Damer (2016/17)

Gruppspel
Damer Div. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-29 19:30 621201006 Lindås IBK D1 - Sportlife Kungälvs IBK D1 11 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Salming Arena
2016-10-01 14:00 621201001 Partille IBS - Marstrands IBK D1 1 - 2 Torbjörn Zahner, Dejan Cesto Partille Arena B-hallen
2016-10-01 14:30 621201003 IBK Göteborg D1 - Guldhedens IK D1 4 - 3 Adnan Tongur, Magnus Persson Torpahallen
2016-10-01 15:00 621201004 FBC Lerum D1 - Kärra IBK D1 7 - 6 e.förl. Mats Sällberg, Rickard Anneräng Rydsbergshallen
2016-10-02 17:30 621201002 Burås IK D1 - Floda IBK D1 5 - 4 e.förl. Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2016-10-06 20:00 621201005 IBK Walkesborg 99 - Pixbo Wallenstam IBF D1 4 - 8 Tommas Bråten, Martin Larsson Stenab arena
2016-10-07 20:00 621201011 Floda IBK D1 - IBK Göteborg D1 7 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Alléhallen
2016-10-08 12:30 621201008 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Lindås IBK D1 2 - 5 Andreas Rolén, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2016-10-09 11:20 621201012 Marstrands IBK D1 - Burås IK D1 4 - 3 Oliver Engström, Kevin Larsson Mimershus A-hallen
2016-10-09 16:00 621201007 Sportlife Kungälvs IBK D1 - Partille IBS 3 - 2 Robin Boqvist, Fredrik Sävestrand Mimershus A-hallen
2016-10-09 16:30 621201010 Guldhedens IK D1 - FBC Lerum D1 1 - 10 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Valhalla A-hall
2016-10-09 19:30 621201009 Kärra IBK D1 - IBK Walkesborg 99 5 - 3 Oliver Engström, Robin Boqvist Lillekärrshallen
2016-10-12 20:00 621201015 FBC Lerum D1 - Floda IBK D1 10 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2016-10-13 18:15 621201013 Burås IK D1 - Partille IBS 1 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Svingelns Sporthall
2016-10-13 18:15 621201018 Sportlife Kungälvs IBK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 4 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-10-13 19:00 621201017 Lindås IBK D1 - Kärra IBK D1 6 - 4 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Salming Arena
2016-10-13 19:30 621201016 IBK Walkesborg 99 - Guldhedens IK D1 2 - 5 Linus Söderblom, Bo Olsson Stenab arena
2016-10-13 20:30 621201014 IBK Göteborg D1 - Marstrands IBK D1 7 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen
2016-10-14 20:00 621201022 Floda IBK D1 - IBK Walkesborg 99 15 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Alléhallen
2016-10-15 15:00 621201019 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF D1 4 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Partille Arena B-hallen
2016-10-16 14:00 621201021 Guldhedens IK D1 - Lindås IBK D1 0 - 4 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Valhalla A-hall
2016-10-16 15:00 621201024 Burås IK D1 - IBK Göteborg D1 11 - 5 Oliver Engström, Kevin Larsson Svingelns Sporthall
2016-10-16 16:45 621201023 Marstrands IBK D1 - FBC Lerum D1 5 - 6 e.förl. Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-10-16 19:30 621201020 Kärra IBK D1 - Sportlife Kungälvs IBK D1 6 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lillekärrshallen
2016-10-22 15:00 621201026 FBC Lerum D1 - Burås IK D1 13 - 3 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Rydsbergshallen
2016-10-22 17:00 621201025 IBK Göteborg D1 - Partille IBS 3 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Torpahallen
2016-10-22 17:10 621201030 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Kärra IBK D1 5 - 4 e.förl. Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Wallenstamhallen
2016-10-23 16:00 621201027 IBK Walkesborg 99 - Marstrands IBK D1 8 - 2 Mikael Molldén, Karl-Olof Carlin Stenab arena
2016-10-23 17:00 621201028 Lindås IBK D1 - Floda IBK D1 2 - 0 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Salming Arena
2016-10-23 19:15 621201029 Sportlife Kungälvs IBK D1 - Guldhedens IK D1 7 - 2 Oliver Engström, Kevin Larsson Mimershus A-hallen
2016-10-27 20:00 621201034 Marstrands IBK D1 - Lindås IBK D1 1 - 4 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Mimershus A-hallen
2016-10-28 20:00 621201033 Floda IBK D1 - Sportlife Kungälvs IBK D1 4 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Alléhallen
2016-10-29 15:00 621201031 Partille IBS - Kärra IBK D1 6 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Partille Arena B-hallen
2016-10-29 17:00 621201036 IBK Göteborg D1 - FBC Lerum D1 4 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Torpahallen
2016-10-30 15:00 621201035 Burås IK D1 - IBK Walkesborg 99 7 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2016-11-08 20:00 621201032 Guldhedens IK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 0 - 9 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Valhalla C-hall
2016-11-05 15:00 621201037 FBC Lerum D1 - Partille IBS 2 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2016-11-05 16:00 621201041 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Floda IBK D1 2 - 3 Adam Kruse, Kevin Larsson Wallenstamhallen
2016-11-06 15:00 621201039 Lindås IBK D1 - Burås IK D1 7 - 1 Jesper Axelsson, Andreas Rolén Salming Arena
2016-11-06 16:00 621201038 IBK Walkesborg 99 - IBK Göteborg D1 4 - 5 Tommas Bråten, Johannes Svensson Stenab arena
2016-11-06 16:30 621201040 Sportlife Kungälvs IBK D1 - Marstrands IBK D1 5 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2016-11-17 20:00 621201042 Kärra IBK D1 - Guldhedens IK D1 6 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2016-11-11 20:00 621201044 Floda IBK D1 - Kärra IBK D1 5 - 5 e.förl. Oliver Engström, Fredrik Sävestrand Alléhallen
2016-11-12 14:30 621201047 IBK Göteborg D1 - Lindås IBK D1 0 - 4 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Torpahallen
2016-11-12 14:30 621201048 FBC Lerum D1 - IBK Walkesborg 99 3 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2016-11-12 15:00 621201043 Partille IBS - Guldhedens IK D1 5 - 0 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Partille Arena B-hallen
2016-11-12 17:30 621201045 Marstrands IBK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 2 - 7 Gustav Glansén, Andreas Rolén Munkegärdehallen
2016-11-13 17:30 621201046 Burås IK D1 - Sportlife Kungälvs IBK D1 1 - 5 Oliver Engström, Kevin Larsson Svingelns Sporthall
2016-11-20 14:00 621201054 Guldhedens IK D1 - Floda IBK D1 5 - 9 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Valhalla A-hall
2016-11-20 15:00 621201050 Lindås IBK D1 - FBC Lerum D1 6 - 3 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Salming Arena
2016-11-20 16:00 621201049 IBK Walkesborg 99 - Partille IBS 2 - 16 Johannes Svensson, Martin Larsson Stenab arena
2016-11-20 16:00 621201052 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Burås IK D1 3 - 7 Oliver Engström, Kevin Larsson Wallenstamhallen
2016-11-20 16:30 621201051 Sportlife Kungälvs IBK D1 - IBK Göteborg D1 5 - 4 Andreas Rolén, Peter Novakovic Mimershus A-hallen
2016-11-20 19:30 621201053 Kärra IBK D1 - Marstrands IBK D1 3 - 6 Oliver Engström, Kevin Larsson Lillekärrshallen
2016-11-26 14:30 621201058 IBK Göteborg D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 3 - 7 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Torpahallen
2016-11-26 17:30 621201059 FBC Lerum D1 - Sportlife Kungälvs IBK D1 7 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2016-11-27 15:00 621201057 Burås IK D1 - Kärra IBK D1 5 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Svingelns Sporthall
2016-11-27 16:00 621201060 IBK Walkesborg 99 - Lindås IBK D1 3 - 9 Robin Nåred, Johannes Svensson Stenab arena
2016-11-27 19:00 621201056 Marstrands IBK D1 - Guldhedens IK D1 15 - 7 Oliver Engström, Kevin Larsson Mimershus A-hallen
2016-11-28 18:30 621201055 Partille IBS - Floda IBK D1 9 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Vallhamra Sportcenter
2016-12-02 20:00 621201066 Floda IBK D1 - Marstrands IBK D1 4 - 9 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Alléhallen
2016-12-03 15:00 621201063 Pixbo Wallenstam IBF D1 - FBC Lerum D1 10 - 5 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Wallenstamhallen
2016-12-04 13:00 621201061 Lindås IBK D1 - Partille IBS 3 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2016-12-04 14:00 621201065 Guldhedens IK D1 - Burås IK D1 1 - 8 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lisebergshallen
2016-12-04 17:00 621201062 Sportlife Kungälvs IBK D1 - IBK Walkesborg 99 5 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-12-04 19:30 621201064 Kärra IBK D1 - IBK Göteborg D1 6 - 4 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Lillekärrshallen
2016-12-06 19:00 621201071 Pixbo Wallenstam IBF D1 - IBK Walkesborg 99 6 - 5 e.förl. Oliver Engström, Kevin Larsson Wallenstamhallen
2016-12-08 20:00 621201068 Floda IBK D1 - Burås IK D1 7 - 12 Robin Boqvist, Fredrik Sävestrand Alléhallen
2016-12-10 18:30 621201072 Sportlife Kungälvs IBK D1 - Lindås IBK D1 1 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2016-12-11 12:00 621201067 Marstrands IBK D1 - Partille IBS 3 - 6 Oliver Engström, Kevin Larsson Mimershus A-hallen
2016-12-11 17:30 621201069 Guldhedens IK D1 - IBK Göteborg D1 2 - 9 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Svingelns Sporthall
2016-12-11 19:30 621201070 Kärra IBK D1 - FBC Lerum D1 3 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lillekärrshallen
2016-12-17 16:30 621201076 FBC Lerum D1 - Guldhedens IK D1 19 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2016-12-17 17:00 621201077 IBK Göteborg D1 - Floda IBK D1 7 - 5 Oliver Engström, Kevin Larsson Torpahallen
2016-12-18 15:00 621201073 Partille IBS - Sportlife Kungälvs IBK D1 7 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Partille Arena B-hallen
2016-12-18 15:00 621201074 Lindås IBK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 4 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2016-12-18 16:00 621201075 IBK Walkesborg 99 - Kärra IBK D1 3 - 3 e.förl. Richard Berndtsson, Jim Olausson Stenab arena
2016-12-18 17:30 621201078 Burås IK D1 - Marstrands IBK D1 2 - 4 Fredrik Sävestrand, Jesper Axelsson Svingelns Sporthall
2017-01-13 20:00 621201081 Floda IBK D1 - FBC Lerum D1 1 - 11 Oliver Engström, Kevin Larsson Alléhallen
2017-01-15 13:00 621201079 Partille IBS - Burås IK D1 9 - 2 Oliver Engström, Kevin Larsson Partille Arena A-hallen
2017-01-15 14:00 621201082 Guldhedens IK D1 - IBK Walkesborg 99 8 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Valhalla A-hall
2017-01-15 16:00 621201084 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Sportlife Kungälvs IBK D1 3 - 4 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Wallenstamhallen
2017-01-15 16:30 621201080 Marstrands IBK D1 - IBK Göteborg D1 5 - 4 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Mimershus A-hallen
2017-01-15 19:30 621201083 Kärra IBK D1 - Lindås IBK D1 3 - 3 e.förl. Oliver Engström, Kevin Larsson Lillekärrshallen
2017-01-20 20:15 621201089 FBC Lerum D1 - Marstrands IBK D1 7 - 5 Hajrudin Begic, Mats Sällberg Rydsbergshallen
2017-01-21 12:30 621201085 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Partille IBS 0 - 10 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Wallenstamhallen
2017-01-21 17:00 621201090 IBK Göteborg D1 - Burås IK D1 6 - 6 e.förl. Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen
2017-01-21 18:15 621201086 Sportlife Kungälvs IBK D1 - Kärra IBK D1 4 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Kastellegårdshallen
2017-01-22 15:00 621201087 Lindås IBK D1 - Guldhedens IK D1 10 - 1 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Salming Arena
2017-01-22 16:00 621201088 IBK Walkesborg 99 - Floda IBK D1 7 - 4 Bo Olsson, Björn Svensson Stenab arena
2017-01-24 19:00 621201091 Partille IBS - IBK Göteborg D1 9 - 4 Robin Boqvist, Adam Kruse Partille Arena B-hallen
2017-01-26 18:15 621201092 Burås IK D1 - FBC Lerum D1 8 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Svingelns Sporthall
2017-01-26 20:00 621201093 Marstrands IBK D1 - IBK Walkesborg 99 7 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkegärdehallen
2017-01-26 20:00 621201094 Floda IBK D1 - Lindås IBK D1 5 - 8 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Alléhallen
2017-01-26 20:00 621201096 Kärra IBK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 2 - 5 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Kärra Sporthall
2017-01-26 20:15 621201095 Guldhedens IK D1 - Sportlife Kungälvs IBK D1 3 - 8 Adam Kruse, Fredrik Sävestrand Valhalla A-hall
2017-01-28 14:30 621201102 FBC Lerum D1 - IBK Göteborg D1 6 - 9 Adam Kruse, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2017-01-28 18:30 621201098 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Guldhedens IK D1 8 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2017-01-29 16:00 621201101 IBK Walkesborg 99 - Burås IK D1 1 - 4 Kevin Nilsson, Martin Larsson Stenab arena
2017-01-29 16:30 621201100 Lindås IBK D1 - Marstrands IBK D1 3 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Salming Arena
2017-01-29 19:15 621201099 Sportlife Kungälvs IBK D1 - Floda IBK D1 4 - 2 Hajrudin Begic, Oliver Engström Mimershus A-hallen
2017-01-29 19:30 621201097 Kärra IBK D1 - Partille IBS 0 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Lillekärrshallen
2017-02-02 20:15 621201106 Marstrands IBK D1 - Sportlife Kungälvs IBK D1 3 - 8 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Mimershus A-hallen
2017-02-03 20:00 621201107 Floda IBK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 2 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Alléhallen
2017-02-04 14:30 621201104 IBK Göteborg D1 - IBK Walkesborg 99 8 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Torpahallen
2017-02-05 15:00 621201105 Burås IK D1 - Lindås IBK D1 1 - 2 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Svingelns Sporthall
2017-02-05 17:00 621201103 Partille IBS - FBC Lerum D1 11 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Partille Arena B-hallen
2017-02-14 18:50 621201108 Guldhedens IK D1 - Kärra IBK D1 5 - 2 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Lundbystrand 3
2017-02-10 19:30 621201114 IBK Walkesborg 99 - FBC Lerum D1 6 - 13 Bo Olsson, Björn Svensson Stenab arena
2017-02-12 14:00 621201109 Guldhedens IK D1 - Partille IBS 2 - 7 Oliver Engström, Kevin Larsson Valhalla A-hall
2017-02-12 16:45 621201112 Sportlife Kungälvs IBK D1 - Burås IK D1 2 - 1 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2017-02-12 19:30 621201110 Kärra IBK D1 - Floda IBK D1 6 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lillekärrshallen
2017-02-23 19:30 621201113 Lindås IBK D1 - IBK Göteborg D1 7 - 2 Andreas Rolén, Fredrik Sävestrand Salming Arena
2017-03-04 12:45 621201111 Pixbo Wallenstam IBF D1 - Marstrands IBK D1 3 - 2 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Wallenstamhallen
2017-02-17 20:00 621201120 Floda IBK D1 - Guldhedens IK D1 5 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Alléhallen
2017-02-18 14:30 621201117 IBK Göteborg D1 - Sportlife Kungälvs IBK D1 6 - 7 Adam Kruse, Andreas Rolén Torpahallen
2017-02-18 15:00 621201116 FBC Lerum D1 - Lindås IBK D1 3 - 5 Fredrik Sävestrand, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2017-02-19 16:30 621201119 Marstrands IBK D1 - Kärra IBK D1 6 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Munkegärdehallen
2017-02-19 17:00 621201115 Partille IBS - IBK Walkesborg 99 9 - 2 Andreas Rolén, Adnan Tongur Partille Arena B-hallen
2017-02-21 20:45 621201118 Burås IK D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 4 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2017-02-24 19:45 621201122 Guldhedens IK D1 - Marstrands IBK D1 4 - 9 Robin Boqvist, Fredrik Sävestrand Lisebergshallen
2017-02-24 20:00 621201121 Floda IBK D1 - Partille IBS 1 - 15 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Alléhallen
2017-02-25 15:40 621201124 Pixbo Wallenstam IBF D1 - IBK Göteborg D1 4 - 3 Pierre Eberhard Berg, Hajrudin Begic Wallenstamhallen
2017-02-26 13:30 621201126 Lindås IBK D1 - IBK Walkesborg 99 7 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2017-02-26 16:45 621201125 Sportlife Kungälvs IBK D1 - FBC Lerum D1 7 - 7 e.förl. Pontus Ekengränd, Adam Kruse Mimershus A-hallen
2017-03-02 19:45 621201123 Kärra IBK D1 - Burås IK D1 3 - 6 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Kärra Sporthall
2017-03-05 13:00 621201127 Partille IBS - Lindås IBK D1 4 - 2 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Partille Arena A-hallen
2017-03-05 13:00 621201128 IBK Walkesborg 99 - Sportlife Kungälvs IBK D1 3 - 8 Apilou Dragin, Mikael Molldén Stenab arena
2017-03-05 13:00 621201129 FBC Lerum D1 - Pixbo Wallenstam IBF D1 2 - 5 Pontus Ekengränd, Oliver Engström Rydsbergshallen
2017-03-05 13:00 621201130 IBK Göteborg D1 - Kärra IBK D1 6 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Torpahallen
2017-03-05 13:00 621201131 Burås IK D1 - Guldhedens IK D1 5 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Svingelns Sporthall
2017-03-05 13:00 621201132 Marstrands IBK D1 - Floda IBK D1 13 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS 22 20 0 (0) 2 158-43 115 60
2. Lindås IBK D1 22 19 1 (0) 2 115-46 69 58
3. Sportlife Kungälvs IBK D1 22 14 1 (0) 7 104-91 13 43
4. Pixbo Wallenstam IBF D1 22 12 2 (2) 8 106-80 26 40
5. Marstrands IBK D1 22 12 1 (0) 9 114-101 13 37
6. Burås IK D1 22 11 2 (1) 9 103-96 7 36
7. FBC Lerum D1 22 10 3 (2) 9 150-110 40 35
8. IBK Göteborg D1 22 9 1 (0) 12 109-116 -7 28
9. Kärra IBK D1 22 5 5 (0) 12 79-102 -23 20
10. Floda IBK D1 22 5 2 (0) 15 89-155 -66 17
11. Guldhedens IK D1 22 3 0 (0) 19 59-164 -105 9
12. IBK Walkesborg 99 22 2 2 (0) 18 75-157 -82 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 17:00 621301001 Öckerö IBK D2 - IBF Backadalen 4 - 0 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Hedenskolans Idrottshall
2016-10-09 17:30 621301002 FBC Lerum D2 - Myggenäs IBK D2 4 - 0 Lazo Cesto, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2016-10-11 20:00 621301003 Ale IBF - Landvetter IBK 12 - 5 Christer Carlberg, Jervand Hakopian Ale Kulturrum
2016-10-12 19:30 621301004 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Hindås IBK D2 6 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Kastellegårdshallen
2016-10-14 20:00 621301005 Myggenäs IBK D2 - Öckerö IBK D2 2 - 6 Walter Wästhage, Jesper Larsson Häggvallsskolan
2016-10-16 13:30 621301007 Hindås IBK D2 - FBC Lerum D2 3 - 11 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Hindås Idrottshall
2016-10-16 16:30 621301006 Landvetter IBK - IBF Backadalen 3 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2016-10-16 18:45 621301008 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Ale IBF 2 - 12 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2016-10-22 12:30 621301012 FBC Lerum D2 - Ale IBF 0 - 6 Carl Flyning, Jesper Dammert Rydsbergshallen
2016-10-23 15:15 621301010 Myggenäs IBK D2 - Hindås IBK D2 9 - 1 Christian Ragnevi, Robin Nåred Häggvallsskolan
2016-10-23 17:00 621301011 IBF Backadalen - Sportlife Kungälvs IBK D2 5 - 2 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Lundbystrand 1
2016-12-17 15:00 621301009 Öckerö IBK D2 - Landvetter IBK 5 - 0 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Hedenskolans Idrottshall
2016-10-25 20:00 621301015 Ale IBF - Myggenäs IBK D2 3 - 2 Rickard Anneräng, Mats Sällberg Ale Kulturrum
2016-10-29 14:00 621301016 FBC Lerum D2 - IBF Backadalen 5 - 4 Adam Jällfält, Oliver Engström Rydsbergshallen
2016-10-30 10:30 621301013 Hindås IBK D2 - Öckerö IBK D2 2 - 9 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Hindås Idrottshall
2016-11-06 17:10 621301014 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Landvetter IBK 3 - 11 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Kastellegårdshallen
2016-11-12 12:30 621301020 Myggenäs IBK D2 - IBF Backadalen 1 - 4 Bo Olsson, Björn Svensson Häggvallsskolan
2016-11-13 12:55 621301018 Hindås IBK D2 - Ale IBF 4 - 9 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hindås Idrottshall
2016-11-13 16:30 621301017 Öckerö IBK D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 6 - 2 Adam Jällfält, Christer Carlberg Hedenskolans Idrottshall
2017-01-22 13:30 621301019 Landvetter IBK - FBC Lerum D2 6 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Landvetter Idrottshall
2016-11-17 20:00 621301021 Ale IBF - Öckerö IBK D2 7 - 4 Joakim Amri Nilsson, Nenad Gusevac Ale Kulturrum
2016-11-19 12:40 621301022 FBC Lerum D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 11 - 1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2016-11-19 14:00 621301023 IBF Backadalen - Hindås IBK D2 8 - 0 Henrik Lord Johansson, Adnan Tongur Tuve Sporthall
2016-11-20 12:15 621301024 Myggenäs IBK D2 - Landvetter IBK 5 - 6 Sebastian Ohlsson, Linus Ohlsson Häggvallsskolan
2016-11-24 20:00 621301025 Öckerö IBK D2 - FBC Lerum D2 3 - 3 Tomas Levin, Peter Bertlin Hedenskolans Idrottshall
2016-11-26 14:30 621301026 Ale IBF - IBF Backadalen 5 - 4 Adem Can, William Hilmersson Ale Kulturrum
2016-11-27 14:30 621301028 Hindås IBK D2 - Landvetter IBK 3 - 6 Mustafa Er, Kim Nielsen Hindås Idrottshall
2016-11-27 15:30 621301027 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Myggenäs IBK D2 3 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Persson Kastellegårdshallen
2016-11-29 20:10 621301032 Hindås IBK D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 3 - 6 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Hindås Idrottshall
2016-12-04 12:30 621301030 Myggenäs IBK D2 - FBC Lerum D2 5 - 7 Sebastian Ohlsson, Linus Ohlsson Häggvallsskolan
2016-12-04 14:00 621301031 Landvetter IBK - Ale IBF 3 - 6 Simon Hitzeroth, Joakim Jögi Landvetter Idrottshall
2016-12-04 18:00 621301029 IBF Backadalen - Öckerö IBK D2 4 - 4 Oscar Carestam, Emmy Rylander Lundbystrand 3
2016-12-09 19:30 621301033 Öckerö IBK D2 - Myggenäs IBK D2 3 - 2 Adem Can, William Hilmersson Hedenskolans Idrottshall
2016-12-10 13:40 621301035 FBC Lerum D2 - Hindås IBK D2 11 - 2 Roger Zahnér, Adam Jällfält Rydsbergshallen
2016-12-10 14:30 621301036 Ale IBF - Sportlife Kungälvs IBK D2 5 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2016-12-11 15:00 621301034 IBF Backadalen - Landvetter IBK 9 - 4 Adnan Tongur, Fredrik Sävestrand Lundbystrand 3
2016-12-16 19:45 621301039 Sportlife Kungälvs IBK D2 - IBF Backadalen 2 - 4 Mustafa Er, Amir Huseinovic Kastellegårdshallen
2016-12-17 14:30 621301040 Ale IBF - FBC Lerum D2 11 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2016-12-18 09:00 621301038 Hindås IBK D2 - Myggenäs IBK D2 0 - 5 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Hindås Idrottshall
2017-04-02 16:00 621301037 Landvetter IBK - Öckerö IBK D2 5 - 8 Mats Sällberg, Patrik Jonasson Landvetter Idrottshall
2017-01-15 12:30 621301043 Myggenäs IBK D2 - Ale IBF 5 - 6 Sebastian Ohlsson, Markus Svensson Häggvallsskolan
2017-01-15 13:30 621301041 Öckerö IBK D2 - Hindås IBK D2 13 - 1 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Hedenskolans Idrottshall
2017-01-15 16:00 621301042 Landvetter IBK - Sportlife Kungälvs IBK D2 6 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2017-01-15 16:30 621301044 IBF Backadalen - FBC Lerum D2 2 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Tuve Sporthall
2017-01-20 19:45 621301045 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Öckerö IBK D2 4 - 3 Dejan Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
2017-01-22 15:00 621301048 IBF Backadalen - Myggenäs IBK D2 11 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2017-02-11 17:30 621301047 FBC Lerum D2 - Landvetter IBK 2 - 15 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2017-02-21 20:00 621301046 Ale IBF - Hindås IBK D2 10 - 2 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Ale Kulturrum
2017-01-26 20:00 621301049 Öckerö IBK D2 - Ale IBF 5 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Hedenskolans Idrottshall
2017-01-29 10:30 621301051 Hindås IBK D2 - IBF Backadalen 1 - 7 Adnan Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Hindås Idrottshall
2017-01-29 16:30 621301052 Landvetter IBK - Myggenäs IBK D2 5 - 4 Adem Can, William Hilmersson Landvetter Idrottshall
2017-01-29 17:00 621301050 Sportlife Kungälvs IBK D2 - FBC Lerum D2 2 - 1 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Kastellegårdshallen
2017-01-30 20:00 621301055 Myggenäs IBK D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 3 - 3 Matilda Svenblad, Jesper Larsson Häggvallsskolan
2017-02-04 12:40 621301053 FBC Lerum D2 - Öckerö IBK D2 2 - 10 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2017-02-05 16:30 621301056 Landvetter IBK - Hindås IBK D2 10 - 2 Adem Can, William Hilmersson Landvetter Idrottshall
2017-02-05 17:00 621301054 IBF Backadalen - Ale IBF 2 - 3 Tomas Levin, Amir Huseinovic Lundbystrand 1
2017-02-16 18:00 621301059 Ale IBF - Landvetter IBK 8 - 2 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ale Kulturrum
2017-02-18 17:00 621301057 Öckerö IBK D2 - IBF Backadalen 1 - 7 Oliver Engström, Aldin Hadziselmovic Hedenskolans Idrottshall
2017-02-19 18:00 621301060 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Hindås IBK D2 6 - 1 Kari Kyyrä, Roger Zahnér Kastellegårdshallen
2017-03-26 16:40 621301058 FBC Lerum D2 - Myggenäs IBK D2 4 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Rydsbergshallen
2017-02-24 19:45 621301064 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Ale IBF 1 - 7 Linus Olsson, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2017-02-25 15:00 621301061 Myggenäs IBK D2 - Öckerö IBK D2 1 - 6 Mikael Molldén, Walter Wästhage Häggvallsskolan
2017-02-26 10:30 621301063 Hindås IBK D2 - FBC Lerum D2 2 - 5 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Hindås Idrottshall
2017-02-26 14:30 621301062 Landvetter IBK - IBF Backadalen 4 - 7 Alf Björkner, Goran Kuduzovic Landvetter Idrottshall
2017-03-03 20:15 621301066 Myggenäs IBK D2 - Hindås IBK D2 4 - 8 Richard Berndtsson, John Bilén Häggvallsskolan
2017-03-04 17:00 621301065 Öckerö IBK D2 - Landvetter IBK 4 - 4 Oliver Engström, Kevin Larsson Hedenskolans Idrottshall
2017-03-05 10:30 621301068 FBC Lerum D2 - Ale IBF 3 - 4 Adem Can, Henry Tames Rydsbergshallen
2017-03-05 18:30 621301067 IBF Backadalen - Sportlife Kungälvs IBK D2 6 - 2 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Lundbystrand 1
2017-03-11 14:30 621301071 Ale IBF - Myggenäs IBK D2 9 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2017-03-11 17:15 621301070 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Landvetter IBK 6 - 3 Jesper Axelsson, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2017-03-12 10:30 621301069 Hindås IBK D2 - Öckerö IBK D2 1 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Hindås Idrottshall
2017-03-15 20:00 621301072 FBC Lerum D2 - IBF Backadalen 1 - 8 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2017-03-14 20:15 621301076 Myggenäs IBK D2 - IBF Backadalen 2 - 14 Johannes Svensson, Matilda Svenblad Häggvallsskolan
2017-03-18 17:00 621301073 Öckerö IBK D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 4 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Hedenskolans Idrottshall
2017-03-19 10:30 621301074 Hindås IBK D2 - Ale IBF 1 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hindås Idrottshall
2017-03-19 14:00 621301075 Landvetter IBK - FBC Lerum D2 7 - 6 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2017-03-21 20:00 621301077 Ale IBF - Öckerö IBK D2 8 - 3 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Ale Kulturrum
2017-03-25 12:40 621301078 FBC Lerum D2 - Sportlife Kungälvs IBK D2 2 - 1 Aldin Hadziselmovic, Henry Tames Rydsbergshallen
2017-03-25 15:00 621301080 Myggenäs IBK D2 - Landvetter IBK 5 - 4 Kim Berndtson, Jim Olausson Häggvallsskolan
2017-03-26 17:00 621301079 IBF Backadalen - Hindås IBK D2 11 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 3
2017-03-28 20:00 621301084 Hindås IBK D2 - Landvetter IBK 5 - 12 Kari Kyyrä, Magnus Persson Hindås Idrottshall
2017-03-31 19:30 621301081 Öckerö IBK D2 - FBC Lerum D2 7 - 3 Carl Flyning, Jesper Dammert Hedenskolans Idrottshall
2017-04-01 14:30 621301082 Ale IBF - IBF Backadalen 3 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2017-04-02 16:00 621301083 Sportlife Kungälvs IBK D2 - Myggenäs IBK D2 3 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ale IBF 21 19 0 2 142-58 84 57
2. IBF Backadalen 21 15 1 5 129-53 76 46
3. Öckerö IBK D2 21 14 3 4 115-62 53 45
4. Landvetter IBK 21 9 2 10 121-117 4 29
5. FBC Lerum D2 21 9 1 11 89-104 -15 28
6. Sportlife Kungälvs IBK D2 21 6 2 13 64-109 -45 20
7. Myggenäs IBK D2 21 6 1 14 75-110 -35 19
8. Hindås IBK D2 21 1 0 20 48-170 -122 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 11:30 621401002 Fristads GoIF D3 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF D3 11 - 0 Kenth Lindqvist, Sven Persson Fristadhallen, Fristad
2016-10-09 12:30 621401003 IBK Älvstranden D3 - Mölndals IBF 3 - 7 Linus Olsson, Emmy Rylander Lundbystrand 3
2016-10-09 16:00 621401004 IK Zenith - Lindome IBK Utv 5 - 6 Adam Jällfält, Emmy Rylander Björlanda Idrottshall
2016-10-15 15:40 621401006 Mölndals IBF - IBK Walkesborg 99 D3 13 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Persson Aktiviteten A-Hall
2016-10-16 10:10 621401007 Lindome IBK Utv - Fristads GoIF D3 Gbg 4 - 2 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Skånhällaskolan
2016-10-16 16:45 621401008 IK Zenith - IBK Älvstranden D3 6 - 4 Sara Karlholm, Simon Hitzeroth Björlanda Idrottshall
2016-10-29 19:00 621401010 Pixbo Wallenstam IBF D3 - Lindome IBK Utv 3 - 5 Tomas Levin, Senad Olevic Mölnlycke Idrottshall
2016-11-04 20:00 621401011 IBK Walkesborg 99 D3 - IK Zenith 6 - 3 Karl-Olof Carlin, John Bilén Stenab arena
2017-03-26 16:15 621401012 Fristads GoIF D3 Gbg - IBK Älvstranden D3 12 - 1 Tommy Gunnarsson, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2016-10-30 12:14 621401014 IK Zenith - Mölndals IBF 1 - 11 Henrik Nordström, Amir Huseinovic Lundbystrand 5
2016-10-30 12:30 621401015 IBK Älvstranden D3 - Pixbo Wallenstam IBF D3 6 - 11 Alf Björkner, Mikael Ärlig Lundbystrand 3
2016-11-02 19:30 621401016 Fristads GoIF D3 Gbg - IBK Walkesborg 99 D3 13 - 3 Richard Claesson, Fredrik Andersson Fristadhallen, Fristad
2016-11-11 18:10 621401019 Mölndals IBF - Fristads GoIF D3 Gbg 3 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Aktiviteten A-Hall
2016-11-13 10:10 621401018 Lindome IBK Utv - IBK Älvstranden D3 7 - 7 Magnus Persson, Oscar Carestam Skånhällaskolan
2016-11-13 18:10 621401020 Pixbo Wallenstam IBF D3 - IBK Walkesborg 99 D3 12 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Wallenstamhallen
2016-11-19 14:40 621401024 Pixbo Wallenstam IBF D3 - Mölndals IBF 12 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Wallenstamhallen
2016-11-20 17:20 621401022 IK Zenith - Fristads GoIF D3 Gbg 3 - 9 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2016-11-20 18:30 621401023 IBK Walkesborg 99 D3 - Lindome IBK Utv 1 - 13 Johannes Svensson, Martin Larsson Stenab arena
2016-11-27 12:30 621401026 IBK Älvstranden D3 - IBK Walkesborg 99 D3 18 - 2 Adam Jällfält, Adnan Tongur Lundbystrand 3
2016-11-27 12:45 621401027 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF D3 1 - 13 Lazo Cesto, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2016-11-27 13:20 621401028 Lindome IBK Utv - Mölndals IBF 9 - 1 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Skånhällaskolan
2016-12-02 18:10 621401031 Mölndals IBF - IBK Älvstranden D3 4 - 3 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Aktiviteten A-Hall
2016-12-03 17:10 621401030 Pixbo Wallenstam IBF D3 - Fristads GoIF D3 Gbg 3 - 5 Oscar Carestam, Emmy Rylander Mölnlycke Idrottshall
2016-12-03 18:00 621401032 Lindome IBK Utv - IK Zenith 3 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Almåshallen B
2016-12-09 19:00 621401035 Fristads GoIF D3 Gbg - Lindome IBK Utv 5 - 6 Amir Huseinovic, Alexander Pavlovic Fristadhallen, Fristad
2016-12-10 17:00 621401036 IBK Älvstranden D3 - IK Zenith 3 - 6 Adem Can, William Hilmersson Lundbystrand 3
2016-12-11 15:45 621401034 IBK Walkesborg 99 D3 - Mölndals IBF 4 - 7 Richard Berndtsson, John Bilén Stenab arena
2016-12-18 14:40 621401038 Lindome IBK Utv - Pixbo Wallenstam IBF D3 8 - 5 Tomas Levin, Peter Bertlin Skånhällaskolan
2016-12-18 17:20 621401039 IK Zenith - IBK Walkesborg 99 D3 23 - 4 Jakob Hambert, Axel Lingheimer Björlanda Idrottshall
2016-12-18 19:00 621401040 IBK Älvstranden D3 - Fristads GoIF D3 Gbg 5 - 7 Senad Olevic, Alexander Pavlovic Lundbystrand 3
2017-01-14 12:30 621401042 Mölndals IBF - IK Zenith 8 - 6 Adem Can, William Hilmersson Aktiviteten A-Hall
2017-01-14 18:30 621401043 Pixbo Wallenstam IBF D3 - IBK Älvstranden D3 7 - 3 Adam Jällfält, Christer Carlberg Wallenstamhallen
2017-01-15 12:30 621401044 IBK Walkesborg 99 D3 - Fristads GoIF D3 Gbg 4 - 7 Mikael Molldén, Walter Wästhage Stenab arena
2017-01-21 12:30 621401046 IBK Älvstranden D3 - Lindome IBK Utv 2 - 6 Tomas Levin, Patrik Jonasson Lundbystrand 3
2017-01-21 14:00 621401047 Fristads GoIF D3 Gbg - Mölndals IBF 12 - 5 Christer Abrahamsson, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2017-01-22 13:30 621401048 IBK Walkesborg 99 D3 - Pixbo Wallenstam IBF D3 3 - 6 Matilda Svenblad, Hampus Öfverström Stenab arena
2017-01-28 12:30 621401052 Mölndals IBF - Pixbo Wallenstam IBF D3 5 - 7 Adem Can, Nenad Gusevac Aktiviteten A-Hall
2017-01-28 15:00 621401051 Lindome IBK Utv - IBK Walkesborg 99 D3 12 - 3 Joakim Amri Nilsson, Fredrik Sävestrand Skånhällaskolan
2017-01-28 17:30 621401050 Fristads GoIF D3 Gbg - IK Zenith 8 - 1 Kenth Lindqvist, Sven Persson Fristadhallen, Fristad
2017-02-04 11:00 621401056 Mölndals IBF - Lindome IBK Utv 7 - 7 Mikael Ärlig, Roger Zahnér Aktiviteten A-Hall
2017-02-05 13:30 621401054 IBK Walkesborg 99 D3 - IBK Älvstranden D3 1 - 13 Mikael Molldén, Adam Brändén Stenab arena
2017-02-11 18:30 621401055 Pixbo Wallenstam IBF D3 - IK Zenith 4 - 1 Gustav Glansén, Fredrik Sävestrand Wallenstamhallen
2017-02-18 15:00 621401059 IBK Älvstranden D3 - Mölndals IBF 5 - 6 Adam Jällfält, Christer Carlberg Lundbystrand 3
2017-03-08 20:00 621401058 Fristads GoIF D3 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF D3 6 - 3 Carl Larsson, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2017-03-08 20:20 621401060 IK Zenith - Lindome IBK Utv 3 - 5 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2017-02-25 11:00 621401062 Mölndals IBF - IBK Walkesborg 99 D3 6 - 7 Alf Björkner, Adam Jällfält Aktiviteten A-Hall
2017-02-25 12:00 621401063 Lindome IBK Utv - Fristads GoIF D3 Gbg 5 - 9 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Almåshallen B
2017-02-25 13:20 621401064 IK Zenith - IBK Älvstranden D3 4 - 10 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Björlanda Idrottshall
2017-03-04 10:30 621401068 Fristads GoIF D3 Gbg - IBK Älvstranden D3 5 - 1 Richard Claesson, Fredrik Andersson Fristadhallen, Fristad
2017-03-04 16:00 621401066 Pixbo Wallenstam IBF D3 - Lindome IBK Utv 4 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Mölnlycke Idrottshall
2017-03-05 15:30 621401067 IBK Walkesborg 99 D3 - IK Zenith 7 - 1 Apilou Dragin, Mikael Molldén Stenab arena
2017-03-11 15:00 621401071 IBK Älvstranden D3 - Pixbo Wallenstam IBF D3 4 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 3
2017-03-11 16:45 621401072 Fristads GoIF D3 Gbg - IBK Walkesborg 99 D3 12 - 2 Fredrik Andersson, Martin Rokka Fristadhallen, Fristad
2017-03-17 20:30 621401070 IK Zenith - Mölndals IBF 12 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2017-03-18 12:30 621401075 Mölndals IBF - Fristads GoIF D3 Gbg 4 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Aktiviteten A-Hall
2017-03-18 18:10 621401076 Pixbo Wallenstam IBF D3 - IBK Walkesborg 99 D3 9 - 5 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Mölnlycke Idrottshall
2017-03-19 11:20 621401074 Lindome IBK Utv - IBK Älvstranden D3 4 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Persson Skånhällaskolan
2017-03-25 17:00 621401078 IK Zenith - Fristads GoIF D3 Gbg 2 - 14 Kari Kyyrä, Magnus Persson Björlanda Idrottshall
2017-03-25 20:00 621401080 Pixbo Wallenstam IBF D3 - Mölndals IBF 5 - 9 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Mölnlycke Idrottshall
2017-03-26 16:30 621401079 IBK Walkesborg 99 D3 - Lindome IBK Utv 1 - 9 Gustaf Pettersson, Martin Larsson Stenab arena
2017-04-02 11:30 621401083 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF D3 13 - 2 Andreas Rolén, Fredrik Sävestrand Björlanda Idrottshall
2017-04-02 12:00 621401082 IBK Älvstranden D3 - IBK Walkesborg 99 D3 9 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Lundbystrand 3
2017-04-02 12:10 621401084 Lindome IBK Utv - Mölndals IBF 8 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Skånhällaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fristads GoIF D3 Gbg 18 15 0 3 147-55 92 45
2. Lindome IBK Utv 18 14 3 1 122-67 55 45
3. Pixbo Wallenstam IBF D3 18 10 0 8 113-93 20 30
4. Mölndals IBF 18 9 1 8 103-112 -9 28
5. IK Zenith 18 5 0 13 93-120 -27 15
6. IBK Älvstranden D3 18 4 2 12 101-106 -5 14
7. IBK Walkesborg 99 D3 18 3 0 15 60-186 -126 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Veteraner
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-09 16:00 621701001 FBC Lerum DV - Kärra IBK DV 9 - 0 Nenad Gusevac, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2016-10-09 18:50 621701003 IBF Backadalen DV - Lindome IBK DV 1 - 3 Oscar Carestam, Simon Hitzeroth Skälltorpsskolan
2016-10-16 09:00 621701005 Lindome IBK DV - Kärra IBK DV 8 - 2 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Skånhällaskolan
2016-10-16 12:30 621701004 Bergums IF DV - FBC Lerum DV 2 - 4 Jervand Hakopian, Jesper Dammert Bergumsskolan
2016-10-22 19:00 621701007 FBC Lerum DV - Lindome IBK DV 5 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Rydsbergshallen
2016-10-23 14:40 621701008 Bergums IF DV - IBF Backadalen DV 3 - 4 Roger Zahnér, Adam Jällfält Bergumsskolan
2016-11-13 14:50 621701012 Kärra IBK DV - Bergums IF DV 1 - 3 Roger Zahnér, Henrik Lord Johansson Kärra Sporthall
2016-11-13 18:50 621701010 IBF Backadalen DV - FBC Lerum DV 6 - 0 Rikard Mott, Axel Lingheimer Skälltorpsskolan
2016-11-20 18:50 621701014 IBF Backadalen DV - Kärra IBK DV 5 - 3 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Skälltorpsskolan
2016-11-22 20:15 621701015 Lindome IBK DV - Bergums IF DV 7 - 2 Amir Huseinovic, Mustafa Er Skånhällaskolan
2016-11-27 10:10 621701018 Lindome IBK DV - IBF Backadalen DV 2 - 3 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Skånhällaskolan
2016-11-27 12:40 621701016 Kärra IBK DV - FBC Lerum DV 1 - 3 Alf Björkner, Aldin Hadziselmovic Kärra Sporthall
2016-12-11 15:30 621701019 FBC Lerum DV - Bergums IF DV 3 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hjällsnäshallen
2016-12-11 16:30 621701020 Kärra IBK DV - Lindome IBK DV 0 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Kärra Sporthall
2016-12-04 18:50 621701023 IBF Backadalen DV - Bergums IF DV 4 - 3 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Skälltorpsskolan
2016-12-18 09:00 621701022 Lindome IBK DV - FBC Lerum DV 3 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Skånhällaskolan
2017-01-15 19:40 621701025 FBC Lerum DV - IBF Backadalen DV 1 - 1 Adem Can, Narcis Hadziselimovic Rydsbergshallen
2017-03-26 13:00 621701027 Bergums IF DV - Kärra IBK DV 5 - 2 Nenad Gusevac, Ulf Jonasson Bergumsskolan
2017-01-21 16:30 621701029 Kärra IBK DV - IBF Backadalen DV 2 - 2 Adam Jällfält, Christer Carlberg Kärra Sporthall
2017-01-22 11:00 621701030 Bergums IF DV - Lindome IBK DV 0 - 5 Andreas Julin, Wessam Abdellrazek Bergumsskolan
2017-01-28 16:30 621701031 FBC Lerum DV - Kärra IBK DV 6 - 1 Adam Kruse, Andreas Rolén Rydsbergshallen
2017-01-29 18:50 621701033 IBF Backadalen DV - Lindome IBK DV 3 - 4 Oscar Carestam, Martin Almsberg Skälltorpsskolan
2017-02-05 09:00 621701035 Lindome IBK DV - Kärra IBK DV 5 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Skånhällaskolan
2017-02-05 14:30 621701034 Bergums IF DV - FBC Lerum DV 5 - 9 Mikael Ärlig, Alexander Pavlovic Bergumsskolan
2017-02-26 14:30 621701038 Bergums IF DV - IBF Backadalen DV 4 - 6 Adam Jällfält, Tomas Levin Bergumsskolan
2017-02-26 18:50 621701037 FBC Lerum DV - Lindome IBK DV 2 - 1 Alf Björkner, Senad Olevic Rydsbergshallen
2017-03-05 12:30 621701042 Kärra IBK DV - Bergums IF DV 3 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Kärra Sporthall
2017-03-05 18:50 621701040 IBF Backadalen DV - FBC Lerum DV 1 - 3 Adam Jällfält, Christer Carlberg Skälltorpsskolan
2017-03-19 09:00 621701045 Lindome IBK DV - Bergums IF DV 3 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Skånhällaskolan
2017-03-19 18:50 621701044 IBF Backadalen DV - Kärra IBK DV 6 - 1 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Skälltorpsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum DV 12 9 1 2 46-26 20 28
2. Lindome IBK DV 12 9 0 3 49-24 25 27
3. IBF Backadalen DV 12 7 2 3 42-29 13 23
4. Bergums IF DV 12 2 0 10 33-51 -18 6
5. Kärra IBK DV 12 1 1 10 19-59 -40 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis