Herrar Senior/Junior (2017/18)

Gruppspel
Herrar Div 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-20 19:00 211000006 Per-Ols IBF (H2) - Kungsörs IBK (H2) 7 - 2 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Fagerstahallen
2017-09-22 19:45 211000002 IBK Köping (H2) - Västerås IBS Ung (H2) 10 - 3 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-09-23 11:00 211000003 Köpings IS (H2) - IFK Arboga IBK (H2) 9 - 1 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-09-24 12:30 211000005 IBK Sala (H2) - Tillberga IK (H2) 4 - 11 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Sala Idrottshall
2017-09-24 17:30 211000004 Sala Silverstaden IBK (H2) - Knäppmora AIK (H2) 13 - 4 Camilla Eriksson, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2017-09-29 19:00 211000008 Knäppmora AIK (H2) - IBK Köping (H2) 3 - 10 Dan Barthlen, Lars Flink Skinnskattebergs Sporthall
2017-09-29 19:30 211000010 Kungsörs IBK (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 6 - 7 e.förl. Thomas Kallin, Gerry Törnqvist Sporthallen Kungsör A
2017-09-30 13:00 211000009 Tillberga IK (H2) - Köpings IS (H2) 11 - 4 Dan Barthlen, Mårten Hanold Tillberga Sporthall
2017-09-30 15:30 211000007 IFK Arboga IBK (H2) - FC Europa Juniors (H2) 7 - 6 Thomas Kallin, Gerry Törnqvist Vasahallen
2017-09-30 18:30 211000012 Västerås IBS Ung (H2) - Per-Ols IBF (H2) 2 - 8 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Kristiansborgshallen
2017-10-07 10:30 211000017 IBK Sala (H2) - Kungsörs IBK (H2) 4 - 19 Dan Barthlen, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2017-10-07 13:30 211000018 Per-Ols IBF (H2) - Tillberga IK (H2) 7 - 6 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Fagerstahallen
2017-10-07 14:00 211000015 Köpings IS (H2) - Knäppmora AIK (H2) 14 - 2 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-10-08 16:00 211000016 Sala Silverstaden IBK (H2) - IFK Arboga IBK (H2) 8 - 7 Juha Vanninen, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2017-10-08 17:00 211000013 FC Europa Juniors (H2) - Västerås IBS Ung (H2) 7 - 8 e.förl. Dan Barthlen, Patrik Ådemark Råbyhallen
2017-10-14 13:00 211000019 Tillberga IK (H2) - FC Europa Juniors (H2) 6 - 11 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Tillberga Sporthall
2017-10-14 13:00 211000020 Kungsörs IBK (H2) - IBK Köping (H2) 9 - 6 Juha Vanninen, Mårten Hanold Sporthallen Kungsör A
2017-10-14 13:30 211000022 Västerås IBS Ung (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 7 - 6 Fernando Rocabado, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2017-10-14 13:30 211000024 Knäppmora AIK (H2) - Per-Ols IBF (H2) 3 - 7 Thomas Kallin, Lars Flink Skinnskattebergs Sporthall
2017-11-21 19:45 211000023 IFK Arboga IBK (H2) - IBK Sala (H2) 13 - 2 Lars Flink, Tomas Karlsson Vasahallen
2017-10-21 13:30 211000030 Knäppmora AIK (H2) - IFK Arboga IBK (H2) 6 - 12 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Skinnskattebergs Sporthall
2017-10-21 17:00 211000025 FC Europa Juniors (H2) - IBK Köping (H2) 5 - 3 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Råbyhallen
2017-10-21 18:00 211000027 IBK Sala (H2) - Västerås IBS Ung (H2) 2 - 12 Thomas Kallin, Lars Flink Sala Idrottshall
2017-10-22 13:00 211000029 Kungsörs IBK (H2) - Tillberga IK (H2) 5 - 13 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Sporthallen Kungsör A
2017-10-22 15:30 211000026 Sala Silverstaden IBK (H2) - Köpings IS (H2) 7 - 6 e.förl. Thomas Kallin, Lars Flink Sala Idrottshall
2017-10-27 19:45 211000033 IBK Köping (H2) - IBK Sala (H2) 14 - 2 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-10-28 11:00 211000035 Köpings IS (H2) - Västerås IBS Ung (H2) 6 - 7 e.förl. Tomas Karlsson, Mikael Jansson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-10-28 14:15 211000032 Tillberga IK (H2) - Knäppmora AIK (H2) 10 - 2 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Tillberga Sporthall
2017-10-28 15:00 211000031 IFK Arboga IBK (H2) - Per-Ols IBF (H2) 7 - 7 e.förl. Juha Vanninen, Mårten Hanold Vasahallen
2017-10-29 18:30 211000034 Sala Silverstaden IBK (H2) - FC Europa Juniors (H2) 16 - 3 Juha Vanninen, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2017-11-03 19:45 211000037 Köpings IS (H2) - IBK Köping (H2) 7 - 6 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-11-04 13:00 211000040 Kungsörs IBK (H2) - FC Europa Juniors (H2) 15 - 6 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Sporthallen Kungsör A
2017-11-04 13:30 211000038 Per-Ols IBF (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 5 - 6 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Fagerstahallen
2017-11-04 13:30 211000041 Knäppmora AIK (H2) - IBK Sala (H2) 7 - 6 e.förl. Mikael Jansson, Tomas Karlsson Skinnskattebergs Sporthall
2017-11-04 14:15 211000042 Tillberga IK (H2) - IFK Arboga IBK (H2) 5 - 3 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Tillberga Sporthall
2017-11-09 19:45 211000043 IBK Köping (H2) - Per-Ols IBF (H2) 2 - 8 Dan Barthlen, Tomas Karlsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-11-11 15:30 211000048 Västerås IBS Ung (H2) - Kungsörs IBK (H2) 4 - 8 Juha Vanninen, Mårten Hanold Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-11 17:00 211000045 FC Europa Juniors (H2) - Knäppmora AIK (H2) 8 - 7 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Råbyhallen
2017-11-11 18:00 211000046 IBK Sala (H2) - Köpings IS (H2) 2 - 5 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Sala Idrottshall
2017-11-12 18:30 211000047 Sala Silverstaden IBK (H2) - Tillberga IK (H2) 7 - 5 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2017-11-17 19:00 211000052 Per-Ols IBF (H2) - IBK Sala (H2) 13 - 7 Camilla Eriksson, Mårten Hanold Fagerstahallen
2017-11-18 11:00 211000049 Köpings IS (H2) - FC Europa Juniors (H2) 7 - 8 e.förl. Juha Vanninen, Mårten Hanold Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-11-18 13:00 211000054 Kungsörs IBK (H2) - IFK Arboga IBK (H2) 13 - 8 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sporthallen Kungsör A
2017-11-18 13:30 211000053 Knäppmora AIK (H2) - Västerås IBS Ung (H2) 5 - 5 e.förl. Tomas Karlsson, Mikael Jansson Skinnskattebergs Sporthall
2017-11-18 14:15 211000050 Tillberga IK (H2) - IBK Köping (H2) 8 - 7 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Tillberga Sporthall
2017-11-24 19:45 211000057 IBK Köping (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 9 - 4 Juha Vanninen, Mårten Hanold Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-11-25 13:00 211000060 Kungsörs IBK (H2) - Knäppmora AIK (H2) 15 - 6 Thomas Kallin, Lars Flink Sporthallen Kungsör A
2017-11-25 13:30 211000056 Per-Ols IBF (H2) - Köpings IS (H2) 8 - 6 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Fagerstahallen
2017-11-26 14:30 211000058 Västerås IBS Ung (H2) - IFK Arboga IBK (H2) 3 - 5 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Kristiansborgshallen
2017-11-26 18:30 211000055 IBK Sala (H2) - FC Europa Juniors (H2) 2 - 9 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2017-11-27 20:00 211000066 Köpings IS (H2) - Kungsörs IBK (H2) 6 - 14 Lars Flink, Dan Barthlen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-02 15:45 211000064 Tillberga IK (H2) - Västerås IBS Ung (H2) 4 - 3 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Tillberga Sporthall
2017-12-02 16:00 211000063 IFK Arboga IBK (H2) - IBK Köping (H2) 3 - 2 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Vasahallen
2017-12-02 17:00 211000061 FC Europa Juniors (H2) - Per-Ols IBF (H2) 8 - 7 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Råbyhallen
2017-12-03 18:30 211000062 Sala Silverstaden IBK (H2) - IBK Sala (H2) 13 - 5 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Sala Idrottshall
2017-12-09 13:00 211000070 Knäppmora AIK (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 5 - 14 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Skinnskattebergs Sporthall
2017-12-09 14:15 211000071 Tillberga IK (H2) - IBK Sala (H2) 16 - 2 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Tillberga Sporthall
2017-12-09 15:15 211000069 IFK Arboga IBK (H2) - Köpings IS (H2) 14 - 3 Peter Skogsberg, Lars Flink Vasahallen
2017-12-10 14:00 211000072 Kungsörs IBK (H2) - Per-Ols IBF (H2) 8 - 9 e.förl. Tobias Söderberg, Thomas Kallin Sporthallen Kungsör A
2017-12-10 14:30 211000068 Västerås IBS Ung (H2) - IBK Köping (H2) 7 - 9 Juha Vanninen, Mårten Hanold Kristiansborgshallen
2017-12-15 19:00 211000078 Per-Ols IBF (H2) - Västerås IBS Ung (H2) 5 - 2 Dan Barthlen, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2017-12-16 11:00 211000075 Köpings IS (H2) - Tillberga IK (H2) 4 - 6 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-16 17:00 211000073 FC Europa Juniors (H2) - IFK Arboga IBK (H2) 8 - 10 Tobias Söderberg, Lars Flink Råbyhallen
2017-12-17 12:00 211000076 Sala Silverstaden IBK (H2) - Kungsörs IBK (H2) 7 - 8 e.förl. Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2018-01-10 19:45 211000074 IBK Köping (H2) - Knäppmora AIK (H2) 12 - 2 Dan Barthlen, Fernando Rocabado Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-13 12:00 211000079 Västerås IBS Ung (H2) - FC Europa Juniors (H2) 8 - 6 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Kristiansborgshallen
2018-01-13 13:00 211000084 Tillberga IK (H2) - Per-Ols IBF (H2) 4 - 6 Juha Vanninen, Mårten Hanold Tillberga Sporthall
2018-01-13 13:30 211000081 Knäppmora AIK (H2) - Köpings IS (H2) 6 - 8 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Skinnskattebergs Sporthall
2018-01-13 14:00 211000083 Kungsörs IBK (H2) - IBK Sala (H2) 15 - 2 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Sporthallen Kungsör A
2018-01-13 15:15 211000082 IFK Arboga IBK (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 4 - 6 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Vasahallen
2018-01-19 19:45 211000086 IBK Köping (H2) - Kungsörs IBK (H2) 8 - 4 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-20 13:30 211000090 Per-Ols IBF (H2) - Knäppmora AIK (H2) 7 - 9 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Fagerstahallen
2018-01-20 17:00 211000085 FC Europa Juniors (H2) - Tillberga IK (H2) 7 - 12 Juha Vanninen, Mårten Hanold Råbyhallen
2018-01-20 18:30 211000089 IBK Sala (H2) - IFK Arboga IBK (H2) 3 - 13 Fernando Rocabado, Daniel Östling Sala Idrottshall
2018-01-21 18:00 211000088 Sala Silverstaden IBK (H2) - Västerås IBS Ung (H2) 5 - 1 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sala Idrottshall
2018-01-26 19:45 211000091 IBK Köping (H2) - FC Europa Juniors (H2) 8 - 4 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-27 14:30 211000095 Tillberga IK (H2) - Kungsörs IBK (H2) 5 - 6 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Tillberga Sporthall
2018-01-27 15:30 211000096 IFK Arboga IBK (H2) - Knäppmora AIK (H2) 8 - 4 Fernando Rocabado, Daniel Östling Vasahallen
2018-01-27 16:30 211000093 Västerås IBS Ung (H2) - IBK Sala (H2) 7 - 4 Camilla Eriksson, Juha Vanninen Kristiansborgshallen
2018-01-27 18:30 211000092 Köpings IS (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 7 - 6 Fernando Rocabado, Daniel Östling Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-02-03 13:00 211000098 Knäppmora AIK (H2) - Tillberga IK (H2) 3 - 4 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Skinnskattebergs Sporthall
2018-02-03 13:30 211000097 Per-Ols IBF (H2) - IFK Arboga IBK (H2) 6 - 9 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Fagerstahallen
2018-02-03 17:00 211000100 FC Europa Juniors (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 5 - 7 Fernando Rocabado, Daniel Östling Råbyhallen
2018-02-04 14:00 211000101 Västerås IBS Ung (H2) - Köpings IS (H2) 12 - 11 Juha Vanninen, Mårten Hanold Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-04 16:30 211000099 IBK Sala (H2) - IBK Köping (H2) 3 - 9 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sala Idrottshall
2018-02-09 19:45 211000103 IBK Köping (H2) - Köpings IS (H2) 3 - 10 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-02-10 13:00 211000108 IFK Arboga IBK (H2) - Tillberga IK (H2) 7 - 6 e.förl. Fernando Rocabado, Daniel Östling Vasahallen
2018-02-10 17:00 211000106 FC Europa Juniors (H2) - Kungsörs IBK (H2) 6 - 13 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Råbyhallen
2018-02-10 18:00 211000107 IBK Sala (H2) - Knäppmora AIK (H2) 7 - 8 Juha Vanninen, Daniel Östling Sala Idrottshall
2018-02-11 15:30 211000104 Sala Silverstaden IBK (H2) - Per-Ols IBF (H2) 3 - 5 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2018-02-17 11:00 211000112 Köpings IS (H2) - IBK Sala (H2) 11 - 6 Juha Vanninen, Mårten Hanold Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-02-17 13:30 211000109 Per-Ols IBF (H2) - IBK Köping (H2) 5 - 2 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2018-02-17 13:30 211000111 Knäppmora AIK (H2) - FC Europa Juniors (H2) 6 - 9 Lars Flink, Fernando Rocabado Skinnskattebergs Sporthall
2018-02-17 13:30 211000114 Kungsörs IBK (H2) - Västerås IBS Ung (H2) 13 - 5 Dan Barthlen, Gerry Törnqvist Sporthallen Kungsör A
2018-02-17 14:15 211000113 Tillberga IK (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 4 - 4 e.förl. Thomas Kallin, Tobias Söderberg Tillberga Sporthall
2018-02-23 19:45 211000116 IBK Köping (H2) - Tillberga IK (H2) 5 - 8 Patrik Ådemark, Fernando Rocabado Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-02-24 16:30 211000118 IBK Sala (H2) - Per-Ols IBF (H2) 4 - 10 Juha Vanninen, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2018-02-24 17:00 211000115 FC Europa Juniors (H2) - Köpings IS (H2) 7 - 14 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Råbyhallen
2018-02-24 17:00 211000120 IFK Arboga IBK (H2) - Kungsörs IBK (H2) 3 - 6 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Vasahallen
2018-02-25 14:30 211000119 Västerås IBS Ung (H2) - Knäppmora AIK (H2) 10 - 5 Lars Flink, Tomas Karlsson Kristiansborgshallen
2018-03-03 11:00 211000122 Köpings IS (H2) - Per-Ols IBF (H2) 5 - 5 e.förl. Fernando Rocabado, Daniel Östling Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-03 13:00 211000124 IFK Arboga IBK (H2) - Västerås IBS Ung (H2) 6 - 6 e.förl. Juha Vanninen, Mårten Hanold Vasahallen
2018-03-03 13:30 211000126 Knäppmora AIK (H2) - Kungsörs IBK (H2) 5 - 13 Lars Flink, Gerry Törnqvist Skinnskattebergs Sporthall
2018-03-03 17:00 211000121 FC Europa Juniors (H2) - IBK Sala (H2) 13 - 6 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Råbyhallen
2018-03-04 13:00 211000123 Sala Silverstaden IBK (H2) - IBK Köping (H2) 7 - 3 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2018-03-11 16:00 211000127 Per-Ols IBF (H2) - FC Europa Juniors (H2) 31 - 3 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Fagerstahallen
2018-03-11 16:00 211000128 IBK Sala (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 1 - 10 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sala Idrottshall
2018-03-11 16:00 211000129 IBK Köping (H2) - IFK Arboga IBK (H2) 4 - 5 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-11 16:00 211000130 Västerås IBS Ung (H2) - Tillberga IK (H2) 6 - 10 Juha Vanninen, Mårten Hanold Bombardier Arena A
2018-03-11 16:00 211000132 Kungsörs IBK (H2) - Köpings IS (H2) 10 - 5 Thomas Kallin, Lars Flink Sporthallen Kungsör A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kungsörs IBK (H2) 20 14 3 (1) 3 202-122 80 46
2. Per-Ols IBF (H2) 20 13 3 (1) 4 166-98 68 43
3. Sala Silverstaden IBK (H2) 20 12 4 (2) 4 156-100 56 42
4. Tillberga IK (H2) 20 13 2 (0) 5 154-103 51 41
5. IFK Arboga IBK (H2) 20 11 3 (1) 6 145-113 32 37
6. Köpings IS (H2) 20 9 4 (0) 7 148-141 7 31
7. IBK Köping (H2) 20 9 0 (0) 11 132-107 25 27
8. Västerås IBS Ung (H2) 20 6 4 (2) 10 118-135 -17 24
9. FC Europa Juniors (H2) 20 7 2 (1) 11 139-193 -54 24
10. Knäppmora AIK (H2) 20 2 2 (1) 16 98-192 -94 9
11. IBK Sala (H2) 20 0 1 (0) 19 74-228 -154 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 2 Kval
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-19 19:45 211030001 Köpings IS (H2) - IBK Köping (H2) 6 - 3 Mårten Hanold, Juha Vanninen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-20 19:45 211030002 IFK Arboga IBK (H2) - Skälby IBK Ung (H3) 7 - 3 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Vasahallen
2018-03-23 19:45 211030003 Köpings IS (H2) - IFK Arboga IBK (H2) 9 - 8 Juha Vanninen, Mårten Hanold Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-25 16:30 211030004 IFK Arboga IBK (H2) - Köpings IS (H2) 10 - 8 Lars Flink, Tobias Söderberg Vasahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IFK Arboga IBK (H2) 3 2 0 (0) 1 25-20 5 6
2. Köpings IS (H2) 3 2 0 (0) 1 23-21 2 6
3. IBK Köping (H2) 1 0 0 (0) 1 3-6 -3 0
4. Skälby IBK Ung (H3) 1 0 0 (0) 1 3-7 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 2 Play off
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-28 19:45 211032001 Köpings IS (H2) - Pålsboda IBF (H2) 12 - 5 Patrik Ådemark, Dan Barthlen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-04-02 19:00 211032002 Pålsboda IBF (H2) - Köpings IS (H2) 2 - 8 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Alléhallen, Hallsberg
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Köpings IS (H2) 2 2 0 (0) 0 20-7 13 6
2. Pålsboda IBF (H2) 2 0 0 (0) 2 7-20 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 2 Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-13 19:00 211007001 Tillberga IK (H2) - Kungsörs IBK (H2) 6 - 6 e.förl. Mårten Hanold, Juha Vanninen Tillberga Sporthall
2018-03-17 13:00 211007002 Kungsörs IBK (H2) - Tillberga IK (H2) 7 - 5 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sporthallen Kungsör A
2018-03-14 19:30 211007003 Sala Silverstaden IBK (H2) - Per-Ols IBF (H2) 5 - 2 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2018-03-17 11:00 211007004 Per-Ols IBF (H2) - Sala Silverstaden IBK (H2) 9 - 5 e.förl. Tobias Söderberg, Thomas Kallin Fagerstahallen
2018-03-21 19:00 211007005 Per-Ols IBF (H2) - Kungsörs IBK (H2) 4 - 5 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2018-03-25 16:30 211007006 Kungsörs IBK (H2) - Per-Ols IBF (H2) 4 - 3 Stefan Öberg, Peter Palmelius Sporthallen Kungsör A
Herrar Div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-22 19:00 211001002 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 6 - 4 Fernando Rocabado, Daniel Östling Risbrohallen
2017-09-23 13:00 211001001 IK Råby Västerås (H3) - Skultuna AIK (H3) 11 - 2 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Råbyhallen
2017-09-23 15:00 211001004 Virsbo IF (H3) - IBK Köping Ung (H3) 2 - 6 Lars Flink, Gerry Törnqvist Tennishallen
2017-09-24 15:00 211001005 Sala IBF (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 6 - 7 e.förl. Camilla Eriksson, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2017-09-24 19:00 211001006 IBK Hallsta Ung (H3) - Västerås IBS (H3) 5 - 7 Gerry Törnqvist, Fernando Rocabado Nibblehallen
2018-03-10 16:00 211001003 Tillberga IK Ung (H3) - Kungsörs IBK U (H3) OW (0 - 5) Sporthallen Kungsör A
2017-09-28 19:00 211001011 Skultuna AIK (H3) - Sala IBF (H3) 11 - 3 Fernando Rocabado, Daniel Östling GA Hallen
2017-09-28 19:30 211001007 Kungsörs IBK U (H3) - IK Råby Västerås (H3) 5 - 17 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Sporthallen Kungsör A
2017-09-30 16:30 211001012 Surahammars IBF Ungdom H3 - IBK Hallsta Ung (H3) 5 - 6 Camilla Eriksson, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2017-10-01 12:30 211001010 Västerås IBS (H3) - Virsbo IF (H3) 9 - 1 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-10-04 19:45 211001008 IBK Köping Ung (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 2 - 13 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-02-21 19:45 211001009 Skälby IBK Ung (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 11 - 7 Lars Flink, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-10-06 19:00 211001014 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Skultuna AIK (H3) 8 - 5 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Fagerstahallen
2017-10-06 19:00 211001018 IBK Hallsta Ung (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 3 - 10 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Nibblehallen
2017-10-07 13:00 211001015 Tillberga IK Ung (H3) - IBK Köping Ung (H3) 8 - 1 Dan Barthlen, Edvin Lindelöf Tillberga Sporthall
2017-10-08 13:30 211001017 Sala IBF (H3) - Västerås IBS (H3) 6 - 7 Juha Vanninen, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2017-10-08 14:30 211001013 IK Råby Västerås (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 11 - 1 Thomas Kallin, Dan Barthlen Råbyhallen
2017-10-08 17:00 211001016 Virsbo IF (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 8 - 7 e.förl. Fernando Rocabado, Daniel Östling Tennishallen
2017-10-11 19:45 211001024 IBK Köping Ung (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 6 - 4 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Ullvihallen
2017-10-14 11:00 211001020 Västerås IBS (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 7 - 9 Fernando Rocabado, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2017-10-14 12:00 211001021 Skultuna AIK (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 7 - 8 Dan Barthlen, Henrik Syversen GA Hallen
2017-10-14 16:30 211001022 Surahammars IBF Ungdom H3 - Virsbo IF (H3) 6 - 6 e.förl. Thomas Kallin, Lars Flink Mälarenergi Arena Surahammar
2017-10-15 15:30 211001023 Kungsörs IBK U (H3) - Sala IBF (H3) 4 - 14 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Sporthallen Kungsör A
2017-10-17 18:30 211001019 Skälby IBK Ung (H3) - IK Råby Västerås (H3) 9 - 7 Daniel Östling, Fernando Rocabado Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-10-20 19:00 211001028 IBK Hallsta Ung (H3) - Skultuna AIK (H3) 7 - 7 e.förl. Henrik Syversen, Fernando Rocabado Nibblehallen
2017-10-21 14:30 211001025 IK Råby Västerås (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 5 - 3 Dan Barthlen, Juha Vanninen Råbyhallen
2017-10-21 17:30 211001029 Västerås IBS (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 8 - 13 Juha Vanninen, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2017-10-22 15:00 211001030 IBK Köping Ung (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 6 - 5 Fernando Rocabado, Daniel Östling Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-10-22 17:00 211001026 Virsbo IF (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 4 - 9 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Tennishallen
2017-10-22 18:00 211001027 Sala IBF (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 6 - 6 e.förl. Axel Norin, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2017-10-28 12:00 211001036 Skultuna AIK (H3) - Västerås IBS (H3) 8 - 7 Fernando Rocabado, Daniel Östling GA Hallen
2017-10-28 16:00 211001033 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Sala IBF (H3) 11 - 3 Gerry Törnqvist, Henrik Syversen Fagerstahallen
2017-10-29 15:30 211001035 Tillberga IK Ung (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 6 - 7 e.förl. Fernando Rocabado, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2017-10-29 17:00 211001034 Virsbo IF (H3) - IK Råby Västerås (H3) 8 - 7 e.förl. Lars Flink, Gerry Törnqvist Tennishallen
2017-11-22 19:45 211001032 Skälby IBK Ung (H3) - IBK Köping Ung (H3) 12 - 10 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-03 16:00 211001031 Kungsörs IBK U (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 10 - 6 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Sporthallen Kungsör A
2017-11-03 19:00 211001038 IBK Hallsta Ung (H3) - Virsbo IF (H3) 9 - 3 Lars Flink, Thomas Kallin Nibblehallen
2017-11-04 14:00 211001039 Surahammars IBF Ungdom H3 - Skultuna AIK (H3) 5 - 7 Fernando Rocabado, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2017-11-04 17:00 211001037 Tillberga IK Ung (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 5 - 7 Gerry Törnqvist, Mårten Hanold Tillberga Sporthall
2017-11-05 12:00 211001040 Västerås IBS (H3) - IK Råby Västerås (H3) 5 - 10 Tobias Söderberg, Edvin Lindelöf Kristiansborgshallen
2017-11-05 15:00 211001042 Skälby IBK Ung (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 15 - 5 Dan Barthlen, Lars Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-05 16:00 211001041 IBK Köping Ung (H3) - Sala IBF (H3) 6 - 5 Fernando Rocabado, Daniel Östling Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-11-08 20:15 211001043 IBK Hallsta Ung (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 3 - 10 Lars Flink, Martin Dalsgard Nibblehallen
2017-11-11 14:30 211001045 IK Råby Västerås (H3) - IBK Köping Ung (H3) 10 - 8 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Råbyhallen
2017-11-11 17:00 211001044 Kungsörs IBK U (H3) - Skultuna AIK (H3) 4 - 12 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sporthallen Kungsör A
2017-11-11 17:00 211001048 Surahammars IBF Ungdom H3 - Västerås IBS (H3) 9 - 7 Henrik Syversen, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2017-11-12 13:30 211001046 Sala IBF (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 7 - 11 Axel Norin, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2017-11-12 17:00 211001047 Virsbo IF (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 6 - 14 Tonni Boström, Simon Jansson Tennishallen
2017-11-16 19:00 211001051 Skultuna AIK (H3) - Virsbo IF (H3) 8 - 11 Camilla Eriksson, Juha Vanninen GA Hallen
2017-11-17 19:00 211001052 IBK Hallsta Ung (H3) - Sala IBF (H3) 3 - 5 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Nibblehallen
2017-11-17 19:30 211001054 Västerås IBS (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 13 - 6 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2017-11-19 15:30 211001053 IBK Köping Ung (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 9 - 10 e.förl. Thomas Kallin, Tobias Söderberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-11-19 16:30 211001050 Skälby IBK Ung (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 3 - 11 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-19 17:30 211001049 Tillberga IK Ung (H3) - IK Råby Västerås (H3) 7 - 10 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2017-11-22 19:45 211001056 IBK Hallsta Ung (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 6 - 7 Lars Flink, Tomas Karlsson Nibblehallen
2017-11-24 19:00 211001057 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Virsbo IF (H3) 15 - 1 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Klackbergsgården
2017-11-24 19:00 211001058 Surahammars IBF Ungdom H3 - Kungsörs IBK U (H3) 4 - 8 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Mälarenergi Arena Surahammar
2017-11-25 12:00 211001059 Skultuna AIK (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 8 - 11 Juha Vanninen, Daniel Östling GA Hallen
2017-11-26 16:00 211001055 Sala IBF (H3) - IK Råby Västerås (H3) 4 - 11 Dan Barthlen, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2018-02-03 11:30 211001060 Västerås IBS (H3) - IBK Köping Ung (H3) 14 - 4 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
2017-11-30 20:00 211001064 Skälby IBK Ung (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 14 - 6 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-02 14:30 211001061 IK Råby Västerås (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 9 - 6 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Råbyhallen
2017-12-02 15:00 211001063 Kungsörs IBK U (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 4 - 8 Lars Flink, Carl Wikgren Sporthallen Kungsör A
2017-12-03 17:00 211001062 Virsbo IF (H3) - Sala IBF (H3) 6 - 10 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Tennishallen
2017-12-03 17:30 211001065 IBK Köping Ung (H3) - Skultuna AIK (H3) 16 - 9 Dan Barthlen, Lars Flink Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-03 17:30 211001066 Tillberga IK Ung (H3) - Västerås IBS (H3) 2 - 8 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2017-12-09 11:45 Efter matchens slut skall lagen spela fem minuters SD som inte blev gjort vid första matchen 24/9. 211001071 Skälby IBK Ung (H3) - Sala IBF (H3) 11 - 10 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-09 12:00 211001067 Skultuna AIK (H3) - IK Råby Västerås (H3) 5 - 7 Juha Vanninen, Mårten Hanold GA Hallen
2017-12-10 12:00 211001072 Västerås IBS (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 14 - 3 Juha Vanninen, Mårten Hanold Kristiansborgshallen
2017-12-10 17:00 211001068 Surahammars IBF Ungdom H3 - Skogsgymnastikens IBS (H3) 4 - 7 Henrik Syversen, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2017-12-10 17:00 211001069 Kungsörs IBK U (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 9 - 11 Mathias Johansson, Jonathan Morén Sporthallen Kungsör A
2017-12-13 20:00 211001070 IBK Köping Ung (H3) - Virsbo IF (H3) 19 - 2 Thomas Kallin, Juha Vanninen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-15 19:00 211001078 IBK Hallsta Ung (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 3 - 5 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Nibblehallen
2017-12-16 14:00 211001075 Tillberga IK Ung (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 7 - 8 Gerry Törnqvist, Henrik Syversen Tillberga Sporthall
2017-12-16 14:30 211001073 IK Råby Västerås (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 12 - 6 Daniel Östling, Juha Vanninen Råbyhallen
2017-12-17 09:30 211001077 Sala IBF (H3) - Skultuna AIK (H3) 6 - 10 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2017-12-17 17:00 211001076 Virsbo IF (H3) - Västerås IBS (H3) 4 - 11 Tonni Boström, Simon Jansson Tennishallen
2018-03-02 19:00 211001074 Skogsgymnastikens IBS (H3) - IBK Köping Ung (H3) WO (5 - 0) Camilla Eriksson, Kai Kinnari Klackbergsgården
2017-12-19 19:00 211001079 Surahammars IBF Ungdom H3 - IK Råby Västerås (H3) 3 - 4 Lars Flink, Patrik Ådemark Mälarenergi Arena Surahammar
2017-12-19 19:30 211001081 IBK Köping Ung (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 5 - 10 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-19 20:00 211001084 Skälby IBK Ung (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 10 - 5 Juha Vanninen, Mårten Hanold Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-21 19:00 211001080 Skultuna AIK (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 3 - 4 Juha Vanninen, Daniel Östling GA Hallen
2017-12-22 19:30 211001083 Västerås IBS (H3) - Sala IBF (H3) 5 - 4 Thomas Kallin, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
2018-01-07 16:00 211001082 Kungsörs IBK U (H3) - Virsbo IF (H3) 13 - 9 Daniel Östling, Juha Vanninen Sporthallen Kungsör A
2018-01-12 19:00 211001086 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Västerås IBS (H3) 7 - 4 Henrik Syversen, Jonas Ahlin Klackbergsgården
2018-01-13 13:00 211001085 IK Råby Västerås (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 5 - 9 Gerry Törnqvist, Fernando Rocabado Råbyhallen
2018-01-13 14:00 211001090 IBK Hallsta Ung (H3) - IBK Köping Ung (H3) 8 - 6 Lars Flink, Henrik Syversen Nibblehallen
2018-01-14 13:00 211001089 Sala IBF (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 5 - 3 Juha Vanninen, Henrik Syversen Sala Idrottshall
2018-01-14 17:00 211001087 Tillberga IK Ung (H3) - Skultuna AIK (H3) 10 - 8 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Tillberga Sporthall
2018-01-14 17:00 211001088 Virsbo IF (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 8 - 4 Kai Kinnari, Jonas Ahlin Tennishallen
2018-01-17 19:00 211001091 Skogsgymnastikens IBS (H3) - IK Råby Västerås (H3) 7 - 3 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Klackbergsgården
2018-01-19 19:00 211001093 Surahammars IBF Ungdom H3 - Sala IBF (H3) 7 - 10 Dan Barthlen, Gerry Törnqvist Mälarenergi Arena Surahammar
2018-01-20 12:00 211001094 Skultuna AIK (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 15 - 8 Fernando Rocabado, Daniel Östling GA Hallen
2018-01-20 12:00 211001095 Skälby IBK Ung (H3) - Västerås IBS (H3) 10 - 6 Juha Vanninen, Gerry Törnqvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-01-20 17:00 211001092 Tillberga IK Ung (H3) - Virsbo IF (H3) 19 - 5 Dan Barthlen, Peter Hofer Tillberga Sporthall
2018-01-24 19:00 211001096 Kungsörs IBK U (H3) - IBK Köping Ung (H3) 12 - 11 Tomas Karlsson, Mathias Johansson Sporthallen Kungsör A
2018-01-26 19:00 211001097 IBK Hallsta Ung (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 7 - 8 e.förl. Daniel Östling, Camilla Eriksson Nibblehallen
2018-01-27 11:00 211001098 IBK Köping Ung (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 7 - 14 Lars Flink, Thomas Kallin Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-27 13:00 211001100 IK Råby Västerås (H3) - Virsbo IF (H3) 13 - 1 Gerry Törnqvist, Jonas Ahlin Råbyhallen
2018-01-27 14:00 211001101 Surahammars IBF Ungdom H3 - Tillberga IK Ung (H3) 4 - 12 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-01-28 12:30 211001102 Västerås IBS (H3) - Skultuna AIK (H3) 11 - 3 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Kristiansborgshallen
2018-01-28 13:00 211001099 Sala IBF (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 4 - 6 Dan Barthlen, Gerry Törnqvist Sala Idrottshall
2018-02-08 19:00 211001105 Skultuna AIK (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 9 - 2 Dan Barthlen, Jonas Ahlin GA Hallen
2018-02-09 19:00 211001103 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 7 - 5 Mikael Jansson, Kai Kinnari Klackbergsgården
2018-02-10 14:30 211001106 IK Råby Västerås (H3) - Västerås IBS (H3) 6 - 11 Juha Vanninen, Mårten Hanold Råbyhallen
2018-02-11 17:00 211001104 Virsbo IF (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 9 - 8 Daniel Östling, Jonas Ahlin Tennishallen
2018-02-11 18:00 211001107 Sala IBF (H3) - IBK Köping Ung (H3) 8 - 8 e.förl. Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2018-03-05 19:00 211001108 Kungsörs IBK U (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 2 - 16 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Sporthallen Kungsör A
2018-02-17 11:00 211001110 Skultuna AIK (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 18 - 5 Camilla Eriksson, Kai Kinnari GA Hallen
2018-02-17 17:00 211001112 Tillberga IK Ung (H3) - Sala IBF (H3) 12 - 9 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Tillberga Sporthall
2018-02-18 12:00 211001114 Västerås IBS (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 15 - 5 Lars Flink, Peter Hofer Kristiansborgshallen
2018-02-18 16:00 211001113 Skälby IBK Ung (H3) - Virsbo IF (H3) 17 - 5 Gerry Törnqvist, Juha Vanninen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-18 16:30 211001109 Skogsgymnastikens IBS (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 11 - 7 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Klackbergsgården
2018-02-18 17:00 211001111 IBK Köping Ung (H3) - IK Råby Västerås (H3) 7 - 5 Michael Rosenlönn, Peter Hofer Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-02-23 19:00 211001116 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 6 - 5 Daniel Östling, Juha Vanninen Klackbergsgården
2018-02-24 13:00 211001120 Kungsörs IBK U (H3) - Västerås IBS (H3) 3 - 11 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sporthallen Kungsör A
2018-02-24 14:30 211001115 IK Råby Västerås (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 7 - 2 Lars Flink, Gerry Törnqvist Råbyhallen
2018-02-24 17:00 211001119 Surahammars IBF Ungdom H3 - IBK Köping Ung (H3) 6 - 8 Fernando Rocabado, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2018-02-25 13:00 211001118 Sala IBF (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 6 - 5 Gerry Törnqvist, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2018-02-25 17:00 211001117 Virsbo IF (H3) - Skultuna AIK (H3) 4 - 6 Juha Vanninen, Camilla Eriksson Tennishallen
2018-03-02 19:30 211001124 Kungsörs IBK U (H3) - Surahammars IBF Ungdom H3 11 - 5 Gerry Törnqvist, Juha Vanninen Sporthallen Kungsör A
2018-03-03 14:30 211001121 IK Råby Västerås (H3) - Sala IBF (H3) 8 - 11 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Råbyhallen
2018-03-03 15:00 211001122 Tillberga IK Ung (H3) - IBK Hallsta Ung (H3) 10 - 7 Fernando Rocabado, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2018-03-04 15:00 211001125 Skälby IBK Ung (H3) - Skultuna AIK (H3) 11 - 3 Daniel Östling, Gerry Törnqvist Bombardier Arena A
2018-03-04 16:30 211001126 IBK Köping Ung (H3) - Västerås IBS (H3) 8 - 10 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-04 17:00 211001123 Virsbo IF (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 5 - 6 Juha Vanninen, Fernando Rocabado Tennishallen
2018-03-09 19:00 211001127 IBK Hallsta Ung (H3) - IK Råby Västerås (H3) 14 - 8 Fernando Rocabado, Daniel Östling Nibblehallen
2018-03-09 19:00 211001129 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Kungsörs IBK U (H3) 17 - 6 Juha Vanninen, Gerry Törnqvist Klackbergsgården
2018-03-10 12:00 211001131 Skultuna AIK (H3) - IBK Köping Ung (H3) 8 - 7 e.förl. Dan Barthlen, Gerry Törnqvist GA Hallen
2018-03-10 16:30 211001128 Sala IBF (H3) - Virsbo IF (H3) 8 - 5 Fernando Rocabado, Daniel Östling Sala Idrottshall
2018-03-11 16:00 211001130 Surahammars IBF Ungdom H3 - Skälby IBK Ung (H3) 2 - 20 Fernando Rocabado, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2018-03-11 16:30 211001132 Västerås IBS (H3) - Tillberga IK Ung (H3) 6 - 9 Jonathan Morén, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Skogsgymnastikens IBS (H3) 22 21 0 (0) 1 184-88 96 63
2. Skälby IBK Ung (H3) 22 19 1 (1) 2 250-135 115 59
3. IK Råby Västerås (H3) 22 14 1 (0) 7 186-134 52 43
4. Västerås IBS (H3) 22 14 0 (0) 8 196-135 61 42
5. Tillberga IK Ung (H3) 22 13 1 (0) 8 177-148 29 40
6. Skultuna AIK (H3) 22 9 2 (1) 11 172-166 6 30
7. Sala IBF (H3) 22 8 3 (0) 11 150-163 -13 27
8. IBK Köping Ung (H3) 22 8 3 (0) 11 160-180 -20 27
9. Kungsörs IBK U (H3) 22 6 2 (1) 14 141-225 -84 21
10. IBK Hallsta Ung (H3) 22 4 2 (0) 16 133-181 -48 14
11. Virsbo IF (H3) 22 3 3 (2) 16 113-224 -111 14
12. Surahammars IBF Ungdom H3 22 2 4 (2) 16 110-193 -83 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 3 Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-12 19:30 211029001 Skälby IBK Ung (H3) - Skogsgymnastikens IBS (H3) 9 - 2 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-03-16 19:00 211029002 Skogsgymnastikens IBS (H3) - Skälby IBK Ung (H3) 2 - 8 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Klackbergsgården
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Skälby IBK Ung (H3) 2 2 0 (0) 0 17-4 13 6
2. Skogsgymnastikens IBS (H3) 2 0 0 (0) 2 4-17 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Kval till Div 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-03-30 14:00 211031001 Kumla IBK (H2) - Kungsörs IBK (H2) 4 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-04-07 14:00 211031002 Kungsörs IBK (H2) - Kumla IBK (H2) 4 - 8 Richard Himberg, Christian Johnsson Sporthallen Kungsör A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kumla IBK (H2) 2 1 1 (0) 0 12-8 4 4
2. Kungsörs IBK (H2) 2 0 1 (0) 1 8-12 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrar Juniorer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-06 20:00 211004005 Örebro SK Ung (HJ Gul) - Per-Ols IBF (HJ) 1 - 10 Mats Eriksson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2017-10-07 15:45 211004001 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 3 - 6 Edvin Lindelöf, Dan Barthlen Tillberga Sporthall
2017-10-07 17:00 211004002 IBK Köping (HJ) - Skälby IBK (HJ Gul) 12 - 2 Matilda Pichler, Jimmie Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-10-08 11:15 211004004 Enköpings IBK (HJ Gul) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 3 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2017-10-08 13:00 211004006 WSK Lindesberg (HJ Gul) - IFK Arboga (HJ) 10 - 3 Emil Wass, Molly Säfström Stadsskogsskolan
2017-10-13 19:45 211004009 Knäppmora AIK (HJ Gul) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 4 - 3 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2017-10-14 10:15 211004008 Skälby IBK (HJ Gul) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 8 - 9 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-10-15 14:00 211004011 Per-Ols IBF (HJ) - Tillberga IK Ung (HJ Gul) 8 - 3 Kai Kinnari, Jimmie Nilsson Fagerstahallen
2017-10-15 16:00 211004007 IBK Köping (HJ) - Enköpings IBK (HJ Gul) 10 - 3 Martin Dalsgard, Jonathan Mc Iver Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-10-20 20:15 211004014 Örebro SK Ung (HJ Gul) - IBK Köping (HJ) 4 - 7 Mats Eriksson, Kim Palmroth Birgittaskolan
2017-10-21 15:30 211004016 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 5 - 1 Axel Norin, Jonas Ahlin Tillberga Sporthall
2017-10-22 11:00 211004017 IBF Örebro Ungdom (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 2 - 5 Anders Nordlund, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2017-10-22 14:00 211004013 WSK Lindesberg (HJ Gul) - Enköpings IBK (HJ Gul) 23 - 3 Tommy Nordin, Tobias Koivukorpi Stadsskogsskolan
2017-10-24 19:45 211004021 IBK Köping (HJ) - Tillberga IK Ung (HJ Gul) 6 - 7 Thomas Kallin, Martin Dalsgard Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-10-25 20:00 211004019 WSK Lindesberg (HJ Gul) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 5 - 6 Tomas Persson, Emil Wass Stadsskogsskolan
2017-10-27 19:45 211004023 IFK Arboga (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 6 - 5 Fernando Rocabado, Lars Flink Vasahallen
2017-10-28 13:00 211004022 Knäppmora AIK (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 3 - 5 , Henrik Syversen Skinnskattebergs Sporthall
2017-10-13 17:15 211004029 Västerås IBS Ung (HJ) - Skälby IBK (HJ Gul) 6 - 8 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-11 10:00 211004030 IBF Örebro Ungdom (HJ) - IBK Köping (HJ) 7 - 7 Anders Nordlund, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2017-11-11 16:00 211004028 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 9 - 6 Matilda Pichler, Albin Groen Tillberga Sporthall
2017-11-12 13:00 211004027 Per-Ols IBF (HJ) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 4 - 8 Kai Kinnari, Michael Rosenlönn Fagerstahallen
2017-11-14 19:00 211004032 WSK Lindesberg (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 11 - 5 Tomas Persson, Emil Wass Stadsskogsskolan
2017-11-15 19:45 211004034 IBK Köping (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 6 - 6 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-11-18 16:15 211004033 Enköpings IBK (HJ Gul) - Västerås IBS Ung (HJ) 5 - 7 Michaela Pålsson, Pierre Engström S:t Ilianshallen
2017-11-26 16:30 211004035 Skälby IBK (HJ Gul) - IFK Arboga (HJ) 4 - 13 Carl Wikgren, Filip Lilja Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-25 13:30 211004041 Knäppmora AIK (HJ Gul) - IBK Köping (HJ) 2 - 6 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Skinnskattebergs Sporthall
2017-11-25 13:45 211004040 IFK Arboga (HJ) - Enköpings IBK (HJ Gul) 15 - 2 Henrik Syversen, Albin Bergqvist Vasahallen
2017-11-26 12:00 211004039 Per-Ols IBF (HJ) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 7 - 4 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2017-11-26 14:00 211004038 Västerås IBS Ung (HJ) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 7 - 7 Juha Vanninen, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-11-29 20:00 211004046 WSK Lindesberg (HJ Gul) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 7 - 4 Emil Wass, Jörgen Dahlström Stadsskogsskolan
2017-12-01 18:30 211004043 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - Västerås IBS Ung (HJ) 10 - 4 Gerry Törnqvist, Tim Solig Tillberga Sporthall
2017-12-02 16:15 211004047 Enköpings IBK (HJ Gul) - Skälby IBK (HJ Gul) 2 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2017-12-02 19:30 211004045 Örebro SK Ung (HJ Gul) - IFK Arboga (HJ) 5 - 6 Anders Nordlund, Mats Eriksson Birgittaskolan
2017-12-05 19:30 211004050 IBK Köping (HJ) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 7 - 6 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Karlbergshallen (KB-Hallen)
2017-12-10 16:15 211004053 IFK Arboga (HJ) - Tillberga IK Ung (HJ Gul) 4 - 3 Martin Dalsgard, Jonathan Mc Iver Vasahallen
2017-12-12 19:30 211004054 Västerås IBS Ung (HJ) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 8 - 5 Mathias Johansson, Thomas Kallin Klövernhallen Plan 1
2017-12-20 19:30 211004051 Skälby IBK (HJ Gul) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 5 - 8 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-15 18:30 211004058 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - Skälby IBK (HJ Gul) 10 - 3 Henrik Syversen, Gerry Törnqvist Tillberga Sporthall
2017-12-17 10:00 211004059 IBF Örebro Ungdom (HJ) - IFK Arboga (HJ) 6 - 6 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Mellringehallen - Örebro
2017-12-17 11:30 211004060 Västerås IBS Ung (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 9 - 7 Marcus Karppinen, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
2018-01-13 13:00 211004056 Örebro SK Ung (HJ Gul) - Enköpings IBK (HJ Gul) 18 - 6 Anders Nordlund, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2017-12-06 18:45 211004066 IFK Arboga (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 5 - 7 Jonathan Mc Iver, Camilla Eriksson Vasahallen
2017-12-18 19:45 211004064 Skälby IBK (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 4 - 3 Edvin Lindelöf, Mathias Johansson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2017-12-20 19:00 211004065 Knäppmora AIK (HJ Gul) - Västerås IBS Ung (HJ) 5 - 7 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Skinnskattebergs Sporthall
2017-12-21 18:45 211004063 Enköpings IBK (HJ Gul) - Tillberga IK Ung (HJ Gul) 4 - 5 Per-Olof Svensson, Maximilian Halvarsson Hummelsta Sporthall
2018-01-08 10:00 211004068 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 5 - 5 Tillberga Sporthall
2018-01-10 18:30 211004072 IFK Arboga (HJ) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 8 - 2 Mathias Johansson, Albin Bergqvist Vasahallen
2018-01-12 19:00 211004071 Per-Ols IBF (HJ) - Skälby IBK (HJ Gul) 8 - 5 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2018-01-13 10:00 211004069 IBF Örebro Ungdom (HJ) - Enköpings IBK (HJ Gul) 15 - 4 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-01-13 14:00 211004070 Västerås IBS Ung (HJ) - IBK Köping (HJ) 3 - 6 Rasmus Zarins, Michael Rosenlönn Kristiansborgshallen
2018-01-16 20:30 211004074 Örebro SK Ung (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 12 - 5 Tony Wennberg, Daniel Kallin Birgittaskolan
2018-01-17 20:00 211004077 IBK Köping (HJ) - IFK Arboga (HJ) 6 - 3 Jonathan Mc Iver, Filip Lilja Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-01-21 12:00 211004078 Skälby IBK (HJ Gul) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 4 - 3 Juha Vanninen, Gerry Törnqvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-01-21 14:15 211004075 WSK Lindesberg (HJ Gul) - Västerås IBS Ung (HJ) 10 - 11 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Stadsskogsskolan
2018-01-21 15:00 211004076 Enköpings IBK (HJ Gul) - Per-Ols IBF (HJ) 6 - 12 Frida Lanzaro, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Köping (HJ) 10 7 2 1 73-43 30 23
2. Per-Ols IBF (HJ) 10 7 1 2 74-49 25 22
3. IFK Arboga (HJ) 10 6 1 3 69-50 19 19
4. Tillberga IK Ung (HJ Gul) 10 6 1 3 60-47 13 19
5. Västerås IBS Ung (HJ) 10 5 1 4 67-69 -2 16
6. WSK Lindesberg (HJ Gul) 10 5 0 5 91-63 28 15
7. Örebro SK Ung (HJ Gul) 10 4 2 4 69-60 9 14
8. Skälby IBK (HJ Gul) 10 4 0 6 51-74 -23 12
9. IBF Örebro Ungdom (HJ) 10 3 2 5 59-63 -4 11
10. Knäppmora AIK (HJ Gul) 10 3 0 7 37-52 -15 9
11. Enköpings IBK (HJ Gul) 10 0 0 10 38-118 -80 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrar Juniorer Gul
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-27 11:00 211006001 Enköpings IBK (HJ Gul) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 2 - 7 Ronnie Eriksson, Christoffer Wallenborg Nordiahallen
2018-01-27 13:30 211006003 Knäppmora AIK (HJ Gul) - Skälby IBK (HJ Gul) 3 - 9 Stefan Karlsson, Jimmie Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2018-01-27 17:30 211006002 IBF Örebro Ungdom (HJ) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 7 - 5 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-02-09 20:00 211006006 Örebro SK Ung (HJ Gul) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 2 - 5 Lars Flink, Carl Wikgren Birgittaskolan
2018-03-16 18:50 211006005 WSK Lindesberg (HJ Gul) - Enköpings IBK (HJ Gul) 19 - 5 Tommy Nordin, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2018-03-18 12:00 211006004 Skälby IBK (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 6 - 6 Matilda Pichler, Juha Vanninen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-02-12 19:00 211006008 Knäppmora AIK (HJ Gul) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 3 - 3 e.förl. Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Skinnskattebergs Sporthall
2018-02-13 19:30 211006009 Skälby IBK (HJ Gul) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 6 - 5 Edvin Lindelöf, Fernando Rocabado Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-03-03 17:00 211006007 Enköpings IBK (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 0 - 19 Per Ericsson, Mikael Rosenius Nordiahallen
2018-02-16 19:00 211006012 WSK Lindesberg (HJ Gul) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 6 - 6 e.förl. Juha Vanninen, Henrik Brehmer Stadsskogsskolan
2018-02-16 20:00 211006011 IBF Örebro Ungdom (HJ) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 7 - 3 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2018-02-25 17:45 211006010 Enköpings IBK (HJ Gul) - Skälby IBK (HJ Gul) 10 - 11 e.förl. Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Nordiahallen
2018-03-11 13:00 211006013 Knäppmora AIK (HJ Gul) - Enköpings IBK (HJ Gul) 5 - 3 Carl Wikgren, Jimmie Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2018-03-11 13:30 211006014 Skälby IBK (HJ Gul) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 18 - 1 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-03-11 18:30 211006015 Örebro SK Ung (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 8 - 9 Oscar Söljén, Kim Palmroth Birgittaskolan
2018-03-13 19:50 211006017 WSK Lindesberg (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 1 - 13 Mats Eriksson, Henrik Brehmer Stadsskogsskolan
2018-03-20 19:30 211006018 Skälby IBK (HJ Gul) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 7 - 7 Jimmie Nilsson, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-04-14 15:00 211006016 Örebro SK Ung (HJ Gul) - Enköpings IBK (HJ Gul) 14 - 6 Anders Nordlund, Emil Wass Mellringehallen - Örebro
2018-03-17 10:30 211006021 Knäppmora AIK (HJ Gul) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 3 - 4 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Skinnskattebergs Sporthall
2018-03-17 14:00 211006020 Enköpings IBK (HJ Gul) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 12 - 13 Ronnie Eriksson, Nick Kyller S:t Ilianshallen
2018-03-24 12:30 211006019 IBF Örebro Ungdom (HJ) - Skälby IBK (HJ Gul) 10 - 7 Mats Eriksson, Anders Nordlund Mellringehallen - Örebro
2018-03-23 19:00 211006023 WSK Lindesberg (HJ Gul) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 8 - 5 Moa Molin, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2018-03-25 10:00 211006024 Örebro SK Ung (HJ Gul) - Skälby IBK (HJ Gul) 2 - 6 Gustav Salmela, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2018-04-14 18:00 211006022 IBF Örebro Ungdom (HJ) - Enköpings IBK (HJ Gul) 12 - 11 Emil Wass, Martin Dalsgard Mellringehallen - Örebro
2018-03-26 19:00 211006026 Knäppmora AIK (HJ Gul) - IBF Örebro Ungdom (HJ) 3 - 11 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Skinnskattebergs Sporthall
2018-03-28 19:45 211006025 Skälby IBK (HJ Gul) - Enköpings IBK (HJ Gul) 12 - 7 Juha Vanninen, Gerry Törnqvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-04-10 19:30 211006027 Örebro SK Ung (HJ Gul) - WSK Lindesberg (HJ Gul) 6 - 7 Fredrik Knutsson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2018-04-01 10:00 211006030 IBF Örebro Ungdom (HJ) - Örebro SK Ung (HJ Gul) 7 - 2 Fredrik Knutsson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2018-04-03 19:15 211006029 WSK Lindesberg (HJ Gul) - Skälby IBK (HJ Gul) 12 - 9 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2018-04-09 19:20 211006028 Enköpings IBK (HJ Gul) - Knäppmora AIK (HJ Gul) 6 - 6 Jan-Olov Cederholm, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ungdom (HJ) 10 9 1 0 101-46 55 28
2. Skälby IBK (HJ Gul) 10 5 3 2 91-63 28 19
3. WSK Lindesberg (HJ Gul) 10 5 2 3 75-84 -9 17
4. Örebro SK Ung (HJ Gul) 10 3 1 6 56-57 -1 10
5. Knäppmora AIK (HJ Gul) 10 2 3 5 43-60 -17 9
6. Enköpings IBK (HJ Gul) 10 0 2 8 62-118 -56 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrar Juniorer Svart
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-01-26 19:00 211005002 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - Per-Ols IBF (HJ) 9 - 5 Martin Dalsgard, Jonas Ahlin Tillberga Sporthall
2018-01-26 19:45 211005001 IFK Arboga (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 8 - 9 Juha Vanninen, Rasmus Zarins Vasahallen
2018-02-07 19:45 211005003 Västerås IBS Ung (HJ) - IBK Köping (HJ) 4 - 3 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Klövernhallen Plan 1
2018-02-21 19:30 211005004 Per-Ols IBF (HJ) - IFK Arboga (HJ) 7 - 5 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Fagerstahallen
2018-02-12 20:45 211005005 IBK Köping (HJ) - Tillberga IK Ung (HJ Gul) 3 - 5 Henrik Brehmer, Gerry Törnqvist Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-29 20:00 211005006 Västerås IBS Ung (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 11 - 7 Juha Vanninen, Tobias Söderberg Klövernhallen Plan 1
2018-02-16 19:45 211005008 IFK Arboga (HJ) - Tillberga IK Ung (HJ Gul) 6 - 4 Lars Flink, Jonathan Morén Vasahallen
2018-02-18 14:00 211005007 Per-Ols IBF (HJ) - IBK Köping (HJ) 8 - 0 Tobias Söderberg, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2018-03-05 20:45 211005009 IBK Köping (HJ) - IFK Arboga (HJ) 2 - 2 Tony Wennberg, Fernando Rocabado Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-09 19:00 211005010 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - Västerås IBS Ung (HJ) 4 - 4 Filip Lilja, Jimmie Nilsson Tillberga Sporthall
2018-03-07 19:00 211005012 Per-Ols IBF (HJ) - Tillberga IK Ung (HJ Gul) 8 - 4 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Fagerstahallen
2018-03-22 20:00 211005011 Västerås IBS Ung (HJ) - IFK Arboga (HJ) 12 - 7 Juha Vanninen, Gerry Törnqvist Klövernhallen Plan 1
2018-03-16 19:30 211005013 IBK Köping (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 3 - 4 Gerry Törnqvist, Henrik Brehmer Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-16 19:45 211005014 IFK Arboga (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 3 - 7 Tony Wennberg, Fernando Rocabado Vasahallen
2018-03-23 19:00 211005015 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - IBK Köping (HJ) 5 - 4 Gerry Törnqvist, Fernando Rocabado Tillberga Sporthall
2018-03-23 19:00 211005016 Per-Ols IBF (HJ) - Västerås IBS Ung (HJ) 5 - 4 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2018-03-25 18:45 211005018 Tillberga IK Ung (HJ Gul) - IFK Arboga (HJ) 9 - 3 Martin Dalsgard, Jimmie Nilsson Tillberga Sporthall
2018-04-07 10:30 211005017 IBK Köping (HJ) - Per-Ols IBF (HJ) 6 - 7 Thomas Kallin, Henrik Syversen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2018-03-29 20:00 211005019 IFK Arboga (HJ) - IBK Köping (HJ) 4 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2018-04-16 19:00 211005020 Västerås IBS Ung (HJ) - Tillberga IK Ung (HJ Gul) 7 - 5 Thomas Kallin, Jimmie Nilsson Klövernhallen Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ung (HJ) 8 6 1 1 55-42 13 19
2. Per-Ols IBF (HJ) 8 6 0 2 54-42 12 18
3. Tillberga IK Ung (HJ Gul) 8 4 1 3 45-40 5 13
4. IFK Arboga (HJ) 8 2 1 5 38-53 -15 7
5. IBK Köping (HJ) 8 0 1 7 24-39 -15 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
SSB - Ligan 2017/2018
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 09:00 211002002 Räddningspatrullen - KFUM 4 - 3 Klövernhallen Plan 3
2017-10-07 10:00 211002003 Ullvi SK (Navahos) - Västerås Supersonics 0 - 2 Klövernhallen Plan 3
2017-10-07 11:00 211002001 Nya Önsta - Tellus IF 7 - 2 Klövernhallen Plan 3
2017-10-07 12:00 211002004 V-tab - Ransta 5 - 2 Klövernhallen Plan 3
2017-10-07 13:00 211002005 FF Västerås - Rådjuren 2 - 5 Klövernhallen Plan 3
2017-10-07 14:00 211002006 Tre Ören - Care of Haus 4 - 16 Klövernhallen Plan 3
2017-10-14 09:00 211002010 Rådjuren - Ullvi SK (Navahos) 2 - 3 Klövernhallen Plan 3
2017-10-14 10:00 211002009 Ransta - Räddningspatrullen 3 - 6 Klövernhallen Plan 3
2017-10-14 11:00 211002007 KFUM - Nya Önsta 3 - 5 Klövernhallen Plan 3
2017-10-14 12:00 211002011 Care of Haus - V-tab 4 - 5 Klövernhallen Plan 3
2017-10-14 13:00 211002012 Tre Ören - FF Västerås 1 - 8 Klövernhallen Plan 3
2017-10-14 14:00 211002008 Västerås Supersonics - Tellus IF 6 - 0 Klövernhallen Plan 3
2017-10-28 09:00 211002016 Räddningspatrullen - Care of Haus 5 - 1 Klövernhallen Plan 3
2017-10-28 10:00 211002013 Nya Önsta - Västerås Supersonics 1 - 5 Klövernhallen Plan 3
2017-10-28 11:00 211002014 KFUM - Ransta 1 - 2 Klövernhallen Plan 3
2017-10-28 12:00 211002015 Tellus IF - Rådjuren 2 - 7 Klövernhallen Plan 3
2017-10-28 13:00 211002017 Ullvi SK (Navahos) - Tre Ören 5 - 1 Klövernhallen Plan 3
2017-10-28 14:00 211002018 V-tab - FF Västerås 6 - 5 Klövernhallen Plan 3
2017-11-11 09:00 211002023 FF Västerås - Räddningspatrullen 3 - 9 Klövernhallen Plan 3
2017-11-11 10:00 211002019 Ransta - Nya Önsta 5 - 6 Klövernhallen Plan 3
2017-11-11 11:00 211002020 Rådjuren - Västerås Supersonics 2 - 3 e.förl. Klövernhallen Plan 3
2017-11-11 12:00 211002021 Care of Haus - KFUM 7 - 5 Klövernhallen Plan 3
2017-11-11 13:00 211002022 Tre Ören - Tellus IF 1 - 8 Klövernhallen Plan 3
2017-11-11 14:00 211002024 V-tab - Ullvi SK (Navahos) 5 - 6 e.förl. Klövernhallen Plan 3
2017-11-25 09:00 211002025 Nya Önsta - Rådjuren 9 - 1 Klövernhallen Plan 3
2017-11-25 10:00 211002030 Räddningspatrullen - Ullvi SK (Navahos) 7 - 4 Klövernhallen Plan 3
2017-11-25 11:00 211002026 Ransta - Care of Haus 1 - 4 Klövernhallen Plan 3
2017-11-25 12:00 211002027 Västerås Supersonics - Tre Ören 8 - 0 Klövernhallen Plan 3
2017-11-25 13:00 211002028 KFUM - FF Västerås 3 - 4 Klövernhallen Plan 3
2017-11-25 14:00 211002029 Tellus IF - V-tab Klövernhallen Plan 3
2017-12-09 09:00 211002036 Räddningspatrullen - Tellus IF 7 - 6 Klövernhallen Plan 3
2017-12-09 10:00 211002031 Care of Haus - Nya Önsta 1 - 2 Klövernhallen Plan 3
2017-12-09 11:00 211002032 Tre Ören - Rådjuren 1 - 12 Klövernhallen Plan 3
2017-12-09 12:00 211002033 FF Västerås - Ransta 4 - 8 Klövernhallen Plan 3
2017-12-09 13:00 211002034 V-tab - Västerås Supersonics 3 - 6 Klövernhallen Plan 3
2017-12-09 14:00 211002035 Ullvi SK (Navahos) - KFUM 6 - 4 Klövernhallen Plan 3
2017-12-16 09:00 211002040 Ransta - Ullvi SK (Navahos) 5 - 9 Klövernhallen Plan 3
2017-12-16 10:00 211002041 Västerås Supersonics - Räddningspatrullen 6 - 3 Klövernhallen Plan 3
2017-12-16 11:00 211002042 KFUM - Tellus IF 6 - 3 Klövernhallen Plan 3
2017-12-16 12:00 211002039 Rådjuren - V-tab 5 - 3 Klövernhallen Plan 3
2017-12-16 13:00 211002038 Care of Haus - FF Västerås 7 - 2 Klövernhallen Plan 3
2017-12-16 14:00 211002037 Nya Önsta - Tre Ören 12 - 1 Klövernhallen Plan 3
2018-01-13 09:00 211002046 Räddningspatrullen - Rådjuren 3 - 7 Klövernhallen Plan 3
2018-01-13 10:00 211002044 V-tab - Tre Ören 18 - 2 Klövernhallen Plan 3
2018-01-13 11:00 211002045 Ullvi SK (Navahos) - Care of Haus 8 - 7 e.förl. Klövernhallen Plan 3
2018-01-13 12:00 211002043 FF Västerås - Nya Önsta 2 - 11 Klövernhallen Plan 3
2018-01-13 13:00 211002047 Tellus IF - Ransta 6 - 7 e.förl. Klövernhallen Plan 3
2018-01-13 14:00 211002048 KFUM - Västerås Supersonics 1 - 3 Klövernhallen Plan 3
2018-01-20 09:00 211002051 Tre Ören - Räddningspatrullen 6 - 11 Klövernhallen Plan 3
2018-01-20 10:00 211002052 Care of Haus - Tellus IF 6 - 7 Klövernhallen Plan 3
2018-01-20 11:00 211002053 Rådjuren - KFUM 3 - 4 e.förl. Klövernhallen Plan 3
2018-01-20 12:00 211002054 Ransta - Västerås Supersonics 5 - 2 Klövernhallen Plan 3
2018-01-20 13:00 211002050 FF Västerås - Ullvi SK (Navahos) 1 - 9 Klövernhallen Plan 3
2018-01-20 14:00 211002049 Nya Önsta - V-tab 6 - 4 Klövernhallen Plan 3
2018-02-03 09:00 211002058 KFUM - Tre Ören 8 - 2 Klövernhallen Plan 3
2018-02-03 10:00 211002057 Tellus IF - FF Västerås 2 - 8 Klövernhallen Plan 3
2018-02-03 11:00 211002056 Räddningspatrullen - V-tab 12 - 1 Klövernhallen Plan 3
2018-02-03 12:00 211002055 Ullvi SK (Navahos) - Nya Önsta 3 - 7 Klövernhallen Plan 3
2018-02-03 13:00 211002059 Västerås Supersonics - Care of Haus 5 - 3 Klövernhallen Plan 3
2018-02-03 14:00 211002060 Ransta - Rådjuren 5 - 0 Klövernhallen Plan 3
2018-02-17 09:00 211002061 Nya Önsta - Räddningspatrullen 4 - 2 Klövernhallen Plan 3
2018-02-17 10:00 211002062 Ullvi SK (Navahos) - Tellus IF 9 - 4 Klövernhallen Plan 3
2018-02-17 11:00 211002063 V-tab - KFUM 4 - 8 Klövernhallen Plan 3
2018-02-17 12:00 211002064 FF Västerås - Västerås Supersonics 3 - 6 Klövernhallen Plan 3
2018-02-17 13:00 211002065 Tre Ören - Ransta 0 - 13 Klövernhallen Plan 3
2018-02-24 14:00 211002066 Care of Haus - Rådjuren Klövernhallen Plan 3
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Nya Önsta 11 10 0 (0) 1 70-29 41 30
2. Västerås Supersonics 11 9 1 (1) 1 52-21 31 29
3. Räddningspatrullen 11 8 0 (0) 3 69-44 25 24
4. Ullvi SK (Navahos) 11 6 2 (2) 3 62-45 17 22
5. Ransta 11 5 1 (1) 5 56-43 13 17
6. Rådjuren 10 5 2 (0) 3 44-35 9 17
7. Care of Haus 10 4 1 (0) 5 56-44 12 13
8. V-tab 10 4 1 (0) 5 54-56 -2 13
9. KFUM 11 3 1 (1) 7 46-43 3 11
10. FF Västerås 11 3 0 (0) 8 42-67 -25 9
11. Tellus IF 10 2 1 (0) 7 40-64 -24 7
12. Tre Ören 11 0 0 (0) 11 19-119 -100 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis