Pantamera Juniorer Division 2 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 13:00 150034001 Åkersberga IBF - Vendelsö IK (B) 1 - 5 Per Sundvall, Helen Wennström Åkersberga Sporthall A
2015-09-26 16:00 150034002 Vaxholms IBF - Djurgårdens IF IBS 4 - 4 Per Sundvall, Fabian Fahimi Innebandyhallen Vaxholm
2015-09-27 16:00 150034005 Bro IK - Rotebro IS IBK 2 - 1 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Bro Sporthall
2015-09-27 17:45 150034004 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (B) 6 - 5 Juha Tammerström, Peter Gustafsson Saliba Viksjö Sporthall
2015-10-10 14:00 150034006 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 2 Thomas Bégat, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2015-10-10 18:00 150034009 Djurgårdens IF IBS - Åkersberga IBF 6 - 6 Jessika Forsberg, Christoffer Markovski Engelbrektshallen
2015-10-11 10:30 150034008 Täby FC (C) - Vaxholms IBF 2 - 1 Simon Åbom, Mario Mallengren Grindtorpshallen
2015-10-11 11:30 150034010 Vendelsö IK (B) - Bro IK 6 - 1 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Torvalla Sporthall
2015-10-17 14:15 150034015 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK (B) 6 - 5 Helen Wennström, Tony Verho Eriksdalshallen
2015-10-17 16:45 150034012 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 5 - 3 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Innebandyhallen Vaxholm
2015-10-18 15:30 150034011 Åkersberga IBF - Täby FC (C) 4 - 3 Per Sundvall, Magnus Berg Åkersberga Sporthall A
2015-10-18 18:45 150034014 Bele Barkarby IF IBF (B) - Bro IK 8 - 1 Per Calmén, Per Ove Åman Viksjö Sporthall
2015-10-24 12:45 150034019 Täby FC (C) - Djurgårdens IF IBS 3 - 3 Björn Söderström, Christer Jacobsson Grindtorpshallen
2015-10-24 13:45 150034017 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 3 - 4 Roger Nyström, Kent Budell Rotebrohallen (Nya)
2015-12-05 14:45 150034020 Vendelsö IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 5 Gustav Persson, Johan Zahn Söderbymalmskolan
2016-01-28 19:25 150034018 Täby FC (B) - Åkersberga IBF 3 - 4 Daniel Mårtensson, Jan Lingemark Skarpängskolan A
2015-11-07 16:00 150034022 Vaxholms IBF - Bro IK 3 - 5 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Innebandyhallen Vaxholm
2015-11-08 13:15 150034024 Täby FC (C) - Vendelsö IK (B) 3 - 4 Jessika Forsberg, Simon Åbom Grindtorpshallen
2015-11-08 15:45 150034021 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 5 - 3 Per Calmén, Magnus Westerberg Åkersberga Sporthall A
2016-01-09 18:30 150034025 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (B) 5 - 6 Jessika Forsberg, Daniel Kölborn Eriksdalshallen
2015-11-14 15:00 150034028 Rotebro IS IBK - Djurgårdens IF IBS 4 - 1 Elis Erbing, Martin Johansson Rotebrohallen (Nya)
2015-11-15 19:00 150034026 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF 3 - 3 Andreas Mattsson, Mario Mallengren Viksjö Sporthall
2015-11-15 20:15 150034027 Bro IK - Åkersberga IBF 0 - 8 Tobias Ekmark, Ken Johansson Bro Sporthall
2015-11-17 18:45 150034029 Täby FC (B) - Täby FC (C) 1 - 5 Ken Johansson, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2015-11-21 14:45 150034033 Täby FC (B) - Vendelsö IK (B) 5 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Grindtorpshallen
2015-11-21 19:15 150034035 Djurgårdens IF IBS - Bro IK 6 - 5 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Engelbrektshallen
2015-11-22 18:00 150034034 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK 3 - 1 Per Sundvall, Simon Bernhardsson Grindtorpshallen
2015-11-29 18:00 150034031 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 4 Markus Almén, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2015-12-05 15:45 150034039 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 2 - 6 Fredrik Hallenberg, Ulf Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2015-12-06 16:00 150034038 Bro IK - Täby FC (C) 2 - 7 Rohnny Åhman, Niklas Forsman Bro Sporthall
2015-12-06 16:45 150034037 Bele Barkarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 7 - 5 Joakim Levin, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2016-02-06 18:00 150034040 Vendelsö IK (B) - Vaxholms IBF 7 - 3 Mats Järnmark, Johan Hessing Söderbymalmskolan
2015-11-28 17:00 150034042 Rotebro IS IBK - Vendelsö IK (B) 7 - 3 Thomas Wargkelius, Shabbir Ahmed Rotebrohallen (Nya)
2015-12-12 12:00 150034043 Täby FC (B) - Bro IK 8 - 5 Sebastian Öhman, Magnus Johansson Grindtorpshallen
2015-12-12 17:00 150034041 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 3 - 3 Per Sundvall, Sofia Aadli Åkersberga Sporthall A
2015-12-19 13:15 150034044 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 2 Björn Söderström, Christer Jacobsson Tibblehallen CC
2015-10-04 16:00 150034047 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 4 Erik Nyman, Jonas Edström Grindtorpshallen
2015-12-16 19:00 150034049 Djurgårdens IF IBS - Vaxholms IBF 3 - 4 Per Sundvall, Johan Hessing Engelbrektshallen
2015-12-19 11:00 150034050 Vendelsö IK (B) - Åkersberga IBF 7 - 4 Marcus Jansson, Max Hellström Söderbymalmskolan
2015-12-19 15:30 150034046 Rotebro IS IBK - Bro IK 2 - 5 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Rotebrohallen (Nya)
2016-01-08 18:30 150034055 Bro IK - Vendelsö IK (B) 3 - 11 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2016-01-09 17:30 150034052 Vaxholms IBF - Täby FC (C) 1 - 4 Karl Hurtig, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm
2016-01-10 20:00 150034054 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK 5 - 2 Jonas Jatko, Johan Hillergren Viksjö Sporthall
2016-02-05 19:45 150034051 Åkersberga IBF - Djurgårdens IF IBS 7 - 3 Fredrik Hallenberg, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2015-11-06 18:30 150034056 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 8 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2016-01-23 15:30 150034058 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 2 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Grindtorpshallen
2016-01-24 13:15 150034059 Täby FC (C) - Åkersberga IBF 5 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2016-02-18 18:10 150034060 Vendelsö IK (B) - Djurgårdens IF IBS 10 - 5 David Berger, Max Hellström Söderbymalmskolan
2016-01-30 17:00 150034062 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 3 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2016-01-31 18:30 150034064 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vendelsö IK (B) 6 - 3 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Viksjö Sporthall
2016-02-03 20:30 150034065 Djurgårdens IF IBS - Täby FC (C) 5 - 3 Johannes Ekenberg, Max Hellström Engelbrektshallen
2016-02-07 15:30 150034061 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 5 - 1 Per Sundvall, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2016-01-09 16:00 150034068 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 3 - 1 Imtiaz Karim, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2016-02-13 12:00 150034070 Vendelsö IK (B) - Täby FC (C) 7 - 6 Max Hellström, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2016-02-14 09:00 150034069 Täby FC (B) - Djurgårdens IF IBS 5 - 3 Jan Lingemark, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2016-02-14 18:00 150034067 Bro IK - Vaxholms IBF 0 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2016-02-20 14:00 150034074 Täby FC (C) - Täby FC (B) 4 - 1 Roger Nyström, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2016-02-20 14:00 150034075 Djurgårdens IF IBS - Rotebro IS IBK 0 - 7 Gustav Persson, Johan Zahn Eriksdalshallen
2016-02-20 17:00 150034072 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 4 Peter Kirch, Niklas Forsman Innebandyhallen Vaxholm
2016-02-20 18:15 150034071 Åkersberga IBF - Bro IK 6 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2016-01-16 15:15 150034077 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF 5 - 6 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2016-03-12 10:15 150034079 Rotebro IS IBK - Täby FC (C) 6 - 6 Per Calmén, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2016-03-12 15:15 150034080 Vendelsö IK (B) - Täby FC (B) 6 - 5 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Söderbymalmskolan
2016-03-13 18:30 150034078 Bro IK - Djurgårdens IF IBS 3 - 8 Jonas Laurell, Tobias Berger Bro Sporthall
2016-03-19 11:00 150034085 Djurgårdens IF IBS - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 5 Roger Nyström, Jonas Jatko Liljeholmshallen 1
2016-03-19 15:00 150034084 Täby FC (C) - Bro IK 5 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Grindtorpshallen
2016-03-19 16:30 150034083 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 2 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Grindtorpshallen
2016-03-19 17:30 150034082 Vaxholms IBF - Vendelsö IK (B) 6 - 3 Tobias Berger, David Berger Innebandyhallen Vaxholm
2016-04-09 13:00 150034090 Vendelsö IK (B) - Rotebro IS IBK 14 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Söderbymalmskolan
2016-04-09 13:45 150034086 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 6 - 0 Roger Nyström, David Berger Innebandyhallen Vaxholm
2016-04-09 17:00 150034088 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (C) 9 - 3 Karl Hurtig, Håkan Augustsson Viksjö Sporthall
2016-04-10 17:45 150034089 Bro IK - Täby FC (B) 4 - 6 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF (B) 16 11 3 2 83-51 32 36
2. Vendelsö IK (B) 16 10 1 5 99-70 29 31
3. Täby FC (C) 16 9 2 5 67-52 15 29
4. Vaxholms IBF 16 8 3 5 56-48 8 27
5. Åkersberga IBF 16 8 3 5 66-61 5 27
6. Täby FC (B) 16 6 1 9 61-68 -7 19
7. Djurgårdens IF IBS 16 4 3 9 66-84 -18 15
8. Rotebro IS IBK 16 4 2 10 50-62 -12 14
9. Bro IK 16 3 0 13 45-97 -52 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 10:45 150035003 Huddinge IK (B) - Sköndals IK 2 - 4 Fredrik Hallenberg, Tony Verho Tomtbergahallen
2015-09-26 18:30 150035004 Bele Barkarby IF IBF (C) - Älvsjö AIK (B) 2 - 2 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Björkebyhallen
2015-09-27 16:00 150035001 Vendelsö IK (A) - Täby FC (D) 6 - 10 Lars Sundlöf, Jan Lingemark Söderbymalmskolan
2015-10-11 11:45 150035006 Värmdö IF - Bele Barkarby IF IBF (C) 6 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Värmdö sporthall
2015-10-11 17:00 150035008 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 2 Jacob Leijon, Jonas Edström Sköndalshallen
2015-11-24 19:15 150035007 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IK (B) 3 - 5 Kenny Ly, Linus Löfstedt Storängshallen
2015-10-17 12:00 150035013 Huddinge IK (B) - Värmdö IF 3 - 5 Kari Malmros, Jonathan Håkansson Skogåshallen
2015-10-18 19:00 150035012 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK (B) 3 - 2 Roland Nester, Niklas Forsman Ormingehallen
2015-10-19 20:40 150035011 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK 6 - 6 Fredrik Hallenberg, Max Hellström Söderbymalmskolan
2015-10-24 14:15 150035020 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF (C) 4 - 5 Björn Söderström, Christer Jacobsson Grindtorpshallen
2015-10-25 12:30 150035018 Älvsjö AIK (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 5 Jessika Forsberg, Jonas Robertson Västertorpshallen
2015-10-25 17:15 150035017 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 3 Kari Malmros, Jacob Leijon Värmdö sporthall
2015-11-07 13:00 150035021 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF 6 - 3 Daniel Mårtensson, Sofia Aadli Söderbymalmskolan
2015-11-08 14:00 150035023 Huddinge IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (C) 8 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Storängshallen
2015-11-08 14:45 150035024 Sköndals IK - Täby FC (D) 4 - 2 Johan Hessing, Jonas Robertson Sköndalshallen
2015-11-14 14:00 150035030 Täby FC (D) - Huddinge IK (B) 5 - 4 Stefan Flöjt, Madelene Westerberg Grindtorpshallen
2015-11-15 20:00 150035029 Älvsjö AIK (B) - Sköndals IK 4 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Västertorpshallen
2015-11-21 11:00 150035026 Bele Barkarby IF IBF (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 8 - 6 Joakim Levin, Mats Järnmark Jakobsbergs Sporthall
2015-11-22 14:00 150035033 Älvsjö AIK (B) - Täby FC (D) 5 - 3 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
2015-11-22 17:15 150035032 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IK (B) 2 - 2 Shabbir Ahmed, Joel Scott Ormingehallen
2015-11-23 20:40 150035031 Vendelsö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (C) 8 - 5 Leif Karlsson, Thomas Wargkelius Söderbymalmskolan
2015-12-06 16:00 150035034 Sköndals IK - Värmdö IF 2 - 0 Kent Kastell, Sebastian Öhman Sköndalshallen
2015-12-06 10:15 150035039 Värmdö IF - Älvsjö AIK (B) 3 - 2 Thomas Wargkelius, Emil Glenngård Värmdö sporthall
2015-12-06 10:45 150035036 Huddinge IK (B) - Vendelsö IK (A) 0 - 5 Karl-Johan Leijon, Aarre Hietanen Storängshallen
2015-12-06 13:00 150035040 Täby FC (D) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 5 Mario Mallengren, Wen-chung Tsai Grindtorpshallen
2015-12-12 13:00 150035041 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 3 Thomas Wargkelius, Erik Nyman Söderbymalmskolan
2015-12-13 13:45 150035044 Sköndals IK - Bele Barkarby IF IBF (C) 4 - 8 Kari Malmros, Emil Glenngård Sköndalshallen
2015-12-13 15:45 150035042 Värmdö IF - Täby FC (D) 7 - 0 Leif Karlsson, Jonas Jatko Värmdö sporthall
2015-12-20 11:00 150035047 Älvsjö AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (C) 3 - 5 Kent Budell, Karl-Johan Leijon Västertorpshallen
2015-12-20 11:00 150035048 Sköndals IK - Huddinge IK (B) 5 - 4 Christoffer Markovski, Björn Larsson Sköndalshallen
2015-12-20 18:45 150035050 Täby FC (D) - Vendelsö IK (A) 3 - 4 Roland Nester, Jacob Leijon Grindtorpshallen
2015-11-15 12:00 150035054 Bele Barkarby IF IBF (C) - Värmdö IF 5 - 2 Christer Jacobsson, Gustav Levin Jakobsbergs Sporthall
2016-01-09 10:30 150035053 Huddinge IK (B) - Älvsjö AIK (B) 5 - 8 Kent Budell, Mattias Lönnborg Tomtbergahallen
2016-01-10 12:00 150035052 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sköndals IK 8 - 7 Johannes Ekenberg, Johan Hessing Ormingehallen
2016-01-17 16:00 150035059 Sköndals IK - Vendelsö IK (A) 4 - 8 Peter Kirch, Max Hellström Sköndalshallen
2016-01-24 16:30 150035057 Värmdö IF - Huddinge IK (B) 2 - 5 David Berger, Emil Glenngård Värmdö sporthall
2016-01-24 20:05 150035058 Älvsjö AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 4 Shabbir Ahmed, Jonas Robertson Västertorpshallen
2016-01-30 12:00 150035061 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK (B) 7 - 5 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Söderbymalmskolan
2016-01-30 18:15 150035064 Bele Barkarby IF IBF (C) - Täby FC (D) 8 - 6 Aldin Imamovic, Patrik Andersén Björkebyhallen
2016-01-31 17:15 150035062 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF 8 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Ormingehallen
2016-02-06 13:00 150035068 Värmdö IF - Vendelsö IK (A) 1 - 6 Gustav Persson, Johan Zahn Värmdö sporthall
2016-02-14 10:30 150035070 Täby FC (D) - Sköndals IK 3 - 7 Jan Lingemark, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2016-02-14 13:00 150035066 Bele Barkarby IF IBF (C) - Huddinge IK (B) 5 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
2016-02-21 13:00 150035073 Huddinge IK (B) - Täby FC (D) 10 - 1 Daniel Eriksson, Ulf Jonsson Storängshallen
2016-02-21 18:00 150035072 Nacka Wallenstam IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (C) 4 - 4 Aarre Hietanen, Jonas Håmark Ormingehallen
2016-02-28 16:45 150035074 Sköndals IK - Älvsjö AIK (B) 5 - 3 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Sköndalshallen
2016-03-12 19:30 150035077 Bele Barkarby IF IBF (C) - Vendelsö IK (A) 5 - 5 Jonas Laurell, Tero Airaksinen Björkebyhallen
2016-03-13 11:30 150035080 Täby FC (D) - Älvsjö AIK (B) 3 - 8 Lars Sundlöf, Markus Almén Grindtorpshallen
2016-03-13 13:15 150035079 Värmdö IF - Sköndals IK 3 - 4 David Berger, Kevin Neemé Värmdö sporthall
2016-03-22 19:40 150035076 Huddinge IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 6 Fredrik Hallenberg, Johan Ståhl Järla Sporthall
2016-03-19 13:00 150035081 Vendelsö IK (A) - Huddinge IK (B) 9 - 2 Magnus Berg, Magnus Johansson Söderbymalmskolan
2016-03-20 14:45 150035082 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (D) 7 - 5 Vilhelm Nordström, Håkan Richter Ormingehallen
2016-03-20 17:45 150035083 Älvsjö AIK (B) - Värmdö IF 2 - 3 Magnus Berg, Patrik Andersén Liljeholmshallen 1
2016-04-05 19:40 150035086 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (A) 6 - 3 Lars Sundlöf, Jonas Jatko Järla Sporthall
2016-04-09 16:00 150035090 Täby FC (D) - Värmdö IF 12 - 4 Stefan Flöjt, Patrik Cullander Grindtorpshallen
2016-04-10 18:00 150035088 Bele Barkarby IF IBF (C) - Sköndals IK 7 - 6 Mats Korpi, Jonas Jatko Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK (A) 14 10 2 2 82-56 26 32
2. Bele Barkarby IF IBF (C) 14 8 4 2 78-66 12 28
3. Sköndals IK 14 9 1 4 67-60 7 28
4. Nacka Wallenstam IBK (B) 14 7 4 3 67-54 13 25
5. Värmdö IF 14 5 1 8 44-61 -17 16
6. Huddinge IK (B) 14 3 3 8 58-68 -10 12
7. Älvsjö AIK (B) 14 3 1 10 53-58 -5 10
8. Täby FC (D) 14 3 0 11 58-84 -26 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis