Herrar Seniorer (2017/18)

Gruppspel
Herrar Div 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-22 19:00 121201004 Kumla IBK (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 9 - 3 Oscar Söljén, Roger Nilsson Kumlahallen
2017-09-22 19:00 121201005 WSK Lindesberg (H2) - Wadköping IBK (H2) 10 - 3 Berndt Swärd, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2017-09-24 12:30 121201002 Örebro FBC (H2) - Askersunds IBK (H2) 8 - 8 e.förl. Tomas Persson, Klas Leidö Mellringehallen - Örebro
2017-09-24 20:00 121201001 IBK Wasahus-73 (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 3 - 14 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2017-09-29 20:00 121201011 IBF Örebro Ung (H2) - WSK Lindesberg (H2) 6 - 5 e.förl. Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-09-30 12:00 121201008 Lillån IBK Ung (H2) - Örebro FBC (H2) 4 - 7 Tomas Persson, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-09-30 12:30 121201009 Wadköping IBK (H2) - Pålsboda IBF (H2) 5 - 6 Tommy Nordin, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2017-10-01 17:00 121201012 Askersunds IBK (H2) - KFUM Örebro (H2) 7 - 5 Fredrik Knutsson, Henrik Zegelsson Närlundahallen
2017-10-02 19:00 121201013 IBK Wasahus-73 (H2) - Askersunds IBK (H2) 7 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2017-10-03 19:00 121201014 Örebro FBC (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 5 - 7 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-10-03 19:45 121201018 KFUM Örebro (H2) - Wadköping IBK (H2) 7 - 9 Berndt Swärd, Tomas Persson Tegelbruket
2017-10-04 19:30 121201015 Pålsboda IBF (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 5 - 5 e.förl. Berndt Swärd, Fredrik Knutsson Alléhallen, Hallsberg
2017-10-06 20:00 121201021 IBF Örebro Ung (H2) - Pålsboda IBF (H2) 14 - 5 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-10-07 11:00 121201024 Lillån IBK Ung (H2) - KFUM Örebro (H2) 8 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-10-08 12:30 121201019 Wadköping IBK (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 11 - 10 Daniel Kallin, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2017-10-08 17:00 121201022 Askersunds IBK (H2) - Kumla IBK (H2) 1 - 9 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Närlundahallen
2017-10-11 19:30 121201027 Pålsboda IBF (H2) - Askersunds IBK (H2) 5 - 4 e.förl. Micael Svensson, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2017-10-13 19:00 121201029 WSK Lindesberg (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 6 - 4 Krister Eklund, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2017-10-15 15:00 121201026 Örebro FBC (H2) - Wadköping IBK (H2) 9 - 4 Tomas Persson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-10-17 19:00 121201028 Kumla IBK (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 9 - 7 Daniel Kallin, Krister Eklund Kumlahallen
2017-10-19 20:00 121201036 IBF Örebro Ung (H2) - KFUM Örebro (H2) 14 - 10 Berndt Swärd, Krister Eklund Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-10-20 20:00 121201033 Lillån IBK Ung (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 13 - 11 Krister Eklund, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2017-10-21 12:30 121201034 Wadköping IBK (H2) - Kumla IBK (H2) 4 - 16 Oscar Söljén, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2018-01-12 19:00 121201035 WSK Lindesberg (H2) - Askersunds IBK (H2) 10 - 3 Micael Svensson, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2017-10-28 15:30 121201039 KFUM Örebro (H2) - Kumla IBK (H2) 3 - 12 Berndt Swärd, Krister Eklund Tegelbruket
2017-10-29 17:00 121201041 Askersunds IBK (H2) - Wadköping IBK (H2) 6 - 5 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Närlundahallen
2017-10-29 17:30 121201037 IBK Wasahus-73 (H2) - Pålsboda IBF (H2) 13 - 6 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2018-03-09 20:00 121201038 Örebro FBC (H2) - WSK Lindesberg (H2) 7 - 6 e.förl. Krister Eklund, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2017-11-02 19:00 121201044 WSK Lindesberg (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 18 - 3 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Stadsskogsskolan
2017-11-03 19:15 121201045 Pålsboda IBF (H2) - KFUM Örebro (H2) 7 - 4 Daniel Kallin, Krister Eklund Alléhallen, Hallsberg
2017-11-04 14:00 121201043 Kumla IBK (H2) - Örebro FBC (H2) 6 - 5 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Kumlahallen
2017-11-05 15:00 121201046 Wadköping IBK (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 5 - 14 Tommy Nordin, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2017-11-05 17:00 121201047 Askersunds IBK (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 5 - 3 Krister Eklund, Daniel Kallin Närlundahallen
2017-11-10 19:15 121201049 Pålsboda IBF (H2) - WSK Lindesberg (H2) 1 - 9 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2017-11-11 17:30 121201050 IBK Wasahus-73 (H2) - Kumla IBK (H2) 5 - 15 Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-11-12 15:00 121201051 Örebro FBC (H2) - KFUM Örebro (H2) 12 - 9 Tommy Nordin, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2018-03-07 20:00 121201052 IBF Örebro Ung (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 4 - 12 Krister Eklund, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2017-11-17 19:00 121201056 Kumla IBK (H2) - Pålsboda IBF (H2) 12 - 3 Daniel Kallin, Krister Eklund Kumlahallen
2017-11-18 17:15 121201057 KFUM Örebro (H2) - WSK Lindesberg (H2) 4 - 5 Berndt Swärd, Michael Nilsson Tegelbruket
2017-11-19 12:30 121201055 Örebro FBC (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 11 - 5 Krister Eklund, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2017-11-19 14:30 121201058 Askersunds IBK (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 4 - 8 Henrik Zegelsson, Micael Svensson Närlundahallen
2017-11-24 19:00 121201063 WSK Lindesberg (H2) - Kumla IBK (H2) 4 - 5 Henrik Zegelsson, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2017-11-25 12:30 121201066 Wadköping IBK (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 8 - 7 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-11-26 12:30 121201061 IBK Wasahus-73 (H2) - KFUM Örebro (H2) 9 - 17 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Mellringehallen - Örebro
2017-11-26 15:00 121201062 Örebro FBC (H2) - Pålsboda IBF (H2) 6 - 4 Krister Eklund, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2017-12-01 20:00 121201067 IBF Örebro Ung (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 23 - 2 Micael Svensson, Tomas Persson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-12-02 17:00 121201070 Lillån IBK Ung (H2) - Kumla IBK (H2) 5 - 12 Berndt Swärd, Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-12-03 12:30 121201071 Wadköping IBK (H2) - WSK Lindesberg (H2) 6 - 12 Daniel Kallin, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2017-12-03 17:00 121201068 Askersunds IBK (H2) - Örebro FBC (H2) 7 - 8 Tomas Persson, Berndt Swärd Närlundahallen
2017-12-08 19:15 121201075 Pålsboda IBF (H2) - Wadköping IBK (H2) 6 - 5 Krister Eklund, Tony Wennberg Alléhallen, Hallsberg
2017-12-09 15:30 121201078 KFUM Örebro (H2) - Askersunds IBK (H2) 6 - 5 Tomas Persson, Berndt Swärd Tegelbruket
2017-12-10 15:00 121201074 Örebro FBC (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 9 - 7 Tony Wennberg, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2017-12-18 19:00 121201077 WSK Lindesberg (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 8 - 4 Krister Eklund, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2017-12-15 20:00 121201080 IBF Örebro Ung (H2) - Örebro FBC (H2) 9 - 5 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-12-16 12:30 121201084 Wadköping IBK (H2) - KFUM Örebro (H2) 7 - 4 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-12-16 17:15 121201081 Lillån IBK Ung (H2) - Pålsboda IBF (H2) 6 - 7 Berndt Swärd, Krister Eklund Idrottshuset, Örebro Plan 1
2017-12-17 14:30 121201079 Askersunds IBK (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 19 - 4 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2018-01-12 19:15 121201087 Pålsboda IBF (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 5 - 18 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2018-01-13 14:00 121201088 Kumla IBK (H2) - Askersunds IBK (H2) 10 - 1 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Kumlahallen
2018-01-14 15:00 121201085 IBK Wasahus-73 (H2) - Wadköping IBK (H2) 10 - 9 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-01-16 20:00 121201090 KFUM Örebro (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 3 - 7 Berndt Swärd, Tomas Persson Tegelbruket
2018-01-19 20:00 121201094 IBF Örebro Ung (H2) - Kumla IBK (H2) 5 - 6 e.förl. Daniel Kallin, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2018-01-19 20:00 121201095 Lillån IBK Ung (H2) - WSK Lindesberg (H2) 8 - 2 Tommy Nordin, Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-01-21 17:00 121201093 Askersunds IBK (H2) - Pålsboda IBF (H2) 6 - 5 e.förl. Tommy Nordin, Krister Eklund Närlundahallen
2018-02-24 15:00 121201092 Wadköping IBK (H2) - Örebro FBC (H2) 5 - 13 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-01-27 14:00 121201100 Kumla IBK (H2) - Wadköping IBK (H2) 13 - 5 Daniel Kallin, Tomas Persson Kumlahallen
2018-01-27 15:00 121201099 IBK Wasahus-73 (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 5 - 12 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-01-27 15:30 121201102 KFUM Örebro (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 4 - 11 Micael Svensson, Krister Eklund Tegelbruket
2018-01-28 14:30 121201101 Askersunds IBK (H2) - WSK Lindesberg (H2) 8 - 11 Krister Eklund, Daniel Kallin Närlundahallen
2018-02-09 19:00 121201104 WSK Lindesberg (H2) - Örebro FBC (H2) 9 - 8 e.förl. Dan Barthlen, Patrik Ådemark Stadsskogsskolan
2018-02-09 19:15 121201103 Pålsboda IBF (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 12 - 9 Berndt Swärd, Tony Wennberg Alléhallen, Hallsberg
2018-02-10 12:30 121201107 Wadköping IBK (H2) - Askersunds IBK (H2) 3 - 9 Tommy Nordin, Michael Nilsson Mellringehallen - Örebro
2018-02-10 16:00 121201105 Kumla IBK (H2) - KFUM Örebro (H2) 12 - 1 Oscar Söljén, Micael Svensson Kumlahallen
2018-02-16 20:00 121201112 IBF Örebro Ung (H2) - Wadköping IBK (H2) 10 - 5 Daniel Kallin, Michael Nilsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-02-17 15:30 121201111 KFUM Örebro (H2) - Pålsboda IBF (H2) 6 - 2 Berndt Swärd, Tomas Persson Tegelbruket
2018-02-18 12:30 121201109 Örebro FBC (H2) - Kumla IBK (H2) 6 - 10 Krister Eklund, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2018-02-18 15:00 121201110 IBK Wasahus-73 (H2) - WSK Lindesberg (H2) OW (0 - 5) Mellringehallen - Örebro
2018-03-04 12:00 121201113 Lillån IBK Ung (H2) - Askersunds IBK (H2) 6 - 3 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-02-23 19:00 121201115 WSK Lindesberg (H2) - Pålsboda IBF (H2) 15 - 4 Tony Wennberg, Micael Svensson Stadsskogsskolan
2018-02-24 16:00 121201116 Kumla IBK (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 19 - 8 Berndt Swärd, Daniel Kallin Kumlahallen
2018-02-25 15:30 121201117 KFUM Örebro (H2) - Örebro FBC (H2) 7 - 5 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Tegelbruket
2018-03-09 20:00 121201118 Lillån IBK Ung (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 4 - 5 Micael Svensson, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-03-02 19:00 121201123 WSK Lindesberg (H2) - KFUM Örebro (H2) 11 - 4 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2018-03-02 19:15 121201122 Pålsboda IBF (H2) - Kumla IBK (H2) 5 - 6 Krister Eklund, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2018-03-02 20:00 121201124 IBF Örebro Ung (H2) - Askersunds IBK (H2) 13 - 7 Berndt Swärd, Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-03-04 12:30 121201121 IBK Wasahus-73 (H2) - Örebro FBC (H2) 9 - 14 Tommy Nordin, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2018-03-11 15:30 121201127 KFUM Örebro (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 11 - 12 e.förl. Micael Svensson, Oscar Söljén Tegelbruket
2018-03-11 16:00 121201128 Pålsboda IBF (H2) - Örebro FBC (H2) 6 - 9 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Alléhallen, Hallsberg
2018-03-11 16:00 121201129 Kumla IBK (H2) - WSK Lindesberg (H2) 10 - 5 Berndt Swärd, Tomas Persson Kumlahallen
2018-03-11 16:00 121201132 Lillån IBK Ung (H2) - Wadköping IBK (H2) 5 - 5 e.förl. Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kumla IBK (H2) 18 17 1 (1) 0 191-76 115 53
2. IBF Örebro Ung (H2) 18 13 2 (1) 3 186-104 82 42
3. WSK Lindesberg (H2) 18 12 3 (1) 3 151-88 63 40
4. Örebro FBC (H2) 18 10 3 (1) 5 147-122 25 34
5. Lillån IBK Ung (H2) 18 7 2 (0) 9 119-109 10 23
6. Askersunds IBK (H2) 18 5 3 (1) 10 107-126 -19 19
7. Pålsboda IBF (H2) 18 5 3 (1) 10 94-152 -58 19
8. KFUM Örebro (H2) 18 4 1 (0) 13 108-155 -47 13
9. Wadköping IBK (H2) 18 4 1 (0) 13 104-167 -63 13
10. IBK Wasahus-73 (H2) 18 3 1 (1) 14 125-233 -108 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 2 kval
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-19 20:00 121205001 Lillån IBK Ung (H2) - Kopparbergs BK (H3) 8 - 3 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-03-21 19:00 121205002 Askersunds IBK (H2) - Pålsboda IBF (H2) 4 - 6 Daniel Kallin, Krister Eklund Närlundahallen
2018-03-23 19:30 121205003 Pålsboda IBF (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 4 - 3 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Alléhallen, Hallsberg
2018-03-26 20:00 121205004 Lillån IBK Ung (H2) - Pålsboda IBF (H2) 6 - 4 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Mellringehallen - Örebro
Herrar Div 2 Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-14 19:00 121204002 WSK Lindesberg (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 6 - 5 Ki Sandholm, Oscar Carlsvärd Stadsskogsskolan
2018-03-14 19:30 121204001 Örebro FBC (H2) - Kumla IBK (H2) 1 - 7 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2018-03-17 14:00 121204003 Kumla IBK (H2) - Örebro FBC (H2) 10 - 3 Berndt Swärd, Krister Eklund Kumlahallen
2018-03-18 14:30 121204004 IBF Örebro Ung (H2) - WSK Lindesberg (H2) 6 - 4 e.förl. Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Idrottshuset, Örebro Plan 1
2018-03-20 19:30 121204005 IBF Örebro Ung (H2) - Kumla IBK (H2) 4 - 3 Daniel Kallin, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2018-03-23 19:00 121204006 Kumla IBK (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 6 - 4 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Kumlahallen
Herrar Div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-21 19:45 121202002 Åsbro GOIF (H3) - Örebro SK Ung (H3) 6 - 14 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Åsbrohallen
2017-09-22 19:00 121202004 Kopparbergs BK (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 12 - 4 Daniel Kallin, Tommy Nordin Ljusnarshallen
2017-09-22 19:30 121202006 Nora IBK (H3) - Hovsta IF (H3) 4 - 8 Thomas Kallin, Lars Flink Idrottshuset, Nora
2017-09-24 15:30 121202001 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Väster IBK Örebro (H3) 5 - 7 Kim Palmroth, Anders Nordlund Alléhallen, Hallsberg
2017-09-24 17:00 121202005 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Brickebackens IF (H3) 4 - 7 Tommy Nordin, Daniel Kallin Närlundahallen
2017-09-29 19:00 121202010 Kopparbergs BK (H3) - Hovsta IF (H3) 12 - 8 Tommy Nordin, Anders Nordlund Ljusnarshallen
2017-09-30 17:00 121202008 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Åsbro GOIF (H3) 5 - 8 Emil Wass, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2017-10-01 12:30 121202012 Örebro SK Ung (H3) - Nora IBK (H3) 7 - 4 Anders Nordlund, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-10-01 16:30 121202009 Brickebackens IF (H3) - SMÅ IF (H3) 17 - 5 Anders Nordlund Birgittaskolan
2017-10-01 17:00 121202011 Väster IBK Örebro (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 11 - 4 Oscar Söljén, Tommy Nordin Adolfsbergsskolan
2017-10-05 20:00 121202014 Åsbro GOIF (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 9 - 6 Tony Wennberg, Kim Palmroth Åsbrohallen
2017-10-07 17:00 121202018 Nora IBK (H3) - Brickebackens IF (H3) 5 - 12 Jörgen Dahlström, Fernando Rocabado Idrottshuset, Nora
2017-10-08 13:00 121202015 SMÅ IF (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 8 - 3 Anders Nordlund, Kim Palmroth Odenskolans Sporthall
2017-10-08 14:30 121202017 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Hovsta IF (H3) 6 - 8 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Närlundahallen
2017-10-08 15:30 121202013 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Örebro SK Ung (H3) 7 - 12 Daniel Kallin, Micael Svensson Alléhallen, Hallsberg
2017-10-14 12:00 121202024 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Nora IBK (H3) 3 - 18 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2017-10-14 12:30 121202022 Örebro SK Ung (H3) - Kopparbergs BK (H3) 1 - 5 Oscar Söljén, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2017-10-14 15:00 121202020 Hovsta IF (H3) - Åsbro GOIF (H3) 6 - 9 Mats Eriksson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2017-10-14 15:30 121202019 Brickebackens IF (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 10 - 6 Fredrik Knutsson, Hampus Nilsson Birgittaskolan
2017-10-15 17:00 121202021 Väster IBK Örebro (H3) - SMÅ IF (H3) 7 - 6 Kim Palmroth, Oscar Söljén Adolfsbergsskolan
2017-10-19 20:00 121202026 Åsbro GOIF (H3) - Brickebackens IF (H3) 6 - 7 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Åsbrohallen
2017-10-20 19:00 121202028 Kopparbergs BK (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 9 - 6 Simon Jansson, Tonni Boström Ljusnarshallen
2017-10-22 13:00 121202027 SMÅ IF (H3) - Örebro SK Ung (H3) 3 - 10 Tony Wennberg, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall
2017-10-22 17:00 121202029 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 18 - 5 Tony Wennberg, Jörgen Grändefors Närlundahallen
2017-10-22 18:45 121202025 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Hovsta IF (H3) 8 - 9 Krister Eklund, Daniel Kallin Alléhallen, Hallsberg
2017-10-28 12:30 121202032 Hovsta IF (H3) - SMÅ IF (H3) 13 - 7 Jörgen Dahlström, Emil Wass Mellringehallen - Örebro
2017-10-28 17:00 121202035 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Örebro SK Ung (H3) 13 - 6 Michael Nilsson, Anders Nordlund Närlundahallen
2017-10-29 15:00 121202034 Brickebackens IF (H3) - Kopparbergs BK (H3) 2 - 6 Oscar Söljén, Micael Svensson Birgittaskolan
2017-10-29 17:00 121202033 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 11 - 7 Jörgen Dahlström, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2017-10-29 17:00 121202036 Väster IBK Örebro (H3) - Nora IBK (H3) 8 - 1 Anders Nordlund, Kim Palmroth Adolfsbergsskolan
2017-10-30 19:00 121202041 Örebro SK Ung (H3) - Brickebackens IF (H3) 8 - 13 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2017-10-30 19:30 121202037 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - SMÅ IF (H3) 8 - 7 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Alléhallen, Hallsberg
2017-10-30 19:30 121202039 Nora IBK (H3) - Kopparbergs BK (H3) 5 - 4 Tony Wennberg, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2017-10-31 18:45 121202042 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Hovsta IF (H3) 6 - 11 Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2017-10-31 19:30 121202038 Åsbro GOIF (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 8 - 7 Krister Eklund, Tommy Nordin Åsbrohallen
2017-11-03 19:30 121202043 Kopparbergs BK (H3) - Åsbro GOIF (H3) 10 - 5 Tonni Boström, Simon Jansson Ljusnarshallen
2017-11-05 12:30 121202047 Örebro SK Ung (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 10 - 7 Anders Nordlund, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2017-11-05 14:30 121202044 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 9 - 8 Krister Eklund, Daniel Kallin Närlundahallen
2017-11-05 15:00 121202045 SMÅ IF (H3) - Nora IBK (H3) 5 - 7 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Odenskolans Sporthall
2017-11-05 17:00 121202046 Brickebackens IF (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 1 - 6 Tony Wennberg, Mats Eriksson Birgittaskolan
2017-11-11 12:30 121202054 Hovsta IF (H3) - Örebro SK Ung (H3) 12 - 7 Anders Nordlund, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2017-11-11 13:45 121202051 Åsbro GOIF (H3) - Nora IBK (H3) 7 - 4 Oscar Söljén, Mats Eriksson Åsbrohallen
2017-11-12 13:00 121202049 SMÅ IF (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 7 - 9 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Odenskolans Sporthall
2017-11-12 13:30 121202050 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Kopparbergs BK (H3) 7 - 9 Anders Nordlund, Oscar Söljén Alléhallen, Hallsberg
2017-11-12 17:00 121202052 Väster IBK Örebro (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 6 - 9 Hampus Nilsson, Berndt Swärd Adolfsbergsskolan
2017-11-16 20:00 121202055 Åsbro GOIF (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 12 - 7 Berndt Swärd, Kim Palmroth Åsbrohallen
2017-11-17 19:30 121202056 Kopparbergs BK (H3) - SMÅ IF (H3) 14 - 1 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Ljusnarshallen
2017-11-17 19:30 121202057 Nora IBK (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 10 - 2 Mats Eriksson, Kim Palmroth Idrottshuset, Nora
2017-11-19 10:00 121202060 Hovsta IF (H3) - Brickebackens IF (H3) 6 - 8 Krister Eklund, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2017-11-19 20:00 121202058 Örebro SK Ung (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 7 - 9 Tobias Koivukorpi, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2017-11-24 19:15 121202061 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Nora IBK (H3) 8 - 9 Tommy Nordin, Kim Palmroth Alléhallen, Hallsberg
2017-11-25 15:00 121202066 Brickebackens IF (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 12 - 3 Anders Nordlund, Kim Palmroth Birgittaskolan
2017-11-26 17:00 121202062 SMÅ IF (H3) - Åsbro GOIF (H3) 6 - 14 Tommy Nordin, Tony Wennberg Odenskolans Sporthall
2017-11-26 17:00 121202063 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Kopparbergs BK (H3) 6 - 7 e.förl. Anders Nordlund, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2017-11-26 17:00 121202064 Väster IBK Örebro (H3) - Hovsta IF (H3) 6 - 5 Mats Eriksson, Micael Svensson Adolfsbergsskolan
2017-12-03 10:00 121202072 Hovsta IF (H3) - Nora IBK (H3) 3 - 12 Tommy Nordin, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2017-12-03 15:00 121202071 Brickebackens IF (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 7 - 6 e.förl. Mats Eriksson, Anders Nordlund Birgittaskolan
2017-12-03 16:00 121202070 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Kopparbergs BK (H3) 2 - 21 Roger Nilsson, Peter Skogsberg Stadsskogsskolan
2017-12-03 17:00 121202067 Väster IBK Örebro (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 22 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Adolfsbergsskolan
2017-12-03 20:00 121202068 Örebro SK Ung (H3) - Åsbro GOIF (H3) 6 - 8 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-12-07 19:45 121202074 Åsbro GOIF (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 13 - 6 Krister Eklund, Berndt Swärd Åsbrohallen
2017-12-08 19:30 121202078 Nora IBK (H3) - Örebro SK Ung (H3) 6 - 5 Emil Wass, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2017-12-09 15:00 121202076 Hovsta IF (H3) - Kopparbergs BK (H3) 3 - 6 Tommy Nordin, Anders Nordlund Mellringehallen - Örebro
2017-12-10 16:30 121202075 SMÅ IF (H3) - Brickebackens IF (H3) 3 - 10 Berndt Swärd, Mats Eriksson Odenskolans Sporthall
2017-12-10 17:00 121202077 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Väster IBK Örebro (H3) 6 - 8 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Närlundahallen
2017-12-16 15:00 121202079 Örebro SK Ung (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 10 - 6 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2017-12-16 15:00 121202084 Brickebackens IF (H3) - Nora IBK (H3) 8 - 1 Oscar Söljén, Krister Eklund Birgittaskolan
2017-12-16 17:30 121202083 Hovsta IF (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 12 - 9 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-12-17 17:00 121202080 Väster IBK Örebro (H3) - Åsbro GOIF (H3) 4 - 8 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro, Bollhall 2/Arenahallen
2018-01-08 19:30 121202081 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - SMÅ IF (H3) 6 - 6 e.förl. Tommy Nordin, Emil Wass Stadsskogsskolan
2018-01-11 19:45 121202086 Åsbro GOIF (H3) - Hovsta IF (H3) 16 - 13 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Åsbrohallen
2018-01-12 19:00 121202088 Kopparbergs BK (H3) - Örebro SK Ung (H3) 13 - 3 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Ljusnarshallen
2018-01-12 19:30 121202090 Nora IBK (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 11 - 2 Anders Nordlund, Tony Wennberg Idrottshuset, Nora
2018-01-14 17:15 121202085 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Brickebackens IF (H3) 6 - 5 e.förl. Oscar Söljén, Micael Svensson Alléhallen, Hallsberg
2018-01-14 18:00 121202087 SMÅ IF (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 8 - 19 Mats Eriksson, Anders Nordlund Odenskolans Sporthall
2018-01-15 19:00 121202093 Örebro SK Ung (H3) - SMÅ IF (H3) 8 - 7 Kim Palmroth, Tobias Koivukorpi Mellringehallen - Örebro
2018-01-21 10:00 121202091 Hovsta IF (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 11 - 3 Jörgen Dahlström, Emil Wass Mellringehallen - Örebro
2018-01-21 15:00 121202092 Brickebackens IF (H3) - Åsbro GOIF (H3) 12 - 6 Kim Palmroth, Tobias Koivukorpi Birgittaskolan
2018-01-21 16:30 121202095 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 7 - 8 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Stadsskogsskolan
2018-01-21 17:00 121202094 Väster IBK Örebro (H3) - Kopparbergs BK (H3) 2 - 4 Mats Eriksson, Berndt Swärd Idrottshuset Örebro, Bollhall 2/Arenahallen
2018-01-26 19:00 121202100 Kopparbergs BK (H3) - Brickebackens IF (H3) 9 - 11 Daniel Kallin, Mats Eriksson Ljusnarshallen
2018-01-27 12:30 121202101 Örebro SK Ung (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 7 - 8 Mats Eriksson, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2018-01-27 16:00 121202102 Nora IBK (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 8 - 8 e.förl. Tony Wennberg, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2018-01-28 13:00 121202098 SMÅ IF (H3) - Hovsta IF (H3) 6 - 8 Jörgen Dahlström, Emil Wass Odenskolans Sporthall
2018-01-28 17:15 121202099 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 8 - 5 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Alléhallen, Hallsberg
2018-02-09 19:00 121202105 Kopparbergs BK (H3) - Nora IBK (H3) 11 - 4 Daniel Kallin, Micael Svensson Ljusnarshallen
2018-02-10 15:00 121202108 Hovsta IF (H3) - WSK Lindesberg (H3,B-lag) 15 - 2 Tommy Nordin, Joel Olausson Mellringehallen - Örebro
2018-02-10 17:00 121202107 Brickebackens IF (H3) - Örebro SK Ung (H3) 9 - 3 Fredrik Knutsson, Berndt Swärd Birgittaskolan
2018-02-11 16:15 121202103 SMÅ IF (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 8 - 8 e.förl. Micael Svensson, Mats Eriksson Odenskolans Sporthall
2018-02-11 17:00 121202104 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Åsbro GOIF (H3) 6 - 10 Tommy Nordin, Michael Nilsson Närlundahallen
2018-02-16 19:30 121202111 Nora IBK (H3) - SMÅ IF (H3) 16 - 5 Mats Eriksson, Berndt Swärd Idrottshuset, Nora
2018-02-17 14:45 121202109 Åsbro GOIF (H3) - Kopparbergs BK (H3) 12 - 6 Tommy Nordin, Daniel Kallin Åsbrohallen
2018-02-18 17:00 121202112 Väster IBK Örebro (H3) - Brickebackens IF (H3) 3 - 3 e.förl. Tomas Persson, Berndt Swärd Adolfsbergsskolan
2018-02-18 19:15 121202110 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 3 - 1 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Alléhallen, Hallsberg
2018-03-06 18:50 121202113 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Örebro SK Ung (H3) 2 - 8 Daniel Kallin, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2018-02-23 19:30 121202116 Kopparbergs BK (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 13 - 3 Krister Eklund, Tommy Nordin Ljusnarshallen
2018-02-23 19:30 121202117 Nora IBK (H3) - Åsbro GOIF (H3) 6 - 5 Berndt Swärd, Daniel Kallin Idrottshuset, Nora
2018-02-24 14:30 121202118 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Väster IBK Örebro (H3) 2 - 11 Tommy Nordin, Tobias Koivukorpi Stadsskogsskolan
2018-02-24 17:30 121202120 Örebro SK Ung (H3) - Hovsta IF (H3) 6 - 13 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2018-03-08 19:30 121202115 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - SMÅ IF (H3) 7 - 4 Krister Eklund, Daniel Kallin Närlundahallen
2018-03-03 17:00 121202126 Brickebackens IF (H3) - Hovsta IF (H3) 13 - 9 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
2018-03-04 14:30 121202122 SMÅ IF (H3) - Kopparbergs BK (H3) 8 - 11 Tony Wennberg, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall
2018-03-04 14:30 121202123 Askersunds IBK (H3, B-Lag) - Nora IBK (H3) 6 - 7 e.förl. Mats Eriksson, Kim Palmroth Närlundahallen
2018-03-04 17:00 121202124 Väster IBK Örebro (H3) - Örebro SK Ung (H3) 7 - 4 Tomas Persson, Berndt Swärd Adolfsbergsskolan
2018-03-04 17:15 121202121 Pålsboda IBF (H3,B-Lag) - Åsbro GOIF (H3) 5 - 19 Oscar Söljén, Anders Nordlund Alléhallen, Hallsberg
2018-03-06 19:30 121202128 Åsbro GOIF (H3) - SMÅ IF (H3) 25 - 6 Kim Palmroth, Krister Eklund Åsbrohallen
2018-03-09 19:30 121202127 Nora IBK (H3) - Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 9 - 6 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Nora
2018-03-09 19:30 121202129 Kopparbergs BK (H3) - Askersunds IBK (H3, B-Lag) 7 - 6 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Ljusnarshallen
2018-03-10 15:00 121202130 Hovsta IF (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 9 - 3 Micael Svensson, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2018-03-10 16:30 121202132 WSK Lindesberg (H3,B-lag) - Brickebackens IF (H3) 4 - 14 Tony Wennberg, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kopparbergs BK (H3) 20 16 1 (1) 3 189-99 90 50
2. Brickebackens IF (H3) 20 15 3 (1) 2 181-105 76 49
3. Åsbro GOIF (H3) 20 15 0 (0) 5 206-142 64 45
4. Väster IBK Örebro (H3) 20 12 2 (0) 6 159-111 48 38
5. Hovsta IF (H3) 20 12 0 (0) 8 182-149 33 36
6. Nora IBK (H3) 20 11 2 (1) 7 147-123 24 36
7. Askersunds IBK (H3, B-Lag) 20 7 3 (0) 10 141-149 -8 24
8. Örebro SK Ung (H3) 20 8 0 (0) 12 142-158 -16 24
9. Pålsboda IBF (H3,B-Lag) 20 3 2 (1) 15 122-198 -76 12
10. WSK Lindesberg (H3,B-lag) 20 2 1 (0) 17 94-225 -131 7
11. SMÅ IF (H3) 20 1 2 (0) 17 116-220 -104 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 3 Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-14 19:30 121206001 Kopparbergs BK (H3) - Väster IBK Örebro (H3) 6 - 4 Daniel Kallin, Krister Eklund Ljusnarshallen
2018-03-14 19:30 121206002 Brickebackens IF (H3) - Hovsta IF (H3) 5 - 8 Oscar Söljén, Kim Palmroth Birgittaskolan
2018-03-16 19:30 121206003 Kopparbergs BK (H3) - Hovsta IF (H3) 11 - 6 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Ljusnarshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kopparbergs BK (H3) 2 2 0 (0) 0 17-10 7 6
2. Hovsta IF (H3) 2 1 0 (0) 1 14-16 -2 3
3. Väster IBK Örebro (H3) 1 0 0 (0) 1 4-6 -2 0
4. Brickebackens IF (H3) 1 0 0 (0) 1 5-8 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis