Damer Division 1 (2016/17)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 11:00 192120002 Sävar IK - Spöland Vännäs IF 6 - 1 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Sävaråhallen
2016-09-24 12:00 192120004 Skellefteå IBK - Ersboda SK 1 - 8 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Balderhallen A
2016-09-24 14:00 192120003 Röbäcks IF - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 4 Jens Marklund, Johan Rönnberg Elofssonhallen
2016-09-24 14:30 192120005 Kågedalens AIF - Sandåkerns SK 5 - 4 Andreas Åström, David Morén Balderhallen A
2016-10-08 13:00 192120007 Sandåkerns SK - Skellefteå IBK 5 - 5 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Vildmannahallen
2016-10-08 13:00 192120008 Ersboda SK - Röbäcks IF 8 - 3 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Ersängshallen
2016-10-08 13:00 192120009 Gullänget-Kroksta IBS - Sävar IK 4 - 2 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2016-10-08 16:00 192120010 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF 2 - 10 Jens Marklund, Johan Rönnberg Hammarhallen Vännäs
2016-10-14 19:30 192120015 Kågedalens AIF - Skellefteå IBK 0 - 3 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2016-10-16 11:30 192120012 Gimonäs Umeå IF - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 3 Roger Karlsson, Ludwig Broadhall Sjöfruhallen
2016-10-16 13:00 192120014 Röbäcks IF - Sandåkerns SK 5 - 6 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2016-10-16 14:00 192120013 Sävar IK - Ersboda SK 2 - 2 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Sävaråhallen
2016-10-23 12:00 192120020 Sandåkerns SK - Ersboda SK 1 - 8 Therese Jensen, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2016-10-23 13:00 192120018 Skellefteå IBK - Spöland Vännäs IF 7 - 2 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Balderhallen B
2016-10-23 15:00 192120017 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 6 - 4 Anders Hedman, Rolf Eriksson Elofssonhallen
2017-01-29 12:00 192120019 Kågedalens AIF - Gullänget-Kroksta IBS 1 - 3 Lasse Ekesryd, Jens Marklund Balderhallen A
2016-10-29 13:00 192120021 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK 2 - 7 Roger Karlsson, Manuel Garzon Sjöfruhallen
2016-10-29 13:00 192120024 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 2 - 5 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Hammarhallen Vännäs
2016-10-29 16:00 192120022 Ersboda SK - Kågedalens AIF 3 - 3 Roger Karlsson, Manuel Garzon Ersängshallen
2017-02-11 13:30 192120023 Gullänget-Kroksta IBS - Skellefteå IBK 5 - 0 Mikael Karlström, Göran Norberg Skyttis Arena
2016-11-12 11:00 192120027 Skellefteå IBK - Sävar IK 2 - 6 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2016-11-12 11:30 192120028 Kågedalens AIF - Gimonäs Umeå IF 7 - 3 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Eddahallen
2016-11-12 11:30 192120029 Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF 1 - 4 Tony Cederholm, Manuel Garzon Vildmannahallen
2016-11-12 14:00 192120030 Ersboda SK - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 5 Tony Cederholm, Manuel Garzon Ersängshallen
2016-11-19 11:00 192120032 Sävar IK - Röbäcks IF 8 - 2 Per Fallbjörk, Christoffer Lind Sävaråhallen
2016-11-19 13:00 192120033 Gullänget-Kroksta IBS - Sandåkerns SK 4 - 2 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2016-11-19 14:00 192120031 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBK 9 - 1 Per Fallbjörk, Christoffer Lind Sjöfruhallen
2016-11-19 14:00 192120034 Spöland Vännäs IF - Kågedalens AIF 4 - 7 Bjarne Andersson, Anders Hedman Hammarhallen Vännäs
2016-11-26 12:00 192120040 Gullänget-Kroksta IBS - Spöland Vännäs IF 4 - 1 Ivica Matanovic, Maria Dahlin Skyttis Arena
2016-11-26 13:00 192120037 Kågedalens AIF - Röbäcks IF 7 - 1 Jörgen Lundberg, Patrik Häggström Eddahallen
2016-11-26 13:00 192120039 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF 6 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2016-11-26 16:00 192120038 Sandåkerns SK - Sävar IK 1 - 3 Tony Cederholm, Manuel Garzon Vildmannahallen
2016-12-04 11:00 192120044 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 2 - 13 Tony Cederholm, Manuel Garzon Hammarhallen Vännäs
2016-12-04 14:00 192120042 Sävar IK - Kågedalens AIF 5 - 4 Tony Cederholm, Manuel Garzon Sävaråhallen
2016-12-04 14:00 192120043 Röbäcks IF - Skellefteå IBK 6 - 2 Bjarne Andersson, Daniel Johannesson Elofssonhallen
2016-12-06 19:30 192120041 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 3 - 6 Ludwig Broadhall, Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2016-12-11 13:00 192120046 Sandåkerns SK - Kågedalens AIF 0 - 3 Per Fallbjörk, Anders Hedman Vildmannahallen
2016-12-11 13:00 192120047 Ersboda SK - Skellefteå IBK 13 - 2 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Ersängshallen
2016-12-11 13:00 192120048 Gullänget-Kroksta IBS - Röbäcks IF 8 - 0 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2016-12-11 16:00 192120049 Spöland Vännäs IF - Sävar IK 0 - 6 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2016-12-16 19:00 192120051 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF 3 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Umeå Energi Arena Öst
2016-12-17 11:15 192120054 Skellefteå IBK - Sandåkerns SK 5 - 3 Lasse Ekesryd, Daniel Degerman Balderhallen A
2016-12-17 11:30 192120053 Röbäcks IF - Ersboda SK 3 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Elofssonhallen
2016-12-17 14:00 192120052 Sävar IK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 3 Manuel Garzon, Peter Poopuu Sävaråhallen
2017-01-13 19:30 192120059 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IF 15 - 3 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2017-01-15 13:00 192120058 Ersboda SK - Sävar IK 7 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2017-01-15 14:30 192120057 Sandåkerns SK - Röbäcks IF 4 - 3 Tony Cederholm, Manuel Garzon Vildmannahallen
2017-01-15 16:00 192120056 Skellefteå IBK - Kågedalens AIF 4 - 7 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2017-01-17 20:30 192120061 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 7 - 6 Therese Jensen, Anastasia Oberlauf Sjöfruhallen
2017-01-22 12:00 192120062 Ersboda SK - Sandåkerns SK 12 - 3 Jens Marklund, Johan Rönnberg Ersängshallen
2017-01-22 13:00 192120063 Gullänget-Kroksta IBS - Kågedalens AIF 5 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2017-01-22 15:00 192120064 Spöland Vännäs IF - Skellefteå IBK 2 - 5 Therese Jensen, Morgan Poopuu Hammarhallen Vännäs
2017-01-28 12:00 192120066 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF 4 - 4 Tony Cederholm, Manuel Garzon Sävaråhallen
2017-01-28 12:00 192120069 Kågedalens AIF - Ersboda SK 1 - 7 Jens Marklund, David Jonsson Balderhallen A
2017-01-28 14:30 192120068 Skellefteå IBK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 4 Jens Marklund, David Jonsson Balderhallen A
2017-01-28 15:00 192120067 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 7 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2017-02-05 11:00 192120074 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK 4 - 6 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Hammarhallen Vännäs
2017-02-05 12:00 192120072 Sävar IK - Skellefteå IBK 9 - 2 Erik Hörnros, Manuel Garzon Martinsonhallen
2017-02-05 13:00 192120073 Gullänget-Kroksta IBS - Ersboda SK 3 - 7 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2017-02-05 16:30 192120071 Gimonäs Umeå IF - Kågedalens AIF 3 - 1 Mats Erelund, Viktor Grahn Sjöfruhallen
2017-02-19 11:45 192120076 Röbäcks IF - Sävar IK 2 - 4 Per Fallbjörk, Fanny Svedin Elofssonhallen
2017-02-19 12:00 192120077 Skellefteå IBK - Gimonäs Umeå IF 7 - 8 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2017-02-19 15:00 192120078 Kågedalens AIF - Spöland Vännäs IF 3 - 4 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2017-02-19 15:00 192120079 Sandåkerns SK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 6 Daniel Johannesson, Ulf Stödberg Vildmannahallen
2017-02-22 20:00 192120082 Sävar IK - Sandåkerns SK 6 - 3 Ludwig Broadhall, Peter Poopuu Sävaråhallen
2017-02-25 11:00 192120081 Gimonäs Umeå IF - Ersboda SK 8 - 7 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2017-02-25 14:00 192120083 Röbäcks IF - Kågedalens AIF 3 - 7 Andreas Eriksson, Mattias Karlsson Elofssonhallen
2017-02-26 13:30 192120084 Spöland Vännäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 3 Roger Karlsson, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2017-03-04 13:00 192120086 Skellefteå IBK - Röbäcks IF 3 - 2 Joakim Broman, Jörgen Lundberg Eddahallen
2017-03-04 13:00 192120087 Kågedalens AIF - Sävar IK 0 - 0 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Balderhallen A
2017-03-04 13:00 192120088 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 5 - 5 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2017-03-04 13:00 192120089 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 11 - 2 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Ersängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ersboda SK 16 13 2 1 129-44 85 41
2. Sävar IK 16 11 3 2 75-39 36 36
3. Gullänget-Kroksta IBS 16 11 1 4 79-49 30 34
4. Kågedalens AIF 16 7 2 7 59-52 7 23
5. Gimonäs Umeå IF 16 7 2 7 80-90 -10 23
6. Skellefteå IBK 16 5 1 10 52-89 -37 16
7. Sandåkerns SK 16 4 2 10 53-81 -28 14
8. Röbäcks IF 16 4 0 12 56-87 -31 12
9. Spöland Vännäs IF 16 3 1 12 45-97 -52 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis