebrohallen (Nya)
2016-01-17 14:30 150026055 Storvreta IBK - Älvsjö AIK (C) 3 - 4 Per Ove Åman, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2016-01-17 17:30 150026052 Åkersberga IBF (A) - Järfälla IBK (B) 3 - 2 Christer Jacobsson, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2016-01-31 09:30 150026060 Älvsjö AIK (C) - Hässelby SK IBK (A) 9 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västertorpshallen
2016-01-31 13:00 150026056 Storvreta IBK - Rotebro IS IBK (B) 4 - 1 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Prästängshallen
2016-01-31 16:30 150026057 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 10 - 4 Magnus Berg, Tero Airaksinen Björkebyhallen
2016-01-31 17:00 150026059 Järfälla IBK (B) - FBI Tullinge (B) 10 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Viksjö Sporthall
2016-02-06 16:00 150026062 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 3 Fredrik Hallenberg, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2016-02-06 17:00 150026064 Rotebro IS IBK (B) - Älvsjö AIK (C) 6 - 9 Malin Holm, Per Sundvall Rotebrohallen (Nya)
2016-02-07 11:00 150026063 Täby FC (B) - Storvreta IBK 3 - 5 Patrik Andersén, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2016-03-17 19:30 150026065 Hässelby SK IBK (A) - Järfälla IBK (B) 6 - 6 Mattias Nordlund, Johan Jäderlund Hässelbyhallen
2016-01-30 19:45 150026068 Bele Barkarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (B) 4 - 6 Patrik Andersén, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2016-02-13 14:30 150026066 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (B) 3 - 4 Madelene Westerberg, Simon Bernhardsson Rotebrohallen (Nya)
2016-02-14 10:45 150026070 Älvsjö AIK (C) - Järfälla IBK (B) 7 - 3 Jesper Wahlund, Mattias Nordlund Västertorpshallen
2016-02-14 12:00 150026067 Storvreta IBK - Åkersberga IBF (A) 8 - 2 Niklas Forsman, Per Calmén Prästängshallen
2016-02-20 10:00 150026073 Täby FC (B) - Älvsjö AIK (C) 8 - 3 Tobias Ekmark, Fadi Saffo Grindtorpshallen
2016-02-20 16:30 150026071 FBI Tullinge (B) - Storvreta IBK 1 - 5 Jonas Robertson, Erik Nyman Tullingehallen
2016-02-21 13:30 150026072 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) 1 - 5 Magnus Westerberg, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-02-21 16:45 150026075 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 8 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2016-03-12 14:15 150026077 Rotebro IS IBK (B) - FBI Tullinge (B) 5 - 4 Johan Hillergren, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2016-03-12 15:00 150026076 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) 6 - 7 Karl Hurtig, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2016-03-13 16:15 150026078 Storvreta IBK - Hässelby SK IBK (A) 10 - 5 Ken Johansson, Per Calmén Prästängshallen
2016-03-13 18:15 150026079 Bele Barkarby IF IBF (A) - Järfälla IBK (B) 6 - 8 Jonas Jatko, Jacob Leijon Björkebyhallen
2016-03-19 16:45 150026082 Åkersberga IBF (A) - Älvsjö AIK (C) 10 - 0 Fredrik Hallenberg, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2016-03-19 19:00 150026081 FBI Tullinge (B) - Täby FC (B) 2 - 6 Lars Sundlöf, Johannes Ekenberg Tullingehallen
2016-03-20 14:45 150026085 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) 9 - 5 Jakob Edström Anderberg, Jonas Edström Ärvingehallen
2016-03-20 18:00 150026084 Järfälla IBK (B) - Storvreta IBK 9 - 7 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Viksjö Sporthall
2016-04-09 11:15 150026087 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 12 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Grindtorpshallen
2016-04-09 14:45 150026088 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (B) 4 - 6 Mattias Nordlund, Christian Ljunggren Rotebrohallen (Nya)
2016-04-10 16:15 150026090 Älvsjö AIK (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) 8 - 4 Malin Holm, Johan Hessing Västertorpshallen
2016-04-10 17:00 150026086 Åkersberga IBF (A) - FBI Tullinge (B) 6 - 5 Per Calmén, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (A) 16 12 1 3 101-56 45 37
2. Storvreta IBK 16 11 2 3 105-64 41 35
3. Järfälla IBK (B) 16 9 3 4 103-89 14 30
4. Älvsjö AIK (C) 16 9 1 6 80-83 -3 28
5. Täby FC (B) 16 7 1 8 86-94 -8 22
6. FBI Tullinge (B) 16 6 0 10 85-98 -13 18
7. Rotebro IS IBK (B) 16 5 2 9 85-89 -4 17
8. Hässelby SK IBK (A) 16 4 1 11 81-123 -42 13
9. Bele Barkarby IF IBF (A) 16 3 1 12 77-107 -30 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 12:00 150027003 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 1 Aldin Imamovic, Roland Nester Farstahallen 1
2015-09-27 16:15 150027005 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 3 Elis Erbing, Martin Johansson Huddingehallen
2015-09-27 16:30 150027001 Bele Barkarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK (B) 5 - 4 Aarre Hietanen, Alexander Mattsson Björkebyhallen
2015-10-01 19:00 150027002 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) 7 - 2 Peter Gustafsson Saliba, Magnus Berg Tappströms Bollhall
2015-10-03 12:00 150027009 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 7 Jacob Leijon, Roland Nester Grindtorpshallen
2015-10-04 11:15 150027008 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ekerö IK (A) 8 - 2 Anton Höglin, Hampus Höglin Tyresöhallen
2015-10-04 14:00 150027010 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IBS (B) 1 - 7 Tony Verho, Marcus Jansson Västertorpshallen
2015-10-08 20:30 150027007 Nacka Wallenstam IBK - Farsta IBK (B) 4 - 5 Leif Karlsson, Magnus Berg Myrsjöskolan
2015-10-17 14:45 150027015 Täby FC (C) - Älvsjö AIK (B) 9 - 4 Per Ove Åman, Per Calmén Grindtorpshallen
2015-10-17 17:00 150027011 Bele Barkarby IF IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 4 Kenny Ly, Linus Löfstedt Björkebyhallen
2015-10-17 17:00 150027012 Ekerö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 11 Magnus Westerberg, Roger Nyström Tappströms Bollhall
2015-10-17 17:15 150027013 Farsta IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 1 - 2 Sebastian Öhman, Fadi Saffo Farstahallen 1
2015-10-25 11:30 150027018 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 11 Mattias Nordlund, Tony Verho Myrsjöskolan
2015-10-25 13:45 150027016 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK (B) 7 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2015-10-25 17:45 150027019 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC (C) 7 - 7 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Tyresöhallen
2015-12-10 19:30 150027017 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (A) 7 - 6 Ken Johansson, Aldin Imamovic Hässelbyhallen
2015-11-07 13:30 150027025 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK 10 - 4 Fabian Fahimi, Thomas Wargkelius Grindtorpshallen
2015-11-08 11:30 150027024 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK (B) 4 - 4 Kari Malmros, Patrik Andersén Tyresöhallen
2015-11-13 20:15 150027022 Ekerö IK (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 3 Patrik Andersén, Per Sundvall Tappströms Bollhall
2015-11-21 13:30 150027021 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 4 Mats Korpi, Joakim Levin Jakobsbergs Sporthall
2015-11-14 16:45 150027029 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 7 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-11-15 11:45 150027030 Älvsjö AIK (B) - Farsta IBK (B) 2 - 5 Kent Budell, Daniel Mårtensson Västertorpshallen
2015-11-15 13:00 150027028 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (C) 9 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Hässelbyhallen
2015-11-15 15:00 150027027 Huddinge IBS (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 4 Johan Zahn, Gustav Persson Huddingehallen
2015-11-28 12:45 150027032 Ekerö IK (A) - Farsta IBK (B) 1 - 2 Fredrik Hallenberg, Fadi Saffo Tappströms Bollhall
2015-11-28 13:00 150027035 Täby FC (C) - Huddinge IBS (B) 6 - 8 Karl Hurtig, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2015-11-28 16:45 150027033 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK (B) 3 - 3 Linus Löfstedt, Kenny Ly Ormingehallen
2015-11-29 13:00 150027034 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 5 Kari Malmros, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2015-12-06 10:00 150027040 Älvsjö AIK (B) - Ekerö IK (A) 9 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Jacob Leijon Västertorpshallen
2015-12-06 14:30 150027038 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 4 Kent Budell, Sampo Friberg Huddingehallen
2015-12-06 18:30 150027039 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 9 - 3 Ola Bigestans, Kenny Ly Hässelbyhallen
2015-12-06 19:00 150027036 Farsta IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 12 - 8 Ken Johansson, Magnus Berg Farstahallen 1
2015-12-12 19:00 150027041 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (A) 8 - 2 Jonas Jatko, Sampo Friberg Björkebyhallen
2015-12-19 15:00 150027045 Täby FC (C) - Farsta IBK (B) 3 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Grindtorpshallen
2015-12-20 11:15 150027043 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS (B) 4 - 5 Martin Johansson, Elis Erbing Ormingehallen
2015-12-20 15:45 150027042 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK (B) 8 - 5 Sofia Aadli, Per Sundvall Hässelbyhallen
2016-01-10 13:45 150027048 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Farsta IBK (B) 7 - 5 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Tyresöhallen
2016-01-10 14:00 150027049 Täby FC (C) - Ekerö IK (A) 5 - 11 Fredrik Hallenberg, Karl Hurtig Grindtorpshallen
2016-01-10 14:15 150027050 Älvsjö AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 0 - 5 Lars Sundlöf, Magnus Berg Västertorpshallen
2016-01-28 19:30 150027046 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IBS (B) 7 - 3 Aldin Imamovic, Sampo Friberg Hässelbyhallen
2016-01-16 15:45 150027053 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 6 - 5 Aarre Hietanen, Madelene Westerberg Farstahallen 1
2016-01-16 18:00 150027052 Ekerö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 6 Arne Brovig, Jan Lingemark Tappströms Bollhall
2016-01-17 16:15 150027051 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (C) 10 - 4 Jouni Kekkonen, Arne Brovig Björkebyhallen
2016-01-18 20:00 150027055 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK (B) 9 - 1 Tobias Berger, David Berger Tomtbergahallen
2016-01-24 13:00 150027059 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 9 Kent Budell, Martin Åkesson Tyresöhallen
2016-01-24 16:15 150027058 Nacka Wallenstam IBK - Ekerö IK (A) 3 - 7 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2016-01-30 15:00 150027057 Hässelby SK IBK (B) - Farsta IBK (B) 2 - 2 Aldin Imamovic, Fadi Saffo Hässelbyhallen
2016-01-31 11:00 150027060 Älvsjö AIK (B) - Täby FC (C) 0 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Västertorpshallen
2016-02-06 11:45 150027063 Farsta IBK (B) - Huddinge IBS (B) 7 - 6 Leif Borglund, Mikael Andersson Farstahallen 1
2016-02-06 14:00 150027065 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 3 Karl Hurtig, Mario Mallengren Grindtorpshallen
2016-02-06 15:00 150027062 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 7 Ken Johansson, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2016-02-07 18:30 150027061 Bele Barkarby IF IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK 18 - 1 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Björkebyhallen
2016-02-05 20:00 150027067 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK (A) 6 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tomtbergahallen
2016-02-13 12:00 150027070 Älvsjö AIK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 3 Tobias Berger, Ghasem Tajalli Liljeholmshallen 1
2016-02-14 13:15 150027069 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (C) 5 - 8 Shari Tingman, Tobias Ekmark Ormingehallen
2016-02-14 16:45 150027068 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 6 Arne Brovig, Jan Lingemark Hässelbyhallen
2016-02-20 11:30 150027075 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 8 Tobias Ekmark, Fadi Saffo Grindtorpshallen
2016-02-20 15:45 150027073 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK (B) 2 - 6 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Farstahallen 1
2016-02-20 16:15 150027071 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IBS (B) 11 - 1 Fredrik Hallenberg, Alexander Mattsson Björkebyhallen
2016-02-21 13:30 150027074 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 6 - 7 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Tyresöhallen
2016-03-08 20:15 150027078 Huddinge IBS (B) - Täby FC (C) 7 - 11 Kent Budell, Jonas Holm Skogåshallen
2016-03-12 11:30 150027079 Hässelby SK IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 3 Jonas Laurell, Robin Wirström Hässelbyhallen
2016-03-13 13:45 150027080 Älvsjö AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Jonas Robertson, Erik Nyman Västertorpshallen
2016-03-17 20:40 150027076 Farsta IBK (B) - Ekerö IK (A) 5 - 5 Daniel Mårtensson, Lars Sundlöf Farstahallen 4
2016-03-18 20:00 150027082 Ekerö IK (A) - Älvsjö AIK (B) 3 - 7 Jonas Jatko, Per Sundvall Tappströms Bollhall
2016-03-19 15:15 150027083 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK (B) 2 - 11 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2016-03-20 11:00 150027084 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (B) 9 - 4 Kari Malmros, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2016-03-20 15:15 150027081 Bele Barkarby IF IBF (B) - Farsta IBK (B) 3 - 4 Niklas Forsman, Jonas Laurell Björkebyhallen
2016-04-06 20:00 150027086 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 9 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Tappströms Bollhall
2016-04-09 13:15 150027087 Farsta IBK (B) - Täby FC (C) 10 - 5 Jacob Leijon, Leif Karlsson Farstahallen 1
2016-04-10 13:00 150027089 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK 10 - 6 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Huddingehallen
2016-04-10 17:45 150027090 Älvsjö AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 9 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hässelby SK IBK (B) 16 12 2 2 106-61 45 38
2. Bele Barkarby IF IBF (B) 16 11 2 3 125-62 63 35
3. Farsta IBK (B) 16 10 3 3 83-67 16 33
4. Huddinge IBS (B) 16 8 2 6 90-87 3 26
5. Täby FC (C) 16 6 1 9 91-107 -16 19
6. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 16 4 5 7 81-81 0 17
7. Ekerö IK (A) 16 5 1 10 72-98 -26 16
8. Älvsjö AIK (B) 16 4 3 9 57-82 -25 15
9. Nacka Wallenstam IBK 16 2 1 13 65-125 -60 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis