HJ Uppland (2017/18)

Gruppspel
Pantamera HJ17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 14:00 170017002 Gottsunda IBF - VÅSC (HJ17) 5 - 3 Ian Engblom, Mikael Rosenius Gottsundahallen
2017-10-07 17:00 170017004 IK Sirius FBC - Rasbo IK 3 - 7 Jörgen Olsson, Marko Spasic IFU Arena - Upplands Energi
2017-10-08 10:30 170017001 Alunda IBF - IBK Runsten 8 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Olandshallen
2017-10-14 14:00 170017006 VÅSC (HJ17) - Alunda IBF 8 - 8 Baltichallen - ÅLAND
2017-10-15 14:00 170017008 Rasbo IK - Gottsunda IBF 8 - 6 Georgios Papadakis, Handrin Thunkvist Hall 2000
2017-10-21 11:30 170017013 IBK Runsten - Alunda IBF 3 - 5 Reine Schröder, Roger Morin Nynäshallen
2017-10-21 16:20 170017015 Stenhagens KK - IK Sirius FBC 2 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Stenhagen BoKC
2017-10-22 14:00 170017012 VÅSC (HJ17) - Rasbo IK 3 - 7 Rohnny Åhman, Arvid Englund Baltichallen - ÅLAND
2017-10-25 20:10 170017020 Stenhagens KK - Gottsunda IBF 2 - 3 Lars Halvarsson, Ronnie Eriksson Stenhagenskolans Sporthall
2017-10-26 18:00 170017016 Rasbo IK - Alunda IBF 5 - 1 Oliver Halvarsson, Vesa Petterson Hall 2000
2017-10-27 19:20 170017019 IK Sirius FBC - IBK Runsten 5 - 3 Maximilian Halvarsson, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2017-11-04 13:00 170017098 IK Sirius FBC - Stenhagens KK 3 - 2 Vesa Petterson, Henrik Wallenborg IFU Arena A
2017-11-10 19:00 170017025 IBK Runsten - Gottsunda IBF 9 - 3 Reine Schröder, Martin Stenberg Nynäshallen
2017-11-11 12:30 170017021 Alunda IBF - Rasbo IK 5 - 6 Maximilian Halvarsson, Johnny Söderqvist Olandshallen
2017-11-11 14:00 170017024 VÅSC (HJ17) - Stenhagens KK 3 - 5 Anders Leander, Handrin Thunkvist Baltichallen - ÅLAND
2017-11-15 17:30 170017097 Rasbo IK - Gottsunda IBF 5 - 2 Oliver Halvarsson, Vesa Petterson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-03 14:00 170017096 VÅSC (HJ17) - IK Sirius FBC 0 - 9 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Baltichallen - ÅLAND
2017-11-18 15:00 170017028 Stenhagens KK - Rasbo IK 3 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Stenhagen BoKC
2017-11-18 17:20 170017027 IK Sirius FBC - Alunda IBF 5 - 1 Ian Engblom, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2017-11-19 14:15 170017030 VÅSC (HJ17) - IBK Runsten 2 - 6 Baltichallen - ÅLAND
2017-11-25 17:40 170017031 Alunda IBF - IK Sirius FBC 4 - 9 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Olandshallen
2017-11-26 11:00 170017095 Stenhagens KK - VÅSC (HJ17) 8 - 3 Per-Olof Svensson, Johan Lanzaro Stenhagenskolans Sporthall
2018-03-24 14:15 170017034 Rasbo IK - IBK Runsten 4 - 6 Niklas Arvidsson, Jonas Nordqvist IFU Arena A
2017-12-09 11:20 170017037 Gottsunda IBF - IK Sirius FBC 1 - 5 Christoffer Wallenborg, Anton Wärm Gottsundahallen
2017-12-09 14:40 170017036 Stenhagens KK - Alunda IBF 3 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-03-03 13:00 170017039 IBK Runsten - VÅSC (HJ17) 10 - 3 Tomas Hallenberg, Thomas Sterner Novahallen - Gavlehov
2017-12-16 12:30 170017041 Alunda IBF - Gottsunda IBF 4 - 6 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Olandshallen
2017-12-16 15:10 170017043 IK Sirius FBC - VÅSC (HJ17) 5 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2017-12-17 15:20 170017042 Stenhagens KK - IBK Runsten 5 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagenskolans Sporthall
2018-01-12 19:00 170017046 IBK Runsten - Alunda IBF 11 - 3 Erik Lindberg, Jonathan Blank Nynäshallen
2018-01-13 15:45 170017047 VÅSC (HJ17) - Gottsunda IBF 2 - 7 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Baltichallen - ÅLAND
2018-01-14 14:30 170017049 Rasbo IK - IK Sirius FBC 5 - 7 Michaela Pålsson, Arvid Englund Hall 2000
2018-01-20 09:00 170017053 Gottsunda IBF - Rasbo IK 3 - 10 Georgios Papadakis, Christoffer Wallenborg Gottsundahallen
2018-01-20 11:30 170017051 Alunda IBF - VÅSC (HJ17) 10 - 3 Oliver Halvarsson, Sarah Ejderskog Olandshallen
2018-01-20 14:40 170017054 Stenhagens KK - IBK Runsten 5 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Stenhagen BoKC
2018-01-27 11:20 170017091 Gottsunda IBF - Alunda IBF 7 - 7 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Gottsundahallen
2018-01-27 16:00 170017057 Rasbo IK - VÅSC (HJ17) 9 - 2 Johnny Söderqvist, Anton Wärm IFU Arena B - Turbo Sport
2018-01-29 19:40 170017060 IK Sirius FBC - Stenhagens KK 12 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-01-31 19:45 170017061 Alunda IBF - Rasbo IK 2 - 4 Sarah Ejderskog, Johnny Söderqvist Olandshallen
2018-02-03 14:45 170017064 IBK Runsten - IK Sirius FBC 5 - 6 Per Sundvall, Lars Sundlöf Nynäshallen
2018-02-06 19:00 170017065 Gottsunda IBF - Stenhagens KK 10 - 0 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Gottsundahallen
2018-02-10 10:10 170017070 Gottsunda IBF - IBK Runsten 5 - 4 Ian Engblom, Mikael Rosenius Gottsundahallen
2018-02-10 16:40 170017069 Stenhagens KK - VÅSC (HJ17) 6 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Stenhagen BoKC
2018-02-10 18:30 170017092 Alunda IBF - Stenhagens KK 8 - 8 Anders Holm, Jörgen Olsson Olandshallen
2018-02-17 14:00 170017075 VÅSC (HJ17) - IBK Runsten 5 - 9 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Baltichallen - ÅLAND
2018-02-17 16:00 170017093 IK Sirius FBC - Gottsunda IBF 8 - 2 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-02-18 13:50 170017073 Rasbo IK - Stenhagens KK 3 - 3 Christer Andersson, Pierre Engström Hall 2000
2018-01-14 10:00 170017078 Gottsunda IBF - VÅSC (HJ17) 5 - 3 Baltichallen - ÅLAND
2018-02-24 11:30 170017100 IBK Runsten - IK Sirius FBC 5 - 11 Rikard Karlsson, Martin Stenberg Nynäshallen
2018-02-24 16:55 170017101 Stenhagens KK - Gottsunda IBF 10 - 3 Per-Olof Svensson, Olof Berggren Stenhagen BoKC
2018-03-03 16:50 170017076 IK Sirius FBC - Alunda IBF 11 - 1 Christoffer Stenlund, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2018-03-04 17:00 170017079 IBK Runsten - Rasbo IK 7 - 4 Elias Löfgren, Martin Stenberg Nynäshallen
2018-03-10 15:30 170017099 VÅSC (HJ17) - Rasbo IK 0 - 11 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Baltichallen - ÅLAND
2018-03-10 10:00 170017082 IK Sirius FBC - Gottsunda IBF 10 - 2 Erik Palmertz, Pierre Engström IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-03-10 19:20 170017081 Alunda IBF - Stenhagens KK 7 - 5 Georgios Papadakis, Victor Flemström Olandshallen
2018-03-11 16:45 170017094 IBK Runsten - Rasbo IK 2 - 7 Karim Boudiaf, Pontus Grönberg Träffen Arena
2018-03-16 19:30 170017087 IBK Runsten - Stenhagens KK 7 - 1 Jakob Westerlund, Roger Collin Nynäshallen
2018-03-18 14:00 170017088 VÅSC (HJ17) - IK Sirius FBC 2 - 4 Anders Holm, Jörgen Olsson Baltichallen - ÅLAND
2018-03-18 14:20 170017090 Rasbo IK - Stenhagens KK 5 - 1 Simon Bernhardsson, Henrik Wallenborg Hall 2000
2018-03-20 19:00 170017086 Gottsunda IBF - Alunda IBF 9 - 3 Per Ericsson, Christoffer Stenlund Gottsundahallen
2018-03-24 170017104 Alunda IBF - VÅSC (HJ17) WW (-5 - -5) Olandshallen
2018-03-24 10:00 170017103 Gottsunda IBF - IBK Runsten 2 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Gottsundahallen
2018-03-25 14:30 170017102 Rasbo IK - IK Sirius FBC 4 - 5 Thomas Tanskanen, Oliver Halvarsson Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC 18 17 0 1 122-50 72 51
2. Rasbo IK 18 13 1 4 112-61 51 40
3. IBK Runsten 18 11 0 7 115-84 31 33
4. Gottsunda IBF 18 8 1 9 81-101 -20 25
5. Alunda IBF 18 4 4 10 80-114 -34 16
6. Stenhagens KK 18 4 3 11 70-99 -29 15
7. VÅSC (HJ17) 18 0 1 17 48-129 -81 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis