Fair Play Cup Pojkar 12 (2016/17)

Gruppspel
FPC P12 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-24 18:00 144700001 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 4 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-24 18:40 144700002 Alvesta IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 Svart 6 - 0 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-25 08:00 144700003 Craftstadens IBK Oskarshamn - Alvesta IBK 4 - 5 Oscar Bard, Hampus Larsson Huskvarna Sporthall A
2017-03-25 08:40 144700004 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Pixbo Wallenstam IBF 3 Svart 6 - 7 Oscar Bard, Hampus Larsson Huskvarna Sporthall A
2017-03-25 13:00 144700005 Alvesta IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 4 - 5 Ebba Bladh, Fanny Horvath Campus Arena
2017-03-25 13:40 144700006 Pixbo Wallenstam IBF 3 Svart - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 1 Ebba Bladh, Fanny Horvath Campus Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alvesta IBK 3 2 0 1 15-9 6 6
2. Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 3 2 0 1 17-15 2 6
3. Pixbo Wallenstam IBF 3 Svart 3 2 0 1 13-13 0 6
4. Craftstadens IBK Oskarshamn 3 0 0 3 9-17 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-24 18:00 144701001 Bankeryds SMK 1 - IBF Backadalen 1 Röd 4 - 1 Ebba Bladh, Fanny Horvath Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-24 18:40 144701002 Lindome IBK - SSG IF 0 - 1 Ebba Bladh, Fanny Horvath Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-25 08:00 144701003 Bankeryds SMK 1 - Lindome IBK 1 - 0 Andreas Karlsson, Anders Thurfjell Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2017-03-25 08:40 144701004 IBF Backadalen 1 Röd - SSG IF 0 - 5 Andreas Karlsson, Anders Thurfjell Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2017-03-25 13:00 144701005 Lindome IBK - IBF Backadalen 1 Röd 2 - 1 Tonni Boström, Simon Jansson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-03-25 13:00 144701006 SSG IF - Bankeryds SMK 1 1 - 4 Hans Bylund, Felix Carlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bankeryds SMK 1 3 3 0 0 9-2 7 9
2. SSG IF 3 2 0 1 7-4 3 6
3. Lindome IBK 3 1 0 2 2-3 -1 3
4. IBF Backadalen 1 Röd 3 0 0 3 2-11 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-24 18:00 144702001 Bankeryds SMK 2 - Lindås IBK 5 - 5 Annie Nordmark, Safet Hasanbegovic Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-03-24 18:40 144702002 Pixbo Wallenstam IBF 2 vit - Rottne IF 3 - 2 Annie Nordmark, Safet Hasanbegovic Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-03-25 08:00 144702003 Bankeryds SMK 2 - Pixbo Wallenstam IBF 2 vit 8 - 2 Annie Nordmark, Safet Hasanbegovic KFUM Sporthall, Jönköping
2017-03-25 08:40 144702004 Lindås IBK - Rottne IF 9 - 1 Annie Nordmark, Safet Hasanbegovic KFUM Sporthall, Jönköping
2017-03-25 13:00 144702005 Pixbo Wallenstam IBF 2 vit - Lindås IBK 4 - 1 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Attarpsskolans Sporthall A-hall
2017-03-25 13:40 144702006 Rottne IF - Bankeryds SMK 2 0 - 3 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Attarpsskolans Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bankeryds SMK 2 3 2 1 0 16-7 9 7
2. Pixbo Wallenstam IBF 2 vit 3 2 0 1 9-11 -2 6
3. Lindås IBK 3 1 1 1 15-10 5 4
4. Rottne IF 3 0 0 3 3-15 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-24 18:00 144703001 Gränna AIS - Hovmantorps GOIF 7 - 2 Joe Larsson, Emil Wass Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-03-24 18:40 144703002 Kinna IBK - Sportlife Kungälvs IBK 2 svart 2 - 4 Joe Larsson, Emil Wass Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-03-25 08:00 144703003 Gränna AIS - Kinna IBK 10 - 1 Peter Axelsson, Emil Lindén Attarpsskolans Sporthall B-hall
2017-03-25 08:00 144703004 Hovmantorps GOIF - Sportlife Kungälvs IBK 2 svart 2 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Torpshallen
2017-03-25 13:00 144703005 Kinna IBK - Hovmantorps GOIF 1 - 6 Nicklas Bard, Josef Bard Torpshallen
2017-03-25 13:40 144703006 Sportlife Kungälvs IBK 2 svart - Gränna AIS 6 - 3 Nicklas Bard, Josef Bard Torpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sportlife Kungälvs IBK 2 svart 3 3 0 0 14-7 7 9
2. Gränna AIS 3 2 0 1 20-9 11 6
3. Hovmantorps GOIF 3 1 0 2 10-12 -2 3
4. Kinna IBK 3 0 0 3 4-20 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-24 18:40 144704002 Pixbo Wallenstam IBF 1 Röd - Tenhults IF 2 - 3 Peter Axelsson, Emil Lindén Campus Arena
2017-03-24 19:20 144704001 FBC Lerum - Forsheda IF 10 - 0 Peter Axelsson, Emil Lindén Campus Arena
2017-03-25 08:00 144704003 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 1 Röd 2 - 8 Ebba Bladh, Fanny Horvath Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-25 08:40 144704004 Forsheda IF - Tenhults IF 2 - 9 Ebba Bladh, Fanny Horvath Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-25 13:00 144704005 Pixbo Wallenstam IBF 1 Röd - Forsheda IF 10 - 3 Andreas Karlsson, Anders Thurfjell Attarpsskolans Sporthall B-hall
2017-03-25 13:40 144704006 Tenhults IF - FBC Lerum 0 - 5 Andreas Karlsson, Anders Thurfjell Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 1 Röd 3 2 0 1 20-8 12 6
2. FBC Lerum 3 2 0 1 17-8 9 6
3. Tenhults IF 3 2 0 1 12-9 3 6
4. Forsheda IF 3 0 0 3 5-29 -24 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-24 18:00 144705001 Carlshamns IBK - CL98IC 1 Blå 4 - 7 Magnus Widlund, Anders A Nilsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2017-03-24 18:40 144705002 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - IBF Backadalen 2 Blå 6 - 3 Magnus Widlund, Anders A Nilsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2017-03-25 08:00 144705003 Carlshamns IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 4 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-25 08:40 144705004 CL98IC 1 Blå - IBF Backadalen 2 Blå 3 - 0 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-25 13:00 144705005 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - CL98IC 1 Blå 2 - 4 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Huskvarna Sporthall A
2017-03-25 13:40 144705006 IBF Backadalen 2 Blå - Carlshamns IBK 1 - 6 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 1 Blå 3 3 0 0 14-6 8 9
2. Carlshamns IBK 3 2 0 1 14-10 4 6
3. Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 3 1 0 2 10-11 -1 3
4. IBF Backadalen 2 Blå 3 0 0 3 4-15 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-24 18:00 144706001 CL98IC 2 Gul - IBF Göteborg 6 - 3 Andreas Karlsson, Anders Thurfjell Torpshallen
2017-03-24 18:40 144706002 Sportlife Kungälvs IBK 1 Orange - Sävsjö IBK 11 - 2 Andreas Karlsson, Anders Thurfjell Torpshallen
2017-03-25 08:00 144706003 CL98IC 2 Gul - Sportlife Kungälvs IBK 1 Orange 1 - 1 Magnus Widlund, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-03-25 08:40 144706004 IBF Göteborg - Sävsjö IBK 10 - 0 Magnus Widlund, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-03-25 12:00 144706005 Sportlife Kungälvs IBK 1 Orange - IBF Göteborg 5 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2017-03-25 13:00 144706006 Sävsjö IBK - CL98IC 2 Gul 0 - 9 Carl Wikgren, Tim Solig Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sportlife Kungälvs IBK 1 Orange 3 2 1 0 17-4 13 7
2. CL98IC 2 Gul 3 2 1 0 16-4 12 7
3. IBF Göteborg 3 1 0 2 14-11 3 3
4. Sävsjö IBK 3 0 0 3 2-30 -28 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-24 19:20 144707001 Fristads GoIF - IBK Lockerud Mariestad 0 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-24 19:20 144707002 Månsarps IBK - Vimmerby IBK 0 - 3 Oscar Bard, Hampus Larsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-25 08:00 144707003 Fristads GoIF - Månsarps IBK 1 - 1 Tonni Boström, Simon Jansson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2017-03-25 08:40 144707004 IBK Lockerud Mariestad - Vimmerby IBK 2 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2017-03-25 13:00 144707005 Månsarps IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson KFUM Sporthall, Jönköping
2017-03-25 13:40 144707006 Vimmerby IBK - Fristads GoIF 6 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vimmerby IBK 3 3 0 0 12-3 9 9
2. IBK Lockerud Mariestad 3 2 0 1 12-4 8 6
3. Månsarps IBK 3 0 1 2 2-10 -8 1
4. Fristads GoIF 3 0 1 2 2-11 -9 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp I
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-24 19:20 144708001 FBC Viljan - KaRo IBF 5 - 4 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-03-24 19:20 144708002 Varla IBK 1 - Westerviks IBK 2 - 5 Bengt Bolander, Peter Horndahl Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-03-25 08:00 144708003 FBC Viljan - Varla IBK 1 0 - 4 Hans Bylund, Felix Carlsson Campus Arena
2017-03-25 08:40 144708004 KaRo IBF - Westerviks IBK 0 - 4 Hans Bylund, Felix Carlsson Campus Arena
2017-03-25 13:00 144708005 Varla IBK 1 - KaRo IBF 6 - 3 Suvad Kaltak, Magnus Widlund Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-25 13:40 144708006 Westerviks IBK - FBC Viljan 5 - 2 Suvad Kaltak, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Westerviks IBK 3 3 0 0 14-4 10 9
2. Varla IBK 1 3 2 0 1 12-8 4 6
3. FBC Viljan 3 1 0 2 7-13 -6 3
4. KaRo IBF 3 0 0 3 7-15 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P12 grupp J
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-24 18:00 144709001 IBK Husar - Jönköpings IK 0 - 7 Nicklas Bard, Josef Bard Attarpsskolans Sporthall B-hall
2017-03-24 18:40 144709002 Marstrands IBK - Varla IBK 2 Svart 10 - 4 Nicklas Bard, Josef Bard Attarpsskolans Sporthall B-hall
2017-03-25 08:00 144709003 IBK Husar - Marstrands IBK 1 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-03-25 08:40 144709004 Jönköpings IK - Varla IBK 2 Svart 6 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-03-25 13:00 144709005 Marstrands IBK - Jönköpings IK 1 - 2 Lucas Rosén, Kevin Rosén Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-25 13:40 144709006 Varla IBK 2 Svart - IBK Husar 7 - 2 Lucas Rosén, Kevin Rosén Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK 3 3 0 0 15-2 13 9
2. Marstrands IBK 3 2 0 1 16-7 9 6
3. Varla IBK 2 Svart 3 1 0 2 12-18 -6 3
4. IBK Husar 3 0 0 3 3-19 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC P12 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-25 17:00 1/16-final 2 144710002 IBK Lockerud Mariestad - Pixbo Wallenstam IBF 3 Svart 3 - 4 Emil Lindén, Peter Axelsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2017-03-25 18:00 1/16-final 1 144710001 Bankeryds SMK 2 - IBF Göteborg 3 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Attarpsskolans Sporthall A-hall
2017-03-25 18:00 1/16-final 3 144710003 Varla IBK 1 - CL98IC 2 Gul 0 - 8 Josef Bard, Nicklas Bard Torpshallen
2017-03-25 18:00 1/16-final 6 144710006 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Tenhults IF Isak Mörnstål, Oskar Lööke Attarpsskolans Sporthall B-hall
2017-03-25 18:00 1/16-final 8 144710008 Pixbo Wallenstam IBF 2 vit - Gränna AIS 0 - 4 Kevin Rosén, Lucas Rosén Campus Arena
2017-03-25 18:50 1/16-final 4 144710004 Marstrands IBK - Carlshamns IBK 7 - 1 Lucas Rosén, Kevin Rosén Campus Arena
2017-03-25 18:50 1/16-final 5 144710005 CL98IC 1 Blå - Lindås IBK 5 - 1 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Attarpsskolans Sporthall A-hall
2017-03-25 18:50 1/16-final 7 144710007 SSG IF - FBC Lerum 7 - 5 e.str. Nicklas Bard, Josef Bard Torpshallen
2017-03-26 08:00 1/8-final 1 144710017 Alvesta IBK - Gränna AIS 2 - 3 Tamuz Hidir, Artem Zolotar Attarpsskolans Sporthall A-hall
2017-03-26 08:00 1/8-final 2 144710018 Bankeryds SMK 1 - Marstrands IBK 4 - 5 e.str. Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Attarpsskolans Sporthall B-hall
2017-03-26 08:00 1/8-final 3 144710019 Sportlife Kungälvs IBK 2 svart - SSG IF 4 - 2 Hampus Larsson, Oscar Bard Torpshallen
2017-03-26 08:00 1/8-final 4 144710020 Pixbo Wallenstam IBF 1 Röd - CL98IC 2 Gul 1 - 2 Tonni Boström, Simon Jansson Huskvarna Sporthall A
2017-03-26 08:00 Plac.match 144710036 Bankeryds SMK 2 - Varla IBK 1 7 - 8 e.str. Hans Bylund, Felix Carlsson Kålgårdshallen
2017-03-26 08:40 Plac.match 144710037 IBK Lockerud Mariestad - Carlshamns IBK 9 - 1 Hans Bylund, Felix Carlsson Kålgårdshallen
2017-03-26 08:50 1/8-final 16 144710032 Vimmerby IBK - Tenhults IF 2 - 1 Tonni Boström, Simon Jansson Huskvarna Sporthall A
2017-03-26 08:50 1/8-final 17 144710033 Sportlife Kungälvs IBK 1 Orange - Pixbo Wallenstam IBF 3 Svart 8 - 0 Hampus Larsson, Oscar Bard Torpshallen
2017-03-26 08:50 1/8-final 18 144710034 Westerviks IBK - CL98IC 1 Blå 0 - 4 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Attarpsskolans Sporthall B-hall
2017-03-26 08:50 1/8-final 19 144710035 Jönköpings IK - IBF Göteborg 5 - 2 Tamuz Hidir, Artem Zolotar Attarpsskolans Sporthall A-hall
2017-03-26 09:20 1/8-final 22 144710038 Lindås IBK - FBC Lerum 2 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Kålgårdshallen
2017-03-26 10:00 1/8-final 23 144710039 Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - Pixbo Wallenstam IBF 2 vit 0 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Kålgårdshallen
2017-03-26 10:30 Kvartsfinal 1 144710025 Gränna AIS - Jönköpings IK 0 - 4 Josef Bard, Nicklas Bard Attarpsskolans Sporthall A-hall
2017-03-26 10:30 Kvartsfinal 2 144710026 CL98IC 2 Gul - Vimmerby IBK 3 - 0 Bengt Bolander, Peter Horndahl Huskvarna Sporthall A
2017-03-26 10:30 Kvartsfinal 3 144710027 Marstrands IBK - CL98IC 1 Blå 0 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Attarpsskolans Sporthall B-hall
2017-03-26 10:30 Kvartsfinal 4 144710028 Sportlife Kungälvs IBK 2 svart - Sportlife Kungälvs IBK 1 Orange 4 - 3 e.str. Christer Jonsson, Nicklas Hult Torpshallen
2017-03-26 13:50 Semifinal 1 144710029 Jönköpings IK - CL98IC 2 Gul 4 - 3 e.str. Johan Nero Wikstrand, Fredrik Fältskog Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-03-26 13:50 Semifinal 2 144710030 CL98IC 1 Blå - Sportlife Kungälvs IBK 2 svart 5 - 3 Carl Wikgren, Tim Solig Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-26 16:20 Final 144710031 Jönköpings IK - CL98IC 1 Blå 3 - 2 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Jönköpings Idrottshus D-hall
FPC P12 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-03-25 17:00 1/8-final 2 144711002 Craftstadens IBK Oskarshamn - Kinna IBK 4 - 1 Magnus Widlund, Nicklas Hult Huskvarna Sporthall A
2017-03-25 18:00 1/8-final 1 144711001 Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - Rottne IF 4 - 0 Fanny Horvath, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-25 18:00 1/8-final 3 144711003 IBF Backadalen 1 Röd - Forsheda IF 5 - 4 e.str. Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson KFUM Sporthall, Jönköping
2017-03-25 18:00 1/8-final 4 144711004 Hovmantorps GOIF - IBF Backadalen 2 Blå 6 - 2 Hampus Larsson, Oscar Bard Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-25 18:00 1/8-final 5 144711005 Lindome IBK - Sävsjö IBK 6 - 2 Carl Wikgren, Tim Solig Huskvarna Sporthall A
2017-03-25 18:50 1/8-final 6 144711006 Varla IBK 2 Svart - Fristads GoIF 4 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson KFUM Sporthall, Jönköping
2017-03-25 18:50 1/8-final 7 144711007 Månsarps IBK - KaRo IBF 1 - 4 Fanny Horvath, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-25 18:50 1/8-final 8 144711008 FBC Viljan - IBK Husar 4 - 2 Oscar Bard, Hampus Larsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-26 09:40 Kvartsfinal 1 144711009 IBF Backadalen 1 Röd - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 2 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Campus Arena
2017-03-26 10:30 Kvartsfinal 2 144711010 Hovmantorps GOIF - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 - 2 e.str. Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-26 10:30 Kvartsfinal 3 144711011 Varla IBK 2 Svart - FBC Viljan 4 - 6 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-26 10:30 Kvartsfinal 4 144711012 Lindome IBK - KaRo IBF 1 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Campus Arena
2017-03-26 10:40 Plac.match 144711016 Rottne IF - Forsheda IF 7 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Kålgårdshallen
2017-03-26 11:20 Plac.match 144711017 Kinna IBK - IBF Backadalen 2 Blå 4 - 1 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Jönköpings Idrottshus C-hall
2017-03-26 11:20 Plac.match 144711018 Sävsjö IBK - Månsarps IBK 0 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Campus Arena
2017-03-26 11:20 Plac.match 144711019 Fristads GoIF - IBK Husar 3 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand KFUM Sporthall, Jönköping
2017-03-26 13:50 Semifinal 1 144711013 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 6 - 7 Bengt Bolander, Peter Horndahl Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-26 14:40 Semifinal 2 144711014 KaRo IBF - FBC Viljan 4 - 6 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2017-03-26 17:10 Final 144711015 FBC Viljan - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 0 - 6 Magnus Widlund, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis