Damer (2017/18)

Gruppspel
D2A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 14:00 170103004 Frötuna IBF - Stenhagens KK U 2 - 2 Anton Wärm, Christoffer Wallenborg IFU Arena – Lundqvist EL
2017-10-07 16:00 170103002 IK Sirius FBC U - Uppsala Teknologer 6 - 7 Christoffer Wallenborg, Anton Wärm IFU Arena – Lundqvist EL
2017-10-08 14:00 170103005 Rasbo IK - IBF Roslagsalliansen 6 - 6 Handrin Thunkvist, Anders Leander Hall 2000
2017-10-18 20:00 170103003 Arlanda IBK - Storvreta IBK U 8 - 0 Thomas Larsson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2017-10-13 20:15 170103008 Stenhagens KK U - IK Sirius FBC U 7 - 7 Vesa Petterson, Lars Halvarsson Stenhagenskolans Sporthall
2017-10-14 15:45 170103006 VÅSC (Damer) - Uppsala Teknologer 4 - 5 Peter Alenbring Baltichallen - ÅLAND
2017-10-15 16:00 170103010 Rasbo IK - Frötuna IBF 4 - 5 Handrin Thunkvist, Georgios Papadakis Hall 2000
2017-11-19 18:30 170103009 IBF Roslagsalliansen - Arlanda IBK 7 - 10 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Sportcentrum
2017-10-21 10:00 170103012 Uppsala Teknologer - Stenhagens KK U 3 - 3 Mikael Rosenius, Ian Engblom IFU Arena – Lundqvist EL
2017-10-21 18:30 170103014 IK Sirius FBC U - Rasbo IK 8 - 3 Vesa Petterson, Anders Leander IFU Arena – Lundqvist EL
2017-10-22 15:45 170103011 VÅSC (Damer) - Storvreta IBK U 3 - 2 Rohnny Åhman, Arvid Englund Baltichallen - ÅLAND
2017-10-25 20:00 170103015 Arlanda IBK - Frötuna IBF 5 - 2 Thomas Larsson, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2017-10-28 13:00 170103016 Stenhagens KK U - VÅSC (Damer) 5 - 3 Ronnie Eriksson, Handrin Thunkvist Stenhagen BoKC
2017-10-28 13:00 170103020 Arlanda IBK - IK Sirius FBC U 4 - 2 Thomas Larsson, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2017-10-29 15:00 170103017 IBF Roslagsalliansen - Storvreta IBK U WO (5 - 0) Johnny Söderqvist, Maximilian Halvarsson Sparbankshallen
2017-10-29 18:10 170103018 Rasbo IK - Uppsala Teknologer 11 - 6 Jörgen Olsson, Anders Holm Hall 2000
2017-11-04 17:30 170103023 Storvreta IBK U - Frötuna IBF 2 - 8 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena A
2017-11-11 15:15 170103022 Stenhagens KK U - Rasbo IK 10 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Stenhagen BoKC
2017-11-11 15:45 170103021 VÅSC (Damer) - IBF Roslagsalliansen 8 - 6 Handrin Thunkvist, Anders Leander Baltichallen - ÅLAND
2017-11-12 10:00 170103024 Uppsala Teknologer - Arlanda IBK 5 - 8 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist IFU Arena – Lundqvist EL
170103029 IK Sirius FBC U - Storvreta IBK U WW (-5 - -5) IFU Arena – Lundqvist EL
2017-11-15 20:00 170103028 Arlanda IBK - Stenhagens KK U 5 - 4 Jan-Olov Cederholm, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2017-11-15 20:15 170103027 Frötuna IBF - IBF Roslagsalliansen 9 - 1 Lars Halvarsson, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-12-10 11:00 170103026 Rasbo IK - VÅSC (Damer) 16 - 2 Johnny Söderqvist, David Wigfeldt IFU Arena A
2017-11-25 15:30 170103031 Frötuna IBF - VÅSC (Damer) 8 - 1 Simon Johansson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – Lundqvist EL
2017-11-26 13:45 170103032 Rasbo IK - Arlanda IBK 4 - 5 Victor Flemström, Per-Olof Svensson Hall 2000
2017-11-26 15:00 170103033 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius FBC U 3 - 5 Tony Nyberg, Thomas Tanskanen Sparbankshallen
2017-11-27 20:00 170103035 Storvreta IBK U - Uppsala Teknologer 5 - 14 David Wigfeldt, Joakim Ottosson Fyrishov D
2017-12-09 09:00 170103037 IK Sirius FBC U - Frötuna IBF 3 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm IFU Arena – Lundqvist EL
2017-12-09 11:00 170103039 Uppsala Teknologer - IBF Roslagsalliansen 9 - 5 Pierre Engström, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – Lundqvist EL
2017-12-09 15:00 170103036 VÅSC (Damer) - Arlanda IBK 3 - 8 Rohnny Åhman, Thomas Tanskanen Baltichallen - ÅLAND
2017-12-10 17:30 170103040 Storvreta IBK U - Stenhagens KK U 2 - 11 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2017-12-16 11:00 170103041 IK Sirius FBC U - VÅSC (Damer) 5 - 2 Pierre Engström, Lars Halvarsson IFU Arena A
2017-12-17 12:00 170103043 Frötuna IBF - Uppsala Teknologer 6 - 9 Thomas Tanskanen, Erik Palmertz IFU Arena – Lundqvist EL
2017-12-17 14:40 170103044 Rasbo IK - Storvreta IBK U 8 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2017-12-17 15:00 170103045 IBF Roslagsalliansen - Stenhagens KK U 4 - 6 Anders Leander, Peter Astner Sparbankshallen
2018-01-11 19:30 170103050 IBF Roslagsalliansen - Rasbo IK 3 - 16 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Sportcentrum
2018-01-12 19:30 170103048 Storvreta IBK U - Arlanda IBK 5 - 7 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – Lundqvist EL
2018-01-12 20:30 170103049 Stenhagens KK U - Frötuna IBF 2 - 8 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Stenhagenskolans Sporthall
2018-01-14 09:30 170103047 Uppsala Teknologer - IK Sirius FBC U 5 - 10 Christoffer Stenlund, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-19 18:00 170103055 Frötuna IBF - Rasbo IK 4 - 1 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-20 14:00 170103054 Arlanda IBK - IBF Roslagsalliansen WO (5 - 0) Anders Holm, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2018-01-21 12:00 170103051 Uppsala Teknologer - VÅSC (Damer) 13 - 0 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – Lundqvist EL
2018-03-15 18:10 170103053 IK Sirius FBC U - Stenhagens KK U 6 - 1 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena – Lundqvist EL
2018-01-26 19:20 170103059 Rasbo IK - IK Sirius FBC U 4 - 10 Fabian Fahimi, Christoffer Stenlund IFU Arena – Lundqvist EL
2018-01-27 15:15 170103057 Stenhagens KK U - Uppsala Teknologer 6 - 4 Roger Collin, Richard Öhneskog Stenhagen BoKC
2018-01-27 15:30 170103056 Storvreta IBK U - VÅSC (Damer) 5 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2018-01-29 20:00 170103060 Frötuna IBF - Arlanda IBK 7 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena - Upplands Energi
2018-01-31 19:20 170103063 Uppsala Teknologer - Rasbo IK 5 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall IFU Arena - Upplands Energi
2018-02-03 15:45 170103061 VÅSC (Damer) - Stenhagens KK U 2 - 3 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Baltichallen - ÅLAND
2018-02-04 12:00 170103065 IK Sirius FBC U - Arlanda IBK 2 - 4 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-02-10 15:30 170103062 Storvreta IBK U - IBF Roslagsalliansen 8 - 9 Olof Berggren, Simon Johansson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-02-07 20:00 170103069 Arlanda IBK - Uppsala Teknologer 5 - 3 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2018-02-07 20:15 170103068 Frötuna IBF - Storvreta IBK U 4 - 4 Ian Engblom, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2018-02-11 11:30 170103067 Rasbo IK - Stenhagens KK U 4 - 5 Mikael Rosenius, Ian Engblom Hall 2000
2018-02-11 16:30 170103066 IBF Roslagsalliansen - VÅSC (Damer) 2 - 2 Lars Halvarsson, Johan Lanzaro Sparbankshallen
2018-02-13 20:30 170103073 Stenhagens KK U - Arlanda IBK 5 - 2 Oliver Halvarsson, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2018-02-17 15:45 170103071 VÅSC (Damer) - Rasbo IK 3 - 6 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Baltichallen - ÅLAND
2018-02-17 16:00 170103074 Storvreta IBK U - IK Sirius FBC U 1 - 7 Mattias Hernandez-Börjesson, Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-02-18 17:00 170103072 IBF Roslagsalliansen - Frötuna IBF 2 - 14 Per Ericsson, Mikael Eriksson Sparbankshallen
2018-03-03 11:00 170103080 Uppsala Teknologer - Storvreta IBK U 6 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall IFU Arena A
2018-03-03 13:30 170103078 IK Sirius FBC U - IBF Roslagsalliansen 14 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2018-03-03 15:45 170103076 VÅSC (Damer) - Frötuna IBF 1 - 11 Baltichallen - ÅLAND
2018-03-07 20:00 170103077 Arlanda IBK - Rasbo IK 9 - 9 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2018-03-07 18:00 170103082 Frötuna IBF - IK Sirius FBC U 4 - 4 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist IFU Arena – Lundqvist EL
2018-03-09 19:00 170103084 IBF Roslagsalliansen - Uppsala Teknologer 4 - 8 Thomas Tanskanen, Mikael Eriksson Sportcentrum
2018-03-09 19:00 170103085 Stenhagens KK U - Storvreta IBK U 5 - 2 Oliver Halvarsson, Vesa Petterson Stenhagen BoKC
2018-03-17 11:15 170103081 Arlanda IBK - VÅSC (Damer) 9 - 4 Mattias Hernandez-Börjesson, Jonas Nordqvist Ekilla Sporthall
2018-03-17 13:00 170103088 Uppsala Teknologer - Frötuna IBF 4 - 3 Vesa Petterson, Joakim Ottosson IFU Arena – Lundqvist EL
2018-03-17 13:00 170103090 Stenhagens KK U - IBF Roslagsalliansen 5 - 4 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Stenhagen BoKC
2018-03-18 13:10 170103089 Storvreta IBK U - Rasbo IK 4 - 11 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2018-03-18 15:45 170103086 VÅSC (Damer) - IK Sirius FBC U 2 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Baltichallen - ÅLAND
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK 16 13 1 2 97-62 35 40
2. Frötuna IBF 16 10 3 3 99-48 51 33
3. Stenhagens KK U 16 10 3 3 80-63 17 33
4. IK Sirius FBC U 16 9 2 5 94-58 36 29
5. Uppsala Teknologer 16 9 1 6 106-85 21 28
6. Rasbo IK 16 7 2 7 116-89 27 23
7. IBF Roslagsalliansen 16 2 2 12 63-125 -62 8
8. VÅSC (Damer) 16 2 1 13 41-109 -68 7
9. Storvreta IBK U 16 1 1 14 45-112 -67 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
D2B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 16:50 170105004 FBC Uppsala Ungdom - Midas IBK 6 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2017-10-07 19:00 170105005 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Österby 3 - 7 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2017-10-08 11:00 170105002 Västerlöfsta IBF - Wåhla IBK 1 - 5 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Heby Sporthall
2017-10-08 13:15 170105003 Enköpings IBK U - SK Vide 8 - 0 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2017-10-13 20:00 170105010 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom 7 - 3 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2017-10-14 12:00 170105006 Wåhla IBK - Östra Aros IK 13 - 3 Olof Berggren, Thomas Larsson Östervåla Sporthall
2017-10-14 13:10 170105008 Midas IBK - Västerlöfsta IBF 5 - 1 Anders Holm, Jörgen Olsson Hallstaviks Sporthall
2017-10-25 20:00 170105009 IFK Dannemora/Österby - Enköpings IBK U 3 - 1 Georgios Papadakis, Maximilian Halvarsson Österby Sim o Sporthall
2017-10-20 19:30 170105015 Enköpings IBK U - FBC Uppsala Ungdom 5 - 3 Handrin Thunkvist, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2017-10-21 11:50 170105011 Östra Aros IK - SK Vide 7 - 1 Pierre Engström, Per Ericsson IFU Arena – DHinox
2017-10-21 13:10 170105012 Midas IBK - Wåhla IBK 2 - 6 Maximilian Halvarsson, Christoffer Wallenborg Hallstaviks Sporthall
2017-10-22 13:40 170105014 Västerlöfsta IBF - IBK Östhammar 4 - 2 Victor Flemström, Thomas Larsson Heby Sporthall
2017-10-27 20:00 170105018 IBK Östhammar - Wåhla IBK 2 - 0 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2017-10-28 13:10 170105016 Midas IBK - Östra Aros IK 3 - 4 David Söderström, Maximilian Halvarsson Hallstaviks Sporthall
2017-10-28 14:30 170105017 IFK Dannemora/Österby - SK Vide 11 - 3 Georgios Papadakis, Per Ericsson Österby Sim o Sporthall
2017-10-29 11:15 170105020 Enköpings IBK U - Västerlöfsta IBF 1 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2017-11-05 19:30 170105023 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 1 - 3 Thomas Larsson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2017-11-11 12:00 170105024 Wåhla IBK - Enköpings IBK U 3 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2017-11-11 12:10 170105022 Midas IBK - IBK Östhammar 1 - 13 Thomas Tanskanen, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2017-11-12 18:30 170105021 Östra Aros IK - IFK Dannemora/Österby 3 - 8 Henrik Wallenborg, Maximilian Halvarsson IFU Arena – DHinox
2017-10-30 18:30 170105028 Enköpings IBK U - Midas IBK 8 - 2 Jan-Olov Cederholm, Handrin Thunkvist Nordiahallen
2017-11-16 19:00 170105029 Västerlöfsta IBF - SK Vide 12 - 0 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2017-11-17 20:00 170105026 IBK Östhammar - Östra Aros IK 10 - 3 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2017-11-19 10:10 170105027 FBC Uppsala Ungdom - IFK Dannemora/Österby 2 - 9 Thomas Larsson, Ian Engblom IFU Arena – DHinox
2017-11-04 18:00 170105032 IBK Östhammar - Enköpings IBK U 6 - 2 Victor Flemström, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2017-11-25 14:30 170105033 IFK Dannemora/Österby - Västerlöfsta IBF 5 - 2 Christer Andersson, Georgios Papadakis Österby Sim o Sporthall
2017-11-25 17:00 170105035 SK Vide - Wåhla IBK 1 - 8 Victor Flemström, Tony Nyberg Alsike sporthall
2017-11-26 18:20 170105031 Östra Aros IK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – Lundqvist EL
2017-11-06 18:30 170105036 Enköpings IBK U - Östra Aros IK 7 - 2 Frida Lanzaro, Johan Lanzaro Nordiahallen
2017-12-09 11:10 170105040 SK Vide - Midas IBK 2 - 8 Tony Nyberg, Henrik Wallenborg Alsike sporthall
2017-12-09 12:00 170105039 Wåhla IBK - IFK Dannemora/Österby 5 - 8 Johan Lanzaro, Rasmus Pehkonen Östervåla Sporthall
2017-12-10 12:40 170105037 Västerlöfsta IBF - FBC Uppsala Ungdom 7 - 5 Johan Lanzaro, Handrin Thunkvist Heby Sporthall
2017-12-15 20:00 170105044 IBK Östhammar - SK Vide 6 - 2 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2017-12-16 11:50 170105041 Östra Aros IK - Västerlöfsta IBF 1 - 6 Peter Astner, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2017-12-16 13:30 170105043 FBC Uppsala Ungdom - Wåhla IBK 3 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2017-12-16 16:00 170105045 IFK Dannemora/Österby - Midas IBK 6 - 1 Marko Spasic, Olof Berggren Österby Sim o Sporthall
2018-01-08 20:30 170105047 Wåhla IBK - Västerlöfsta IBF 5 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Östervåla Sporthall
2018-01-10 19:00 170105049 Midas IBK - FBC Uppsala Ungdom 5 - 5 Johnny Söderqvist, Maximilian Halvarsson Hallstaviks Sporthall
2018-01-10 20:30 170105050 IFK Dannemora/Österby - IBK Östhammar 6 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Österby Sim o Sporthall
2018-01-11 19:30 170105048 SK Vide - Enköpings IBK U 3 - 6 Mikael Rosenius, Ian Engblom Alsike sporthall
2018-01-20 13:30 170105051 Östra Aros IK - Wåhla IBK 1 - 2 Nick Kyller, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2018-01-20 14:00 170105053 Västerlöfsta IBF - Midas IBK 9 - 0 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2018-01-21 12:30 170105055 FBC Uppsala Ungdom - IBK Östhammar 1 - 4 Rasmus Pehkonen, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-01-21 13:00 170105054 Enköpings IBK U - IFK Dannemora/Österby 1 - 5 Johan Lanzaro, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-01-26 20:00 170105059 IBK Östhammar - Västerlöfsta IBF 5 - 5 Lars Halvarsson, Tony Nyberg Frösåkersskolan
2018-01-27 10:50 170105060 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK U 2 - 2 Maximilian Halvarsson, Johan Lanzaro IFU Arena – DHinox
2018-01-27 13:00 170105057 Wåhla IBK - Midas IBK 13 - 0 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Östervåla Sporthall
2018-01-27 17:15 170105056 SK Vide - Östra Aros IK 5 - 4 Henrik Wallenborg, Simon Bernhardsson Alsike sporthall
2018-02-05 20:30 170105063 Wåhla IBK - IBK Östhammar 4 - 5 Henrik Wallenborg, Per-Olof Svensson Östervåla Sporthall
2018-02-06 19:30 170105062 SK Vide - IFK Dannemora/Österby 0 - 16 Anders Holm, Jörgen Olsson Alsike sporthall
2018-02-07 19:00 170105065 Västerlöfsta IBF - Enköpings IBK U 6 - 2 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Heby Sporthall
2018-02-11 14:20 170105061 Östra Aros IK - Midas IBK 4 - 1 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – Lundqvist EL
2018-02-09 20:00 170105067 IBK Östhammar - Midas IBK 11 - 3 Johnny Söderqvist, Maximilian Halvarsson Frösåkersskolan
2018-02-11 13:15 170105069 Enköpings IBK U - Wåhla IBK 1 - 6 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg S:t Ilianshallen
2018-02-11 18:40 170105068 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 4 - 0 Maximilian Halvarsson, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2018-03-14 20:30 170105066 IFK Dannemora/Österby - Östra Aros IK WO (5 - 0) Thomas Tanskanen, Maximilian Halvarsson Österby Sim o Sporthall
2018-02-17 13:00 170105072 IFK Dannemora/Österby - FBC Uppsala Ungdom 7 - 4 Henrik Wallenborg, Per-Olof Svensson Österby Sim o Sporthall
2018-02-17 13:35 170105074 SK Vide - Västerlöfsta IBF 2 - 4 Jonas Nordqvist, Rasmus Pehkonen Alsike sporthall
2018-02-17 14:30 170105073 Midas IBK - Enköpings IBK U 4 - 4 Marko Spasic, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2018-02-18 11:50 170105071 Östra Aros IK - IBK Östhammar 0 - 11 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena – DHinox
2018-03-02 19:20 170105076 FBC Uppsala Ungdom - Östra Aros IK 9 - 1 Christoffer Wallenborg, Christoffer Stenlund IFU Arena – Lundqvist EL
2018-03-03 13:00 170105080 Wåhla IBK - SK Vide 13 - 2 Lars Halvarsson, Olle Isacsson Östervåla Sporthall
2018-03-03 13:45 170105078 Västerlöfsta IBF - IFK Dannemora/Österby 6 - 8 Nick Kyller, Marko Spasic Heby Sporthall
2018-03-04 13:00 170105077 Enköpings IBK U - IBK Östhammar 5 - 3 Henrik Wallenborg, David Wigfeldt S:t Ilianshallen
2018-03-07 18:00 170105081 Östra Aros IK - Enköpings IBK U 1 - 1 Anton Wärm, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-07 19:00 170105085 Midas IBK - SK Vide 7 - 2 Thomas Tanskanen, Niklas Arvidsson Hallstaviks Sporthall
2018-03-07 19:40 170105082 FBC Uppsala Ungdom - Västerlöfsta IBF 2 - 4 Anton Wärm, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-03-07 20:30 170105084 IFK Dannemora/Österby - Wåhla IBK 3 - 6 Maximilian Halvarsson, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2018-03-17 12:30 170105086 Västerlöfsta IBF - Östra Aros IK 4 - 2 Marko Spasic, Martin Stenberg Heby Sporthall
2018-03-17 14:30 170105090 Midas IBK - IFK Dannemora/Österby 0 - 13 Maximilian Halvarsson, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
2018-03-17 15:20 170105089 SK Vide - IBK Östhammar 1 - 24 Tony Nyberg, Victor Flemström Alsike sporthall
2018-03-17 17:30 170105088 Wåhla IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Östervåla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IFK Dannemora/ Österby 16 14 1 1 120-43 77 43
2. IBK Östhammar 16 11 2 3 118-47 71 35
3. Wåhla IBK 16 11 0 5 95-43 52 33
4. Västerlöfsta IBF 16 10 1 5 76-50 26 31
5. Enköpings IBK U 16 7 3 6 59-51 8 24
6. FBC Uppsala Ungdom 16 5 2 9 56-62 -6 17
7. Östra Aros IK 16 4 1 11 38-87 -49 13
8. Midas IBK 16 3 2 11 44-107 -63 11
9. SK Vide 16 1 0 15 25-141 -116 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis