Herrar Division 4 (2016/17)

Gruppspel
Herrar Division 4 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-30 19:30 142401006 S/W 2010 - Jönköping IBK Ungdom B 6 - 10 Johan Söderman, Anders A Nilsson Vrigstad Sporthall
2016-09-30 20:00 142401007 IBF PA Jönköping - Gränna AIS B 11 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-09-30 20:15 142401005 Sportklubben Beduinerna - Hestra Skid O SK 3 - 2 Michael Johansson, Adam Nikolausson Tenhults Sporthall
2016-10-01 13:30 142401004 Tenhults IF B - Husqvarna IK 5 - 8 Anders Everstrand, Thomas Atting Tenhults Sporthall
2016-10-01 14:00 142401003 Skillingaryds IK - Westbo IBK 2 - 5 Lars Hjelm, Jonas Emsjö Skillingaryds Arena
2016-10-02 18:00 142401002 Hovslätts IK B - Östra SK Jönköping B 6 - 11 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-10-07 19:00 142401011 Hestra Skid O SK - Skillingaryds IK 7 - 8 Bjarne Olsen, Jan Blohm Hestra Sporthall
2016-10-07 20:00 142401010 Husqvarna IK - Hovslätts IK B 4 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Huskvarna Sporthall A
2016-10-08 09:30 142401012 Jönköping IBK Ungdom B - Tenhults IF B 11 - 4 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-10-08 14:00 142401008 Östra SK Jönköping B - Bankeryds Skid o MK 12 - 6 Michael Johansson, Jörgen Ahnström Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-10-09 15:00 142401013 Gränna AIS B - Sportklubben Beduinerna 4 - 8 Johnny Edh, Johan Ferm Ribbahallen A-hall
2016-10-09 15:15 142401014 IBF PA Jönköping - S/W 2010 11 - 4 Johan Söderman, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-10-14 20:15 142401021 Sportklubben Beduinerna - S/W 2010 10 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2016-10-15 13:30 142401015 Bankeryds Skid o MK - Westbo IBK 9 - 8 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Torpshallen
2016-10-15 15:00 142401019 Skillingaryds IK - Gränna AIS B 3 - 6 Johan Söderman, Anders Freijd Skillingaryds Arena
2016-10-15 17:30 142401020 Tenhults IF B - IBF PA Jönköping 4 - 14 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2016-10-16 11:00 142401018 Hovslätts IK B - Jönköping IBK Ungdom B 7 - 4 Adam Nikolausson, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-10-16 18:30 142401016 Östra SK Jönköping B - Husqvarna IK 22 - 2 Oliver Hillerström, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-09-26 18:30 142401026 IBF PA Jönköping - Hovslätts IK B 7 - 7 Michael Holmberg, Patrik Andersson Stadsgården, Råslätt
2016-10-17 20:15 142401028 Sportklubben Beduinerna - Tenhults IF B 8 - 5 Anders Everstrand, Jesper Rygert Tenhults Sporthall
2016-10-18 19:00 142401023 Hestra Skid O SK - Westbo IBK 5 - 6 Jörgen Ahnström, Nicklas Bard Hestra Sporthall
2016-10-18 20:00 142401022 Husqvarna IK - Bankeryds Skid o MK 2 - 3 Johan Ferm, Martin Aspegren Huskvarna Sporthall A
2016-10-19 19:00 142401027 S/W 2010 - Skillingaryds IK 5 - 3 Paul Arnebert, Jonathan Turesson Vrigstad Sporthall
2016-12-21 20:00 142401024 Jönköping IBK Ungdom B - Östra SK Jönköping B 7 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-10-21 20:00 142401032 Östra SK Jönköping B - IBF PA Jönköping 11 - 5 Michael Johansson, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-10-22 13:30 142401029 Bankeryds Skid o MK - Hestra Skid O SK 5 - 2 Adam Nikolausson, Jonas Jägerby Torpshallen
2016-10-22 16:00 142401030 Husqvarna IK - Jönköping IBK Ungdom B 3 - 8 Michael Holmberg, Patrik Andersson Huskvarna Sporthall A
2016-10-22 16:30 142401035 Skillingaryds IK - Tenhults IF B 6 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2016-10-23 15:00 142401031 Westbo IBK - Gränna AIS B 5 - 6 Michael Johansson, Michael Hellqvist Gislaveds Sporthall A/B-hall
2016-10-23 17:15 142401034 Hovslätts IK B - Sportklubben Beduinerna 5 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-10-28 19:30 142401039 S/W 2010 - Westbo IBK 5 - 7 Paul Arnebert, Jonathan Turesson Vrigstad Sporthall
2016-10-28 20:00 142401037 Gränna AIS B - Hestra Skid O SK 7 - 6 Jesper Rygert, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2016-10-28 20:00 142401038 IBF PA Jönköping - Husqvarna IK 10 - 5 Anders Everstrand, Johnny Edh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-10-28 20:15 142401040 Sportklubben Beduinerna - Östra SK Jönköping B 3 - 11 Michael Johansson, Michael Hellqvist Tenhults Sporthall
2016-10-29 15:00 142401042 Skillingaryds IK - Hovslätts IK B 3 - 10 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Skillingaryds Arena
2016-10-30 17:15 142401036 Jönköping IBK Ungdom B - Bankeryds Skid o MK 6 - 5 Adam Nikolausson, Michael Johansson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-04 19:00 142401045 Hestra Skid O SK - S/W 2010 19 - 4 Patrik Andersson, Suvad Kaltak Hestra Sporthall
2016-11-05 10:00 142401044 Jönköping IBK Ungdom B - IBF PA Jönköping 6 - 9 Johan Söderman, Anders Freijd Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-05 13:00 142401046 Husqvarna IK - Sportklubben Beduinerna 7 - 1 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Huskvarna Sporthall A
2016-11-05 13:30 142401043 Bankeryds Skid o MK - Gränna AIS B 5 - 5 Ingemar Rygert, Anders A Nilsson Torpshallen
2016-11-05 17:15 142401048 Östra SK Jönköping B - Skillingaryds IK 12 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-06 13:30 142401047 Westbo IBK - Tenhults IF B 18 - 7 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2016-11-11 19:30 142401051 S/W 2010 - Gränna AIS B 3 - 10 Daniel Pettersson, Johnny Edh Vrigstad Sporthall
2016-11-11 20:15 142401052 Sportklubben Beduinerna - Jönköping IBK Ungdom B 6 - 8 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Tenhults Sporthall
2016-11-12 14:00 142401055 Hovslätts IK B - Westbo IBK 11 - 6 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-12 15:30 142401053 Tenhults IF B - Hestra Skid O SK 3 - 5 Bjarne Olsen, Jan Blohm Tenhults Sporthall
2016-11-13 17:00 142401054 Skillingaryds IK - Husqvarna IK 5 - 6 Fluturim Bisevic, Johnny Berggren Skillingaryds Arena
2016-11-13 18:15 142401050 IBF PA Jönköping - Bankeryds Skid o MK 18 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-18 19:00 142401061 Hestra Skid O SK - Hovslätts IK B 5 - 7 Jörgen Ahnström, Nicklas Bard Hestra Sporthall
2016-11-18 20:00 142401058 IBF PA Jönköping - Sportklubben Beduinerna 5 - 6 Daniel Pettersson, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-18 20:00 142401059 Gränna AIS B - Tenhults IF B 7 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Ribbahallen A-hall
2016-11-19 13:30 142401057 Bankeryds Skid o MK - S/W 2010 28 - 5 Johan Söderman, Suvad Kaltak Torpshallen
2016-11-20 09:00 142401060 Jönköping IBK Ungdom B - Skillingaryds IK 4 - 8 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-20 15:30 142401063 Westbo IBK - Östra SK Jönköping B 5 - 10 Michael Holmberg, Patrik Andersson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2016-11-21 20:15 142401064 Sportklubben Beduinerna - Bankeryds Skid o MK 4 - 2 Adam Nikolausson, Magnus Widlund Tenhults Sporthall
2016-11-22 19:00 142401070 Westbo IBK - Husqvarna IK 4 - 6 Johan Söderman, Johnny Edh Gislaveds Sporthall A/B-hall
2016-11-22 19:30 142401066 Skillingaryds IK - IBF PA Jönköping 6 - 9 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Skillingaryds Arena
2016-11-22 20:00 142401065 Tenhults IF B - S/W 2010 11 - 10 Bjarne Olsen, Jan Blohm Tenhults Sporthall
2016-11-23 20:00 142401067 Hovslätts IK B - Gränna AIS B 14 - 5 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Stadsgården, Råslätt
2016-11-24 20:00 142401069 Östra SK Jönköping B - Hestra Skid O SK 11 - 6 Adam Nikolausson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-11-25 20:00 142401075 Gränna AIS B - Östra SK Jönköping B 5 - 14 Johnny Edh, Jesper Rygert Ribbahallen A-hall
2016-11-25 20:15 142401072 Sportklubben Beduinerna - Skillingaryds IK 8 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tenhults Sporthall
2016-11-26 13:30 142401071 Bankeryds Skid o MK - Tenhults IF B 9 - 5 Bjarne Olsen, Jan Blohm Torpshallen
2016-11-26 15:00 142401073 S/W 2010 - Hovslätts IK B 7 - 16 Lars Hjelm, Fluturim Bisevic Vrigstad Sporthall
2016-11-26 15:00 142401077 Hestra Skid O SK - Husqvarna IK 6 - 17 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2016-12-16 20:00 142401076 Jönköping IBK Ungdom B - Westbo IBK 2 - 8 Johnny Edh, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-12-02 20:00 142401083 Husqvarna IK - Gränna AIS B 13 - 5 Jens Axelsson, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2016-12-03 12:00 142401081 Östra SK Jönköping B - S/W 2010 24 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-12-03 15:30 142401078 Skillingaryds IK - Bankeryds Skid o MK 5 - 5 Bjarne Olsen, Jan Blohm Skillingaryds Arena
2016-12-04 13:45 142401082 Westbo IBK - IBF PA Jönköping 13 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2016-12-04 15:00 142401084 Hestra Skid O SK - Jönköping IBK Ungdom B 12 - 5 Bjarne Olsen, Jan Blohm Hestra Sporthall
2016-12-04 17:00 142401079 Hovslätts IK B - Tenhults IF B 14 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2016-12-08 19:00 142401090 IBF PA Jönköping - Hestra Skid O SK 11 - 8 Suvad Kaltak, Johan Söderman Hestra Sporthall
2016-12-09 19:30 142401089 S/W 2010 - Husqvarna IK 2 - 17 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Vrigstad Sporthall
2016-12-09 20:15 142401088 Sportklubben Beduinerna - Westbo IBK 7 - 9 Jens Axelsson, Daniel Pettersson Tenhults Sporthall
2016-12-10 17:30 142401085 Bankeryds Skid o MK - Hovslätts IK B 5 - 6 Johan Söderman, Adam Nikolausson Torpshallen
2016-12-11 14:15 142401087 Tenhults IF B - Östra SK Jönköping B 3 - 27 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tenhults Sporthall
2016-12-11 16:00 142401091 Gränna AIS B - Jönköping IBK Ungdom B 5 - 12 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Ribbahallen A-hall
2016-12-17 14:30 142401097 Jönköping IBK Ungdom B - S/W 2010 14 - 5 Michael Holmberg, Patrik Andersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2016-12-18 13:45 142401094 Westbo IBK - Skillingaryds IK 11 - 7 Michael Holmberg, Patrik Andersson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2016-12-18 15:00 142401095 Husqvarna IK - Tenhults IF B 11 - 3 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Huskvarna Sporthall A
2016-12-18 15:00 142401098 Gränna AIS B - IBF PA Jönköping 7 - 8 Fredrik Fältskog, Anders Freijd Ribbahallen A-hall
2016-12-18 16:00 142401096 Hestra Skid O SK - Sportklubben Beduinerna 8 - 2 Anders A Nilsson, Suvad Kaltak Hestra Sporthall
2016-12-18 17:00 142401093 Östra SK Jönköping B - Hovslätts IK B 11 - 11 Bjarne Olsen, Jan Blohm Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-01-06 19:30 142401105 S/W 2010 - IBF PA Jönköping 4 - 12 Lars Hjelm, Kjell Persson Stockaryds Sporthall
2017-01-06 20:15 142401104 Sportklubben Beduinerna - Gränna AIS B 8 - 6 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Tenhults Sporthall
2017-01-08 13:30 142401099 Bankeryds Skid o MK - Östra SK Jönköping B 11 - 14 Suvad Kaltak, Daniel Pettersson Torpshallen
2017-01-08 17:00 142401102 Skillingaryds IK - Hestra Skid O SK 4 - 3 Bjarne Olsen, Jan Blohm Skillingaryds Arena
2017-01-08 18:45 142401101 Hovslätts IK B - Husqvarna IK 6 - 7 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-02-07 20:00 142401103 Tenhults IF B - Jönköping IBK Ungdom B 3 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Tenhults Sporthall
2017-01-13 19:30 142401112 S/W 2010 - Sportklubben Beduinerna 6 - 7 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Stockaryds Sporthall
2017-01-13 20:00 142401110 Gränna AIS B - Skillingaryds IK 5 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Ribbahallen A-hall
2017-01-14 11:00 142401109 Jönköping IBK Ungdom B - Hovslätts IK B 4 - 2 Fredrik Fältskog, Oliver Hillerström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-01-14 11:15 142401111 IBF PA Jönköping - Tenhults IF B 9 - 5 Adam Nikolausson, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-01-15 14:00 142401106 Westbo IBK - Bankeryds Skid o MK 11 - 5 Anders A Nilsson, Jan Blohm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-01-15 14:30 142401107 Husqvarna IK - Östra SK Jönköping B 9 - 9 Daniel Pettersson, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2017-01-17 19:00 142401114 Westbo IBK - Hestra Skid O SK 9 - 3 Johan Söderman, Anders Freijd Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-01-17 19:30 142401113 Bankeryds Skid o MK - Husqvarna IK 4 - 5 Magnus Widlund, Nicklas Bard Torpshallen
2017-01-17 19:30 142401118 Skillingaryds IK - S/W 2010 12 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2017-01-17 20:00 142401119 Tenhults IF B - Sportklubben Beduinerna 9 - 3 Michael Holmberg, Patrik Andersson Tenhults Sporthall
2017-01-18 20:00 142401117 Hovslätts IK B - IBF PA Jönköping 9 - 13 Daniel Pettersson, Johnny Edh Stadsgården, Råslätt
2017-01-19 20:00 142401115 Östra SK Jönköping B - Jönköping IBK Ungdom B 8 - 10 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-01-20 20:15 142401125 Sportklubben Beduinerna - Hovslätts IK B 5 - 9 Suvad Kaltak, Jan Blohm Tenhults Sporthall
2017-01-21 14:15 142401123 IBF PA Jönköping - Östra SK Jönköping B 11 - 15 Fredrik Fältskog, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-01-21 15:00 142401120 Hestra Skid O SK - Bankeryds Skid o MK 7 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2017-01-21 15:00 142401122 Gränna AIS B - Westbo IBK 2 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Ribbahallen A-hall
2017-01-21 17:30 142401126 Tenhults IF B - Skillingaryds IK 4 - 7 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Tenhults Sporthall
2017-03-05 10:00 142401121 Jönköping IBK Ungdom B - Husqvarna IK 5 - 3 Johnny Edh, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-01-27 19:00 142401128 Hestra Skid O SK - Gränna AIS B 4 - 4 Johnny Edh, Ingemar Rygert Hestra Sporthall
2017-01-28 12:00 142401133 Hovslätts IK B - Skillingaryds IK 2 - 5 Jan Blohm, Love Renström Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-01-28 13:30 142401127 Bankeryds Skid o MK - Jönköping IBK Ungdom B 4 - 6 Bjarne Olsen, Johnny Edh Torpshallen
2017-01-28 17:00 142401129 Husqvarna IK - IBF PA Jönköping 7 - 8 Michael Holmberg, Patrik Andersson Huskvarna Sporthall A
2017-01-28 17:00 142401131 Östra SK Jönköping B - Sportklubben Beduinerna 13 - 13 Senad Hamula, Linus Sandberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-01-29 15:00 142401130 Westbo IBK - S/W 2010 11 - 5 Anders Everstrand, Thomas Atting Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-02-03 19:30 142401136 S/W 2010 - Hestra Skid O SK 8 - 7 Johnny Edh, Daniel Pettersson Stockaryds Sporthall
2017-02-03 20:15 142401137 Sportklubben Beduinerna - Husqvarna IK 6 - 7 Oliver Hillerström, Adam Nikolausson Tenhults Sporthall
2017-02-04 15:15 142401135 IBF PA Jönköping - Jönköping IBK Ungdom B 6 - 10 Jonas Ottosson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-02-04 17:15 142401138 Tenhults IF B - Westbo IBK 1 - 7 Michael Johansson, Nicklas Bard Tenhults Sporthall
2017-02-05 15:00 142401134 Gränna AIS B - Bankeryds Skid o MK 6 - 4 Jesper Rygert, Dawan Mofak Ribbahallen A-hall
2017-02-28 19:45 142401139 Skillingaryds IK - Östra SK Jönköping B 10 - 16 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2017-02-10 19:00 142401144 Hestra Skid O SK - Tenhults IF B 6 - 3 Johan Söderman, Anders Freijd Hestra Sporthall
2017-02-11 13:30 142401141 Bankeryds Skid o MK - IBF PA Jönköping 5 - 7 Johnny Edh, Adam Nikolausson Torpshallen
2017-02-11 15:15 142401143 Jönköping IBK Ungdom B - Sportklubben Beduinerna 15 - 3 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-02-11 15:30 142401146 Westbo IBK - Hovslätts IK B 18 - 6 Bjarne Olsen, Jan Blohm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-02-11 17:00 142401145 Husqvarna IK - Skillingaryds IK 10 - 4 Adam Nikolausson, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2017-02-12 13:10 142401142 Gränna AIS B - S/W 2010 8 - 5 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Ribbahallen A-hall
2017-02-14 20:00 142401150 Tenhults IF B - Gränna AIS B 3 - 7 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Tenhults Sporthall
2017-02-17 19:30 142401148 S/W 2010 - Bankeryds Skid o MK 10 - 11 Bjarne Olsen, Jan Blohm Stockaryds Sporthall
2017-02-17 20:15 142401149 Sportklubben Beduinerna - IBF PA Jönköping 11 - 11 Ingemar Rygert, Johnny Edh Tenhults Sporthall
2017-02-18 11:45 142401154 Östra SK Jönköping B - Westbo IBK 10 - 9 Adam Nikolausson, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-02-18 15:00 142401151 Skillingaryds IK - Jönköping IBK Ungdom B 2 - 5 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Skillingaryds Arena
2017-02-19 17:00 142401152 Hovslätts IK B - Hestra Skid O SK 10 - 5 Nicklas Mattsson, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-02-21 18:30 142401158 Gränna AIS B - Hovslätts IK B 7 - 3 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Ribbahallen A-hall
2017-02-21 19:00 142401160 Hestra Skid O SK - Östra SK Jönköping B 7 - 12 Bjarne Olsen, Jan Blohm Hestra Sporthall
2017-02-21 19:30 142401155 Bankeryds Skid o MK - Sportklubben Beduinerna 9 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Torpshallen
2017-02-21 20:00 142401161 Husqvarna IK - Westbo IBK 14 - 2 Johan Söderman, Johnny Edh Huskvarna Sporthall A
2017-02-22 19:00 142401156 S/W 2010 - Tenhults IF B 11 - 5 Michael Johansson, Patrik Andersson Vrigstad Sporthall
2017-02-24 20:15 142401157 IBF PA Jönköping - Skillingaryds IK 11 - 7 Bjarne Olsen, Jan Blohm Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-02-24 20:00 142401168 Husqvarna IK - Hestra Skid O SK 10 - 5 Johan Söderman, Magnus Widlund Huskvarna Sporthall A
2017-02-24 20:15 142401162 Tenhults IF B - Bankeryds Skid o MK 2 - 12 Anders Everstrand, Anders A Nilsson Tenhults Sporthall
2017-02-25 11:00 142401166 Östra SK Jönköping B - Gränna AIS B 12 - 10 Bjarne Olsen, Jan Blohm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-02-25 15:00 142401163 Skillingaryds IK - Sportklubben Beduinerna 8 - 4 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Skillingaryds Arena
2017-02-26 15:30 142401167 Westbo IBK - Jönköping IBK Ungdom B 2 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-02-26 17:00 142401164 Hovslätts IK B - S/W 2010 8 - 7 Michael Johansson, Michael Hellqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2017-03-03 19:30 142401172 S/W 2010 - Östra SK Jönköping B 10 - 15 Michael Johansson, Michael Hellqvist Stockaryds Sporthall
2017-03-03 20:00 142401174 Gränna AIS B - Husqvarna IK 3 - 6 Johan Söderman, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2017-03-03 20:15 142401170 Tenhults IF B - Hovslätts IK B 8 - 10 Daniel Pettersson, Johnny Edh Tenhults Sporthall
2017-03-04 12:15 142401175 Jönköping IBK Ungdom B - Hestra Skid O SK 4 - 8 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-04 14:15 142401173 IBF PA Jönköping - Westbo IBK 6 - 5 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-04 15:30 142401169 Bankeryds Skid o MK - Skillingaryds IK 10 - 10 Magnus Widlund, Johan Ferm Torpshallen
2017-03-11 17:00 142401180 Husqvarna IK - S/W 2010 12 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2017-03-12 12:00 142401176 Hovslätts IK B - Bankeryds Skid o MK 7 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2017-03-12 17:00 142401178 Östra SK Jönköping B - Tenhults IF B 15 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2017-03-12 17:00 142401179 Westbo IBK - Sportklubben Beduinerna 9 - 5 Suvad Kaltak, Anders Freijd Gislaveds Sporthall A/B-hall
2017-03-12 17:00 142401181 Hestra Skid O SK - IBF PA Jönköping 2 - 9 Magnus Widlund, Johan Ferm Hestra Sporthall
2017-03-12 17:00 142401182 Jönköping IBK Ungdom B - Gränna AIS B 5 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Östra SK Jönköping B 24 19 4 1 322-175 147 61
2. IBF PA Jönköping 24 17 2 5 228-163 65 53
3. Jönköping IBK Ungdom B 24 17 1 6 170-129 41 52
4. Husqvarna IK 24 16 1 7 191-133 58 49
5. Westbo IBK 24 15 0 9 192-144 48 45
6. Hovslätts IK B 24 13 3 8 191-166 25 42
7. Bankeryds Skid o MK 24 9 3 12 176-169 7 30
8. Gränna AIS B 24 9 3 12 134-164 -30 30
9. Sportklubben Beduinerna 24 9 3 12 142-179 -37 30
10. Skillingaryds IK 24 8 3 13 141-163 -22 27
11. Hestra Skid O SK 24 7 1 16 148-168 -20 22
12. S/ W 2010 24 3 0 21 138-288 -150 9
13. Tenhults IF B 24 2 0 22 109-241 -132 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-30 19:00 142402003 Fliseryds IBK - Slätafly/SK IBK B 10 - 3 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2016-09-30 19:30 142402004 Hovmantorps GOIF B - Märserum IBK 5 - 4 Kjell Persson, Gustav Svensson Allhallen, Hovmantorp
2016-09-30 19:30 142402005 Jämjö IBK - Ljungbyholms GOIF 5 - 6 Anders Lundell, Dragan Zaharijev Jämjö Sporthall
2016-10-02 15:00 142402006 Lessebo GoIF - KaRo IBF 9 - 11 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Lessebo Sporthall
2016-10-07 19:30 142402010 KaRo IBF - Hovmantorps GOIF B 11 - 6 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Kallinge Sporthall
2016-10-08 12:00 142402009 Ljungbyholms GOIF - Fliseryds IBK 3 - 2 Bengt Andersson, Niklas Rosberg Ljungbyholms Sporthall
2016-10-08 14:00 142402011 Örlogsstaden IBK B - Jämjö IBK 7 - 4 Fredrik Husberg, Oscar Branje Vedeby Sporthall A
2016-10-08 14:00 142402012 Väckelsångs IK - Lessebo GoIF 11 - 10 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Väckelsångs Idrottshall
2016-10-14 19:30 142402017 Jämjö IBK - KaRo IBF 8 - 5 Christer Jonsson, Nicklas Hult Jämjö Sporthall
2016-10-14 19:30 142402018 Lessebo GoIF - Ljungbyholms GOIF 12 - 8 Leif Johansson, Dan Runberg Lessebo Sporthall
2016-10-15 14:00 142402015 Fliseryds IBK - Märserum IBK 6 - 3 Bengt Bolander, Peter Horndahl Fliseryds Sporthall
2017-02-19 15:00 142402016 Hovmantorps GOIF B - Slätafly/SK IBK B 3 - 8 Paul Arnebert, Therese Lindquist Allhallen, Hovmantorp
2016-10-20 19:30 142402022 Väckelsångs IK - Hovmantorps GOIF B 10 - 5 Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Väckelsångs Idrottshall
2016-10-22 14:00 142402021 Örlogsstaden IBK B - Fliseryds IBK 3 - 7 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Vedeby Sporthall A
2016-10-22 16:30 142402024 Märserum IBK - Lessebo GoIF 10 - 8 Jesper Grönblad, Therese Lindquist AAK-Hallen
2016-10-23 17:45 142402023 Slätafly/SK IBK B - Jämjö IBK 10 - 4 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Torsås Sporthall
2016-10-28 19:30 142402029 Jämjö IBK - Märserum IBK 3 - 12 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Jämjö Sporthall
2016-10-28 19:30 142402030 Lessebo GoIF - Slätafly/SK IBK B 7 - 7 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Lessebo Sporthall
2016-10-29 14:00 142402027 Fliseryds IBK - Väckelsångs IK 7 - 8 Joacim Olofsson, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2016-10-29 15:00 142402028 Hovmantorps GOIF B - Örlogsstaden IBK B 9 - 4 Bengt Bolander, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2016-11-04 19:30 142402035 Jämjö IBK - Väckelsångs IK 4 - 9 Linus Sandberg, Tomas Akthagen Jämjö Sporthall
2016-11-05 11:45 142402036 Örlogsstaden IBK B - Lessebo GoIF 5 - 9 Anders Stenberg, Linus Sandberg Karlskrona Idrottshall
2016-11-05 12:00 142402034 Ljungbyholms GOIF - Hovmantorps GOIF B 7 - 3 Leffe Henryson, Rasmus Wirstam Ljungbyholms Sporthall
2016-11-05 15:00 142402032 KaRo IBF - Fliseryds IBK 6 - 8 Henrik Gilliusson, Dan Runberg Kallinge Sporthall
2016-11-10 20:00 142402039 Lessebo GoIF - Hovmantorps GOIF B 9 - 6 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Lessebo Sporthall
2016-11-11 19:30 142402042 Märserum IBK - KaRo IBF 5 - 7 Michéll Borgström, Jonas Nilsson AAK-Hallen
2016-11-12 14:00 142402040 Örlogsstaden IBK B - Slätafly/SK IBK B 6 - 7 Per Bratt, Oscar Branje Vedeby Sporthall A
2016-11-12 14:00 142402041 Väckelsångs IK - Ljungbyholms GOIF 4 - 4 Gustav Svensson, Safet Hasanbegovic Tinghallen
2016-11-19 12:00 142402046 Ljungbyholms GOIF - Örlogsstaden IBK B 8 - 7 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Ljungbyholms Sporthall
2016-11-19 14:00 142402045 Fliseryds IBK - Lessebo GoIF 11 - 3 Diwan Mofak, Haris Mujanic Fliseryds Sporthall
2016-11-19 14:00 142402047 Väckelsångs IK - Märserum IBK 6 - 7 Leif Johansson, Edo Sabanovic Tinghallen
2016-11-20 16:00 142402048 Slätafly/SK IBK B - KaRo IBF 12 - 7 Daniel Gyllander, Niklas Rosberg Torsås Sporthall
2016-11-25 19:30 142402054 KaRo IBF - Väckelsångs IK 9 - 8 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Kallinge Sporthall
2016-11-26 13:00 142402052 Örlogsstaden IBK B - Märserum IBK 7 - 13 Henrik Gilliusson, Linus Sjöberg Karlskrona Idrottshall
2016-11-27 15:00 142402053 Slätafly/SK IBK B - Ljungbyholms GOIF 5 - 3 Bengt Bolander, Peter Horndahl Torsås Sporthall
2016-11-29 19:30 142402049 Fliseryds IBK - Jämjö IBK 11 - 4 Muhidin Bahtanovic, Tomas Akthagen Fliseryds Sporthall
2016-12-02 19:30 142402057 Lessebo GoIF - Jämjö IBK 6 - 6 Bengt Bolander, Peter Horndahl Lessebo Sporthall
2016-12-02 19:30 142402059 Märserum IBK - Slätafly/SK IBK B 6 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde AAK-Hallen
2016-12-02 19:30 142402060 KaRo IBF - Ljungbyholms GOIF 7 - 1 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2016-12-03 14:00 142402058 Väckelsångs IK - Örlogsstaden IBK B 12 - 1 Senad Hamula, Jonathan Turesson Väckelsångs Idrottshall
2016-12-04 15:00 142402056 Hovmantorps GOIF B - Fliseryds IBK 5 - 8 Leif Johansson, Johnny Berggren Allhallen, Hovmantorp
2016-12-09 19:30 142402063 Jämjö IBK - Hovmantorps GOIF B 6 - 6 Linus Sjöberg, Eddy Olsson Jämjö Sporthall
2016-12-10 12:00 142402066 Ljungbyholms GOIF - Märserum IBK 4 - 5 Leffe Henryson, Mikael Fransson Ljungbyholms Sporthall
2016-12-10 14:00 142402064 Örlogsstaden IBK B - KaRo IBF 3 - 4 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Vedeby Sporthall A
2016-12-11 16:45 142402065 Slätafly/SK IBK B - Väckelsångs IK 5 - 4 Magnus Larsson, Mikael Fransson Torsås Sporthall
2016-12-16 19:30 142402072 KaRo IBF - Lessebo GoIF 16 - 9 Leffe Henryson, Linus Sandberg Kallinge Sporthall
2016-12-17 12:00 142402071 Ljungbyholms GOIF - Jämjö IBK 7 - 4 Leffe Henryson, Niklas Rosberg Ljungbyholms Sporthall
2016-12-17 16:30 142402070 Märserum IBK - Hovmantorps GOIF B 7 - 7 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson AAK-Hallen
2016-12-18 14:00 142402069 Slätafly/SK IBK B - Fliseryds IBK 4 - 4 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Torsås Sporthall
2017-01-06 19:30 142402077 Jämjö IBK - Örlogsstaden IBK B 10 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jämjö Sporthall
2017-01-07 14:00 142402075 Fliseryds IBK - Ljungbyholms GOIF 14 - 4 Mathias Linde, Anders Lundell Fliseryds Sporthall
2017-01-07 15:00 142402076 Hovmantorps GOIF B - KaRo IBF 3 - 9 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Allhallen, Hovmantorp
2017-01-08 15:30 142402078 Lessebo GoIF - Väckelsångs IK 7 - 15 Mathias Linde, Oscar Karlsson Lessebo Sporthall
2017-01-13 19:30 142402083 KaRo IBF - Jämjö IBK 11 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Kallinge Sporthall
2017-01-14 12:00 142402084 Ljungbyholms GOIF - Lessebo GoIF 15 - 12 Jonas Jägerby, Mathias Linde Ljungbyholms Sporthall
2017-01-14 14:00 142402082 Slätafly/SK IBK B - Hovmantorps GOIF B 7 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Torsås Sporthall
2017-01-14 16:30 142402081 Märserum IBK - Fliseryds IBK 6 - 9 Kjell Persson, Jonas Nilsson AAK-Hallen
2017-01-20 18:30 142402089 Jämjö IBK - Slätafly/SK IBK B 6 - 5 Rolf Vatvedt, Dragan Zaharijev Jämjö Sporthall
2017-01-20 19:30 142402090 Lessebo GoIF - Märserum IBK 6 - 14 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Lessebo Sporthall
2017-01-21 12:00 142402088 Hovmantorps GOIF B - Väckelsångs IK 3 - 6 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Allhallen, Hovmantorp
2017-01-21 14:00 142402087 Fliseryds IBK - Örlogsstaden IBK B 10 - 3 Bengt Bolander, Peter Horndahl Fliseryds Sporthall
2017-01-28 14:00 142402093 Väckelsångs IK - Fliseryds IBK 11 - 10 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Väckelsångs Idrottshall
2017-01-28 14:00 142402094 Örlogsstaden IBK B - Hovmantorps GOIF B 7 - 12 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2017-01-28 16:30 142402095 Märserum IBK - Jämjö IBK 12 - 3 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö AAK-Hallen
2017-01-29 14:00 142402096 Slätafly/SK IBK B - Lessebo GoIF 13 - 9 Anders Lundell, Bengt Andersson Torsås Sporthall
2017-02-04 12:00 142402102 Lessebo GoIF - Örlogsstaden IBK B 7 - 6 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Lessebo Sporthall
2017-02-04 14:00 142402098 Fliseryds IBK - KaRo IBF 8 - 4 Anders Lundell, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2017-02-04 14:00 142402101 Väckelsångs IK - Jämjö IBK 7 - 2 Dan Runberg, Hani Mousaviyan-Utter Väckelsångs Idrottshall
2017-02-04 15:00 142402100 Hovmantorps GOIF B - Ljungbyholms GOIF 3 - 2 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Allhallen, Hovmantorp
2017-02-10 19:30 142402105 Hovmantorps GOIF B - Lessebo GoIF 10 - 10 Fluturim Bisevic, Johnny Berggren Allhallen, Hovmantorp
2017-02-10 19:30 142402108 KaRo IBF - Märserum IBK 3 - 7 Dragan Zaharijev, Henrik Gilliusson Kallinge Sporthall
2017-02-11 12:00 142402107 Ljungbyholms GOIF - Väckelsångs IK 10 - 12 Bengt Andersson, Jonas Jägerby Ljungbyholms Sporthall
2017-02-12 17:45 142402106 Slätafly/SK IBK B - Örlogsstaden IBK B 11 - 2 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Torsås Sporthall
2017-02-16 20:00 142402111 Lessebo GoIF - Fliseryds IBK 4 - 12 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Lessebo Sporthall
2017-02-17 19:30 142402114 KaRo IBF - Slätafly/SK IBK B 4 - 5 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2017-02-18 14:00 142402112 Örlogsstaden IBK B - Ljungbyholms GOIF 5 - 10 Roger Gardell, Michell Rohde Vedeby Sporthall A
2017-02-18 16:00 142402113 Märserum IBK - Väckelsångs IK 6 - 9 Mikael Lundin, Oscar Branje AAK-Hallen
2017-02-23 20:00 142402115 Jämjö IBK - Fliseryds IBK 2 - 12 Bengt Bolander, Peter Horndahl Jämjö Sporthall
2017-02-25 12:00 142402119 Ljungbyholms GOIF - Slätafly/SK IBK B 3 - 8 Bengt Andersson, Robert Risberg Ljungbyholms Sporthall
2017-02-25 15:30 142402120 Väckelsångs IK - KaRo IBF 14 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Väckelsångs Idrottshall
2017-02-25 17:00 142402118 Märserum IBK - Örlogsstaden IBK B 13 - 2 Dragan Zaharijev, Kjell Byqvist AAK-Hallen
2017-03-03 18:15 142402123 Jämjö IBK - Lessebo GoIF 12 - 13 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Jämjö Sporthall
2017-03-04 12:00 142402126 Ljungbyholms GOIF - KaRo IBF 7 - 3 Magnus Larsson, Mikael Fransson Ljungbyholms Sporthall
2017-03-04 14:00 142402122 Fliseryds IBK - Hovmantorps GOIF B 19 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Fliseryds Sporthall
2017-03-04 14:00 142402124 Örlogsstaden IBK B - Väckelsångs IK 3 - 11 Mikael Lundin, Oscar Branje Vedeby Sporthall A
2017-03-04 15:00 142402125 Slätafly/SK IBK B - Märserum IBK 10 - 2 Daniel Gyllander, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2017-03-12 17:00 142402129 Hovmantorps GOIF B - Jämjö IBK 9 - 8 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Allhallen, Hovmantorp
2017-03-12 17:00 142402130 KaRo IBF - Örlogsstaden IBK B 12 - 6 Oscar Branje, Linus Sjöberg Kallinge Sporthall
2017-03-12 17:00 142402131 Väckelsångs IK - Slätafly/SK IBK B 8 - 5 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Väckelsångs Idrottshall
2017-03-12 17:00 142402132 Märserum IBK - Ljungbyholms GOIF 7 - 3 Michéll Borgström, Jonas Nilsson AAK-Hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fliseryds IBK 18 14 1 3 168-78 90 43
2. Väckelsångs IK 18 14 1 3 165-102 63 43
3. Slätafly/ SK IBK B 18 12 2 4 129-90 39 38
4. Märserum IBK 18 11 1 6 139-102 37 34
5. KaRo IBF 18 10 0 8 133-124 9 30
6. Ljungbyholms GOIF 18 8 1 9 105-118 -13 25
7. Lessebo GoIF 18 5 3 10 150-188 -38 18
8. Hovmantorps GOIF B 18 5 3 10 99-142 -43 18
9. Jämjö IBK 18 3 2 13 96-155 -59 11
10. Örlogsstaden IBK B 18 1 0 17 84-169 -85 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-30 19:30 142403003 SS Öjaby Sport - IBK Vöikers B 4 - 9 Safet Hasanbegovic, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2016-09-30 19:45 142403006 Moheda IBK B - KF Ljungby 9 - 6 Leif Johansson, Dan Runberg Alvesta Sporthall
2016-09-30 20:00 142403007 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Burseryds IF 4 - 8 Bjarne Olsen, Jan Blohm Huneskolans Sporthall
2016-10-02 14:00 142403005 Ljungby IB B - Hovshaga AIF B 5 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2016-10-07 19:00 142403010 Gransholms IF - Älmhults IBK 9 - 3 Senad Hamula, Patrik Andersson Gemla Sporthall
2016-10-07 19:30 142403014 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Moheda IBK B 4 - 5 Leif Johansson, Lars Hjelm Huneskolans Sporthall
2016-10-08 15:00 142403013 Burseryds IF - Ljungby IB B 11 - 13 Bjarne Olsen, Jan Blohm Tyngelvihallen
2016-10-09 16:00 142403011 Hovshaga AIF B - SS Öjaby Sport 6 - 3 Rasmus Wirstam, Bengt Andersson Hovshaga Sporthallen
2016-10-12 20:00 142403009 IBK Vöikers B - Värnamo IK B 14 - 2 Kevin Andersson, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2016-10-14 19:30 142403019 SS Öjaby Sport - Burseryds IF 6 - 4 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Gemla Sporthall
2016-10-16 14:00 142403021 Ljungby IB B - Moheda IBK B 12 - 2 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Innebandyhallen
2016-10-16 14:15 142403017 Värnamo IK B - Hovshaga AIF B 5 - 8 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Värnamo Sporthall
2016-10-16 16:30 142403018 Älmhults IBK - KF Ljungby 6 - 7 Jonathan Turesson, Kjell Persson Haganäshallen
2016-10-18 19:30 142403025 Burseryds IF - Värnamo IK B 7 - 6 Leif Johansson, Dan Runberg Tyngelvihallen
2016-10-19 20:00 142403027 Moheda IBK B - SS Öjaby Sport 6 - 5 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Alvesta Sporthall
2016-10-21 19:30 142403026 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Älmhults IBK 0 - 17 Lars Hjelm, Edo Sabanovic Huneskolans Sporthall
2016-10-23 17:30 142403023 Hovshaga AIF B - IBK Vöikers B 7 - 4 Lars Hjelm, Fluturim Bisevic Hovshaga Sporthallen
2016-10-21 19:00 142403030 Gransholms IF - KF Ljungby 12 - 6 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Gemla Sporthall
2016-10-21 19:30 142403031 IBK Vöikers B - Burseryds IF 15 - 7 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Fortnox Arena Nivika hallen
2016-10-23 11:00 142403033 Värnamo IK B - Moheda IBK B 12 - 6 Bjarne Olsen, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2016-10-23 16:30 142403034 Älmhults IBK - Ljungby IB B 8 - 8 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Haganäshallen
2016-10-28 19:30 142403038 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Gransholms IF 5 - 20 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Huneskolans Sporthall
2016-10-29 17:00 142403042 SS Öjaby Sport - Älmhults IBK 4 - 13 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2016-10-30 14:00 142403037 Burseryds IF - Hovshaga AIF B 4 - 10 Michael Holmberg, Patrik Andersson Tyngelvihallen
2016-10-30 15:30 142403039 Moheda IBK B - IBK Vöikers B 1 - 14 Paul Arnebert, Jonathan Turesson Alvesta Sporthall
2016-11-04 19:00 142403046 Gransholms IF - Ljungby IB B 12 - 4 Martin Risberg, Fluturim Bisevic Gemla Sporthall
2016-11-06 11:00 142403044 KF Ljungby - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 26 - 6 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Sunnerbohallen
2016-11-06 14:00 142403049 Värnamo IK B - Älmhults IBK 3 - 7 Kjell Persson, Edo Sabanovic Värnamo Sporthall
2016-11-06 16:00 142403045 Hovshaga AIF B - Moheda IBK B 10 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Hovshaga Sporthallen
2016-11-12 15:00 142403054 SS Öjaby Sport - Gransholms IF 2 - 12 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Gemla Sporthall
2016-11-12 17:00 142403052 Ljungby IB B - KF Ljungby 8 - 8 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Innebandyhallen
2016-11-13 16:30 142403051 Moheda IBK B - Burseryds IF 9 - 10 Linus Sandberg, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2016-11-13 16:30 142403055 Älmhults IBK - IBK Vöikers B 14 - 8 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Haganäshallen
2016-11-18 19:00 142403062 Gransholms IF - Värnamo IK B 12 - 3 Leif Johansson, Dan Runberg Gemla Sporthall
2016-11-18 19:30 142403058 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Ljungby IB B 2 - 24 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Huneskolans Sporthall
2016-11-18 19:30 142403060 KF Ljungby - SS Öjaby Sport 13 - 0 Lars Hjelm, Kjell Persson Sunnerbohallen
2016-11-18 19:45 142403061 Hovshaga AIF B - Älmhults IBK 7 - 8 Safet Hasanbegovic, Johnny Berggren Hovshaga Sporthallen
2016-11-23 19:00 142403067 Älmhults IBK - Burseryds IF 17 - 8 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Haganäshallen
2016-11-23 19:45 142403068 Värnamo IK B - KF Ljungby 7 - 7 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Värnamo Sporthall
2016-11-24 20:00 142403066 SS Öjaby Sport - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 18 - 7 Leif Johansson, Johnny Berggren Gemla Sporthall
2016-12-07 19:45 142403070 IBK Vöikers B - Gransholms IF 5 - 5 Lars Hjelm, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2016-11-25 19:30 142403074 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Värnamo IK B 12 - 12 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Huneskolans Sporthall
2016-11-26 14:00 142403072 Ljungby IB B - SS Öjaby Sport 9 - 6 Leif Johansson, Johnny Berggren Innebandyhallen
2016-11-26 15:00 142403077 Hovshaga AIF B - Gransholms IF 10 - 7 Safet Hasanbegovic, Senad Hamula Hovshaga Sporthallen
2016-11-27 18:00 142403073 Moheda IBK B - Älmhults IBK 11 - 15 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Alvesta Sporthall
2016-12-13 19:30 142403076 KF Ljungby - IBK Vöikers B 7 - 9 Martin Risberg, Lars Hjelm Sunnerbohallen
2016-12-02 19:30 142403082 IBK Vöikers B - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 31 - 3 Lars Hjelm, Dan Runberg Fortnox Arena Nivika hallen
2016-12-03 12:00 142403080 Värnamo IK B - Ljungby IB B 9 - 14 Michael Holmberg, Patrik Andersson Värnamo Sporthall
2016-12-03 16:00 142403083 Gransholms IF - Burseryds IF 19 - 2 Leif Johansson, Johnny Berggren Gemla Sporthall
2016-12-04 16:00 142403084 Hovshaga AIF B - KF Ljungby 6 - 8 Edo Sabanovic, Oscar Branje Hovshaga Sporthallen
2016-12-09 20:00 142403088 Ljungby IB B - IBK Vöikers B 2 - 7 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Innebandyhallen
2016-12-10 14:00 142403086 SS Öjaby Sport - Värnamo IK B 6 - 3 Fluturim Bisevic, Dan Runberg Gemla Sporthall
2016-12-11 14:00 142403091 Burseryds IF - KF Ljungby 10 - 16 Daniel Pettersson, Johnny Edh Tyngelvihallen
2016-12-11 18:00 142403089 Moheda IBK B - Gransholms IF 2 - 14 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2017-01-22 15:00 142403090 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - Hovshaga AIF B 2 - 20 Dan Runberg, Kjell Persson Huneskolans Sporthall
2016-12-16 19:30 142403094 IBK Vöikers B - SS Öjaby Sport 9 - 4 Kjell Persson, Gustav Svensson Fortnox Arena Nivika hallen
2016-12-17 15:00 142403098 Burseryds IF - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 26 - 4 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Tyngelvihallen
2016-12-18 12:00 142403096 Hovshaga AIF B - Ljungby IB B 5 - 1 Safet Hasanbegovic, Jonathan Turesson Hovshaga Sporthallen
2016-12-18 13:00 142403097 KF Ljungby - Moheda IBK B 12 - 8 Bengt Helgesson, Dan Runberg Sunnerbohallen
2017-01-07 12:30 142403105 Moheda IBK B - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 22 - 6 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Alvesta Sporthall
2017-01-07 14:00 142403102 SS Öjaby Sport - Hovshaga AIF B 2 - 6 Fluturim Bisevic, Kjell Persson Gemla Sporthall
2017-01-08 16:00 142403104 Ljungby IB B - Burseryds IF 16 - 5 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Innebandyhallen
2017-01-12 19:30 142403101 Älmhults IBK - Gransholms IF 9 - 11 Kristian Constantinescu, Jonathan Turesson Haganäshallen
2017-01-13 19:45 142403100 Värnamo IK B - IBK Vöikers B 4 - 13 Kristian Constantinescu, Kjell Persson Värnamo Sporthall
2017-01-13 19:30 142403110 Burseryds IF - SS Öjaby Sport 5 - 9 Bjarne Olsen, Jan Blohm Tyngelvihallen
2017-01-15 11:00 142403109 KF Ljungby - Älmhults IBK 13 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Sunnerbohallen
2017-01-15 16:00 142403108 Hovshaga AIF B - Värnamo IK B 10 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Hovshaga Sporthallen
2017-01-15 18:00 142403112 Moheda IBK B - Ljungby IB B 7 - 9 Dan Runberg, Johnny Berggren Alvesta Sporthall
2017-01-17 20:00 142403118 SS Öjaby Sport - Moheda IBK B 6 - 7 Jesper Grönblad, Michell Rohde Gemla Sporthall
2017-01-18 19:30 142403114 IBK Vöikers B - Hovshaga AIF B 4 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena B-hall
2017-01-18 19:45 142403116 Värnamo IK B - Burseryds IF 15 - 3 Paul Arnebert, Jonathan Turesson Värnamo Sporthall
2017-01-18 19:45 142403117 Älmhults IBK - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 23 - 4 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Haganäshallen
2017-01-20 19:45 142403124 Moheda IBK B - Värnamo IK B 14 - 3 Fluturim Bisevic, Gustav Svensson Alvesta Sporthall
2017-01-21 14:00 142403125 Ljungby IB B - Älmhults IBK 5 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Innebandyhallen
2017-01-22 14:00 142403122 Burseryds IF - IBK Vöikers B 8 - 12 Michael Holmberg, Patrik Andersson Tyngelvihallen
2017-01-22 14:30 142403121 KF Ljungby - Gransholms IF 7 - 9 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Sunnerbohallen
2017-01-27 19:30 142403130 IBK Vöikers B - Moheda IBK B 14 - 6 Fluturim Bisevic, Johnny Berggren Fortnox Arena Nivika hallen
2017-01-29 16:00 142403128 Hovshaga AIF B - Burseryds IF 26 - 3 Lars Hjelm, Kjell Persson Hovshaga Sporthallen
2017-01-29 16:30 142403133 Älmhults IBK - SS Öjaby Sport 9 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Haganäshallen
2017-03-01 19:15 142403129 Gransholms IF - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 33 - 3 Safet Hasanbegovic, Therese Lindquist Gemla Sporthall
2017-01-03 19:30 142403135 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - KF Ljungby 11 - 13 Kjell Persson, Senad Hamula Huneskolans Sporthall
2017-02-05 16:00 142403136 Moheda IBK B - Hovshaga AIF B 1 - 18 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Alvesta Sporthall
2017-02-05 16:30 142403140 Älmhults IBK - Värnamo IK B 12 - 5 Lars Hjelm, Martin Risberg Haganäshallen
2017-02-05 17:00 142403137 Ljungby IB B - Gransholms IF 4 - 9 Leif Johansson, Dan Runberg Innebandyhallen
2017-02-08 19:30 142403146 IBK Vöikers B - Älmhults IBK 10 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2017-02-10 19:00 142403145 Gransholms IF - SS Öjaby Sport 17 - 5 Safet Hasanbegovic, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2017-02-10 19:30 142403142 Burseryds IF - Moheda IBK B 6 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tyngelvihallen
2017-02-10 19:30 142403143 KF Ljungby - Ljungby IB B 6 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Sunnerbohallen
2017-02-19 13:30 142403152 Älmhults IBK - Hovshaga AIF B 2 - 11 Safet Hasanbegovic, Senad Hamula Haganäshallen
2017-02-19 18:00 142403149 Ljungby IB B - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 21 - 3 Leif Johansson, Dan Runberg Innebandyhallen
2017-03-02 20:00 142403151 SS Öjaby Sport - KF Ljungby 5 - 13 Kjell Persson, Gustav Svensson Gemla Sporthall
2017-03-08 19:30 142403153 Värnamo IK B - Gransholms IF 3 - 13 Fluturim Bisevic, Kjell Persson Värnamo Sporthall
2017-02-17 19:30 142403157 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - SS Öjaby Sport 5 - 14 Jesper Grönblad, Therese Lindquist Huneskolans Sporthall
2017-02-18 15:00 142403158 Burseryds IF - Älmhults IBK 11 - 12 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Tyngelvihallen
2017-02-21 20:00 142403159 KF Ljungby - Värnamo IK B 20 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Sunnerbohallen
2017-02-22 19:30 142403161 Gransholms IF - IBK Vöikers B 4 - 4 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Gemla Sporthall
2017-02-24 20:30 142403167 IBK Vöikers B - KF Ljungby 8 - 6 Lars Hjelm, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena B-hall
2017-02-25 14:00 142403163 SS Öjaby Sport - Ljungby IB B 4 - 3 Fluturim Bisevic, Sean Norouz Gemla Sporthall
2017-02-26 13:00 142403168 Gransholms IF - Hovshaga AIF B WO (5 - 0) Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2017-02-26 16:30 142403164 Älmhults IBK - Moheda IBK B 11 - 6 Edo Sabanovic, Sean Norouz Haganäshallen
2017-03-10 19:45 142403165 Värnamo IK B - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 21 - 6 Suvad Kaltak, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2017-03-03 19:30 142403171 Ljungby IB B - Värnamo IK B 9 - 9 Bengt Helgesson, Jan Blohm Innebandyhallen
2017-03-03 19:30 142403173 Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK - IBK Vöikers B 8 - 39 Senad Hamula, Linus Sandberg Huneskolans Sporthall
2017-03-04 15:00 142403174 Burseryds IF - Gransholms IF 8 - 13 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tyngelvihallen
2017-03-05 11:00 142403175 KF Ljungby - Hovshaga AIF B 15 - 9 Martin Risberg, Sean Norouz Sunnerbohallen
2017-03-11 17:00 142403177 Värnamo IK B - SS Öjaby Sport 7 - 7 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Värnamo Sporthall
2017-03-11 17:00 142403179 IBK Vöikers B - Ljungby IB B WO (5 - 0) Leif Johansson, Dan Runberg Fortnox Arena B-hall
2017-03-11 17:00 142403180 Gransholms IF - Moheda IBK B 12 - 2 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Gemla Sporthall
2017-03-11 17:00 142403181 Hovshaga AIF B - Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 18 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Hovshaga Sporthallen
2017-03-11 17:00 142403182 KF Ljungby - Burseryds IF 19 - 5 Fluturim Bisevic, Kjell Persson Sunnerbohallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gransholms IF 20 17 2 1 248-87 161 53
2. IBK Vöikers B 20 15 2 3 234-103 131 47
3. Hovshaga AIF B 20 15 1 4 199-88 111 46
4. KF Ljungby 20 13 2 5 228-144 84 41
5. Älmhults IBK 20 13 1 6 200-144 56 40
6. Ljungby IB B 20 8 4 8 172-129 43 28
7. Moheda IBK B 20 7 0 13 138-199 -61 21
8. SS Öjaby Sport 20 6 1 13 113-163 -50 19
9. Värnamo IK B 20 3 4 13 140-200 -60 13
10. Burseryds IF 20 4 0 16 151-250 -99 12
11. Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 20 0 1 19 95-411 -316 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-30 19:00 142404003 Kvillsfors IF - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 11 Jonas Emsjö, Bengt Helgesson Kvilleströmshallen
2016-09-30 19:00 142404006 Hultsfreds IBK - Nässjö IBF B 5 - 12 Magnus Larsson, Mikael Fransson Hagadals Sporthall
2016-09-30 19:30 142404002 Malmbäcks IF - IBK Lokomotiv Nässjö 29 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Malmbäcks Sporthall
2016-09-30 19:30 142404005 IBK Husar - Vimmerby IBK B 13 - 10 Johnny Edh, Daniel Pettersson Olsbergs Arena
2016-09-30 19:45 142404007 Bodafors IBS - IBF Tranås 7 - 4 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Bodafors Sporthall
2016-10-02 16:00 142404004 Vetlanda IBF B - IBK Svala 11 - 3 Suvad Kaltak, Adam Nikolausson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-10-07 19:00 142404010 IBK Svala - Malmbäcks IF 7 - 8 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Mörlunda Sporthall
2016-10-07 19:45 142404014 Bodafors IBS - Hultsfreds IBK 28 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Bodafors Sporthall
2016-10-08 12:30 142404008 IBK Lokomotiv Nässjö - Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 - 20 Johan Ferm, Patrik Andersson Handskerydshallen
2016-10-09 11:00 142404012 Nässjö IBF B - Vetlanda IBF B 2 - 4 Johan Ferm, Adam Nikolausson Nässjö Sporthall
2016-10-09 14:00 142404011 Vimmerby IBK B - Kvillsfors IF 14 - 9 Diwan Mofak, Dawan Mofak Vimmerby Sporthall
2016-10-09 15:00 142404013 IBF Tranås - IBK Husar 7 - 6 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2016-10-14 19:00 142404019 Kvillsfors IF - IBF Tranås 3 - 9 Magnus Larsson, Mikael Fransson Kvilleströmshallen
2016-10-14 19:30 142404018 Malmbäcks IF - Nässjö IBF B 13 - 5 Johan Söderman, Anders Freijd Malmbäcks Sporthall
2016-10-14 19:30 142404021 IBK Husar - Hultsfreds IBK 18 - 7 Johnny Edh, Adam Nikolausson Prästängshallen
2016-10-15 12:30 142404016 IBK Lokomotiv Nässjö - IBK Svala 1 - 24 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Handskerydshallen
2016-10-15 14:30 142404020 Vetlanda IBF B - Bodafors IBS 6 - 5 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-10-16 17:30 142404015 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Hjältevad Mariannelund IS 10 - 1 Mikael Fransson, Anders Lundell Oskarshamns Sporthall A-hall
2016-10-18 19:00 142404022 IBK Svala - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 14 Magnus Larsson, Mikael Fransson Mörlunda Sporthall
2016-10-18 19:30 142404028 IBK Husar - Vetlanda IBF B 6 - 7 Michael Holmberg, Patrik Andersson Prästängshallen
2016-10-18 20:00 142404023 Vimmerby IBK B - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 2 Johan Palm, Stefan Karlsson Vimmerby Sporthall
2016-10-19 19:30 142404027 Hultsfreds IBK - Kvillsfors IF 4 - 9 Linda Tollefors, Jonas Widenstedt Hagadals Sporthall
2016-10-21 19:45 142404026 Bodafors IBS - Malmbäcks IF 15 - 2 Fredrik Fältskog, Niklas Dahlberg Bodafors Sporthall
2016-10-23 16:30 142404024 Nässjö IBF B - IBK Lokomotiv Nässjö 8 - 3 Johan Söderman, Ingemar Rygert Nässjö Sporthall
2016-10-21 19:00 142404035 Kvillsfors IF - Vetlanda IBF B 5 - 5 Senad Hamula, Dan Runberg Kvilleströmshallen
2016-10-22 16:00 142404030 IBK Svala - Nässjö IBF B 5 - 12 Anders Stenberg, Mikael Fransson Mörlunda Sporthall
2016-10-22 17:00 142404032 IBK Lokomotiv Nässjö - Bodafors IBS 6 - 23 Johnny Edh, Adam Nikolausson Handskerydshallen
2016-10-23 14:00 142404034 Malmbäcks IF - IBK Husar 5 - 9 Adam Nikolausson, Johnny Edh Malmbäcks Sporthall
2016-10-23 14:30 142404029 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Vimmerby IBK B 23 - 3 Claes Waernholm, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2016-10-23 16:30 142404031 Hjältevad Mariannelund IS - IBF Tranås 6 - 10 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Furulundshallen
2016-10-28 19:00 142404039 Hultsfreds IBK - Hjältevad Mariannelund IS 4 - 13 Diwan Mofak, Haris Mujanic Hagadals Sporthall
2016-10-28 19:00 142404042 Kvillsfors IF - Malmbäcks IF 7 - 10 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Kvilleströmshallen
2016-10-28 19:30 142404037 IBF Tranås - Vimmerby IBK B 11 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tranås Idrottshall
2016-10-28 19:30 142404040 IBK Husar - IBK Lokomotiv Nässjö 17 - 3 Jörgen Ahnström, Nicklas Bard Olsbergs Arena
2016-10-30 14:30 142404036 Nässjö IBF B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 8 Anders Everstrand, Thomas Atting Nässjö Sporthall
2016-11-28 19:30 142404038 Bodafors IBS - IBK Svala 15 - 4 Nicklas Bard, Johan Ferm Bodafors Sporthall
2016-11-04 19:00 142404045 Hultsfreds IBK - Vimmerby IBK B 4 - 17 Anders Lundell, Mathias Linde Hagadals Sporthall
2016-11-04 19:00 142404046 IBK Svala - IBK Husar 9 - 7 Michael Johansson, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2016-11-04 19:30 142404047 Hjältevad Mariannelund IS - Vetlanda IBF B 7 - 8 Haris Mujanic, Leffe Henryson Furulundshallen
2016-11-05 12:30 142404048 IBK Lokomotiv Nässjö - Kvillsfors IF 3 - 8 Fredrik Billemark, Michael Johansson Handskerydshallen
2016-11-05 16:30 142404043 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBF Tranås 16 - 2 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Oskarshamns Sporthall A-hall
2016-11-06 17:30 142404044 Nässjö IBF B - Bodafors IBS 5 - 16 Nicklas Bard, Michael Johansson Nässjö Sporthall
2016-11-11 19:00 142404051 Hultsfreds IBK - IBF Tranås 3 - 7 Stefan Karlsson, Mikael Fransson Hagadals Sporthall
2016-11-11 19:00 142404054 Kvillsfors IF - IBK Svala 9 - 12 Leif Johansson, Dan Runberg Kvilleströmshallen
2016-11-11 19:30 142404052 IBK Husar - Nässjö IBF B 18 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Prästängshallen
2016-11-11 19:30 142404055 Malmbäcks IF - Hjältevad Mariannelund IS 12 - 13 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Malmbäcks Sporthall
2016-11-11 19:45 142404050 Bodafors IBS - Craftstadens IBK Oskarshamn B 6 - 10 Ingemar Rygert, Anders A Nilsson Bodafors Sporthall
2016-11-12 13:30 142404053 Vetlanda IBF B - Vimmerby IBK B 9 - 1 Nicklas Bard, Adam Nikolausson ISCAR Arena LF, Vetlanda
2016-11-17 19:30 142404058 Bodafors IBS - IBK Husar 9 - 7 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Bodafors Sporthall
2016-11-18 19:30 142404059 IBF Tranås - Vetlanda IBF B 15 - 1 Johan Söderman, Anders Freijd Tranås Idrottshall
2016-11-18 19:30 142404063 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Lokomotiv Nässjö 19 - 5 Magnus Larsson, Mikael Fransson Furulundshallen
2016-11-20 12:00 142404060 Nässjö IBF B - Kvillsfors IF 6 - 6 Stefan Lundqvist, Adam Nikolausson Nässjö Sporthall
2016-11-20 13:00 142404061 Vimmerby IBK B - Malmbäcks IF 11 - 5 Diwan Mofak, Haris Mujanic Vimmerby Sporthall
2016-11-20 14:00 142404057 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Hultsfreds IBK 18 - 0 Magnus Larsson, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2016-11-22 19:30 142404064 IBK Husar - Craftstadens IBK Oskarshamn B 2 - 13 Johan Ferm, Anders A Nilsson Prästängshallen
2016-11-22 19:30 142404065 Vetlanda IBF B - Hultsfreds IBK 10 - 5 Patrik Andersson, Michael Hellqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-11-23 19:00 142404066 Kvillsfors IF - Bodafors IBS 3 - 12 Michael Johansson, Stefan Karlsson Kvilleströmshallen
2016-11-23 19:00 142404070 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Svala 8 - 6 Magnus Larsson, Mikael Fransson Furulundshallen
2016-11-23 19:30 142404067 Malmbäcks IF - IBF Tranås 3 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Malmbäcks Sporthall
2016-11-26 12:30 142404069 IBK Lokomotiv Nässjö - Vimmerby IBK B 5 - 14 Jens Axelsson, Fredrik Billemark Handskerydshallen
2016-11-25 19:00 142404073 Hultsfreds IBK - Malmbäcks IF 5 - 18 Diwan Mofak, Dawan Mofak Hagadals Sporthall
2016-11-25 19:30 142404072 IBK Husar - Kvillsfors IF 12 - 5 Mattias Tokic, Stefan Lundqvist Olsbergs Arena
2016-11-25 19:30 142404075 IBF Tranås - IBK Lokomotiv Nässjö 16 - 1 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Tranås Idrottshall
2016-11-25 19:30 142404077 Vimmerby IBK B - IBK Svala 15 - 4 Magnus Larsson, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2016-11-27 14:30 142404071 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Vetlanda IBF B 2 - 4 Stefan Lundqvist, Michael Hellqvist Oskarshamns Sporthall B-hall
2016-11-27 14:30 142404076 Nässjö IBF B - Hjältevad Mariannelund IS 3 - 7 Nicklas Bard, Fredrik Billemark Nässjö Sporthall
2016-12-02 19:00 142404078 Kvillsfors IF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 0 - 10 Martin Aspegren, Stefan Lundqvist Kvilleströmshallen
2016-12-02 19:30 142404079 Malmbäcks IF - Vetlanda IBF B 6 - 8 Bjarne Olsen, Jan Blohm Malmbäcks Sporthall
2016-12-02 19:30 142404082 Hjältevad Mariannelund IS - Bodafors IBS 8 - 14 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Furulundshallen
2016-12-02 19:30 142404083 IBK Svala - IBF Tranås 5 - 12 Anders Lundell, Mathias Linde Mörlunda Sporthall
2016-12-03 12:30 142404081 IBK Lokomotiv Nässjö - Hultsfreds IBK 5 - 5 Claes Axelsson, Jens Axelsson Handskerydshallen
2016-12-03 12:45 142404084 Nässjö IBF B - Vimmerby IBK B 12 - 6 Johan Söderman, Anders Freijd Nässjö Sporthall
2016-12-05 20:00 142404088 IBK Husar - Hjältevad Mariannelund IS 9 - 8 Johnny Edh, Jesper Rygert Prästängshallen
2016-12-09 19:00 142404089 Hultsfreds IBK - IBK Svala 5 - 11 Michael Johansson, Michael Hellqvist Hagadals Sporthall
2016-12-09 19:45 142404090 Bodafors IBS - Vimmerby IBK B 19 - 3 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Bodafors Sporthall
2016-12-10 14:00 142404085 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Malmbäcks IF 20 - 0 Diwan Mofak, Claes Waernholm Oskarshamns Sporthall A-hall
2016-12-10 15:00 142404091 IBF Tranås - Nässjö IBF B 5 - 6 Michael Holmberg, Nicklas Bard Tranås Idrottshall
2016-12-10 16:00 142404087 Vetlanda IBF B - IBK Lokomotiv Nässjö 10 - 7 Michael Johansson, Stefan Lundqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-12-16 19:30 142404093 IBK Lokomotiv Nässjö - Malmbäcks IF 6 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Handskerydshallen
2016-12-16 19:30 142404094 Hjältevad Mariannelund IS - Kvillsfors IF 7 - 6 Michael Johansson, Claes Waernholm Furulundshallen
2016-12-16 19:30 142404098 IBF Tranås - Bodafors IBS 5 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tranås Idrottshall
2016-12-17 14:00 142404096 Vimmerby IBK B - IBK Husar 9 - 5 Martin Aspegren, Stefan Lundqvist Vimmerby Sporthall
2016-12-17 17:00 142404097 Nässjö IBF B - Hultsfreds IBK 12 - 9 Magnus Larsson, Mikael Fransson Handskerydshallen
2017-01-28 16:00 142404095 IBK Svala - Vetlanda IBF B 8 - 7 Michael Hellqvist, Michael Johansson Mörlunda Sporthall
2017-01-06 14:30 142404104 IBK Husar - IBF Tranås 5 - 9 Johan Söderman, Nicklas Bard Olsbergs Arena
2017-01-06 19:00 142404105 Hultsfreds IBK - Bodafors IBS 3 - 26 Magnus Larsson, Mikael Fransson Hagadals Sporthall
2017-01-06 19:30 142404101 Malmbäcks IF - IBK Svala 10 - 6 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Malmbäcks Sporthall
2017-01-07 14:00 142404099 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Lokomotiv Nässjö 26 - 1 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-01-07 15:00 142404102 Kvillsfors IF - Vimmerby IBK B 9 - 13 Bengt Helgesson, Jonas Emsjö Kvilleströmshallen
2017-01-10 19:30 142404103 Vetlanda IBF B - Nässjö IBF B 11 - 5 Magnus Larsson, Mikael Fransson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-01-13 19:00 142404112 Hultsfreds IBK - IBK Husar 8 - 12 Stefan Lundqvist, Michael Hellqvist Hagadals Sporthall
2017-01-13 19:30 142404106 Hjältevad Mariannelund IS - Craftstadens IBK Oskarshamn B 4 - 18 Diwan Mofak, Haris Mujanic Furulundshallen
2017-01-13 19:30 142404107 IBK Svala - IBK Lokomotiv Nässjö 15 - 8 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Mörlunda Sporthall
2017-01-14 15:00 142404110 IBF Tranås - Kvillsfors IF 15 - 6 Michael Holmberg, Patrik Andersson Tranås Idrottshall
2017-01-15 12:30 142404109 Nässjö IBF B - Malmbäcks IF 11 - 3 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Nässjö Sporthall
2017-01-15 17:00 142404111 Bodafors IBS - Vetlanda IBF B 9 - 7 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Bodafors Sporthall
2017-01-17 19:00 142404113 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Svala 18 - 1 Magnus Larsson, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-01-17 19:30 142404119 Vetlanda IBF B - IBK Husar 9 - 10 Claes Waernholm, Michael Hellqvist ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-01-17 20:00 142404115 IBK Lokomotiv Nässjö - Nässjö IBF B 4 - 9 Anders Everstrand, Johnny Edh Handskerydshallen
2017-01-18 19:00 142404114 Hjältevad Mariannelund IS - Vimmerby IBK B 8 - 14 Rasmus Wirstam, Magnus Larsson Furulundshallen
2017-01-18 19:00 142404118 Kvillsfors IF - Hultsfreds IBK 13 - 6 Michael Johansson, Stefan Karlsson Kvilleströmshallen
2017-01-18 19:30 142404117 Malmbäcks IF - Bodafors IBS 9 - 13 Nicklas Bard, Magnus Widlund Malmbäcks Sporthall
2017-01-20 19:30 142404125 IBK Husar - Malmbäcks IF 11 - 15 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Olsbergs Arena
2017-01-21 13:15 142404123 Bodafors IBS - IBK Lokomotiv Nässjö 23 - 1 Michael Johansson, Michael Hellqvist Bodafors Sporthall
2017-01-21 17:00 142404126 Vetlanda IBF B - Kvillsfors IF 10 - 5 Diwan Mofak, Dawan Mofak Norrgårdshallen
2017-01-22 10:15 142404121 Nässjö IBF B - IBK Svala 8 - 5 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Nässjö Sporthall
2017-01-22 16:00 142404120 Vimmerby IBK B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 8 - 4 Magnus Larsson, Claes Waernholm Vimmerby Sporthall
2017-02-08 19:30 142404122 IBF Tranås - Hjältevad Mariannelund IS 17 - 9 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Tranås Idrottshall
2017-01-27 19:30 142404127 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Nässjö IBF B 5 - 5 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-01-27 19:30 142404129 IBK Svala - Bodafors IBS 3 - 21 Michael Hellqvist, Martin Aspegren Mörlunda Sporthall
2017-01-27 19:30 142404130 Hjältevad Mariannelund IS - Hultsfreds IBK 14 - 9 Magnus Larsson, Mikael Fransson Furulundshallen
2017-01-27 19:30 142404133 Malmbäcks IF - Kvillsfors IF 9 - 4 Mattias Tokic, Anders A Nilsson Malmbäcks Sporthall
2017-01-28 12:30 142404131 IBK Lokomotiv Nässjö - IBK Husar 4 - 21 Johan Söderman, Jesper Rygert Handskerydshallen
2017-01-28 16:00 142404128 Vimmerby IBK B - IBF Tranås 8 - 7 Diwan Mofak, Haris Mujanic Vimmerby Sporthall
2017-02-03 19:00 142404139 Kvillsfors IF - IBK Lokomotiv Nässjö 11 - 3 Muhidin Bahtanovic, Martin Aspegren Kvilleströmshallen
2017-02-03 19:30 142404137 IBK Husar - IBK Svala 10 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Olsbergs Arena
2017-02-04 16:00 142404134 IBF Tranås - Craftstadens IBK Oskarshamn B 3 - 8 Anders Everstrand, Thomas Atting Tranås Idrottshall
2017-02-05 16:00 142404136 Vimmerby IBK B - Hultsfreds IBK 22 - 6 Haris Mujanic, Claes Waernholm Vimmerby Sporthall
2017-02-05 17:00 142404135 Bodafors IBS - Nässjö IBF B 13 - 6 Johnny Edh, Daniel Pettersson Bodafors Sporthall
2017-02-14 19:30 142404138 Vetlanda IBF B - Hjältevad Mariannelund IS 9 - 7 Claes Waernholm, Stefan Karlsson ISCAR Arena LF, Vetlanda
2017-02-10 19:00 142404145 IBK Svala - Kvillsfors IF 9 - 9 Christer Jonsson, Nicklas Hult Mörlunda Sporthall
2017-02-10 19:30 142404144 Vimmerby IBK B - Vetlanda IBF B 8 - 5 Magnus Larsson, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2017-02-12 15:00 142404146 Hjältevad Mariannelund IS - Malmbäcks IF 15 - 2 Stefan Karlsson, Robert Risberg Furulundshallen
2017-02-12 15:30 142404141 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Bodafors IBS 12 - 3 Bengt Bolander, Peter Horndahl Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-02-12 17:15 142404143 Nässjö IBF B - IBK Husar 2 - 8 Stefan Lundqvist, Michael Hellqvist Nässjö Sporthall
2017-03-08 19:30 142404142 IBF Tranås - Hultsfreds IBK 17 - 5 Michael Hellqvist, Michael Johansson Tranås Idrottshall
2017-02-17 19:00 142404148 Hultsfreds IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn B 0 - 24 Claes Waernholm, Gabriel Adolfsson Hagadals Sporthall
2017-02-17 19:00 142404151 Kvillsfors IF - Nässjö IBF B 5 - 7 Michael Holmberg, Patrik Andersson Kvilleströmshallen
2017-02-17 19:30 142404149 IBK Husar - Bodafors IBS 4 - 8 Diwan Mofak, Stefan Lundqvist Olsbergs Arena
2017-02-17 19:30 142404152 Malmbäcks IF - Vimmerby IBK B 9 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Malmbäcks Sporthall
2017-02-18 12:30 142404154 IBK Lokomotiv Nässjö - Hjältevad Mariannelund IS 9 - 8 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Handskerydshallen
2017-02-21 19:30 142404150 Vetlanda IBF B - IBF Tranås 4 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-02-21 19:00 142404161 IBK Svala - Hjältevad Mariannelund IS 8 - 11 Diwan Mofak, Dawan Mofak Mörlunda Sporthall
2017-02-21 19:30 142404155 Craftstadens IBK Oskarshamn B - IBK Husar 10 - 5 Magnus Larsson, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-02-21 19:45 142404157 Bodafors IBS - Kvillsfors IF 25 - 2 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Bodafors Sporthall
2017-02-21 20:00 142404160 Vimmerby IBK B - IBK Lokomotiv Nässjö 20 - 4 Stefan Karlsson, Claes Waernholm Vimmerby Sporthall
2017-02-22 19:30 142404158 IBF Tranås - Malmbäcks IF 8 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Tranås Idrottshall
2017-02-24 19:00 142404156 Hultsfreds IBK - Vetlanda IBF B 3 - 18 Magnus Larsson, Mikael Fransson Hagadals Sporthall
2017-02-24 19:00 142404163 Kvillsfors IF - IBK Husar 8 - 13 Senad Hamula, Linus Sandberg Kvilleströmshallen
2017-02-25 14:00 142404164 Malmbäcks IF - Hultsfreds IBK 9 - 6 Adam Nikolausson, Jan Blohm Malmbäcks Sporthall
2017-02-25 14:30 142404166 IBK Lokomotiv Nässjö - IBF Tranås 5 - 9 Stefan Lundqvist, Gabriel Adolfsson Handskerydshallen
2017-02-25 15:00 142404167 Hjältevad Mariannelund IS - Nässjö IBF B 12 - 7 Muhidin Bahtanovic, Diwan Mofak Furulundshallen
2017-02-25 16:00 142404168 IBK Svala - Vimmerby IBK B 7 - 7 Christer Jonsson, Nicklas Hult Mörlunda Sporthall
2017-02-26 15:00 142404162 Vetlanda IBF B - Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 - 4 Daniel Pettersson, Martin Aspegren ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2017-03-03 19:00 142404172 Hultsfreds IBK - IBK Lokomotiv Nässjö 7 - 13 Bengt Andersson, Mikael Fransson Hagadals Sporthall
2017-03-03 19:30 142404174 IBF Tranås - IBK Svala 15 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2017-03-03 19:45 142404173 Bodafors IBS - Hjältevad Mariannelund IS 11 - 5 Lars Hjelm, Kjell Persson Bodafors Sporthall
2017-03-05 12:00 142404169 Craftstadens IBK Oskarshamn B - Kvillsfors IF 11 - 1 Bengt Bolander, Peter Horndahl Oskarshamns Sporthall A-hall
2017-03-05 13:00 142404175 Vimmerby IBK B - Nässjö IBF B 17 - 3 Michael Johansson, Michael Hellqvist Vimmerby Sporthall
2017-03-05 14:30 142404170 Vetlanda IBF B - Malmbäcks IF 13 - 10 Leif Johansson, Dan Runberg ISCAR Arena LF, Vetlanda
2017-03-11 17:00 142404176 Malmbäcks IF - Craftstadens IBK Oskarshamn B 1 - 18 Johan Söderman, Anders A Nilsson Malmbäcks Sporthall
2017-03-11 17:00 142404178 IBK Lokomotiv Nässjö - Vetlanda IBF B 8 - 16 Nicklas Bard, Jörgen Ahnström Handskerydshallen
2017-03-11 17:00 142404179 Hjältevad Mariannelund IS - IBK Husar 8 - 7 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Furulundshallen
2017-03-11 17:00 142404180 IBK Svala - Hultsfreds IBK 7 - 10 Oscar Karlsson, Robert Risberg Mörlunda Sporthall
2017-03-11 17:00 142404181 Vimmerby IBK B - Bodafors IBS 4 - 14 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Vimmerby Sporthall
2017-03-11 17:00 142404182 Nässjö IBF B - IBF Tranås 3 - 12 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Nässjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK Oskarshamn B 24 21 1 2 322-58 264 64
2. Bodafors IBS 24 20 1 3 340-124 216 61
3. IBF Tranås 24 18 1 5 227-125 102 55
4. Vetlanda IBF B 24 16 1 7 193-147 46 49
5. Vimmerby IBK B 24 15 1 8 236-197 39 46
6. IBK Husar 24 13 0 11 235-182 53 39
7. Hjältevad Mariannelund IS 24 12 0 12 211-206 5 36
8. Malmbäcks IF 24 11 0 13 205-228 -23 33
9. Nässjö IBF B 24 10 2 12 156-200 -44 32
10. IBK Svala 24 6 2 16 169-251 -82 20
11. Kvillsfors IF 24 4 3 17 147-236 -89 15
12. IBK Lokomotiv Nässjö 24 2 1 21 111-369 -258 7
13. Hultsfreds IBK 24 1 1 22 124-353 -229 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis